Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 31. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 31. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pavel2
Úterý, 12. července 2016 - 08:20:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14231
Registrován: 8-2002
svatá pravda.
Úterý, 12. července 2016 - 17:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 8-2007
K autobusům na kolejích: Myslím si, že to bude hlavně problém legislativní...to bude chtít nějaké povolení, značky navíc, čili další projekt...čímž celou situaci samozřejmě nijak neobhajuji.
Tak dle info na webu PMDP linky č. 20, 27, 28, 34, 41, 56, N3 a N6 jsou od 12. 7. 2016 přeloženy do tramvajových zastávek „Sady Pětatřicátníků", kde budou odbavovat společně s tramvajemi linek č. 1 a 4. Ono jim taky nic jiného nezbývá, když na autobusových zastávkách v sadech ještě v tuto dobu kutají oranžové postavičky.
Dotaz: jak je vlastně vyřešeno sjíždění autobusů z tramvajového pásu?
Úterý, 12. července 2016 - 20:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 12-2007
smerem na Lochotin jsem rano videl svitit na tramvajovem semaforu odboceni doprava
Úterý, 12. července 2016 - 20:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 6-2003
Tak vám tady téma nadávání na celej svět a plodnou debatu kdo je větší X naruším jednou fotohádankou. Na snímku z 27. 9. 1975 je vrak bývalého plzeňského trolejbusu 3 Tr2 ev. č. 110 vyrobený v roce 1943, přidal jsem výřez - detil znaku a evid. čísla. Trolejbus byl odstaven z provozu v roce 1969. Podle seznamu autobusů měl být sešrotován, ale evidentně se tak nestalo. Snímek pořídil p. Zdeněk Nesiba. Zápisník z té doby (zatím?) není k nalezení a vzhledem k těm 41 letům si autor není jistý lokací. První vzpomínka hovořila o okolí přehrady České údolí, odpovídající fotbalové hřiště se však (aspoň podle leteckých map) na Valše ani v Liticích nenachází. Vodítkem může být zástavba starších rodinných domků v okolí, za povšimnutí také stojí masivní sloupky plotu (zřejmě z tmavých cihel). Procházel jsem dnes letecké snímky z vesnic v těsném okolí Plzně, zatím neúspěšně, fotbalová hřiště v těchto obcích jsou většinou na okrajích s minimem okolní zástavby a neoplocená. Bývalé plzeňské trolejbusy se po vyřazení dostávaly kromě bezprostředního okolí Plzně i docela daleko, např. na hranice dnešního Karlovarského kraje a některé až do (okolí) Prahy. Pomůžete s pátráním? Třeba poznáte svoji obec...
Pavel2
Úterý, 12. července 2016 - 20:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14232
Registrován: 8-2002
dneska to bylo na Klatovský směr Bory - Lochotín zase jedlý... odpoledne bylo zdržení z Chodskýho nám. na úroveň Havlíčkovy cca 45 minut. skoro se to nehejbalo.

důvod? v S35 se začalo pracovat, tudíž se projíždí jedním! pruhem a zelenou ještě zkracuje autobus vyjíždějící z tram tělesa na silnici, kterej má samostatnej signál. takže na jeden cyklus projede přes S35 zhruba 8 až 10 aut.

včerejší odpolední uzavření jednoho pruhu z Palackého nám. na Loch+Bolevec+MO+KV bylo úplně zbytečný a dalo by se označit termínem "tuhnul nám asfalt".

do toho jedinci co projíždí 1směrku v opačným směru a pokud je policajt nechytí za ruku, může jim akorát hezky zamávat, policajti ho řešit nebudou.

tak tomuhle já říkám silniční demokracie. ale spíš to připomíná anarchii.
Středa, 13. července 2016 - 09:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2383
Registrován: 2-2005
ad JŠ:
Dal jsi to na facebuk?
Čtvrtek, 14. července 2016 - 12:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6423
Registrován: 12-2005
Co tak Lhota? Ale je fakt že tam se kolem hřistě spousta baráků změnila a další vyrostly.
Ale od přehrady to neni daleko.
Jen uvažuju nahlas....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Čtvrtek, 14. července 2016 - 21:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14241
Registrován: 8-2002
jako ta za Valchou? v tom případě je otázka odkdy tam stojí objekt tribuny (nebo jak to nazvat).
Pavel2
Pátek, 15. července 2016 - 05:36:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14243
Registrován: 8-2002
předběžná část zjištění k úterním kolonám v S35 a na Klatovský směr Lochotín:

