Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 11. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Dopravci a linky do 11. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Lc_736__c_954
Pátek, 26. února 2016 - 20:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5879
Registrován: 6-2006
Zájemci o nostalgickou jízdu byli dnes uspokojeni pouze v úseku Praha - Brno, do Brezna jel Ares:



» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Nesni
Pátek, 26. února 2016 - 21:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 885
Registrován: 6-2014
odkaz
V železniční sekci se objevila krátká recenze cesty s Polskibusem. Celkem předvídatelně, je tam autobus zcela strhán a vlak vychválen do nebes.
Pátek, 26. února 2016 - 22:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4230
Registrován: 4-2003
Nesni: No, na každém šprochu pravdy trochu... Já s PolskimBusem jel na podzim do Poznaně a zkušenost s takřka nefunkčním odpružením a díky tomu mlátícím interiérem busu mám také. Cesta z Florence na kraj Prahy díky tomu byla strašlivým zážitkem. Naštěstí zrovna moje sedačka šla sklopit do polohy skoro vodorovné (což asi taky byla závada, ale nikomu to nevadilo, bo bus byl skoro prázdný) čemuž vděčím za to, že pak na dálnici už se dalo i usnout. Co se polských autobusáků a jejich povýšeného chování týče, to je tam bohužel obecně více rozšířené než u nás. A navíc jsem zrovna teď nedávno četl, že PolskiBus řidiče strašně blbě platí, tím pádem jich má nedostatek a bere kde koho... Chování k zaměstnancům je tam takové, že nedávno vyhrožovali stávkou. Takže asi tak.
Sobota, 27. února 2016 - 18:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 12-2004
LC: Našel se nějaký cestující? nebo to jelo úplně prázdný?
Lc_736__c_954
Sobota, 27. února 2016 - 18:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5883
Registrován: 6-2006
Až do Brna jsme dojeli dva. Kolega jel, tuším, z Vlašimi nebo Pelhřimova.
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.
Neděle, 28. února 2016 - 14:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 12-2007
-ds-: Dálkové autobusy na Chlumecké za současných podmínek zastavovat nemůžou.
-ds-
Neděle, 28. února 2016 - 20:01:04  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Dálkové autobusy na Chlumecké za současných podmínek zastavovat nemůžou.

díky za zprávu, co tomu chybí, aby případně mohly?
-ds-
Neděle, 28. února 2016 - 20:15:54  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
To asi nekoukáme do stejného JŘ, protože já tam vidím rozdíl mezi JD Florenc-CnC a CnC-ČM 20 minut, což je naprosto adekvátní...

máte pravdu, asi jsem se překoukl

nicméně rozdíl 20 minut je dle mého názoru nedostatečný, v pátek odpoledne bude řidič rád, když bude za 30 minut na úrovni ČM, tedy za cca 35 minut na nájezdu na dálnici, pokud pojede jinudy


Stejně tak JD z Florence do HK via CnC 95 min. je identická s tím, jak to mívala CDS na 640111 před otevřením dálnice do HK a vyjet se to dalo.

já se domnívám, že bude rád, pokud bude v HK na THD v 16:15...
příklad 640202 v 16:40 z Prahy dojíždí do HK v 18:20 - 18:25, někdy i malinko déle a to v jiné dny, než pátek

On nájezd na dálnici u HK je tak komplikovaný a stará státovka mezi HK a CnC tak rychlá, že reálný rozdíl je zanedbatelný.

5 - 10 minut, ovšem nebude dlouho trvat a z dálnice se sjede v Kuklenách, bude to ještě větší rozdíl

že některé zastávky tu jsou pro úsporu poplatku za D11 či jaksi z tradice, jiné chybí, páč stavitel jř logicky asi neprojížděl posledními spoji Arrivy ...

otázka, kdo to stavěl, jestli ne sám "duchovní otec" linky 660051, z dob ČSAD UO
chápu, že byla snaha ušetřit za výlep a nestavět tam, kde není moc lidí, nicméně v tomto případě (PROPAST) se to nepovedlo a naopak se staví na kupě zastávek, kde téměř nikdo nikdy nebyl
Viribus Unitis
Neděle, 28. února 2016 - 21:02:33  
Neregistrovaný host
84.16.45.23
Tanbris:
Na Chlumecké klidně dálkové autobusy staví, pokud to mají v licenci [kladivo] - takže si zjistěte fakta.

