naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 15. 10. 2022
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2023
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » další železniční spoj evropa – asie

Další železniční spoj Evropa – Asie

autor: Lukáš Soukup
vloženo: 12. 10. 2011

Společnost DB Schenker koncem září uveřejnila tiskovou zprávu týkající se dalšího pravidelného železničního spoje Evropa – Čína. Také v tomto případě se jedná o kontejnerový vlak, tentokrát s autosoučástkami pro společný výrobní závod BMW a Brilliance China Automotive v Shenyangu.

Kontejnery se součástkami z německých výrobních závodů jsou přitom po železnici odesílány do Shenyangu již od loňského roku. BMW provozuje konsolidační centrum pro zahraniční montážní závody v bavorském Wackersdorfu a od druhé poloviny listopadu 2010 jsou odsud (ze stanice Altenschwand) příležitostně vypravovány kontejnerové vlaky rovněž i pro montáž v Číně. Vlaky jsou trasovány přes PPS Cheb a dále přes Horní Lideč do pohraničního terminálu TKD Dobrá, kde dochází k překládce na široký rozchod. Pravidelněji jsou vedeny vlaky s prázdnými kontejnery do Altenschwandu, které jsou trasovány z terminálu Wroclaw přes PPS Lichkov a Cheb.

V září zprovoznil DB Schenker Logistics nové logistické centrum v Lipsku, které je určené především pro zásobování čínského závodu BMW. V průběhu listopadu by měl začít každodenně odjíždět ucelený vlak trasovaný přes polsko-běloruské hranice a dále po Transsibiřské magistrále až do cílové stanice v Číně. Trasu dlouhou 11 000 km by měl vlak zvládnout během 23 dnů. Svým rozsahem tak jde zatím o zdaleka největší projekt.

Trasa nově zavedeného vlaku mezi Německem a Čínou. Trasa nově zavedeného vlaku mezi Německem a Čínou. DB Schenker

Tisková zpráva DBS je k dispozici zde.