Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv diskuse Dopravci a linky do 25. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Dopravci a linky do 25. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. února 2016 - 21:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10096
Registrován: 5-2004
No u toho Oustečáku to tak bylo že ráno jely dva busy. Léta to bylo tak, že ten 13,15 jezdil v sobotu a ten druhej kladiva a neděle. Jistou dobu jezdily v kladiva oba a so 13,15 ne 15,15, pak jezdilo oboje celotýdenně a dnes torzo v podobě jednoho nedělního a ještě mám dojem že s přestupem...

Jinak těch 15,15 jezdily v neděli běžně dva busy (taky jistou dobu jeden z Pece a druhej ze Švindlu) a třetí jezdíval z Jablonečku nebo od Kroupů (a z Mejta už se stávalo)...

A taky to dřív mívalo v neděli posilu jen Vrchlabí - Liberec kterou jezdila Rokytnice a večer se to vracelo z Liberce, přičemž do Vrchlabí to jelo na lince Rokytnice - Vrchlabí.

Neboli možný i u těch dalších linek je cokoli - 2 busy/spoj nebo po jiné lince...
Čtvrtek, 04. února 2016 - 22:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9826
Registrován: 4-2006
ad Švarc přesně jak říká Vlček to bylo na lince z Ústí.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 05. února 2016 - 09:08:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 4-2009
->Nesni
K tomu cenovému rozdílu Elbe-Labe vs. Flixbus si připočtěte k těm 12E ještě jízdenky na MHD Dresden, resp. na integrovaný systém VVO. Elbe-Labe to má již v ceně. Zase u Elbe-Labe je třeba přičíst zpáteční lístek do Vraňan (v případě cesty z Prahy).
V.
Pátek, 05. února 2016 - 09:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10100
Registrován: 5-2004
A k tomu si přičtěte že krom cest z Prahy je celýmu severu nějakej Flaxabus či jakejkoli jinej s výjimkou tý linky Dresden - Teplice zcela k hovnu a ti všichni pokud nejedou autem jezdí vlakem na Labe. Před Vánocema jsem čuměl v Oustí na nákupák co dorazil o deseti vozech a vyhrnul se z něj velmi slušnej dav (a podobnej už vylez v Děčíně).

Ono to má i ten půvab že vrátit se lze bez obstrukcí co 2 hodiny podle toho "jaká je kosa a chutná svařák".
Pátek, 05. února 2016 - 10:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10101
Registrován: 5-2004
Ještě k tý lince z Ústí: na ni je hezky vidět rozvoj a následný zánik náhodněvýstřelné dálkovky.

Linka vznikla už někdy v 50-tejch letech (já se tam svez ještě kdysi v RO[lol]) jako linka Vrchlabí - Liberec, provozovala to Rokytnice. Ráno do Liberce, odpoledne nazpátek, nájezd byl linkou Rokytnice - Vrchlabí. Pak přibyl odpolední nedělní "kontr" již zmíněný včera.
Někdy počátkem 70-tejch asi někdo usoudil, že bus nemusí hnít v Liberci od 8 do 15 a prodloužilo se to do Děčína (nejprve mám dojem nějak pá, so, ne). Pak se to "chytlo" a protáhli to do Oustí.
Následně se přidal "protipár" provozovanej Oustím a ten se "takňák šířil" - jeden, pak dva vozy jak zmíněno, protažen do Švindlu a pak víkendy i do Pece. K tomu páteční rokytnická posila nejprve do Liberce a pak až Oustí.
No a pak už jen pomalý redukce, zánik ČSAD Oustí a jeho pohrobků a zbylo to co v padesátých, jen to je protažený do Oustí kde mezitím zanik i autobusák...

O tom že byla i druhá linka ze který je torzo a to Trutnov - Liberec (a posléze Pec - Děčín) via Semily nemluvě.

A zajímavost. Zmíněnej nedělní návrat busu z Liberce večer do Rokytnice ofiko na papírech končil (netuším zda vždy ale většinou ano) u Kroupů. Leč jelikož bus logicky jel nahoru do garáže tak lidi normálně vozil. Dnes by to bylo pomali na haagskej soud[rofl]
Pátek, 05. února 2016 - 11:40:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 11-2009
Tak ona i ta linka Trutnov - Liberec, o které se zmiňuje Vlčák, prodělala také svůj vývoj. Nejprve jezdila jen do Liberce, potom byla prodloužena do Děčína a provozována obousměrně s tím, že v pátek, sobotu a neděli jezdil Děčíňák přímo až do Pece, následně po "sametu" zkrácena a přesměrována místo Děčína do České Lípy, a pak zas skončila v Liberci. Následně z této původně dálkové linky vznikl "courák" z Trutnova do Liberce. který celou trasu urazí o 15 minut déle, než tomu bylo v roce 1978/79 a jen o 15 minut dříve, než v roce 1965-66. A nedá mi to, abych se nezmínil ještě o lince (Broumov -)Náchod - Liberec. Ten jezdil původně z Náchoda do D. Králové přímo přes Chvalkovice, později byl veden přes Jaroměř do D . Králové a dál přes Miletín, Lázně Bělohrad, Novou Paku, Lomnici n.Pop., Semily Žel.Brod, Jablonec do Liberce. Když ještě nejezdil přes Jaroměř, měl v Semilech 30 minutovou BP, aby ve stejný čas spolu nedojížděly do Liberce linky z Trutnova a Náchoda.

