Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 29. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 29. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 28. srpna 2016 - 16:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 2-2015
Dnes začínají platit velké tramvajové změny v tramvajové síti v Praze. Přinášíme vám podrobný přehled o všech změnách.
Víte o tom, že zátahy denních linek se o 15 minut prodlužují, stejně tak se o 15 minut zkracují výjezdy? (tj. rozjezdy z Lazarské jsou až v 0:15 a už ve 4:45?) Víte o tom, že u většiny linek dochází k posunutí odpolední špičky o půl hodiny později, že linka 22 bude mít v neděli až do 9 hodin interval 20 minut či že linka 4 bude 22 posilovat až od 16 hodin a nikoliv jako dnes už od 14? Pokud ne, podívejte se na náš podrobný článek, který se mimojiné i těmto nepropagovaným změnách věnuje.
http://www.tram-bus.cz/mhd-praha/vedeni-tramvajovych-linek-v-praz e-od-zari-2016/
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 17:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 6-2014
Johny11:
"opravdu si myslíte, že lidi touží"
Myslím si, že běžný nešotouš netouží po žádném konkrétním spojení. Chce jet rychle, často, ideálně bez přestupů.
Johny11:
"na Strašnické ťapat po schodech nahoru, pak dolů do podchodu a zase nahoru na zastávku?"
Nějak mi tam jedny schody přebývají, ale to je vedlejší. Je to jen otázka organizace provozu. Ukončení na Strašnické může být polookružní a autobus přijede ke vstupu do metra a taky od něj odjede. Tj. to bude blíž, než lávka a schody na Hájích. Případně je kousek dál přechod, určitě by nebyl problém ho přiblížit zastávce, kdyby po něm mělo chodit tolik lidí na 271.
Johny11:
"se vláčet půl hodiny neklimatizovaným busem"
Odpověděl jste si už sám. Když lidem nevadí "se vláčet" půl hodiny na Smíchov ve 125, nevadí jim ani dvacet minut na Strašnickou.
Johny11:
"Z Hájů metro C narvané neodjíždí"
To je pravda, ale cestou jsou další zastávky.[happy] Dostat se s kočárkem na Kačerově do vozu už někdy nelze. O kultuře cestování, riziku kapesních krádeží apod. ani nemluvě.
LvP
Neděle, 28. srpna 2016 - 17:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 10-2012
Pro začátek technické připomínky: V plánku jihovýchodu je 121 zakreslená polookruhem Antala Staška – Budějovická – Olbrachtova – Na Strži, přitom podle textu by měla končit nejspíš v obratišti Budějovická. A v Opatovské je chybně zakreslena 165.

Z vedení 224 v Horních Počernicích jsem poněkud rozpačitý. Vložáky Bryksova – Ratibořická jsou v současnosti dost využívané v celé trase, nevidím logiku v jejich posunutí mezi Nádraží Kyje a OC ČM. V Horních Počernicích budou podle mě chybět, v Kyjích budou nadbytečné. A jestli jsem to pochopil správně, ráno přijedou k nádraží, vysypou lidi, pak bez zastavení projedou zastávku Kyje a lidi naberou zase až na Vajgarské. Odpoledne opačně.
Nelíbí se mi ani závlek do Svépravic. Lepší (a nejspíš i levnější) by bylo vedení Chvaly – Nádraží HP – Ratibořická – Svépravice.

Jih je podle mě značně nedotažený. Pár dobrých změn tam je, hlavně v Petrovicích a Záběhlicích. Ale mezi Vltavou a Vídeňskou se nezměnilo téměř nic. Čekají nás někdy v blízké budoucnosti další změny?

U 117 nechápu účel spojit všechna pracoviště MČ Praha 12. Samo o sobě je to hloupost, kromě toho se modřanská radnice plánuje sestěhovat do bývalého Prioru na Sofijském náměstí.

Přeznačování nechápu ani po vysvětlení. Městské školní linky snad můžou mít čísla v řadách 100 a 200 stejně, jako mají příměstské školní linky čísla v řadě 300 (např. 305, 343). Extra označení 270+ do toho moc pořádku nevnese. Pro noční linky se nejspíš bude hledat úplně nová řada.
Taky nechápu, proč už se konečně neustoupí od pojmu metrobus. Idea to je dobrá, v pražských podmínkách ale mizerně realizovaná. Na nějakou dobu bych úplně zrušil rámečky a fialová čísla (na mnohých zastávkách stejně promytá deštěm do modra) a vrátil se k tomu až ve chvíli, kdy bude připraven plán, který nebude jen pro smích a k vzteku.