-ds-:
Jen idiot by jel v pátek z Florence na Černý Most a pak dál na Hradec, odtoho je tu zcela jiná trasa. [kiss]
Pajzák
Neděle, 28. února 2016 - 21:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 6-2015
Idiotem myslíš dopravce nebo cestujícího?
Pondělí, 29. února 2016 - 18:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 6-2010
Podělím se o zajímavou zkušenost se MB/FB.

V pátek jsem se večer potřeboval z Hamburku dostat do ČR abychom ráno v 8 stihli odlet na dovolenou. Věděl jsem, že se do HH dostanu až kolem 6 večer, tak jsem začal hledat spojení do Prahy. Letadla beznadějně vyprodaná, vlak již bez šance na spojení tak abych stihl odlet, poslední nadějí byl MB/FB. Přímý lístek byl sice o něco dražší než, když bych cestu rozdělil a jel pozdějším busem (o 6 eur) ale nechtěl jsem riskovat 20 minut na přestup v Berlíně. Tak jsem koupil lístek s odjezdem v 7 večer z HH s přestupem v Berlíně (1h 10min) a příjezdem do Prahy ve 4. Přesně na čas náš autobus vyrazil od ZOB Hamburk, nicméně už na druhé křižovatce do nás nabouralo auto. Řidič nelenil, upozornil nás, ať nevystupujeme (to zcela chápu) udělal pár fotek, zavolal policii a poodjel s busem za křižovatku aby neblokoval provoz řka, že policie dorazí do 15 minut a pak se hned pojede. Nicméně jak u nás, tak i tady když bylo 19:35 (tedy 30 minut po telefonátu na policii) a muži zákona stále nikde, začal jsem být relativně nervózní neboť jsem neměl tušení jak dlouho jim to bude trvat až přijedou. Zeptal jsem se tedy řidiče, zda-li bych mohl vystoupit a jít na autobus v 19:45 do Berlína (stáli jsme 100 metrů od ZOB), řidič se zeptal proč a já mu řekl svůj problém s přestupem v Berlíně, zavolal na společnost nicméně výsledek byl vrácení jízdného a volná jízdenka Berlín-Praha na 3 ráno s příjezdem do prahy v 8, pro mne zcela nevyhovující stav. Po popsání problému s odletem na dovolenou (bylo 19:41) řidič nelenil, zavolal opět na společnost s mojí prosbou na opuštění autobusu (vůbec by mi nevadilo si cestu HH - Berlín zaplatit znovu) a pochod na ZOB nicméně mu bylo řečeno, že to už určitě nestihnu, ale jelikož jsou v našem autobuse další 3 lidi s lístkem na Prahu a dva do Vídně autobus vedle nás zastaví a vezme nás. Za tuto iniciativu mu patří obrovský dík. A společnosti MB/FB díky za to, že autobus v Berlíně počkal na náš opožděný příjezd 10 minut a bylo nám umožněno dorazit do Prahy plánovaně ve 4 ráno. Cestuji s MB/FB relativně pravidelně a celou dobu působí velice dobře, tohle to ovšem posunulo o lvl výše. Osobně nevěřím, že by takovou iniciativu předvedl SA neboť mu z HH na Prahu jedou dva autobusy týdně. Sice bych asi dostal jízdné zpět, ale let bych nestihl.

A teď otázka. Na lince HH - Praha (N70) jezdí i čeští řidiči (Umbrela) nicméně s naprosto šílenou němčinou čtenou z papíru (to považuji u MF/FB za velký omyl) a pochybuji, že by oni dokázali něco takového na německé centrále v tak šibeničním čase domluvit. Otázka zní, byla společnost Umbrela jediná, se kterou MB/FB v ČR jako s místním dopravcem jednal?

