Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 13. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 13. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 11. května 2016 - 11:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3558
Registrován: 5-2003
Vzhledem k tomu, že na P6 je linek moc a P7 chce 12 spodem i vrchem, tak se nabízí:
12: Barrandov - Klárov - nábřeží - Stross - Výstaviště - Orteňák
20: Barrandov - Klárov - Letná - Stross - Vltavská - Orteňák.
Vzájemné převlíkání - Barrandov a zpět - nikoho jiného neovlivní a současně nebude potřeba ta plánovaná 2.
[biggrin]
Středa, 11. května 2016 - 11:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 1-2015
Netvrdím, že je vztah Maniny - centrum významnější než Letná - Smíchov. Problém je, že se tato dvě spojení prakticky vylučují. Pokud zůstane 12 jak je, hrozí paskvil se 14 na Výstaviště a 6 přes Orteňák na Maniny a do Vysočan. To by zajistilo hned tři vzduchovoziče, 6 v půlce trasy, 14 za Dělnickou a 12 více méně taky. 12 na Letný uškodí více lidem, než kolika pomůže.

A zajímalo by mě, kde se na tenhle nárůst vezme. Navíc je tu to zmiňované riziko, že pokud P7 uspěje s 12, může se vyrojit deset MČ ať už s tramvajemi nebo autobusy, že chtějí taky vyhovět...
Středa, 11. května 2016 - 12:23:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12708
Registrován: 10-2004
MettP: Samotná Letná - Smíchov bude slabší, než Maniny - centrum, ale v součtu s Letná Veletržní už zřejmě ne. Uvedl jsem to proto, abych ukázal, že právo řvát mají všichni. Ale ROPID jako organizátor by si měl vyslechnout všechny připomínky, ale výsledkem by měl vzniknout stav, který bude nejužitečnější pro maximální množství cestujících. U linky 12 do toho vstupuje silný tranzit v řádech tisíců, jehož velká část zmizele převedením na Letnou. Myslím si, že pokud se dosadí do "projektantské rovnice", tak jasně vychází, že 12 se má vrátit na nábřeží. Tady, dle mého názoru, se požadavek městské části nemá splnit, byť ona to vnímá jako prioritu. Městská část není plátce dopravy a tak může radit, ale nemůže trvat na splnění požadavku. to si může dovolit Praha jakožto plátce. A pokud Dolínek přijde s tím, aby ROPID vyhověl, nic jiného mu nezbude.

218: Přiznám se, že jsem nad něčím takovým uvažoval. Za předpokladu, že přes Malostranské náměstí nejde procpat 5 linek, pak padá spojení Praha 6 - Praha 5 (na Újezdu musí jet 2 linky od Malostranské k Národnímu divadlu). Pak už lze pracovat pouze z půlkou 22 (budoucí 23), zda jí nechat v dnešní trase, vést přes Hradčanskou či přes Náměstí Republiky.
Středa, 11. května 2016 - 12:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 9-2014
na Praze 6 moc linek není, je jich tam akorát.
Středa, 11. května 2016 - 12:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2014
jinak při včerejší debatě na P6 proti předpokladům nezazněly hromové stížnosti z Petřin na změnu trasy pro ně "historické" 18, přítomní obyvatelé argumentaci MŠ vzali. Ale bylo tam celkem málo lidí, takže nejde dělat závěry, každopádně nepřítomnost bojovníků za 18 překvapila.
Zato chudák MŠ musel odpovídat na sálodlouhé a velmi pomalu kladené otázky úplně mimo téma debaty :-)
Středa, 11. května 2016 - 13:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5171
Registrován: 6-2004
Orky: Ano, nadával jsem na starý ROPID, protože nekomunikoval, ale současný to přehání a nebo v rámci korektnosti radši sklopí uši viz 138...