1. dopravní značení ne zcela odpovídalo projektu
2. odpoledne stavební firma svévolně zablokovala jeden jízdní pruh (takže zůstal průjezdný jen jeden zbývající)

zkrátka když potká sob soba, mají radost oba. když se sejdou tři sobi, taxe radost násobí.
Pátek, 15. července 2016 - 19:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 1-2009
Kolony dneska kolem 9. ráno: U Práce totálně zacpané, s trolejbusem jsme se přes křižovatku dostali asi až na pátou zelenou. Totálně zacpané, troubení nepomáhalo. Pakoně vidí že je to zacpané a přesto najedou do křižovatky a stále ji blokují, takže se Klatovská nedá přejet. Je zvláštní že něco se čeští řidiči nenaučí ani za deset let (zipování, nenajíždění do ucpané křižovatky), zato svítit celodenně se skoro všichni naučili ze dne na den. Řidič trolejbusu po třetím neúspěšném pokusu projet křižovatku požádal dispečink o pomoc, taky by mě zajímalo, zdali tam pak byl někdo z dopravního podniku. Policie vesele botičkovala ve Veleslavínově ulici, zato řídit zacpané křižovatky jí nenapadne. Když už máme údajně nejmodernější kamerový systém v republice, co dělá jeho obsluha? Mastí karty?
Pátek, 15. července 2016 - 20:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 2-2005
ad 007:
když jsem dneska viděl před Prahou z busu na dálnici, jak nepochopitelně těžké pro průměrného českého dementního řidiče je pochopit pravidlo zipu, tak s těma křižovatkama to je úplně stejné. A víš co je krásný? Jak TI, co tu křižovatku ucpou, v tu chvíli jsou kamenní, neteční, nereagujou, vlastě oni tam v tu chvíli vlastně ani nejsou [nene] [biggrin] [lol] prostě český řidič v osobákách je ve většině případech takový zmrdlíček v plechovce na 4 kolech, co si většinou léčí svůj malej mindráček [rofl] bezohledností vůči slušným řidičům.
Pátek, 15. července 2016 - 20:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 2-2005
netečná slepice
Pavel2
Pátek, 15. července 2016 - 21:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14244
Registrován: 8-2002

pondělní tachovský chro-chro. taky jede paššíkem, taxe nedivte [happy]

kouzlo je v tom, že stačí 5% takových debilů aby českej řidič dostal nálepku prasete, přestože zbývající drtivá většina se aspoň snaží před zvonící tramvají uhnout. tuten jako by vůbec nevěděl že tam tramvaj je.

v tu chvíli kdy páchal skutek překážení tramvaji tam vlastně ani nebyl, naprosto neviditelný auto s neviditelným řidičem. být tramvajákem tak ho snad aspoň trochu postraším [biggrin]

co mě trochu překvapilo, že ani ve chvíli pořizování fotky se nesnažil jakkoli maskovat telefon na uchu. třeba zrovna domlouval kšeft za milión nebo zachraňoval manželství před rozvodem [lol]

co s tím nevím... policajt daleko, tramvaj (nebo jiný auto/trolejbus/autobus) nevidí neslyší, tak snad jedině lehnout si na čelní sklo aby se probral [happy] [happy]

007:
nechápeš základní rozdělení plzeňských pravomocí: MP se stará především o dopravu v klidu (tedy parkování) a PČR o tu, co se pohybuje.
Pátek, 15. července 2016 - 22:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2386
Registrován: 2-2005
ad P2:

kouzlo je v tom, že stačí 5% takových debilů aby českej řidič dostal nálepku prasete, přestože zbývající drtivá většina se aspoň snaží před zvonící tramvají uhnout. tuten jako by vůbec nevěděl že tam tramvaj je.