Kdy se vlastně bude řešit neschopnost vršovické Arrivy? Chápu, že od 15. 10. to asi možné nebude, ale bude se něco dít v prosinci při celostátní změně JŘ?
"Život začíná každé ráno v tramvaji, která je již několikátou generací nikoli dopravním prostředkem, ale jakousi mlýnicí lidstva. Vejdete dovnitř jako slušný, učesaný člověk, a vystoupíte jako vandrák, jenž se právě vyhrabal ze stohu." – František Nepil: Jak se dělá chalupa.
Neděle, 28. srpna 2016 - 17:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 5-2002
A autobus Strahovským tunelem, nebo Blankou, to teda nebude? :D
http://www.metroweb.cz
Neděle, 28. srpna 2016 - 17:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 1-2007
LvP:
"Kdy se vlastně bude řešit neschopnost vršovické Arrivy? Chápu, že od 15. 10. to asi možné nebude, ale bude se něco dít v prosinci při celostátní změně JŘ?

"

Neschopnost ISO 9001 [ok] se bude těšit rovnou od tohoto pondělka, kdy Dýpý bude místo nich mít cca. 6 pořadí na 165, 173, 220, 223. Od 15.10. by se měli orubat kilometry na 165 a 240, o 220 si vrabci štěbetají, že je na ní už vypsána soutěž
Neděle, 28. srpna 2016 - 17:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2272
Registrován: 5-2002
Nesni: Zbytečná diskuse. Lidé hlasují nohama a i když mají možnost jet 125 na Skalku ke vstupu do metra A, jezdí na Háje na C.
P.S.: S těmi kočárky na Kačerově bych to nedramatizoval. Ono je to hlavně o chování cestujících s kočárky i bez nich, ne o kapacitě metra.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
vencavasek
Neděle, 28. srpna 2016 - 17:55:44  
Neregistrovaný host
62.24.70.253
tram-bus:
"KDE DOŠLO V PRAŽSKÉ TRAMVAJOVÉ SÍTI K POSÍLENÍ A KDE K OMEZENÍ?
Chcete vědět v jakých úsecích došlo k posílení a v jakých k omezení tramvajového provozu v Praze? A jak je na tom posílení či omezení provozu během celého týdne? Přinášíme vám exkluzivně mapového podklady pro špičky pracovních dnů, sedlo a víkendy, kde se kromě této informace dozvíte počet vozů T za hodinu v současném a novém stavu.
http://www.tram-bus.cz/mhd-praha/vedeni-tramvajovych-linek-v-praz e-od-zari-2016/"
Pěkné schéma. Ale všiml jsem si několika chyb. Například v pracovní den dopoledne opomíjíte nárůst kapacity v Nuslích. A o víkendu určitě nedošlo k poklesu nabídky v oblasti Václavského náměstí. Naopak, pokud jde o trvalý stav (14 v soupravách), tak by měl být dokonce nárůst...
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 6-2014
Johny11:
"Zbytečná diskuse. Lidé hlasují nohama"
Neřekl bych zbytečná, vaše názory jsem si rád přečetl, ale spíš taková teoretická. S druhou větou souhlasím, říkám to samé.

tram-bus:
Nechápu, proč odsuzujete 15 jako "zcela zbytečnou". Kvůli tomu, že nejde proložit s 5? No a co? Je to nové rychlé spojení Hlavního a Masarykova nádraží a Náměstí Republiky (=konec pěší zóny) s Malou Stranou. Pro Pražany asi zbytečné, ale pro turisty potenciálně užitečné. Dejte mu čas, jestli se chytne. Mně spíš vadí 12, která se bude motat Holešovicemi tak nějak zbytečně. To už by snad vyšlo levněji postavit pro ni smyčku někde u tržnice, než ji tahat na Výstaviště.[uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 6-2004
Nesni: Sranda bude až se 5 nacpe před soupravu 9... O víkendu to bude libovka a průser Žižkova se ještě znásobil...

