Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 11. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 08. května 2016 - 19:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12695
Registrován: 10-2004
Obecně by měla být snaha o převedení co nejvíce výkonů na tramvajovou dopravu a v případě nových oblastí na krátké midibusové linky. Tedy zavádět autobus v souběhu tramvaje mi nepřijde dobré.
Obecně se to říct nedá a je potřeba postupovat dle dané situace. Někde odmítání souběhu bus-tram vede k tomu, že se cestujícím přidá přestup a je nutné tramvaje posílit. To je možné lepší z hlediska ekologie, ale z hlediska uživatelského přístupu moc ne. Ukázkový příklad je linka 123, u které to nakonec dompadlo tak, že si její provoz na Knížecí platí městská část sama.

Co tak někdy jezdím do oblasti Manin, tak těch lidí tam tolik není a tramvaje jsou tam opravdu prázdné. I kdyby tam jezdila pouze 1+25, tak cestující najde místo k sezení. Karlín není dobré nijak omezovat, ale zase bych ho o moc neposiloval. Dnes se do tramvaje cestující vejdou a o 2 - 3 zastávky dále už je to zase na sedačky, spíš jde o to, že by se nemělo omezit toto spojení. A ještě k Maninám, směrová nabídka je vcelku dobrá, i když není spojení směrem do centra, které je možné ze zastávky o 300 m dále. A pokud se nemají přeposilovat zastávky kvůli jedné zastávce, tak Maniny jsou opravdu krásný příklad. Tady by se plýtvalo o dost více.
Na Maninách, dle mého názoru, by poptávkově stačily 3 v PD do 20 hodin a 2 linky o víkendu. Tady však do toho vstupuje faktor zajištění dostatečné nabíkdy v jiných úsecích s nemožností ukončit linky dříve. A potřeba mít 3 linky, alespoŃ v PD, v relaci Vltavská - Hradčanská fakticky spěje k tomu mít na Maninách linky 4.
Neděle, 08. května 2016 - 21:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 1-2015
Ano, o víkendu je na Maninách poloprázdno, stejně jako všude kromě pár úseků v centru. V pd mají 1/25 hlavně v úseku přes most co dělat. A argument o zastávce 300 m dál je nesmysl, 14/24 je nepoužitelná a roztržení na Výstavišti generuje vzduchovozič Stross - Výstaviště - Dělnická. Navíc je potřeba posila Vltavská - Letná. Návrh Ropidu Holešovice řeší výborně a těžko vymyslet něco lepšího.
Neděle, 08. května 2016 - 22:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18625
Registrován: 8-2005
Ale to že si P5 platí 123 sama je dobrá a příkladná vlaštovka. Na venkově to tak je ostatně pravidlem. Kraj vám dá základní obslužnost a píčovinky si zaplaťte sami. Ona 156 taky jistě nejezdí jen za městský peníze.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Neděle, 08. května 2016 - 22:30:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2015
Mett: Já bydlím na Žižkově a tam teda nepociťuji, že by bylo tak prázdno. Vnímám zde ale naději, kde je možné ušetřit a kde je naopak potřeba posílit. Např. o víkendu je 9 dokonce plnější od nás ze Žižkova než v pracovní dny, což je dosti zajímavé. U sebe na Žižkově vnímám 11 jako nadbytečnou, když tu zároveň jezdí v blízkosti 10 a 16, takže 3 linky na Floru ze Žižkova jsou opravdu velký luxus. Na Biskupcovu to mám z Koněvovy ulice asi 600 m a vůbec si nestěžuji, že pokud chci jet na Floru nebo do té lokality, že mi třeba v SN 11 nejede. Chápu, že MČ3 to vnímá jinak a někteří cestující také. Ale kdybych bydlel na Maninách, tak bych na tu Dělnickou došel, nebo bych jednu zastávku popojel 1+25, které jezdí dost často. V návrhu Ropidu je relace Vltavská - Letná vyřešené jen částečně. Sice se sem přidá jedna linka, ale má to 2 nevýhody:
1) Linky 1+25 je nutné proložit, tedy vznikne interval 2 2 4 a pokud někdo namítá, že takový interval stejně nebude a může docházet ke zpožděním, tak když si představíme, že by měla zpoždění ta po 4 minutách, tak tu máme interval 1 2 5, takže nám to kapacitu neřeší. Další věc je, že 2 pojede v SN sólo a to prostě nemá o víkendu jak pobrat. 14 sice na Maniny je, ale nelíbí se mi, že po skoro celém úseku kopíruje metro B, skoro od konečné na konečnou. Další věc je převlíkání. Já chápu, že převlíkání je z hlediska směrové nabídky a i kapacity lepší, ale MČ 7 si přála, aby toto převlíkání zmizelo, stejně jako cestující. Takže jediné, co se tu vlastně vyřešilo, jsou Maniny. V celé té síti bych našel chyb více, ale o těch se tu také dost diskutovalo. (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Neděle, 08. května 2016 - 22:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5158
Registrován: 6-2004
Káem: Ale taky obce mají větší kus peněz než MČ na jednoho obyvatele ;-).

