Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 28. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 28. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 1-2012
betakaroten: Myšleny Barvy a laky ... kdo se v tom hostivařském bordelu má vyznat ...

A ke 182/183 ještě jednou:

"Nejsilnější úsek ve špičkách na lince 183 je právě úsek Vysočanská-Spojovací-Průmyslová ul." (c) Martin

... to jstě ano. Jenže v úseku Vysočany - Spojovací máme i 177/195. Otázka zní:

1) kolik lidí to jezdí celé z Vysočan až na Průmyslovou?
2) kolik lidí jezdí z Průmyslové jen k tramvaji na Spojovací?

Jinak řečeno, jak moc se to na Spojovací obmění?

Pokud moc, může 183 skončit už na té Spojovací (nápad s Palmovkou je bonus, tam jsou taky tramvaje třeba z Karlína a Libně a Holešovic, odkud se na Průmyslovou dostává blbě).

Pokud málo, může 183 do Hloubětína (popř. přes Hloubětín).
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Peta303
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2376
Registrován: 6-2005
-> Martinové z Ropidu

konkrétní otázka, prosím konkrétní odpověď: to je úmysl 121 definitivně dorazit, když už to nešlo intervalem, tak teď naprosto zhovadilým ukončením? Sakra, byl se někdo vůbec na té čtyřce podívat? Kdo takový paskvil požadoval, kdo to vymyslel a co strašně zlého tomu jedinci lidi udělali (konkrétně) a co udělat, aby se povedlo nastolit nějaký aspoň trochu přijatelný režim (dále viz. moje předchozí komentáře).

Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 1-2012
Nesni: Ten řidič jezdí hlavně šejdry ... pozdě večer už bývá doma.

Z Proseka je jich hodně a vždy bylo. Odklon do Čakovic není proto, že by Prosek měl nadbytek, ale protože Čakovice či přesněji Staré Letňany mají celkově nedostatek, takže Proseku se jedna linka vzala a druhá, 152, přidala (182 se nepočítá, jsou to jen přesunuté spoje ze 183). Teď šlo jen o to, která linka se na Střížkově ubere a přesune do Letňan, zda to bude 136 nebo 183.

Důkaz: Bylo jim úplně jedno, jestli 136 pojede ve stopě dnešní 195 a ta se odkloní do Starých Letňan, nebo naopak. O spojení Letňan a Čakovic se Žižkovem tady nikdy nešlo, to je jen taková vějička, aby to snáz prošlo přes úředníka Prahy 9: řekne se, že v Letňanech se zlepší směrová nabídka, a zapomene se připomenout, že cenou za to je, že se sníží směrová nabídka na Proseku. Jen prostá manipulace ze strany Ropidu ...
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 1-2012
Ad 117/203, V podzámčí. Tam je JEDEN člověk, který neustále buzeruje místní radnici, odtud "požadavek MČ Praha 4". Přitom tam by nemuselo jezdit vůbec nic, peníze vyhozené oknem.

To jen aby vynikl ten kontrast - jeden člověk si autobus vydupe, ale na půl Proseka se zvysoka sere ...

Btw, ty změny nejsou až tak dílčí, ale poměrně zásadní. Proč je Ropid také nedal předem veřejnosti k vyjádření? A proč se to projednávalo přes prázdniny? (Taky běžný trik ...)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Peta303
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 6-2005
Vizionář - pokud by to tak fungovalo a jeden jediný člověk si vyřval obsluhu v Podzámčí, tak máme ve Vavřenově v místě původní zastávky metro... :-)

Tak jednoduché to nebude, pokud není vlivný.

Radnice si holt postaví ještě jeden pomníček (D) a pak se udusíme výfukovými plyny, protože do aut s dok*****ím zbytku, co se toho dožije, po otevření přelezeme všichni.

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 7-2010
Vizionář: díky zvolenému přístupu se ROPID schovává za požadavky radnice, čímž vybízí k "lynčování" příslušných politiků a nikoliv jeho samotného. Je otázka, jak velkým blbostem by měl ROPID zabránit v realizaci, a jak moc slepě by měl požadavky MČ reflektovat. Osobně si myslím, že ul. V Podzámčí by se měla odstřelit bez ohledu na tlaky z radnice.
Pátek, 26. srpna 2016 - 23:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 1-2012
Tak jsou radnice, které si umějí dupnout, a radnice, které ani nepípnou. Praha 9 bohužel patří do té druhé skupiny, tak uvidíme, třeba se něco začne dít.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Sobota, 27. srpna 2016 - 01:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 3-2004
Přiznám se, že nechápu tu posedlost radnicemi. Jediné, co radní pro dopravu v podstatě má, jsou stížnosti. Nic víc. A na tom staví Ropid své linky? K tomu studovali pánové dopravní fakulty? Všimli si, že městské části jsou v podstatě jen úřední, virtuální pojem? Že trasy cestujících vůbec nezávisí na tom, jestli je jejich cíl úředně na Praze 7 nebo na Praze 8?

A podle toho to taky vypadá -- čím dál na autobusový sever Prahy koukám, tím víc je mi smutno.
Sobota, 27. srpna 2016 - 02:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 11-2012
Mě je zase čím dál víc smutno, když tady čtu některé příspěvky.

