Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 30. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 30. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 29. srpna 2016 - 10:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18996
Registrován: 8-2005
Takže Jevec jezdil do zastávek Masna, NámRep nebo Dlouhá. Škoda že nejezdil do astávek HlN, Husinecká a Lipanská. To by teď pěl ódy na DPP a Ropid.[biggrin]
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 10:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3593
Registrován: 5-2003
Bivoj:
"Pravého znám, je z Barrandova. Má mírně tělesné postižení a proto rád přímé linky, přesně je nerad, když se přímé ruší, což se s linkou 14 necitlivé stalo. Zkuste v neděli ráno čekat nové minuty navic s novým přestupem? Koho se to netýká, je mu to jedno a podporuje změny o stošest."
Linka 5 je taky přímá, jen jinam. A 14 se neruší, ale taky jeden jinam.
(Aneb "Vždyť to jede jinam. Zase to změnili! vol. 2)
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Ploki
Pondělí, 29. srpna 2016 - 11:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 2-2012

Jevec patří do Bohnic!
Pondělí, 29. srpna 2016 - 11:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3595
Registrován: 5-2003
Jen Jáju a Páju nahradili Pat a Mat (ti to taky vždycky udělali třikrát blbě, než z nich vypadlo něco kloudného: oranžový, modrý a zelený návrh byly naštěstí jen na papíře). Po příštích volbách dostanou svoji šanci Bob a Bobek (když umí řídit ZOO, mohl by zvládnout i ROPID).
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 29. srpna 2016 - 12:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 9-2005
Masinatami: Jestli ono by nestálo za to zamyslet se nad tim, jestli námitky nějakých pár pitomců, co si říkají občanské sdružení, brát vůbec v potaz, a ještě takhle slepě. Kdybych třeba bydlel na Seifertce, založil si OS Klidná Seifertka, a křičel že tam nechci tramvaje, tak se tamní linky taky kvůli tomu zrušej/omezej? Zrovna SOS Spořilov bych hnal svinskym krokem, protože to je opravdu pár pomatenců hrajících si na svým písečku, o nějaký blaho celého Spořilova jim evidentně vůbec nejde. Chlapci z Ropidu, doufám že to čtete :-)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 12:08:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 12-2007
Pat a Mat = Jája a Pája. [wink] S Martiny bych to opravdu nesrovnával.
Jsem zvědav, co se tady bude psát, až to linkový vedení bude na Ropidu dělat např. 218 a Bobik, nebo Káem a Vizionář. To se pobavíme! [biggrin]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 12:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12891
Registrován: 10-2004
218: Chtěl bych Tě vidět, co by vypadlo z Tebe, kdybys měl splnit rozpočet, vyhovět přání plátce dotací (tedy magistrátu), respektovat vztah nabídky a poptávky, síly přepravních vztahů, maximálně vyhovět přáním městských částí a cestujících apod. U starého vedení tady většina reptala, jak se nekomunikuje a že se učí lidi jezdit podle jejich vizí, teď zase, že se lze městským částem příliš do zadku. Kreslit si číslíčka do mapy umí každej, ale jak je to svázáno nějakou podmínkou, už kličkuje a neví, jak z toho ven. O to hůř, když přijde řeč nato, kolik by ta jeho malůvka stála.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2276
Registrován: 5-2002
Ploki: To jste přehnal.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:19:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 9-2015
co přehnal? vtip starší ale stále dobrý [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem KarlosK.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 6-2002
Orky: Pěkně! A přesně tak.
ROPID by měl postupovat si takto, svolat "Radu moudrých", která bude složena výhradně z členů K-REPORTU a tato Rada by měla připravit linkové vedení za těchto podmínek:

a) Každý člen se bude vyjadřovat k oblsti, kde nežije, kam dorazí jednou za rok a ještě lépe k oblasti, kde byl jen prstem po mapě.
b) Každý člen si zvolí jednu "zajímavou" trasu, například Poliklinika Prosek-Rokycanova, pro kterou bude prosazovat přímé spojení max po 7-8 minutách ve špičce
c) V žádném případě se nebudou konzultovat městské části, které vědí "prd" a jsou zahlceny jen stížnostmi. A když už něco vyplodí, je to naprostá příšernost.
d) Nesmí být ke slovu puštěno současné, minulé ani budoucí osazenstvo ROPIDU. Neboť se jedná o spolek šotoušu, které chce pouze realizovat svoje pokřivené "šotovize"

