Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 21. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Pražské autobusy do 21. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
nereg.pozorovatel
Pondělí, 08. srpna 2016 - 19:57:58  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Ta "Praha" tam musí být kvůli licencím. Na busech DPP to také dříve nebylo a dodávalo se tam, aby to odpovídalo normě. Zrovna to, co je na fotce výše mi nepřipadá tak hrozné [happy]. Samozřejmě bylo by vhodnější, kdyby se používaly dvouřádkové texty, jako u DPP, ale mám pocit, že kasy, které používají SD to neumožňují a nebo to na ROPIDu a u dopravců neumí, bohužel [sad]. Samozřejmě Praha, Českomoravská by vypadalo lépe [happy]. Na druhou stranu, bylo by to menší a méně viditelné.
Za zoufalejší považuji například u Arrivy, když tam text není celý a chybí tam třeba 3-4 písmenka [sad].
Pondělí, 08. srpna 2016 - 20:28:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 1-2015
Já jsem s jednořádkovým textem nadmíru spokojen. Možná bych místo PH napsal jen P a na konec dal znak metra, ale to už je jen detail, jinak bych to neměnil. Naopak mě štve na 37x z Kobylis, že téměř všechny mají dvouřádkový displej, ale k zobrazení cíle používají jen horní řádek, takže je tam třeba Kral.n.V-ž.st. a pod tím je řádek zcela nevyužitý. S takhle malým písmem se to dá obtížně přečíst i z blízka, když stojíte u autobusu, a ještě navíc když má zastávka takhle složitý název, tak je někdy oříšek rozlousknout, o co se jedná. Pokud by byly použity oba řádky, na horní by se v pohodě vešly Kralupy nad Vltavou a na dolní železniční stanice. Jinak jsem ale pro jednořádkový cíl napsaný velkým písmem, tak jak tomu bylo dřív.
Pondělí, 08. srpna 2016 - 20:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 12-2007
nereg.pozorovatel: Ta "Praha" tam musí být kvůli licencím.

Hmm, zajímavé. A jak je možné, že v opačném směru je na panelu jen "Stará Boleslav, AS"(pozorováno též o tomto víkendu)?
Tedy je to srozumitelnější než ono původní "BnL-StB", ale co ta licence?
15Tr - 27Tr
Pondělí, 08. srpna 2016 - 21:16:50  
Neregistrovaný host
89.102.58.174
nereg.pozorovatel: Aha, takže zas nějaká krávovina, no tak hlavně, že to je podle předpisu...to na fotce mi teda hrozný přijde, samozřejmě ne esteticky, ale informačně, protože PH může bejt Praha stejně jako nějaká Horní Dolní.
Dvouřádkový texty to snad umí, ne, netušim teda, co je zrovna v tomhle Solarisu za werk, ale snad se tedka cpou do ČSAD SČ vozů ty samý krámy, co má DPP, nebo ne? Minimálně několik Karos a nový Grozweje LE to maj. A ty snad už dvouřádkový texty na sobě někde i maj, nehledě na to, že vozy DPP se stejnou kasou to umí. A přijde mi divný, že starej krám to napsat uměl, a novej to neumí.

