Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 13. 09. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 13. 09. 2016

dolů
   autor příspěvek
T_m
Pátek, 02. září 2016 - 13:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3198
Registrován: 5-2002
Breník J.:
"Podle mého názoru si zaměstnanci PMDP přáli, aby názvy konečných či vyjíždějících stanic trolejbusových linek č. 10 TYLOVA a linek v Borské ulici na bývalém Karlově CÍNOVÁ, byly co nejkratší. "

Bohužel je zcela zásadní omyl v tom, že město netvoříme pro zaměstnance DP a pamětníky, co si pamatují, kde byla Cínová před 50 lety nebo jak se chodilo na CAN z Husova náměstí. Město tvoříme pro současnost a budoucnost a hlavně pro lidi a to tak, aby se v něm dokázali orientovat.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pátek, 02. září 2016 - 17:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17880
Registrován: 5-2002
Takže v odpovědi se píše v podstatě to, co jsem tu včera psal já.

A paranoidní Mykl je najednou spokojený, i když ještě včera za vším viděl sabotáž zlých úředníků a bůhvíkoho ještě :D

Člověče, my tě tu nemít, měli bysme strašně nudný život [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 02. září 2016 - 18:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 595
Registrován: 6-2003
T_m:
"Vážení, dostal jsem mail. Věcný, slušný a profesionální."
T_m:
"V případě Cínové hraje roli i skutečnost, že ve spolupráci s městem řešíme zřízení nové zastávky Vozovna Karlov pro výstup ze zatahujících vozidel, která se pak promítne i do označení cílů vozidel."
No vidíš T_m, stačilo prostě počkat a odpověď je na světě. Dočkej času, jako husa Klasu - on ti to celou dobu říkal [wink]. Takže následující poznámka:
T_m:
"Jaká si myslíte, že přišla z DP odpověď? .... .... ....
Správě, žádná. Protože pohrdáme veřejností ... "
by si zasloužila alespoň omluvu ve smyslu "Sorry, spletl jsem se." Místo toho zase odvádíš řeč jinam, [bomba]arduješ své tradiční virtuální nepřátele a na konci příspěvku uraženě odcházíš.

Malý_fotograf:
"Tylova je totiž zastávka ve stejnojmenné ulici, která vede třeba i okolo Škodovky (potažmo CANu). Snad se dočkáme aspoň doplňkového řádku, upřesňujícího kudy trolejbus jede, jako je tomu u cíle Nová Hospoda."
[ok] To by bylo rozumné, než bude vybudována ta výše zmíněná zastávka Vozovna Karlov.

T_m:
"Jméno jsem s dovolením vymazal, nepřeji si totiž, aby se po pisateli někdo ze zakomplexovaných aktivistů vozil. "
Proč by to kdokoli dělal? Jména osob odpovědných za tu kterou činnost v PMDP jsou uvedena veřejně na webu nebo v seznamu telefonních a mailových adres na portálu města Plzně. Ať už odpověděl kdokoli (řekněme paní F nebo pan V, ono v reálu moc jiných možností není), je to její/jeho práce a paranoidně to zatajovat je zcela zbytečné. Tato poznámka (a dalších x podobných výše) spíš svědčí o přetrvávajícím komplexu autora příspěvku.

A ještě poznámka o SPVD. Někteří lidé se nezmění nikdy (no vlastně jo, říká se morbidně že "hlína to vytáhne"), někdo / něco se změní dost... tak i zlořečená "aktivistická" SPVD, v představách některých hlav jakási temná zednářská lóže, se kapánek změnila. Nějak se totiž za poslední léta změnili její členové a "boys" okolo - ono je totiž také třeba chodit do zaměstnání, jezdit na služební cesty, vést partnerský a rodinný život, jezdit na soukromé cesty s přáteli či rodinou, udržovat byty a domy, provozovat jakoukoli jinou práci či zábavu (nehodící se škrtněte), zkrátka žít jako obyčejný člověk (některým se to z jejich mikrosvěta, pravda, představuje poněkud špatně). Takže "zločinné" činnosti této organizace jsou toliko nárazová pomoc s organizací sčítání aut a cestujících, organizace pár výletů ročně a spoluorganizace Mikulášských jízd. Ale je to marný, je to marný, ten spolek bude prostě pořád ztělesněné [satan] a stokrát opakovaný blábol se (aspoň ve vlastních představách a mezi příznivci ZATÍM bez vlastního názoru) stává pravdou a tu je třeba, soudruzi, jednoznačně odsoudit[pozor] [crazy]