v tu chvíli kdy páchal skutek překážení tramvaji tam vlastně ani nebyl, naprosto neviditelný auto s neviditelným řidičem. být tramvajákem tak ho snad aspoň trochu postraším [biggrin]

co mě trochu překvapilo, že ani ve chvíli pořizování fotky se nesnažil jakkoli maskovat telefon na uchu. třeba zrovna domlouval kšeft za milión nebo zachraňoval manželství před rozvodem [lol]

co s tím nevím... policajt daleko, tramvaj (nebo jiný auto/trolejbus/autobus) nevidí neslyší, tak snad jedině lehnout si na čelní sklo aby se probral [happy] [happy]


a takovýhle nabubřelý arogantní impotentní prase s mozkovým vývodem bokem si v případě postrašení tramvajákem - řidičem bude na vedení PMDP a dozorčí rady PMDP a nedej panebože přímo u primátora Tmavovlasého stěžovat a chudák řidič asi dojezdil - i přes akutní nedostatek řidičů. poáč ON je bůh a řidič je jen howno, co se má podle jistých lidí ,,chovat jako profesionál ,, ( A klasa a jeho kámoši, bří Leštiblilové tě řeknou, že tak to má byť a tak je to v pořádku ) lidi se už dávno ničeho nebojí, telefonujou přímo před policajtama, silniční vyhláška jsou howna, co se nemusí dodržovat, když třeba cajtí řídí sv. křižovatku v poruše, tak nejméně ve dvou až 3 - 4 lidech, poněvadž motoristi ví absolutní hovno, co policajt dává za příkaz rukama s bíločernou tyčkou ( pendrekem ) a doplněnou píšťalkou........howna, jak známo se vysávají - nedodržují.
Pavel2
Sobota, 16. července 2016 - 12:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14245
Registrován: 8-2002
nesnažil bych se na neviditelnýho telefonistu hned nakydat všechnu nejhorší špínu, ale může se stát, že kdyby se na něj zatlačilo, začal by vyvádět.

včera odpoledne/navečer v S35 asistovali policajti a efekt byl minimálně ten, že se neucpávaly křižovatky kde byli přítomni. navigovali též zmatený řidiče když v S35 směr Lochotín musel bagr na silnici a tím pádem ubrala stavba z vozovky jeden jízdní pruh. rád bych věděl jaký bylo zdržení, ale to z chodníku poznat nelze.

kašlat na policajta ve vestě a s plácačkou si troufnou zatím jen ti nejotrlejší. třeba mladí motorkáři. ale jsou to ojedinělý případy.

základ při pohybu po městě autem je vyhnout se Klatovský. takže třeba Denisák - Skupova po trase U trati, Na Belánce rovně do Borský, pak doleva Mánesova, Bezovka, Ed. Beneše kolem FN Bory.

kdybysme měli dvě takový Klatovský od Bor až na Košutku, bylo by to lepší. ale západní okruh bude cca 2022 a nová náhrada kolem Boleváku (část přeložky I/20) snad zhruba 2019.

ve městě pod vládou ODS (a posledních několik volebních období pod ODS-ČSSD) tak jako v celým státě násobně narostl počet aut, ale kapitáni města na to nedokázali dostatečně rychle reagovat. řeknou postavíme průmyslový zóny, zajistíme tím pracovní místa, ale už nikdo moc neřešil kudy se do a z fabrik dostane materiál i hotový výrobky a stejně tak i jejich zaměstnanci. ne že by se nic nedělalo, ale jde to moc pomalu.
Neděle, 17. července 2016 - 17:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5171
Registrován: 9-2005
Ahoj, na sčítání aut 20.července v Plzni sháním brigádníky. Práce jednoduchá, pracovní doba mezi 13 až 17 h. Výplata cca. 500 Kč. Kontakt: klas@spvd.cz
Philip
Neděle, 17. července 2016 - 22:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 11-2007
Pár fotek z června 75let provozu/80let výroby trolejbusů v Plzni


SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Úterý, 19. července 2016 - 12:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 2-2005
V neděli jsem jezdil 16/6 a projet křižovatku u práce v 17.00 se mi podařilo projet až na potřetí a na hulváta. a ten vocas v bílé pixle nechtěl pochopit, že prostě pojedu. a taky že jo [rofl]

Úterý, 19. července 2016 - 18:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6426
Registrován: 12-2005
No to se dost divim že ten tramvaják stál v takový uctivý vzdálenosti. Já bych se mu nalepil na dveře a nesundal ruku ze zvonku.... to by se mu krásně telefonovalo. [angry]

