naše weby

Výpravní budova 16/H
aktualizace 2. 12. 2023
Tranzitní koridory
popisy, tabulky, foto...
Historie českých SPZ
aktualizace 12. 1. 2007
Elektrizace ve Slezsku
historie, mapy, tabulky

naši partneři

praktické

RSS 2.0RSS 2.0
mobilní verze

tiráž

© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2024
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net

články » železnice » vozidla » starší články

Vozidla (starší články)

V této rubrice je 67 článků.

Omezit výběr na území


1. 4. 2012, Milan Procházka
Vratné soupravy pro regionální tratě

Vratné soupravy pro regionální tratě Jelikož provoz motorových jednotek ř. 814 je na většině sklonově náročných tratích neuspokojivý zejména z adhezních důvodů, rozhodly se ČD ve spolupráci s PARS Šumperk k radikálnímu řešení. Inspirací bylo nasazení vratných souprav spojených s běžnou lokomotivou na bázi jednotek řady 951 na Slovensku. Pro České dráhy je ve vývoji vratná souprava, postavená na základě dosud provozovaných jednotek 814.


19. 2. 2012, Vít Hinčica
.Italo

.Italo Na italské koleje už v březnu tohoto roku usedne hodně těžká váha. Privátní společnost Nuovo Trasporto Viaggatori se míní pustit do boje se státním dopravcem Trenitalia a k tomuto účelu hodlá ze svého arzenálu vytáhnout mimořádně silné zbraně: 25 jednotek AGV francouzského výrobce Alstom, jež budou provozovány pod obchodním názvem „Italo“. Zdánlivý klid před rychle se blížící bouří jsme se rozhodli zmapovat přímo na místě v Itálii.


8. 8. 2011, Vít Hinčica
InterCity Nagibni

InterCity Nagibni Tradice velí, abychom opět zamířili na jih od našich hranic. Tentokrát se podíváme do Chorvatska, kde však našim cílem nebudou tamní oblázkové pláže, nýbrž naklápěcí vlaky. Chorvatské železnice (Hrvatske željeznice; HŽ) si v červenci roku 2003 u společnosti Bombardier Transportation objednaly 8 dvouvozových naklápěcích jednotek odvozených od německé řady VT 612 RegioSwinger.


2. 6. 2011, Lukáš Soukup, Martin Šarman, Jan Zukal
Výroba jednotek Škoda 7Ev pro České dráhy

Výroba jednotek Škoda 7Ev pro České dráhy V polovině února byla uzavřena smlouva mezi firmami Škoda Vagonka a České dráhy o dodávkách 19 elektrických motorových jednotek nové konstrukce. Podrobnosti o kontraktu i o vozidlech samotných jsou k dispozici již delší dobu. Bez zajímavosti ovšem není ani vlastní proces výroby, do kterého je přímo zapojena rovněž železniční nákladní doprava. Produkce jednotek byla v rozběhu již před uzavřením kontraktu, takže v současnosti již běží plným tempem.


23. 5. 2011, Lukáš Soukup
Transport logistic Mnichov 2011

Transport logistic Mnichov 2011 Jako již tradičně přinášíme opět po dvou letech reportáž z veletrhu transport logistic, konaného tento rok v termínu od 10. do 13. 5. Z řady vystavených exponátů asi největší pozornost budil poprvé představený zástupce nové řady lokomotiv TRAXX od Bombardieru s označením AC3 LM (last mile). Na první pohled zaujme především jiný design čel lokomotiv, který je ale pouze kosmetickou úpravou spočívající v dosazení plastových dílů na dosavadní ocelovou konstrukci.


18. 4. 2011, Vladimír Klapita, Juraj Grenčík, Ľubica Fraňová, Lukáš Soukup
Vývoj velkokapacitní nákladní jednotky kombinované dopravy

Vývoj velkokapacitní nákladní jednotky kombinované dopravy V kombinované dopravě je cílem operátorů KD, zasilatelů, dopravců a samozřejmě i konečných zákazníků přepravit co největší množství zboží s co nejmenšími náklady. Tento trend je znatelný v nákladní dopravě na silnici, železnici i v kombinované dopravě – využití velkoobjemových návěsů, vagonů a případně jednotek kombinované dopravy se stává standardem. Ovšem dopravní prostředky není možné zvětšovat donekonečna.


1. 4. 2011, Alfonso Marco Pérez, Vít Hinčica, Josep Calvera Pi
Španělsko: evropský lídr VRT

Španělsko: evropský lídr VRT Na konci loňského roku otevřela španělská královská rodina vysokorychlostní trať spojující Madrid s pobřežím Středozemního moře. Otevřen byl také úsek mezistátní VRT do Francie a k nemalým úpravám došlo i v madridském uzlu. Španělsko se stalo zemí, která má v Evropě největší počet kilometrů vysokorychlostních tratí. V článku se dále podíváme na nové jednotky řady S-112 a S-130, soupravy Talgo 7 Trenhotel a aktuální změny v provozu.