(Příspěvek byl editován uživatelem Peoza.)
Kuzl
Pátek, 05. února 2016 - 20:47:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 9-2006
Linka z Náchoda do Liberce v podstatě dojezdila ve stejnou dobu, kdy se postupně zavedl dvouhodinový systém R030. A nebýt zadotování Trutnov - Liberec Libercem a zaměření se na úsekovku, tak už to má linka taky za sebou.
www.realmadridcf.cz
Nesni
Pátek, 05. února 2016 - 21:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 855
Registrován: 6-2014
Pendular:
Ale u FB/MB lze jízdenku stornovat 15 minut před odjezdem.
Jasně, ovšem potřebujete k tomu internet. A to může být problém. Nemáte-li chytrý telefon, tak potřebujete ještě navíc tiskárnu.

Venca_m:
si připočtěte k těm 12E ještě jízdenky na MHD Dresden
Proč? Většina lidí jede do DD na výlet do centra nebo na nákupy do obchodních domů. Obojí je v docházkové vzdálenosti od zastávky autobusu.
Pátek, 05. února 2016 - 23:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10105
Registrován: 5-2004
Na ty nakupy se zas jezdi hlavne z pohranici, usti, decin, lovosice. A na autobus do prahy asi fakt nikdo normalni nepojede.

A u toho storna je krom chytryho telefenu treba i datovej roaming. Ten si taky kazdej nedela.
Nesni
Sobota, 06. února 2016 - 09:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2014
z pohranici, usti
V Ústí n. Labem zastavuje autobus Eurolines. Cena zvýhodněné jízdenky je pro výlet sice vyšší než Labe-Elbe-Ticket, ale při cestě jenom jedním směrem je autobus levnější. Pak je taky možné, že tuhle zastávku zařadí časem i Flixbus, stejně jako začal zastavovat v Karlových Varech a Chebu.
Sobota, 06. února 2016 - 09:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 442
Registrován: 11-2009
Kuzl: To, co jsi napsal, je stoprocentně pravda. Nebýt toho, že linka Trutnov - Liberec přešla pod křídla IREDO a IDOL, tak už nebyla. Stejně jako není linka Trutnov - Brno, která byla v tichosti zrušena po 51 letech provozu.
Sobota, 06. února 2016 - 10:14:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10106
Registrován: 5-2004
A jakou skupinu ten bus slevuje? Na ty nakupy se vesmes jezdi ve 2-4 ks. Mimoto - u vlaku se vecer rozhodne ze se fakt rano pojede a na nadrazi se koupi listek. Jste si jistej ze urcite odjedou v sobotu rano 3 lidi co prijdou v usti k tomu busu?

Ono neco jinyho je dalkova cesta co se planuje dopredu a neco jinyho do sousedniho mesta... Tam pokud jakakoli vhd tlaci k nejakymu rezervacnimu systemu"kupte predem nebo taky treba neodjedete" dotlaci lidi leda do auta.
Sobota, 06. února 2016 - 13:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 1-2016
Jezdím běžně do sousedního města s dopravcem s rezervačním systémem a nevidím v tom problém. Rozhodně lepší rezervační systém, kde vidím, že (velmi ojediněle) je zcela vyprodáno a zařídím se podle toho, než přijít na autobus bez rezervačního systému, kde mi řidič řekne sorry, neberu na stání, máš smůlu. U rezervačního systému to aspoň vím předem že může nastat problém. Ano, v nouzi můžu "přijít a jet", jenže u vlaku to má problém, že cesta trvá 2x déle a s přestupem nebo u busů, co berou i na stání, tak jsou to couráky také s nemožnou jízdní dobou, o pohodlí ani nemluvě.
Středa, 10. února 2016 - 12:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 6-2010
Petr Vlček, Nesni: V dnešní době jde i bez datového roamingu zrušit lístek... Většina lidi by věděla ze nepojede třeba už hodinu, dvě předem a tak někde chytit Wi-Fi v dnešní době není problem... Nicméně výlety typu Česko-DD se z 99% neplánují půl dne dopředu a většina lidi si už dopředu vybere spoj, který jim ne cestu domu vyhovuje a koupi si lístek na nej ( ať kvůli času příjezdu nebo čemukoliv jinému), pohlídá si čas odjezdu a neřeší storno...

Lidi potřebujici storno cestuji často a nemají pevně stanovený čas... Vesměs pracující a v 90% vybavených chytrym telefonem s daty pro daný stát...