Káem: Pište prosím jen o oblasti, kde bydlíte, pracujete nebo jí jinak dlouhodobě znáte.
Svatá pravda. A je to tady fakt znát. Někteří tu veřejně prezentují, kde bydlí a oceňuji, že píší fakt reálné poznatky. Ostatní chápu, že každý má právo na názor, ale proč se aspoň nejdete na místo občas podívat. Stoupnu si někde na hodinku a hned vidím.

vizionář - chápu, že vás mrzí rušené spojení, které zrovna evidentně často používáte, ale to není důvod na úkor toho poničit dopravu jinde. Spojení Vysočan a Hostivaře je ve špičkách využíváno až až. A dávno to není o bydlících na Proseku. Teď už to nepíši jen vám, ale obecně - mohu potvrdit co píše Martin - zajděte se mrknout ráno po 5. a 6. hodině. 183 se naláduje na Vysočanské lidmi co se tam sjedou metrem z obou stran, či jinými linkami, doplní na Spojovací a na Perlit přivezu klidně 60 lidí ve voze. Pak to vysedá po celém hostivařsku. Jasně, že tam nejsou už velké firmy jako za komančů, ale místo toho tam jsou desítky soukromých firem, které na první pohled člověk nezná, ale ve výsledku generují poptávku stejnou jako kdysi. A naopak o víkendu zase Hostivař nepřeceňovat. Mít ve voze 15 lidí to je veký úspěch. A při polovině jízd je to čistý tranzit z Pod Táboru až na Nádraží Hostivař s výměnou 2-3 lidí u Outletu. Večer a o víkendu zbytečný luxus.

A abych zůstal u toho co jezdím - jako cestující i jako řidič jsem se změnami naprosto spokojen. Je potřeba mít zdravý rozum a vědět, že nikdy nemůže být vše na sto procent jak by člověk chtěl. Čtu ty změny a konečně snad vyřeší všechno co mě trápí a za co se před lidma fakt stydim. Tak co si přát víc. Taky se nad řadou změn podivuji, ale tak co, nějak to jezdit musí. Hlavní je vyřešit ty problémová místa a to se povedlo:
Přeplněná 183 o víkendu v Čimicích
Občas moc plná 183 přes Prosek o víkendu
Často moc plná 158 z Vysočan na Prosek
Plné 133 a 207 jsou furt, takže posila ráno neřeší vše, ale výborně
Přetěžovaná 177 z Podhájí k metru (lidi k metru plus lidi na Prosek rovná se moc)
Vláčkování 140 a 158 kolem stadionu (jestli pojede 136 proložená s 195, logicky musí jet 158 proložená se 140).
Plus to samozřejmě nikomu nevadí, ale je to přesně to kde se dá omezovat - prázdná 183 večer a přes víkend, prázdná 202 přes Letňany, prázdná 186 k ničemu (396 bych ani nedělal).

A z poznatků když jedu jako cestující oceňuju i likvidaci 196, tam si člověk může vybrat z poloviny sedaček kdykoliv. 188 tam stačí sama.

Mrzí mě jen, že se nevrací třeba 188 do standardů a na kratší interval, tu Pankráckou pláň to zabíjí. Ale 134 to vlastně může změnit, to je fakt.

Jo a nemístní, nemusíte se bát nafouknuté bubliny co se jmenuje Přívorská. Půlka baráků to má stejně daleko na Libeňskou a Řepínskou, plus důchoďák bude líbat ruce. Samozřejmě, že dneska na Přívorské vysedá mraky lidí, když jim nejede 152. Pro půlku je to fuk, kam půjdou. A zbylí mají 145, která pojede úplně stejně často jako 183 do roku 2012, tak o co jde. Před rokem 2008 tam měli jen 181 do nikam po 11ti minutách ve špičce a 30-40 mimo ni.

Další bublina jsou Staré Letňany. Vždyť ty vložáky nejezdí plné ani na sedačky. Když mám 158, a mám ji hodně často, a mám jet vložák z Krausovy ráno k metru, tak odjíždím z Krausovy o 1,5 minuty později (aspoň, jet o víc, už by mi volali), protože jinak bych jel doslova na kufru dlouhému spoji. A přivezu k metru 15 lidí. Odpoledne jak kdy, někdy jede dlouhej na čas, tak dobrý, vezu pak na vložáku aspoň 20 lidí, ale někdy jedu hned za ním a vezu jich 5! V největší špičce. 158 jezdí narvaná o víkendu z Vysočan na Prosek, ne tady v Letňanech. 158 berte jako by tam ty vložáky nebyly (opět rozdíl realita verzus teorie). Kloubová 195 je posílení až až. A "nová" 158 bonus navíc.

Ještě o té nerovnoměrnosti kloub a standard. Tak to je dobře, že z Bohnic do Vysočan pojede taky 2x kloub. Víkendová 183 je tady taky občas "pěkná". Neplést se špičkami, které odsává metro.

Nelíbí se mi 182, to je slepenec. Ale budiž. Aspoň se tam posílí špičky a konečně sníží vožení vzduchu mimo špičky.

201+202. Jo, dobrý. Prázdná 202 Toužimskou pryč. Překvapila mě celá 201 na Čerňák. To nevim, jestli se ze Kbel na Hutě naplní, ale staví se tam a ty Satalice si to zaslouží. jako řidič dodávám, sláva za vypuštěný Lehovec. A 202 do čakovic konečně! To místní ocení.

112 mě zajímá jak bude udělaná pro řidiče. Jestli tam budu každé kolo 25 minut stát a nebo pojede do Podhoří kloubák.

Ten úsek přes Na Křečku ve špičkách posila 175 na Háje dobrý, ale jinak tam jezdí 183 na sedačky. Přes víkend a večer zbytečný luxus navíc.

Ještě škoda, že se nevyřešila plná 207 v centru. Tu je za trest jezdit. Jinak se všechno co je za trest jezdit dneska, vyřeší.

Hlavně jsem rád, že se konečně posiluje tak obecně ten víkend. Na severní terase je dneska všechno dělané bez rezervy, stačí když je nějaké specifické volno a jezdí víc lidí a už se nepobírá.

