Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 04. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 04. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 29. června 2016 - 16:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18843
Registrován: 8-2005
Mladějov, jo to je pravda. Jenže to by zas řvali řidiči že maj krátký směny a musej často do práce.
Mettp: Ale houby, nevobsadili. Vidíme jak vobsazujou desítku. Až poteče na st4 , pak se dá uvažovat o něčem dalším. Ale to nepoteče nikdy.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[pozor][new] IDEÁLNÍ 12: SÍDL.BARR-...KAMENICKÁ a dále polovina spojů:-Veletržní - Orten - Tržnice -Kamenická a druhá polovina spojů: -Tržnice - Orten - Veletržní - Kamenická. [tramvaj][tramvaj]
Středa, 29. června 2016 - 16:35:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2013
Globedux: Ano, byl to Valenta.
TESCO
Středa, 29. června 2016 - 16:38:59  
Neregistrovaný host
37.188.194.40
TESCO:DPP (Klíčov) -> HOTLINER -> VALENTA.
Posláno z mobilu.
Středa, 29. června 2016 - 16:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2313
Registrován: 3-2011
Káem : Krátký služby ? Já bych klidně bral normálních 8 hodin. Ale chápu, že musí nějak vyjít oběhy a zátahy a taky ekonomická stránka provozu (zbytečně netahat výjezd přes město apod.).
Večer se přeplňovala akorát sólo 18, o ničem jiném nevím. Z vlastní zkušenosti bez problémů sólo na 1,3,5,7,11,14-24,16,20,25,26 [happy]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (9x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 050 km
Středa, 29. června 2016 - 16:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 1-2015
Káem: A kde to teče kousek za konečnou? 10 je obsazená podobně jako 16 ve Vysočanech, navíc nemá tak atraktivní trasu jako budoucí 24.
Středa, 29. června 2016 - 17:30:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12829
Registrován: 10-2004
MettP: S Tebou fakt věcná diskuse nemá význam. Vysvětlit Ti, že udělat z linky, která spíš převáží vzduch dva ultra vzduchovoziče za 7 cifernou částku s minimálním užitkem, je nadlidský výkon. Pochop už konečně, že Praha potřebuje řešit řadu skutečných problémů s kapacitou na řadě míst a ne vydávat peníze na nesmysly v místech, kde už současná nabídka dost významně převyšuje poptávku. Smiř se s tím, že prodloužení 24 do Ďáblic je ekonomicky neobhajitelná záležitost.
Středa, 29. června 2016 - 17:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2145
Registrován: 5-2002
KM: Jak moc do těch divadel nebo Rudolfina chodíte? Ta 18 je takový sběrač kulturní, který nabírá ND i Rudolfinum, obvykle v podobných časech :-).
První tramvaj odjíždí v okamžiku, kdy první návštěvníci vychází z budovy divadla, takže se spojují ti první a druzí podle vašeho výkladu. vykouření cigarety normálním tempem je cca 7 minut, takže při 12 minutovém intervalu se do té skutečně první tramvaje hrnou všechny 3 skupiny... Těch co jdou na skleničku moc není - u Rudolfina není kam a Slávie je narvaná turisty. Ale jo, část lidí se odebere pěšky do jiného dobytčáku, zvaného metro. Ti rozumní mají někde auto, buď v podzemních garážích (moc velkou kapacitu nemají) nebo na Smíchově (to končí, neb modrá zóna...).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Středa, 29. června 2016 - 17:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 1-2015