Odbočka k PolskiBusu: V polovině srpna jsme s kamarádem jeli PolskiBusem Praha - Wroclav a zpět. Cesta tam bez problémů. Při cestě z Wroclavi nám však při couvání z autobusového nádraží praskl řemen a zcela se zamotal do motoru autobus nepojízdný. Do cca hodiny se podařilo sehnat náhradní (který ale byl očividně stažen z jiné linky) takže nakonec i přes problémy relativní spokojenost i s PB, ale když tak čtu příspěvky nad mým, tak se tomu klíňáku nedivím...
Nesni
Úterý, 01. března 2016 - 23:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 894
Registrován: 6-2014
Od 4.4., resp. 5.4. začnou německé dráhy DB svými autobusy jezdit z Prahy do Paříže. Z Prahy pojede autobus ve 14:12, v Paříži na zastávce Porte Maillot v 6:30. Zpět pojede ve 22:00 a do Prahy přijede v 14:18. Spoj z Prahy do Strasbourgu pojede místo v 10:42 už v 10:30 a prodlužuje se mu jízdní doba z 8:48 hod. na 9:30 hod. Ze Strasbourgu do Prahy se odjezd posune z 10:10 už na 7:00, jízdní doba se prodlouží z 9:08 hod. na 9:18 hod. Autobus z Paříže bude také stavět ve Strasbourgu, ale kvůli zmiňovanému posunu odjezdu pojedou oba spoje kousek za sebou, odj. v 5:05 a 7:00.
Středa, 02. března 2016 - 21:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 12-2007
VU: A které to jsou? Mám na mysli celou dobu samozřejmě pro nástup.
Viribus Unitis
Pátek, 04. března 2016 - 12:26:29  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
Tanbris:
A proč pro nástup? Sice by to šlo, ale pak opruz s trasou z Florence. Takže z Florence se to nedělá (a dělat nebude [nene][kladivo], páč jízda okolo Dutých hlav). Na příjezdu je u spojů končících na Florenci samozřejmě Chlumecká před lávkou.
Pondělí, 07. března 2016 - 11:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4234
Registrován: 4-2003
[new]ARRIVA EXPRESS Praha - Teplice od 21.3.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 07. března 2016 - 11:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10070
Registrován: 12-2007
Hmm, to jsem zvědav, jak se s tím popasuje DPÚK a Kavka [happy]
Be clever - use public transport!
Pondělí, 07. března 2016 - 14:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 12-2005
MMM: DPÚK skončí do 1 měsíce a Kavkovi dávám tak 0,5 roku.
A za rok pak skončí i Arriva, kdyby ta linka byla tak lukrativní, tak už by ji dávno jezdilo SA nebo jiný dopravce, nyní jezdí cca 5 párů spojů v pracovní dny.
Pondělí, 07. března 2016 - 15:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2016
5.2 na 721390 jel Ares!! Docela se divím, že Mudroch nenasadil C734
foto: http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/132365?carId=56873#photo
Pondělí, 07. března 2016 - 20:44:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 4-2003
ad Praha-Teplice: Ono na jednu stranu dnes tam fakt poptávka není velká, ale na druhou stranu co byste chtěli, když bus jede párkrát za den a ještě k tomu jsou to spoje od rychlíku po ultrapomalík... Podle mě je šance tu trasu "rozjezdit", ale bude to běh na dlouhou trať a rozhodně nestačí pouhé zavedení většího počtu spojů. Bude to chtít ultranízkou zaváděcí cenu (50 Kč), za kterou se bude jezdit tak dlouho, dokud linka nepřitáhne dostatečný počet nových zákazníků. A samozřejmě pohodlné dálkové busy, nejlépe s nějakými bonusy na palubě (noviny zdarma, audiosystém apod.)
Nesni
Pondělí, 07. března 2016 - 23:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 6-2014
5 párů spojů v pracovní dny
ARRIVA bude jezdit i o víkendech, třeba díky tomu uspěje.
V Teplicích jsem byl párkrát, nebudu předstírat nějakou znalost místních reálií, ale našel jsem si v mapě trasu a nějak mi to ukončení nedává smysl. Má někdo vysvětlení, proč konečná není na autobusovém nádraží a proč se cestou do Prahy nemůže jet kolem Hlavního nádraží?
Pondělí, 07. března 2016 - 23:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 4-2003
Má někdo vysvětlení, proč konečná není na autobusovém nádraží a proč se cestou do Prahy nemůže jet kolem Hlavního nádraží?