Orbit09: Taky mě to štve. Dřív se dokázalo napsat Kralupy nad Vlt.žel., místo toho se mohlo napsat žst., jako to je ted u toho blbě modifikovanýho nápisu a byl by pokoj. Na 37x je jinak ještě větší prasárna, spoje, co končí na Odolené Vodě, na sobě mají napsáno "Odolena Voda, Dolní" v horním řádku, přičemž spodní řádek je prázdnej. Inu moderní technika, žejo...
nereg.pozorovatel
Pondělí, 08. srpna 2016 - 21:28:28  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
No ono bohužel došlo ke změně a s novějším zařízením (USVE) došlo k drobnému "zhoršení" možností, minimálně u "ručních" režimů. Alespoň tak jsem to pochopil. To co umělo starší (USVC) novější nezvládlo, alespoň tak mi to bylo vysvětleno. Vývoj směrem dozadu no [happy]).
To, že je to na panelu neznamená, že je to v pořádku. Název zastávky by měl odpovídat tomu, co je v licenci. Pokud je v licenci "Stará Boleslav, AS", je to ok. Nicméně město je BnL-StB, tak by to tam asi být mělo, ikdyž je to mnohem horší. Holt, ne všechny předpisy jsou "dobré".
Úterý, 09. srpna 2016 - 06:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 4-2007
Che, rozmazlenci útlocitní. Takovejch let to u ČSAD fungovalo stylem, že "každej přeci ví, že ve štvrt na deset to jede vod vysočanskýho óúnzu k měšickýmu Plastimatu" a žádný nápisy na čumáku ani na boku nebyly potřeba.
A teď prej dvouřádek...
15Tr - 27Tr
Úterý, 09. srpna 2016 - 09:21:11  
Neregistrovaný host
89.102.58.174
Jojojo, tak na takovou reakci jsem čekal...
Vareckaj
Úterý, 09. srpna 2016 - 10:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 737
Registrován: 3-2009
Faktem je, že aktuálně do Arrivy chodí nové busy právě s kasou se SW, co má ČSAD SČ.. Takže s velkými (a i normálně vypadajícími) cíli je konec. [angry]

Netuším, jak je to zapojené, ale na bílém Urbanwayi #9476 jsem si po průjezdu zastávkou musel druhým tlačítkem přepnout následující. Ve chvíli, kdy jsem to udělal, stačilo, aby někdo zmáčknul STOPku a zahlásilo to zastávku samo.. Proč by ne, ale když do ní máte ještě 2 minutky.. Po zastavení a otevření/zavření dveří se to na následující přepíná samo. Žádných 20 vteřin, nebo po kolika to přeskakuje běžně.

A když už je řeč o tomhle, tak by už konečně někdo mohl vychytat, aby na příměstských linkách po přejezdu naskočily panely dřív jak minutu před odjezdem. Manuálně to změnit nejde, náš technik s tím nic nedovede a správce SW by si to prý nechal, tak jako každou blbost, zaplatit. Jo, mohu si přepnout následující zastávku, ale na takovém Opatově a 328 pak nebudou uplně sedět lístky. A nebo po najetí do zastávky ty 2-3 minuty každému odpovídat co jsem, občas slyšet, že to nemám na tablech a posledních 59vteřin být v klidu. [crazy]

Asi to tu nikdo ještě nedal, ale také to začalo chodit s velkými ukazateli pořadí. Podle mě je to zbytečný. Už takhle ty oranžové pořadí, cíle a linky kolikrát (v hrbatých sorkách) jsou večer na předním skle na obtíž.
Úterý, 09. srpna 2016 - 12:25:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2016
Ahoj,
muže my někdo prosím říct kolik si vydělá řidič autobusu u DPMP.Děkuji za odpověd [happy]
Pajzák
Úterý, 09. srpna 2016 - 13:01:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 6-2015
Na to se budeš muset zeptat v pardubické diskuzi.
Úterý, 09. srpna 2016 - 13:18:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2016
Ahoj,
muže my někdo prosím napasat, kolik si vydělá ridič autobusu v Praze u Dopravního podniku? Za odpověd děkuju Franta
Petr_k
Úterý, 09. srpna 2016 - 13:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11580
Registrován: 4-2003
Co to je napasat?

U DPP se vydělává dost na to, aby měl člověk na normální komerční nájem. Zbytek utratit stejně nestíhá...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Středa, 10. srpna 2016 - 00:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 11-2011
Ohledně řádkování... Prý je problém v tom, že pokud cíl nevychází na panel, resp. když se text přiblíží k okraji panelu, je automaticky zmenšen, aby se tam vešel. Potíž je v tom, že je zmenšen až moc. Ale bude se to řešit.
Středa, 10. srpna 2016 - 00:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 2-2015
Výpadky Arrivy Praha
Víte, jak se k výpadkům Arrivy Praha vyjádřil pražský magistrát a Středočeský kraj a jaké opatření budou učiněny? To naleznete v odkazu níže.

http://www.tram-bus.cz/mhd-praha/prazska-integrovana-doprava/vypa dky-arrivy-praha/ (MCH)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Jahu
Středa, 10. srpna 2016 - 09:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 8-2005
... a Arriva situaci "vyřeší" koupí dalšího dopravce, který nemá (zatím) takový problém s výpadky spojů, čímž se % neodjetých spojů za celou Arrivu sníží
Středa, 10. srpna 2016 - 10:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 4-2005
U DPP se vydělává dost na to, aby měl člověk na normální komerční nájem.