Orky: Ale jak má někdo jezdit něčím, co nejezdí? Když z Vysočan zmizela jedna linka, poptávka téměř úměrně klesla. V Ďáblicích se nevozí vzduch, protože by tam bylo pusto jako u Vozovny Kobylisy, ale proto, že 10 nikoho nenaláká.
Středa, 29. června 2016 - 18:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18844
Registrován: 8-2005
Mettp: To je o tom, že 24 nemá ani nebude mít atraktivní trasu. Naopak 10 je atraktivní, protože nevede ve směru metra. Cokoliv jinýho je atraktivní na Palmovku, dál ne. Znova a znova - pokud se jakymkoliv opatřenim přesunou lidi z tramvaje do metra , je to opatření dobré.
Johny11 - já do těch divadel nechodim, já vidim, jak ty lidi vycházej a jezdim těma tramvajema [lame]
[pozor][new] IDEÁLNÍ 12: SÍDL.BARR-...KAMENICKÁ a dále polovina spojů:-Veletržní - Orten - Tržnice -Kamenická a druhá polovina spojů: -Tržnice - Orten - Veletržní - Kamenická. [tramvaj][tramvaj]
Středa, 29. června 2016 - 18:14:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12830
Registrován: 10-2004
MettP: Linkové vedení musí být postaveno tak, aby bylo alespoň trochu efektivní, aby bylo zaplatitelné. Poptávka z Vysočan klesla, přesunula se tam, kde je atraktivní interval, tedy do metra a do Českomoravské ulice. Já na tom nevidím nic špatného. Aby se dala druhá linka kolem Ládví obhájit, muselo by množství cestujících vzrůst skoro trojnásobně, což je za hranicí reality, navíc by zvýšilo neefektivitu jiných souběžných druhů dopravy). Kde na takové ptákoviny má Praha brát peníze?
Středa, 29. června 2016 - 18:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 1-2015
Ať Praha bere peníze tam, kde bere na cd/ct 2 a 15 za Malostranskou, které tam měly zůstat spojené a nepůsobit potíže a zpoždění potřebným linkám. A není to jen "pár milionů", kolik by stála ta 6-20 24 prodloužená o dva kilometry...
Středa, 29. června 2016 - 19:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12831
Registrován: 10-2004
MettP: Podobně demagogickou odpověď jsem čekal. Ponechám ji bez odezvy.
Středa, 29. června 2016 - 19:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 1-2015
Já jenom chci, aby se měřilo stejným metrem, stejně jako když se tu diskutovalo o spojení Manin a centra. Vysočany a Ďáblice jsou podobné případy.
Středa, 29. června 2016 - 19:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 12-2007
Ona jezdí ve Vysočanech 177? Sem si nějak nevšiml. Od kdy?
Hlavní problém trati po Střelničné vidím v její bariérovosti a nepřehlednost ostrůvku Kobylisy ZC.
Pokud si dob5e pamatuju tak tama 2 linky jezdily dost dlouho a obsazenost byla blízká 0.
Středa, 29. června 2016 - 20:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12832
Registrován: 10-2004
MettP: Já jenom chci, aby se měřilo stejným metrem, stejně jako když se tu diskutovalo o spojení Manin a centra. Vysočany a Ďáblice jsou podobné případy.
Pak ten Tvůj metr má nějaké divné měřítko. Dle mého názoru by základní metr měl vypadat nějak takto: počet linek = poptávka / nabídka linky. Rozhodně ne "počet linek = suma větví na nejbližších tramvajových křižovatkách", "počet linek u sousedů = počet linek u mě" nebo "počet linek = síla hlasu starosty v decibelech / 10."
Středa, 29. června 2016 - 20:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 249
Registrován: 1-2015
Káem: Tedy Káeme, ty nechodíš za kulturou do divadla? Já tě podezírám, že v noci místo abys jel domů, tak jezdíš tramvajema abys nás tady poučil o tom, jak je to s tou obsazeností po skončení divadelních představení.

