Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 09. 09. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 09. 09. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 07. září 2016 - 22:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2031
Registrován: 12-2007
že všechny ty nový linky včetně CDCT 13 jsou sóla , tedy vlastně takový příprcy?

No a co? I příprcy jsou důležitý. Dělá se to snad pro lidi a podle požadavků MČ, ne?
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Středa, 07. září 2016 - 23:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5493
Registrován: 6-2004
Antar: Bohužel solo přinese v PD více problémů než užitku...
Čtvrtek, 08. září 2016 - 01:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 4-2004
Sólo 12 jsem dnes okolo 22h viděl jet Chotkovou nahoru zcela neprůhlednou.

15 se chytá, vídám/používám denně mezi Malostranským nám. a NR a prakticky vždy v ní někdo stojí. Takže časem bude moct jít do souprav, Praha 5 se nechá přesvědčit, že 15 bude lepší pro Radlickou, 7 půjde na Kotlářku, kam patří, a 21, pokud se udrží, může jednosměrně objíždět Ženské domovy.
Čtvrtek, 08. září 2016 - 06:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 7-2011
Antar - příprcy sice důležitý jsou, ale v situaci, kdy nedokážeš zajistit pravidelnost je to k ničemu. Když si vezmeš "starou" pětku, tak příprc ze Štrosu kolem Holešovic na Výstaviště byl zlatej. Ovšem z Hlaváku na Žižkov, (nebo opačně), když se to trefilo před devítku, což bylo bohužel spíš pravidlem než vyjímkou, tak to bylo k vzteku.
McBain
Čtvrtek, 08. září 2016 - 07:52:16  
Administrátor
Číslo příspěvku: 25085
Registrován: 5-2002
Taxem dnes poprvé využil novou pražskou MHD. Výlez na refíž na Vltavské 6:45, odjezd směr Maniny 6:57, a to tímto megavláčkem:



14+1+25+6 (ta tam asi tak úplně nepatří) +1 během cca dvou minut, jak je vidět z exifů.

Khuurwwaaa, to fakt nejde zařídit, aby to jezdilo nějak normálně? To se furt bude dít tohle???

[angry][angry][angry]
Čtvrtek, 08. září 2016 - 08:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12909
Registrován: 10-2004
McBain:
"Khuurwwaaa, to fakt nejde zařídit, aby to jezdilo nějak normálně? To se furt bude dít tohle???"
Těžko, protože těch vlivů, které působí na provoz tramvají je hrozně moc. Nicméně by bylo možné vliv o něco snížit za předpokladu, že někdo:
- pořádně spočítá jízdní doby
- minimalizuje vliv IAD
- nastaví dobře preferenci
- vymyslí, jak rozmotat gordický uzel prokladů (všude to vyjít nemůže a tak v průběhu ranní špičky, kdy je interval 8 minut, jezdí papírově 14 ve stejný čas jako 25).
Čtvrtek, 08. září 2016 - 08:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 4-2007
No, příklad odpolední 25 z minulého týdne: Na Bílé Hoře nájezd do nástupní půl minuty před odjezdem, ale na Vypichu už o tři pozdě, poáč na těch pár metrech jsou sedmery(!!) světla. Přes Břevnov odrbán dvaadvacítkou vyjíždějící z Vypichu. A pak samozřejmě Hradčanská a její přechody...

(Příspěvek byl editován uživatelem Chmelda.)
Čtvrtek, 08. září 2016 - 09:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2014
Wałbrzych:
"a 21, pokud se udrží, může jednosměrně objíždět Ženské domovy."
21 objíždějící Ženské domovy by moc smysl nedávala.
1) Odjížděla by z Anděla téměř prázdná, její současná výhoda v poskytování přímého spojení Košíře - Podolí - Braník by byla ztracena.
2) Dokud bude v Radlické ulici provoz IAD takový jaký je, provoz tramvají v Radlické dlouhodobě nereálný. Resp. reálný za předpokladu trvalého celkového dopravního kolapsu v oblasti v dopravních špičkách.
3) Problémem dál je absence dálkově ovládané výhybky Za Ženskými domovy...

A ještě k 7. V Radlicích budou určitě skákat radostí, až jim tam o víkendu pojede tramvaj místo po 7,5-70 minutách po 15-20 minutách.
Čtvrtek, 08. září 2016 - 10:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 6-2004
Chmelda : Takže na to ani není potřeba IAD...

Ale to je celkem známý fakt... Viz vláček 22, protože po cestě je odrbala SSZ... a přitom IAD nikde nepřekáží...
Čtvrtek, 08. září 2016 - 10:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 1-2015
McBain: Je to tu naprosto pravidlem. Dřív jezdila v přesně stejnou dobu 25 a 12, teď pro změnu 1 a 6. Nejdokonalejší je sedlo přes Libeňák, všechno ve čtyřech minutách a šest minut nic. Už ani ten proklad 1/25 neni. Špička to samý, tam se občas povede postupka 1, 6, 14, 25. Naštěstí už se díky 6/14 na to metro nemusí tak často, ale k vzteku to samozřejmě je.
Hlavně, že mají dokonalý proklad Vysočany, kde ta tramvaj jako napaječ na metro funguje minimálně...