Nedělal bych ze storna takový problem
Nesni
Středa, 10. února 2016 - 20:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 6-2014
Pendular, Petr_vlček:
výlety typu Česko-DD se z 99% neplánují půl dne dopředu
S tím procentem bych byl opatrnější. Jsou to většinou nákupní výlety a tam žádné dlouhé přípravy nepotřebujete.

kupte predem nebo taky treba neodjedete
Pokud se nějaká stabilní část poptávky přesune do autobusů, tak se to vychytá a kapacita se přizpůsobí. Nikdy ale nebude 100% jistota, že odjedete, to není ani ve vlaku. Jednou jsem byl v Německu rád za to, že můžu stát ve vlaku na schodech, ale jedu!

U autobusu mi přijde víc nepraktické, kam uložit nákupy. Igelitky nemůžete jen tak položit do zavazadlového prostoru, na sedadla v plném autobuse taky ne. Musíte mít z domova větší cestovní tašku a nosit ji všude s sebou.
Středa, 10. února 2016 - 21:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10114
Registrován: 5-2004
Ale jistěže to storno udělat jde.

Daleko jednodušší ale je žádný storno nedělat a na ten samej lístek jet o vlak dřív nebo pozdějc. Něco jinýho je cesta někam do Berlína a dál a něco jinýho "za kopec do Drážďan".
-ds-
Středa, 10. února 2016 - 23:05:08  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
Stejně jako není linka Trutnov - Brno, která byla v tichosti zrušena po 51 letech provozu.

není se co divit, prostě úsek UnO - Brno není o busu a je příliš dlouhý, než aby ho zbývající úsek TU - UnO komerčně uživil
linka mohla posloužit jako zárodek pro rychlejší linku TU - Třebová, kraji objednaná CD CT, troufnu si tvrdit, že by o dost převyšovala průměrné tržby v obou krajích
ale doba a okolnosti tomu holt asi nepřejí...

Nebýt toho, že linka Trutnov - Liberec přešla pod křídla IREDO a IDOL, tak už nebyla.


nějak netuším, čím je IREDO pro linku Trutnov - Brno prospěšné, z pohledu výše tržeb, či "sanace nákladů"?

na ni je hezky vidět rozvoj a následný zánik náhodněvýstřelné dálkovky.

musíte si už konečně uvědomit jednu věc. Kdyby nebyla drážní doprava, včetně té dálkové, koordinovaná a hlavně placená od státu, bude na většině tras podobný chaos, jako v té Vámi zmíněné bus dopravě. A naopak, kdyby stát objednal systémově bus dopravu a dotoval ji, nebude naopak ona chaotická. A vzhledem k tržbám, kdy se spoje ruší (když to klesne někam k 20 Kč/km) a předpokládaným nákladům, které by se pohybovali na max 25 Kč/km by tak doplácel kolem 5 Kč/km, na rozdíl od té stovky u vlaku. Samozřejmě tím nechci říct, že nemá dotovat vlak, protože bus vyjde levněji, všechno má dvě strany mince, ale porovnáváte stále hrušky s jablky
Čtvrtek, 11. února 2016 - 08:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10625
Registrován: 3-2005
ad.ds: Ten poslední odstavec je velmi pravdivě napsaný a dá se s ním ztotožnit.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Čtvrtek, 11. února 2016 - 09:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17686
Registrován: 5-2002
Chlapci, zeptám se vás:

Představte si dálkovou nedotovanou autobusovou linku jezdící denně od pondělí do neděle s jedním autobusem. Ta linka má nějaké tržby na kilometr. Dokážete mi tu nějak odstupňovat, jaké tržby na kilometr lze považovat za katastrofu, jaké tržby jsou "nula od nuly pošla" a jaké tržby jsou "linka je úspěšná a vydělává"?

Možná trošku hloupá otázka, ale myslete prosím na to, že se pracovně angažuju v oblasti veřejné dopravy dotované z veřejných rozpočtů, kde takovéhle věci prostě neřešíme.

Díky.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 11. února 2016 - 09:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 3-2009
Martin_j: Podstatné faktory, které je třeba znát: proběh busu, typ busu. U dálkovky teda dejme tomu třeba 400 km denně s 12m, tak to můžeme být velmi zhruba někde na úrovni 25-30Kč/km. Takže když by tržby byly někde na 30Kč, tak bude dopravce spokojen, pod 25Kč by to asi zrušil a někde mezi tím by to asi jezdil, ale moc by z toho neměl. Ale záleží i na dalších faktorech.

pracovně angažuju v oblasti veřejné dopravy dotované z veřejných rozpočtů, kde takovéhle věci prostě neřešíme. Fakt neřešíte? Nevíte,jaké má dopravce náklady a tržby? V těch nákladech obvykle mnoho zisku není, takže jestli víte, kolik má daný dopravce náklady na km, tak to je jasný. Pokud tržby = náklady, tak jsme na nule [happy]
Samozřejmě na dálkovce je náklad na km obvykle o něco nižší než v linkovce, protože bus najede víc km.
Nebo se dají najít ceny, za které se vysoutěžilo v Ústeckém kraji - ty bych označil za mírně podstřelené, ale pro představu to není špatné, když k tomu přidáte tak 10%...