A pořád mi chceš tvrdit, že souprava 2xT/15T je levnější než SD bus [biggrin]
Neděle, 08. května 2016 - 22:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18626
Registrován: 8-2005
tram bus- kde to máte napsaný, že si vůbec někdo někdy kromě několika místních šotoušů a línejch tramvajáků přál zrušit převlíkání?
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Neděle, 08. května 2016 - 22:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18627
Registrován: 8-2005
9001: při přepočtu na odvezený cestující rozhodně.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Neděle, 08. května 2016 - 22:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2015
Káem: Je to tak. Doplňkovou obsluhu by si měla platit MČ, protože se jedná o obsluhu pro její obyvatele (ostatní to nevyužijí a zbytečně se tím berou finance na potřebnější linky). Většina cestujících nevyužije 128, 146, 156, 243 nebo třeba tu 194. U té 123 je to na pomezí, jestli to má platit MČ nebo Ropid. (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Neděle, 08. května 2016 - 22:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 584
Registrován: 1-2015
Tak ještě aby si Koněvova stěžovala když má 9. Zcela objektivně je nesmysl, aby z tratě, kde jedou tři linky, jelo všechno jedním směrem. Stačí se podívat, jak ječí Praha 6, že rozhodně nesmí z radiál nad metrem jet všechno na Letnou... Mimochodem, pro přístav je Dělnická skoro kilometr.

Převlíkání chtěli na P7 a v DP zrušit kvůli nepravidelnostem. Lidi s tím mají problémy taky. Je pravda, že 2 bude vlát mezi 1/25, ale ani ty rozhodně neudrži 4/4, takže s linkou navíc bude větší šance, že to pobere. A v modrém návrhu 14 jede na Spořilov, takže ne nad B.
Neděle, 08. května 2016 - 22:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18630
Registrován: 8-2005
Prej kvůli nepravidelnostem. Ty se neléčí rušením, ale ježděním na čas. Každý zpoždění si řidič písemně zdůvodní a když zdůvodnění vedoucí neuzná, tak 10 korun dolu. [satan]
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Neděle, 08. května 2016 - 23:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2015
Káem: Tak já tam převlíkání mohu dát, to je možné dát na výběr MČ, co teda chce. Já za jeho rušení nejsem, jen byly proti tomu hodně protesty. Možná když to bude 5 a 24 a v Ropidím 2 a 6, bude o něco lepší, ty trasy nejsou zase tak dlouhé.
Mett: Žižkov je kromě Seifertovy hodně předimenzovaný, ale zase není třeba to zcela rušit. Když by se zrušila 19 bez náhrady, tak tu bude obsazenost akorát, když se omezí víkendy a špičky kvůli Seifertově. To co tady předvedl Ropid, hlavně v oranžovém návrhu, je snad nejhorší, co mohl udělat. 5, které kopíruje po Voz. Žiž. 9 nebo 15, která je s 9 od Lazarský také k ničemu. S 14/24, to máš pravdu, to byl hlavní důvod, ale pak se k tomu příbíralo oficiálně/neoficiální dalších několik věcí. 2 je tam lepší než nic, ale to hlavní tam moc neudělá. Navíc pořád se tu mluví, že ve špičkách jsou tramvaje narvané a v sedle to vozí vzduch. A o víkendu ani nemluvě. A myslím si, že je základní projektanská chyba poslat od Vltavské sólo na Letnou, stačí malá nepravidelnost, nebo blbý proklad a nepobírá. Modrý návrh je lepší, oranžový se mi nelíbí dost, i když zajímavé spojení tam jsou. Přístav je poměrně daleko, to vím, o tom jsem také diskutoval, jestli tam něco navézt. Ale došel jsem k názoru, že tady není žádná linka, která by tam šla vést. Už z logiky věci, když posílím špičky a víkend, nemohu zajistit všechna spojení. Chtěl jsem to udělat co nejvíce optimálně kapacitně a zároveň nechat důraz na směrovou nabídku, vše se nepodaří. To pak je třeba mít delší intervaly z čehož plyne buď delší intervaly v sedle a stále přetížený víkend, nebo předimenzované sedlo a ušetří tam, kde je kapacita potřeba více. (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Mladějov
Neděle, 08. května 2016 - 23:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8199
Registrován: 3-2007
Trambusi, nechci reagovat na každý šotonávrh, ale tvrzení, že Žižkov je silně předimenzován, je naprostá pitomost.

Jestli chcete někde omezovat, tak začněte na P6 s Petřinama, Šárkou, Bílou Horou a na desítce s Hostivaří. Tam je ukázkové vození vzduchu.
Na Barr. nešahejte, ten je akorát. Na Ži akorát zbytečná 11 od Olšan na Spojovací, nechat jen jako vyloženě špičkovou.
Pondělí, 09. května 2016 - 00:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2014
Káem: Po přečtení pár vašich příspěvků jsem se rozesmál. Člověče jste vůbec z Prahy a jaký obor máte vystudovaný. Nevím zda vůbec víte něco odborného z dopravy. Nejde o líné tramvajáky, řidičům je asi více méně jedno zda se jim jedno číslo linky změní na trati na druhé, ale průšvih je právě pravidelnost, neboť při změně jedné linky na trati za jinou, dochází k tomu, že se přenáší i nepravidelnost. Lidově zpoždění. To bývá u dnešní linky 14/24 mnohdy fatální. Řidiči tramvají zpoždění více méně ovlivnit nemohou, nadjetí je u tramvají díky celosíťové kontrole zanedbatelné. U přejezdových linek žel nelze ovlivnit zpoždění ani při odjezdu z počáteční zastávky, která je vlastně zastávkou nácestnou. To je případ Ortenova nám. Vzhledem k poměrné hustotě provozu tramvají dochází k tomu, že ve většině případů předjede tuto linku jiná, která je časově v pohodě a tak nějaké dohnání zpoždění nepřichází v úvahu, naopak toto zpoždění geometricky dále narůstá.
Pondělí, 09. května 2016 - 00:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 3-2011
Nejen provoz, ale utažené jízdní doby nepřejí pravidelnosti linky 14/24. Prostě je to moc dlouhá linka s moc problémovými místy na trase.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Pondělí, 09. května 2016 - 09:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12698
Registrován: 10-2004
Žižkov je kromě Seifertovy hodně předimenzovaný, ale zase není třeba to zcela rušit. Když by se zrušila 19 bez náhrady, tak tu bude obsazenost akorát, když se omezí víkendy a špičky kvůli Seifertově. To co tady předvedl Ropid, hlavně v oranžovém návrhu, je snad nejhorší, co mohl udělat. 5, které kopíruje po Voz. Žiž. 9 nebo 15, která je s 9 od Lazarský také k ničemu.
To je právě těžký. Na Spojovací musí 4 linky, neboť se chce vyhovět směrové nabídce, a to dělá tu předimenzovanost. Proč je 15 k ničemu? Linka 15 sice kopíruje z části 9, ale jede jinam. Nabídne spojení Žižkov - Karlák, nebo Žižkov - Albertov, čímž vytáhne z 9 část cestujících, kteří dneska z 9 přestupují na 3/14/24.