EDIT: Než jsem to stihl odeslat, M_k mě předběhl... domluvení jsme fakt nebyli [nene]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka_Š.)
Pátek, 02. září 2016 - 18:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 1-2009
Proč musí být ta košutecká výluka dlouhá 3 měsíce? Japonci by to zvládli za takové 2 týdny. Dneska jsem jel 3A na konečnou, v autobuse odpoledne poloprázdno (v horším případě jen jednotky lidí), zato tramvaj 4 plná. Na staveništi absolutně žádný stavební ruch, očekával bych že se v pracovní den bude něco dít. Na staveništi akorát pár přenosných toi toi záchodků a jeden kontejner na stavební suť. Vypadá to, že tam ještě vůbec nic nezačalo. Proto se ptám, proč musí být tramvajová výluka od 1. září, když se vůbec nic neděje a proč není až od pondělí 5. září? Dřív se podle mě nic dít nebude.
Dovedl by někdo spočítat, kolik takový jeden den výluky dopravní podnik stojí? A proč se na staveništi vůbec nic neděje? (očekával bych minimálně nějaké rozebírání kolejiště)
Pátek, 02. září 2016 - 22:26:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17881
Registrován: 5-2002
Doporučuju zeptat se Japonců, proč se nepřihlásili do výběrového řízení na realizaci té stavby [biggrin]

Na staveništi absolutně žádný stavební ruch

Každá pravda má své datum a svůj čas. V tuhle chvíli jsou vytrhané panely z kolejiště mezi konečnou a Plzeňkou a v úseku Plzeňka - Severka byla vidět snaha zpojízdnit tramvajovou trať, protože tohle.

v autobuse odpoledne poloprázdno (v horším případě jen jednotky lidí),

Jak v kterém. Byly případy, že jel autobus z Lék.fak.na Košutku prázdný a nebo vezl pár lidí, které by pobral i dispečer do své služební škodovky. A byly i případy, kdy tím někdo jel. Většina lidí ale jede čtyřkou na konec a zbytek dojde pěšky. Naopak ve směru do města lidi tím autobusem jezdí celkem dost.

Proto se ptám, proč musí být tramvajová výluka od 1. září, když se vůbec nic neděje a proč není až od pondělí 5. září? Dřív se podle mě nic dít nebude.

Jsou sundané troleje, jsou vyhrabané panely a o víkendu se tam bude něco kopat, proto ty autobusy musí jet po kolejích.

odkaz

Co se týká automobilové dopravy, první větší omezení čeká řidiče ve dnech 3. a 4. září, kdy bude pro veškerou dopravu uzavřena Gerská ulice mezi Studentskou a Kralovickou ulicí, a to pouze ve směru na Záluží.

Takže doporučuju pro příště nepsat nesmysly [talker]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Breník J.
Pátek, 02. září 2016 - 23:44:27  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Je doloženo, že už 4 nové trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris vyjely s cestujícími do konce srpna: č. 557 27. 8., č. 558 28. 8., č. 560 30. 8. a č. 559 31. 8. Ten vůz č. 559 byl na krátkém šejdru asi linky 12, dnes na šejdru 15. Jinak dnes v provozu všech osm 26 Tr s oranžovým digitálním označením č. 553 - 560. Na lince č. 11 vozy 553 a 555, na lince č. 12 vozy 557 a 558, na lince č. 15 pak 554, 556, 559 a 560. Přitom jsem už tento týden neviděl žádný vůz 14 Tr, přesto na všech linkách se na jízdních řádech objevují a dokonce nesmyslně i čtyři vozy 14 Tr zasebou o víkendu na lince č. 16, kde jich je uvedeno celkem pět ! Přitom už velice dlouho kromě linky č. 10 nejezdily zasebou obvykle ani dva 14 Tr.
Sobota, 03. září 2016 - 02:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 5-2006
Před půlnocí nepěkně zbořený Citelis zatahující z 53 do vozovny na křižovatce U trati x Doudlevecká x Prokopova.
Asi srážka s OA, řidiče odvážela sanitka. Tak snad bude OK...
54536
Sobota, 03. září 2016 - 06:29:32  
Neregistrovaný host
77.48.106.122
Citelis X Bmw - nehoda
Sobota, 03. září 2016 - 09:35:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 5-2002
Připomínám, že se další schůzka přátel městské hromadné dopravy "Tram-Bus-Clubu" se uskuteční v plánovaném termínu ve čtvrtek 8. 9. 2016 od 17:00, ale pozor, tentokrát na Slovanech!
Sejdeme se tedy v 17:00 před vchodem do tramvajové vozovny (Slovanská alej 35).
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Sobota, 03. září 2016 - 11:32:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5029
Registrován: 2-2005
Já bych ještě doplnil, že je kompletně sundané trolejové vedení.

