Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 22:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5100
Registrován: 4-2005
Hlavně nechápu ten nustálý souběh dnes už zbytečné 173 s 341! Naprsto ideálním řešením nabízející nové možnosti dopravy k metru C by mohla zajišťovat prodloužená 113 z Písnice + mírné posílení 341 v useku zrušené 173.

117 je opět krkolomný budoucí vzduchovozič kterého dříve než kaštanstvo vezme v potaz, bude x-krát přetrasován, a pak zrušen. Jedinná výhoda jest dopravce DPP nikoliv "O mě" nebo nedej bože Arriva.

157 na násirovo náměstí ve špičkách PD je okázalá zbytečnost. Tam měli ukončit právě tu 117, která narozdíl od 173 taky někam jede, a tahle mikrooblast by měla solidní celodenní spojení.
Dále ze 157 vytvořit rychlíkovou linku ke 150.

mimo to slibovaný úbytek výkonů dnes již silně propáleného dopravce Arriva Praha svojí nespolehlivostí nevidím téměř žádný, mimo převodu 297-155 na About me, omezení 173 na úsek Obchodní náměstí - Točná, zkrácení 165 na Háje a zrušení vloženych spojů na 240.. To k vyřešení problému nestačí a stačit nebude.
#3649
www.osdopravy.cz
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 22:54:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 586
Registrován: 1-2012
"jak zde již zaznělo, jako špičková posilová linka fajn (když došlo k redukci na 183), ale mohla být vedena rychlejší trasou místo přes Spojovací raději Hloubětínem a Kolbenovou. 183 dnes v daném úseku ve švech rozhodně nepraská, spíše naopak. Navíc s přihlédnutím na Kb je zde ještě větší přepravní kapacita (naštěstí jenom ve špičkách)."

Jasně, a úplně by se vyhnula libeňskému nádraží a na Vysočanské se bude stepovat, odkud to zrovna přijede ... linku vedoucí do prdele na Proseku opravdu nepotřebujeme.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 22:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 12-2007
157 - Násirovo náměstí?

A proč ne? Současné ukončení u polikliniky Modřany (výstup) / Čechova čtvrť (nástup) dlouhodobě nic nedává.
Stejně tak 173 jedoucí z Násirova nám. ve středu a v dubnu nic nenabízí (kromě přestupu na jiný dopravní prostředek). Takže já to hodnotím jako dobrou změnu. Ale na to, zda tak budou vidět (a používat) i místní, si musíme počkat.

124
- nevím, zda to chtěla místní radnice, ale trasa Antala Staška / Olbrachtova je asi ta nejhorší možná, co mohla být
- Zelený Pruh - Michelská přes Olbrachtovu, opačně přes Antala Staška. Aneb tam vlevo, zpátky vpravo
- proč nemohou oba směry vézt Antala Staška? Jednoduchá odpověď - sjednocení nástupu směr BBC
- kde je zastávka Budějovická v Budějovické ulici, aby se na ní dalo zastavit ve směru od Vyskočilovy? Je zde pouze nástupní 3xx a to znamená fronta na autobus. Do této fronty bude 124 vyhazovat lidi od BBC?
- pěkný zmatek, navíc dlouhá cesta do metra (buď přes Lidl nebo oklikou po mostě ke Spořitelně)
- chápu snahu sjednotit nástup na 124/134 směr Zelený Pruh, ale řešení by mě moc nepotěšilo, když bych zde měl pravidelně cestovat.
- proč v tomto směru raději nezrušit zastávku Budějovická?
- myslím, že tato linka přidělala vrásky nejednomu plánovači a úředníkovi


Já nevím, ale opět to nevidím nijak dramaticky. Dříve to sice bývalo opačně, ale princip je stále stejný.
Přestup je ze stejné stanice metra, jen se to nahoře jednou jmenuje Budějovická a podruhé Poliklinika Budějovická. Mne by určitě nepotěšilo, kdyby jsem od stejné stanice metra měl dvě linky z různých od sebe vzdálených zastávek (takže je správně, že ze stejné zast. jedou busy směr Zelený pruh a ze stejné směr Brumlovka).

Jaký smysl má přečíslování 386 na 396? V tom je nějaký hlubší okultismus?

Změna dopravce.

A kdo mi nahradí přímé spojení z Proseka na Žižkov? Asi navštívím pana starostu.

Z Proseka Ti ho nikdo nebere. Holt budeš muset jít za roh.

Stačilo by prohodit konce 183 a 136.

Nestačilo. Čimice nechtějí místo nespolehlivé 183 nespolehlivou 136.

Místo toho aspoň jednu z dvojice 182/183 "vrátit" na Průmyslovou a Kolbenovu.

Hmm, tramvají jezdí po Kolbenově ulici moc, tak k nim přidáme ještě autobus?
Za současného stavu ten bus má větší užitek při jízdě přes Spojovací (a nárůst jízdní doby je minimální).

Bude už 15.10. otevřena Vysočanská estakáda? Nebo oprava podobně jako Prosecké zabere více než dva roky?

Podle zatím dostupných jízdních řádů se tam bude jezdit "již" od 1.9.2016. Původní plán počítal s provozem už od 28.8.1016, takže další odklad není vyloučen, ba je přímo očekáván.
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 22:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 1-2012
Jaký má smysl závlek 117/203 přes Sulickou? Tam je nějaký magnet pro důchodce?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 23:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 588
Registrován: 1-2012
"A kdo mi nahradí přímé spojení z Proseka na Žižkov? Asi navštívím pana starostu.

Z Proseka Ti ho nikdo nebere. Holt budeš muset jít za roh.

Stačilo by prohodit konce 183 a 136.

Nestačilo. Čimice nechtějí místo nespolehlivé 183 nespolehlivou 136."