Navíc pořád se tu mluví, že ve špičkách jsou tramvaje narvané a v sedle to vozí vzduch. A o víkendu ani nemluvě. A myslím si, že je základní projektanská chyba poslat od Vltavské sólo na Letnou, stačí malá nepravidelnost, nebo blbý proklad a nepobírá.
...a když někdo navrhne v sedle 12 minut, tak se téměř celá šotoveřejnost staví na zadní. [happy] Co s tím?
Sólo 2 problém být může v okamžiku, když přijede jako první na Vltavskou po metru. tohle riziko tady je, navíc si myslím, že posila o víkendu v tomto směru je zbytečná. Bohužel zde narážíme na problém v požadavku dvou linek do každé větve v Dejvicích. Obávám se, že s tím bude nutné se poprat, protože současný pohled města a městských částí zjednolinkování nedovolí.

Modrý návrh je lepší, oranžový se mi nelíbí dost
Já jsem taky spíše pro modrý, ostatně jemu podobný je i můj návrh (odkaz).

Mladějov: Na Barr. nešahejte, ten je akorát.
Není, jezdí tam toho zbytečně moc, zejména sedla.
Mladějov
Pondělí, 09. května 2016 - 09:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8203
Registrován: 3-2007
Orky: Narazíš [biggrin]

Prostě to pořadí tratí k redukci tramvajodromu vidím, jak píši. Rozhodně ne Žižkov [crazy].

Barr. je taky závislý POUZE na tramvajích a není možné se za 5-10 minut chůze dostat k metru.

Popravdě jezdím hodně po celé pražské tram. síti, zrovna Barr. je výjimkou, jedině snad z centra po Lihovar, takže se nechám přesvědčit.

A ano, jedna linka na většině tratí, co je kopíruje metro, nebo aspoň obsluhuje klíčové zastávky (Petřiny, Šárka,Vysočany) je rozumným řešením, případně mohu na špičku nejšpičkovatější dát vložené spoje jen na pár kol či k metru. Kritická je (kladiva) především ranní špička.

EDIT : 19 ?? Tak se bavíme o současnosti, nebo o nějakém návrhu Ropidu ??

V tom případě, jako bych nic neřekl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pondělí, 09. května 2016 - 10:24:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2015
Mladějov: Měl jsem namysli hlavně 11, která je tu vlastně navíc, od Spojovací po Floru určitě. Stejně tak jezdí ne zcela prázdné, ale nezaplněné tramvaje kolem Krejcárku, stejný problém je i v ul. Jana Želivského. Koněvovou jezdí 11 tak plné, že by tu na 11 stačilo sólo. Nejsilnější relací je Seifertova, pak spojení na Jarov či na Floru od Olš. náměstí. Na Petřinách jsem šetřil, Evropská je už delší větev s cíly nejen pro místní, takže zde se 2 linka hodí. Bílou Horu bych kapacitně nejraději nechal na jedné lince a operativně při mimořádnostech sem vést 25, jak psal 9001. I Hostivař je nyní optimalizována, spíš zefektivněna. Např. u Barrandova, Řep nebo Modřan je největší problém mezi rozdílem špičky a sedla. V sedle stačí povětšinou int. 5 minut, ve špičce ideálně po 2-3 minutách. Na Barrandov by v sedle kapacitně stačila 1 linka (=140 na soupravu), ale pro pohodlí jsou zde dobré 2 linky v int. 5 minut. V odpolední špičce je kapacita obdobná, takže jediné, co se tu bere, je sólo 6 v ranní špičce.
Orky: Tak interval 12 minut už není zase tak atraktivní, takže je dobré udělat druhé řešení. Sedla nechat, posílit špičky a z toho plyne menší směrová nabídka (která se nemusí tolik projevit, pokud se optimalizuje nabídka).
Pokud bych vybíral z Ropidího a tvého, vybral bych ten tvůj. Protože základní úpravy jsou opravdu dosti veliké a navíc je to základní, když se omezuje sedlo?
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Pondělí, 09. května 2016 - 12:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18633
Registrován: 8-2005
MARY: Ať jste kdokoliv, vim toho o dopravě víc než vy a to ze všech úhlů. Vim i to, že zpoždění na 14/24 nepřeshuje průměr ostatních linek. Jinými slovy, že to přenášení zpoždění je v 90% pověst.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Pondělí, 09. května 2016 - 12:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12700
Registrován: 10-2004
Mladějov: Já si nehodlám hrát na to, že jsou nějaké městské části závislé jenom na něčem. Mnohé městské části jsou závislé tak jenom na autobusech vedených jedním směrem a taky kvůli tomu nemají vysoce nadstadardní počet spojů. Fakt nerozumím tomu, proč bych měl mít na Barrandově 3 celotýdenní linky, když na ně nemám poptávku, a vozit dobytčáky v neděli na céčku v metru a na řadě autobusových míst...
Je mi jasné, že bych narazil politicky, ale kapacitně nenarazím.