Opustil se jeden extrém a přešlo se do druhého... Takže asi tak.
Středa, 11. května 2016 - 14:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12709
Registrován: 10-2004
9001: Ano, nadával jsem na starý ROPID, protože nekomunikoval, ale současný to přehání a nebo v rámci korektnosti radši sklopí uši viz 138...
No, "neštěstí" je spíš v tom, že žádný ROPID neposlouchá nářky šotoušů na K-reportu, kteří se tváří, jak kdyby sežrali všechnu moudrost světa, přitom za řadou věcí můžou být problémy, o kterých nemají ani tušení. Viz třeba ta 138. I kdyby byl právní výklad jednoznačně v neprospěch těch vlastníků, což vůbec nemusí být, myslíš si, že to v současném shonu s tramvajemi stojí za nějaké složité řešení a vyjednávání? Harlacherova je novou ulicí v novém uzavřeném celku a pokud jsou všichni proti, může být právo na jejich straně, obzvlášť je-li ta ulice jejich. To by nám ale řekl jenom právník po analýze. A ne šotouš, který si (možná) našel jeden paragraf z mnoha souvisejících. To posílení stejně má být v protišpičce s poměrně velkým podílem cestujících právě z toho nového souboru. Tak když to nechtějí, tak co? Tečou hlavně špičkové směry, tady v protišpičkovém směru problém nebude, tak se holt místo využití opěčného směru budou platit jalové kilometry. Dost možná se celý problém vyřeší se změnami od září snažším způsobem, než se s někým dlouze hádat, soudit, řešit nařízení soudu...
Středa, 11. května 2016 - 14:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7138
Registrován: 5-2002
každopádně nepřítomnost bojovníků za 18 překvapila - a proč by měli být přítomni. Přece nespokojenost mohou vyjádřit i jinak. A P666 jasně řekla, z každé větve jedna linka do dvou směrů. Takže proti čemu měli přijít bojovat? Sice 5 (v tom modrém návrhu) je trochu problémová, protože staví jen na Malostranské za rohem, ale 12 z Letné už chytá na Chotkových sadech. Jen ta 22 je barierová přes frekventované přechody s častými nehodami.
Středa, 11. května 2016 - 14:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 6-2004
Orky: To si povíme až konečné LV vyjde napovrch ve výsledné podobě. Prozatím tam vidím novou verzi mrhání, akorát na jiných místech, a vykládání si průzkumů podle svého, aby jsme si natáhli nová číslíčka na nová místa.

Navíc jak se ukázalo, Káemovské udělání problému a následné řešení ( Mlinky vs. preference) nefunguje a skoro se to ještě více zhoršuje než to bylo na počátku.

138 chápu Není to tramvaj, takže na okraji zájmu ;-).
Středa, 11. května 2016 - 14:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 3-2011
Co se týče preference, tak v noci Těšnov na blikačky - chválím.
Co už nechválím - zhoršení průjezdu kolem Výstaviště (padá stůj do jízdy), to samé na Nádr.Hol, Botanice....ať mi nikdo neříká, že se preference zlepšuje, ani omylem. Rok od roku horší a horší.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 15:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 5-2002
K nezpojení Kladenska - z materiálu Rady

Zapojením do PID nebude možné nadále provozovat komerční spoje z důvodu odčerpávání tržeb ze systému veřejné dopravy souběhem jakýchkoli jiných přepravních služeb.

Proč toto neplatí na železnici, třeba na trati do Benešova?
Středa, 11. května 2016 - 15:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18651
Registrován: 8-2005
218: [ok]
ad 12 - ve 12 nemá být tranzit. 12 JE vymeták. Tranzit má být v metru!
9001? káemovské... nefunguje? alealeale. Preferencí přibývá, průměrné zpoždění klesá. Nefunguje? alealeale.
ad Praha 6 - 25 let neměla evropská a Podbaba větev na malostranskou a nikdo se nepos*al. tak proč to najednou "musí" mít?
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 15:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2192
Registrován: 3-2011
Preferencí nepřibývá, fakt tomu nevěř. Přibývá SSZ a tam, kde preference fungovala, tak už nefunguje.
Hele včera jsem vyjel z Olšan a na Palmovce jsem byl už o 4 minuty pozdě. [lol]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 16:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18652
Registrován: 8-2005
To byla ta divná 52? [crazy] Málos zvonil a bzučel asi.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 16:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 3-2011
Nebylo na koho zvonit. To byla jenom ta tvoje preference. JO na Lehovec jsem to "vytáhl" na 6 minut, protože nikde není po cestě vata. [biggrin]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 16:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18654
Registrován: 8-2005
asi budu muset s tebou víc jezdit, protože když jsem tudle tu 52 jel s tebou minule, čuměls na Masně na čas [proud]
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 16:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 3-2011
Tam čumím vždycky. Vesměs 52 se dá vyjet na obě strany, ale za předpokladu, že
1)505 přijede na čas
2)rozjezd na Lazarské se pustí včas
3)vezeš málo lidí
4)nejsou překážky na kolejích
5)jedeš svižně
6)padají ti světla akorát

