naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 15. 10. 2022
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2023
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » starší aktuality

Aktuality (starší aktuality)

Je zde celkem 1786 aktualit.

Omezit výběr na území
14. 1. 2009, Milan Smrčka
Tramvaj do Lesné opět na stole

Brněnští radní schválili přípravu projektu prodloužení tramvajové tratě do Lesné. O kolejích ze Štefánikovy čtvrtě se uvažuje už dlouho, poslední představa jednokolejné okružní tratě narazila u Drážního úřadu. Nová dokumentace má vyhledat nejvhodnější trasu.

Zprávu přinesl Brněnský deník.


14. 1. 2009, Milan Smrčka
Stávka v dopravě se odkládá

Ministr financí na setkání odborářům oznámil, že prozatím stahuje svůj návrh na zdanění zaměstnaneckých výhod a náhradu tzv. zaměstnaneckým paušálem. Od svého záměru však dlouhodobě neustupuje. Stávka, která měla možná už od zítřka postihnout zejména veřejnou dopravu, se konat nebude.

Celou zprávu uvedly novinky.cz.


12. 1. 2009, Jan Bonev
Tramvaje RT6: schválený typ

Drážní úřad ve čtvrtek 8. 1. vydal rozhodnutí o schválení typu modernizované tramvaje RT6, o které usiloval Dopravní podnik města Brna, majitel čtyř vozů RT6. Podle technického ředitele DPMB hodlá podnik upravit a zprovoznit i zbývající vozy, které se nedaří úspěšně provozovat už od roku 1997.

Informaci uvedl Český rozhlas Brno.


8. 1. 2009, Milan Smrčka
Cyklostezka místo kolejí na Vysočině

Záměr města Přibyslav vybudovat místo zrušené trati Přibyslav – Sázava cyklostezku dostává konkrétnější rozměry. Úřad připravuje výběrové řízení na zhotovitele projektu a pokusí se zajistit dotace z operačního programu. Majitel bývalé trati – společnost SaZ – je ochoten v případě realizace projektu pozemky městu prodat. Koleje a mosty byly demontovány po ukončení turistického provozu v roce 2007.

Informaci přinesl server ct24.cz.


8. 1. 2009, Milan Smrčka
O vlaky na Liberecku soutěží čtyři firmy

Do nedávno zveřejněného výběrového řízení na provozovatele osobních vlaků na tzv. Jizerskohorské železnici se přihlásilo pět uchazečů. Společnost Railtransport však byla pro formální nedostatky vyřazena. Dál tedy pokračují České dráhy, Arriva, Keolis společně se Student Agency a Viamont. Obálky s nabídkami budou otevřeny 1. června.

Informaci uvedl server idnes.cz.


6. 1. 2009, Jan Bonev
Do roku 2016 vznikne Boskovická spojka

Na jihu Moravy připravují projekt nové trati o délce 1 km, která umožní provoz přímých vlaků mezi Brnem a Boskovicemi, bez úvrati ve Skalici. Nový úsek mezi tratěmi č. 260 a 262 povede souběžně s novou silnicí a náklady na trať se dohromady s elektrizací, úpravami stanice Boskovice a zřízením nové zastávky Lhota Rapotina vyšplhají na 200 milionů korun. Stavět by se mělo po roce 2012.

Informace uvedl Blanenský deník.


30. 12. 2008, Milan Smrčka
Dotace pro úzkokolejku

Společnost Slezské zemské dráhy získala od Regionální rady Moravskoslezsko dotaci ve výši 4,5 milionu korun na rozvoj turistického provozu na trati Třemešná ve Slezsku – Osoblaha. Společnost pořídí dva historické vozy a dieselovou lokomotivu, která bude vlaky vozit společně s parním strojem. Provoz se rozšíří i na červen.

Detaily uvedla Regionální rada Moravskoslezsko.


22. 12. 2008, Milan Smrčka
Nové vedení Vysočiny chce IDS

Po volbách se opět vynořila možnost vzniku integrovaného dopravního systému v kraji Vysočina. Podle předběžných představ náměstka hejtmana Libora Joukla by mohl začít fungovat v roce 2011. Bývalé vedení kraje se brání, že o IDS také uvažovalo, ale veškeré studie hovořily o tom, že to pro Vysočinu není vzhledem k absenci přirozeného centra vhodné.

Informaci přinesla MF DNES.


21. 12. 2008, Jan Bonev
Francouzská vláda zvýší investice do železnic

Během příštích šesti let hodlá Francie vložit do rozvoje železniční infrastruktury v přepočtu asi 340 miliard korun, což představuje více než dvojnásobné zvýšení výdajů do tohoto sektoru.
... celá aktualita


20. 12. 2008, Milan Smrčka
Další z krajů uvažuje o náhradě vlaků autobusy

Vedení Pardubického kraje se nezamlouvá požadavek ČD na zvýšení úhrady za osobní vlaky pro rok 2009 ze 60 na 100 Kč/km. Jeho zástupce se nechal slyšet, že pokud České dráhy neustoupí, na některých relacích připadá v úvahu nasazení levnějších autobusů.

Podrobnosti uvedl zpravodajský server ct24.cz.