Nevyužívání autobusového nádraží zřejmě má důvod v tom, že toto stále patří DPÚK, tedy přímému konkurentovi - ten by patrně lince škodil přidělením nevhodného nástupiště, účtováním příliš vysokého vjezdového poplatku apod. A beztak na tom AN nejsou v podstatě žádné služby, takže využití zastávky MHD hned vedle mě neuráží. Co se týče zastávky u hlavního nádraží ve směru Praha, možný důvod mě napadá ten, že jim jí město prostě nepovolilo z důvodu kapacity - pro výstup ještě svolení dali, ale vzhledem k tomu, že nástup trvá déle a jezdí tu hodně linek, mohl by nastat problém s kapacitou zálivu. Ale beztak to moc bolet nebude, jak na Celní, tak na Benešák je to od nádraží kousek.
Viribus Unitis
Úterý, 08. března 2016 - 11:01:10  
Neregistrovaný host
194.228.11.150
Jak vidno, nikdo Teplice neznáte. Tam je centrum přestupu MHD Benešák. Bus nádraží je zcela chcíplé (majitel BUSCOM - kdo by platil 100Kč za spoj za nic poskytnutého, kromě výtluků[nene]) a vlakové nádraží není žádné adekvátní místo pro přestup (protože jde právě o to, nemít kontakt s [masinka]), linka je zjevně cílená výhradně na Teplice a linky Arrivy.
Díky počtu spojů rychle zlikviduje současný náskok [masinka] jezdící do Prahy co 2h úvratí přes Autzig.
Drjekyll_and_mrhyde
Úterý, 08. března 2016 - 11:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 12-2008
Na tom jízdním řádu je na první pohled poznat, že v něm nemáš prsty [happy]
Úterý, 08. března 2016 - 11:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 8-2010
Díky počtu spojů rychle zlikviduje současný náskok [masinka] jezdící do Prahy co 2h úvratí přes Autzig.

Říká kdo, nějaký "prognostik" Boblick kvůli kterému už zkrachovalo nespočet dopravců ? [lol] Jinak si při těch svých v úvahách opomněl to, že ten ARRIVA EXPRESS končí v Holešovicích kdežto rychlíky Cheb-Ústí-Praha končí na hlavním nádraží což může být pro někoho výhoda.

Jinak jsem docela rád, že si Boblick hraje jen s JŘ autobusů ještě aby škodil [masinka] to by tak chybělo [biggrin]
Cestování je můj život...
Úterý, 08. března 2016 - 14:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 12-2004
http://ekonomika.idnes.cz/arriva-spousti-autobusovou-linku-teplic e-praha-ft8-/eko-doprava.aspx?c=A160307_230231_eko-doprava_suj
Martinmarilynmanson
Úterý, 08. března 2016 - 15:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10072
Registrován: 12-2007
Btw. neměl by někdo JŘ linky Teplice - Praha, pod dikcí DPÚK, třeba z let 2005 a 2010. Díky.
Be clever - use public transport!
Viribus Unitis
Úterý, 08. března 2016 - 16:26:28  
Neregistrovaný host
194.228.32.99
MMM:
Nemohu vkládat. Můj e-mail máš, napiš, co chceš, ale mám od 2006.
Úterý, 08. března 2016 - 16:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9872
Registrován: 4-2006
Drjekyll velmi vtipné přirovnání hlavně pravdivé.