(Příspěvek byl editován uživatelem MettP.)
Čtvrtek, 08. září 2016 - 10:22:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3606
Registrován: 5-2003
McBain: Jestli idos nekecá, tak v 6:48 měla jet 156, ta určitě jela včas[proud] (jinak tramvaje 6:47, 6:51, 6:55, 6:56).

Antar: I příprcy jsou důležitý. Dělá se to snad pro lidi a podle požadavků MČ, ne?
No právě...[biggrin]

Kníže z hor: A ještě k 7. V Radlicích budou určitě skákat radostí, až jim tam o víkendu pojede tramvaj místo po 7,5-70 minutách po 15-20 minutách.
Zas co si budem povídat, v Radlicích můžou skákat radostí, že jim tam vzhledem k poptávce vůbec jede tramvaj.
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Čtvrtek, 08. září 2016 - 11:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12910
Registrován: 10-2004
218:
"Zas co si budem povídat, v Radlicích můžou skákat radostí, že jim tam vzhledem k poptávce vůbec jede tramvaj."
Zajímavé je, že v Radlicích (viz) je v zatíženějším směru poptávka 3454 cestujících a pořád tady čtu, jak je tam zbytečná i jedna tramvajová linka a stále vidím snahy tam nacpat sólo. A do Vysočan je poptávka jen o cca 324 lidí víc (3778 cestujících), navíc jde o trať nad metrem s dobrou docházkovou vzdáleností a je vedle trať v Českomoravské ulici, do níž má část cestujících též slušnou dostupnost a tady jsou provozovány 2 linky v soupravách a skoro všichni tomu tleskají. Proč?
Čtvrtek, 08. září 2016 - 11:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 1-2015
Protože ve Vysočanech byla vždycky poptávka vyšší a omezení na jednu linku ji uměle snížilo. Metro plní další a další obyvatelé Černého Mostu a okolí, není tam potřeba hnát i Vysočany. Navíc na spojení Vysočany - Holešovice je metro dost nanic. Ale je pravda, že by stačilo sólo, složení 15/19 bylo ideální.

Navíc dvě linky jsou taky v Hloubětíně, kde je poptávka stejná a metro je ještě víc u nosu...

(Příspěvek byl editován uživatelem MettP.)
Čtvrtek, 08. září 2016 - 12:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3607
Registrován: 5-2003
Orky:
"218: A do Vysočan je poptávka jen o cca 324 lidí víc (3778 cestujících), navíc jde o trať nad metrem s dobrou docházkovou vzdáleností a je vedle trať v Českomoravské ulici, do níž má část cestujících též slušnou dostupnost a tady jsou provozovány 2 linky v soupravách a skoro všichni tomu tleskají. Proč?"
Tak to já fakt nevím, proč tomu někdo tleská. [lame] Ale někdy v půlce srpna jsem byl na Balabence a v jednom směru stál v 16 jeden člověk a v druhém dokonce tři! (Počet prázdných míst pomíjím)[biggrin]
Takže Vysočany hájit nechci, byť je tam rozdíl v tom, že Radlická má na konci 1114 lidí a Vysočany 3232 (v posledním úseku, kde jedou dvě linky).
Jistě, že se najdou tragičtější koncové úseky, ale prostě si nemyslím, že by stížnost v Radlicích, že by měli o víkendu a večer 15/20 mohl rozumný organizátor chápat jako relevantní.
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Čtvrtek, 08. září 2016 - 13:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7381
Registrován: 5-2002
25 z Bílé Hory má ráno jezdit 2 minuty před krátkou 22, ale velmi často jede až po ní. Krátká 22 jezdí prázdná nejméně po Malostranskou. Asi se něco někde nepovedlo.
Radlice x Vysočany
Čtvrtek, 08. září 2016 - 14:00:47  
Neregistrovaný host
147.251.78.146
Orky: Nepřipadáte si s těmi "přesnými" čísly poněkud...směšný? Dělat závěry z toho, že jednou v jednom konkrétním dnu za konkrétní situace někdo velmi nepřesně spočítal počet cestujících v nějakém místě je poněkud dětinské.
Na vašem místě bych to tedy alespoň doplnil nějakým výpočtem, kolik těch 3454 cestujících zaplatilo na jízdném, jak často jezdí...a porovnal to s 3778 cestujícími ve Vysočanech. Pak byste třeba zjistil, že ta linka v Radlické je ekonomicky výrazně efektivnější [biggrin].
Čtvrtek, 08. září 2016 - 14:37:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12911
Registrován: 10-2004
Dnes probíhá on-line rozhovor s panem Dolínkem (viz). Trochu mě mrzí, že jsem to zjistil až teď, kdy už nelze pokládat otázky...