Ano pokuď to hodí na komerční nájem je to vlastně slušná mzda, takže dobrý.. [rofl] nakonec co si dnes člověk může přát víc, než mít se kde vychrápat, a druhej den zase jít tahat. Kapitalismus nám vy lopaty ničit nebudete! [pozor] [crazy]

K 15. říjnu 2016 by mělo dle Středočeského kraje dojít k omezení provozu na linkách 165 a 240

Ano, takže opět dpchází na mé předpoklady že se to "vyřeší" omezením a seškrtáním spojů, ale zase to třeba bude jezdit víc v PID barvách [ok] [kladivo]
Homodějové z Rytiřské, nebo kravaty z magistrátu, to v podstatě jinak řešit ani nemůžou protože to neni komu dát s dostatečnou kapacitou vozidel a řidičů (naprostá většina soukromníků), a nebo je to zase drahý (DPP) .. Takže ve výsledku se bude škrt - ze začátku nenápadně pak už víc.
#3649
www.osdopravy.cz
Středa, 10. srpna 2016 - 12:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 391
Registrován: 1-2007
Tak zrovna u linky 165 by část škrtů neměla vadit. Interval 10 minut ve špičkách a 15 v sedle na Zbraslav je zbytečný. V úseku Bachova - Jižní Město jezdí souběžně linka 125, takže by to šlo omezit i tam. }
Fkam
Středa, 10. srpna 2016 - 15:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2384
Registrován: 3-2011
165 se měla omezit už dávno, to je neskutečné plýtvání.
30 minut mimo špičky, 15 minut odpoledne. Bez problémů. A klidně zkrátit na Háje.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (11x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 912 km
Středa, 10. srpna 2016 - 17:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3983
Registrován: 12-2007
Pokud budou při 30ti minutách výpadky jako ted tak obyvatelům okolo 165 moc nezávidím. [wink]
PS> Ze Zbraslavi to je jedinéé spojení na druhej břeh bez nutnosti jet až na Anděl.
Petr_k
Středa, 10. srpna 2016 - 23:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11581
Registrován: 4-2003
6120 - čílíš se zbytečně a na špatný adrese. Sám moc dobře víš, že když zaplatíš nájem, zbyde ti trocha na jídlo a na nic dalšího už nemáš. Že když chceš vydělat, nedovolí ti to, protože zrovna platí nějaké nové nařízení zakazující přesčasy. A že když jsou přesčasy zrovna povolené, tak ti nikdo nenapíše práci, protože na přesčasech se musí zhojit nějaký jiný jouda. Nebo že tě o prachy za přesčasy operou na srážce za nedodržení týdenní doby řízení (stalo se u nás v červnu). Že když si chceš užít rodinu, tak ti práci píšou až do alelujá, ale po půlkách šejdrů, zatahovákách nebo vyjížďákách, co hodiny nedávají a tudíž stejně nevyděláš. Že se stejně nemůžeš kromě spaní věnovat žádným koníčkům, protože na to nemáš ani čas, ani chuť, případně ani prachy. Že psychický ani fyzický zdravotní problémy téměř nikdy nejsou jen výmyslem chronických netáhlistů. Že si na člověka otvírá hubu kdejakej rádobydůležitej pitomec.