*

Kašlu na to, co chtějí Čimice (kam 183 už stejně nepojede, že ..). Chci 136 a dostanu ji, na to vemte jed.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 23:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 12-2013
136 stále z Proseka pojede, zastávka Prosek je snad na Proseku, ne? Jako mohlo se prohodit něco jiného, ale zrovna v Čimicích je poslední čtyři roky stav absolutně mizernej a celá čtvrť závisí na hodinové uber-dlouhé lince přes celý město. Jeden přestup mezi metrobusy člověka nezabije. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6285.)
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 23:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 12-2007
Kašlu na to, co chtějí Čimice (kam 183 už stejně nepojede, že ..). Chci 136 a dostanu ji, na to vemte jed.

[biggrin]

Před chvílí tady byl jeden, co neustále křičel, že "14 patří na Barrandov"... Já zase chci do Prahy trolejbusy. [lol]
Mimochodem, na co tu 136 potřebuješ? Bydlíš snad na Střížkově? Tak pojedeš 152 nebo 177 a na Vysočanský si přelezeš, když už teda nechceš dojít na tom Proseku "za roh".
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Čtvrtek, 25. srpna 2016 - 23:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5448
Registrován: 6-2004
A nebo jako správný ultra šotouš si dojde na Dáblice do smyčky na 10 [biggrin]
Pátek, 26. srpna 2016 - 03:27:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 589
Registrován: 1-2012
Tak znova: 136 a Čimice nijak nesouvisí, protože ta blbá 183 stejně bude končit u Vozovny Kobylisy. Tudíž tam klidně může zůstat 136 (končící u Vozovny Kobylisy) a 182+183 se může odklonit do Čakovic. 136 lze ukončit už na Sídlišti Ďáblice, protože dál je opravdu zbytečná.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 03:30:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 1-2012
Antar: Přelejzat nikam nehodlám, a klidně se to může jmenovat i 183 - ovšem pokud mne ta 183 doveze na Olšanský náměstí a na Floru.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 08:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3588
Registrován: 5-2003
Hmm, tramvají jezdí po Kolbenově ulici moc, tak k nim přidáme ještě autobus?
Za současného stavu ten bus má větší užitek při jízdě přes Spojovací (a nárůst jízdní doby je minimální).

Tak to byl spíš jen vtip, ale ono by to tam taky mohlo jezdit místo těch tramvají...[satan]
Budeme-li mluvit vážně, tak bych ten bus zkusil spíš jako úplně rychlé spojení Průmyslovou a Kbelskou (jestli pak do Letňan nebo na Prosek, to už je další otázka). Právě v těchhle tangenciálních spojeních prohrává MHD nejvíc (zase ale neříkám, že by taková 182/183 bylo to nejlepší, co se dá vymyslet).[happy]

Celkově k 152/183/136/145: Jediný, pro koho je to dobré, jsou Čimice (a to jen na trase 152, bydlet kolem Přívorské, tak je to na defenstraci), a kvůli tomu se přerubou 136 a 195. Ve Starých Letňanech taky určitě budou hýkat nadšením...

Jaký smysl má přečíslování 386 na 396? V tom je nějaký hlubší okultismus?
Změna dopravce.

No jo, ono se vlastně při změně dopravce musí měnit číslo...[biggrin]
Pátek, 26. srpna 2016 - 08:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 5-2002
No tak se 165 bude jezdit odstavovat na Jižní Město.

Ale kdeže. Dojde konečně na moje slova a 165 bude pokračovat dál jako 240. Dosavadní časy seděly. Na Háje přijela 165 (a pokračovala na obratiště JM) a za chvíli vyjížděla 240. Tím se zdůvodní i zabírání místa u sloupku na Hájích. Do zastávky najede 240 (nemůže mít nástupní pod lávku, že?), 197 stojí na vymezeném místě u chodníku a 125 smě SN najede tak, že přední dveře stojí u chodníku, ale ze zbytku se vystupje na silnici. A výhody NP autobusu si můžete strčit za klobouk. A pokud jede mamina s kočárkem, tak je to o hubu, protože na chodník nedosáhne a do díry nezi bus a chodník se celý také nevejde...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 26. srpna 2016 - 09:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 12-2007
ovšem pokud mne ta 183 doveze na Olšanský náměstí a na Floru.

Zajímalo by mě, kolik cestujících denně jezdí ze Střížkova zrovna na Floru, že podle tebe nejde hnout se 136...[wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pátek, 26. srpna 2016 - 09:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 12-2013
Ten směr využívá jen pár lidí, někdo semtam nárazově. Rozhodně s tím jde hnout a pár lidí si přestoupí[wink] Stejně jako těch pár lidí, co jednou za 2 týdny jede ze severu do Edenu na fotbal.
Pátek, 26. srpna 2016 - 09:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 1-2012
Antar: Tisíce.

218:

"úplně rychlé spojení Průmyslovou a Kbelskou"

Spojení kam? Pochop, že Malešice a Hostivař jsou z hlediska Proseka totální prdel světa.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Ploki
Pátek, 26. srpna 2016 - 09:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 2-2012
=> 5735, vizionář
Hmm, tramvají jezdí po Kolbenově ulici moc, tak k nim přidáme ještě autobus? Za současného stavu ten bus má větší užitek při jízdě přes Spojovací (a nárůst jízdní doby je minimální).
A kdo říká, že tam ten autobus musí stavět? Nemůže být 182 pouze velmi rychlý špičkový spoj severní oblasti s Průmyslovou?

Spojení kam? Pochop, že Malešice a Hostivař jsou z hlediska Proseka totální prdel světa.
Co třeba do zaměstnání? Pokud ještě nějací dělníci ještě zůstali, část jich bydlí v severní části města.


=> 218
Celkově k 152/183/136/145: Jediný, pro koho je to dobré, jsou Čimice (a to jen na trase 152, bydlet kolem Přívorské, tak je to na defenstraci), a kvůli tomu se přerubou 136 a 195.
Večerní a víkendový interval na Přívorské je opravdu geniální. Lidé si zase začnou zvykat chodit z Čimické ulice jako za starých časů Holešovic a 181. Naštěstí jen při cestě domů, o víkendu budou chodit dle jízdního řádu na spoj jedoucí dvakrát do hodiny.