Tuty blokátory s velikou chutí prasim. Prostě se rozjedu opřenej o klakson a ať dělají co umí. Nejeden si asi musel měnit textil po té co sem mu se zhoupnutim zastavil na pár desítek centimetrů od dvěří. Případně na motorce se sice kolem protahnu ale aspoň takovýmu do tý jeho pixly kopnu.
Třeba se takovým údům rozsvítí.[satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 19. července 2016 - 19:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 9-2005
Dosud známý, a maximálně kompletní program, akce s Legiovlakem a bitvou v sobotu 23. 7. v Bezdružicích: odkaz
Úterý, 19. července 2016 - 19:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 1-2009
Spoj linky 15 v 18.15 od borského Tesca do centra pravidelně nepobírá. U ex carrefouru se vejdou poslední a pak už nic (já vím za chvíli jede 18 na CAN). Ale v tom dnešním vedru i přes otevřená okna ve voze stejná teplota jako venku, a navíc odér jak v pavilonu opic, a to nikdo neměl nějak zašpiněný oděv. Jak tu nedávno říkal Libor, absence celovozové klimatizace je v létě velké mínus. PMDP v tomhle zaspaly dobu. Klimu mají skoro všechna nová auta a půlka 15 letých levných ojetin. A navíc jedna kardinální otázka. Jak bez klimy vychladit trolejbus či autobus, který přískoky popojíždí rychlostí chůze či jen o málo rychleji v kolonách rozkopaného města?
Martinmarilynmanson
Úterý, 19. července 2016 - 20:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10171
Registrován: 12-2007
absence celovozové klimatizace je v létě velké mínus
Mám vypozorvané z loňska, kdy byly největší vedra, že busy linky XY jezdily tak o 80% prázdnější než jindy o prázdniny. Tak buď si všici vzali dovolenou, nebo raději auto s klimatizací. Ale podobné to je podle mě i u linkovky a vlaků...
Be clever - use public transport!
27
Středa, 20. července 2016 - 00:19:49  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
James_bond: Nemluvě o tom, že ta 18 tu 15 v Koperníkovce téměř dojela, protože rychleji obsluhovala... (a přijela s +2")
Středa, 20. července 2016 - 07:33:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17834
Registrován: 5-2002
Spoj linky 15 v 18.15 od borského Tesca do centra pravidelně nepobírá.

Díky, až bude někdy čas, půjdu se tam podívat.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 20. července 2016 - 09:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2389
Registrován: 2-2005
Uz pred par lety jsem cetl clanek v dopravnim tisku.kde jista renomovana pani uvedla.ze celovozova klima je dnes naprosty standart. Ale tady dopravci setri na lidech.a lidi drzi hubu.dulezitejsi jsou scitani cestujicich.ruzny reklamy na vozech, reklamni marketinkove curakoviny a nasledne ankety.jak se nam to vsechno libi. Ale ja chci jet v lete jako clovek a ne jako dobytek.Vrcholem jsou praseci okenka,ktere jsou dosazene na karoserii s celovozovou klimatizaci. Tady se da predpokladat.ze ty vozy objednal nekdo.kdo je naprosty diletant a nebo dostal dobre zaplaceno do kapsicky. A o zivocisnem oderu zahranicniho odpadu hakujiciho v nasich slavnych montovnach ani nema cenu mluvit.
Pátek, 22. července 2016 - 13:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 12-2006
Ad Libor hh: Ale zapomněl jsi dodat, že příčinou toho, že ve vozech není klimatizace může Leškoidní mafie, která veškeré prostředky, které již na její nákup byly vyčleněné odklonila do sčítání, na kterém si nahrabala miliony.
PS: právě sedím na Havaji na pláži, koukám na hezké holky, popíjím mojito a užívám si peněz, které jsem si nahrabal na sčítání v plzeňské MHD.[biggrin]
Kritik
Pátek, 22. července 2016 - 13:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 6-2007
Uz pred par lety jsem cetl clanek v dopravnim tisku.kde jista renomovana pani uvedla.ze celovozova klima je dnes naprosty standart.

Celovozová klima a zastávka každých 400 metrů? Z jedné zastávky do druhé 1 až 2 minuty? Široké dveře kdy se otevře praktický skoro celá polovina boku busu? Podle mě vyhozené peníze za něco co nemůže fungovat.[crazy]
Pátek, 22. července 2016 - 13:32:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5014
Registrován: 2-2005
Podle mě vyhozené peníze za něco co nemůže fungovat.