15 opravdu nic neřeší... Kvůli pár turistům v PD odstřelíme Malou Stranu a budeme generovat zpoždění na dvou podstatně důležítějších linkách 12/20 a 22...
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 7-2011
Tak když jsme u toho, mě třeba vadí, že nejede nic kolem lékárny na Štrossu. Zvlášť ve chvíli, kdy pár blbců pořád volá po tom, aby se Štrosmajrák zapnul. V případě fungujících světel to na tý křižovatce znamená, že mi všecko ujede.
(p.s. - jo a to se ještě vyskytují megablbci, kterí navrhují, aby tam šla světla, ale četníci chůzi na červevenýho pajduláka přehlíželi! [crazy])
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:51:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 6-2014
9001:
"15 opravdu nic neřeší"
Myslím, že se tady psalo něco v tom smyslu, že tento požadavek na spojení musel ROPID přijmout. Bohužel v centru chybějí smyčky, tak se musí rozvrtat i všechno okolo. Možná by pomohlo, kdyby 15 šla o víkendu do souprav.
Neděle, 28. srpna 2016 - 18:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5455
Registrován: 6-2004
Nesni: 15 je solo CDCT ne? Takže i v PD to bude vypadat zajímavě...

Že ROPID nemá koule politikům vysvětlit totální kraviny jsem si už pomalu začal zvykat...
Z-k
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:45:30  
Neregistrovaný host
78.102.172.60
9001: nejsi normální podporovat něco, co normálně a městotvorně do včerejška ( 13 let !!! ) fungovalo. Barrandov kvůli takovým, co jsi ty, to odsral naplno !
Ale ono se to brzo napraví, až se provedou v R_pidu čistky a vše se napraví. Pak se ušetří prioritně za blbě vedené autobusové linky, hlavně tam, kde je už tramvaj.
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 12-2007
To už by snad vyšlo levněji postavit pro ni smyčku někde u tržnice, než ji tahat na Výstaviště.

Haha... když vidím, co je s tím za obstrukce v Praze cokoliv tramvajového postavit, tak je stavba smyčky u tržnice čirou utopií (mimoto ji tam stejně není kam dát).

Z-k: To chce klid, Úďo, tvůj puoblém je napuosto noumální...[biggrin][biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem antar.)
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Wanowlk
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:49:13  
Neregistrovaný host
89.176.82.53
[kecal] To je v pytli, lidi z Barrandova se ode dneška nemaj' jak dostat do Prahy ...
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 5-2002
Koňka byla v Praze v provozu dvojnásobnou dobu a také ji zrušili...škandál. [satan]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 1-2015
Ty vole, Bohnice mají vycházky? Neměli jste náhodou oba dva, Z-k a Wanowlk být dávno na oddělení? To je strašný co je tady za výkvět. Jede vám tam pětka na Václavák, tak si nestěžujte
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 6-2014
9001:
"15 je solo CDCT ne?"
Ano, je. Ale 5 je v PD v soupravách. Až se mezi turistama rozkřikne, že lze z Malé Strany dojít procházkou k Prašné bráně a odtamtud zpátky za 8 minut tramvají, tak se bude posilovat.[tramvaj][tramvaj][happy]
Neděle, 28. srpna 2016 - 20:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 1-2015
Bivoj:
"Okamžitě aspoň tu 14 vraťte a vyměňte 5 se 14 !"

Okamžitě zavolejte Chocholouška, má tady práci.
Jevec:
"14 patří na Barrandov!!"

A Jevec patří do Bohnic !!!
Jevec:
"Začíná tím postupný konec tramvajového provozu v Praze"