Radlice x Vysočany: Já neříkám, že je to spočítáno přesně. Ale myslím si, že řádově to odpovídá. Když se dají za sebe všechny výstupy z komplexáků tramvají z posledních let, tak málokde je fatální rozdíl. Nicméně mám alespoň něco. Zdejší breptalové, co nutně potřebují mít ve Vysočanech 2 linky a v Radlicích by tramvaj zrušili, nevycházejí z ničeho, přitom poptávka je řádově stejná. [happy]
Čtvrtek, 08. září 2016 - 15:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19031
Registrován: 8-2005
Orky: NE! vysočany dostaly 14 protože je tam poliklinika, kam jezděj důchodci, co maj čas psát stížnosti. proto vznikl dojem že tam je potřeba posílit. Stejnej důvod je v Holešovicích, kde pro změnu důchodci jezděj do tržnice. V Radlicích nic takovýho není. žádnej rozumnej dopravní důvod pro 14 do vysočan a 12 kolem tžnice fakticky není.
McB: to vypadá, že se někde něco stalo, protože 6 tam fakt nemá bejt a divný že ti nepřijela ještě 12. [proud]
Mettp 707: Děkuji za potvrzení názoru, že po rozes*ání prokladů 1/25 dvanáckou se situace spíš zhoršila. aspoň že ta 6 je večer po 10 minutách.
Jinak Vysočany a Karlín jsou příkladem toho, jak v rámci jedné organizace nespolupracují projektanti. Obě lokality by se daly vyřešit autobusem na pár stech metrech, místo toho jsou dlouhé kilometry vláčeny drahé soupravy tramvají.
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Čtvrtek, 08. září 2016 - 15:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 12-2007
Obě lokality by se daly vyřešit autobusem na pár stech metrech, místo toho jsou dlouhé kilometry vláčeny drahé soupravy tramvají.

Jo. Udělej to tak - a jako bych už slyšel ten řev zase z jiného tábora, proč se neposílí tramvaje a místo toho se zavádí v jejich dosahu, nebo dokonce souběhu, nová autobusová linka, která "smrdí", se kterou přece "nikdo jezdit nebude" atd. ...[kecal][biggrin]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 08. září 2016 - 15:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19032
Registrován: 8-2005
Antar: Inu ano, možný to je. ale zas takovej souběh by to nebyl, 133 by na druhý stanici odbočila na Rohanskej ostrov, kde tramvaje nejsou a 151 by od Českomoravský jela na Harfu, Kabešovu a k Elektře a pak odbočila pod cyklostezku k Třešňovce. Vysočanskej vymeták [proud] a osmička by mohla končit na Těšnově.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Čtvrtek, 08. září 2016 - 19:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5495
Registrován: 6-2004
Upřímně on celý ten průzkum je hodně ujetý...

cca 500 lidí rozdíl mezi směrem ZC Kobylisy - Vozovna Kobylisy... Jak tedy z Vozovny jedou? Ještě větší jsou Dáblice... ZC 1656 a DC jenom 969???

Jo stavět LV podle průzkumu co dělají studenti dopravky je hukot[biggrin]

A at trochu štouchnu do vosího hnízda [biggrin]. Ústřední dílny mají cca 500 lidí... To je tak na 12m SORku po 15 ne? [biggrin]
Čtvrtek, 08. září 2016 - 19:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2016
Tak jsem dnes zabrouzdal na stránky ROPIDu abych znovu zkouknul ten podrobný popis autobusových změn a všiml jsem si, že ROPID potichu prohodil konečné 101 a 138.. 101 se již nepodívá plánovaně na Zentivu, ale na Sídliště Skalka. Na Zentivu nám bude jezdit 138. Maj to tak zakreslené i v mapce. Ostatní mapky jsem opravdu dál nezkoumal, takže nevím, zda ještě někde něco změnili. Jo sice chápu, že určitě ještě dojde k dalším menším úpravám než změny vyjdou v platnost, ale i tak mne to překvapilo. Všiml jste si toho taky někdo? [happy]
Čtvrtek, 08. září 2016 - 20:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3209
Registrován: 7-2011
9001 - tam busem, zpět tramvají? Podle toho, co jede a kde člověk vyleze? Třeba u těch Kobylis bych to chápal, ráno dolů busem (je blíž, jede častějc?), večer nahoru tramvají (je blíž, vylezu z krtka u ní?)
Ono se to nezdá, ale takovýhle "drobnosti" docela rozhodují, čím jet.
Čtvrtek, 08. září 2016 - 20:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5496
Registrován: 6-2004
Bobik: Ale třeba u Kublova je rozdíl už 2000 Zlíchov se taky hodně blíží k rozdílu 2000. Vojenská nemocnice cca 1000 rozdíl...