To jen James Bond jako vždy (a není sám, viz. předchozí diskuze) hledá problémy tam, kde nejsou. Ještě do toho zakomponovat názor sestřiček z FN Lochotín a bude to komplet [crazy]
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Breník J.
Sobota, 03. září 2016 - 23:33:33  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Dnes všechny 4 nové 26 Tr Solaris č. 557 až 560 vypraveny na linku 16, doplněné ještě č. 553 a 555. Na 15/4 vypraven budoucí muzejní vůz 14 Tr č. 457.
2009
Neděle, 04. září 2016 - 20:09:58  
Neregistrovaný host
78.136.159.156
V pátek si budoucí muzejní vůz 457 dokonce zajezdil na celodenní 12/4 [wink]
Neděle, 04. září 2016 - 22:49:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 8-2013
James_bond:
" Vypadá to, že tam ještě vůbec nic nezačalo."

odkaz

James_bond:
"Proto se ptám, proč musí být tramvajová výluka od 1. září, když se vůbec nic neděje a proč není až od pondělí 5. září? "

Mě ve škole stačilo už takhle spolužákům, co přijeli po 2 měsících do Plzně vysvětlovat, proč jezdí nějaká 3 a jak se dostanou na Severku na bus, když v neděli přijeli normálně tramvají nebo je v pondělí ráno přivezli rodiče.

Už vůbec si nedokážu představit (a nebo nechci), jak by to dopadlo, kdyby se 2 dny tvářilo vše ok, a pak bum [crazy].


Trollino_15:
"To jen James Bond jako vždy (a není sám, viz. předchozí diskuze) hledá problémy tam, kde nejsou. Ještě do toho zakomponovat názor sestřiček z FN Lochotín a bude to komplet [crazy]"

Taky se docela divim, že vůbec reaguju [wink]
27
Pondělí, 05. září 2016 - 07:23:36  
Neregistrovaný host
46.135.3.15
7:20 od Zoo na 41 nějaká 12m SORka [crazy]
Pondělí, 05. září 2016 - 15:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5191
Registrován: 9-2005
Kdo by snad ještě nevěděl, v sobotu 10. 9. mezi 10-15 h DOD na stavbě tunelů Ejpovice. Přístup k pražskému portálu od obcí Kyšice či Dýšiná, resp. vlakové zastávky Dýšiná (bude možné projít od zastávky areálem I.P.P.E. přímo k Infocentru u hlavní brány), odkud by měl jezdit kyvadlově autobus k portálu, parkovištím a k jižními (plzeňskému) portálu, kde ústí prohlídková trasa s průchodem dokončeného tubusu: odkaz

Případně lze přijít také od zastávky Ejpovice, vykoupat se v jezeru po bývalém dolu hrudkovny, projít se podél rozestavěné trasy přeložky, omrknout u pražského portálu přichystaný razící štít a skončit v minipivovaře v Kyšicích: odkaz
Pondělí, 05. září 2016 - 18:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 8-2013
27:
"7:20 od Zoo na 41 nějaká 12m SORka [crazy]"

A na 30 odpoledne sorky 553 a 584

(Příspěvek byl editován uživatelem Klobasa.)
Pondělí, 05. září 2016 - 18:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 1-2009
Podle mě jsou linky 30 a 41 plnější než výlukové busy 3A a 4A. Když jsem s ním jel, tak ve voze nás na výluce bylo těsně před odpolední špičkou 10 a v autobuse za námi byl jeden jediný cestující. Pokud je nedostatek kloubáků, tak radši krátký vůz na 3A a 4A.
Už opět z větší části nefungují infopanely u vlakového nádraží. U trolejbusové zastávky nefungují 2 ze 4, u tramvajové funguje pouze jeden. Přitom se opravovaly relativně nedávno.
Dneska po dešti měly kloubové trolejbusy problémy s trakcí. Pneumatiky se chvíli protáčely a při brždění se kola zablokovala, takže trolejbusy zastávky přejely o několik metrů, byť se k zastávkám blížily nižší rychlostí než obvykle. Nebyl to jen jeden vůz, ale všechny kloubáky, které jsem viděl a kterými jsem jel. Čím to je? Nejlevnější pneumatiky na trhu s mizernými vlastnostmi? Nebo to je tím, že zastávky jsou z klouzavých žulových kostek? (jenže trolejbus měl problém zabrzdit i na křižovatce u ex Intersparu, teda Stavebních strojů)
T_m
Pondělí, 05. září 2016 - 22:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3199
Registrován: 5-2002
Slyšel jsem, jak si jedna sestřička z Lochotína stěžovala, že se nemoha se svými přednostmi dostat do autobusu. To bude asi vážné a chtělo by to řešit [kladivo] Nebylo by možné takovou sestřičku umístit hned vedle řidiče, aby přečnívala nad palubní deskou? [biggrin]
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pavel2
Pondělí, 05. září 2016 - 23:37:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14354
Registrován: 8-2002
007:
pakliže se to stalo na více vozech, asi se nakazily nějakým (sw) virem [wink]
já jsem dnes odpo přijel do doubraffky z města kb_solarisem asi 536 a v první chvíli mi přišlo, že dává řidič při rozjezdu "podlahu" [lol]

ale stalo se to nejméně na 3 dlážděných zastávkách po sobě a když jsem byl na těšínský venku, přišlo mi to, že se poslední náprava nějak hádá s pohonem (táhne-netáhne a pořád dokola). prostřední není poháněná, takže ta se akorát veze.