tram-bus: Petřiny na 6/10/6 vychází celkem dobře. Tady je denní poptávka 7179 cestujících na profilu Vozovna Střešovice (viz). Na profilu Dejvická na trati na Šárku je to 8643. Tady by 6/10/6 mohlo být hraniční, ale 3/5/3 je hrozně moc. Optimální interval pro větve na Praze 6 je asi v ROPIDím zeleném návrhu.

Tak interval 12 minut už není zase tak atraktivní, takže je dobré udělat druhé řešení. Sedla nechat, posílit špičky a z toho plyne menší směrová nabídka (která se nemusí tolik projevit, pokud se optimalizuje nabídka).
Já bych interval 12 minut taky nedělal. Myslím si, že to období, kdy by byl interval 12 minut možný, je tak krátké, že by se snad ani nevyplatilo zatahovat. Myslím si, že intervaly tak, jak jsou stanovené teď, relativně slušně sledují denní variaci poptávky, včetně víkendů. Víkendy jsou slabší, než sedla.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Pondělí, 09. května 2016 - 12:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 10-2007
K čemu prosím na Spojovací čtyři linky? Celá léta stačily tři - jedna na Vinohrady (16), jedna na Žižkov (9) a jedna do Holešovic (1). Do Vysočan a Malešic odtamtud jedou autobusy.

Ono je hezké, že tady řešíte rovnoměrnost nabídky přísným dodržováním prokladů, a co se nehodí do prokladů, nemá šanci na zavedení. Jenže ani poptávka není přesně rovnoměrná. I kdyby ke každému spoji byly dávkované přípoje, stačí jedna větší skupinka vracející se třeba z restaurace, a je plný vůz. Přeneseně, chaos se daleko lépe naroubuje na chaos než na pořádek. Rozdíl jedné minuty mi nepřijde nijak zásadní.

Mnohem horší než chvilkové stísnění vlivem zpoždění mi přijde mnohaminutové čekání na ujetý přípoj (zvláště v dešti, na zimě, v horku beze stínu, s označenou půlhodinovou jízdenkou) jen proto, aby nebyl byť o minutu vychýlený proklad ani o víkendu. To je úchylka! [lol] Jako pravidelnost jo, ale v přípojích, ne v ujíždění. [wink]
Pondělí, 09. května 2016 - 12:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12701
Registrován: 10-2004
Frantisek: K čemu prosím na Spojovací čtyři linky?
Linka 9 má poloviční intervaly a tak je brána za 2 linky v soupravách.
Ploki
Pondělí, 09. května 2016 - 13:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 2-2012
Na ČZU na kole
Zajímalo by mě, kolik času zabere nandat a pak sundat jedno kolo.
Ze zastávky V Sedlci si dokážu představit využití, ale chudáci čekající cestující, když se hned na další zastávce budou kola sundávat...
Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra! Linka 136 je sice v kloubech, ale znamená větší zlo, protože nová nejdelší linka v Praze na cestě z Jižního města projíždí přes několik kritických míst.
Pondělí, 09. května 2016 - 14:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 585
Registrován: 1-2015
V průměru samozřejmě 14/24 extrémně zpožděná nejezdí, ale jde o ty špičky, kdy cestuje nejvíc lidí a každej zásek tady znamená dlouhý vynechání.