Ve Starých Letňanech taky určitě budou hýkat nadšením...
Nabízená kapacita je zcela stejná. Interval je sice horší, ale dnes při vložácích na 158 i na této velmi krátké trase docházelo k vláčkování.
Dalším přínosem pro Letňany je to, že dlouhá stávající 158 z Miškovic už často přijela obsazená, zatímco nová 195 bude vždy prázdná.
Já tam bydlet, tak bych docela hýkal za přilepšení.


=> Antar, 6285, vizionář
Zajímalo by mě, kolik cestujících denně jezdí ze Střížkova zrovna na Floru, že podle tebe nejde hnout se 136...[wink]
Méně než 10%. Většina nastoupivších na Floře jede na Koněnovu, maximálně do Nových Vysočan. Ten zbytek vystoupí na Harfě nebo Vysočanské. Tranzit <-prosek> je do 10%.
Jevec patří do Bohnic!
Žirafa
Pátek, 26. srpna 2016 - 09:51:13  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Ze Střížkova na Floru se nejrychleji dostaneme takovými těmi drahými vláčky v podzemí, kterým se říká metro. 136 je zde relikt minulosti a tady souhlasím s Ropidem.
Pátek, 26. srpna 2016 - 09:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3589
Registrován: 5-2003
vizionář:
"Spojení kam? Pochop, že Malešice a Hostivař jsou z hlediska Proseka totální prdel světa."
No, tak von ten Prosek je z hlediska většiny Prahy taky celkem prdel. Tak jako pro ten interval 12/15 by se poptávka v propojení těch oblastí najít mohla (spíš než o Malešice, kam jsou z Proseku zjevně potřeba dvě metrolinky) jde spíš o Petrovice. Nebo příslušníci kočovných kmenů z asijské části Prahy se navzájem nenavštěvují?
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Tučňák
Pátek, 26. srpna 2016 - 10:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1752
Registrován: 6-2013
6120: A ještě 326, v úseku Opatov - Koleje JM pojedou od 28. srpna už jen školní spoje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Pátek, 26. srpna 2016 - 10:11:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 592
Registrován: 1-2012
Já snad mluvím s frekventanty zvláštní školy.

136 není jen Flora, ale taky Orionka, Olšanské náměstí a dolní Žižkov. Tam metro není.

Je mi jedno, kolik je to na procenta, je to prostě hodně. Určitě tak tisíckrát víc lidí z Proseka jezdí na Žižkov než do Hostivaře. Ty továrny tam jsou dávno mrtvé, a pokud tam mermomocí chceš z proseka přímou linku, stačí 2 spoje ráno a 3 odpoledne. Něco jako VÚ Běchovice. Si do té 183 někdy sedněte, a uvidíte, jak to v Hostivaři vozí vzduch.

"Prosek je taky celkem prdel" ... fakt bezva argument. Tak holt propojíš DVĚ prdele ...
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 10:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 1-2012
A na 136 je taky Justiční palác ... velmi neoblíbená, ale velmi frekventovaná destinace.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 10:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 1-2005
Linku 117 beru jako okázalé vyhazování prachů. Jakoby v Modřanech už nebylo co zlepšovat. Ropid linku 117 zdůvodnujě tím, aby pár lidí mohlo bez přestupu svézt z jednoho úřadu na druhý. Ale že je vedle sídliště, kde stovky lidí nemají přímé spojení na metro C už neřeší. Proč není vedena tudy a pak přímo na metro C?

A když už by nevyšlo tohle, tak co třeba přímé spojení Modřan/ Komořan s Radotínem a ne ta parodie, kde se čeká klidně i 16 minut na přípoj na Zbraslavi? Ach jo...
Pátek, 26. srpna 2016 - 10:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 6-2015
vizionář:
"Tisíce."
vizionář:
"je to prostě hodně."

Zatím jste jediný, kdo to tvrdí. Ač jsem toto spojení také využíval, zas tolik lidí to opravdu nebude. Máte nějakou statistiku?
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Pátek, 26. srpna 2016 - 10:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 3-2004
Ty změny na severu mi přijdou tragické. Přívorská je zařízlá úplně a nejspíš se vrací doba, kdy o víkendu to jelo z Čimic takhle: 152 ve 12:15, a pak 12:40, 183ka 12:19, a pak 12:44. To pamatuju a už je to tu zas… :-(
Pátek, 26. srpna 2016 - 10:50:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3590
Registrován: 5-2003
vizionář:
Já myslím, že se na tom úplně zbytečně točíme. Já nechci dát Proseku 183 na Průmyslovou MÍSTO 136. Taky si myslím, že by 136 měla na Proseku zůstat, jen jsem v souvislosti s rozdělením 183 na dvě linky nadhodil myšlenku, že by jedna půlka mohla jet jinudy/jinam (když už se stejně tím rozpletením zabije).[wink]

Takže jenom takové malé zkusmé nadhození, jak by to mohlo být jinak:
102 - jak je navržená, jen až na Sídl. Ďáblice
136 - Sídl. Ďáblice - Prosek - ...
140 - nechat
145 - Sídl. Čimice - Kobylisy (jak je navržená)
152 - Sídl. Čimice - Kobylisy (cd,ct)
158 - Českomoravská - Letňany - Avia - Krausova
182 - Miškovice - Staré Letňany - Letňany - Průmyslová - ... (do Miškovic by musela cd,ct)
183 - Sídl. Čimice - Voz. Kobylisy - Prosek - ...
195 - nechat
(kvedlání s 201, 202 atd. nechápu, to ponechávám stranou)

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pátek, 26. srpna 2016 - 12:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7353
Registrován: 5-2002
Odbočka od autobusů, už ne k vlastnímu parkování, ale k P+R, které ovlivní VHD v oblasti PID

Rejpnutí - Opravdový sociální demokrat musí mít kromě svého i rodinné auto a garáž:

„Cílem je stáhnout auta z ulic. Chceme, aby se lidé naučili například nechávat v garážích rodinná auta, která používají jednou za čas,“ vysvětlil před časem náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Problém P+R je řešen svérázně:

Metropole zatím výstavbu dalších záchytných parkovišť nechystá. Praha 5 před časem uvedla, že by ráda vybudovala tato parkoviště na třech místech městské části, konkrétní kroky ale neučinila. Vhodné místo pro parkoviště dosud nenašla ani Praha 6, kde se v minulosti mluvilo o záchytném parkovišti například Na Dlouhé míli.