By mě zajímalo, kde pracujete, protože aby se objednatel nezajímal o náklady a tržby, to jsem ještě neviděl... To se asi řídíte tím citátem „být zaměstnaný je hezká věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci"... Zajímat se o to je přeci základ, aby objednatel věděl, zda ho dopravce nějak nešidí...
Čtvrtek, 11. února 2016 - 15:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17688
Registrován: 5-2002
To, co jsem psal, mohlo vyznít všelijak, takže si to trošku rozvedeme:

Pokud řeším otázky kolem provozu MHD, funguje to tak, že dopravce má od města nějaké určité peníze, za které má ujet určitý počet kilometrů. Kilometry jsou spočítané tak, že k plánovanému rozsahu dopravy (pravidelný provoz plus navýšení kvůli plánovaným výlukám) je nějaká rezerva pro případ mimořádností, s nimiž se předem nepočítalo. Počet vozokilometrů je daný a dlouhá léta stabilní a já ho neovlivním, cena za vozokilometr je daná, tu taky neovlivním. A myslet si o ní můžu cokoliv, ale to je vše, co můžu dělat. Ovlivnit můžu jen to, jak budou tyhle městem objednané a zaplacené kilometry využity v provozu.

Tedy: že pokud chci někde přidat spoj, prodloužit spoj apod., pokryje se ten nárůst buď z rezervy, protože je malý, pokud rezerva nestačí, musím vymyslet, co jiného musím na oplátku zrušit, aby počet ujetých kilometrů zůstal stejný.
A cena jednoho kilometru, náklady a tržby, ... To je mě osobně jedno, o tom se mezi sebou baví ekonomové, na mojí práci to vliv nemá. A ekonom je ten pán, co sedí se mnou u stolu, jen z druhé strany. A krom toho, objednavatel je město, dopravce je městská firma, takže pro město bude jezdit městský dopravní podnik a tečka, jakákoliv jiná alternativa je nepřípustná a aby ČSAD zajistilo obsluhu nějaké okrajové části města, přes kterou tak jako tak projíždí, to je vyloučeno, i kdyby to umělo za nižší náklady, než dopravní podnik. A přece je nesmysl, aby městská firma nějak šidila město, ne? [happy]

Stačí to pro objasnění?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 11. února 2016 - 17:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 9-2007
Petr Vlček Jste si jistej ze urcite odjedou v sobotu rano 3 lidi co prijdou v usti k tomu busu?

Skoro jo. Vždycky se sice může stát že bude plno, ale první Eurolines jede v 8 a ten plnej nebejvá. Cena 250 není špatná, ale na poslední chvíli nemusí být pro všechny ze skupiny k dispozici. Ale pokud jde o dvojice, tak bývá akce 1+1 a tam je cena 650 za zpátečku pro dva.
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Čtvrtek, 11. února 2016 - 17:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10118
Registrován: 5-2004
A kolik je ted zpatecka labe pro dva? 450?
Viribus Unitis
Čtvrtek, 11. února 2016 - 19:26:06  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
Martin J:

Já to dělám docela dlouho pro malé soukromníky a taky jsem tu za to napadán. Každý si to musí spočítat na svůj vozový park. Od státu se dostane (vetšinou až po roce) doplatku za státem nařízené slevy. Takže ano, soboty, neděle obvykle bez problémů dopravce najde svoje časy pro (jak to blb Vlček nazývá) náhodné výstřely, na trasách kde se prostě o víkendu nehne kolo.
Problém jsou pracovní dny (nebo idioti na kraji), kdy prostě nelze napasovat komerční spoj jako přípoj na místní linky, neboť alespoň v jednom kvadrantu budou omezující podmínky takové, že dopravce zvolí raději variantu, ať si lidi počkají na přípoj +30min. Existují vyjímky: odsuzované kraje Jihočeský a Vysočina, tam nemají jako koordinátory dementy a řeší situaci od spoje. Pokud jim spoj dělá službu, omezení nedostane.
A existují kraje, které "umí" dělat omezující podmínky rozlišné po 3km (třeba Plzeň). Či blokovat území kraje jako takového pro komerční dopravu - Středočeský kraj. Ale i s těmito sviněmi se nechá při dostatečné znalosti zákonů vydrbat. Samostatnou kapitolou je Praha. Tam neplatí ani psané zákony. Nebo alespoň píčusové z odboru dopravy na magistrátu si to myslí: lze však na venkovských krajích narazit na úředníky, kteří berou zákon podle textu a pak i pražská pakáž má smůlu: viz odjezdové stání linky 350470 prosazené proti vůli tohoto "orgánu". Porušení zákona je pak dáno odpovědí MD, kdy specifikuje jako odpovědného za zřízení označníku dopravce, přičemž NIKDO mu ho na zřízené zastávce v seznamu CIS nemůže odstranit a bránit mu ho využívat. Pro zmrdy z ROPID a magistrátu velmi špatná zpráva.