A i kdyby jezdila zpožděná jako ostatní linky, zásadní problém je zastávka Dělnická, která nemá žádnou alternativu. Jak se tam člověk dotáhne, musí čekat a to klidně čtvrt hodiny nebo i víc. Málokde je tohle riziko. Roztržení to vyřeší jen částečně. A jak se tady s oblibou tvrdí, že to maj všichni stejně daleko na Maniny/Dělnickou/U Průhonu, určitě si většina lidí radši dojde na Maniny, kde budou mít jistotu.
Pondělí, 09. května 2016 - 16:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2802
Registrován: 7-2011
Ploki - jo, to je dobrá hovadina. To aby v tom buse jezdil ještě průvodčí, co bude prompntě sundávat/nandávat, aby se dlouho nestálo. [crazy]
Aneb další "důkaz" toho, jak přece krásně jde jezdit po Praze na kole. [biggrin]
Pondělí, 09. května 2016 - 16:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18635
Registrován: 8-2005
Ten cyklobus se brzo zruší. Nejpozdějc o prázdninách se řekne že je prázninovej provoz a bude to.
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Ploki
Pondělí, 09. května 2016 - 16:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 2-2012
Hlavně o prázdninách na Suchdol nejezdí studenti (krom prvního, max dvou týdnů v červenci)
Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra! Linka 136 je sice v kloubech, ale znamená větší zlo, protože nová nejdelší linka v Praze na cestě z Jižního města projíždí přes několik kritických míst.
Rostislav Adam
Pondělí, 09. května 2016 - 20:29:49  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
Šlo to s tím cyklobusem udělat líp, a bez zbytečných úprav.
Pondělí, 09. května 2016 - 21:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 1-2014
Káem: Trochen si fandíte. Já se dopravě věnuji profesionálně již skoro 50 let. Zažil jsem různá rozhodnutí, která byla pro dopravu dobrá i méně dobrá, některá dokonce tak špatná, že se o nich dá říci z dnešního pohledu, že byla fatální. Mnohé vaše příspěvky se mi zdají víc než úsměvné, zvláště zdůvodnění zpoždění. Toto zpoždění vidí dispečink na sále, přímo on-line. Takže dokonce ví jeho počátek a důvod. To jen tak na okraj, pokud i vámi přiznané nepravidelnosti na lince 14/24 v řádu 10% se vám zdá málo, tak asi ta doprava vám až tak k srdci nepřirostla. Proto mi připadá vaše tvrzení, že víte o dopravě více ze všech úhlů připadá nadnesené a úsměvné.
Pondělí, 09. května 2016 - 21:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7128
Registrován: 5-2002
Jo cyklisti v Praze, to jsou exoti. Dnes nás jeden předjížděl u Karlových lázní a bral tramvaje zleva, ignorujíc auta v protisměru. Jenže pak zjistil, že se nevejde do podjezdu na Křižovnické a tak v plné rychlosti projel i podjezd protisměrem. Auta jedoucí v protisměru mu tam vůbec nepřekážela. Teda dokud nenarazí na někoho, kdo má v hlavě stejné piliny jako on.
Rostislav Adam
Pondělí, 09. května 2016 - 21:30:22  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
Tak tohle místo je dost nešťastný. Krom toho je tudy rekreačním cyklistům jedna ze dvou známých propojení mezi severní a jižní náplavkou.
Nutno ale říct, že někdy člověk vlastně musí jet mimo pravidla. Stát jako cyklista ráno v Trojské ve směru z Kobylis je fakt nesmysl. Tahle ulice má sloužit místní dopravě, jenže díky tunelu dnes slouží pro tranzit (jakákoliv automobilová doprava mimo obslužnou oblast této ulice).
Pondělí, 09. května 2016 - 21:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2806
Registrován: 7-2011
Nutno ale říct, že někdy člověk vlastně musí jet mimo pravidla.
Musí? Nebo chce, protože něco porušit je mnohem jednodušší než pravidla dodržovat, případně než vyžadovat nápravu (třeba požadovat vyhnání tranzitu z těch míst, kde být nemá)?
Pondělí, 09. května 2016 - 21:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10325
Registrován: 5-2004
Spis je smutny ze i po dokonceni blanky zustaly na obou brezich tranzitni magistraly pro iad. V mysi dire u lazni vylepseny o davy turistu na krizovnickym.
Pondělí, 09. května 2016 - 21:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5166
Registrován: 6-2004
Rostislav Adam: Děkuji utvrzujete můj názor, že cyklista je škodná, která nemá naprosto úctu k pravidlům a měla by se na ně MP velmi velmi zaměřit...

Já zkusím říct policajtovi co mě zastaví, že jsem projel červenou v autě, protože přece ta křižovatka byla prázdná a já jsem vlastně musel pravidla porušit [biggrin].
Pondělí, 09. května 2016 - 22:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12703
Registrován: 10-2004
Děkuji utvrzujete můj názor, že cyklista je škodná, která nemá naprosto úctu k pravidlům a měla by se na ně MP velmi velmi zaměřit...
Toto tvrzení je obdobné tomu, jako třeba tvrdit, že každý muslim má na sobě bombu, aby zabil co nejvíc nemuslimů. To, že je jeden cyklista blbec, který ohrožuje sebe i ostatní, neznamená, že všichni cyklisti jsou škodná. Slušných cyklistů, kteří pravdila respektují, je víc, než řidičů aut, kteří telefonují za volantem, čímž ohrožují bezpečnost stejně jako takový cyklista blbec.
Pondělí, 09. května 2016 - 22:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5168
Registrován: 6-2004
Orky: Jasně, každý muslim není terorista, ale každý terorista je muslim [biggrin]. Podle info z USA ambasády, lze slovo terorista vyměnit za "bojovník za svobodu" [biggrin].

Ale k cyklistům. Nemůžu souhlasit... Prasat mezi cyklisty na silnici je ta 75-80%... U aut to číslo je podstatně menší...
Pondělí, 09. května 2016 - 22:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 3-2011
Cyklisté i řidiči aut si nemají co vyčítat. Oboje skupiny se na českých silnicích chovají hrozně. Není to úplné dno Evropy, ale jsme rozhodně v té horší půlce.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Rostislav Adam
Pondělí, 09. května 2016 - 23:54:40  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
To 9001:
Ono není porušení pravidel jako porušení pravidel. Ostatně někdejšího ministra dopravy přesvědčili z A*M, aby se s nimi vydal do města na kole. Když chtěl plně dodržet pravidla u Karlových lázní, tak si málem rozbil hubu kvůli zapadnutí kola do kolejnice. (Nutnost jezdit vpravo).
A zrovna u Trojské je to takové, že i vyloženě mistní jsou proti tomu, aby si lidi tudy autem krátili cestu. Ono, že by to bylo zrovna příjemné jet proti předpisům, naopak, chce to daleko větší opatrnost. Jenže je to lepší, než stát, někdy i od čoček nad zastávkou nad Trojou, v koloně a mít ty smrady přímo z první ruky.
Úterý, 10. května 2016 - 01:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 7-2011
Ono není porušení pravidel jako porušení pravidel.
Ne? A co to teda je?
Porušení pravidel prostě JE porušení pravidel. A omluvou není, že porušení je snažší, nebo jedinou možnou cestou.
Ostatně znám spoustu míst, kde třeba na kole legálně jet jde, nic, žádnej předpis to nezakazuje, ale fyzicky je to věc nemožná. Co s tím? Prostě se dožadovat úprav, aby to fyzicky možný bylo i zdravýmu rozumu navzdory?
Úterý, 10. května 2016 - 06:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7129
Registrován: 5-2002
rozbil hubu kvůli zapadnutí kola do kolejnice - to ten co jel v protisměru vůbec neřešil.
Úterý, 10. května 2016 - 08:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 7-2012
Výluka Michelská - Spořilov 1.etapa od 21. 5. (0.30 hod.) do 2. 7. (4.30 hod.)