Při splnění těchto podmínek zavládné v Intogrované dopravě Pražské mír a klid.[biggrin]
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Ploki
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 2-2012
=> Johny11
Pouze jsem na připomínku hesla od uživatele 218 navázal starou připomínkou obrázku. Bráno samozřejmě jako vtip.
Jevec patří do Bohnic!
Pondělí, 29. srpna 2016 - 13:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 7-2010
Jiří T-Spořilov se dá krásně vyřešit dle jejich pomatených vizí-jedna linka v trase stávající vymetákové 293 v cca 40 min.intervalu-ostatní busy bez zastavení Spořilovskou spojkou a kdo chce tvořit frontu v Kaufu na Chodovský tak má dole u Mazdy tramvaj??Nejlepší na tom je že pod projektem Spořilovský spojky je podepsán otec tý jejich pomatený vůdkyně???
Pondělí, 29. srpna 2016 - 14:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3596
Registrován: 5-2003
Antar:
"Pat a Mat = Jája a Pája. [wink] S Martiny bych to opravdu nesrovnával."
Ona je to dneska úplně stejná nebo ještě horší tragédie* než minulý ROPID, rozdíl je jen v tom, že dnešní ROPID umí líp komunikovat s městskými částmi a tady je Pat a Mat oblíbenější večerníček než Jája a Pája.
Minulý ROPID měl nějakou celkovou koncepci, která (i když s ní třeba nemusíme souhlasit), byla smysluplná, na druhou stranu zase kašlal na drobné místní vztahy a požadavky městských částí. Dneska je to opačný extrém, kdy se řídíme těmi drobnými vztahy a požadavky městských částí, ale njaká vize, jak by měl pražská doprava vypadat v delším horizontu, z toho nekouká ani pod mikroskopem...

*Konkrétně: modrý, oranžový a autobusy - horší, zelený a fialový návrh - stejná.

Orky:
"Chtěl bych Tě vidět, co by vypadlo z Tebe, kdybys měl splnit rozpočet, vyhovět přání plátce dotací (tedy magistrátu), respektovat vztah nabídky a poptávky, síly přepravních vztahů, maximálně vyhovět přáním městských částí a cestujících apod."
Antar:
"Jsem zvědav, co se tady bude psát, až to linkový vedení bude na Ropidu dělat např. 218 a Bobik, nebo Káem a Vizionář. To se pobavíme! [biggrin]"
Až na to dostanu tři čtvrtě roku placeného času a program na počítání kilometrů, tak se o tom můžeme pobavit. Do té doby budu holt jenom remcat.[biggrin]
Kdybych věděl, že v tom výběrku na ředitele nehledají někoho, kdo rozumí dopravě, ale nějakého užitečného idiota, který to přikreje politicky, tak se samozřejmě přihlásím.[lame]

Orky:
"U starého vedení tady většina reptala, jak se nekomunikuje a že se učí lidi jezdit podle jejich vizí, teď zase, že se lze městským částem příliš do zadku."
Ano, způsob komunikace určitě byl jednou z hlavních chyb minulého ROPIDu, dnešní si umí své výtvory mnohem lépe okecat a pochválit, ale to neznamená, že jsou lepší.