Je to na zvážení pro každýho potenciálního zájemce, jestli má na to, aby se popasoval s rohožkovitým zacházením, protože obzvlášť nový zaměstnanec je pro moderní managory jen zbytnou položkou v nákladech, a těch 149,-/hodina mu za to stojí, tuplem když životní náklady na smysluplný fungování v Práglu neustále rostou.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Ml636
Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 01:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5656
Registrován: 11-2006
Kdepak... dnes a denně jsem rád, že už u toho DP nejsem. Sice nikde jinde to není lepší, ale různé kompenzace to srovnávají. DP je na tohle klasika. Včera jsem mluvil s člověkem, který je u podniku minimálně 5 let a chtěl na noční linky kvůli rodině. Nedostal se prý ani do pořadníku.
Zatímco to drzé "cosi", co se mnou nastoupilo do kurzu a už tam to bylo drzé až to třískalo dveřma, tak toto se na nočky dostalo snad po necelém roce u DP. A teď to tam ještě dělá četaře.
Řekněte mi někdo, jak se to dělá. Asi jsem moc poctivý a blbý.
Další věc, nadělávat přesčasy, abychom se měli "alespoň trochu dobře" je špatně. Když za tak náročnou práci člověk ještě musí nadělávat přesčasy, když podle všeho by měl trávit v práci za volantem ještě méně času, to je špatně tuplem. Je to nespravedlivé, umocněné vrchností, která si na ředitelství dělá co chce, a provozem, kde stále vládne těžký socreál z období normalizace.
Přál bych si, aby už i dpp začal mít s počtem řidičů problémy. Snad by to potom skutečně někomu došlo, že v současné době jsou řidiči autobusů v ČR snad ještě na nižší úrovni, než kdejaký pocemvole natočškopek. Odbory jsou příliš slabé. Měli to zastavit už dávno. Ať se podívají na kolegy z Německa nebo Francie. Tam si nikdo na hlavu sr*t nedá.
Před časem jsem tady blahořečil jednoho známého lékaře (budiž mu zem lehká), který kdysi tvrdil mým rodičům, ať mi zakážou návštěvy kamaráda řidiče DPP. Dnes už bych ho i svatořečil. Je to droga, práce to může být pěkná a občas i je, ale narovinu říkám, že mít potomka, který by zatoužil po kariéře řidiče MHD v Praze nebo prostě ČR, tak ho šoupnu jako Pepa Fritzl do sklepa, zamknu za ním petlici, přirazím skříň, zatluču prkna a ještě by mi časem poděkoval.. Je to nevděčná lágrovina, nic víc.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Ml636
Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 01:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5657
Registrován: 11-2006
Navíc, když vidím ty chlapy, co jsem potkával na linkách po léta, a když můžu srovnat, jak vypadají teď... Kdo včas neuteče, z toho se stane normální troska. Mizerná pleť, kruhy pod očima, kulatá záda, skoro všichni kulhají, záda v řiti, řiť taky. Psychika taky dostává těžce na zadel, ani se nedivím, že slabší jedinci po letech strávených pojížděním od zastávky k zastávce, si mumlají pro sebe, mají tiky, vyluzují různé zvuky, nesnáší lidi. Jo, lásku k bližnímu svému, to se tady člověk opravdu naučí. Po 9 hodinách strávených v boudě to chce dojet domů nejlépe autem a pokud možno nikoho nepotkat ani v baráku.
No a do toho ještě dělat přesčasy. Ani za zlaté prase.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Kejvačka
Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 11:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 10-2004
Včera dopo zpestřoval 165 kloubový SOR 9518, dnes dopo linkový Krosvej 9337[ok]

Ml636: Smutné, ale výstižné. Až na to, že spíše jako "normalizační socreál" by tento stav měl být označen za restaurovaný kapitalismus v polokoloniální zemi. K jeho restauraci docházelo postupně už před r. 89, s liberalizací a zaváděním tržních principů zhruba už od začátku 60. let. Ale nechci rozvíjet dlouhou politickou diskusi nad rámec tématu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 11:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 1-2007
Jenže z Lihovaru je rozsáhlá nabídka spojů na pravý břeh v metrolinkovém intervalu. Počet spojů linky 165 na Zbraslav by se měl odvíjet podle vytíženosti této linky. Na některé spoje jsou navíc nasazovány midibusy.
Tučňák
Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 12:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 6-2013
tram-bus: Takže teď se soutěží dopravce na linku 220 [coze], v tý Jesenici je snad taky soutěž, ještě to bude zajímavý. Ve Středočeském kraji konečně vznikne organizátor dopravy, spojí se pak teda s Ropidem? Možná dokonce i změna plánu, můžou fungovat samostatně. Šotouši na Ropidu, šotouši ve Středních Čechách, nakonec tam tomu bude šéfovat Jája, ne?[kladivo] Tady už na Facebooku odpočítávají dny do Velké zářijové tramvajové šotorevoluce. [biggrin]