Likvidace nezačala. Proč myslíš že začíná konec tramvajového provozu?
Fakt, tohle vlákno by se mělo jmenovat Cvokhaus.[biggrin]
Upřímně, je mi u [zadnice] co jezdí na Barr. Ve výsledku tě stejně doveze na VN. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepan.1981.)
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 8-2010
Návrh pro redakci: Nebylo by vhodné zřídit pro Jevce, Bivoje a další fandy 14ky na Barrandov speciální protekční vlákno s názvem "14 na Barrandov" ? Třeba by tady byl už konečně klid [biggrin][crazy]
Wanowlk
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:00:35  
Neregistrovaný host
89.176.82.53
Pepan: pokuste se z mé strany pochopit sarkasmus [happy] Já osobně na Barrandově nikdy nebyl a je mi u [zadnice], jestli tam jede 5, 8, 14 nebo 666 [kladivo] Ale že pár lidí patří do kazajky, to tu případ této trati docela prokázal.
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 1-2015
Wanowlk: Já vás chápu, ale nechápu hysterické výlevy Jevce a spol ohledně jediného číslíčka na Barrandově. Pětka pojede tak jako tak na VN, takže o co jde? Do centra se pánové dostanou, tak o co jde??
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Wanowlk
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:11:25  
Neregistrovaný host
89.176.82.53
Pepan: tomu taky pranic nerozumím a tak jsem se to výše pokusil glosovat, nic lepšího mě k tomu nenapadlo [lol] Však jim brzy dojde, že do centra dojedou a dají pokoj, i když to nikdy veřejně nepřiznají.
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 12-2007
Spíš by to chtělo zřídit zvláštní tramvajovou linku Barrandov - Kobylisy - Ústav Bohnice, pokud možno rychlíkovou bez zastávek, se zamřížovanými okny a vypolstrovaným vnitřkem, aby se mohli jistí barrandovští pacienti jako Jevec, Bivoj, Z-k přepravovat na pravidelná psychiatrická vyšetření. A klidně se může jmenovat 14, od běžné čtrnáctky totiž bude rozeznatelná na první pohled[wink]
[biggrin]
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:19:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5456
Registrován: 6-2004
Z-k:Já už se jenom bavím tvoji xxxxx. Prostě chování Vás a těch dalších dvou jedinců je totálně mimo... Kdy Vám to konečně dojde?

Proč třeba lidi z Petřin neřvou, že jim tam nejede 18?
Z-k
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:19:43  
Neregistrovaný host
78.102.172.60
Chtěl by to na VN přerušit jednu z linek metra (stačí dočasně), možná adeptů na Bohnice by Ropidně narostlo[blesk]
Proč se rozkopává jen tramvajová síť ???
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 1-2015
Mefe:
"Dobrý den, dlouho čtu tuto diskusi. Jako Barrandovák bych se vyjádřil o lince 5/14. Podotýkám, že na tento komentář nechci odpovídat, Jelikož protiargument typu:"5 jezdit nebudu, není to linka 14" mě v tom přesvědčil. Barrandov nepotřebuje spojení do Holešovic, stačí mu jen Václ. nám. a hlavně Anděl. Neodsuzujte Barrandov podle Jevce a Bivoje! Možná je to jen můj subjektivní pocit, ale připadá mi, že tu někteří nenávidí Barrandov kvůli této jedné (nebo 2, nevím) osobě/osobám. Nám nedělá problém si v Jindřišské přestoupit. Hlavně když nám něco pojede. Linkou 14 jsem jezdil poměrně často (Barrandov-Mas. nám.) a ano, opravdu tato linka vzduch vozila. Plná tramvaj není jen to, že se obsadí všechny místa k sezení. Barrandov o významnou linku nepřichází, linka 5 bude nadlinka. Přeji příjemný den s novým linkovým vedením!
Chtěl bych se omluvit, pokud je tu tento komentář 2X. Poněkud mi zlobí internet."
Konečně rozumný názor. No, já Barrandov neodsuzuju, zrovna tam jedu ladit, ale vadí mi, když někdo křičí, že 5 jezdit nebude, protože to není 14. Prostě tento argument u mě neobstojí.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5457
Registrován: 6-2004
Z-k: Na tohle jsou plány, takže no stres [biggrin] Ono toho metra v jisté době nejezdilo o dost víc...

Jinak tohle už zavání terorismem... To už není na Chocholouška, ale na URNU[satan]

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Maxipes_Fík
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:30:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 12-2005
To chce klid a nohy v teple děcka... Řekl Jevec a strčil Bivoje do mrazáku [biggrin]

vencavasek
Neděle, 28. srpna 2016 - 21:56:45  
Neregistrovaný host
62.24.70.253
Ono by bylo možné zrušit všechny tramvaje na Barrandov, protože s nima vůbec nikdo nejezdí. Ptal jsem se místních proč, a prý na Barranadov patří 126 a od jejího zrušení (tím mimochodem začal postupný konec autobusového provozu v Praze) všichni přešli do aut.
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 12-2007
1. Jevec, Bivoj a Z-k je dle stylu a dalších indicií nejspíš jedna a tatáž osoba
2. Podle mě jde o parodii na nesmyslné požadavky a možná snaha upozornit na to, že díky politice současného Ropidu mnohdy procházejí nerelevantní požadavky nejvíce řvoucích menšin, jak tady bylo mnohokrát kritizováno. Anebo se jedná o prostý trolling beze smyslu.
3. Předpokládal jsem, že po zavedení změn by mohlo dojít k odhalení téhle "kampaně", tak sorry jestli jsem někoho předběhl [proud]
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 6-2015
Pepan.1981:
"ale nechápu hysterické výlevy Jevce a spol ohledně jediného číslíčka na Barrandově."