Držím ropidímu týmu palce. Jako cestující i jako řidič jsem spokojen. Děkuji [ok]
Sobota, 27. srpna 2016 - 09:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 12-2007
Přesně tak. Ono je potřeba si taky uvědomit, že kdyby to linkové vedení měl dělat kdokoliv z nás, co tady krafeme a kritizujeme, tak by to pravděpodobně nedopadlo o mnoho lépe, než jak to provedli Martinové, často spíš hůře, protože mnoho souvislostí by nám uniklo. A jiní diskutéři by nám tady nadávali úplně stejně.
Takže ano, má to mouchy jako každý jiný návrh, ale mě se to líbí. Je to řádně zdůvodněné a především odsouhlasené radnicemi MČ, což je proti minulému stylu práce výrazný posun vpřed. Mouchy se vytříbí časem, až se to bude dolaďovat, ostatně mám dojem, že pokud se např. v Letňanech, Petrovicích, Vysočanech i jinde bude dál stavět tím tempem, jak se staví dnes, tak se to bude posilovat a měnit mnohem dříve než za těch 10 let, jak tvrdí Petr Dolínek.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Stovíček
Sobota, 27. srpna 2016 - 09:28:35  
Neregistrovaný host
37.48.32.243
Ropidí tým patří do Bohnic a Jevce pusťte z ústavu a omluvte se mu, ten je prokouknul už dávno s tim, kam vůbec s povrchovou mhd směřují.
Sobota, 27. srpna 2016 - 09:33:20  
Neregistrovaný host
86.49.71.142
Mám pocit, že se ROPID poctivě snaží napravit neplechy předešlého vedení. Návrh úprav nového vedení autobusů nepřináší jednoznačné ko*otiny - na rozdíl od minulosti, tak by měl dostat šanci [wink]
Sobota, 27. srpna 2016 - 09:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2007
Registrován: 12-2007
Obnovte mi 142 v trase Poliklinika Prosek - Vysočanská - Ohrada - Jiřák, a přestanu prskat.

Hmm... [wink] Tohle není špatná šotouší myšlenka, zejména v trolejbusové trakci mi to pěkně zapadá do mých vizí [proud]. Píšu si... Zatrolejování Jiřáku a Ondříčkovy vypadá lákavě, zatrolejování smyčky Lovosická taktéž. [jidlo] Akorát nevím, a) zda to má kapacitně smysl a b) jaké tomu dám číslo - 57 je nová verze 158, 56 je zkrácená 207 a 63 je 123 na Smíchově. [biggrin] Asi to bude 96, když 136 je 86...
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Sobota, 27. srpna 2016 - 09:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12883
Registrován: 10-2004
PepaJahoda: Souhlasím s tím, že jsou změny ve většině případě udělány tak, že řeší kapacitní problémy. Ale musely se kvůli tomu přeskládat zaběhnuté vztahy se slušnou poptávkou? Tato změna likviduje využívané vztahy Ďáblice - Prosek - Žižkov (40 let), Čakovice - Tupolevova - Spojovací - Malešice (20 let), ale třeba i Čimice - Libeň (a dál, byť zrovna tento vztah je malý)... Krom toho návrh neřeší to, že 136 má jiný sedlový interval než 195, tedy přenáší sedlový neproklad ze 177/136 na 195/136. Navíc tato změna vede k tomu, že 136 určitě přebere část vztahu 140+10/16, přestože časově je to přes Palmovku s přestupem kratší (a ve špičkách i spolehlivější), tedy je ubírán další smysl 140. Je tedy otázka, zda má Tupolevova ještě vůbec nárok na to mít linku na Palmovku, když přestup na nejdůležitější tramvajové linky obstará 136, která zajistí přestup na béčko na Vysočanské. Další věc je linka 102, která je, dle mého názoru, pomalu zralá na kloub a to touto změnou bylo znemožněno. Rozumím i řevu někoho kolem Šimůnkovy, že každá ze 3 linek s mizerným intervalem pojede k jiné stanici metra. Ano, je pravda, že 136 tam byla bídně využitá, ale na druhou stranu je pravda, že počet spojů tam neklesne, v sedle PD dokonce stoupne, byť se sníží nabídka nasazením standardních vozů. Navíc Linka 136 v centru je pomalu zralá na posílení, jsem zvědav, jak si stím potom ROPID poradí, zejména aby se opět nezvyšovala nabídka sever - béčko.
Pokud tedy shrnu sever, tak zde bylo přeskládáno linkové vedení zejména kvůli posílení Starých Letňan, přičemž toto bylo řešitelé okamžitě převedení (části) 158 do kloubů - třeba tak, že by KB 158 jezdila Krausova - Českomoravská, 140 do Miškovic a do toho nějaká 209 Letňany - Čakovice a zbytek se dal v klidu vypilovat jak z hlediska prokladů tak z hlediska co pokud možno minimálního přeskládání linek. Dalo se to krásně projednat i s veřejností podobně, jako to bylo učiněno s tramvajemi.

Úsek na Křečku je sice posílený, ale skládá se ze tří různě spolehlivých linek, navíc jedna z toho jezdí delší trasou přes Newtonovu, tak je otázka, nakolik s ní budou chtít cestující jezdit, navíc tady hapruje proklad 183/154 v sedle relaci Nádraží Hostivař - Na Křečku. Relace na Nádraží Hostivař - Křečku - Háje měla být postavená na přímém spolehlivém bagru. Další věcí je nemožný proklad 240/154 přes Newtonovu v období, kdy 154 bude mít interval 40 minut! Kapacitně to nevadí, ale lidi tohle bude štvát, když večer pojedou 2 busy za sebou a pak půl hodiny nic. Podobně je nemožnost sedlového prokladu 154/175 v relaci Na Groši - Měcholupy.