třeba doudleveckej záškodník skutečně infikoval vozy nějakým šmejdem, kterej se aktivuje při splnění určitých podmínek [proud]
Úterý, 06. září 2016 - 08:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 5-2002
T_m > Takovéto závažné nepravidelnosti ve veřejné dopravě se musí řešit nejlépe japonským způsobem, tzn. pomocí nacpávačů (velké ruce/dlaně výhodou) [happy]
kv
Úterý, 06. září 2016 - 21:10:46  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Pro Citelis č. 497 bylo 2. září 2016 posledním dnem provozu.

Opravovat po nehodě se už nebude.
497
Úterý, 06. září 2016 - 22:47:29  
Neregistrovaný host
77.48.97.76
Proč by se neopravil? Oprava by měla být hrazená z pojistky viníka. Mimochodem, je to také rok od nehody čísla 528, ten stále ještě po opravě není ani zpátky...[uhoh]

Mimochodem, ze starých trolejbusů dnes viděny např. 435 na 12 a 446 na 15 [fotic]
Horstfuchs
Úterý, 06. září 2016 - 23:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 11-2013
Proč by #497 měli opravovat, když to v té nejlepší fabrice fPrzni nevyrobili a tudíž v depó to neumí? Přece nebudou živit nějakýho dalšího vyžírku, když si to nemůžou vyžrat sami
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
528
Středa, 07. září 2016 - 00:53:12  
Neregistrovaný host
85.71.190.42
528 jiz nejaky tyden jezdi, i s reklamou na Globus.
Středa, 07. září 2016 - 00:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 10-2008
Citelis č 528 je zpět v provozu, dnes myslím na 53. Ohledně 497 jsem slyšel to samé, pravděpodobně to bude první vyřazený Citelis.
Moje hobby.. autobusy.. Kdo mě nezná.. nepochopí..
Od září 2009 nenávidím ty keply PLF, T3- 190+191 4ever
seznam-autobusů
Pavel2
Středa, 07. září 2016 - 07:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14360
Registrován: 8-2002
cože???? to už jsme skutečně tak bohatý, že můžeme "vyhodit" 10 let starej bus? [crazy]
Malý_fotograf
Středa, 07. září 2016 - 08:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6000
Registrován: 5-2002
497: Taky mě to podivuje. Ale možná odhalili na rámu něco, co není z fotek patrné. Každopádně bych se nedivil, kdyby ten citelis v bouraném stavu koupil jiný DP (nebo autobusový dopravce Sběratel v česku provozovatelných vraků a. s. - teda vlastně jsem chtěl říct ČSAD Autobusy Plzeň a. s. [biggrin]) a opravil.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Kritik
Středa, 07. září 2016 - 10:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 6-2007
cože???? to už jsme skutečně tak bohatý, že můžeme "vyhodit" 10 let starej bus?¨

10 let staré auto po bouračce taky opravujete? Pojišťovna zaplatí škodu a je věcí majitele co autem nebo autobusem udělá. Je možné, proto že podobně byla poškozená 528 myslím že dokonce dvakrát před tím 521 ví se kolik by stála oprava , jaká je dostupnost náhradních dílů, a jak dlouho by trvala oprava /528 myslím skoro 1 rok/ že výhodnější bus "vyhodit" - odprodat nebo rozebrat na náhradní díly[andel]
Pavel2
Středa, 07. září 2016 - 11:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14361
Registrován: 8-2002
ten autobus na 99% někdo opraví a bude dalších 10 let jezdit. v případě, že se to nebude opravovat v režii DPMP/BT, někdo si na tom možná i hezky namastí kapsu. je to byznys. jestliže škodu aspoň z 75% zacáluje pojišťovna, není důvod vůz neopravovat.