Ale na 14 ubrali nějaké minuty, tuhle jsem jí měl a nemohl jsem jí vyjet ve směru na Barrandov, naštěstí jsem před sebe pustil na Andělu 12 nebo 20 a ta to tam posbírala. A já jel na pohodku prázdný, i když asi o pět pozdě. Ale nebývalo to, večer jsem 14 většinou vyjížděl. [lame]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
watslaw
Středa, 11. května 2016 - 16:25:34  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Borovička:

Zapojením do PID nebude možné nadále provozovat komerční spoje z důvodu odčerpávání tržeb ze systému veřejné dopravy souběhem jakýchkoli jiných přepravních služeb.

Proč toto neplatí na železnici, třeba na trati do Benešova?


Já zas nechápu, proč když na Kladno dobře fungují komerční spoje, proč se musí rvát peníze na jejich nahrazení, když ty peníze jsou potřeba všude jinde.
Středa, 11. května 2016 - 16:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18656
Registrován: 8-2005
Poslední dvě Fkamovy věty si 100x přečtou a 1000x opíšou všichni, kteří tvrdí, že dvě linky z různých směrů zajistí pravidelnost a proklady. Upozorňuju, že jde O VEČER, tedy kdy už to nejezdí každou chvíli.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 16:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2197
Registrován: 3-2011
Tak u 14/24 se pravidelnost fakt těžko zajistí. Večer napnuté jízdní doby, na mnoha místech večer horší průjezdnost přes SSZ (typicky Zborovská, kde čekám na světlech i 3 minuty !!! )
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 18:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5174
Registrován: 6-2004
Káem: Ale třeba na M22 vyrostlo několik NOVÝCH SSZ a několik zastávek... Navíc se dorazila Francouzská kde stojí všechno. Navíc, že evidentně neznamená, že preference na SSZ je fyzicky se nerovná fungující preferenci.

Navíc je mnoho míst, kde se projelo rovnou okolo 40km/h a ted se plazí a neli je potřeba zastavit... (Vršovická atd).
Středa, 11. května 2016 - 18:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18657
Registrován: 8-2005
To asi jo, ale to nemusí být nutně zpomalení. To na letenský pláni taky přibyly dvoje nový semafory a nic moc se neděje. zastávky bych z toho nevinil, protože jen skrze ně se ty kaštani dostávaj dovnitř a ven [wink] Francouzská a Vršovické náměstí je otázka, na druhou stranu nyní mužou šefci využít plnou traťovou na uplně nových tratích na bělohorský a od kohinoru až do hostivaře, takže to je bezesporu zrychlení. Tedy kdyby chtěli.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 18:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 3-2011
Letná v noci je silně antipreferenční. A SSZ Letenské náměstí raději bez komentáře, preferenci umí, ale má jí vypnutou.

K čemu využívat plnou traťovou, když mě stejně někde zazdí SSZ. Plnou traťovou mohu využívat snad jen do Modřan a relativně dobře do Řep, zbytek je sen. No a Vršovická po rekonstrukci, akorát SSZ na Koh-i-noor je lepší, jinak stejné, akorát u nádraží Vršovice citelné zhoršení.

Kolik křižovatek bylo před lety v noci vypnuto a teď prudí......