Ale jinak jo. MČ jakožto zástupce lidu s tímto souhlasili, funkční to je, tak ať se to klidně rozjede. Pokud se to má opravdu spustit od 15.10., dovolil bych si bych ještě navrhnout dodatečné úpravy:
- posílení sedla na 12 minut tak, aby se daly řešit proklady se 136
- omezení sedla na linkách 154, 175 a 183 na 30 minut (eventuelně na 175 nové vložené spoje Florenc - Skalka v sedle)
- linky 154, 175 a 183 v sobotu a neděli 30 minut celý den (vzájmené proklady 154, 175, 183, 240), linka 183 by mohla být v úseku Nádraží Hostivař - Háje v provozu jen v PD do 21 hodin.
Ve výsledku by tohle znamenalo nárůst výkonů, ale nemyslím si, že nějak dramatický a byl by řešitelný od prosince drobnými úpravami.
Nesni
Sobota, 27. srpna 2016 - 10:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 6-2014
S jihovýchodem spokojen rozhodně nejsem. Úprava linkového vedení je možná dobrá, ale večerní interval 40 min. je výsměch. Tak dlouhý interval podle mého názoru vůbec nepatří do MHD! Jak tady před několika příspěvky velmi správně zaznělo, cestující chtějí takové spojení, které jezdí často. Při 40 minutovém intervalu autobusu půjde většina lidí na metro a 183 pojede prázdná.
Nový ROPID tak pokračuje v trendu, který nastolil starý ROPID, když začal přesměrovávat sídliště Petrovice k metru C místo k metru A (zrušení původní 154 na Skalku, prodloužení 271 na Háje). Tím dochází k vylidňování prázdnějšího metra A a přetěžování C, kam ještě přivedl linky 38x. Plánovaná změna toto dále posílí, protože nejvýhodnější bude jet C a pak tím novým svazkem 154-175-183.
Taky jsem zvědav, kde bude nástupní zastávka pro 154 na Strašnické. Šlo by to sice udělat tak, aby byla v zastávce 175 stejného směru, ale po tom, co ROPID provedl na Skalce s nástupní 125 vs. 175 (zrušení nástupní v obratišti), bych se nedivil, kdyby byla naproti za zábradlím, stejně jako na Skalce.[sad]

Peta303:
snad žádného vola časem nenapadne zkrátit 196 na Kačerov
Myslím, že už se stalo. Večery a celé víkendy.
Orky:
"linka 183 by mohla být v úseku Nádraží Hostivař - Háje v provozu jen v PD do 21 hodin"
Takže z Nádraží Hostivař bude na Hornoměcholupskou interval 40 minut (zbyde jen 154)? Ale mně už je to vlastně jedno, budu přetěžovat metro v centru.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Peta303
Sobota, 27. srpna 2016 - 11:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 6-2005
Nesni - tak o víkendu člověku nevadí objet co potřebuje autem, jde především o pracovní dny...

Je ale stejně zajímavé, jak se řeší marginálie (Podzámčí) nebo přímé spojení Modřany - Nové Dvory (když na náhradu jednoho přestupu stačí midi po 30 min.), ale spojení od jihu přes Brumlovku prostě nebude a nebude*, stejně tak na sídlišti s třináctipatrovými věžáky musí u školy stačit interval třicet minut po většinu týdne a ještě je ta linka debilně ukončena, tak, že není ani možný přestup na něco použitelného, o jiné konečné a počáteční zastávce nebo nepřípojích po trase radši nemluvě. :-/

Nedokážu hodnotit jiné části Prahy, ale tohle se opravdu silně nepovedlo, od roku 2012 čekáme na zlepšení a jako u každé změny přichází další zhoršení.

*) to je o nekamarádství radních s Caldrem a Passerem, které jen odnáší lidi (nejen ti, kteří v té oblasti pracují, ale i lidi v C, 118, 124 nebo 170, kteří se s nimi musí zbytečně mačkat)

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Sobota, 27. srpna 2016 - 11:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 12-2007
Nedokážu hodnotit jiné části Prahy, ale tohle se opravdu silně nepovedlo, od roku 2012 čekáme na zlepšení a jako u každé změny přichází další zhoršení.
Čekal jsem po přečtení plánovaných změn, že nebudeš rád [lol]
Bydlím na Psohlavců a ač mám vzdálenostně zastávku Psohlavců nejblíž - v naprosté většině stejně chodím na bus na Jílovskou, takže kudy pokračuje 106 dolů do Braníka je mi celkem šumák a věřil jsem, že se s tou 106/121 skutečně povede něco udělat. Často vidím dost lidí z těch věžáků jít na 106 na Zatáčku, někteří dávají pochod okolo ZŠ Jílovská rovnou na autobusy na Jílovskou (obvykle ti, co pokračují směrem dolů na Smíchov), protože současná 121 s intervaly jaké má se bez předchozího kouknutí na JŘ fakt moc nedá.
Na druhou stranu - dost lidí z ní stejně vyleze na Lhotce či Novodvorské na přestup (mimo špičku nasere nepřípoj) - Lhotka by vůbec ve směru Novodvorská potřebovala upravit, aby pobrala dva busy - takhle já přijedu se 150, přede mnou 197 a vidím v zrcátku ty nasraný lidi, když jim ujede a nebo když prostě kvůli kočárku nemůžu zastavit jako druhej (tohle se alespoň částečně eliminuje tím, že bude 150 zastavovat i na Novodvorské - i když pochod odtama přes přechod na 106/196/197 směr Jílovská není vůbec user-friendly). Zbytek lidí vyleze na Poliklinice na metro, dál už pokračuje jen hrstka, které se to vyloženě hodí dál na Pankrác, možná na Kavky.
Když zmiňuješ Brumlovku - ono dnes vylézt ze 121 na Budějovické a jít přes dvě křižovatky na něco, co jede dolů a nebo nově vylézt z ukončené 121 u Polikliky a projít okolo DBK nebo podchodem nad metrem už vyjde skoro nastejno (= obojí nic moc).

Řeknu ti to asi takhle - taky by se mi líbilo prohození 106/121 přes Psohlavců/Klánovu (zas takovej nárůst by to snad nebyl), ale fakt tam nemáte nikoho dostatečně vlivnýho, který by za změnu v oblasti zabojoval.
Sobota, 27. srpna 2016 - 12:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12884
Registrován: 10-2004
Nesni: S tou 183 jsem si to neuvědomil, takže by musela jezdit alespoň do Petrovic.