4 zkrácena na Čechovo náměstí
6 odkloněna přes Otakarova,Bohemian,Slavia na Kubánské náměstí
11 zkrácena na Michelskou interval 6 minut ve špičce pracovních dnů, 7 až 8 minut v sedle pracovních dnů, 10 minut v pracovní dny večer, 20 minut v sobotu ráno, 10 minut v sobotu dopoledne a odpoledne, 10 minut v sobotu večer, 20 minut v neděli ráno, 15 minut v neděli dopoledne 10 minut v neděli odpoledne, 10 až 20 minut v neděli večer; na Spojovací jede polovina spojů v pracovní dny do 20 hodin
13 zrušena
53,55 ve směru do cenra vedeny přes N.b.S.
56 zkracena na Otakarovu(nástup N.b.S)

101 nasazeny standartní autousy
150: Na Beránku - ... - Kačerov-(Michelská - Pod Jezerkou - Kloboučnická) na Kloboučnickou jede jen v pracovní dny do 19 hodin
188: Kavčí hory - ... - Kloboučnická - Kloboučnická (T) - Ukrajinská - Bohemians - Koh-i-noor - Vršovický hřbitov (*) - Bohdalec - Bohdalecká (*) - ... - Želivského
196: Smíchovské nádraží - ... - Kačerov( Michelská - Pod Jezerkou - Kloboučnická) na Kloboučnickou jede polovina spojů ve špičce pracovních dnů
206: Strašnická - Strašnická (Z) - Na hroudě - Nádraží Strašnice (*) - Korytná (*) - Želivecká (*) - Jesenická - Poliklinika Zahradní Město (T) - Hlohová (T*) - Centrum Zahradní Město (T) - Topolová (T*) - U lípy (Z*) - Záběhlická škola (průjezdní) (zvláštní autobusová linka, v provozu pouze ve špičce pracovních dnů; interval cca 12 minut ráno, 15 minut odpoledne; na linku budou nasazeny standardní vozy)

Náhradní autobusová doprava:
V denním provozu není zavedena

V nočním provozu:
X56: Otakarova (nástupní) - Náměstí bratří Synků (Z) - Horky - Pod Jezerkou - Michelská (v Michelské ulici) - Ohradní (Z*) - Hadovitá - Jemnická - Pod dálnicí (T) - Pekárenská (Z*) - V zápolí
Úterý, 10. května 2016 - 08:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5169
Registrován: 6-2004
Fkam: S cyklistama je veselo všude [biggrin]...
¨
Rostislav Adam: Zrovna tohle chápu, ale jak to souvisí s cyklistou co jede v protisměru, světla na semaforech jsou pro něj informativní, jezdí neurvale po chodníku atd.

Takže ano souhlasím, není porušení jako porušení, ale proto máme odstupnované pokuty a tresty ;-)...
Petr_k
Úterý, 10. května 2016 - 09:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11484
Registrován: 4-2003
To má jedinej háček: viděl jsi někdy v poslední opicisty masírovat cyclisty?

Spíš by chtělo cyclisty naučit, že jejich přestupek může pro ně skončit i fyzicky velmi špatně. Asi jako ten blb, co minulý úterý vletěl do zúžení mezi Jenerálkou a Nebušicema na červenou (protože cyclista se přece vejde všude) a pak byl rád, že je vedle betonová škarpa, protože proti autobusu se nevešel. A přesto ještě měl blbý kecy...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Ploki
Úterý, 10. května 2016 - 13:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 2-2012
iDnes: Integrace veřejné dopravy z Kladenska se o rok odkládá, je moc rozsáhlá
Linka 183 patří pouze na Průmyslovou, ne jako primární napaječ Čimic od metra! Linka 136 je sice v kloubech, ale znamená větší zlo, protože nová nejdelší linka v Praze na cestě z Jižního města projíždí přes několik kritických míst.
Úterý, 10. května 2016 - 14:16:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1434
Registrován: 4-2003
Ploki: Kterou další oblast má tedy ROPID a Středočeský kraj připravenou v záloze na zaintegrování? Vzpomínám si, že se slibovalo, že když nebude Kladensko, tak se vrhne úsilí na zaintegrování jiné oblasti... Pokud tedy za tu jinou oblast nebude teď vydáváno rozšíření o pár linek, o co se teď rozšíří PID mezi Mělníkem a Kralupy a příslušné cancoury vlaků směrem k Ústeckému kraji.
Úterý, 10. května 2016 - 14:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12704
Registrován: 10-2004
Suri: Tady se neříká, že Kladensko nebude, ale to, že ROPID potřebuje na integraci více času. Takže úsilí by tedy mělo být věnováno na pokračování přípravy toho Kladenska, jen to bude trvat déle, než se čekalo.
Úterý, 10. května 2016 - 14:34:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2183
Registrován: 3-2011
Prý na podzim Nymburk a Lysá nad Labem.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Úterý, 10. května 2016 - 14:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18641
Registrován: 8-2005
MARV: Děkuji za shovívavý přístup, myslím že mi rozumíte. 90% příspěvků v této diskusi jsou nadnesené a úsměvné, s některými se nedá bojovat jinak než jejich vlastními zbraněmi (viz Maniny). Na rovinu - spousta příspěvků je tu ovlivněna tezí NIKDY SE TO TAK NEDĚLALO, NIKDY TO TAM NEJEZDILO (do této kategorie patříte i vy) , další veliká spousta příspěvků je od stolu a gůglu, ale v popisovaném místě dotyčný nikdy nebyl (to je například ta fáma o tom že tečou 1 a 25). A to pomíjím příspěvky od těch, kteří si myslí že právě JEJICH linkové vedení je to nejlepší a příspěvky od těch, co si myslí, že když denně udělaji 4 kola na jedné z 5 linek co jejich vozovna vypravuje, že znaji celou síť. Ale je to osvěžující a milé, a když se dvakrát do roka sejdeme na srazu, výborně si pokecáme. [happy] Proto to tu miluju.