někdo auta střídá třeba po 3 letech, když mu skončí lízačka, někomu vydrží 20 let. pojišťovny, bazarníci a spol. mají jednoduchou matematiku - r.v. + udanej nájezd, o skutečnej stav se tahle ekonomická stránka věci vůbec nezajímá. což je i prapůvod stáčení tachometrů.
497
Středa, 07. září 2016 - 23:37:01  
Neregistrovaný host
77.48.97.76
Tak musím uznat, že pravděpodobně je 497 poškozená víc, než se může zdát. Zvlněná je nejen podlaha do úrovně za první nápravu což je dost. Bohužel, díky debilovi skončil jeden z nejlepších Citelisů v DP [ko] a zase jsme u toho, dobrej vůz musel být na místě nehody, nemohla to "odsrat" nějaká hajtra nebo nějaká SORKA....zrovna 497, je to velká škoda...[angry]
kv
Pátek, 09. září 2016 - 19:44:32  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Teprve včera byl naposled v provozu trolejbus 14 Tr č. 437.

Svoji derniéru si odbyl na šestém pořadí linky 10.



A nová kampaň PMDP Na hulváta ne! na jednom z posledních 14 Tr č. 444.

Malý_fotograf
Sobota, 10. září 2016 - 20:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6007
Registrován: 5-2002
kv: 437 byl určitě ještě o den později vypraven na linku 18.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Neděle, 11. září 2016 - 00:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 1-2011
Kterej debil vymejšlí kundoviny .. Na hulváta ne? .. Na tuto peníze jsou????
Pavel2
Neděle, 11. září 2016 - 05:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14366
Registrován: 8-2002
anhart: co se ti na tom nezdá? aspoň se o tom začne mluvit a část prasat si bude dávat pozor.


15m #503 ve středu na STK | 26 Tr #560 Koterovská | Zlín? Bulharsko?

ta 2x 26 Tr se povedla ve stylu najdi 10 rozdílů [happy]
zapomeneme na nesmysly typu jiný barvy a piktogramy a vezmeme to důležitější. já vidím:
-jiný bidla
-jiný transparenty
-jinou klimu řidiče
-žluťas má na zadku možná Al disky (jsou vyleštěný)
-žluťas i klima salonu, narozdíl od sockovitý Przně (opravte mě pokud se mýlím)
-rozdíly v komponentech na zadní části střechy

zajímavý...
Vladimír_b
Neděle, 11. září 2016 - 07:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 6-2008
část prasat si bude dávat pozor Tomu snad nevěříš? Nebo si změnil zaměstnavatele?

Bidla jsou více méně stejná, akorát je jiné to žluté zakončení.
Disky budou plecháče, akorát nové.
Rozdíl je ve přední části střechy, kde přibyla malá rakvička. Napáječ pro klimu?
A za bojlerem je navíc schrána, opět kvůli klimatizaci, nebo pro vzduch. příslušenství?
Neděle, 11. září 2016 - 10:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 12-2007
SORka s plzeňským číslem včera v Perníkově:
Neděle, 11. září 2016 - 11:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5032
Registrován: 2-2005
Ty 26Tr jsou každá jiná...zapomeňte na blbosti typu plechové disky, ten zlínský vůz má nezávislý pojezd díky trakčním bateriím a je srovnatelný třeba s vozy pro Budapešť,ale ne s plzeňskými. Na zadním čele byste našli možná i víc než 10 rozdílů (menší okno například), v interiéru taky (chybí zadní pětka)
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Pavel2
Neděle, 11. září 2016 - 14:24:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14369
Registrován: 8-2002
26Tr:
aha, takže co si kdo naporoučí (a zaplatí), to dostane. klimu pořád nepotřebujem. ani za 15 let asi nebude třeba (velmi zhruba plánovaná životnost). to je dost bídný.

5735:
divný je, že 598 má zase zkušební zelený F značky, když už v PM jezdil na normálních 4E8 9390.
viz seznam-autobusů: http://seznam-autobusu.cz/vuz/44215
ale vzhledem k putování vozu, jeho evidenčních čísel i značek (normální, zkušební, dealerský) je asi možný úplně všechno...

vladimír:
[nene] u mě se nemění nic, ale třeba ta kampaň popíchne i obojí policajty aby to okupování zastávek začali víc postihovat.

já se tomuhle každodennímu zásobování od domu k domu v centrech měst naštěstí věnuju jen okrajově. dělat balíkáře bych nechtěl, mě stačilo zásobovat západočeský pošty (a to jsem nemusel objíždět ty nejzapadlejší prdele). díky projektantům striktně se držících praštěných norem, neukázněnosti ostatních řidičů a časovýmu presu je ta práce očistec.

holt si podnikatelé a firmy nesmí otvírat pekařství U Práce když tam není místo pro zásobování, hlavně že je tam rozlehlej chodník a ubranej odbočovací pruh [ko]
asi jim tam tu provozovnu vyžadující permanentní přísun zboží město nemělo povolit [biggrin]
Neděle, 11. září 2016 - 21:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5033
Registrován: 2-2005
Pavel2:
"26Tr:
aha, takže co si kdo naporoučí (a zaplatí), to dostane. klimu pořád nepotřebujem. ani za 15 let asi nebude třeba (velmi zhruba plánovaná životnost). to je dost bídný."