A že tyhle moje komentáře právě tyhle zmetci z dotčených krajů tu čtou, jak to na navlíkám zcela veřejně, mě jen těší. Jeden tenhle zmrd mi před lety řekl: "až to budete umět podat, tak přijďte". Já mu řekl přede všemi v té kanceláři, že se poučím. Teď už umím, ale je to: učit se, učit se a zase učit se.
Virus Bacilus
Čtvrtek, 11. února 2016 - 20:01:56  
Neregistrovaný host
194.228.75.188
odsuzované kraje Jihočeský a Vysočina, tam nemají jako koordinátory dementy a řeší situaci od spoje. Pokud jim spoj dělá službu, omezení nedostane.

Ano a proto v těchto krajích veřejná doprava vzkvétá [crazy] Vždycky když přejedu z Jižní Moravy (IDS JMK) na Vysočinu chce se mi brečet.

Jeden tenhle zmrd mi před lety řekl: "až to budete umět podat, tak přijďte". Já mu řekl přede všemi v té kanceláři, že se poučím. Teď už umím, ale je to: učit se, učit se a zase učit se.

Jenže vy to neumíte a umět už asi nikdy nebudete. Životnost každé linky maximálně pár měsíců. Zatím jste tím největším parazitem v dopravě pouze vy. Doufám, že ten Mudroch už konečně zkrachuje [angry]
Čtvrtek, 11. února 2016 - 20:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 3-2011
Já jsem za ROPID v Praze rád. Bič na dopravce musí platit všude. I když v Praze teď válčíme s neschopnou Arrivou.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (2x), Gotha

Najeto po Evropě v roce 2016 : 625 km
Viribus Unitis
Čtvrtek, 11. února 2016 - 20:48:14  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
Fkam: a co je Arriva? Myslím ve smlouvách.

VB: ty kreténe z Florence zkus něco jiného než jezdit u dopravců zadarmo že jim prodáš databázi konklurence. Ne vždy platí vše podle místenek. Ale na to nemáš.
Virus Bacilus
Čtvrtek, 11. února 2016 - 21:22:11  
Neregistrovaný host
46.135.212.26
VU: Musím tě zklamat s Florencí nemám nic společného. Ale to jak mi nadáváš do kreténů o něčem vypovídá. Na víc asi nemáš co ubožáčku ? Ale neboj však na každou [cunik] se vaří voda.
Čtvrtek, 11. února 2016 - 21:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17689
Registrován: 5-2002
A existují kraje, které "umí" dělat omezující podmínky rozlišné po 3km (třeba Plzeň).

Jedna taková licence se mi válí na stole a dokonce znám i toho člověka, který ty podmínky vyráběl (známe se cca. 15 let a tykáme si), takže jsem si s ním o tom mohl pohovořit. A dokonce jsem pro tuhle licenci zkoušel vymýšlet, jak by se dal udělat jízdní řád tak, aby to někoho vozilo. No a teď už jen čekám na výsledky.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Viribus Unitis
Pátek, 12. února 2016 - 10:18:04  
Neregistrovaný host
193.165.201.147
Martin j:

Ale jo. I s těmi plzeňskými omezeními se jízdní řád dá postavit, ale je to makačka si to nejdřív nakreslit a pak hledat smysluplné. A ještě jednodušší je mít dvě shodné licence nejlépe z opačných krajů a vrazit tam spoj duplicitně: v podstatě po jedné licenci nakládat a po druhé vykládat. To pak omezovač na kraji čumí.
F.Lorenc
Pátek, 12. února 2016 - 16:37:31  
Neregistrovaný host
90.183.150.138
VU: Co to je za hloupost, po jedné licenci nakládat a po druhé vykládat? Jako že když jeden kraj stanoví nějaké omezovačky pro část trasy na svém území, tak druhý kraj, který vydá licenci na tu samou trasu (a tedy dostane přesně tytéž omezovačky v rozhodnutí od toho prvního kraje), se na to vy[zadnice] a dopravci přepravu povolí? To by si dotyčný úředník koledoval o pořádný průšvih...

Mmch. prozraď nám, jak se dostává autobus na páteční 721390 z Roztyl, když "odpadl" protispoj po 000128? Hádám, že najíždí z Brna prázdný. To musí být kasovní trhák, hnát prázdný bus z Brna, aby pak odvezl těch 10 lidí z Prahy do Vlašimi [crazy]
Pátek, 12. února 2016 - 17:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2009
Martin j: No tak jasně, v MHD to je trochu jinak. Tak to chápu.
V MHD je to samozřejmě nákladově někde jinde. Je to dáno tím, že: se v MHD obvykle nenalítá tolik km (což je dáno charakterem provozu), a taky na MHD většinou jezdí plně nízkopodlažní busy (dražší už z principu a díky charakteru provozu mají i větší spotřebu), tak jsme nákladově o dost jinde, určitě hodně přes 30Kč/km (s 12m). Ale jak říkám, záleží na konkrétních podmínkách...
Pátek, 12. února 2016 - 18:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 8-2010
F.Lorenc: To musí být kasovní trhák, hnát prázdný bus z Brna, aby pak odvezl těch 10 lidí z Prahy do Vlašimi [crazy]