Orky:
"Kreslit si číslíčka do mapy umí každej, ale jak je to svázáno nějakou podmínkou, už kličkuje a neví, jak z toho ven. O to hůř, když přijde řeč nato, kolik by ta jeho malůvka stála."
Tak on to koneckonců nezvládl ani ROPID, musely se mu přihodit 4,5 %, aby ty malůvky tramvají vypadaly aspoň trochu k světu.[wink]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 29. srpna 2016 - 15:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12892
Registrován: 10-2004
Ploki: Jsou věci, o kterých se na veřejnosti nežertuje. A to na Tvém obrázku je už dost na hranici etiky.
Iaya: [ok]
218: Ti, kdo nejvíc remcají, by si to měli zkusit. Program na výpočet kilometrů se jmenuje Excel a naplnit daty ho není zas až tak složité a časově náročné. Co však není úplně veřejné, jsou průzkumy, ale orientačně se dá pracovat s výstupy z komplexních průzkumů, které veřejné jsou (viz ročenky dopravy nebo poslední graf byl i na stránkách ROPIDu v rámci představení změn). Tak s chutí o toho, jsem zvědav na Tvojí mnohem lepší alternativu.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 15:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 5-2002
dnešní si umí své výtvory mnohem lépe okecat a pochválit, ale to neznamená, že jsou lepší.

Zkuste, prosím, vysvětit, co podle vás znamená "lepší". Když je to Váš návrh? Připomínám, že jednou z nejužívanějších definic kvality je "míra uspokojování potřeb". V případ městské hromadné dopravy tím měřítkem bude zřejmě množství cestujících, jimž dané uspořádání LV a jeho paramety (intervaly, dopravní prostředky) umožňují uspokojit potřebu dopravit se do zaměstnání, školy atd. Což se pozná na míře využívání, počtu stížností reálných cestujících po zavedení předloženého modelu do praxe (ve smyslu stížností na obsazenost, nepravidelnost spojů atd.). Tedy z průzkumů, vyhodnocování stížností a podnětů atd.

Jestli vám mně osobně se dané LV a jeho parametry nelíbí nebo líbí je vcelku nepodstatné. Kdybychom měli řešit míru uspokojování inividuálních potřeb každého z nás, tak se z MHD stane IxD (netvrdím že nutně Automobilová).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
watslaw
Pondělí, 29. srpna 2016 - 16:46:18  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
S "mírou uspokojování potřeb" bych v zásadě souhlasil, ale pozor na tu míru využívání:
Když stejný cestující musí místo 2 km přímo jet 15 km se dvěma přestupy, tak podle současných zcestných statistik se míra využívání i zaplněnost zvýší. A stížnosti cestujících vzhledem k omezenému množství aktivně si stežujících jedinců také není přesné kriterium.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 17:46:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 5-2003
Orky:
"Ti, kdo nejvíc remcají, by si to měli zkusit. Program na výpočet kilometrů se jmenuje Excel a naplnit daty ho není zas až tak složité a časově náročné. Co však není úplně veřejné, jsou průzkumy, ale orientačně se dá pracovat s výstupy z komplexních průzkumů, které veřejné jsou (viz ročenky dopravy nebo poslední graf byl i na stránkách ROPIDu v rámci představení změn). Tak s chutí o toho, jsem zvědav na Tvojí mnohem lepší alternativu."
I kdybych se chtěl patlat s excelem, tak ještě furt jsi mi k tomu nedal tři čtvrtě roku placeného času.[wink] A obecně k tomuhle přístupu: k tomu, abych poznal, že Slavia hrála včera tužku, taky nepotřebuju bejt lepší trenér než Uhrin ml.
A moje mnohem lepší alternativa (a u tramvají dokonce i levnější, pokud bychom tuhle debatu vedli o dva dny dřív) v tuhle chvíli je nechat to být, jak to je.[biggrin]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 29. srpna 2016 - 17:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18997
Registrován: 8-2005
Linka 6, Bělehradská dc, pracovní den 16,30: první vůz 10 lidí, druhej 5. To je myslim přesnější obrázek než jakési sólo v neděli. A sedmnáctka s přehledem ztratila titul nejprázdnější tramvaje na Veletržní, přestože tam jedna linka dokonce ubyla. Hádejte v čí prospěch. Jasně, je to druhý den provozu. Uvidíme dvoustý den. Pokud to ještě bude jezdit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 12-2007
Já jel dnes od Vojenské nemocnice na Hradčanskou dvojkou zhruba ve tři čtvrti na deset, a několik lidí v tramvaji stálo.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 5-2002
KM: Nechte těch pseudovědeckých pozorování, jen se ztrapňujete... Řada lidí má tyhle 3 dny dovolenou, protože jaksi není kam děti odložit, když se dogmaticky lpí na školním roku od 1.9. do 30.6. (místo 8 nebo 9 celých týdnů prázdnin), předpověď byla deštivá až přívalově lijáková (splnila se vrchovatě), takže lidé vytáhli plechové deštníky. K tomu už se jezdí podle "normálních" jízdních řádů, ačkoliv jsou ještě prázdniny.