Budapešť ji má, Zlín taky...i proto jsem napsal, že srovnávat Plzeňský a Zlínský vůz moc nejde

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Pavel2
Neděle, 11. září 2016 - 22:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14370
Registrován: 8-2002
asi mají ve Zlíně dlouhodobě oproti Plzni aspoň o 30% víc dní s teplotou nad 30°C. já to neumím posoudit, jsem tam vždycky jen na skok [happy]
Pondělí, 12. září 2016 - 00:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 1-2011
Na koho konkrétně a veřejně vznést dotaz, proč Zlín ano a Plzeñ ne? Já osobně celovozovou klimu chci. A MHD je pro lidi, ne????
Kuba_j
Pondělí, 12. září 2016 - 00:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3963
Registrován: 8-2005
On to není jen Zlín. Budějovice už také kupují busy s celovozovou klimou (loňské Urbina a Crosswaye, 27Tr které mají přijít), Pardubice také (30Tr, Crosswaye), DPP (Urbina 8.9, 15T nové série snad taky). Otázka je, jak k tomu donutit ostatní (zaostalé) DP.
Pondělí, 12. září 2016 - 12:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5034
Registrován: 2-2005
Já si stejně myslím, že je klima v MHD zbytečná [lame]
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
kv
Pondělí, 12. září 2016 - 14:59:32  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Malý fotograf:

Ano, 14 Tr č. 437 je stále v provozu, omlouvám se za nepřesnou informaci.
Dnes odpoledne je na šejdru linky 14.

Další 26 Tr zatím nebyla převzata, a to jí na pár dní zachránilo život [happy]
Metro12
Pondělí, 12. září 2016 - 15:47:07  
Neregistrovaný host
82.84.26.22
Trollino 15: Zbytečná je sice v tak 85-90% dnů v roce ale máme stále tak 10-15% dnů kdy by byla určitě přijemným doplňkem. I když venku je 30 stupňů tak ve voze je minimalně 35. Proto v létě odmítam potit se v MHD a jedu autem. Klimatizace by měla určitě být standartem na příměstkých autobusech a v MHD také by mohla být pokud by šlo o cestující a nejen o ekonomice. Klima v MHD je nebo bude v nových vozech MHD v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Zlíně, Pardubicích, Táboře, Písku a v Olomouci a Mostě bude v nových tramvajích. V Hradci Králové, Liberci a Jihlavě se neví a tak Plzeň je jedno z mála měst co nemá a nebude mít klimatizaci v přištích letech. A pak se diví že ubyvají cestující. Je to ostuda [sad]
14Tr
Pondělí, 12. září 2016 - 15:55:38  
Neregistrovaný host
77.48.97.76
Další 26 Tr zatím nebyla převzata, a to jí na pár dní zachránilo život

vozů je dost. Ty poslední čtrnáctky kdyby už byly odstavené, tak se to ve výpravě ani nepozná.
Pondělí, 12. září 2016 - 18:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 1-2009
Klima: No dneska to teda očistec byl, alespoň ve 3 odpoledne. Mikulka oficiálně 31,4 stupně, ve voze tak 35 stupňů. Když jsem seděl na plastové sedačce, tak totálně mokrá zadní část trička. Klima je dneska prostě standardem, jako jsou standardem u nových aut airbagy a ABS. Když už máme mířit na Západ a ne Východ (jak to má jedna politická strana v kampani), tak pořádně. Snad by nám teda měla být Paříž či Berlín bližší než Ivano Frankovsk či Archangelsk, a to i v klimatizaci.
Pokud je DP tak bohatý, že svého času mohl ředitele platit štědřeji než byl placen prezident republiky, tak snad bude mít i na klimu. A pokud manažeři mají klimatizované kancly i služební auta, tak by je snad taky mohlo napadnout nabídnout tento "luxus" i obyčejnému plebsu.
Pondělí, 12. září 2016 - 19:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5035
Registrován: 2-2005
Já jsem čekal nějakou reakci typu ukamenujte ho...a nic [biggrin]

Ten důvod, proč jsem to napsal je celkem prostý - teplotní pohoda každého je jinde a v klimatizovaném vozidle MHD bude stále stejně velká skupina nespokojenců jako je dnes, pouze se rozdělí na dvě podmnožiny - jedné bude zima, druhé bude stejně vedro.