Linka 15 není v sólech obhajitelná. Minimálně od Anděla na Malou Stranu a dál přes Žižkov poteče.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Středa, 29. června 2016 - 20:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 250
Registrován: 1-2015
Ona jezdí ve Vysočanech 177? Sem si nějak nevšiml. Od kdy?

Tak ona jezdí od 5. února 1975 přes náměstí Lidových Milicí. Přikládám odkaz na stránku s podrobným popisem linky 177.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Středa, 29. června 2016 - 21:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 7-2010
Koukám že se tady nic nezměnilo,notoričtí stěžovatelé a pacienti zde dál vedou svůj fantas magorický seminář jenom doufám že se nenechá nakazit zde publikovanou zrůdnosti nikdo kompetentní z rozhodujícím slovem a vlivem.Jó Lord Veritari dávno věštil že to zde dopadne špatně.
Čtvrtek, 30. června 2016 - 10:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537
Registrován: 1-2012
Jeho Lordstvo vás všechny vidí.

Nemáte někdo obrázek, kudy je vytipovaná trať přes Brumlovku a Pekárenskou? Vím, že Vyskočilovou to nejde.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 10:48:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 538
Registrován: 1-2012
Bylo to takto?:

(Dík dementnímu Metropolitnímu plánu zmizely y webu všechny dosavadní použitelné mapy ÚP)



(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 10:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 2-2006
Nějak si nevybavuju si, že bych tam něco byť v rezervě viděl (což samozřejmě neznamená, že tam nic nebylo).
Tohle je použitelné nedostatečně?
http://mpp.praha.eu/app/map/VykresyUP/
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Ploki
Čtvrtek, 30. června 2016 - 11:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 2-2012
=> vizionář
Ve starém návrhu to vedlo oklikou, podobně jak jsi přiložil na obrázku, ale mám dojem, že blíž k Vyskočilově.
V nejnovější verzi to ovšem vede Vyskočilovou a pak Pekárenskou - viz návrh 622/-/3 (v Odůvodnění jsem k tomu nic nenašel)
http://app.iprpraha.cz/apl/ipr-api-v01/app/mpp-kn-verze/index.htm l
Mapa s vyfiltrovanými dopravními stavbami je pak k dispozici v PDF: https://app.iprpraha.cz/mpp-dwn/02_ke_stazeni/04_vykresy_oduvodne ni/S06_schema_dopravni%20infrastruktura_25000.pdf
Jevec patří do Bohnic!
Čtvrtek, 30. června 2016 - 11:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 1-2012
Nedostatečně - tam chybí i tram na Suchdol, natož na Brumlovku.

Já pamatuji, že jsem to někde zakreslené viděl, a kdysi jsem viděl i podrobný plán se zastávkami a docházkovými vzdálenostmi.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 11:38:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 1-2012
Ploki: díky moc, tohle jsem nemohl nikde najít. Ale tou vyskočilovou to původně neplánovali proto, že by se to nevešlo pod dálnici, proto tam byla ta oklika, tak nevím, buď se změnilo měření, nebo dálnice, nebo Vyskočilova půjde o metr dolů.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Ploki
Čtvrtek, 30. června 2016 - 11:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 419
Registrován: 2-2012
Měla by tam být nová mimoúrovňová křižovatka, možná pouze nová nájezdová rampa na 5. května směr Brno.
Nevím, jaká je potřeba výška, aby tam projela tramvaj. Na StreetView tam zrovna neprojíždí žádný autobus pro porovnání výšky, ale nezdá se mi to o moc nižší (možná je i vyšší) než podjezd u Výstaviště u ulice U Papírny (nějak moc úček v té větě [happy])
Jevec patří do Bohnic!
Čtvrtek, 30. června 2016 - 13:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 8-2010
Zdravím místní, mám takový OT dotaz, ale nikde nemůžu najít odpověď tak to zkusím tady.

Mám na Opencard studentský kupón s platností do 4. července. Jde mi o to jestli mi ten kupón bude platit až do toho 4. července nebo jenom teď do konce června. Kdysi jsem četl, že studentské jízdné se o prázdninách neprodává, ale nevím jak se to řeší u tohohle přesahujícího kupónu. Nerad bych byl za černého pasažéra. Děkuji [happy]
Čtvrtek, 30. června 2016 - 13:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 7-2007
Honza7887: Pletete si žákovské a studentské jízdné. Rozhodující je potvrzení školy.
Loxodonta urbana
Čtvrtek, 30. června 2016 - 13:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 8-2010
Sylda: Díky, potvrzení školy samozřejmě mám [wink]
Čtvrtek, 30. června 2016 - 15:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 1-2012
Ploki: Já už nevím přesně kdo, ale někdo, kdo s tím měl co do činění, mi to vysvětloval právě takhle, protože na tu divnou okliku jsem se ho samozřejmě okamžitě zeptal. A odpověď (cca 5 let zpět) zněla, že by samozřejmě strašně rádi Vyskočilovou, ale bohužel se to nevejde do toho podjezdu ... jsa netechnik, po detailech jsem se nepídil a vzal to jako slovo Boží.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 15:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 1-2012
... se právě pokouším o toto:


"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 15:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 4-2016
Ta trať by dávala mnohem větší smysl takhle, protože by se tak vytvořilo rychlé spojení Spořilov-Budějovická. V ulici V Zápolí by ta trať mohla být zahloubená (podle mapy by se to tak snad mělo vejít, i když obyvatelé by samozřejmě prskali.)
Tak, jak to je plánované teď (Pekárenskou ulicí) to nedává moc smysl - spojení z nuslí by zajišťovalo D a ze Spořilova je to oklika.
Čtvrtek, 30. června 2016 - 16:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 1-2012
Adam108: Proč? Časově to vyjde nastejno, to moje je možná rychlejší, a Vy to navíc vedete územím nikoho (za železniční tratí, takže pro Severozápadní bez významu). (A neprošlo by to přes Zápolí, místní by Vás sežrali - je to jedna z verzí, kterou jsem zavrhl.)

P.S.: Navíc ze Spořilova na Budějárnu by musela zůstat nějaká 118, protože tram dovnitř té vilové čtvrti nedostanu a ani by ji tam nechtěli. Uvědomte si, že 9/10 plochy Spořilova je luxusní vilová čtvr´t.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 17:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 12-2007
vizionář: O Sídliště Košík jsem se před pár lety tramvají pokoušel takhle. Akorát dnes by se musela smyčka na Košíku dát trochu jižněji k té MÚK někam za hřbitov, protože na původně navrženém místě je nové parkoviště.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 30. června 2016 - 17:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 1-2012
Antar: Já vím, já ten Tvůj plán znám. Parkoviště klidně likviduji, když tak se přidají nějaké veřejné garáže - zejména na sídlištích by se šikla, ta všude stojící auta jsou hnusná a sídliště byla dělána na poloviční kapacitu ... ten oblouk nad Trojmezím jsem udělal proto, abych z Trojmezí ukousl co nejmíň, nápad nezastavět to a udělat tam něco jako druhou Stromovku se mi líbí, případně v tom oblouku lze postavit něco dominantního, ale hodnotného, únosného a jedinečného, ne druhý hnusný Kulatý Chodovec, ale třeba moderní kostel či školu.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 17:32:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 1-2015
Ten Metropolitní plán je horší malování s pastelkama než Ropid. Když město 20 let nedokáže postavit blbou Libuš nebo Dědinu, jak by asi obnovovali trať na Budějovický nebo přestavovali Vyskočilovu? Nehledě na to, že tam, kde by ta tramvaj smysl měla, a sice na mostě Holešovice - Karlín, se úplně vypustí. Invalidovna nikdy nebude mít takovou poptávku jako západ Karlína a vždycky se tam bude vozit vzduch, odbočka do Holešovic by to elegantně vyřešila...
Čtvrtek, 30. června 2016 - 18:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5317
Registrován: 6-2004
U Košíku bych se snažil to dotáhnout na Švehlovu, at se udělá pavouk.

Vizionář: Zrovna tady máš "Stromovku" přes ulici, nebo Hostivařský lesopark nebereš? :-)