A největší rozdíl je okolo IPP 29 700 DC vs 34 530...
Čtvrtek, 08. září 2016 - 20:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12912
Registrován: 10-2004
A navíc skoro na všech tratích je z centra větší poptávka, než do centra... To je nevysvětlitelný. Ten průzkum je úplně k ničemu, lepší, než alespoň nějaká čísla, postupovat podle: "viděl jsem a proto je potřeba udělat to takto", "ten interval je nepoužitelný, proto tam musí další linka", "navrhuji to proto, že by se to mohlo chytit", apod.[crazy][biggrin]
Čtvrtek, 08. září 2016 - 20:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 7-2011
No tak to je potom evidentní, že se někde musej hromadit horníci....[biggrin]
Čtvrtek, 08. září 2016 - 21:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3986
Registrován: 12-2007
zajímavé z Buranova na Smícháči ještě nastoupí lidi do tramvaje a naopak od Anděla na Smícháči lidi vylezou, díky za link
Čtvrtek, 08. září 2016 - 21:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3609
Registrován: 5-2003
Já myslím,že se to dá interpretovat tak,že ráno,když se lidi potřebujou dostat do práce (většinou dc) na konkrétní čas,tak radši volí bus/pěšky+metro,zatímco odpoledne (většinou zc) maj čas koukat přes půl města z okýnka s jedou tramvají..
Nebyl někdy někde hodinovej průzkum? Mám pocit,že u tramvají fakt bylo vyšší vytížení v oš než v rš.
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Čtvrtek, 08. září 2016 - 21:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 684
Registrován: 3-2007
Borovička:
"25 z Bílé Hory má ráno jezdit 2 minuty před krátkou 22, ale velmi často jede až po ní. Krátká 22 jezdí prázdná nejméně po Malostranskou. Asi se něco někde nepovedlo."
Jo, nepovedlo. Světla na Vypichu ze smyčky. Dneska jsem měl tři ovály na 25 a třikrát se ta 22 ze smyčky dostala přede mě. Malovanka DC dvě až tři minuty sekera... A pak máme jezdit včas [cunik]
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!

Anvilia *2007
Čtvrtek, 08. září 2016 - 22:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 4-2006
218:
"Já myslím,že se to dá interpretovat tak,že ráno,když se lidi potřebujou dostat do práce (většinou dc) na konkrétní čas,tak radši volí bus/pěšky+metro,zatímco odpoledne (většinou zc) maj čas koukat přes půl města z okýnka s jedou tramvají.."
Přesně tak. V průzkumech metra je zase vidět silnější směr dc (s občasnými výjimkami). Problem solved.
Navíc se na tomhle efektu podílí i to, že tramvaje mají odpoledne stejný interval jako ráno. Jsem si jistý, že kdyby byl interval v rš a oš odlišný, jak je to přirozené i u ostatních druhů dopravy, tenhle efekt by oslabil. Podoba nabídky spoluformuje poptávku.

218:
"Nebyl někdy někde hodinovej průzkum? Mám pocit,že u tramvají fakt bylo vyšší vytížení v oš než v rš."
Kdysi jsem sem dával svoje průzkumy, kde je ranní Palačák cca nastejno s odpolední Výtoní. Ikdyž ten Palačák je z února, kdy je asi poptávka trochu nižší, ale stejně. Ve sborníku je taky u většiny linek nejsilnější hodina někdy odpoledne (z čehož teda není poznat, o kolik je ráno slabší, může být skoro nastejno).
Nejlepší by bylo srovnání těchto dvou obrázků pro rš a oš, bohužel mám jen ranní, odpolední už nemůžu najít:

I am the passenger, and I ride and I ride...
Čtvrtek, 08. září 2016 - 22:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 4-2006
Sakra, o dvě vteřiny vedle, a mohl to být supermetrolinkový příspěvek!
I am the passenger, and I ride and I ride...
Pátek, 09. září 2016 - 09:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 12-2007
ráno,když se lidi potřebujou dostat do práce (většinou dc) na konkrétní čas,tak radši volí bus/pěšky+metro

Tak už chápete, proč byl od roku 2011 na Cibulce takovej řev kvůli zkrácený 123 ? A na Dědině kvůli zrušený 218? [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Žirafa
Pátek, 09. září 2016 - 14:25:31  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Citace z Časopidu - dost síla:
V nejbližší době nás zřejmě čeká řešení problémů s nepravidelnou
autobusovou dopravou v oblasti Vítězného náměstí, které způsobilo
otevření tunelového komplexu Blanka. Autobusové linky od
Břevnova i Suchdola přestaly fungovat, a tak nás městská část
Praha 6 trvale žádá o zkrácení linek od Suchdola k nádraží v Podbabě
a linek od Strahova na Malovanku. Tím by byla zavedena
i speciální tramvajová linka z Malovanky k nádraží v Podbabě.