- a dál do Prahy doletí z ruzyňského letiště letadlem.-)

Tak kdo ty P+R vlastně hodlá stavět?

V Praze 6 není jediné parkoviště P+R, od příštího roku by takových 144 míst mělo být v Tobrucké ulici. Podle starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) ovšem v zřizování záchytných parkovišť selhává magistrát.


- to parkoviště už je vybudované dávno - na všech ortofotech města od roku 1975(!) je prázdné.


P+R se mají budovat mimo území Prahy - tedy v jiných obcích

Vedení Prahy chce jednat se Středočeským krajem o vybudování záchytných parkovišť P+R na území kraje. Prostřednictvím Prahy by na jejich vybudování podle Dolínka mohly jít z evropských fondů až dvě miliardy korun.

„Naši úlohou by nebylo je plánovat ani vybudovat, ale administrovat pro Středočeský kraj finanční prostředky z evropských fondů,“ řekl Dolínek.
Pátek, 26. srpna 2016 - 14:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2013
Přívorská měla od roku 2008 zničehonic skokem pomalu nejlepší spojení z celých Čimic, jasně jezdí odtud hodně lidí. Po roce 2012 to navíc byla jediná zastávka v Čimicích "v pohodě" z hlediska spojení.

Ideální by byla Přívorská s intervalem 20-30 minut večer a o víkendech, jde o to, že se jedná o jednu zastávku, která pokrývá dost velkou plochu.

Heky: před zprzněním 152 v září 2012 byly odjezdy jak z Čimic, tak do Čimic v prokladu
z Čimic: 152 v 07, 22, 37, 52, 183 v 15, 45 a z Kobylis 152 v 13, 28, 43 a 58, 183 ve 22 a 52. [wink]
Pátek, 26. srpna 2016 - 14:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18984
Registrován: 8-2005
Pište prosím jen o oblasti, kde bydlíte, pracujete nebo jí jinak dlouhodobě znáte.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pátek, 26. srpna 2016 - 15:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 5-2003
Káem:
"Pište prosím jen o oblasti, kde bydlíte, pracujete nebo jí jinak dlouhodobě znáte."
Ale no tak, co by se tady řešilo, kdyby se tím všichni řídili?[biggrin][lame]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Maxipes_Fík
Pátek, 26. srpna 2016 - 15:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 12-2005
Káem:
"Pište prosím jen o oblasti, kde bydlíte, pracujete nebo jí jinak dlouhodobě znáte."
Stejně jako Káem píše pouze o oblouku u lékárny. Který bude naštěstí od neděle bez provozu [rofl]
Pátek, 26. srpna 2016 - 15:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 12-2013
218:
145 - Sídl. Čimice - Kobylisy (jak je navržená)
152 - Sídl. Čimice - Kobylisy (cd,ct)
183 - Sídl. Čimice - Voz. Kobylisy - Prosek - ...


Tři linky do Čimic nejsou potřeba a do toho je potřeba ještě jedna linka přes Kobylisy nad céčkem na Prosek, 177 by ráno tenhle směr sama nepobrala.

Menší doplněk na Přívorskou, co jsem zapomněl zmínit.: Večer tam vystupuje suverénně nejvíc lidí z čimických zastávek, takže za současného návrhu 145 se každý na interval 40 minut vykašle a radši půjde 5 minut z Libeňské pěškobusem. Nejlepší by bylo navrátit to intervalově před rok 2012 i za tu cenu, že prostě večer jednou za hodinu pojede zároveň 145 i 152 (kvůli svazkům) a o víkendu nechat 15 min. na 152 a 30 min. přes Přívorskou [happy]
Pátek, 26. srpna 2016 - 15:47:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18985
Registrován: 8-2005
Možná by mohl každý u těch busů uvést bydliště. To bysme se divili, co jižnoměšťáků píše o Čimicích jen proto že tam jednou dojeli 183. U tramvají jsem tohle nepsal, takže oblouk u lékárny vynechte.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pátek, 26. srpna 2016 - 16:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5449
Registrován: 6-2004
Spíš co mě mrzí, že ROPID se drží prasáren z dob starého ROPIDu a to je interval 15 v sedle... Kloub je nádherný, ale 15 v PD je prostě moc...

Víkend na Přívorské a i Okořské je jasná volba auto... Těch 4,5 km je fakt kapka v moři, to by si bus mohl zachovat svůj původní interval...
Reálné zhoršení bude i pro oblast Okořské... Zastávky DC jsou umístěny hodně neštastně a dost z ruky pro slušnou část obyvatel...
Cizinec
Pátek, 26. srpna 2016 - 16:54:00  
Neregistrovaný host
77.210.139.58
A zase není žádné zlepšení pro Košík, kde za 4 poslední roky vyrostlo 6 nových baráků
Pátek, 26. srpna 2016 - 17:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2013
Možná by mohl každý u těch busů uvést bydliště. To bysme se divili, co jižnoměšťáků píše o Čimicích jen proto že tam jednou dojeli 183. U tramvají jsem tohle nepsal, takže oblouk u lékárny vynechte.

Já osobně bydlím v Čimicích celý svůj život [biggrin]
Víkend na Přívorské a i Okořské je jasná volba auto... Těch 4,5 km je fakt kapka v moři, to by si bus mohl zachovat svůj původní interval...
Reálné zhoršení bude i pro oblast Okořské... Zastávky DC jsou umístěny hodně neštastně a dost z ruky pro slušnou část obyvatel...


Jenže to by se v Čimicích srazil interval na souhrnných 7 a půl o víkendu, a to přece nechceme. Nejlépe z toho vyjdou lidi tady na konečný, pojedou tři autobusy (i když si protiřečím, když jsem říkal, že tři autobusy nepotřebujeme, oni už tu vlastně jsou[pozor]) a pokud ty spoje budou nějak inteligentně rozházené tak tady ten interval 7 a půl bude, protože i do 169 lezou lidi, jakmile zjistí, že to sice jede jinudy, ale taky na metro. 145 by se každopádně na Přívorské naplnila i v intervalu 15 minut.