Řekl bych, že kromě Jevce a spol. nikdo. Já to ani chápat nechci a je mi líp.[ok][rofl]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:21:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18989
Registrován: 8-2005
Já se vám s těma autobusama divim. Jednak NIKOHO nezajímaj jiný než ty co mu jedou kolem domu, do práce a maximálně k příbuznejm. Čili aktuálních 5-6 linek. Věřte že na samotném Proseku, v Čakovicích a na P4 je násobně menší vzrušení ze změn než tady. Krom toho, ty busový změny byly násobně lépe zdůvodněny než tramvajové a je daleko převědčivější, že je to podle přání místních (a ne alespoň částečně podle přání šotoušů, jako tramvaje - viz linka 6). Navíc pokud se to neosvědčí, lze s busem hnout klidně za měsíc - dva a NIKOHO to zase nevzruší. No a nakonec si do těch busů vlezte a zjistíte, že ať ten bus jede odkudkoliv a kamkoliv, lidi se vždyckyvyměněj z 90% na nebližšim uzlu nebo u nejbližšího místního centra. Směrová vazba z Proseka do Vršovic (například) je je šotochiméra.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Fkam
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 3-2011
Překvapila mě dnes večer linka 6 na Otakarce ZC. Pěkně plné sólo.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18990
Registrován: 8-2005
Vypadly dvě jedenáctky. Nic víc. [lame]
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 1-2013
Kolem Podolské vodárny i u branického nádraží byla slušně plná i linka 2.
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 1-2012
Antar, Orky

"V tom případě bys měl tu svou 102 vést ze Šimůnkovy na Sídliště Ďáblice a pak na Střížkov a Polikliniku Prosek, aby byla vazba i na busy od Vysočanské, když tam nemáš 183."

A proč bych to dělal, když Ropid tvrdí, že o tuto relaci není zájem a je nevytížená? A v okamžiku, kdy to bude mít Šimůnkova 5 minut na metro Kobylisy (a taky tram do Libně), zájem o spojení na Prosek zanikne úplně.

"Já bych je všechny posílil v sedle na 12 minut."

Já taky, ale to by znamenalo vyšší náklady. Tohle je Tvoje agenda, kterou jsem do toho zapracoval (v té variantě, která znamená naopak úsporu), ale když to vezmu kolem a kolem, tak je mi proklad se 195 úplně ukradený. A proklad 136 se 177 a 152 vlastně taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem vizionář.)
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18991
Registrován: 8-2005
Johny a Fkam: Nedělejte proboha závěry z prvního dne, notabene soboty a stále prázdninový.
Z Pobřežní cesty jedou linky v tomto pořadí 2-17-3-17-2-17-3: 02-06-09-13-17-21-24 atd. Čili před sólem 2 je díra 4 minuty, stejná jako před soupravama. V tom je o kouzlo.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 12-2007
A v okamžiku, kdy to bude mít Šimůnkova 5 minut na metro Kobylisy (a taky tram do Libně), zájem o spojení na Prosek zanikne úplně.

No... to bych zas tak netvrdil. Na Žernosecké (Šimůnkova) jsou dvě poměrně významné základní školy s rozšířenou výukou jazyků. Takže se dá předpokládat dojížďka jak z Proseka a Vysočan, tak z Kobylis.
Není to samozřejmě na plnou 136, ale ta 183 v SD a 12/20/15/30/30/30 se tam asi uživí.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Neděle, 28. srpna 2016 - 22:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12890
Registrován: 10-2004
vizionář: Interval 12 minut by znamenal vyšší náklady, ale ty by byly částečně kompenzovány omezením sedel na 175 a 183. Navíc by šlo o cca 4 páry, tudíž by nešlo o nějaké dramatické nárůsty, které by se daly pořešit mírnou korekcí jinde, kde to nevadí.
Neděle, 28. srpna 2016 - 23:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 1-2012
Dobře, opravíme, a Orky mi zkusí dodat čísla, pokud dojde na jednání s radnicí:

102: V úseku Kobylisy - Šimůnkova všechny spoje (dotaz: před časem se tu řešilo, že na Šimůnkově se už nelze točit pro odpor místních, to už neplatí?)