To je hodně velký úlet. Praha 6 už asi definitivně ztratila špetku zdravého rozumu. Máme na Praze 6 hodně aut a sem tam nějaké autobusy, pryč s autobusy...Přece naší Prahou 6 nebudou projíždět autobusy plné nějakých přespolních studentů, co neplatí daně, parkovací zóny...
Pátek, 09. září 2016 - 14:39:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7382
Registrován: 5-2002
To je hodně velký úlet. Praha 6 už asi definitivně ztratila špetku zdravého rozumu. A vsaďte se, že toho Rúžičku zase za pár týdnů zvolí (jako při posledních volbách kdy na P666 vyhrál a dosadil tak současného starostu)
Pátek, 09. září 2016 - 15:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19033
Registrován: 8-2005
No vida. A máme trasu pro 23 [tramvaj][proud] Tak když by jezdila v metrolinkovejch parametrech, aby se fakt nečekalo, tak by se to možná sneslo. Ovšem kterou linku z Podbaby sebereme ( a odkloníme na ČV, aby tam byly zase 3 linky jako v době bez metra [crazy] )?
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Pátek, 09. září 2016 - 15:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5497
Registrován: 6-2004
Káem: Zní to krásně, ale co Prašný most? Ted dá 2 linky na odbočení navíc? Aby nakonec nestálo už úplně všechno [biggrin]
Pátek, 09. září 2016 - 15:30:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 12-2007
Nepravidelnost autobusové dopravy principiálně nezpůsobuje tunel Blanka, a dokonce ani současná výluka mostu na Korunovační, ale především debilita a blbost činovníků radnice MČ Praha 6.

Kdyby Praha 6 nepožadovala tu debilní zelenou travičku mezi kolejemi na TT Jugoslávských partyzánů, tak při projektování stačilo trochu oddálit osovou vzdálenost kolejí (zejména v zastávkách) a dát tam po celé délce pojížděný asfaltový povrch. Autobusy mohly jezdit po kolejích klidně v obou směrech a byl by klid. Nedávnou rekonstrukcí TT JuPa se de facto dost trestuhodně prosrala šance tento letitý nevhodný stav změnit.

Taktéž nemuseli nechávat budovat nové zastávky BUS Kafkova a busy mohly jezdit i ve Svatovítské po kolejích a stavět na Vítězném náměstí. Poslední vývoj kolem výluky Korunovační ukazuje, že to celkem bez problémů jde.

Zbývalo by vyřešit sjezdy BUS na kruhák v prostoru Kulaťáku, případně zvážit zásadní přebudování křižovatky, která je stejně dnes již nevyhovující - trojí křížení s tramvají a hlavně extrémně malé, zato nesmyslně památkově chráněné poloměry obrubníků na nájezdech a výjezdech z kruháku, na které se z nepochopitelných důvodů nesmí šáhnout (architekt Antonín Engel, tvůrce náměstí, se nejspíš z toho dnešního přístupu musí obracet v hrobě). Ten kruhák stejně už dávno nemá parametry toho původního Englova z roku 1925, byl tam původně tramvajový rondel, v roce 1942 přestavěný na klasický trojúhelník, k tomu v roce 1978 přibylo metro a nedávno ty debilní problémové ostrůvky u přechodu v JuPa, takže památkovou hodnotu už to stejně nemá a tudíž nemá smysl ten skanzen dál udržovat. Jen to způsobuje problémy.

Chápu, že tohle je všem diskutujícím asi notoricky známo, nicméně píšu to sem spíš pro případ, že by sem zavítal někdo z radnice Prahy 6 - třeba by se mohl "chytit za nos".
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pátek, 09. září 2016 - 15:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19034
Registrován: 8-2005
No. Problém způsobuje především ten přechod ve svantovítský dc, kterej se pokusili vyřešit semaforem a nefunguje to. ten je třeba zrušit. pak se přestane ucpávat kulaťák a vjezd na něj se zrychlí i od svantovítský zc. zelenej pruh na jugopart je ok, tam stačí jen vyhrazenej buspruh, protože na kulaťák stejně muže IAD jen jednim pruhem. no a pak by mohla P6 najít odvahu směrovat aspoň část dopravy od Suchdola Papírenskou a Wolkerovou - tedy až opravěj most přes dráhu. A část dopravy směr Evropská přes dělostřeleckou a přes heliodorovoupíkovou.
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Pátek, 09. září 2016 - 15:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5498
Registrován: 6-2004
Antar: Napsal si to výstižně. MHD se má doplnovat a ne si konkurovat...
Pátek, 09. září 2016 - 16:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 12-2007
Káem: Ale tak IAD může i Terronskou a Rooseweltovou (samozřejmě až bude ten most), to jsou dost kapacitní ulice. Navíc Terronská je jen pár let po rekonstrukci (asfalt, takže relativní ticho). Problém je tady spíš uspořádání Podbabského náměstí (používám ten název pro prostranství před Internacionálem), kde to nevábné vaginální uspořádání křižovatky tu IAD do Terronské teda moc nenavádí. Všichni jedou rovně do Jugopárty.