Ad sedla: Ten interval závisí na lokalitě, v Čimicích to třeba, až na pár spojů 183 s důchodci do Kauflandu kolem desáté, stačí. Ale rozhodně jsou místa, kde by se 12 minut hodilo[ok]
Martin
Pátek, 26. srpna 2016 - 17:37:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10118
Registrován: 5-2002
Dovolte mi, abych se vyjádřil k některým zde diskutovaným otázkám.

1. proč je protažena 140 do Miškovic?
Požadavek MČ Praha-Čakovice na zachování přímého spojení z Miškovic k metru B.

2. proč není linka 302 trasována po Mladoboleslavské?
Optimalizace svazku linek 185 a 302 přijde na řadu po zprovoznění obratiště Kbelský hřbitov.

3. proč jsou upraveny parametry linky 202 v ranní špičce?
Snahou bylo zachovat návaznosti na vlaky v železniční stanici Praha-Kbely.

4. proč se v celkovém objemu spojů neposilují Staré Letňany?
Problém přeplněných spojů ve starých Letňanech se týká především dlouhých spojů, které pokračují na Vysočanskou. Krátké spoje linky 158 naopak vykazují slabé vytížení. Hledali jsme možnosti, jak v trase Vysočanská-Avia Letňany zajistit provoz kloubových autobusů.

5. proč nejezdí linka 396 na Rajskou zahradu?
Vzhledem k rozrůstající se bytové výstavbě mezi Satalicemi a Prahou 14 bylo potřeba sjednotit nástup od jedné stanice metra v krátkém intervalu. Linka 186 po posílení linky 202 vloženými spoji pomalu ztrácela své cestující, přičemž stále trvala žádost MČ Praha 14 na spojení Hutě-Hloubětín (ZŠ, lékaři)

6. proč nebyly jednoduše prohozeny linky 183 a 136?
Praha 8 dlouhodobě a právem kritizovala nešťastné napojení Čimic na dlouhou linku 183 s velmi nepravidelným provozem, na které je tato část města po osmé večer a o víkendech zcela závislá. Celkově na Praze 8 nejsou dlouhé linky příliš v oblibě. Linka 136 v Čimicích by navíc vytvořila slušný souběh s metrem C a tramvají 10, čemuž jsme se chtěli vyhnout.

7. proč se posilují linky nad metrem v úseku Prosek-Kobylisy?
Současný provoz linek 177 a 183 nevyhovuje z více důvodů - Obě linky trpí nepravidelnostmi a linka 183 jezdí mezi Kobylisy a Prosekem přetížená. Zrušit jednu linku a nechat zde pouze 177 si ROPID již vyzkoušel v roce 2004. Dopadlo to linkou 187 v Bohnicích, protože samotná 177 nestačila. Zrušit obě linky znamená lidem v ose Bohnice-Vysočany zavést dva přestupy navíc (BUS-METRO-BUS)

8. proč 195 nezůstane v Čakovicích a 136 nejde k Avii?
Obě varianty byly nabídnuty jak MČ Praha 18, tak MČ Praha-Čakovice. V souvislosti s intervalem 12 minut dopoledne na lince 136, bylo lepší posílit vazbu k OC Letňany a nevytvářet na lince 158 dopoledne interval 24 minut. Navíc linka 136 zajistí pro Letňany a Čakovice zajímavou vazbu ve směru centrum (Vinohrady), přičemž Ďáblice a Prosek mají velmi kvalitní spojení tramvajemi a metrem. Navíc v brzké době Letňany a Čakovice počtem obyvatel překonají Prosek se Střížkovem.

9. proč nejede linka 182 přes Kolbenovu?
Přestože jsem tehdy trasování 183 přes Spojovací kritizoval, průzkumy mě utvrdili, že to rozhodnutí bylo správné. Nejsilnější úsek ve špičkách na lince 183 je právě úsek Vysočanská-Spojovací-Průmyslová ul.

10. proč 136 nepojede na Střížkov?
Dle analýzy obratů v zastávkách Nádraží Libeň, Vysočanská a Prosek na lince 136 lze vyvodit, že tuto linku pro tranzitní cestování Prosek - Žižkov využívá velmi malé procento cestujících.
Martin
Pátek, 26. srpna 2016 - 17:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10119
Registrován: 5-2002
11. proč se omezuje v dopoledním sedle linka 138?
Primárním úkolem bylo řešit kapacitu ze zastávky Záběhlická škola. Posuzováno bylo několik variant:

a) otáčení Harlacherovou ulicí - místní SVJ začaly vyhrožovat žalobami

b)návrat k LV do roku 2012 (224)
-opětovné zhoršení návaznosti spojů linky 224 na metro Strašnická i Skalka
-ztráta přímého spojení Spořilova, Zahradního Města a Skalky současnou linkou 138
-ztráta přímého spojení se stanicí metra Kačerov a Thomayerovou nemocnicí současnou linkou 196

c)obnovení 224, zkrácení 196 na Kloboučnickou a prodloužení 138 k Nemocnici Krč
-midibusy na lince 138 v trase Záběhlická škola – Skalka tj. každý druhý spoj by jezdil i nadále plný,
-opětovné zhoršení návaznosti spojů linky 224 na metro Strašnická i Skalka i vzhledem k nutné
koordinaci JŘ linky 224 s linkami 138 a 188

d)linka 196 přes Záběhlickou školu na Skalku, 138 na Strašnickou,
-nemožnost průjezdu KB vozy
-kapacitní problémy v ulici V Korytech, kde by nově jezdily s kloubovou linkou 188 midibusy
-prodloužení intervalu v úseku Záběhlická škola – Skalka ráno na 12 minut
-pro obsluhu oblasti Sídliště Skalka není dostupná žádná linka s vhodnými parametry
-nerealizovatelné do dubna 2017 z důvodu výluky v ulici U Plynárny

e) varianta navržená 101+138+154
+vyřešení kapacitních problémů
+pravidelný interval celý den ze Záběhlické školy na Skalku 6/15/7-8/20
+obnova spojení od Záběhlic na Strašnickou
+zachování většiny směrových spojení
+menší přenášení zpoždění z Barrandovského mostu - linka 196 vs 154
+obnovení spojení Jesenická-OC Hostivař
+možné realizovat již v době výluky TT v Nuslích
-zrušení přímého spojení v trase „Zahradní Město – Hadovitá – Jemnická“
-snížení kapacity v ulici V Korytech zůstává beze změny)
-zhoršení intervalu mezi Spořilovem a Záběhlicemi v mimošpičkovém období

12. proč nebyly rozděleny linky 117 a 203, každá do jedné větve?
Požadavek MČ na udržení 30minutového intervalu o víkendu v ulici V Podzámčí.

