naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 15. 10. 2022
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2023
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

aktuality » smlouva o trati liberec – rybniště podepsána

Smlouva o trati Liberec – Rybniště podepsána

autor: Vít Hinčica, Jan Bonev
vloženo: 28. 8. 2009

Zástupci Libereckého kraje, Ústeckého kraje a německého dopravního svazu ZVON podepsali dne 26. 8. 2009 se společností Arriva smlouvu o zajištění provozu na trati Liberec – Žitava – Varnsdorf – Rybniště / Seifhennersdorf.

Od příštího prosince tak budou na této peážní trati zajišťovat provoz moderní vlaky společnosti Vogtlandbahn, která do britské skupiny Arriva náleží. Dnes na trati operují spoje hned tří dopravců, a to Českých drah, Railtransu a také Deutsche Bahn. Podle koordinátora dopravy v Libereckém kraji, společnosti Korid LK, se díky budoucímu jedinému dopravci podaří nastavit hodinový takt a rovněž ušetřit finance.

56km trať by se však již brzy měla dočkat nejen moderních klimatizovaných vlaků, ale i rekonstrukce především zanedbaného peážního úseku přes polský Porajów, pro kterou se počítá s fondy Evropské unie. Na českém území mezi Libercem a státní hranicí od loňského roku probíhá obnova železničního svršku spojená se zvýšením traťové rychlosti na 100 km/h. Po dokončení všech prací by měla být jízdní doba mezi Žitavou a Libercem zkrácena ze současných 40 minut na půl hodiny.

Aktuální informace je k nalezení například na serveru ČT24 a stránkách Lidových novin.