To bych mohl argumentovat metrem C Háje - centrum (ráno v půl osmé) a zpět (kolem páté) - oboje na sedačky, 125 ráno k metru a odpoledne do Petrovic jakbysmet a 133 na Žižkov a ze Žižkova dtto. Za týden to bude narvané...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18998
Registrován: 8-2005
Johny: přečtěte si celou diskusi, já s tím nezačal. Jen ukazuji absurdity některých příspěvků (viz zrova hned ten nad vámi) a nyní i nepozornost vaši. Tydlety zdůvodňující pindy si nechte, to ví každý malý dítě. Představa že kvůli dešti někdo místo šestkou pojede autem je zcela mimo mísu. Maximálně tak místo vlakem nebo mezivesnickym busem.
PS: A jak si představujete "vědecké pozorování"? Jako nějak od stolu si kreslit grafy, ano? A ne v dešti stát na ípáku a koukat na reálný tramvaje, že jo?

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 12-2007
Minulý ROPID měl nějakou celkovou koncepci, která (i když s ní třeba nemusíme souhlasit), byla smysluplná, na druhou stranu zase kašlal na drobné místní vztahy a požadavky městských částí. Dneska je to opačný extrém, kdy se řídíme těmi drobnými vztahy a požadavky městských částí, ale njaká vize, jak by měl pražská doprava vypadat v delším horizontu, z toho nekouká ani pod mikroskopem...

Smysluplná v čem? V tom, že kdosi stanovi "vizi", že co jezdí v intervalu 6/15/7,5/15 a menším, bude "metrobus" po "německém" vzoru, a že je třeba co nejméně číslíček v duchu pochybné zásady že "počet linek = min", a podle toho překopal linkové vedení? To není vize ani koncepce, to je jen marketing.