13. vejdou se autobusy do terminálu Háje?
Díky zrušení ostrovního pásma na lince 197 a sloučení vložených spojů s novou linkou 154 bylo možné posílit vazbu na Horní Měcholupy bez nutnosti navyšovat spoje v terminálu Háje.

14. proč jede 157 na Násirovo náměstí?
Požadavek MČ Praha 12 a zároveň částečná posila linky 150. Předpokladem je, že část obyvatel sídliště Na Beránku začne docházet na Násirovo náměstí.

15. proč vznikají linky 154 a 222?
Linku 261 nově nebude jezdit DPP. Z důvodu výměny linkových kilometrů nebylo možné, aby soukromý dopravce jezdil stávající výkony linky 261.

Linka 154 je od roku 2012 trvale požadována MČ Praha 15, a MČ Praha Petrovice a navíc řeší tyto současné problémy:
a) zajišťuje spojení z Horních Měcholup a Petrovic k OC Chodov a k plaveckému bazénu u zastávky Benkova
b) umožňuje zrušit ostrovní pásmový provoz na lince 197, a zároveň uvolnit obratiště Háje
c) zajistí konečně po letech proklad ve starých Petrovicích s linkou 240
d) vytvoří posilu k Hornoměcholupské ulici ve vazbě na metro Háje, kde v loňském roce bylo dostaveno 2000 bytů, a kde do konce tohoto roku vyroste Kaufland
e) pouhé prodloužení 175 na Háje by stálo 6 milionů korun a nebylo by možné vytvořit proklad linek 175 a 183
f) linka 154 zajistí také významnou posilu pro oblast v okolí Záběhlické školy
Pátek, 26. srpna 2016 - 17:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18986
Registrován: 8-2005
Todle bude trošku rozpor:
1) linka 136 zajistí pro Letňany a Čakovice zajímavou vazbu ve směru centrum (Vinohrady
2)Dle analýzy obratů na lince 136 lze vyvodit, že tuto linku pro tranzitní cestování Prosek - Žižkov využívá velmi malé procento cestujících.
Takže z Čakovic jezdí na Vinohrady a z Proseka a Ďáblic nikoliv? [crazy]
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pátek, 26. srpna 2016 - 18:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 1-2012
Tak zřejmě jsem tu jediný, kdo 136 pravidelně používá, v různých denních obdobích.

KM: Děkuji za upozornění, bude se hodit :-)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 18:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18987
Registrován: 8-2005
Viz: No čoveče, na druhou stranu, řeknu ti, pro cesty Orionka-Ďáblice mě nikdy nějak 136 nenapadla a jel jsem 10.
ad 186/396 - tady se rýsuje opět novej problém - linka na který nelze použít jízdenku z mobilu obsluhuje výraznou část lokality, kde dřív byla linka, kde mobil použít šlo. Mladý sice jezděj zadarmo, ale ne všichni.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
watslaw
Pátek, 26. srpna 2016 - 18:28:06  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Martin:
A opravdu půjdou vytvořit proklady 154 tak, aby to takhle mohlo fungovat?
Jestli to dobře chápu tak závislosti jsou minimálně tyto:

S1návaznost 240154197196
170118
183182181177195158
152145
16937x
200
188163263návaznost 109
175133
207

Půjde tohle všechno ukočírovat?
Pátek, 26. srpna 2016 - 18:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18988
Registrován: 8-2005
Nepůjde. U tramvají to již vidíme.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
watslaw
Pátek, 26. srpna 2016 - 18:51:08  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
a to jsem ještě zapomněl na 181>223>...
Pátek, 26. srpna 2016 - 19:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 1-2012
Káem: Střížkov ... STŘÍŽKOV. Vysočanská ulice. O Ďáblicích nemluvím, mají desítku. I když ta je na Prokopák taky nedoveze ...

Uvědomuje si tady vůbec někdo, že přímé spojení Prosek (Střížkov) - Ohrada - Vinohrady funguje bez přestávky už od roku 1975? Nejdřív jako 142 a pak jako 136?