Co by neudělali pro své cestující [lol][biggrin]
Cestování je můj život...
B932E
Sobota, 13. února 2016 - 13:16:38  
Neregistrovaný host
89.102.186.108
hnát prázdný bus z Brna
A kdyby místo toho jela zveřejněná spoj, tak kolik lidí by tou C734 reálně jezdilo? [lol]
Virus Bacilus
Sobota, 13. února 2016 - 13:47:12  
Neregistrovaný host
89.248.248.31
Nebuďte na Mistra zlí, vy prostě nechápete, že 734 je pro mezinárodní dopravu naprosto dostačující vozidlo. Kort na Slovensku. A navíc je určitě někde na trase jeho linek taková šílená objížďka, že tam jiný typ autobusu než Karosa 734 prostě nemá šanci!!!
Sobota, 13. února 2016 - 14:09:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 8-2010
A kdyby místo toho jela zveřejněná spoj, tak kolik lidí by tou C734 reálně jezdilo?

Budu optimista a tipnu si maximálně dva cestující, protože jezdí z Brna do Prahy SA a dalších x kvalitnějších dopravců včetně Railjetů ČD. Víc zájemců o nostalgickou jízdu asi nebude [proud]
Cestování je můj život...
Sobota, 13. února 2016 - 20:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 3-2007
"protože jezdí z Brna do Prahy SA a dalších x kvalitnějších dopravců!
a HLAVNĚ jezdí denně, což se zatím mistrovi nedaří
cestující se jistě bude s radostí vázat na nějakého hogo fogo dopravce, který jede pouze v první středu po slunovratu...
Rybák
Úterý, 16. února 2016 - 19:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 980
Registrován: 5-2008
MeinFernbus FlixBus nově na IDOSu[pozor] Ale má to určité mouchy jako nestandartní názvy zastávek či červené zvýraznění jako vnitrodálkovka nikoliv zelená mezinárodka, ale jinak dobrý. [ok]
Radekedar
Středa, 17. února 2016 - 09:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 6-2008
Ovšem nejsou v CIS, do IDOS se dostávají nestandardní cestou.
www.atlasvozu.cz
Středa, 17. února 2016 - 16:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 5-2005
jako třeba linka 000132 Westbus/Blaguss, nebo linka 000398. Myslím si, že si ty data dělá chaps sám, proto jsou v IDOSu a ne CIS - viz problém v přžedávání dat ostatním. Proto linka 000132 z CIS zmizela začátkem září 2015, ač v IDOSu nadále jsou její data.
Stejný problém u linek 012xxx
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Pátek, 19. února 2016 - 11:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 1-2007
Ahoj, nevíte někdo, co obvykle jezdí na lince Deštné v Oh - Praha ...konkrétně na 660052 109 Sobota.... Díky, Karel
Pátek, 19. února 2016 - 14:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2569
Registrován: 12-2005
Karel007: Tipuji nějaký Crossway nebo Axer.
Úterý, 23. února 2016 - 08:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 4-2013
http://www.portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f=pdf/L166100_160228_17 6560.pdf nově jezdí od 28.2 dopravce Jan Kukla

(Příspěvek byl editován uživatelem verča.)
Úterý, 23. února 2016 - 09:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2574
Registrován: 12-2005
verča: Já jen nechápu, jak se takové linky mohou uživit. Autobus bude stát s řidičem 1,5 dne někde v Deštném nebo se řidič bude nějak vracet zpět do Prahy sám a v neděli se vracet. I kdyby jel autobus plný celou cestu, tak budou tržby budou max. 8000 za jeden spoj. Náklady cca 4500,- Takže autobus vydělá za ty 3 dny max. 7000,- po odečtení nákladů. A to neberu náklady na toho řidiče, od pátečního večera do nedělního odpoledne.

Ale jinak samozřejmě je dobře, že takové linky vznikají a fandím jim.
Úterý, 23. února 2016 - 10:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10151
Registrován: 5-2004
Mně to přijde jako strašlivej vymeták. Má to i snad delší jízdní dobu než někdejší ČSAD Stč z doby kdy dálnice končila v Poděbradech...
Úterý, 23. února 2016 - 10:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2575
Registrován: 12-2005
Petr_vlček: Jízdní doba je totožná jako to měl Orlobus.
Úterý, 23. února 2016 - 11:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10153
Registrován: 5-2004
Což ale nic nemění na tom že je poněkud delší na 21. století...