Vize je např. metro D. Nebo prodloužení C do Petrovic. Nebo tramvaj na Suchdol nebo do Bohnic. Nebo železnice na letiště a do Kladna. Spíše než s Ropidem to souvisí s územním plánem a územním rozvojem a podle toho by se měla odvíjet dopravní infrastruktura. Když se nic nestaví a jen se mění linky, tak je opravdu lepší, když se to řídí těmi "drobnými vztahy a požadavky městských částí", protože ta doprava se dělá pro lidi a jejich přepravní potřeby.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18999
Registrován: 8-2005
Bohužel, některé změny opravdu jsou výsledkem velmi místních a omezených zájmů, viz posílení Polikliniky Vysočany jen proto, že tam jezdí důchodci, co maj čas na psaní stížností v čekárně u doktora. Protože od Gongu nic takového nepřišlo.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Fkam
Pondělí, 29. srpna 2016 - 18:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 3-2011
Taky mám vypozorováno, že při dešti je venku více aut.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 19:01:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19000
Registrován: 8-2005
Ne. Je to jen tim, že jezdí pomaleji. Delší brzdná dráha, horší viditelnost a podobně. Proto jich projede méně křižovatkou a dělají se delší kolony. Opticky více aut je i když je slunečné ráno a v poledne začne pršet. Jedou všichni ti lidé sockou domu aby vytáhli autíčko? Alealeale. Klasika, jak je třeba umět nejen pozorovat ale i analyzovat pozorované (klasicky si myslí, že to umí D3)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 20:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 12-2007
Káem: No přece ROPID zavedl tu čtrnáctku k Nádraží Vysočany, abychom to měli blíž na tramvaj po příštím srazu v restauraci U Hubatků.[biggrin]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 20:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7357
Registrován: 5-2002
Já jel dnes od Vojenské nemocnice na Hradčanskou dvojkou zhruba ve tři čtvrti na deset, a několik lidí v tramvaji stálo. - ale to starousedlíkům Petřin nevadí a u nemocnice si mohou počkat na jedničku. Ostatně to mohlo nastat i při neexistenci sól a urtčitě se poděje na konci směn.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 20:46:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 5-2002
KM: Zkuste najít rozdíl (z hlediska vypovídajících schopností) mezi větami:

Linka 6, Bělehradská dc, pracovní den 16,30: první vůz 10 lidí, druhej 5. To je myslim přesnější obrázek než jakési sólo v neděli.

Já jel dnes od Vojenské nemocnice na Hradčanskou dvojkou zhruba ve tři čtvrti na deset, a několik lidí v tramvaji stálo.

Není žádný, protože jde o náhodné pozorování jednoho spoje v jenom místě v jednom okamžiku. Dělat z toho dalekosáhlé závěry dokážete pouze vy.
Btw, když jste tak hezky vysvětlil ta auta (jaká je prodloužená brzdná dráha auta stojícího v koloně?), zkuste se nějak vypořádat i s těmi dovolenými a prázdninami. Ať se před spaním ještě trochu zasměji.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 29. srpna 2016 - 22:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 960
Registrován: 12-2007
Borovička: Jednička, co mi ujela, byla poloprázdná. Jenom jsem chtěl říci, že jednovozová tramvaj je malá, dlouhá tramvaj by byla nenaplněná. Ale spíše jsem chtěl upozornit na to, že asi opravdu si Střešovické nebo Petřinské rameno 2 linky zaslouží.
betakaroten
Pondělí, 29. srpna 2016 - 22:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 10-2012
Myslím, že je načase vypustit další fiktivní srandanávrh. Tedy jednu numerickou změnu jsem tam musel udělat, hádejte kterou. Zdravíme trilobity!!!
Jevec
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:02:58  
Neregistrovaný host
46.135.49.10
V tom tvém návrhu sice jezdí linka 14 z Barrandova, ale nejede přes Václavské náměstí!! Taková 14 je na nic!!

14 patří na Barrandov ve své původní trase!!!
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5458
Registrován: 6-2004
betakaroten: 14 nejede na VN, takže to rovnou hod do koše [biggrin]
Spíš je drsná ta 17 [biggrin]. Na Kobylisých. Jedete na Palmovku? No jasně [proud].

Bivoj: V Praze jsou možná i tisíce postižených lidí... Chování Jevce akorát poškozuje ty co se chovají slušně a nezlobí se na svět...

Orky: Problém je, že ROPID jde ode zdi ke zdi... Před tím, se úplně zavřeli a ted nechají jakoukoli kravinu zprovoznit do reality... Martinové to ještě zaobalí, že vlastni oni muzikanti, to chtěly MČ... Jinak by nemohla nikdy vzniknout blbost typu 15...
Pondělí, 29. srpna 2016 - 23:40:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 12-2007
nejede přes Václavské náměstí!! Taková 14 je na nic!!