Obnovte mi 142 v trase Poliklinika Prosek - Vysočanská - Ohrada - Jiřák, a přestanu prskat. Vemte mi tohle spojení bez náhrady a já si vedle ostatních svých kauz najdu čas i na tohle.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 19:22:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 1-2012
P.S.: A protože 142 už si "ukradl" letištní Martin pro svou milovanou Dědinu, klidně se to může jmenovat 126. Ta je volná a jezdívala v podobném směru, dokonce jako doplněk ke 136 se bude líp vyjímat.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 19:40:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 3-2004
Cílem je stáhnout auta z ulic. Chceme, aby se lidé naučili například nechávat v garážích rodinná auta, která používají jednou za čas,“ vysvětlil před časem náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Vtipné je, že to takhle mám, ale za to rodinné auto v garáži stejně musím platit oněch 600 ročně, protože jinak si ho nemůžu postavit na chvilku před barák a nakládat ho na cestu na chatu. [ko]
Ivoo
Pátek, 26. srpna 2016 - 19:57:44  
Neregistrovaný host
194.228.11.164
Od dnešního pátku do úterý probíhá zajímavá železniční výluka na trati č. 120. V úseku Hostivice - Kladno je zavedena náhradní autobusová doprava X-S5. Zajímavostí je, že na linku jsou nasazeny kloubové SORky DP HLMP.
Máte jedinečnou možnost si udělat zajímavý snímek do svého šoto archivu neb v těchto místech se normálně nevyskytují. Ryhlík nahrazují 3 kloubové SORky. Jedna z nich jede až na Kladno - Ostrovec.
[fotic]
Pátek, 26. srpna 2016 - 20:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 9-2005
Tyvole člověk se vrátí z dovolený, a už aby se tu rozčiloval.
Jak v globálu jsou ty změny celkem povedený. Ale až na oblast, která se mě týká. 138 mimo špičku po půl hodině (a večer po 40), to si děláte srandu? To tu linku zabije a nebo budou lidi řvát, a stejně se bude muset posílit na 15. Jako vtip pak působí to, že sedlová posila na 15 tam bude, ovšem zrovna v úseku, kde to vůbec neni potřeba, současná 293 tam vozí vzduch. To tu přece každej ví. Podle týhle logiky byste měli u tramvají zavést vložený spoje na jedničce Vápenka-Spojovací (teoreticky, páč od Spojovací tam neni oblouk [happy]).
Když už to má vycházet na Záběhlický škole, tak jak napsal watslaw, mimo špičky klidně odstřelit 101, ale 138 by minimálně Skalka-Spořilov měla jezdit po 15. Nakonec ta přesměrovaná 101 se nápadně podobá dřívější 138, která byla totálním vzduchovozičem a zašla na úbytě. Tak nějak si řikám, že by 101 šla možná odstřelit komplet. Navíc se dá čekat, že na Záběhlický škole dost lidí natáhne i ta 154, páč lidem bude jedno, jestli jedou na metro na Strašnickou nebo na Skalku.
Pátek, 26. srpna 2016 - 20:33:20  
Neregistrovaný host
91.219.246.11
Ke změnám autobusových linek v ulici Žernosecká. Ulicí budou kromě linky 166 (dříve 295)projíždět další dvě linky a to 102 a 183. Obě v polovině spojů oproti převážné části trasy. Interval těchto spojů bude mimo špičku 30-40 minut. Každá linka jede na jinou stanici metra (Kobylisy, Ládví, Střížkov). Jak je možné se vrátit z centra města bez neúnosně dlouhého čekání na linku do Žernosecké ulice, když z převážné části města se do Kobylis dostanu do 40 minut. Nebo musím cestovat s mobilem v ruce a hledat optimální stanici k přestupu?. Jinak řečeno, interval 30-40 minut je pro velké sídliště neúnosný bez ohledu na maximální obsazenost spojů!
Pátek, 26. srpna 2016 - 20:44:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 1-2012
Návrh:

102: v úseku Kobylisy - sídliště Ďáblice všechny spoje

126: Poliklinika Prosek - Vysočanská a dále po trase 136, plný proklad

136: každý druhý spoj se převádí na 126

182: Ve směru z Opatova jede jen ke Kablu (dosavadní vložené spoje na 181)

183: Ze Spojovací odklonit na Palmovku.

186: Sídliště Čakovice - Vysočanská - Českomoravská, v plném prokladu se 136

Nepovinný bonus: prohodit 166 a 186, protože "166 patří do Čakovic" a "186 patří na Bulovku".

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 21:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 1-2012
Btw, všiml si někdo, že třeba Kablo vůbec nemá spojení na (nejbližší) metro A a nikomu to nevadí? Tolik k významu té oblasti.

A zde přímo od řidiče, který tu 183 pravidelně jezdívá:

"hodne lidi jede na malesickou spolovnu a Fashion arenu, potom asi v prumeru 5 lidi na zastavku kablo,asi 4-5 lidi na sklarsku a na nadrazi hostivar zhruba 4-5, ale tam zas nastupuje hodne lidi na tu cast bolonska, nadrazi dolni mecholupy a dal, pak od sidliste petrovice, to je o nicem"
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 21:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10503
Registrován: 5-2004
Tech vyluk na kladno kde hoblovaly kloubovy sory az na ostrovec uz bylo nekolik a nevim ze by vyluku hostivice-kladno jezdil nekdo jinej nez dp. Nejspis krz np garanci...
Pátek, 26. srpna 2016 - 21:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 352
Registrován: 3-2004
Ad Miroslav Příb.

Souhlas, autobusy budou jezdit prázdné, protože nikdo nebude vědět, na které stanici metra vystoupit, a bude se chodit pěšky od Ládví.

Je to škoda. Dokud ale na Ropidu nepochopí, že chceme klidně míň linek a klidně bez směrové nabídky, ale aby to jezdilo ,,furt", tak budeme dál jezdit autama či chodit pěšky. A oni si mohou kvedlat linkama jak chtěj, stejně to bude jezdit po půlhodinách prázdné. :-D
Athetwod
Pátek, 26. srpna 2016 - 21:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 1-2013
Taxem na to hodil taky voči a nestačim se divit.

Takže co se týče severu:

(-) v krátkodobém výhledu nedostatečná kapacita ve Starých Letňanech, neřeší se obsluha nových domů kolem ulice Kadečkové
(-) brutálně předimenzované Třeboradice ve všech obdobích
(-) zbytečné vedení 202 via Ke Stadionu
(-) otáčení a odstav KB busů v Miškovicích (jsem na to dost zvědavej) + nepravidelný interval v sedle
(-) brutální předimenzování Kbely-Satalice a částečně i Nádr. Holešovice-Střížkov
(-) 185/302 stále na Palmovku (jediná výhoda těhle autobusů je v momentě, kdy vám ujede 140 při přestupu z tramvaje)
(-) víkendy na Přívorské
(-) 269 ve stávající trase
(-) komplikovaný řešení Žernosecký

K jihu:
(-) trasa 117/203
(-) pořád se bude jezdit přes prdele Nad Havlem, Rosečská a Nad Rybníky
(-) Lhotka/Hodkovičky beze změn
(-) 124 stále SD
(-) IMO se mělo hrábnout kompletně do spojení Želiv-Praha 4&12
(-) hokeje v 121/134

Ale abych jenom neremcal, má to i spoustu super věcí. (Třeba 136 do Čakovic [jidlo])

Mimochodem, kdo ví, co jsou ty dva divný páry spojů v PD na 173 Cholupice náměstí-Točná kolem 4:30 a 9:30?
Nesni
Pátek, 26. srpna 2016 - 21:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 6-2014
Martin:
Chtěl bych poděkovat za to, že oproti původnímu návrhu 183 nebude jezdit přes staré Petrovice a nebudou tak zdržováni cestující jedoucí k metru.