Ad honza nestraš ještě vlaky a aby rozesral.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Viribus Unitis
Úterý, 08. března 2016 - 16:39:08  
Neregistrovaný host
194.228.32.99
Hloupý Honzík:
Debil, co považuje [masinka] za jediný možný dopravní prostředek v 21.století! Od doby vynalezení spalovacích motorů už taky uplanulo více než 100 let a ekologicky to dotáhly třeba dál, než šotoušky opěvovaná beztlumičovavá bára.
Vím, že to v Tvém případě není pravda. Studentík, který neumí ani na VŠ spočítat poměr nákladů oproti tržbám bude výborným úředníkem pro Bohouškovi blbce. Tvoje příspěvky jsou plné pravopisných chyb - o faktických netřeba diskutovat. Blb se nezapře.
Úterý, 08. března 2016 - 17:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 10-2011
Zajímavé je, že Arriva hodlá jezdit za zjevně silně podnákladové ceny... a to přitom má mít víc spojů než současní dopravci. Jako mamutí firma si navíc ty podnákladové ceny mohou dovolit hodně dlouho... (předpokládám po vzoru jiného nejmenované dopravce nejméně tak dlouho, dokud nezlikviduje autobusovou konkurenci).
Úterý, 08. března 2016 - 17:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9874
Registrován: 4-2006
Viribusi a kde píše honza o tom, že vlak je prostředek 21 století. Tobě zřejmě dělá potíž i psaný text. Ty už tak lžeš, že ani nevíš. A když dojdou argumenty, tak zkusíš pravopis. Jenže to dělá primitiv. Jdi se léčit.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 08. března 2016 - 18:06:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 8-2010
Debil, co považuje [masinka] za jediný možný dopravní prostředek v 21.století!

A na to jsi přišel jak ? Já jezdím jak busy tak vlaky (ovšem z Olomouce do Prahy jak jezdím nejčastěji je volba celkem jasná). Jen nejezdím s dopravci typu Mudroch.

Studentík, který neumí ani na VŠ spočítat poměr nákladů oproti tržbám bude výborným úředníkem pro Bohouškovi blbce.

Tak hlavně že to umíš ty [lol] Zatím si tak akorát dokázal potopit velké množství dopravců.

Tvoje příspěvky jsou plné pravopisných chyb - o faktických netřeba diskutovat.

A tvoje příspěvky jsou zase plné nenávisti a lží. Co je lepší ?

Blb se nezapře

Ano, na jednoho blba jsme tu skutečně narazili [crazy]

Ares1: Neboj, mě primitiv opravdu urazit nemůže [vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Cestování je můj život...
B932E
Úterý, 08. března 2016 - 18:55:30  
Neregistrovaný host
89.102.186.108
Debil, co považuje [masinka] za jediný možný dopravní prostředek v 21.století!
Rozhodně lepší než C734 na dálkových a mezinárodních linkách 15 let po jeho oslavě...
Úterý, 08. března 2016 - 19:28:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 1-2009
Ad Kotec: 59,-Kč mi nepřijde jako podnakladova cena.

Určíte je to cena zaváděcí a i při 59,-Kč má dopravce při počítání plne kapacity autobusu naprosto pohodový komerční výdělek, který MUSÍ stačit a bohate by stačil mnoha komerčním dopravcům.

Podnakladova cena by byla třeba 1,-Kč :-)
Úterý, 08. března 2016 - 20:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 12-2005
59,- je hodně na hraně, v případě,že pojede autobus plný, uhradí to náklady, jinak se ti nevyplatí. Optimální cenu bych viděl okolo 75 korun.
Pajzák
Úterý, 08. března 2016 - 20:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 6-2015
44 lidí udělá 30 Kč/km, co jsem počítal. Předpokládám, že jde o nástřel k likvidaci konkurence a nasazení ceny někam k 85-90 Kč. Lidi budou spokojení, že jedou pěkným strojem a levněji než dříve, dopravce s monopolem bude spokojen taktéž. Pokud tedy ti první spokojení budou jezdit...
Úterý, 08. března 2016 - 20:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 295
Registrován: 12-2007
Ovšem nesmí ten monopol pak skončit omšelou C954 za 95 Kč jak to občas skutečně končívá...
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Úterý, 08. března 2016 - 21:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3108
Registrován: 11-2004
Předpokládám, že nám tedy dokážete naprosto přesně sdělit, kolik takových omšelých monopolních C 954 Arriva Teplice v současnosti vlastní?