On je to ale typickej "učňák". Pá 14,30 je z Prahy dost brzy a ten nedělní večerní návrat kdy to ze středisek vyráží už za hluboký tmy taky asi pro nějaký turisty nebude.
Úterý, 23. února 2016 - 13:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2576
Registrován: 12-2005
Petr_vlček: Tak v 16:15 jede Arriva do Deštného, takže v podobný čas by to nemělo moc smysl a po 17:30 je už pozdě a zpátky je ten čas vcelku dobrý, možná kdyby to jelo už v 17:00 bylo by to lepší.
Jak píšeš, ten spoj je určen spíše pro vysokoškoláky než pro turisty, ale s tím podle mě dopravce počítá.
Viribus Unitis
Úterý, 23. února 2016 - 15:33:54  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
Petr Vlček:
My Tě chápeme jako kolistu. Což je úhlavní nepřítel autobusů. Klasický kolista je buran, co silnici považuje za svoji cyklostezku a turistickou značku (koncipovanou pro pěšáky) si bere jako další vhodnou značkovanou cestu, kde ty obtížné a pomalé pěšáky je nutno vyzvonit. Takový pohled mám jako tramp a zároveň busák na "šmejda" (jinak vám neřekneme) jako jsi ty.
Ale k té dopravě: chápu, že Tě sere, že většina busů cyklisty nebere a ani na ně nemá stavěné v atraktivních místech jízdní řády, kdežto sice [masinka] bere cyklisty skoro všude (taky s pěkným opruzem, že [lol]), ale [masinka] tolik atraktivních míst nepokryje.
Víš, ono je to o tom, že i když máš na komerční lince snahu kola vozit (třeba na 690800 se bez problémů svezeš), tak stačí jeden kraj, kde jsou úředníci idioti - a máš smolíka (abych zůstal u stejného dopravce, tak díky StČ se nesvezeš na 350460, ač je to pro kolistu, řekl bych, ideální linka). Suď tedy [masinka] a busíky podle skutečných možností, nikoliv podle svých přání. Třeba mým přáním by bylo, aby jste všichni kolisti respektovali zákaz vjezdu na silnice I.třídy (dle zákona, že) a na ostatních silnicích respektovali ostatní a hlavně nelezli na turistické značky, kde nemáte vůbec co pohledávat. Asi tak.
Úterý, 23. února 2016 - 16:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17701
Registrován: 5-2002
aby jste všichni kolisti respektovali zákaz vjezdu na silnice I.třídy (dle zákona, že)

On nějakej takovej zákon je? [happy]

a hlavně nelezli na turistické značky, kde nemáte vůbec co pohledávat

A na tohle jsi přišel jak?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 23. února 2016 - 16:45:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10157
Registrován: 5-2004
Na to přišel tak, že se probudil s rukou v nočníku.

Jinak třeba Ariva provozuje cyklobus z HK na Šerlich. S kratší jízdní dobou než Kukla (asi i proto že nevymetá jedním spojem půlku Orlickejch...). Jen jaksi je pouze pro Hradečáky neb k tomu rannímu se nedá z větší dálky dojet. Takže pro mně třeba jako kdyby vůbec nebyl. Netuším proč musí jet v 7,30 nebo kolik a ne třeba 8,15 od skupiny vlaků... To je ale vesměs fyzikální vlastnost snad všech "okresních" cyklobusů že nenavazujou na jakoukoli dálkovku (vlakovou neb jiná kola nevozí...).
Úterý, 23. února 2016 - 16:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9844
Registrován: 4-2006
Hele vu proc nadavas cyklistum? Jsou to stejni lide jako ostatni. To ses fakt tak postizenej ze je musis urazet? Ty si fakt kus debila.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Úterý, 23. února 2016 - 17:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1724
Registrován: 8-2010
No tak já mám trochu opačnou zkušenost. Už se mi stalo, že mě už párkrát "ohleduplní" řidiči málem sejmuli když jsem jel na kole po silnici. Ale rozhodně tady nebudu psát, že všichni řidiči jsou blbci atd. (když sám jsme taky řidič) jako tady jeden přítomný. Jestli ten co mě posledně málem srazil nebyl Boblick [ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Cestování je můj život...
Úterý, 23. února 2016 - 19:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4227
Registrován: 4-2003
Petr_vlček: Slušelo by se říct, že linka 166100 není nový vynález pana Kukly, ale prosté obnovení 660051 + s ní bezprostředně svázaných spojů 660050 mezi Olešnicí a Deštným. Takže veškeré debaty, proč to nejezdí jindy/jinudy/jinam, jsou kapánek mimo mísu...
Úterý, 23. února 2016 - 22:01:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10162
Registrován: 5-2004
No já si jen nejsem jistej že obnovit linku ze který někdo vycouval nejspíš proto že asi nebyla moc výdělečná v původních pqarametrech asi velkej úspěch nebude. Ta původní linka navíc byla v Iredu - ten novej JŘ na to nevypadá.
Středa, 24. února 2016 - 11:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17702
Registrován: 5-2002
Petr Vlček: Však taky ta nová linka má nové parametry. I kdyby byly časy a trasy spojů zcela totožné, v jedné drobnosti se jízdní řád Arrivy Východní Čechy a Kukly bude lišit. A ta drobnost, jakkoliv jí spousta cestující nezkoumá a neřeší, je celkem podstatná.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
-ds-
Středa, 24. února 2016 - 11:18:29  
Neregistrovaný host
213.192.26.58
No já si jen nejsem jistej že obnovit linku ze který někdo vycouval nejspíš proto že asi nebyla moc výdělečná v původních pqarametrech asi velkej úspěch nebude

Arriva VČ ruší komerční linky bez ohledu na to, zda je výdělečná, či není. Není řidič, linka se zruší a hotovo. Takový tam je postoj, byť mnohým to hlava nebere. Nevím, jak v pátek, ale v neděli měl kolem 50 - 60 lidí na příjezdu do HK, na Prahu pak pokračovalo 30 - 40 lidí.