Ještě si dovolím takovou poznámku k lince 203 a Kunraticím. Na severu Prahy je trnem v oku Žernosecká, kde se prohánějí prázdné klouby. Podobná věc se evidentně nelíbí i na Kunratické spojce. A tak zřejmě došlo na vymyšlení souběhu linky 203 a 193 z Kunratic až na Budějárnu jen s rozdílem, že 203 pojede přes Havla. Kloubová 193 v Kunraticích je zralá na to, aby tam jezdil od ÚAV jen každý druhý spoj, ne aby sem přidávaly další spoje. Takže se z velkou slávou ušetřilo nějakých cca 40% nákladů na úseku Volha - Šeberák, aby se to v mnohem větší míře prožralo na přidání cca 2 párů vložáků za hodinu na úsek Chodov-Volha a na vytvoření dlouhého souběhu Kunratice-Budějovická. Ve výsledku tohle musí vyjít o dost dráž a předpokládám, že to byl i důvod zrušení linky 114 v sedle a omezení odpolední špičky na 30 minut. Nechápu smysl linky 114 v tomhle intervalu.
Sobota, 27. srpna 2016 - 14:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 2-2015
KDE DOŠLO V PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SÍTI K POSÍLENÍ A KDE K OMEZENÍ?
Chcete vědět v jakých úsecích došlo k posílení a v jakých k omezení tramvajového provozu v Praze? A jak je na tom posílení či omezení provozu během celého týdne? Přinášíme vám exkluzivně mapového podklady pro špičky pracovních dnů, sedlo a víkendy, kde se kromě této informace dozvíte počet vozů T za hodinu v současném a novém stavu.
http://www.tram-bus.cz/mhd-praha/vedeni-tramvajovych-linek-v-praz e-od-zari-2016/
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Peta303
Sobota, 27. srpna 2016 - 16:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 6-2005
Jon Pimon - [proud]

196 to zatím jistí (většina lidí, které znám, chodí rovnou na Jílovskou - víceméně stejně daleko, ale o trochu "lepší" výběr - ale i tam se chodilo na čas, na "dlouhé" 196. Přestupy (resp. nepřestupy) na Lhotce jsou taky kapitola sama pro sebe, ale to víš sám.

Co se týče Psohlavců, líbil by se mi tam na 121 solaris ve výrazně lepším intervalu, než má 121 nyní, který bych vyhnal z Údolní, aby mohl lépe obsloužit oblast Psohlavců a Ohnivcovy, po 121 dojel k poliklinice a pak přes Budějovickou dojel po 124 do Dvorců, přičemž 124 by se mohla místo plýtvání taky ukončit na Zeleném pruhu. Nikdo by výrazněji netratil nebo by za to získal bližší zastávku, obratnější vozidlo, klimatizaci... Úspora na 124 by to bohatě zaplatila.

Jinak na Brumlovce nedělám, ale denně se tam pohybuji. :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
Sobota, 27. srpna 2016 - 16:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 1-2012
Dobře, takže 183 nabírá lidi na Vysočanské, u nádraží a na Spojovací, neobměňují se. Čili bere lidi z metra B, z vlaků od Kolína a z tramvají na Spojovací a vozí je do Hostivaře. Takže by jí nemuselo vadit ohnutí na Českomoravskou.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Nesni
Sobota, 27. srpna 2016 - 17:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 6-2014
Ještě jeden takový nápad. MČ Praha 15 dlouho usiluje o spojení Petrovic a Košíku. Je to logické kvůli úřadům a poště. No a když ROPID dost nesmyslně utnul 296 na Sídliště Petrovice, když doprava na Háje zajišťovala velkou část cestujících midibusu, mohl by novou 224 využít právě k tomuto spojení. Stačí ji protáhnout přes zastávky Jakobiho a Wagnerovu (rychlé spojení) právě na Košík. Na obratišti Sídliště Petrovice může dál zůstat 175.
Peta303:
"Je ale stejně zajímavé, jak se řeší marginálie"
V Petrovicích to samé, obrovská pozornost se věnuje starým Petrovicím (zast. Morseova a Newtonova) a vymýšlejí se proklady a vložené spoje. Frekvence je tam mizivá, ale 154 se bude zdržovat zajížďkou do těchto končin.
Jevec
Sobota, 27. srpna 2016 - 18:18:16  
Neregistrovaný host
46.135.3.3
Bohužel, dnes je poslední den provozu tolik využívané a oblíbené linky 14. Od zítra už toto spojení bude minulostí. Začíná tím postupný konec tramvajového provozu v Praze posvěceného politiky. S koncem linky 14 přestanu využívat MHD, auto s plnou nádrží už je připravené. Dnes to byla pro mě nadlouho poslední jízda tramvají, od zítra už na Václavské náměstí autem!

Honza7887: Nebuď omezen jen jedním pozorováním!!! 14 jezdí plná!!!

Jinak tajně doufám, že se jednou 14 vrátí. Každopádně změna k horšímu!

14 patří na Barrandov!!!!
Sobota, 27. srpna 2016 - 18:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5450
Registrován: 6-2004
Jevec: Proč na VN pojedete autem, když tam pojede linka 5 v totožné trase? [biggrin]
Sobota, 27. srpna 2016 - 19:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 7-2007
Nesni: Směřování Petrovic na C je logické - Háje jsou blíž a na C je dost cílů (a 271 na Háje jezdila od r. 1993).
154 samozřejmě bude mít nástupní u metra a pojede přes Hroudu; ale i kdyby jela zadem, tak stejně v PD nabere zpoždění pů intervalu. A o proložení si iluze nedělám, spíš mě zajímá, jak časové polohy nakonec vyjdou (i když diagram, co poslal watslaw, jsem nedokázal přečíst). Po prosinci nakonec z toho bude guláš poznovu, protože S1 a S9 se projeví na 240, S2 na 224...

Jinak se mi líbí to retro-retro: 154 ve Strašnicích a 224 v Petrovicích.
Loxodonta urbana
Sobota, 27. srpna 2016 - 19:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 12-2007
Proč na VN pojedete autem, když tam pojede linka 5 v totožné trase?