(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Úterý, 10. května 2016 - 14:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 3-2011
Určitě je znalejší řidič, co jezdí danou linku několikrát za den, než někdo, kdo tou linkou jede třeba jednou týdně a jenom část trasy.....
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (6x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 9 274 km
Úterý, 10. května 2016 - 15:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18642
Registrován: 8-2005
A potrefení už začínají kejhat [biggrin] A tak to určitě, ale tací co denně jedou nejméně 5 linkami a každý den na jiné trase, a činí tak kolem 50 let v kuse, ti jsou samozřejmě na tom líp.[lame]
ÚSEK VLTAVSKÁ-LETNÁ NEPOTŘEBUJE POSÍLIT. NECHCEME TŘETÍ LINKU NA ÚKOR LINKY 12. ŠEVCI JEZDĚTE PRAVIDELNĚ A BUDE PO PROBLÉMU!
Rostislav Adam
Úterý, 10. května 2016 - 18:31:33  
Neregistrovaný host
185.112.167.104
To 9001:
Takhle, já se v žádném případě nestavím za všechny cyklisty. Samozřejmě jsou věci ze stran některých cyklistů i automobilistů, které nechápu, a nejsem ochoten tolerovat.
Je to prostě o tom nevnímat lidi jednolitě, nebo se o to alespoň snažit. No nic, dost bylo tohohle tématu tady. Myslím, že, když už, tak to patří někam o téma vedle.
Úterý, 10. května 2016 - 19:03:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 1-2007
Nebylo by lepší místo linky 206 během výluky spíše zasvést obousměrnou linku v trase Strašnická - Jesenická - U Lípy - Topolová - Zahradní Město - Skalka. (původní trasa linky 224) Zároveň by se ulehčilo i lince 138?
Jakluk
Úterý, 10. května 2016 - 22:04:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2016
Ano, jako cyklista porušuju předpisy. Jezdím opatrně po prázdných chodnících, protože tudy vede cyklotrasa, ale není označen značnou C 9a. Jezdím opačně v jednosměrce, protože všude okolo jsou cykloobousměrky, provoz je zde minimální a připadá mi to bezpečnější, než ráno křížit Bělohorskou na trojúhelník. Občas předjedu kolonu aut do cykloboxu, kde sesednu a odvedu kolo na chodník. Ve Vyšehradském tunelu zase nesesedám z kola, místo toho jedu rychlostí chůze, díky čemuž zabírám menší šířku a jsem schopen lépe manévrovat.

Prioritou je mi vždy bezpečnost mě i ostatních, takže je na zvážení, jestli mě tyto přestupky jmenují pumpičkářem nebo cykloteroristou. Na druhou stranu nepopírám, že takoví jedinci skutečně existují, podobné exempláře se však objevují v libovolné skupině. Třeba na červenou bych si do křižovatky nikdy vjet nedovolil.

Abych nebyl zcela mimo téma, konečně jsem našel čas na dokončení programu, který alespoň spočítá podíl cest, které je možno v tramvajové síti uskutečnit bez přestupu:
Současný stav - 27,1 %
Modrý - 29,4 %
Oranžový - 30,3 %
Zelený 24,2 %
Oproti současnému stavu se tedy jedná o výkyvy ±3 %, žádný dramatický nárůst ani úbytek přestupů se nekoná.

A co se týká dnešní debaty, zelená je oficiálně mrtvá, Praha 6 preferuje spíše modrý návrh, ale budou probíhat schůzky mezi MČ. ROPID se ještě pokusí vyhnout prodlužování intervalu v sedle, je zde několik míst k diskusi (Podbaba, konečná na Červeném vrchu vs. Dědina, Bílá Hora). Městská část pro přímé spojení Dejvic a Smíchova preferuje tramvaj než autobus. Padl také požadavek na zřízení zastávky na Milady Horákové mezi Badeniho a Špejcharem, Praha 6 by nebyla proti, MŠ upozornil na zpomalování provozu.
Úterý, 10. května 2016 - 22:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12705
Registrován: 10-2004
Abych nebyl zcela mimo téma, konečně jsem našel čas na dokončení programu, který alespoň spočítá podíl cest, které je možno v tramvajové síti uskutečnit bez přestupu:
Současný stav - 27,1 %
Modrý - 29,4 %
Oranžový - 30,3 %
Zelený 24,2 %

Jakým způsobem bylo dosaženo těchto čísel?
Jakluk
Úterý, 10. května 2016 - 22:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2016
Strojově jsem načetl veškeré trasy a poté pro každou dvojici zastávek zjišťoval, jestli mají alespoň jednu společnou linku. Procentuální vyjádření je pak vůči všem zastávkovým dvojicím v síti. Přesnější by bylo samozřejmě aplikovat koeficient podle využití daných spojení (Řepy-Anděl mají větší váhu než ÚDDP-Malešická továrna), takové údaje však k dispozici nemám.