126: Sídliště Čakovice - Globus - Tupolevova - Letňany - Prosek - Vysočanská ... a jako 136 na Háje
(int: 12 - 24 - 15 - 30- 40; proklad se 136, 166 a dokonce se 195)

136: Poliklinika Prosek - Střížkov - Prosek - Vysočanská - ... - Háje
(int: 12 - 24 - 15 - 30- 40; proklad se 136, 152, 177, 183 a 195)

166: Sídliště Čakovice - Globus - Tupolevova - Letňany - Prosek - Vysočanská - Českomoravská
(int: 12 - 24 - 15 - 30- 40; proklad se 126 a 195)

186: dosavadní 166, přečíslování

183: Vozovna Kobylisy - Šimůnkova - Střížkov a dále po své trase
(int. 12 - 24 - 15 - 30 - 40, proklad se 136, 152 a 182)

182: Českomoravská - nádr. Libeň a dále po své trase
(int. 12 - 24 - 15 - x - x, proklad se 183)

152, 177 a 195 mají intervaly 6 - 12 - 7.5 - 15 - 20

"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Jevec
Neděle, 28. srpna 2016 - 23:30:16  
Neregistrovaný host
46.135.108.255
14 patří na Barrandov!!!

14 patří na Barrandov!!!

14 patří na Barrandov!!!
Nesni
Neděle, 28. srpna 2016 - 23:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 6-2014
vizionář:
"jako 136 na Háje"
Na obratiště Háje se už nevejde ani kolo. Autobusy se tam protahují úzkými mezerami mezi jinými, odstavenými autobusy. Nyní tam ROPID ještě přivede 165 a 175, i když odpadnou 197 (částečně) a 296. Jediná možná konečná je Jižní Město.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Pondělí, 29. srpna 2016 - 00:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 1-2012
Aha, děkuji za opravu, já to tam moc neznám, myslí se Jižní Město, samozřejmě ... ta obrovská smyčka nad Hostivařskou přehradou, která se má jednoho dne stát smyčkou tramvajovou. Zkusím to opravit.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 29. srpna 2016 - 02:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 1-2012
Hele, teď jsem se díval na web Ropidu, jak vlastně ty tramvaje teď jezdí. Ona už ČTRNÁCTKA nejezdí na Barrandov? Proč mne na takovou kuriozitu nikdo neupozornil? Doufám, že aspoň máte hodně fotek čtrnáctky z posledního dne provozu a zamáčkli jste slzu na jejím pohřbu!
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 29. srpna 2016 - 04:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18992
Registrován: 8-2005
Co to kecáš Vizionáři? 14 nemůže nejezdit na Barrandov! To by lidi vyšli do ulic! Víš jak by to vypadalo, kdyby tam dali třeba 5, takovou typicky hlubočepskou linku?
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 06:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3176
Registrován: 7-2011
Dyk už to tu psal čoklík, 14 na Barrandov pořád jezdí. Přece 14, tedy 1+4 = 5, no ne? [biggrin]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 06:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6835
Registrován: 2-2006
Vypadly dvě jedenáctky. Nic víc.