(asi i proto že nevymetá jedním spojem půlku Orlickejch...).

Orlický začínají někde právě u Olešnice a kdyby do Deštného měla být jejich půlka, tak končí někde u Mezivrší... Ale konec je někde o Cotkytle.

Ta původní linka navíc byla v Iredu

ale přece podle Vás je každý karetní IDS k ničemu (já existenci dopravních karet neobhajuji, ba naopak, abych nebyl obviněn), tak proč by to měla být nevýhoda? Já sám se domnívám, že zde to tak moc nevadí, nedají se čekat cestující s časovkou a přípoje to po trase moc nemá - logicky, přípoje mají spoje jedoucí CT a tohle jede, aby to nebylo moc v souběhu. Samozřejmě, mohl by to využít někdo třeba pro spojení například Dobruška - Jičín, nějaký týdenní dojížděč, ale zde to je opravdu zlomek lidí

Myslím, že tam nejsou dobře následující skutečnosti:
1) obsluha Chlumce nad Cidlinou, zbytečně do lidi mezi HK a Prahou odrazuje zastavení v tomto městě, které moc lidí nepřinese, bude se to blížit limitně nule, v kontextu zajíždění do CnC je mezi Prahou a HK vykradená jízdní doba, mít stejnou jízdní dobu z CnC na Černý Most a z Florence na CnC o něčem svědčí
2) v neděli konec na Černém Mostě, tyto neúspěšné experimenty nedávno zkoušelo ČSAD UO a po půl roce z toho vycouvali
3) v pátek z Prahy nezastavení na ČM, ano je to zdržení, ale pár lidí navíc by to jistě oslovilo, ono jezdit z Vysočan na Florenc metrem, abych za 45 minut projel kolem stanice metra autobusem, není zrovna prozákaznické
Je reálné, aby dálkový spoj zastavil zde?

Jinak mě negativně překvapilo, že se nezastaví na zastávce Bohdašín,v Propasti, kde byla, dá se říct, pravidelná frekvence a ponechaly se zastávky například. ve Rzech, kde téměř nikdy nikdo nebyl
Na zastávce Opočno, odb. žel.st. mám pocit není ani označník, nevyužívá se. To jsem zvědav, na jaký strom se vylepí jízdní řád[rofl]

dále mě pak překvapil paragraf mezi CnC v HK, kdy tam jede sice spoj 610550/16, ale tímhle vymetákem stejně z CnC do HK téměř nikdo nepojede a naopak není paragraf mezi HK a Královou Lhotou, kde je v souběhu se spojem 640102/16, to by mě zajímal myšlenkový pochod příslušného úředníka

jinak tomu také fandím a škoda, že se nezkusil provoz i o prázdninách
Středa, 24. února 2016 - 11:25:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 4-2013
panu Kuklovi rovněž fandím[happy], jinak je staré dobré přísloví"kdo nic nedělá, nic nezkazí", takže ať se daří a linka se chytne[auto]
Viribus Unitis
Středa, 24. února 2016 - 16:53:12  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
Tohle vymetání OH má svoji logiku, byť je zjevné, že některé zastávky tu jsou pro úsporu poplatku za D11 či jaksi z tradice, jiné chybí, páč stavitel jř logicky asi neprojížděl posledními spoji Arrivy ... .
Omezující podmínky HK poslední dobou nabývají značně fraškovitého vzezření. A přibývá dopravců, co na OREDO (včetně místních "dobře zapsaných" dopravců - viz ony Arriva Expresy), z vysoka serou, neb prodělečnost pro komerční provoz.

Linka se nepochybně chytne, úpravy zastávek bych očekával k nejbližší celostátní změně.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 07:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 4-2003
-ds- : vykradená jízdní doba, mít stejnou jízdní dobu z CnC na Černý Most a z Florence na CnC o něčem svědčí

To asi nekoukáme do stejného JŘ, protože já tam vidím rozdíl mezi JD Florenc-CnC a CnC-ČM 20 minut, což je naprosto adekvátní... Stejně tak JD z Florence do HK via CnC 95 min. je identická s tím, jak to mívala CDS na 640111 před otevřením dálnice do HK a vyjet se to dalo. On nájezd na dálnici u HK je tak komplikovaný a stará státovka mezi HK a CnC tak rychlá, že reálný rozdíl je zanedbatelný. Vynechávání Chlumce má spíše řekněme psychologický efekt...