Kdo chce teplotní pohodu optimalizovanou na sebe, jede autem a nikdy to nezmění.
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Metro12
Pondělí, 12. září 2016 - 20:05:23  
Neregistrovaný host
82.84.26.22
James_bond: To je přesně ono, sice takto tropických dnů je tak 20 v roce ale nutí mně použít jiný druh dopravy (auto) protože je velmi nepřijemný cestovat ve většim vedru než venku a dojít někam uplně spocený a to nebudu ani mluvit o zapáchu lidí ve voze. Mnoho cestujicích přešlo k autu i kvůli té chybějcí klimatizaci.
Ono ani nejde o dělení východ-západ kde my se řadime tak uprostřed (v Evropě) protože i v "chudým" Bulharsku kupují vozy z klimatizaci ale zase v Pařiži (byl sem tam před rokem) klimatizaci má jen malé procento autobusu. Spíše jde o přistupu společnosti k cestujícím a zrovna PMDP při ubýtku cestujicích a stižnostem kvůli vysoké teplotě ve vozech mohla něco udělat protože peníze na klimatizaci by se našli určitě a MHD by byla více využiváná i v létě. Ve Zlíně napřiklád někteří cestující (hlavně starší lidé) si zjišťují v horkých dnech kdy pojede klimatizovaný trolejbus a preferuji čekat než se potit v tom bez klimy. [happy]
Metro12
Pondělí, 12. září 2016 - 20:22:59  
Neregistrovaný host
82.84.26.22
Trollino_15: To je samozřejmně také pro někoho problém ale ne když klimatizace je rozumně nastavená. Ono totiž stačí aby byla nastavená na pouze pár stupňů méně než venkovní teplota (venku 25> ve voze 23-24, venku 30> ve voze 27-28, venku 35> ve voze 31-32). Ono totiž ani nejde o to že venku je horko ale o to že v autobuse je tak o 5 stupňů víc a dusno, přitom by stačilo klidně aby ve voze byla stejná teplota jako venkovní(i když těch pár stupnů míň jsou vždy přijemné pro všechny, a to řikám já kterému silná studená klimatizace vadí na krk) a řešením je prostě klimatizace. V Maďarsku jsou ale zajimavé ty jejich ohromné otevirací okna v MHD které sice pomahají proti vedru (i když ne tak dokonale jako klima) ale zase to dost fouka a to mnoha lidem vadí.
Martinmarilynmanson
Úterý, 13. září 2016 - 06:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10227
Registrován: 12-2007
když venku je 30 stupňů tak ve voze je minimalně 35. Proto v létě odmítam potit se v MHD a jedu autem.
Souhlas. A i auto s otevřenými okénky bez klimy je na tom lépe, než Citybusy a Citelisy s těmi jejich stupidně malými okénky. Včera ještě v sedm večer bylo v Citelisu na omdlení. Pak ať se nikdo nediví, že je MHD mnohými brána za socku.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 13. září 2016 - 07:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14372
Registrován: 8-2002
pokud se vyrábí vozidlo, kde fabrika v základu počítá s klimou, ale pak ji tam někdo nenamontuje, protože šetří, je to problém. velká zasklená plocha působí jako lupa, uvnitř se to rychle a (ne)hezky ohřeje, stačí aby zasvítilo slunko. a pokud je horko i venku, uvnitř bude na chcípnutí. stále platí, že ti kdo rozhodujou o penězích na mhd tím na 85% denodenně nejezdí. podle toho to pak vypadá. logicky pak kdo může, radši pojede autem.
T_m
Úterý, 13. září 2016 - 10:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3204
Registrován: 5-2002
O klimatizaci v Bulharsku
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Úterý, 13. září 2016 - 10:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6477
Registrován: 12-2005
Já nevim co řešíte ..... pokud nejedu na návštěvu za zbytkem rodiny tak jinej než pěší přesun v podstatě nepotřebuju. Do práce 1200 metrů, do obchodů (cca 4 velký) od 200 do 1000 metrů do hospod (5) od 50 do 150 metrů k doktorce/do lékárny 250 metrů, do školky 30 metrů, do základní školy (2) 350 metrů, ke střední škole (2) 500 metrů od vchodu do domu.
Váš problém neni chybějící klima v socce ale naprosto nevyhovující místo pobytu. [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 13. září 2016 - 10:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7096
Registrován: 5-2004
Metro12: a to nebudu ani mluvit o zapáchu lidí ve voze.

Zápach ale klimatizace nevyřeší. Pokud bude opravdu rozumně nastavená, což může znamenat, že bude ve voze i 28 stupňů, jak píšete o příspěvek níže, tak to jsou hodnoty, při kterých se člověk stejně potí. A jestli při tom i zapáchá je čistě na něm a na tom, jak vnímá své vlastní hygienické standardy. Což je právě ta věc, která odlišuje východ a západ.