Ne, rozhodně preference je horší, před 3 lety to bylo mnohem lepší.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 18:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18658
Registrován: 8-2005
Fkam - cit: "K čemu využívat plnou traťovou, když mě stejně někde zazdí SSZ" No k tomu, abys to zazdění dohnal, to ti v kursu neřekli? [blush]
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 18:35:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 3-2011
Vzhledem k jízdním dobám je to stejně nereálné.
V kurzu mi říkali, že je lepší přijet pozdě a bez nehody než se hnát na čas a udělat bum bum [wink]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 18:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18659
Registrován: 8-2005
Notak to měli starý učebnice To se už dneska neučí [rofl]
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Středa, 11. května 2016 - 18:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 3-2011
Já podle toho jezdím a zatím s úspěchem. Jestli mi fakt něco vadí, tak závodníci, co zapomínají, že vozí lidi.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Středa, 11. května 2016 - 19:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 2-2015
Orky (12700): Tak Evropská je poněkud delší a také atraktivnější (nejen pro Prahu 6), proto jde dobré sem vést 2 linky, i když kapacitně tady stačí cca 1 a půl linky.
Já si myslím, že lidí ve špičce je mnohem více na to, aby se snížil interval pouze z 10 na 8 minut. Ono je to i logické, když Ropid chce omezit sedla a zanechat stejně špičky. Je vidět, že sedla jsou předimenzované a špičky poddimenzované.
Mett (585): Tak hlavní problém je, že ty linky jsou hrozně dlouhé a na obou stranách se vážou na jiné. Kdyby byly kratší, tak by ty nepravidelnosti ve špičce byly nižší (a pak snad optimální).
Bobik: By mě zajímalo, kolik lidí ten "cyklobus" využije. Nebylo by jednodušší např. 3 kola dát do autobusu (samozřejmě dle usouzení řidiče)?
lupinek: Koukám, že nejen o prázdninách ale i teď se bude rušit 13. Holt 6 minut na Vinohradské stačí, 4 minuty jsou opravdu zbytečné.
Suri: Počítá se s několika málo linkami v oblasti Milovic. Celkově Nymbursko asi ne.
9001 (5171): Holt to nechce mít extrémisty. Původní a současný Ropid jsou dvě úplně jiné strany, ale obě zachází do extrému, což není dobře. Možná tou 138 chtěli vyvolat tlak obyvatel na majitele pozemků, aby ustoupili. Ale kdo ví... Osobně si myslím, že kdyby se před Záběhlickou školou změnil směr jízdy po parkovišti, šla by posila linky 138 udělat. Autobusy by tak jely přes parkoviště.
Fkam: Těšnov je na blikačky po celý den, což chválím.
Káem (18656): Je třeba ale zdůraznit, že mají být optimálně stanoveny jízdní doby a ne tak, aby to projel jen závodník a to ztěží. (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Středa, 11. května 2016 - 20:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12710
Registrován: 10-2004
Tak Evropská je poněkud delší a také atraktivnější (nejen pro Prahu 6), proto jde dobré sem vést 2 linky, i když kapacitně tady stačí cca 1 a půl linky.
To nenamítám. Ale pro cca 8500 lidí tam vést 2 linky 6/10/6/10/15-20 (RŠ/sedlo/OŠ/víkend silný/víkend slabý), tedy celkově 3/5/3/5/10, tedy v některých obdobích nárůst počtu spojů až o 50%, zatímco zde došlo k poklesu poptávky v nezatíženějším úseku o 37%, je stěží obhajitelné a obhajitelné o to hůře, že Evropská je v souběhu s metrem. Tady je vidět, že téměř jakákoliv buňka intervalu narazí na problémy.
Středa, 11. května 2016 - 20:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12711
Registrován: 10-2004
tram-bus: Ještě takové 2 dotazy:
1) sleze sem k nám pan Kališ, aby si obhájil svůj oranžový návrh?
2) K čemu plánujete diskusi 30. září od 18 hodin, tedy měsíc po plánovaném spuštění změn?
Středa, 11. května 2016 - 22:48:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 2-2015
Orky:
Tak Evropská je vždycky problém, tam by vyhověl interval 10/15/10 na 2 linky, na ostatních tratích by to naopak způsobilo zmatek.
1) Optám se ho ještě
2) To jsem nepsal já, ale pan Kališ. Já jsem tam zadal polovinu června, i když to už je pozdě, ale bral jsem to orientačně. O.K. nevím, jak to myslel, ale vím, že tam nechtěl dát počátek září, aby se to nekrylo s ukončením Dopravního návrhu. (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Středa, 11. května 2016 - 23:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 5-2013
K nedávno proběhlé diskusi.

Autobus 123 k Andělu může být synonymum pro plýtvání, protože tam byl prodloužený už v roce 1985 a celých 27 let bylo to prodloužení považované za potřebné. Těch 27 let přímého autobusu k metru, to samozřejmě byla chyba, je nutné poučit se z krizového vývoje.
Že se zároveň se zkrácením linky zbytečně posilovaly souběžné tramvaje, tomu přece nikdo nevěří. Ať si autobus platí městská část, magistrát přece musí platit ty posílené tramvaje. Hloupí jsou ti, kteří nestáli o posílení tramvají a chtěli zachovat autobus. Co to vůbec je za pitomý nápad, že lidi chtějí jinam než na zastávku tramvaje?