Taky jsem si to myslel, avšak funguje to. Nejlepším příkladem je dopravní podnik ve Zlíně či v Bratislavě, kde už dostali rozum a přiblížili se úrovni 21. století.

Ostatně v práci musíme držet v autech teplotu do 25°C a to vždy, i když vykládáme co chvíli, i když vykládáme mnohem dýl jak MHD, a i když také otevíráme celou půlku auta, tak nesmíme mít teplotu v nákladním prostoru nad 25°C (to je pak o průser). A jde to.

Takže myslím, že by se dopravní podniky (obecně, nejen v Plzni) mohly ke svým zákazníkům chovat alespoň tak, jako my se chováme ke zboží naházeném v bedně.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
leškoloid
Pátek, 22. července 2016 - 17:09:42  
Neregistrovaný host
213.168.181.167
Leško.už nehul [happy]
Martinmarilynmanson
Pátek, 22. července 2016 - 20:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10185
Registrován: 12-2007
Podle mě vyhozené peníze za něco co nemůže fungovat
Proto to jinde funguje... [lame]
Be clever - use public transport!
Sobota, 23. července 2016 - 09:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 2-2005
ad Kritik:
Celovozová klima a zastávka každých 400 metrů? Z jedné zastávky do druhé 1 až 2 minuty? Široké dveře kdy se otevře praktický skoro celá polovina boku busu? Podle mě vyhozené peníze za něco co nemůže fungovat
Zjisti si nějaké relevantní informace o celovozových klimatizacích a pak něco povídej o vyhozených penězích. Myslíš si, že tam, kam kupují vozy s klimatizací by vyhazovali peníze jen tak pro nic za nic? Trochu pravdivý přímý argument hodný lidem, kteří celovozovou klimatizici nechtějí koupit z důvodu financí a nebo z důvodu, že o tom nic neví a je jim to jedno, poáč MHD nikdy nevyužívali. já už nevím, v jakém časopisu jsem to četl, je to už delší dobu ( cca 2 roky ) ale byl známý dopravní časopis.
Prostě celovozová klimatizace ve veřejné dopravě je dnes základ příjemného, hygienického a pohodlného cestování.
Sobota, 23. července 2016 - 11:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 2-2005
ví se, jaký je osud tohoto vozu?
473
Sobota, 23. července 2016 - 16:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 839
Registrován: 10-2008
V prdeli. Fotky z ledna z fb.



A komentáře k tomu:
To si takhle jeden známej vzpomene 30. prosince, že musí odvézt bus který někde stojí ... no už dlouho ... . i přes veškerou snahu, "ábéčko" toto místo neopustilo.

nepodařilo se ho nastartovat z důvodu tekoucího ručního čerpadla, přes které si sálo vzduch a náhradní jsem sebou neměl ....

No co jsem mohl mít možnost vidět já, tak to umírá na korozi, no a nebo na rez

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Moje hobby.. autobusy.. Kdo mě nezná.. nepochopí..
Od září 2009 nenávidím ty keply PLF, T3- 190+191 4ever
seznam-autobusů
27
Sobota, 23. července 2016 - 16:52:50  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Ke klimatizaci: V Plzni máme (asi neprovozní?) důkaz, toho, že to funguje a lidé to vnímají: Elektrobusy, co byly loni na 27. V létě, pokud se neupekly, to byl jediný spoj, kde bylo vevnitř snesitelně...
Kritik
Sobota, 23. července 2016 - 18:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 6-2007
Ještě jednou celovozová klimatizace.
Marně hledám nějaký odkaz kde to funguje ve městě ne na nějakých příměstských linkách. Ale třeba mě někdo pošle odkaz.