Občas by to možná chtělo více přemýšlet, než se za každou cenu k něčemu vyjadřovat ... [crazy]
Nejhorší pomluva?! Napsat pravdu ...
Pajzák
Úterý, 08. března 2016 - 21:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 6-2015
A že Arriva Teplice doteď vlastnila tolik MANů...
Úterý, 08. března 2016 - 23:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10203
Registrován: 5-2004
Nevím kolik jich maj v Tiplicích ale Arriva Osnado od Trutnova ku Prase jich v neděli pár nasazuje. Nebo na čem by dojely na ČM?
Viribus Unitis
Úterý, 08. března 2016 - 23:26:15  
Neregistrovaný host
88.102.5.27
Arriva Teplice bude nasazovat co má díky své nadnárodní pozici k dispozici. Pochybuji, že to budou sorky z Prahy. Spíš bych čekal, že něco uzmou Osnadu ... .

Cena je adekvátní km na začátek linky, tomu [masinka] není schopen konkurovat ani časem, o ceně nemluvě. A Kavková se též asi posere. Boj na všech frontách: na Žatci Kopecká, na Mostě žlutý mor + Moscato, na Teplicích Arriva a na Litoměřicích RUSLINE.

Drahý Hloupý Honzíku: jezdi si z Olomouce (dokud tam studuješ) [masinka], tam skutečně má [masinka] všech tří dopravců (a to je nutno zdůraznit - že to není monopol modrých šmejdů), dál na Kladno, kde adoruješ za [masinka], to zas bude díky P6 (zaplať pánbůh) jen o busech. Zde Ti musím dát za pravdu, že potřeba vymést krajského oblíbence ĆSAD Kladno a všechny spoje nechat jezdit jen a pouze komerčně a zamezit rozlézání pomalíků pod ROPID.[crazy]
Úterý, 08. března 2016 - 23:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 8-2010
VU: Jezdit si budu samozřejmě s čím budu chtít. Zbytek raději nechávám bez komentáře...
Cestování je můj život...
B932E
Středa, 09. března 2016 - 00:47:24  
Neregistrovaný host
89.102.186.108
Stačí se pořádně rozhlédnout a např. v Příbrami je k dispozici Evadys bez využití potenciálu, prakticky jen pozůstatek zájezdovky Cup Touru jezdící na místních SID linkách D85-D99.
Středa, 09. března 2016 - 08:39:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10204
Registrován: 5-2004
Já tak dumám na jakou klientelu vlastně ta linka cílí.

Denní dojíždění do Prahy jak se praktikuje třeba z Ústí - při 59 za cestu vyjde vlak zhruba stejně i pro jedničku cenově. Sic jede asi o 20 minut dýl, leč jistota odjetí bez rezervace a významně lepší nabídka spojů přes Ústí. A hlavně by to muselo mít v kladiva aspoň tu hodinovku ve špičkách, tedy příjezd Praha ideálně 6,30, 7,30 a 8,30.

Učňovský přepravy pá/ne nenaplněj sedla přes tejden, spíš zkomplikujou případné denní dojíždění v pátek odpoledne.

Lázeňský hosti? Do Teplic Arabové? Netuším.

Teplice mi bez "mezipřistání" prostě na takovou linku i se spádovým okolím přijdou malý. Minimálně v sedle by tomu asi pomohla i nějaká úsekovka při zastavení v Lovosicích, což ale zas vede na jízdní dobu blízkou vlaku protože dálnice sic cestu zrychlí ale jakýkoli sjetí do měst po cestě ji prodlouží na hodnoty blízké starý silnici...