A co bys dělal na Václaváku? K Bílý Labuti ti to jede a na Palmovku taky, tak co... [biggrin][lol][biggrin][lol]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Maxipes_Fík
Úterý, 30. srpna 2016 - 07:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 12-2005
Linka 14 byla na příští týden přidělena i PejSkovi. Koukal jsem do JŘ a přes Vencaplac jezdí, na nic jsou spíše šichty co se na tom vytvořily. 1 kolo na RP, druhé na KT a poslední na 15T [crazy]
Úterý, 30. srpna 2016 - 09:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 1-2012
Mašinatmi: já navrhuji nějaký nárůst dopravy na Spořilově? Kde?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Úterý, 30. srpna 2016 - 11:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12895
Registrován: 10-2004
Ještě k tématu parkovacích zón.
Nárok na parkování na ulici neexistuje, má se za to platit, říká otec modrých zón. Češi to nechápou
Úterý, 30. srpna 2016 - 12:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 5-2002
Nárok chodit po chodníku také neexistuje, má se za to platit.
Jenže, alespoň někeří z nás platí daně, takže platíme jak za ty chodníky, tak za parkování. A stejně jako když někdo přijde poslední, nevejde se do autobusu či tramvaje a čeká na další, tak holt když někdo přijede poslední, tak počká, až jiný odjede. Neřeším památkovou zónu - tam nemají auta co dělat obecně vyjma zásobování v určitém čase (a IZS, aby mne někdo nebral za slovo).
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 30. srpna 2016 - 13:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 5-2002
A v té tramvaji mi také nikdo neřekne, že když nejsem zdejší zaplatím místo 3650 Kč 60 tisíc za rok.
Úterý, 30. srpna 2016 - 13:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3598
Registrován: 5-2003
Borovička:
"A v té tramvaji mi také nikdo neřekne, že když nejsem zdejší zaplatím místo 3650 Kč 60 tisíc za rok."
Trochu se bojím, že to přijde.[biggrin] I když jestli se nepletu, tak u jízdného to soudy zatrhly jako diskriminaci (šlo o nějaký případ, kdy cestování pro důchodce nad 70 zdarma bylo vázané na trvalé bydliště), tak jestli se někdo chce pustit s magistrátem do sporu ohledně parkování, tak má možná šanci.[happy]
Ono by to ve výsledku zas takové haló neudělalo, protože kdo jezdí do Prahy párkrát do roka, tak si tu kartu stejně nekoupí, no a jestli si to koupí nějaký venkovan z Makotřas, který denně dojíždí do Prahy do práce, tak proč ne (stejně tam bude parkovat přes den a Pražák zas přes noc, takže vlastně město prodá jedno parkovací místo dvakrát[proud]).
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Úterý, 30. srpna 2016 - 14:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 5-2002
218 - žádný venkovan z Makotřas, ale rodilý Pražák (!), který třeba vždy bydlel a pracoval v Praze. Stačí, že auto potřebuje parkovat na dvou místech, které nejsou ve stejné parkovací zóně. A vzácný případ to není.

Podstatné tu je, že se zavádí něco, co nemá v Česku tradici - bavíme se o plošném zavedení parkovacích zón na celém území Prahy, ke kterému to spěje. To je vyhlášení další daně. Přitom problém s parkováním to nevyřeší. Nestaví se totiž žádné levné parkování na okraji Prahy a Praha nesmyslně tlačí na středočeské obce, jenže ty si to postaví parkování především pro svou potřebu a při omezených prostorech v obci asi těžko pro okolí. A okolní obce, pokud nejsou na nějaké kapacitní PID lince, nemají vlastně jak dopravu řešit.
Úterý, 30. srpna 2016 - 14:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3184
Registrován: 7-2011
Borovička - celej ten cirkus je akorát tlak na StČ kraj ohledně integrace do PIDu. Když to nešlo po dobrým, tak to půjde po zlým, no.
Úterý, 30. srpna 2016 - 14:51:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19001
Registrován: 8-2005
Znova: Modré zóny nejsou zákaz parkování nebo dokonce zastavení. Všude můžete zastavit jako na vyhraženym místě (vyložení naložení nákladu, řidič přítomen) Pro delší stání je všude je dost míst s parkovacími automaty. A chytrý vobjevěj místa do 300 metrů od metra kde tesař nechal díru a modrá čára není. }
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Úterý, 30. srpna 2016 - 14:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19002
Registrován: 8-2005
Johnny: Jeto marný, je to marný, je to marný - to je jediný vysvětlemení, který vám dám. Protože to musí bejt voboustranný - jeden chytrej a druhej chtivej se vochytřit.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Úterý, 30. srpna 2016 - 15:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5460
Registrován: 6-2004
Káem: Podstata je v tom, že mi nikdo negarantuje, že budu mít místo a přitom ročně vysolím 1200 Kč... Některé MČ dokonce říkali, že prodaly víc karet než je míst... Takže zony prostě nic neřeší a je to jenom další dan pro lidi, aby město mělo víc na hraní...