A pak se diví že ubyvají cestující

Úbytek cestujících v MHD nemá jedinou příčinu v podobě chybějící klimatizace. Ostatně největší přesun lidí z tramvají a autobusů do aut proběhl v devadesátých letech, kdy klimatizace v osobních vozech byla poměrně výjimečná záležitost.

James_bond: Klima je dneska prostě standardem, jako jsou standardem u nových aut airbagy a ABS.

V tom je trochu rozdíl. ABS nebo airbagy jsou povinnou položkou, bez které není vozidlo homologováno a nesmí se prodávat. Tedy stejně jako třeba světla. Klimatizace je prvek komfortní výbavy, který povinný není, pouze je dnes naprostou většinou kupujících nových vozů vyžadován a tím pádem je součástí standardní výbavy nebo je dostupný za celkem symbolický příplatek.

Pavel2: velká zasklená plocha působí jako lupa

To naštěstí ne, protože jinak by se interiéry při těchto teplotách vzněcovaly[wink]. Ale funguje jako skleník.
Úterý, 13. září 2016 - 11:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 1-2009
Když se kouknete na phototrans, tak uvidíte, že i v takovém chudém Bělehradu se kupují nové vozy s klimatizací (Solaris Urbino, Ikarbus), dokonce je mají i některé 13 let staré vysokopodlažní kloubové MANy.
Třeba lidem s nemocnou štítnou žlázou (což může být doživotní záležitost) je v zimě větší zima a v létě větší vedro než jiným.
A co byste poradili lidem, kteří musí do práce chodit v saku ať je jakékoliv vedro? Jim to dress code nařizuje. Lze to řešit převlečením v šatně do obleku a do práce přijet v kraťasech, ale to nevyřešíte u studenta jedoucího na maturitní zkoušku, státnici, nebo pro lidi jedoucí na pohovor na výběrko na zaměstnání.
Stále je stokrát lepší dostat silnou rýmu, než infarkt.
Úterý, 13. září 2016 - 12:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5036
Registrován: 2-2005
Otázka ohledně klimatizace se dá postavit také tak, jestli je lepší mít vozidlo větrané otevřenými okny s teplotou pocitově (a za jízdy) třeba 25° nebo vozidlo klimatizované s teplotou i 30° a nevětrané, zatímco venku je v obou případech třeba 35°.

Potit se ve vedru budete v podstatě vždycky a dokud o sebe u nás nezačnou lidi dbát, je klimatizace dvousečná zbraň (stejně tak všude jinde, zejména směrem na východ). Jeden takový bezdomovec (a že jich u nás je) a můžete dané vozidlo odstavit z linky a vyvětrat [proud] (otevřením oken, jak jinak). K tomu si připočtěte klasické české remcání (je tu moc vedro/moc zima), nízké efektivita jak z hlediska přínosu cestujícím, tak z pohledu nákladů a vyjde vám, že těch deset minut v autobuse se dá vydržet. Ten autobus samozřejmě musí mít pořádnou ventilaci a ne ty dvě okna, které tam jsou dnes.

To že něco mají jinde nutně neznamená ani to, že jim to funguje, ani to, že je to správné.

Klimatizace ve vozidlech MHD je trend. Podle mě není ničím významně přínosný a raději uvítám, když se za ušetřené peníze půjde proti jinému trendu - neustálému omezováním výkonů na linkách. Plzně se to zatím moc netýká, ale třeba ve zmiňovaném Zlíně se celkem ustálil každoroční pokles výkonů o zhruba 2% (stejné tempo, jakým jim tam ubývají cestující). Ale mají tam klimu
MHD je pro lidi ! ! !
Škoda 27Tr Solaris...perla Plzně
Úterý, 13. září 2016 - 14:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 2-2005
v těchto horkých dnech mi městská doprava bez klimatizace může políbit prdel, doslova a do písmene.
když to jsou lidi ochotný snášet a jezdit s tím, jejich věc. auto je auto a klima je klima. a noční směny jezdím na kole. [ok]
27
Úterý, 13. září 2016 - 17:15:44  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
To, že „klimatizace v MHD není poznat" může tvrdit jen někdo, kdo se nesvezl loni v těch 30+ °C dnech v elektrobusech na 27 [crazy]
Úterý, 13. září 2016 - 17:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3693
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Pokud bude opravdu rozumně nastavená, což může znamenat, že bude ve voze i 28 stupňů, jak píšete o příspěvek níže, tak to jsou hodnoty, při kterých se člověk stejně potí. "
No, ono krom teploty hraje podstatnou roli i vlhkost vzduchu. A ta asi bude ve skleníku, jak o zaskleném voze píšeš, jiná než v klimatizovaném salonu, že?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org