A ještě novinka mimo PID - od začátku srpna jezdí do Fashion Areny autobus i z centra, jeden pár spojů. Ve 13:00 z Náměstí Republiky a v 17:00 zpět, zpáteční lístek za stovku. [coze] odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 22:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5410
Registrován: 6-2004
Ml636: Když si nelejeme čistého vína... Kde jinde to je lepší? Pokud si na úrovni posledního v potravinovém řetězci tak je jedno jestl kroutíš volantem, sedíš na kase a nebo v kanclu...
Když mi do týmu nastoupí 20 letej člověk, tak po roce uteče, protože je to drill, kterej taky nedává každý...

Je to i myšlenka současnýho systému. Vysososat do nuly a vykopnout...
Pátek, 12. srpna 2016 - 09:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 4-2013
9001: bohužel je to pravda, za minimum mzdy ,co nejvíce odvedené práce, a pokud možná tě přidávat práci víc a víc...,ale plat je prakticky furt stejný, a k tomu neustálý nedostatek lidí, takže "makáš"pořád za někoho kdo chybí a nebo kdo prostě není, neexistuje, a práce se udělat musí....no vono se to nějak zvládne, slyšíš od vedoucích, ale za cenu , že padá člověk na hubu, bohužel je to spektrum pomalu všech profesí,minimálně ve službách , či ve fabrikách,dávno není pravda , že si uděláš svých 8 hodin a jdeš domů, když jsou zakázky od zákazníků, od nevidím do nevidím, potěš pánbů ty co si ještě musí brát práci dom...a pak se dožij důchodu[proud]
Ml636
Pátek, 12. srpna 2016 - 09:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5659
Registrován: 11-2006
A v tomhle je právě ta chyba. Nevím, jaké pocity mají za kasou, ale já jako řidič mám pocit ten, že řidiči jsou tím posledním, ale současně tím prvním, kdo tomuto potravinovému řetězci dává nažrat. Nebýt řidičů, můžou si dopravci leda tak dělat se svými autobusy brm-brm na dvoře a každý den zevnitř poprskat jiné sklo. Je hanba, že tak velká instituce, jako je DPP, případně už i Arriva, nemá pro řidiče zavedený celý systém výhod a zlepšení pracovních podmínek.
Už dávno má být funkční aplikace, pomocí které si řidiči objednají dovoz jídla na konkrétní čas a kurýr z nasmlouvané firmy jim ho doveze (například DámeJídlo a spol.). Na drtivé většině konečných to mají mít kde sníst. To znamená funkční zázemí. Plánování přestávek s ohledem na zázemí pro řidiče.
Když můžou čerpat obědové přestávky budižkničemové a vytřiprdele na státních úřadech, proč by nemohl být v poledním čase omezen provoz autobusů a většina řidičů by neměla mít půl až třičtvrtěhodinové pauzy na oběd??
Preventivní zdravotní péče, rehabilitace, masáže, školení pro zlepšování kvalifikace jednání s lidmi. Kurzy první pomoci, teambuildingy (sudé a liché, tak jako práce o svátky). A hlavně pocit, že celá ta banda ve vedení tam nesedí pro sebe, ale pro Podnik. To znamená rychlé reakce na podněty, lepší zpětná vazba mezi garážemi a vedením, schůzky řidičů s vedením firmy, schránky pro náměty, desinfekční gel na ruce dostupný na každé garáži, sedačky pro řidiče v nejlepší výbavě (bez vyhřívání, zato optimálně anatomicky tvarované). A hlavně omezení jánabráchismu. Případně ho otočit směrem k provozním pracovníkům, ne proti nim.
Možností jsou desítky, jak z totálně degradované podřadné profese, udělat sice stále dřinu, ale s pocitem větší důležitosti a zlepšení pracovních podmínek.