Káem:
"Takže z Čakovic jezdí na Vinohrady a z Proseka a Ďáblic nikoliv?"
Podle mého názoru už z té formulace "zajistí zajímavou vazbu" vyplývá, že se jenom zkouší, jestli se cestující najdou. Z Proseka a Ďáblic nejsou, tak se v praxi ověří, jestli se třeba nenajdou v těch Čakovicích. Nebo obráceně, jestli Žižkováci nebudou jezdit na nákupy do Tesca Letňany a Globusu.
vizionář:
"183: Ze Spojovací odklonit na Palmovku."
To se zase nelíbí mně. Využívám 183 pravidelně (ale ne denně) z Ládví na jih. Co tak vidím, 183 z Ládví na Prosek ani dál prázdná nejezdí. Když se neví co s ní, mohla končit na Ládví. Na Palmovku, to by bylo takové nucené zakončení, podle mých pozorování ze Spojovací stačí 109 a 1. ROPIDí návrh přes Ďáblice mi připadá nelogický, ze 183 se stane vzduchovozič. Kdo a proč by jel k Vozovně Kobylisy nebo na metro na Prosek? Vynechat Ládví, kde končí a začíná půlka meter DC, mi nedává smysl.
vizionář:
"od sidliste petrovice, to je o nicem"
To jsem nepochopil. Od Sídliště Petrovice veze lidi k metru, ten úsek je proto rozumně vytížený. Až se dostaví Kaufland, bude tam jezdit půlka důchodců z Jižního Města s nákupem.[happy]
Pátek, 26. srpna 2016 - 22:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7354
Registrován: 5-2002
Heky Vtipné je, že to takhle mám, ale za to rodinné auto v garáži stejně musím platit oněch 600 ročně, protože jinak si ho nemůžu postavit na chvilku před barák a nakládat ho na cestu na chatu. - já teda nevím, ale zóny jsou o zákazu stání nikoliv zastavení a pokud čtu vyhlášku tak mohu chvilku nakládat. Tedy k nastoupení vystoupení vyložení... Kolik minut doopravdy, to tam možná chybí - no reálně než pojede druhý Velký bratr ulicí.
Pátek, 26. srpna 2016 - 22:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 1-2012
Nesni:

"od sidliste petrovice, to je o nicem"

To je citace, ne názor. Citace řidiče, který tu 183 pravidelně jezdí a ví, že mezi Petrovicem a JM vozí vzduch. Taky mne to překvapilo, ale on nemá sebemenší důvod si vymýšlet.

"Podle mého názoru už z té formulace "zajistí zajímavou vazbu" vyplývá, že se jenom zkouší, jestli se cestující najdou. Z Proseka a Ďáblic nejsou ..."

Z ĎÁBLIC nejsou (mají desítku). Z Proseka jsou.

Tak, jako jezdí 136 poloprázdná za Střížkovem a prázdná za Sídlištěm Ďáblice, tak prázdná tam bude jezdit 183 ... autobusové spojení Střížkov - Sídliště Ďáblice - Šimůnkova - Vozovna Kobylisy je úplně zbytečné. A bude tuplem zbytečné, bude-li na Šimůnkově 102. Mezi Šimůnkovou a vozovnou nemusí jezdit vůbec nic ... tam stačí nula spojů denně.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
betakaroten
Pátek, 26. srpna 2016 - 22:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 10-2012
Cizinec: A zase není žádné zlepšení pro Košík, kde za 4 poslední roky vyrostlo 6 nových baráků

Klid, jsou pěkně poddolované velkokapacitními garážemi. Nikoho nenapadne chodit na autobus a nakonec se ještě dočkáme petice za zrušení zastávky Přeštická [lol]

Ale vážně: 181+182 hodnotím ve výsledku neutrálně. Sice to bude aspoň na papíře proloženo (pro rejpaly, krátká a dlouhá 181 proložené NEJSOU) a pojede to k nádraží v Libni a Vysočanech, ale na druhou stranu je to další dalekonosná linka a navíc se trochu oslabí ranní špička (dnešní 181 má ranní intervaly rozházeně 3 až 11 minut, z toho mezi 6. a 8. hodinou průměrně 5', 181+182 bude mít papírově rovných 6').

vizionář: všiml si někdo, že třeba Kablo vůbec nemá spojení na (nejbližší) metro A a nikomu to nevadí? Tolik k významu té oblasti.

Které Kablo? Zastávek toho jména je tam několik, docela daleko od sebe. Pár koňských délek za křižovatkou je zast. Myšlínská, odkud už to jezdí na Skalku. mapa
Nesni
Pátek, 26. srpna 2016 - 22:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 6-2014
vizionář:
"To je citace, ne názor. Citace řidiče"
To jsem pochopil. Ale platí to možná tak pozdě večer, kdy jsou větší nástupy od tramvaje na Nádr. Hostivař a pak dál opravdu jen jednotky kusů.
vizionář:
"Z Proseka jsou."
Ano, vyjádřil jsem se nepřesně, jsou, ale je jich málo. Tak je zkoušejí sehnat v Čakovicích. Jinak s vámi souhlasím, že by spojení z Proseka na Žižkov být mělo, ale hledání dalších cestujících mi taky připadá v dané situaci rozumné. Můj návrh: 136 končí na Sídl. Ďáblice a Čakovice-Flora (polookružně Orionka?; Jiřího z Poděbrad?) je nová linka. 183 ukončit na Ládví.
Pátek, 26. srpna 2016 - 22:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 3-2004
Borovička: je to 15 minut. Za tu dobu nenaložím rodinu s děckem ani náhodou.