Je to přesně jak tu kdosi píše o 27.
Vyberu si jednu poměrně krátkou a ne příliš vytíženou linku nové vozy vydrží sotva jedno léto každý den kdy jsou v provozu stojí jeden záložní autobus na Košutce. Přitom při slavnostním zahájení provozu se všude psalo že budou používány i na lince 33 ale v provozu s cestujícími jsem je na lince 33 nikdy neviděl (proč asi?).
Jva
Sobota, 23. července 2016 - 19:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 6-2002
Všude ve světě to funguje (a dokonce tak samozřejmě, že o tom nemusí přiblblým psát referáty)...
(ono totiž kdyby to nefungovalo, tak by nekupovali, na rozdíl od našich končin, kde je funkčnost až druhotným kritériem daleko za politikou/dotačními tituly)
Cynik - tak říká optimista realistovi...
prznitel mhd
Neděle, 24. července 2016 - 13:14:00  
Neregistrovaný host
37.188.139.165
Vždyť je to jako s topením, také se při otevření dveří část vyvětrá do ztracena, tak to prostě je. A také to funguje..
Strejcekms
Neděle, 24. července 2016 - 13:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 11-2010
Rtuť teploměru stoupá, klimatizace ve vozech MHD jede naplno
Neděle, 24. července 2016 - 13:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5821
Registrován: 5-2002
Marně hledám nějaký odkaz kde to funguje ve městě ne na nějakých příměstských linkách. Ale třeba mě někdo pošle odkaz.

[proud] [proud] [proud]

Všechny velká města s MHD provozy na západ, východ, sever i jih od nás. Vlastně stačí akorát vypadnout z ČR a koukat... Jinak není neobvyklé, že místní dvorní dodavatel trolejbusů dodá trolejbus s plnou klima a kamerovým systémem o 2 miliony levněji...
Neděle, 24. července 2016 - 18:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 1-2009
Můj známý letošní léto cestuje po Islandu. Z Akureyri jel autobusem k nějakým vodopádům a ten Crossway světe div se má klimatizovaný salon cestujících.
Kritik: Zažil jsem klimu ve Španělsku i v Dubaji. Nástup předem (když je plná zastávka tak to trvá několik minut), výstup zadem. Klima funguje. A berte to logicky. V zimě používáme ve vozech topení, dveře jsou otevřené na výstup a nástup stejně jako v létě a světe div se, ten salon cestujících nevymrzne ani při venkovních 20 pod nulou.
Vemte si vstup do supermarketů. Tam je nad dveřmi takové zařízení které udržuje teplotu, aby při otevřeném vchodu se horko nenahrnulo dovnitř.
Pondělí, 25. července 2016 - 00:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17841
Registrován: 5-2002
Podle mě vyhozené peníze za něco co nemůže fungovat.

A proč to tedy jinde funguje? Občas je dobré zvednout zadek a vyrazit do světa [happy]

V prdeli. Fotky z ledna z fb.

U tohohle majitele se nic jiného nedalo čekat. Znám osobně, vím, jak se u nich starali o karosy 700, což byly sériově vyráběné vozy, které umí opravit skoro každej.

Marně hledám nějaký odkaz kde to funguje ve městě ne na nějakých příměstských linkách. Ale třeba mě někdo pošle odkaz.

Tramvaje v Záhřebu, autobusy v Madridu, Citara DP Katowice, české trolejbusy Škoda Solaris dodávané do Bulharska. Mám pokračovat?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 25. července 2016 - 09:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 2-2005
ad Johny512:
To si takhle jeden známej vzpomene 30. prosince, že musí odvézt bus který někde stojí ... no už dlouho ... . i přes veškerou snahu, "ábéčko" toto místo neopustilo.

a šance na záchranu? jinak smutné koukání. ale dali by se z toho vytěžit náhradní díly.

ad Martin_j:

Tramvaje v Záhřebu, autobusy v Madridu, Citara DP Katowice, české trolejbusy Škoda Solaris dodávané do Bulharska. Mám pokračovat?

Kdo rozhoduje v Plzni, co se koupí za vozy, respektive, kdo vypisuje požadavky na vybavení vozů ve výběrovém řízení? Já osobně chci klimatizované vozy - nové, když se pořizují. Jinak odmítám v těchto vedrech používat MHD. Pustím si klimu v autě. A hlavně mi odpůrci klimatizací nepište, jak by ve vozech byla zima. PMDP má dost kontrolních mechanismů, jak kontrolovat správné používání.
viz třeba toto, mystery , což se na řidiče PMDP praktikuje poměrně často.