9001: Myšlenka je to sice pěkná, ale jak si tento systém hodlá vychovávat následníky? Když dvacetiletý po roce uteče... Kdo nahradí ty šedesátileté?

Kejvačka: Systém to není špatný, ale s přístupem určitých lidí se z něho stává stejné zlo, jako z kteréhokoliv jiného, radikálně vedeného, systému.
Ostatně, to byses musel přestěhovat do Marinaledy, nebo na Kubu, abys trochu omezil sféry tržního vlivu. Zrovna ta Marinaleda mi přijde jako skvělá myšlenka, které velmi fandím a chtěl bych se tam jednou podívat mezi lidi i pokecat s politiky. Jen škoda, že na něco podobného u nás nemají davy odvahu a potom pro udržení vhodnou autoritu. Každopádně, abychom si rozuměli, s komunisty nehrám. Ani nos mezi očima. Nejen kvůli politickým procesům, ale i jak se rozdaly karty po revoluci. Všechno vexlákům a Havlovcům. To už nikdo nenapraví. Často si říkám, že místní lid si takhle krásnou zemi ani nezaslouží.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Pátek, 12. srpna 2016 - 11:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3984
Registrován: 12-2007
Ml636: pohled do kabin mnoha strojů a na toalety na konečných ukazuje jak si řidiči navzájem zlepšují pracovní prostředí.
Pátek, 12. srpna 2016 - 11:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5098
Registrován: 4-2005
Včera dopo zpestřoval 165 kloubový SOR 9518, dnes dopo linkový Krosvej 9337

A dnes mimo jiné skvosty i Mercedes Conecto 1777

Dále se začínají bouřit točenští s tím že po dočasném zavedení 113 by toto chtěli jako setrvalý stav dopravní obslužnosti a to i z důvodů nespolehlivého dopravce Arriva Praha a zbytečnosti linky 173 - která se ted ukázala v plném rozsahu.

Gabuliatko: to nech být, protože veškerá péče nejen o kabinu ze strany řidiče je jak dobře víme u DP už dávno "trestná".. [lame]
#3649
www.osdopravy.cz
Ml636
Pátek, 12. srpna 2016 - 13:44:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5660
Registrován: 11-2006
Gabuliatko: Začarovaný kruh, který se točí od hlavy až dolů. Kdo by co čistil a staral se, když se nestarají ti nahoře.
------------------
Teď politika stranou: začínají mě, a nejen mě, štvát naaschvály, které dělají někteří řidiči DP.
Včera jsem byl bohužel nechtěným svědkem a sportovcem na lince 273, když pytel brambor jel z Vojické místo 22.37 ve 22.40, díky čemuž jsem málem nestihl metro na přípoj domů. Dojeli jsme 10 sekund před odjezdem metra a to proto, že pytel brambor jel celou cestu 40 km/h a pozor, okořenil to ještě zastavením a otevřením dveří na Černém mostě ZNZ, kde nikdo nestál a ani nezvonil.
Takže jestli včera někdo na ČM slyšel běžící a současně hlasitě nadávající individuum slovy "ten blbec se učil jezdit snad ve vaně", tak to jsem prosím byl já.[angry]
Jestli se to příště bude opakovat stejným scénářem, tak ho z toho snad skopnu a odjedu si to k tomu metru sám, a ještě mu ty 3 minuty doženu na -1.