Papírenská je nepoužitelná, protože je fakticky slepá - ten podjezd u nádraží Bubeneč do Goethovy je mrňavej a nízkej.

A je pravda, že ten semafor ve Svatovítské to ještě všechno vyhrotil a rozesral. Ale např. ty problémy na Jugopárty byly už daleko dřív.

(Příspěvek byl editován uživatelem antar.)
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pátek, 09. září 2016 - 16:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 4-2015
A ještě bych jim 180 ukončil na Vypichu (na úkor 184) a "linku 23" samozřejmě nechal komplet zaplatit.

Krásně je vidět, jak ti šašci ze Šestky nevidí souvislosti: v prvé řadě by se několikanásobně zvýšila intenzita chodců přes přechody u tram zastávek, to už na Kulaťák můžou dát Fillerovu betonovou zátarasu rovnou, a všichni budou spokojeni. P6 dlouhodobě odmítala rychlodráhu, smetla parkovací dům u -M- Veleslavín, metro přivedené na Dlouhou míli bylo málo klikaté, odmítá trasování PO, obchvat Kulaťáku v nedohlednu, protože kdesi cosi, podchod smeten se stolu, na nevyhovující ostré poloměry se nesmí šahat, špunt u toho posunutého přechodu dovedla k dokonalosti, hlavní tahy nechala svést často do jednoho pruhu ve jménu zklidňování dopravy, tedy spíše nabourávání jakés takés plynulosti, přestože se moc dobře vědělo, o kolik se intenzita dopravy ve Svatovítské, JugPa či na Vypichu zvýší. Zas tak drastická čísla to nebyla, ale dopravní politika P6 je tomu medvědí službou. Resp. ono to tam bylo zlé dlouhodobě, bez ohledu na Blanku a co se udělalo? Nic, nebo kroky antagonistického charakteru. Voličům se nakuká, že za to může tunel a autobusy [kladivo]

Doufám, že tato rétorika, kdy si začínají brát rukojmí (tj. cestující ze suchdolských a strahovských linek), skončí vymetením toho chlíva [cunik]
Virus Ovčáček se tedy prokazatelně šíří zhruba do vzdálenosti 1,5 kilometru.
Jef
Pátek, 09. září 2016 - 16:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5591
Registrován: 5-2002
Problém způsobuje především ten přechod ve svantovítský dc, kterej se pokusili vyřešit semaforem a nefunguje to. ten je třeba zrušit.

Zrušit tento přechod je naprosto neprůchodné - a je to správně. Když se teda holt nepostavily výstupy z metra až za osu Svatovítská-Jug. partyzánů, tak se holt na metro chodí přes ty přechody. Navíc ten nešťastný nový semafor ukazuje, co by se stalo, kdyby tam ten přechod nebyl. Špunt by se jen přesunul o přechod nebo dva výš - už teď auta na zelenou nemůžou často jet kvůli frontě na další přechod, v šílených kolapsech tento týden ale Svatovítská zůstávala stát i komplet od Prašného mostu až dolů.

Na Papírenskou a Wolkerovu se normálně spousta dopravy směruje dobrovolně a ráda (stejně jako i teď na tu Dělostřeleckou a všude, kde to fyzicky jde), dokonce i na křižovatce Bubenečská x Čs armády zůstávala 131 často v koloně (auta z Papírenské tamtudy objížděla Wolkerovu, ze které vždycky byl velmi krátký interval zelené u ruské ambasády). Do dokončení opravy Korunovační je to ale zcela irelevantní, no a pak se kolony zase vrátí k Letenskému náměstí... plus je tam ten úzký podjezd u bubenečského nádraží, který sice přebetonovali, ale nerozšířili...

Na Jugoslávských partyzánů je katastrofa to zúžení na jeden pruh (tento týden ale Kulaťák často stojí kolem dokola a nepomohl by ani sebeširší vjezd na něj), ale s busy na kolejích bych nesouhlasil. Snad leda v posledním úseku od Lotyšské směrem do centra, směrem z centra už by to byl úplný nesmysl (z hlediska estetického i dopravního - tramvaje tam mají zastávky, busy ne).
Pátek, 09. září 2016 - 16:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 7-2011
Antar:
"Kdyby Praha 6 nepožadovala tu debilní zelenou travičku mezi kolejemi na TT Jugoslávských partyzánů, tak při projektování stačilo trochu oddálit osovou vzdálenost kolejí (zejména v zastávkách) a dát tam po celé délce pojížděný asfaltový povrch. Autobusy mohly jezdit po kolejích klidně v obou směrech a byl by klid.

Taktéž nemuseli nechávat budovat nové zastávky BUS Kafkova a busy mohly jezdit i ve Svatovítské po kolejích a stavět na Vítězném náměstí."