Trochu jsem čekal, že takovou hloupost napíšeš... [proud]
Faktem prostě je, že postupné omezování a následné zrušení l.6 přes Bělehradskou bylo jedním z největších failů minulýho vedení Ropidu.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 06:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18993
Registrován: 8-2005
D3: Inu pravda bývá někdy prostá. Ony nemusely vypadnout dvě 11, ono stačilo, aby 13 na IPP nebo u Muzea chytla metro. Protože že by davy čekaly na sobotní večer první den změny a hrnuly se do toho jen aby demonstrovaly , jak jim to chybělo, je dost krkolomný. A že by je tam poslal informátor na IPP, jako variantu k 22, tak to jsem na vlastní uši slyšel, že ne. Ano, ale je možné, že si dva nově pojížděné oblouky své klienty najdou.
Bobik: Ale ony tam jezděj čtrnáctky hned DVĚ protože 12+2+0 je kolik???[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 07:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 2-2011
Jakože se trochu zpozdila tramvaj od Muzea a lidi na I.P.P u teska šli dobrovolně za roh na šestku? To je totální blbost, bez infopanelů ukazujících reálný časy to nikoho ani nenapadne. Akorát prostě šestka s orientací Kubánské náměstí přijela na I.P.P u mekáče, nějací lidi do ní nastoupili, protože jim bylo jedno, kudy to jede, nebo nebylo a pak se divili. Nakonec, přes Otakarku to k Edenu není o moc delší.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 08:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18994
Registrován: 8-2005
Thriller: Nojo, ty taky prd pamatuješ. Dokud ještě 6 jezdila, stála nejméně polovina klientů NA ROHU a vyhlížela co přijede dřív, 6 nebo 11. Tahle situace se ted vrátí. Jinak vyslovil jsem druhou variantu - přijela 13 a překvapený lidi v Bruselský museli ven. Prostě pokus dokázat na prvním provozním dni notabene v sobotu o prázdninách vytížení 6 nevyšel.
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Wanowlk
Pondělí, 29. srpna 2016 - 08:13:16  
Neregistrovaný host
89.176.82.53
Káem: V neděli, ale jinak to sedí
Pondělí, 29. srpna 2016 - 08:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 286
Registrován: 1-2015
Jevec:
"14 patří na Barrandov!!!

14 patří na Barrandov!!!

14 patří na Barrandov!!!"
Jevec patří do klece!!!

Jevec patří do klece!!!

Jevec patří do klece!!!
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Pondělí, 29. srpna 2016 - 08:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 1-2015
Káem:
"Thriller: Nojo, ty taky prd pamatuješ. Dokud ještě 6 jezdila, stála nejméně polovina klientů NA ROHU a vyhlížela co přijede dřív, 6 nebo 11. Tahle situace se ted vrátí. Jinak vyslovil jsem druhou variantu - přijela 13 a překvapený lidi v Bruselský museli ven. Prostě pokus dokázat na prvním provozním dni notabene v sobotu o prázdninách vytížení 6 nevyšel."
Jako včera jsem jel 6 kolem půl jedenácté, ale můžu ti říct, že tak vytížené sólo jsem ještě neviděl. Uvidíme dneska, jaká bude její vytíženost. Můj odhad je, že moc plná nebude, i když je její trasa docela zajímavá a pro mne atraktivní, neboť mi konečně pojede k Vršovickému nádraží i o víkendu.
Názory zde uvedené jsou výhradně ze zdroje JPP a můžou, ale NEMUSÍ se shodovat s postojem druhých!!!!!!!!
Bivoj
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:14:49  
Neregistrovaný host
37.48.32.243
Osočujete nepravého Jevce, ten co psal zde včera je falešný a je to provokatér.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18995
Registrován: 8-2005
wanwl - jistě v neděli. Než začnu bejt ironickej, seznámímse s faktem že 13 jezdí CDCT. [lame]
Pepan - v půl jedenácté dopoledne (int 20 minut,, to je nacpaný každý sólo) nebo večer (divadlo, kino?)

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[wink]Dík všem za účast na dalším srazu - jak tak koukám, byl jubilejní 20. Tak zase v únoru. [wink]
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 9-2005
Jak může Bivoj vědět, kterej Jevec je pravej a kterej falešnej? [happy]
NeJevec
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:43:09  
Neregistrovaný host
89.233.139.70
A proč si Jevec místo zoufání nad zrušením linky 14 radši nevytvoří účet, aby za něj nemohli psát jiní? [lol]
Bivoj
Pondělí, 29. srpna 2016 - 09:51:03  
Neregistrovaný host
37.48.32.243
Pravého znám, je z Barrandova. Má mírně tělesné postižení a proto rád přímé linky, přesně je nerad, když se přímé ruší, což se s linkou 14 necitlivé stalo. Zkuste v neděli ráno čekat nové minuty navic s novým přestupem? Koho se to netýká, je mu to jedno a podporuje změny o stošest.
Pondělí, 29. srpna 2016 - 10:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 7-2010
Vizionář-nová linka přes Spořilov je neprůchozí viz protesty ekoteroristického spolku SOS Spořilov
Bivoj-promiň ale jestli kvůli každému budeme tahat spejšl linku že tam zrovna potřebuje tak nám nebude stačit stovka.Pojem necitlivě je dost přehnaný-ze strany MČ nebyla žádná námitka.