Ty kecy pana Fiedlera jsem ani neměl sílu dočíst do konce... Že někdo stál na chodníku, jiný zase na vjezdu atd. po revoluci? Od toho máme nyní MP, která to řeší... Regulace? Ano to má smysl na P1,ale jinde už ne...
Úterý, 30. srpna 2016 - 15:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7361
Registrován: 5-2002
Káeme asi neumíš číst o čem se diskutuje a nebo je pro tebe 10 či 20 tisíc pod rozlišovací schopnsot v tvých příjmech. Krom toho modrý zóny jsou zákazem stání - stačí se podivat na ty dopravní značky.
watslaw
Úterý, 30. srpna 2016 - 15:56:43  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Borovička:
A v té tramvaji mi také nikdo neřekne, že když nejsem zdejší zaplatím místo 3650 Kč 60 tisíc za rok.
Fakticky trochu jo, protože skuteční návštěvníci (tj. odkázaní na jednotlivé jízdné) platí nepřiměřeně mnoho. (Tím neříkám, že je to dobře).

Nestaví se totiž žádné levné parkování na okraji Prahy
No právě, všichni chtějí všechno zadarmo, ale nikdo to parkování na okraji Prahy nechce zadarmo postavit a provozovat. Nechť se v nové výstavbě staví parkovací míst dostatek, ale tam, kde je místa málo, se to nějak regulovat musí, ať tak, či onak. A aby měli přednost krátkodobě parkující a místní (ti co tam musí), nebo ti, co jsou ochotni za zabrané místo zaplatit, před dlouhodobě parkujícími vraky a reklamními vozy (kteří to obsadí bez jiné regulace), je asi nejspravedlnější. Ty daně platí i ti, co mají vlastní garáž, nebo nemají auto. Když by mělo být zadarmo parkování, proč ne rovnou i bydlení?
watslaw
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:00:37  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
9001:
Podstata je v tom, že mi nikdo negarantuje, že budu mít místo a přitom ročně vysolím 1200 Kč
Ano, to je zásadní chyba toho systému modrých zon.
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19003
Registrován: 8-2005
9001: modrá zóna garantuje, že tam nebudou stát cizáci.
BOROVIČKO!!! Ohledně zastavení zásadnim způsobem neznáte zákon, dostudujte si to.
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
Co se týče stání tak znova - všude je dostatek parkovacích automatů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:10:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7363
Registrován: 5-2002
ale nikdo to parkování na okraji Prahy nechce zadarmo postavit a provozovat - no nikdo. Levné to není, když Praha umí akorát předražený parkovací megadům ve Veleslavíně (pak vzal někdo kalkulačku a vycouval). Pozemky na okrajích jsou, ale to by se k nim musela vybudovat MHD. Typický příklad Prahy 666, která metro vohla do lesa a vlak bojkotuje. Takže miliardy na řešení parkování jsou v luftě (včetně peněz z EU).
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7364
Registrován: 5-2002
Káeme: Znovu - zóny placeného stání v P666 jsou zákazem stání a jsou tak i označeny. Zákon citovat netřeba i když jsou současně v nich i vyhrazená parkování.
A tři minuty, když jdeš nadvakrát do 4. patra bez výtahu nestačí. A to jsem chtěl rozporovat.
watslaw
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:28:37  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Levné to není, když Praha umí akorát předražený parkovací megadům ve Veleslavíně
No kdyby si lidi nemysleli, že je parkování zadarmo, tak by ho mohl postavit i nějaký soukromník levněji.
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19005
Registrován: 8-2005
No je mi líto, ale v horní části Kladenský kupříkladu je modrá čára i parkovací automaty.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Úterý, 30. srpna 2016 - 16:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5461
Registrován: 6-2004
Když už jsme tu opět otevřeli zony. Včera jsem autem z Hlávkova mostu směrem do Holešovic a na záčátku Bubenské je nová úprava značení. odkaz