Trable mají také na lince 255, kde jistí řidiči naschvál ujíždějí 165, na kterou mají čekat. Dokonce včera se slovy "já na nějaké posr*né Ukrajince nebudu čekat" málem ujel kamarádovi z odboru dopravy. Ten ale pro ránu nejde daleko, což mu v téhle shnilé době jen schvaluji, takže mohlo být na problémy zaděláno.
Odpoledne se totéž týkalo parťáka zmíněného řidiče. Ten zase pro změnu jel jako obvykle 30-40 km/h z Radotína, výsledkem bylo samozřejmě zase ujetí 165.
Můžu říct, že bude děláno všechno pro to, aby se to úspěšně řešilo.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Fkam
Pátek, 12. srpna 2016 - 16:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 3-2011
Pořád lepší o 3 minuty pozdě bez nehody než jet jako závodník a mlátit s cestujícími ze strany na stranu.
A jestli někdo na 50 jede 40, to bych neviděl nijak zle. Jízdní řád ale je častokrát našponovaný, že to nejde vyjet ani s prázdným busem, to je pak těžké.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (11x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 912 km
Kejvačka
Pátek, 12. srpna 2016 - 18:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 10-2004
Mám za to, že zde nikdo nereflektoval zavedení "nákupní linky" bizarního označení K - http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/766/20160801/766_link a.pdf - už od 1. 8.
Nevím, k čemu je to dobré (kromě plýtvání busy a řidiči), když dopravní obslužnost MHD je v lokalitě výborná, ale nápis na panelech "K CHODOVSKÁ" vypadá jako špatně vyskloňovaný název konečné zastávky.

A v tomto týdnu jezdil za Satalice 223/26 denně J. Štěpánek. Předpokládám, že tam bude i dále. Na jílovských pořadích bývá kromě M. Uhra k vidění i Stenbus a za Vršovice už stabilně Stenbus denně 165 jeden tůrák, J. Štěpánek tamtéž jeden vůz odpoledne a o víkendu 1 - 2 vozy na 240.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Jahu
Pátek, 12. srpna 2016 - 19:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 8-2005
Kejvačka:
Pravda, ve středu jsem na 333/3 potkal Stenbus, vůz C954 ev. č. 1765. Napadlo mě (podle vzhledu), že jde nejspíš o vůz bývalého ev. č. 1785, který potom nebyl provozován na linkách PID. Ve foťáku mám dosud nestaženou fotku, tak schválně porovnám RZ s fotkou vozu 1785.
Pátek, 12. srpna 2016 - 21:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 4-2005
Je to on 1765

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
#3649
www.osdopravy.cz
Ml636
Pátek, 12. srpna 2016 - 22:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5661
Registrován: 11-2006
Fkam: Lepší bez nehody a včas. Jízdní řád na 273 je nastavený tak, že se to velmi slušně dá vyjet načas i večer. Musí to odsejpat, ale slušně se to vyjet dá. Jenomže to by jistá část řidičů nesměla mít prst v nose a tvrdit, že "nikam nespěchají". V tom případě je namístě reklamovat garantované služby jízdním řádem. Totéž i v případě té 255. Čekačky jsou tam do +3 minuty i s vatou na zpoždění přípoje. Když se dokážou v noci v drtivé většině případů na minutu přesně sjet nočky ze všech možných pražských zadnic, proč s tím mají problém ve večerní dobu denní řidiči? Hlavně mi netvrď, že to je rozdílným provozem na silnicích. Nebo se můžeš někdy zeptat mých cestujících, jestli se cítili nepohodlně, nebo jestli s nima někdo házel, když je možno na "nedohnatelných" linkách srazit 5:21 na -1:50 a od 3/4 cesty už zase čekat na čas, a to bez porušení dopravních předpisů. Jenom to chce chtít, mít i maličko toho štěstí na křižovatkách a rozhodně neotevírat dveře na nepožadovaných ZNZ.
Kdybych nevěděl, tak držím hubu. Jenomže on je pro některé lidi znalé jen paragrafu 1 (nejde, nemůžeme, neproveditelné), problém trochu v tom, že vím...
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Kejvačka
Sobota, 13. srpna 2016 - 04:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 10-2004
Dnes nový Krosvej 9491 na 223/21[ok]
Odjezdy z DH: ...7.49, 9.13, 10.43, 12.13, 13.43, 15.13, 16.43, 18.13, 19.43...
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Tučňák
Sobota, 13. srpna 2016 - 08:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1747
Registrován: 6-2013
Kejvačka (1621): Ty nákupní linky nám nějak přibývají.
V Kolovratech se taky ukázkově plýtvá, vložené spoje 267 jezdí i o prázdninách. [coze] Jako jo, je dobrý přijít odpoledne na zastávku kdy chci, nemuset čekat a mít celý Solaris pro sebe, ale... [wink] Jsem zvědav, co s tím od října ropidí šotoultras provedou. Zatím mají jiné starosti, aktuálně zoufale shání fotku cedulový čtrnáctky do jejich odpočítávacího seriálu. [biggrin]
Jinak, chystá se výměna všech zastávkových sloupků, i ty budou možná v nátěru PID. Současný už se jim nelíbí, jsou prý zastaralé a chtěli by je unifikovat a vybavit dotykovými obrazovkami s aktuálními informacemi. odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Kejvačka
Sobota, 13. srpna 2016 - 18:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 10-2004
Tučňák: Ale bude na těch nových sloupcích vyobrazena ŠM 11 (ideálně v laku PID)[biggrin]?
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Tučňák
Sobota, 13. srpna 2016 - 20:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 6-2013
I to je možný. [biggrin]