(Příspěvek byl editován uživatelem jakluk.)
Úterý, 10. května 2016 - 22:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5170
Registrován: 6-2004
Jakluk: Jo těch zastávek máme málo, tak to ještě ohulíme [biggrin]

Bude MŠ dělat kolečko po všech MČ a nebo P6 je vyjímkou?

Přijde mi, že si MŠ brutálně naběhl s tou korektností a dostáváme se do kolečka cca 15 dětí, které když vidí jak jedno dostane lízátko, tak druhé o to začne víc řvát aby dostalo 2 lízátka a takhle to pokračuje.
Úterý, 10. května 2016 - 22:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 12-2007
Jakluk: Také jsem byl na té besedě, ale z ní vyplynulo, že Podbaba by měla mít 2 linky, které by byly v prokladu a zajištěné dlouhými soupravami. Snad jenom MŠ uvedl, že smyčka Podbaba je do značné míry provizorní, počítá se s prodloužením do Suchdola, a nevejdou se tam víc než 2 tramvajové linky. Pokud se týká Dědiny, tam snad byla jenom obava, aby v případě ukončení jedné linky ve smyčce Sídliště Červený Vrch byly po prodloužení tramvajové tratě do Dědiny.
Úterý, 10. května 2016 - 22:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 843
Registrován: 12-2007
9001: Možná bude debata ještě v některých městských částech, ale je možné, že tuto debatu vyprovokovala MČ Praha 6. Na straně druhé, myslím, že byl Martin Šubrt dobře hodnocen přítomným radním Poláchem, a přítomní mu docela upřímně zatleskali. Rozhodně je to lepší než arogance bývalého vedení ROPIDu.
Úterý, 10. května 2016 - 22:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12706
Registrován: 10-2004
Jakluk: Aha, něco podobného jsem očekával. Taková metoda toho moc neříká, dokud nebude k dispozici váha.

9001: Bude MŠ dělat kolečko po všech MČ a nebo P6 je vyjímkou?
Je logické, že jednání budou na všech městských částech. Nelze však předpokládat, že všechny mětské části budou organizovat veřejné debaty.
Úterý, 10. května 2016 - 23:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 1-2015
Minulý týden byla debata na P7, MŠ měl výbornou prezentaci, především na téma 12. Samozřejmě hlavním tématem diskuze byla právě 12, ale ne zas tolik jak bych čekal, diskutovalo se i o Orteňáku a Maninách. Spoustu času ale zabraly obecný debaty jako korupce v DP nebo výstavba smyček...

I tam padlo, že P7 je v pohledu na 12 naprosto nejednotná, kdy ji chce po nábřeží obyvatelstvo po Kamenickou a přes Letnou od Kamenický. Závěr byl dost nicneříkající, Mirovský pravil, že chtějí Smíchov - Letná bez ohledu na číslo, jinak více méně nic.

Ale jednoznačně souhlasím, že si Ropid korektností nesmírně naběhl, obzvlášť tady u P7. Čísla mluví naprosto jasně a pokud zůstane 12 na Letný, může to lv už jít čmárat kdokoliv jen podle výkřiků obyvatel. Vždycky se najde někdo, kdo bude něco chtít a kdo nebude spokojen...
Středa, 11. května 2016 - 10:56:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12707
Registrován: 10-2004
Ale jednoznačně souhlasím, že si Ropid korektností nesmírně naběhl, obzvlášť tady u P7. Čísla mluví naprosto jasně a pokud zůstane 12 na Letný, může to lv už jít čmárat kdokoliv jen podle výkřiků obyvatel. Vždycky se najde někdo, kdo bude něco chtít a kdo nebude spokojen...
Jak je to dávno, co tady většina lidí lamentovala, jak se neposlouchají městské části a jak je to špatně. A hle, nové vedení vyslechlo tuto žádost, naslouchá a snaží se vyhovět a je to zase špatně. I kdyby nakonec 12 na Letné zůstala a linkové vedení by bylo funkční, pořád to je lepší, než aby jednání na městských částech probíhalo jen formálně (a nebo vůbec, jak to Procházkův ROPID předvedl v roce 2012). Linkové vedení nelze čmárat jenom podle výkřiků obyvatel, protože to je ohraničeno penězmi a kapacitou tratí. I když 12 na Letné zůstane, pořád bude pořád dost věcí, které bude potřeba vyřešit tak, aby byly funkční co možná nejlépe. U 12 přes Letnou je pravda, že potencionálně nabízí pokrytí přímých vztahů pro větší množství lidí, bohužel důsledkem je to, že se z ní stal vymeták s velkým nárůstem jízdní doby, ze kterého utekl tranzit.
A pokud narážíš na výkřiky lidí. Ty lidi mají stejné právo křičet za 12 jako ty máš právo křičet ze linku Maniny - centrum. Upřímně, on ten vztah Maniny - centrum nebude nějak významně rozdílný oproti součtu vztahů Letná - Malostranská - Smíchov nebo Letná - Veletržní - Výstaviště (bez tranzitu).