Kudy vůbec ta licence zní? Spodem přes Oustí nebo obousměrně přes Velemín? Předpokládám že obousměrně horem neb světla v Oustí ve špičce mívaj slušnou kolonu.
Středa, 09. března 2016 - 10:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 1-2009
Ono to může cílit na skupinu lidi, kteří dosud jezdí PH-TP-PH autem, rozhodne je to lukrativní ekvivalent k vlakovému spojení.

Rozhodne bude zajímavý sledovat vývoj teto linky
Středa, 09. března 2016 - 10:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10206
Registrován: 5-2004
Me se moc nezdá přechod lidí z aut do autobusů. Po tý samý silnici, pomalejc, s nutností dalšího přesunu MHD zejména po Praze.

Mch docela by mně zajímalo kolik těch lidí je. Při občasných jízdách po D8 to je v tejdnu tak, že převažuje (stejně jako ve vlakách) "místní úsekovka". Auta tak porůznu na nájezdech sjížděj a zas najížděj, část jistě nebudou Teplice ale třeba Oustí/Děčín/Německo... No a z kamionů asi do busu nepřejde nikdo[proud].

Někdo může přejít samozřejmě i z vlaku, někdo z toho auta taky. Otázka zní zda to uživí celodenní takt. Na to jsou Teplice samy o sobě bych tipnul moc malý. To není nějaký krajský město ale něco jako Turnov (i se svou spádovou oblastí).

Ostatně o tom taknějak svědčí dosavadní vývoj této linky v podobě značné záchvatovitosti "jezdí - nejezdí - jezdí takňák".
Středa, 09. března 2016 - 16:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 12-2004
Petr Vlček:
Řekl bych, že můžou sehnat lidi z aut, vlaku i ze stávajících linek.
Jak budou moc šikovní a úspěšní nebo neúspěšní se uvidí.
(Někomu např. může vyhovovat vystupovat na Pražské= zvětšení rozdílu proti vlaku)

Nic ve zlým ale,Ty jsi samozřejmě už před vyjetím linky musel dojít s názorem, jak je to všechno k ničemu a jak je vlak pro všechny za všech okolností lepší.
Prostě jako vždy[crazy].

To vše píšu s tím, že mě Arriva zatím nikde v republice zrovna 2x nenadchla...
Středa, 09. března 2016 - 16:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10207
Registrován: 5-2004
Třeba to k ničemu nebude. Jen se mi prostě nezdá lukrativnost linky kterou kdekdo zkouší a utíká z ní a pro linku čistě a jen do Prahy celodenně celotýdenně z Teplic není frekvence.

Bohužel jsou u toho ty kontry že když by objeli byť 2 štace po cestě za účelem doplnění úsekovkou tak se to stane nezajímavý časově pro Teplice - Praha... To je realita.

A mimoto mně zatím Arriva nikde nepřesvědčila o svých schopnostech mimo šudlání v závazku. A i tam je to dost bída.
Martinmarilynmanson
Středa, 09. března 2016 - 17:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10074
Registrován: 12-2007
A jak vlastně jezdí obsazený DPÚK a Kavka? Pokud mě paměť neklame, tak DPÚK nedávno zavedl nějaký expres spoje mikrobusy, aby je po cca půl roce zase zrušil.
Be clever - use public transport!
Středa, 09. března 2016 - 17:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3726
Registrován: 12-2004
Já bych to viděl na sejmutí jednoho dopoledního páru, resp. to poskládat na 7 párů, v pondělí a pátek 9. V sobotu tak 5 max.
Samozřejmě je to jen takový ohad od stolu[happy]


Nevím jaká je dojížďka do Práglu, ale Teplice mají cca 50táců a plus okolí, to už může vygenerovat nějaký množství. Při jízdní době 1:00-1:10 tím spíš.
Viribus Unitis
Čtvrtek, 10. března 2016 - 11:41:00  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
Vlček:
Kdyby tam byly nácestné zastávky, tak zcela určitě dostanou zákaz přepravy úsekovky, vím, jak to Ústí umí.
A nemůžeš brát jen ty Teplice, máš tam taky Dubí, Bohosudov, Krupku ... atd. - a vše jezdí na Benešák.