No protože je to Jevec a patří do Bohnic! [biggrin][biggrin]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Maxipes_Fík
Sobota, 27. srpna 2016 - 19:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 12-2005
Jevec:
" S koncem linky 14 přestanu využívat MHD, auto s plnou nádrží už je připravené. Dnes to byla pro mě nadlouho poslední jízda tramvají, od zítra už na Václavské náměstí autem!

"
Co je to za člověka? [biggrin][rofl]

5 je zkratka pro 14, protože 1+4=5, čili 5 je 14, klidně s ní na Václavák můžeš, fakt je to 14, neboj [proud]
Sobota, 27. srpna 2016 - 20:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 12-2007
A ještě něco. Orky: Krom toho návrh neřeší to, že 136 má jiný sedlový interval než 195, tedy přenáší sedlový neproklad ze 177/136 na 195/136.

A není to tím, že proklad je už celé roky mezi 177 a 195 a ta 136 je tam jaxi navíc? [wink]
Kromě toho teď bude v úseku Prosek - Letňany nově proložena 140 a 136, proto taky 140 jde do 12 min v sedle.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Nesni
Sobota, 27. srpna 2016 - 20:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 6-2014
Slyda:
"Směřování Petrovic na C je logické - Háje jsou blíž a na C je dost cílů"
Metro C jezdí přeplněné, nejde ho posilovat, nejsou peníze. Kdo pracuje na Chodově, nepojede pochopitelně na A. Ale do centra (Muzeum) je délka cesty časově srovnatelná. Nové opatření ovšem cesty Áčkem definitivně znevýhodní - je lepší mít 4 autobusy (myslím vč. 125) z jedné zastávky nebo po 1 autobusu ze 3 zastávek?
Slyda:
"154 samozřejmě bude mít nástupní u metra"
Samozřejmě - když se může jet na kruhák otočit manipulačně, proč by při tom měla vozit nějaké cestující? Mimochodem, když MČ Praha 15 požadovala návrat nástupní 125 do obratiště na Skalce, bylo to odmítnuto z "bezpečnostních a provozních důvodů". Takže celé ty dlouhé roky, co byly v obratišti 2 nástupní zastávky, to bylo nebezpečné a provozně nepřijatelné?

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Sobota, 27. srpna 2016 - 20:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12886
Registrován: 10-2004
Nesni: Přímé spojení na úřady, kam dneska většina lidí chodí jednou za několik let a na poštu párkrát do roka a které znamená vysoké náklady navíc je zbytečné řešit, obzvlášť když stále nejsou vyřešené některé kapacitní problémy.

Antar: Spíš to za celé roky nebyl nikdo schopen vyřešit. A když se teď dělal převrat, vyřešit se to mělo.
Jevec
Sobota, 27. srpna 2016 - 20:21:54  
Neregistrovaný host
46.135.210.4
Antar: Ty patříš do Bohnic!!! Proč tady mají všichni radost z toho, že Barrandov přijde o významnou linku? A linkou 5 jezdit nebudu není to linka 14.

14 patří na Barrandov!!
Sobota, 27. srpna 2016 - 20:31:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 6-2015
Jevec:
" A linkou 5 jezdit nebudu není to linka 14. "

Neřekl bych, kdyby změnila trasu mimo VN, ale kvůli přečíslování? Nebo z trucu? [biggrin][biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_E.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_E.)
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Sobota, 27. srpna 2016 - 20:35:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2016
Dobrý den, dlouho čtu tuto diskusi. Jako Barrandovák bych se vyjádřil o lince 5/14. Podotýkám, že na tento komentář nechci odpovídat, Jelikož protiargument typu:"5 jezdit nebudu, není to linka 14" mě v tom přesvědčil. Barrandov nepotřebuje spojení do Holešovic, stačí mu jen Václ. nám. a hlavně Anděl. Neodsuzujte Barrandov podle Jevce a Bivoje! Možná je to jen můj subjektivní pocit, ale připadá mi, že tu někteří nenávidí Barrandov kvůli této jedné (nebo 2, nevím) osobě/osobám. Nám nedělá problém si v Jindřišské přestoupit. Hlavně když nám něco pojede. Linkou 14 jsem jezdil poměrně často (Barrandov-Mas. nám.) a ano, opravdu tato linka vzduch vozila. Plná tramvaj není jen to, že se obsadí všechny místa k sezení. Barrandov o významnou linku nepřichází, linka 5 bude nadlinka. Přeji příjemný den s novým linkovým vedením!
Chtěl bych se omluvit, pokud je tu tento komentář 2X. Poněkud mi zlobí internet.
Jevec
Sobota, 27. srpna 2016 - 21:00:00  
Neregistrovaný host
46.135.210.4
Jirka_E: Ano, z trucu. Barrandov přijde o využívané spojení. Často jsem linku 14 využíval až do Holešovic. Navíc linka 5 má delší intervaly než linka 14. Takhle dlouho čekat na zastávce nebudu.

14 patří na Barrandov!!!
Pražan
Sobota, 27. srpna 2016 - 21:01:54  
Neregistrovaný host
78.108.103.216
Ahoj. Tak to jste mě nasrali. Posraní šotouši z K-reportu rozhodují o linkovém vedení. Tak to pěkně děkuji. A pojebaní šotouši z Ropidu jim ty přiblblé návrhy realizují. Děkuji vřele za zkrácení 121ky na Budějovickou. Nahnali jste mě na cesty na Novodvorskou zpátky do metra na ten ohavnej zasranej Kačerov. Nesnáším vás. A ten vymeták pankrácké pláně 134 si strčte do zadku.
Sobota, 27. srpna 2016 - 21:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5451
Registrován: 6-2004
Jevec: Za měsíc si řekneme [biggrin]. On benzin zadarmo není, parkování na VN taky ne [biggrin]
Sobota, 27. srpna 2016 - 21:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2270
Registrován: 5-2002
Nesni: Jo, z Petrovic to na Muzeum trvá cca stejně dlouho bus - C jako bus - A. Většina lidí tuto relaci jezdí přes C jednoduše z toho důvodu, že z toho cestování mají lepší pocit, pokud jedou sdéle metrem. Už proto, že neriskují uvíznutí v koloně na Průmyslové. A Stát i sedět v těch SOR zázracích opravdu stačí těch pár minut na Háje.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Peta303
Sobota, 27. srpna 2016 - 21:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2381
Registrován: 6-2005
Fíku, teď mi pojď utřít poprskaný monitor a uspat probuzenou kočku. [biggrin]

Ale dík za veselejší den. :-)
Sobota, 27. srpna 2016 - 22:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 12-2007
Orky:
"
Spíš to za celé roky nebyl nikdo schopen vyřešit. A když se teď dělal převrat, vyřešit se to mělo."