MettP: Jak tu jednou zaznělo. Dnes postavit jakoukoli liniovou stavbu je skoro nadlidský úkol.
Navíc mnohdy tramvaje nepřinesou prakticky nic novýho, lepšího ani komfortnějšího... Jako bonus i chování ROPIDu je dost často k pláči a tak je prostě jistota mít bus na metro, který jede z 99% přesně.
Čtvrtek, 30. června 2016 - 19:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 4-2016
vizionář: Já jsem to dával do kontrastu s tou spojkou Budějovická-Nusle, která nemá sebemenší význam, leda kdyby stála trať Bohdaleckou ulicí.
Váš návrh lépe obsluhuje sídliště Košík (o pár minutek rychlejší spojení na metro), to je pravda, ale je dost otázka jaký má smysl vést tramvaj v trase C. Co se týče toho, že vedu trať v území nikoho - já to považuji spíš za plus - tramvaj nemá být plánována jako nějaký courák... Navíc trať z mého návrhu by dávala smysl i při zmiňované tangentě z Vršovic.
Čtvrtek, 30. června 2016 - 20:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 1-2012
9001: Já jsem megaloman ... Stromovka 2 může plynule navázat na Hostivařský lesopark. Způsob, jak tram dostat nějak normálně na Švehlovu, jsem bohužel nenašel.

Adam108: Ta spojka úplně nesmyslná není - umím si představit linku Barr. - Bud. - spojka - Eden a třeba Malešice.

Tramvaj v trase C ... Košík je ale mimo C.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 30. června 2016 - 21:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12833
Registrován: 10-2004
Zkouška obsaditelnosti prověřila nové typy tramvají a autobusů
Úžasné. Ale kompletní výsledky tam nenajdete, zřejmě se předmětem obchodního tajemství... [happy]
Čtvrtek, 30. června 2016 - 22:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 4-2006
Adam108: Uvažujete správným směrem. Spojka Pekárenskou dolu je opravdu k ničemu, Vaše trať má mnohem větší smysl a je použitelná i pro tu pseudotangentu k Edenu. Není náhoda, že Vaše trasování víc odpovídá současným busům (118), které přibližně kopírují nejsilnější přepravní proudy.

V zemi nikoho může být zastávka s prokopaným podchodem pod Jižní spojkou do Žilinské ulice.
I am the passenger, and I ride and I ride...
Ploki
Pátek, 01. července 2016 - 09:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 2-2012
=> Orky
Vtip pro matematiky
Kolik studentů MatFyzu se vejde do tramvaje?
Nekonečně mnoho.
Jak to dokázat? Matematickou indukcí. Když to už vypadá, že je tramvaj plná, vždy se tam vejde ještě další student.
Jevec patří do Bohnic!
Pátek, 01. července 2016 - 14:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 12-2007
U Košíku bych se snažil to dotáhnout na Švehlovu, at se udělá pavouk.

No, nevím... Taky jsem hledal tuhle možnost, ale je tam strašně členitý terén a dole docela hustá zástavba a tok Botiče, takže to patrně nepůjde bez demolic a krkolomných staveb.
Ale i to ukončení tramvaje na Košíku by odlehčilo linku 177 i metro, protože by část lidí jela do centra přímo např. prodlouženou 11.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
betakaroten
Pátek, 01. července 2016 - 15:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 10-2012
Z Košíka na Švehlovu jedině kabinkovou lanovku! Do horního patra obchoďáku po vzoru Ústí [biggrin]

K obsaditelnosti: překvapilo mě, že do NB 18 se reálně nacpalo jen 140 kousků. DPP uvádí, že prý 161. To je docela velký rozdíl, pochybuji, že by jen omylem započítali sklápěcí sedadla do sedících a stojících zároveň.
PW
Pátek, 01. července 2016 - 19:46:32  
Neregistrovaný host
85.71.10.80
Od 15. 7. 2016 by se měla linka 194 prodloužit na Malostranskou.
Pátek, 01. července 2016 - 22:33:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 1-2015
A proč teda musí vznikat paskvilní 15? Na druhou stranu, jestli se 194 osvědčí, tak se dá 15 při nejbližší příležitosti ohnout do Holešovic a ještě by třeba šlo zachránit 12...
Pátek, 01. července 2016 - 23:06:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5319
Registrován: 6-2004
MettP: Jenže pak se dostáváme do kolotoče co dělal starý ROPID .... Kvedlat, kvedlat, kvedlat...