Ehmm, při vší úctě, když pomineme spor, zdali busy na koleje patří, nebo nepatří, tak co to vyřeší? Nevyřeší to vůbec nic! Problém - tedy kolony - zůstanou. A navíc vznikne další problém, že se zacpou i koleje, takže v určitejch chvílích a situacích nepojede pro jistotu už vůbec nic - nebo si snad myslíš, že řidiči IAD, vyšťavení poskakováním v koloně, budou ještě nadšeně pouštět busy někam z kolejí, nebo stát tak, aby se dalo křižovatkama projet? Hahaha. Ovšem rozhodně se tímhle řešením neodstraní ten zásadní problém, kterým je celkově nevhodný dopravní řešení oblasti a moc aut.
Kdepak, tudy cesta nevede. To přinese obecně víc problémů, než užitku.

Ostatně Kulaťák jako zastávka je teď zabitá úplně. Tam se díky těm skvělejm úpravám a přestavbám vejde jen jedno vozidlo, maximálně 2 sola. Ale krátký+ dlouhý cokoli už ne.
Pátek, 09. září 2016 - 16:52:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19035
Registrován: 8-2005
Různí - myslel jsem tím lepší vyznačení možných objízdných tras. Třeba vyznačení od Evropský do gymnazijní a k vozovně střešovice se objevilo PO DVOU MĚSÍCÍCH OD UZAVŘENÍ KORUNOVAČNÍ. Do Terronský trefí jen ten, kdo to spolehlivě zná... Zvýraznit možnost levýho odbočení od Podbaby do Zelený a podobně. Možná by stálo za to povolit průjezd busum durch kulaťák po kolejích a sjezd až za kulaťákem.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Pátek, 09. září 2016 - 16:54:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 1-2012
To je sranda, na jedné straně magoři z radnice, neschopní vnímat širší souvislosti, na druhé straně dopravní magoři, neschopní vnímat cokoli jiného než tramvaje a autobusy ... chtělo by to někoho normálního, nezaujatého na tu ani onu stranu.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 09. září 2016 - 17:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12914
Registrován: 10-2004
Antare, ta "debilní zelená travička" přispěla k celkem citelnému snížení hluku z tramvajové dopravy. Běž si to tam poslechnout, kdy tramvaj jede po trati zakryté travou a kdy jede přes asfaltový přejezd. Zadruhé při projektování trati se předpokládalo její prodloužení do Suchdola, čímž by většina autobusové dopravy odtamtud zmizela. Zda se toho dočkáme je ale věc druhá.
Pátek, 09. září 2016 - 17:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 2-2011
Jednou se v té Praze budeme mít dobře. Jednou, až bude okruh, až bude metro na letiště, až bude tramvaj na Suchdol a Pankrác, na Dědinu a do Čestlic, jednou až bude metro do Písnice, jednou až bude nová zástavba okolo Nádražní, až bude ta radiála a jiná radiála, jednou až bude tunel do Berouna atd atd. Ale do té doby to tady bude dost na hovno, když se neudělá nic jenom protože prostě jednou.
Pátek, 09. září 2016 - 17:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5499
Registrován: 6-2004
Orky: Dnes už je dost možností jak udělat odhlučnění TT...

Suchdol spíš byl jenom výmluva... To je jako ta odbočka ve smyčce Levského...

Thriller: Ono by bohatě stačila pořádná koncepce P+R, která by hodně ulevila... Ale na to peníze nejsou... Na blbosti jako Lítačka se ale najde...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Pátek, 09. září 2016 - 18:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 1-2012
Tak mezi námi, právě teď je ideální doba si dupnout a prosadit tramvaj na Suchdol. Elementálové jsou tomu nakloněni.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 09. září 2016 - 18:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19036
Registrován: 8-2005
viz: Velmi pochybuju. P6 se stále na Suchdol zlobí qůli obchvatu. A i kdyby, tak než se to schválí a namaluje , přijde krize (do tří let je tu) a nebudou peníze ani na autobusy do Suchdola.
[blesk][pozor][new]Návrh na změnu trasy linky 12: Barr.-.....- Letenské nám.- Strossmayerovo nám - Výstaviště - Nád.Hol.- Ortenovo nám - Pražská tržnice - Vltavská - Těšnov - Mas.nádr.-Václ. nám - Karlovo nám. - Albertov - Nám. Břísynků - Spořilov.
Linku 14 zrušit a do Vysočan prodloužit linku 6
Pátek, 09. září 2016 - 18:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5500
Registrován: 6-2004
vizionář: Tramvaj do Suchdola jsou vyhozené peníze...
Pátek, 09. září 2016 - 18:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 1-2012
No tak ne, no ... tak se prostě Praha 6 usmaží ve vlastní šťávě. Rád se na to budu dívat.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 09. září 2016 - 19:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12916
Registrován: 10-2004
9001:
"Orky: Dnes už je dost možností jak udělat odhlučnění TT... "
Třeba?
Pátek, 09. září 2016 - 21:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5501
Registrován: 6-2004
Orky: W tram mi přijde jako rozumná varianta a umožnuje i provoz. Navíc v přímém směru ta hlučnost není úplně tak velká...