(Příspěvek byl editován uživatelem libor hh.)
okna
Pondělí, 25. července 2016 - 12:23:30  
Neregistrovaný host
85.71.190.42
Ono by možná většinou stačila pořádná okna místo 10 cm úzkých vyklápěcích okýnek jako jsou v některých Citelisech. Když jsou velká šoupací jako ve 25 Tr, tak to ještě ujde.
Pavel2
Pondělí, 25. července 2016 - 13:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14259
Registrován: 8-2002
tenkrát se prej Citelisy dělaly akorát s těma pidivyklápěčkama. zřejmě se od začátku nepočítalo s variantou, že budou BEZ klimatizace.
Pondělí, 25. července 2016 - 14:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 840
Registrován: 10-2008
Libor: hele asi by to za záchranu stálo i víc než např. ty Renaulty, co se teď prodávají - těch 21Ab je žalostně málo. Místo kam to případně zase schovat pod střechu by bylo, ale já na to teď bohužel nemám prachy. [uhoh]
Nedávno šla prý do šrotu i ta muzejní MBA 33-78

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Moje hobby.. autobusy.. Kdo mě nezná.. nepochopí..
Od září 2009 nenávidím ty keply PLF, T3- 190+191 4ever
seznam-autobusů
Pondělí, 25. července 2016 - 15:23:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17843
Registrován: 5-2002
Chlapci, zkuste si vygooglit fotky Citybusu SPZ IIG-954 z DP Budapešť. A povšimněte si velkých větraček. Má to i bratříčka, ten se vrátil k nám. Nejsou to Agory, oboje je to vyrobeno u nás v Mýtě.

Maďaři jsou totiž divní a požadují, aby mělo všechno velká otevíratelná okna.

Naopak Němci jsou v tomhle poněkud úchylní a třeba Ikarusy dodávané do DDR byly bez otevíracích oken, aby se náhodou nedejbože nějaký východoněmecký soudruh nepokusil vystoupit oknem. Viz například zde. A představte si, jaká je to radost, když jsou venku tropické teploty a vy jedete v Bulharsku v Gabrovu Ikarusem ex Kraftverkehr Werningerode [crazy]

Podobná lahůdka jsou tyhle autobusy - malé vyklápěcí okénko vzadu a jinak jen náporové větrání. Řidič jednoho z nich mi vykládal, jak mu ve voze slabší povahy za jízdy omdlévají z horka.

Podobná lahůdka je tenhle autobus.

A tak bysme mohli pokračovat.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pondělí, 25. července 2016 - 16:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14260
Registrován: 8-2002
MJ:
podle kouřový clony bych odhadoval, že v tom DDR Ikarusu máš vlastně dvě možnosti - buď se upéct ve skleníku nebo udusit jak v plynový komoře. vyber si [biggrin]

co se citybusů/citelisů týče, jen jsem připomněl, co se nám tu tehdy vykládalo, že se to s velkýma větračkama prostě nevyrábí. až později jsme měli možnost vidět, že to není pravda a záleží jen na tom, co si zákazník objedná.
Kuba_j
Pondělí, 25. července 2016 - 16:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 8-2005
okna: Ono by možná většinou stačila pořádná okna místo 10 cm úzkých vyklápěcích okýnek jako jsou v některých Citelisech. Když jsou velká šoupací jako ve 25 Tr, tak to ještě ujde.

Jo, které pak v 35°C důchodci zavírají, aby je to náhodou neofouklo a než přijdou na to, jak se to okno zavře, tak zavřou, jak okno za nimi, tak okno před nimi [uhoh].
Pondělí, 25. července 2016 - 23:01:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1905
Registrován: 12-2006
A co třeba místo brečení tady na k-reportu začít pro to něco dělat.
Ono to třeba také může být tak, že nikoho z Pmdp možná ani nikdy nenapadlo nad klimatizací ve vozech uvažovat.
Vezmu-li to z druhé strany, když jsem si před lety kupoval své první auto, tak by mi ani při objednávce nenapadlo v položce příplatkové výbavy nad klimatizací uvažovat.
Bylo to z mého pohledu něco drahého, nesmyslného a z říše snů.
Pak jsem jí náhodou dostal ve služebním autě a najednou jsem zjistil, jak je to skvělá věc.
A samozřejmě další auto ji už mít muselo.
Pavel2
Pondělí, 25. července 2016 - 23:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14262
Registrován: 8-2002
klima je dneska stejně běžná jako servo. nový auto bez serva si už dneska taky nikdo neumí představit. koupili by si ho akorát puritánský masochisti. takže řeči o tom, že jsou v PMDP všichni hluší a slepí jsou... přinejmenším zvláštní.
Úterý, 26. července 2016 - 09:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 2-2005
ad Vlastimil_l:
A co třeba místo brečení tady na k-reportu začít pro to něco dělat.
Ono to třeba také může být tak, že nikoho z Pmdp možná ani nikdy nenapadlo nad klimatizací ve vozech uvažovat.
Vezmu-li to z druhé strany, když jsem si před lety kupoval své první auto, tak by mi ani při objednávce nenapadlo v položce příplatkové výbavy nad klimatizací uvažovat.
Bylo to z mého pohledu něco drahého, nesmyslného a z říše snů.
Pak jsem jí náhodou dostal ve služebním autě a najednou jsem zjistil, jak je to skvělá věc.
A samozřejmě další auto ji už mít muselo.