A lze to vůbec vyřešit? Obávám se, že je to trochu jako dělení nulou - prostě to nejde. Jak chceš prokládat tři linky, z nichž dvě (177, 195) mají dlouhý souběh a v určité části trasy se k nim přilepí třetí se souběhem podstatně kratším (136)? Tam ti vždy v nějaké části trasy vyjde neproklad. Proto je ta 136 zvlášť.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Sobota, 27. srpna 2016 - 22:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12887
Registrován: 10-2004
Antar: Já nechci řešit souběh Vysočany-K Žižkovu všech tří linek, ale proklady linek 195 a 136 v relaci Letňany-K Žižkovu. A k tomu je potřeba pouze to, aby ty linky měly shodné intervaly, což jaksi v sedle není. To pokládám za chybu a Ropid tohle měl v rámci přestavby vyřešit.
Sobota, 27. srpna 2016 - 23:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 12-2007
Takže ti v úseku Prosek - K Žižkovu pojedou pěkně ve vláčku 136 a 177. A ve zbylé části trasy 136 ji zredukuješ na 15 min v sedle. Bude ti pak pobírat na Žižkově? [wink]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Nesni
Sobota, 27. srpna 2016 - 23:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 6-2014
Orky:
"Přímé spojení na úřady, kam dneska většina lidí chodí jednou za několik let a na poštu párkrát do roka a které znamená vysoké náklady navíc je zbytečné řešit"
Jednotlivec tam chodí občas, ale těch jednotlivců je celkem dost. Navíc by se jednalo jen o spoje v provozní době těchto institucí, řekněme v PD 7 - 18 hod. Linka 296 useknutá o spojení na Háje bude v Petrovicích ukázkový vzduchovozič, tohle by byla šance na zajištění alespoň nějaké frekvence. Jestli hledáte peníze, tak co třeba vložené spoje 181 Opatov-Barvy a laky, o kterých ROPID prohlašuje, že jezdí nevytížené, a přesto je dál nechává pod číslem 182? Na Košíku by určitě radši měli 224 než 182. Kdo chce na Spojovací a dál, má 177, kdo chce do Hostivaře, má 181. Nová 182 je prostě zbytečná.
Johny11:
"z toho důvodu, že z toho cestování mají lepší pocit, pokud jedou sdéle metrem. Už proto, že neriskují uvíznutí v koloně na Průmyslové."
Lidé jezdí tam, kde je časté a rychlé spojení. Jestli je to metro nebo autobus, to až tak neřeší. Kolony na Průmyslové se mohou týkat jen 125. Když se po mnoho let preferuje spojení na C a potlačuje spojení na A, tak si toho cestující samozřejmě všimnou a začnou využívat častější spojení na C. Kdyby zůstala polorychlíková 271 Strašnická-Sídl. Petrovice a 154 na Skalku, tak by se málokdo cpal do pásmovaného přecpaného C.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Maxipes_Fík
Sobota, 27. srpna 2016 - 23:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 12-2005
Orky, mysli na občanský život, ne na 136 [biggrin]
Neděle, 28. srpna 2016 - 00:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 1-2007
Peta303:

S tou 124 ti to tady opakuji asi po 150té - už před lety ji chtěl Jája nahradit prodlouženou 148, ale se zlou se potázal. Navíc nešlo o nahrazení mrňousem co půl hodiny, ale co se týče nabídky, více méně šul nul.

PS. Bylo by naivní se domnívat, že hlasu křiklounů se naslouchalo pouze současné vedení Ropidu. I tomu minulému bylo jasné, že když určité věci nevezmou v potaz, tak jim ta hra s busíky a tramvajkami celkem rychle skončí...
Bivoj
Neděle, 28. srpna 2016 - 02:04:29  
Neregistrovaný host
37.48.32.243
Někdo se tu vydává za falešného Jevce !
Bivoj
Neděle, 28. srpna 2016 - 02:16:01  
Neregistrovaný host
37.48.32.243
Ode dneška nastává pro Barrandov zhoršené přímé spojení. 12 nedojede přes Holešovice až na Palmovku a nahrazena páteřní linka 14 linkou 5 zajistí spojení jen do Jindřišské navíc s výrazným narůstem intervalů !!! Pánové z Ropidu zřejmě nejsou rodilými Pražáky, jinak by takovou kokotinu v tramvajovem systému nedopustili. K čemu bude nadále existence linek 14 a 24? mířících do zabydleně slabších oblasti Vršovic a Spořilova? Trochu velký přepych ne? Okamžitě aspoň tu 14 vraťte a vyměňte 5 se 14 !
Neděle, 28. srpna 2016 - 04:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 1-2012
Takže ke změnám autobusů v říjnu jistě dojde, když jsou schválené, ale jistě se bude dělat jejich vyhodnocení, a pro tu příležitost již nyní zopakuji svůj mírně upravený návrh, aby nezapadl:

102: V úseku Kobylisy - Šimůnkova všechny spoje (dotaz: před časem se tu řešilo, že na Šimůnkově se už nelze točit pro odpor místních, to už neplatí?)