Když jsme ho chtěli pro linku 000210 tak jsme byli striktně odmítnuti, že Benešák je jen pro (tehdy) Veolii.
Fandaprudič
Čtvrtek, 10. března 2016 - 16:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 3-2009
Spoje z Dubi, Krupky, Duchcova apod. Benesak mijeji.

Zajimavosti je posledni spoj kolem desate vecer z Prahy. Jeste rozvazi cestujici po Teplicich.
B932E
Čtvrtek, 10. března 2016 - 17:02:38  
Neregistrovaný host
89.102.186.108
Viribus Unitis: Když už jste to nakousl, tak zvídavá otázka: vyloučená přeprava v obvodu MHD Teplice u Kavky i Arrivy je z dílny kraje nebo si sami dopravci nepřejí místní frekvenci?
Třeba u A24 Kladno-Praha bych řekl, že to bude přání dopravce, aby mu místní frekvence nezasírala spoj při návalu ve špičce, protože mimo ní už půlměsíce nejsou, takže asi nic licenčního.
Viribus Unitis
Čtvrtek, 10. března 2016 - 18:00:26  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
B932E:
U MHD Kladno jednoznačně kraj. A24 je krajem v ZVS a tak je zajištěn vyšší přísun peněz. Hezký paradox, že. Ale holt ta jediná vhodná společnost.

V Teplicích to bude složitější, viděl bych to spíš na dopravce, který si linku ošetřil jen na nástup. Alespoň zatím, dokud jeho prodejce místenek (my máme na 000128 shodného) se nějak nevyrovná s kupony MHD. Řešení má, ale pro dopravce je to těžko ke zkousnutí v současné podobě.
Ale na něčem se na všech stranách dělá. A něco už funguje. Spěje to k tomu, že v busech nebude odbavovací strojek, ale něco chytřejšího. Už to testujeme, ale ne v plné verzi.
Virus Bacilus
Čtvrtek, 10. března 2016 - 19:13:54  
Neregistrovaný host
178.22.115.110
Spěje to k tomu, že v busech nebude odbavovací strojek, ale něco chytřejšího. Už to testujeme, ale ne v plné verzi.

To už jsi tvrdil, že to bude v září plně funkční v sekci železnice. Jasně my ti věříme [crazy]
Viribus Unitis
Čtvrtek, 10. března 2016 - 19:47:27  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
A proto k tomu nelze říci nic bližšího, dokud to skutečně nebude plně funkční. Je pravda, že jsem byl optimista, ale nepočítal jsem, že se do nehotového projektu naplno nacpe Arriva. Vyplynulo hodně problémů, které aby se řešily pro všechny dopravce, tak se zpracovávají jinak pro DB a jinak pro ty malé dopravce. Což je chyba, která se vymstí.
Ale už se na řešení dělá na více frontách.
Pajzák
Čtvrtek, 10. března 2016 - 22:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2015
Tužka a papír a la Hofman?
Čtvrtek, 10. března 2016 - 22:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1824
Registrován: 8-2010
Boblicku, ačkoliv se moc vzájemně nemusíme tak pokud by jsi vytvořil něco co by bylo opravdu převratného a počátek nějaké "celostátní integrace" tak by to bylo fajn [ok]
Cestování je můj život...
Viribus Unitis
Pátek, 11. března 2016 - 12:49:12  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
Honza7887:
Není to moje, jen to testujeme na 000128, tudíž se nehodlám vyjadřovat za někoho jiného. Je to něco, jako používá LEOš. A ano, přivedlo to dost lidí, kteří používají chytrý telefon - už to umí přímou jízdenku od nás k LEO nebo k Arrivě a naopak.
Radekedar
Pátek, 11. března 2016 - 16:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 6-2008
Nač chodit kolem horké kaše, je to Bileto. Nevím, proč pan Viribus tak tají tento název…
www.atlasvozu.cz