ale, ale, ale, pane redaktore, copak nám to podsouváte??
podle toho, co jste napsal, tak mě vychází, že nikdo z vedení PMDP a magistrátu Plzně včetně dozorčích rad nejezdí MHD a jezdí například do práce a z práce v klimatizovaných autech, takže neví, jaké je vedro v létě ve vozidlech městské dopravy?? ale, ale, ale, pane redaktore, příště se trochu zamyslete, než zase něco napíšete [lame] ( ale pak by to dávalo smysl, proč se nové vozy nakupují bez klimatizace.)

(Příspěvek byl editován uživatelem libor hh.)
Horstfuchs
Úterý, 26. července 2016 - 13:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 11-2013
Vlastimil I. má zase návaly střízlivosti. Kupte mu někdo flašku, on dá zase pokoj [lol]
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Pavel2
Úterý, 26. července 2016 - 14:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14266
Registrován: 8-2002
na Wilsonově mostě se "nově" tvoří ve vyjetých kolejích díra, směrem od nádraží k Práci. jemnej štěrk kolem dlažebních kostek na tom místě už skoro úplně odnesla voda stojící při dešti v těch kolejích, nebude to trvat dlouho a dlažba půjde rozebrat holýma rukama.

v zálivu zastávky u small_Tesca na Americký je ve stejným směru na levý kola propadlina, která se taky pořád nenápadně zvětšuje (už několik měsíců).

asi to budu muset nafotit a oblažit fotodokumentací SVSmP + PMDP, aby si toho někdo všiml...

škoda že dlažbu na tom mostě takhle zmrvili [ko]
nikdo prej chybu neudělal, ale sype se jim to pod rukama... zajímavý.
T_m
Úterý, 26. července 2016 - 17:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3178
Registrován: 5-2002
Pavel2
http://plzni.to/map
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pavel2
Úterý, 26. července 2016 - 20:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14267
Registrován: 8-2002
aplikace pěkná. ale bez detailní fotky z místa je to stejně nahouby. nadto "řešení" některých problémů fakt zajímavý, někdy k smíchu, někdy k pláči, někdy jsou v tý app neaktuální informace.
ale pořád o hodně lepší než nic, dík za odkaz [ok]
Středa, 27. července 2016 - 08:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 9-2005
Srpnové Bezdružické parní léto s 354.195. odkaz


Pátek, 29. července 2016 - 07:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 873
Registrován: 8-2011
Ono to třeba také může být tak, že nikoho z Pmdp možná ani nikdy nenapadlo nad klimatizací ve vozech uvažovat.

A já si myslel že je rok 2016...[crazy]
Pátek, 29. července 2016 - 21:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 12-2005
ZOOvláček konečně dostal pořádnej potah [rofl]


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Neděle, 31. července 2016 - 12:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14273
Registrován: 8-2002
2x zkušební jízda v Borský ulici:
26 Tr Solaris #563, út 12.07.16
26 Tr Solaris #557, pá 15.07.16
foto bohužel.

z toho plyne, že letošní rok přibyde nejméně 7 krátkých trolejbusů. budou se vyřazovat nějaký 14 TrM? víme který? jestliže teď s-a uvádí 9 provozních (435, 437, 443, 444, 446, 450, 457, 459 a 460), znamená to, že do příštího roku zbydou dva poslední kusy a 2017 tudíž skončí 14 Tr úplně. byly tu s námi od roku 1980, tj. zatím 36 let.
Neděle, 31. července 2016 - 13:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2006
Pavel2: Tady je seznam 14 Tr nabídnutých k odprodeji.