Naopak, za plýtvání se nedá považovat:
- dvě tramvajové linky do Šárky a na Petřiny, celá 22 na Bílou Horu apod.

- linky 108, 164 a 168, přestože dvě třetiny jejich spojů vozí vzduch. Vytvořili je současní a nedávno minulí osvícenci dopravy. Tak jsou ty linky v současné podobě, rozsahu provozu a intervalech potřebné, i kdyby nevozily nikoho.

- linka 191 bez prokladu nebo pásmování v jednotném intervalu od Anděla až někam k letišti. Lidi mezi Andělem a Strahovem se nějak nacpou, mezi Strahovem a letištěm se pohodlně rozvalí. To určitě není plýtvání. Ani přecpávání autobusu před Strahovem není nedostatek. Systém vytvořili současní osvícenci, tak nemůže být chybný. Jestli dřív jezdily od Anděla dvě linky a během trasy se dělily na větve podle čísel, tak to určitě bylo špatně.

- linka 380 v pravidelném intervalu až do Berouna, za Rudnou většinou "třičtvrtě prázdná" až prázdná, to také samozřejmě není plýtvání. Když osvícenci dopravy (počínaje historickým Ropidem) tvrdí, že zastávková linka s mnoha desítkami zastávek je základ veškeré dopravy, tak mají samozřejmě pravdu. Pravdu mají i v případě, že tou zastávkovou linkou nikdo nejezdí.
Stačí zrušit nebo zakázat rychlejší souběžnou linku, a lidi jezdit budou, stejně jako v Neratovicích nebo dopoledním a večerním Mělníku.

- Když jezdí linka 311 z Nučic přes všechny možné a nemožné vsi do Mořiny prázdná, tak to samozřejmě opět není chyba trasování. Linka v této podobě je nutná, i kdyby nevezla vůbec nikoho. Trasování linek za ČSAD, kdy se jezdilo z Prahy do Mořiny skoro přímo jen s několika krátkými závleky, samozřejmě bylo opět úplně špatně. Krátký interval je přitažlivý bez ohledu na jakkoli dlouhou jízdní dobu.

- a tak dále, příkladů dříve chybně praktického a nyní osvíceně správného trasování by se v Praze a okolí našly desítky.

Ať žijí světlé zítřky veřejné dopravy, budované podle hesla "čím systematičtěji a zároveň absurdněji, tím lépe".
Středa, 11. května 2016 - 23:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 5-2013
Ještě jedna poznámka k nedávné diskusi. Plánovat intervaly a kapacitu linek podle celodenního počtu cestujících v určitém profilu je přinejmenším zvláštní. V centru města jezdí lidi ve špičce v jednotlivých směrech třeba 55:45 a na okraji města někde i 85:15. Nebo třeba v centru je poměr špička:sedlo někde 10:7, a na okraji města někde 15:5. Nedá se to úplně zobecnit, proto je pro plánování kapacity třeba vědět konkrétní údaje pro konkrétní profil a směr, například po hodinách v rámci celého dne. Pro pochopení snad nemusím víc rozvádět.

(Příspěvek byl editován uživatelem Onkl.)
Čtvrtek, 12. května 2016 - 06:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7140
Registrován: 5-2002
watslaw: Já zas nechápu, proč když na Kladno dobře fungují komerční spoje, proč se musí rvát peníze na jejich nahrazení, když ty peníze jsou potřeba všude jinde.

A jak jinak jim chcete vnutit tu lítačku?
Čtvrtek, 12. května 2016 - 07:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 6-2002
watslaw: A co sami Kladeňáci? Pokud jim vyhovují komerční spoje s tím, že platí úsek v Praze dvakrát, tak já bych jim žádnou PID nenutil. Navíc jak jsem četl v nějakém článku, tak jakýsi "odborníci" z Kladna dokazovali, že PID jízdné bude vlastně pro Kladeňáky velmi nevýhodné...
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
F.v.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 08:14:50  
Neregistrovaný host
82.145.221.44
Proč by mělo být nevýhodné?Vždyť jízdenka na 3 pásma by přece platila s lítačkou pro Prahu jak na cestu Praha-Kladno,tak na pokračování cesty s MHD Kladno,nevím,co je na tom nevýhodné...??Kolik musí zaplatit teď-Praha-Kladno a pak ještě MHD?To je veliký rozdíl...
Čtvrtek, 12. května 2016 - 08:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12712
Registrován: 10-2004
tram-bus: Jak jsem psal, každý interval je problém. I jak ukázal zelený návrh, problém je i volba různých intervalů.