Cca od značky 40 je provoz stažen do jednoho pruhu. (ok zklidnění dopravy, moc problémů to nedělá). Namaloval se cyklopruh prakticky k Veletržní, ale co je vrcholem od značky až ke světlům je nově vytvořené parkoviště a samozřejmě modrá zona...

První co mě napadlo, jak se tam od auta vůbec legálně dostanu. Jako druhý i když budu přelézat svodidla s jakýmkoli zavazadlem bude opravdu úžasné...

Ale chápu, radnice může prohlásit, že počet parkovacích míst se navýšil a že počet míst pak sedí k rezidentům.[cunik]

watslaw: Definuj zadarmo... P+R zadarmo nejsou, ale jaksi cca od 7:30 na nich prostě není místo... Kdyby město mělo koule, tak klidně postaví P+R, udělá k němu permice. Pokud máš roční kupon tak za další 2000 máš rok parkování na P+R...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
watslaw
Úterý, 30. srpna 2016 - 17:07:38  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
9001:
Není to cena, za kterou by se to vyplatilo postavit (parkovací dům) a provozovat i soukromníkovi. 20Kč za den nebo 2000 Kč za rok je v podstatě zadarmo.
Na druhou stranu samozřejmě, když je dotovaná MHD, tak i dotace do P+R mají své místo.

Já nechci říkat, že je současný systém skvělý, jen zásadně nesouhlasím s názorem, že parkování libovolného množství libovolně velkých aut na libovolnou dobu je lidské právo.
watslaw
Úterý, 30. srpna 2016 - 17:10:31  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Jinak šotouši, ptejte se:
http://praha.idnes.cz/chat-ropid-martin-subrt-zmeny-mhd-dlf-/prah a-zpravy.aspx?c=A160829_122114_praha-zpravy_nub
Úterý, 30. srpna 2016 - 17:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2015
Zdar mám dotaz proč je ve vyhlédavači spojení uveden na Palmovce přesun z metra na bus 4 minuty a na Vysočanské jen 2?
Úterý, 30. srpna 2016 - 18:06:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19007
Registrován: 8-2005
že by kratší vzdálenost? [proud]
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Úterý, 30. srpna 2016 - 18:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 6-2012
Na Letňanech to počítá ve vyhledávači někdy až pět minut a přitom se to dá stihnout za dvě... naopak na Proseku je to jedna minuta, což je taky nesmysl... zajímalo by mě, kdo to vymýšlí...
[smrt] Spartě a ROPIDu...
Úterý, 30. srpna 2016 - 18:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12896
Registrován: 10-2004
Takže šotouši zaplevelí chat pro všechny a na zbylé lidi Martin nestihne odpovědět. [happy] Některé známe firmy tam již poznávám.
Úterý, 30. srpna 2016 - 19:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19008
Registrován: 8-2005
Ale tak MŠ jistě dovede rozpoznat provokatéry a kindermafii od slušnejch lidí
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]