Bobik: Sundej dopravácké brýle ;-). Autobusy řidiči IAD běžně pouští i do kolon. Stejně jako tramvaj na neřízených křižovatkách. Denně třeba v Hornátecké s tím nemají problém navíc když by bus jenom překřížil cestu a zmizel do obratiště.

Takže ano, je potřeba si uvědomit, že tramvaje a busy se musí doplnovat a ne vzájemně šikanovat.
Pátek, 09. září 2016 - 21:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 12-2007
Pryžové bokovnice na kolejnicích. Ty by stačily i na zaasfaltovaném svršku. Pružná upevňovadla. Protihluková "vana" na antivibračních rohožích už tam na Jugopárty, pokud vím, je.

Tramvaj do Suchdola jsou vyhozené peníze...

Nejsou. Tramvaj nebo kapacitní trolejbus. Případně most Sedlec - Palírka - Bohnice, a nekolejové spojení Suchdol - Kobylisy. Jiné možnosti asi nejsou. Nebo má někdo ještě nějaký jiný nápad? [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pátek, 09. září 2016 - 21:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7383
Registrován: 5-2002
Na Jugoslávských partyzánů je katastrofa to zúžení na jeden pruh - no soudruzi z TOP to prostě udělali. A nejen. Plánujou zpyzdit Bělohorskou (tráva tam je, ale brrrr fuj je tam to parkování)
Pátek, 09. září 2016 - 22:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 969
Registrován: 12-2007
Káem: Tramvaj do Suchdola dlouhodobě prosazuje Praha 6, přestože se na Suchdol zlobí kvůli blokaci Pražského okruhu. 9001: Tramvaj do Suchdola rozhodně nejsou vyhozené peníze, podle mého názoru by se tam uživily v pracovní dny a možná i o víkendech 2 tramvajové linky a v případě výuky na zemědělské univerzitě i třetí posilová. Ale samozřejmě, kdo nechce rozšiřovat tramvajovou síť, tak bude říkat, že se jedná o vyhozené peníze. Ještěže takto neuvažovali naši předci, to bychom pořád měly v Praze dostavníky.
Pátek, 09. září 2016 - 22:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5502
Registrován: 6-2004
Antar, Wagon: Tramvaj není vůbec řešením... Kolik měsíců jezdí busy fakt echt narvané? 2 v roce? Navíc tramvaj je těžce neoperativní... Navíc tu posilovou nebude kde rozumně otáčet...

Možná nekolejové spojení dělá z Bohnic tak klidnou čtvrt jakou je ;-). Prozatím bych to nechal spát a držel se jenom okruhu ;-).

Wagon: Já nejsem proti rozšířování tramvajové sítě. Jenom mi vadí, že u tramvají ROPID odmítá dělat 100% spolehlivé napaječe a všude se cpou linky které jedou přes celou Prahu. :-).
M.
Pátek, 09. září 2016 - 22:52:51  
Neregistrovaný host
185.14.233.243
Wagon: Ale samozřejmě, kdo nechce rozšiřovat tramvajovou síť, tak bude říkat, že se jedná o vyhozené peníze. Ještěže takto neuvažovali naši předci, to bychom pořád měly v Praze dostavníky.
Je velký rozdíl být proti rozšiřování tramvajové dopravy v Praze a být proti dopravním kravinám. Člověk může být tisíckrát pro výstavbu smysluplných tramvajových tratí, jako Dědina, Dvorecký most + Jeremenkova, Jižní Město etc., ale s hovadinami jako TT do Suchdola, do Čestlic nebo dokonce do Holyně souhlasit fakt nemusí.
Je tedy dost podpásovka obviňovat kohokoli (zvláště v podstatě předem, jako to děláte Vy), kdo je proti tramvaji do Suchdola, že je proti rozvoji tramvají v Praze. Asi stejné, jako obviňovat někoho, kdo dejme tomu nechce zvýšit důchody paušálně o 50%, že je zaujatý proti důchodcům. Není, jen má špetku realistického ekonomického uvažování. S tou tramvají do Suchdola je to podobné.
Pátek, 09. září 2016 - 23:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2037
Registrován: 12-2007
Jak víš, že zrovna tramvaj do Suchdola je hovadina? A co by tam mělo jezdit jiného, když teda ne tramvaj? Nezapomeň, že pokud tam ta tramvaj bude, tak nejde jen o tu školu, ale přiláká to i developery a začnou se tam stavět např. byty. I ta škola tu tramvaj je schopná naplnit. Suchdol má asi 7000 obyvatel, kteří ráno potřebují do centra. ČZU má nějakých 11 000 studentů, kteří potřebují opačným směrem, tedy z centra na Suchdol. Jiné kapacitní spojení někam jinam (např. ty Kobylisy) tam není. Že by se to neuživilo?
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.