Nový ROPID si sice hraje na průzkumy atd. ale to je jako dělat průzkum politických stran na 100 lidech jenom v Praze a nebo jenom na 100 lidech v Ostravě... Strany si doplnte sami...
Sobota, 02. července 2016 - 16:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 1-2015
Super zpráva. Akorát jsem zvědavý má to, co na to SSZ v Letenský.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Sobota, 02. července 2016 - 16:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3974
Registrován: 12-2007
Nic, problém byl se SSZ ve splítce. Mě by zajímalo kde to bude stavět, tipl bych si, že co nejdál od tramvaje.
Josefj
Sobota, 02. července 2016 - 17:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 10-2007
Sice nevím, ale vzhledem k jednosměrkám bych hádal nejspíš zastávka tram směr nahoru, objezd doprava nábř. E. Beneše, doleva U Bruských kasáren, doleva Klárov, zastávka tram směrem k mostu; druhý proveditelný objezd je Kosárkovo nábřeží - U Železné lávky - Klárov, zastávka tram směrem k mostu.
Sobota, 02. července 2016 - 19:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5320
Registrován: 6-2004
Josefj: Přece ted máme na náměstí krásné obratiště [biggrin].
Neděle, 03. července 2016 - 12:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 1-2015
Určitě to pojede přes Kosárkovo nábřeží a Železnou lávku, v prvních dnech provozu 294 také takhle jezdila, když ještě nefungovalo SSZ na křižovatce Letenská x Mánesův most.
Neděle, 03. července 2016 - 19:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18845
Registrován: 8-2005
... Starom - vlevo Mánesův most - zast tram malostr zc, vpravo k úřadu vlády, vpravo čechův most, právnická fuckulta, staroměstská a dál po své trase?
[pozor][new] IDEÁLNÍ 12: SÍDL.BARR-...KAMENICKÁ a dále polovina spojů:-Veletržní - Orten - Tržnice -Kamenická a druhá polovina spojů: -Tržnice - Orten - Veletržní - Kamenická. [tramvaj][tramvaj]
Neděle, 03. července 2016 - 22:01:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 7-2012
Linka 194 pojede jak zde píše Orbit09
Neděle, 03. července 2016 - 23:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 1-2015
Je to tak, přes Železnou lávku a zastávka v tram dc, už je to i ve vyhledávači. Plus je, že se zruší objezd přes Staroměstskou a Mariánské náměstí bude zase v obou směrech. No ale dokud se něco neudělá s tím intervalem, tak je to stejně linka dost nanic...
Pondělí, 04. července 2016 - 00:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 1-2012
Kosárkovo nábřeží? Není tam náhodou nějaký extra režim kvůli Strakovce?

Pokud zatím není, tipuji, že brzy bude.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 04. července 2016 - 00:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5323
Registrován: 6-2004
vizonář: Pokud tam nepolezou "umělci" tak snad není důvod. [happy]
Pondělí, 04. července 2016 - 05:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2013
a zastávka v tram dc, už je to i ve vyhledávači

Ve vyhledávači v mapě je zakreslená zastávka Malostranská pro 194 u chodníku, nikoli společná bus + tram v zast. tram dc
Pondělí, 04. července 2016 - 12:44:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 1-2015
U chodníku to určitě nebude, tam to ani být nemůže. 100% to bude v tramvajové zastávce DC. V té mapě je to jen zkreslené, protože Google Mapy mají v tomhle místě špatný mapový podklad.
Ploki
Pondělí, 04. července 2016 - 13:10:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 2-2012
ROPID zapomněl zmínit, že se změnila trasa 196 a byla zavedena linka 145
Změny názvů zastávek
původní název zastávky nový název zastávky linky obsluhují zastávku
U Kříže Kundratka 145, 185, 302, 513, 603


Změny charakterů zastávek
název zastávky původní charakter zastávky nový charakter zastávky linky
Lísek stálá (×) 196, 293, 504


samozřejmě je mi jasné, že se jedná o překlep 140-145 a 193-196
Jevec patří do Bohnic!
Pondělí, 04. července 2016 - 13:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 1-2015
Tam ty trvalé změny píše nějaký idiot, co nezná dopravu v Praze, ne? A to mu to ani nikdo nekontroluje?