Onkl: Pokud nám valná většina tramvajových linek jezdí z okraje přes centrum, je potřeba základní interval naplánovat tak, aby v centru pobraly. proto je i interval 8/10/8, který v podstatě kopíruje poptávku v centru. A na okrajích větší rozdíl mezi sedlem a špičkou mají řešit špičkové linky. Proto jsou taky zbytečné 3 celodenní linky na Barrandov nebo 4 celodenní linky v Braníku, protože ve špičkách nabídka sedí, ale v sedle je to ukázka plýtvání.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 08:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7142
Registrován: 5-2002
Dokud autobusy jezdily až na Kulaťák, tak hodně Kladeňáků žádný PID tarif nepotřebovalo a jezdili určitě levněji než s budoucím PIDtarifem.
Někdy ovšem musí koukat do čeho lezou. Autobus z Buštěhradu,který udělá kolečko v Lidicích, zajede k Terminálu, tak je pořádně drahý, protože se platí kilometry. Ten o 10 minut později byl rychlejší a levnější. To s PIDem, pokud nespěchám, vadit nebude.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 08:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 7-2011
Proto jsou taky zbytečné 3 celodenní linky na Barrandov nebo 4 celodenní linky v Braníku, protože ve špičkách nabídka sedí, ale v sedle je to ukázka plýtvání.
Nojo, zlatá stará 20, co jezdila nahoru jen ve špičce. Proč to asi bylo? [proud]
Čtvrtek, 12. května 2016 - 10:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 6-2002
Dokud autobusy jezdily až na Kulaťák, tak hodně Kladeňáků žádný PID tarif nepotřebovalo a jezdili určitě levněji než s budoucím PIDtarifem.
Nevíte jaký byl poměr Kuláťáci(bez předplatného)/Ostatní?
Podle IDOSu se nyní z Kladna jezdí na Veleslavím nejlevněji za 38, či 39 Kč. To bývalo na Dejvickou levnější? Připomínám že PID je za 40 Kč (pět pásem)}
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Petr_k
Čtvrtek, 12. května 2016 - 10:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11487
Registrován: 4-2003
Borovička - přestaňte se na to dívat přes jízdné. Dneska je systém Praha-Kladno cca soběstačný, na přímé spoje nepotřebuje ani korunu z eráru. Taky do komerční dopravy erár nekecá, protože ví, že na to nemá nárok.

Z informací v médiích by PIDizace znamenala pouze pro Prahu (cca 5 % výkonu) nárůst objemu objednávky v nákladech řádu 30 MKč, navíc bez valnýho užitku pro město. Prostou trojčlenkou tím zjistíte, že celkové náklady by jen za okres Kladno činily řádově 570 MKč! To vše za snížení objemu vybraných tržeb, neboť v absolutní hodnotě poklesnou ceny, a navíc se tržby budou dál dělit mezi Kraj, obce a Prahu podle nepřehledných a finálně nerozporovatelných mechanismů.

Schválený rozpočet Středočeského kraje 2016 počítá na dopravní obslužnost cca 780 MKč na silnici a 1,15 GKč na dráze. Ač je dRathokraj odporně bohat, na takhle explozivní nárůst nákladů bez valnýho účinku v příjmech prostě nedá a na patřičný kvikot ještě dojde. Zatím se daří po Jájovsku mlžit...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Čtvrtek, 12. května 2016 - 10:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 6-2002
Pokud to tedy chápu (sám neKladeňák):

- Kladnu se to nevyplatí
- Obcím na trase se to nevyplatí
- Kraji se tpo navyplatí
- Celé Kladno je spokojeno s placením komerčních linek
- Většina z pravidelných cestujících žádný PID nechce
- Počty spojů, vedení linek a možnosti slev předplatného jsou v této chvíli uspokujující
- Těch pár šílenců s Opencard odveze vlak

Takže proč Kladnu nutit PID?
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 11:27:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 4-2015
Ani přecpávání autobusu před Strahovem není nedostatek.
Běžte to vykládat lidem na Podbělohorské... (situace, kdy se nevleze druhý třetí kočárek, poměrně běžná)

linka 380 v pravidelném intervalu až do Berouna, za Rudnou většinou "třičtvrtě prázdná" až prázdná
Z jakých časů máte tento postřeh? Mimochodem, víkendové posílení přineslo značný nasávací efekt, až to vypadá, že k posílení o 100 % vůbec nedošlo, z fleku vám vyjmenuju spoje, kdy bývá plná ulička stojících, i za Rudnou.