126: Sídliště Čakovice - Globus - Tupolevova - Letňany - Prosek - Vysočanská ... a jako 136 na Háje
(int: 12 - 30 - 15 - 30- 40; proklad se 136, 166 a dokonce se 195)

136: Poliklinika Prosek - Střížkov - Prosek - Vysočanská - ... - Háje
(int: 12 - 30 - 15 - 30- 40; proklad se 136, 152, 177, 183 a 195)

166: Sídliště Čakovice - Globus - Tupolevova - Letňany - Prosek - Vysočanská - Českomoravská
(int: 12 - 30 - 15 - 30- 40; proklad se 126 a 195)

186: dosavadní 166, přečíslování

183: Poliklinika Prosek - Střížkov a dále po své trase
(int. 12 - 30 - 15 - 30 - 40, proklad se 136, 152 a 182)

182: Českomoravská - nádr. Libeň a dále po své trase
(int. 12 - 30 - 15 - x - x, proklad se 183)

(jen pro orientaci: 152, 177 a 195 mají intervaly 6 - 15 - 7.5 - 15 - 20)


P.S.: Jevec je takový místní H*Y*M*A*N__K*A*P*L*A*N. Třeba brát ho s trpělivostí a s pochopením :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 28. srpna 2016 - 07:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 12-2007
V tom případě bys měl tu svou 102 vést ze Šimůnkovy na Sídliště Ďáblice a pak na Střížkov a Polikliniku Prosek, aby byla vazba i na busy od Vysočanské, když tam nemáš 183.

Jinak je to zase tak trochu opačný extrém - prokladománie a oslabení sedla na Žižkově u 136 na 15 min místo 12. A skoro bych řekl, že stávající i nová 136 (dle ropidího návrhu) je možná zralá i v KB na 5/12/6/15/15/15.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 28. srpna 2016 - 08:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12888
Registrován: 10-2004
Antar: Já bych je všechny posílil v sedle na 12 minut. A že budou jezdit ve vláčku? To jezdí i teď, krom období, kdy nejsou proložené. Ale jsou zajištěné proklady v úsecích, kde jsou ty linky jenom dvě.
Neděle, 28. srpna 2016 - 08:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2013
Registrován: 12-2007
To jsou zajištěné i teď (myšleno od 15.10.)
140,136 Prosek - Letňany, souhrnný interval 6 min v sedle,
177,195 Zahradní Město - K Žižkovu - Prosek, souhrnný interval 7,5 min v sedle.
Nic jiného není potřeba. V úseku K Žižkovu - Prosek je navíc 136 a 183, takže když tam budu čekat na bus někdy 6 min a někdy jen 2 min a pojedu na Prosek, tak už mi to bude jako cestujícímu fakt jedno a nebudu to řešit.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 28. srpna 2016 - 10:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5452
Registrován: 6-2004
Bivoj : Kdo normální jezdí z Barrandova na Palmovku tramvají? [biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
Neděle, 28. srpna 2016 - 10:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 3-2007
9001:
"Bivoj : Kdo normální jezdí z Barrandova na Palmovku tramvají? [biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]"
Normální nikdo, jinak Bivoj s Jevcem [crazy]
22.11.1962 - 19.12.2011

Vokovice!
Neděle, 28. srpna 2016 - 10:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 8-2010
9001: Bivoj a Jevec [biggrin]
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 11:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 6-2014
9001:
"Kdo normální jezdí z Barrandova na Palmovku tramvají?"
Palmovka nemá bezbariérový přístup, takže po povrchu pojede ten, kdo takový přístup potřebuje.
Neděle, 28. srpna 2016 - 11:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 7-2011
Nesni:
"Palmovka nemá bezbariérový přístup, takže po povrchu pojede ten, kdo takový přístup potřebuje."
O.K. A kolik takových bude?
Neděle, 28. srpna 2016 - 11:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5453
Registrován: 6-2004
Nesni: Ale pak skončíme u toho, že Řepy nemají přímý spoj do Dejvic, moji rodiče nemají na Palmovku, protože nejsou prachy a 19 prostě nevrátíme... Takhle by se dalo pokračovat prakticky do nekonečna...

Souhlas s Bobíkem... Kvůli jednotce lidí to nemá cenu řešit...
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 12:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 6-2014
9001:
"pak skončíme u toho, že Řepy nemají přímý spoj"
To jsme si asi nerozuměli. Ptal jste se, kdo pojede tramvají, o přímých spojích jste předtím nepsal. Přestupy nepředstavují problém, pokud jsou na jedné zastávce.
Neděle, 28. srpna 2016 - 12:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 8-2010
Já jsem teda se změnami naprosto spokojen. Konečně návrat linky 25 na Bílou Horu a tím i obnovené přímé spojení do Holešovic. Taky mě těší přímé spojení spojení na Nádraží Libeň což se hodí při večerních návratech vlakem z Moravy (stejně v Olomouci trávím většinu týdne [happy] ). Skvělé [ok]

Linka 25 patří na Bílou Horu! [biggrin]
Neděle, 28. srpna 2016 - 15:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 11-2008
Změny busů vypadají dobře.
Ne vždy je vše ideální, ale myslím, že většina problémů je uspokojivě vyřešena.
Mám jen tyto dotazy (možná to jsou tiskové chyby):
Linka 193 je vedena z centra mimo IKEM na Ústavy AV??
Linka 203 je vedena z centra přes IKEM a má závlek na Ústavy AV??
Neděle, 28. srpna 2016 - 15:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2271
Registrován: 5-2002
Nesni: Kdyby zůstala polorychlíková 271 Strašnická-Sídl. Petrovice ... opravdu si myslíte, že lidi touží na Strašnické ťapat po schodech nahoru, pak dolů do podchodu a zase nahoru na zastávku? A následně se vláčet půl hodiny neklimatizovaným busem přes Zahraďák, Hostík, Měcholupy? Prodloužení 271 na Háje bylo to nejlepší, co se mohlo stát. A nakonec to spojení se 125 je také dobré - byť jsem o tom měl dost pochybností. Z Hájů metro C narvané neodjíždí ani v ranní špičce.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...