Proto jsou taky zbytečné 3 celodenní linky na Barrandov nebo 4 celodenní linky v Braníku, protože ve špičkách nabídka sedí, ale v sedle je to ukázka plýtvání.
Ten Barrandov je zvláštní; pod tento názor se podepisuju, co se týká sedla pd, o víkendech by omezení bylo hraniční, zejména odpoledne a v podvečery. (Kdyby úprava šla ruku v ruce s 6min. metrem a 12 min. v tramvajové síti, je to cesta.) O víkendech se jezdí za zábavou, nákupy, ovšem i za Andělem stále silné obsazení a skoro se mi fakt zdá, že o fous silnější začíná být tranzitní 20 než uměle zvymetákovaná 12. Jakékoli úvahy o Barrandovu se musí také otřít o pokračující developerské aktivity...

Celé Kladno je spokojeno s placením komerčních linek
A jestlipak je spokojeno i s technickým stavem (některých) autobusů? [biggrin]
Čtvrtek, 12. května 2016 - 11:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 8-2010
Jo jo některé kousky co jezdí na Kladno jsou "silně retro" [crazy]
Čtvrtek, 12. května 2016 - 12:52:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 4-2004
Nějak mi není jasné, jak by integrace Kladenska mohla znamenat 600 milionů ročně. Takové výkony tam nemůžou být a navíc většinu z nich kraj objednává a platí už dnes, ne?
Čtvrtek, 12. května 2016 - 13:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7144
Registrován: 5-2002
A zintegrovaná železnice na Kladně není taky občas silné retro?
Čtvrtek, 12. května 2016 - 14:26:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 8-2010
Borovička: Tak pořád lepší Regionova (i když to není žádná hitparáda) než stará Karosa kde se člověk nemůže pořádně ani opřít.
Lc_736__c_954
Čtvrtek, 12. května 2016 - 15:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5906
Registrován: 6-2006
Kolik "starých Karos" do toho Kladna jezdí ?
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 17:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18661
Registrován: 8-2005
ad Evropská - opět klasika, jak to tam neznáte. Tam vznikl nový jev, a to ukončení příměstských busů a 161 na Bořislavce. Dost lidí dojíždí jen do P6, takže na tu jednu stanici do metra nelezou. Čili nyní tramvaj na Bořislavce nabírá nové lidi, kteří předtím jeli až na kulaťák. V trochu menší míře se to děje i na Veleslavíně. Proto jedna linka do Liboce a jedna na ČV. Naopak, na Petřinách se nic takového nestalo, krom několika málo lidí, kteří začali jezdit z BH a Stary Ruzyně na metro Petřiny. Ale tramvajim tam nepřibylo nic, čili proto tam jedna tram linka.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Čtvrtek, 12. května 2016 - 17:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18662
Registrován: 8-2005
ad Kladno:LC736: Kdykoliv se kouknete na Veleslavín, tak tam nějakej vrak, kterej by do hlavní města neměl vůbec přijet, stojí
Jinak to je dlouho známo, že je na kladně silná a vlivná busová lobby. ČSAD Slaný by mohlo vyprávět, jak musí paběrkovat linky po severočeskym kraji aby se uživilo.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Čtvrtek, 12. května 2016 - 17:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 1-2015
Na Petřinách je oproti Evropský ten rozdíl, že tam není pod tt metro. Ale i kdyby bylo sto objektivních důvodů, jedna linka tam prostě neprojde. Spíš je třeba vymyslet, jak tam rozumně dostat sólo, což popravdě nejde. Leda že by přijíždelo z Letný...
Petr_k
Čtvrtek, 12. května 2016 - 17:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11488
Registrován: 4-2003
KM: Echt vraky jsou na Velekravíně k vidění pravidelně spíš na 142. Kulhánky i Pohly jsou přes mnohé odstíny základovky víc v pohodě, než naleštěné kupky rzi od dýpý.

Silná busová lobby na Kladně... mno, bývávalo. Proslýchá se cosi o Arrivě Kladno, možná už v létě.

ČSAD Slaný že musí paběrkovat po U-kraji? To zní jako jasný kandidát na ftip dne.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Čtvrtek, 12. května 2016 - 18:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18663
Registrován: 8-2005
Roudnice je plná slánskejch busů příkladně. Když vyhnali DPUK, taxe Slaný hlásilo úplně všude do výběrek.
Mettp: Ta jedna stanice na Petřinách je přesně uprostřed sídliště v docházkové vzdálenosti z celého sídliště. Snad jen pár domků mezi Větrníkem a Nemocnicí je už dál. Ale ti lidé jezděj pidibusíkama. Ořechovka je celá na znamení, to taky o něčem vypovídá. Ideální by byla jednička po 6 minutách. Když by se to udělalo i s 25, tak muže půlka 22 končit na malovánce. Ale dvě linky tam budou proto, že fondy EU, stejně jako myslíkova. Měli nechat tu dvojku. To by obě tratě měly druhou linku a P6 by nemohla říct ani béééééééééééééééé.[wink]
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Čtvrtek, 12. května 2016 - 19:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2013
Odjinud: Tak samozřejmě, hodinový interval o víkendu ještě více přitáhnul spořivé důchodce, kteří mají 380 zadarmo. Pár spojů, které více používají spořínkové, nemění celkový obraz málo vytížené neoblíbené linky. Když už se používá, tak převážně jen kvůli ceně. V určitých časech taky kvůli nepobírání jiných spojů v době začátku a konce šichty v loděnické fabrice.
Josefj
Čtvrtek, 12. května 2016 - 20:56:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2007
Kdykoli jsem v posledním roce použil 380, bylo 10-20 lidí jedoucích jen mezi Berounem a Vráží nebo Loděnicemi. Tam převažují lidé na místních relacích nad těmi, kdo jedou celou trasu.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 23:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 5-2013
Josefj: V některých spojích ano. Celkově ale je úsekovka Loděnice-Beroun poměrně slabá, protože za prací i do škol se daleko víc jezdí do Prahy. Navíc se tahle úsekovka dělí mezi 380 a další linky.
Pátek, 13. května 2016 - 06:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2820
Registrován: 7-2011
Tak 380 jsem použil jen jednou do Lóďo a upřímně, exkurze po plechovejch halách za Nudnou mě dostatečně odradila, zvlášť, když jsem ještě musel v Lóďo přesedat. Vymeták jak 311 a navíc s přestupem, dále už nebrat, jen v nouzi.
Mimochodem lidi byli stylem do Hořelic narváno, pár do plecháčů, odtud pár volnejch židlí.
UPOZORŇUJEME VELEVÁŽENÉHO PANA KÁEMA, ŽE JE JEHO XICHT MEZI ŘIDIČI DOSTATEČNĚ PROVAŘEN A POKUD SE DO TĚCHTO NEPŘESTANE NAVÁŽET, MOHLO BY SE MU LEHCE STÁT, ŽE BUDE NUCEN CHODIT PĚŠKY, NEBOŤ NA NĚJ BUDE UPLATNĚN ČLÁNEK 7.3 SPP. [biggrin]
Pátek, 13. května 2016 - 09:33:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 4-2003
Bobik: uvidí se jestli od prosince 380 nějak uleví S6, která by se měla v taktu rozjezdit i na úseku Beroun - Nučice (zast.) ve špičce PD každou hodinu, jinak po dvou hodinách.
Pátek, 13. května 2016 - 11:35:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18664
Registrován: 8-2005
Nemaj po S6 jezdit odklony rychlíků ze 171 až jí začnou opravovat? to by vypadalo pak spíš na NAD XS6.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Josefj
Pátek, 13. května 2016 - 13:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 10-2007
Suri: Závodí u vlaku jen 4. pásmo, u busu PID 3+4 a nadto důchodci nad 70 let zadarmo. Vlak i 380 časově horší než C19. Takže silné pochybnosti. Museli by Závodí dát do 3+4 i pro vlak.