A to ještě počkejte až se ropiďáci dozví, že ten Hamleysbus slouží jako pojízdná herna, určitě ho taky zařadí do svých aktivit pro děti z mateřských škol. Po kolejích už jezdí Cyklohráček, tohle bude Hamleyshráček. [vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Sobota, 13. srpna 2016 - 22:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5415
Registrován: 6-2004
Ml636: Takhle daleko oni nepřemýšlí... Jsme čísla co mají dodat... Radši víc psát nebudu, jsem na měkko a jdu radší montovat postýlku z Ikey pro novorozenou dceru [biggrin]
Tučňák
Neděle, 14. srpna 2016 - 11:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 6-2013
9001: Gratuluju. [happy] Kdyby dcerka byla už trochu větší, mohli jste vyrazit na výlet do Milovic,
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Neděle, 14. srpna 2016 - 21:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5418
Registrován: 6-2004
Tučnák: Děkuji :-).
Neděle, 14. srpna 2016 - 23:35:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2012
zdravím, netýká se to sice Prahy, ale musím to sem dát.

http://www.kolinautobusy.estranky.cz/
Vareckaj
Pondělí, 15. srpna 2016 - 21:41:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 738
Registrován: 3-2009
pdk
Úterý, 16. srpna 2016 - 14:56:45  
Neregistrovaný host
193.86.150.232
Kejvačka:
"Mám za to, že zde nikdo nereflektoval zavedení "nákupní linky" bizarního označení K - http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/766/20160801/766_link a.pdf - už od 1. 8.
Nevím, k čemu je to dobré (kromě plýtvání busy a řidiči), když dopravní obslužnost MHD je v lokalitě výborná, ale nápis na panelech "K CHODOVSKÁ" vypadá jako špatně vyskloňovaný název konečné zastávky."
Pokud je mi známo, tu linku K si objednává a platí Kaufland vzhledem ke zhoršení dostupnosti jejich pobočky u Chodovské po dobu výluky tramvají.
Z Modřan
Pátek, 19. srpna 2016 - 01:20:01  
Neregistrovaný host
80.243.108.246
Ono vůbec celá ta výluka Michelské je "zmršenina" ŠOTO-ROPIDU.. Úplně prázdná 150-ka si nyní vznešeně kvrdlá z Beránku na Kačera, natřískaná 139-ka nebyla nikterak posílena, 196 umrtvena "Nad Vinným otrokem".. Tak to snad ani nikdo nechtěl.. Leč ne-chladní páni z ROPID-u si řekli - ušetříme.. A šetří.. Bohužel na humusení už tak nedobré MHD.. 196-ku - ano klidně "Nad Botič" , ale s garantovaným přestupem na 124-ku.. 150-ku odklonem přes Spořilov normálně na Želivárnu a 139 jako je teď.. Tato fáze výluky se opravdu nevydařila..
Pátek, 19. srpna 2016 - 08:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 12-2007
.. 150-ku odklonem přes Spořilov normálně na Želivárnu
Již několikrát Ropid odpovídal, že by 150 klidně přes Spořilov poslal - spořilovští jsou ale důrazně proti vedení jakýchkoli autobusů přes jejich území navíc.
Co se přestupu na 124 týká - 196 je určitě proložena se 197 a 124 předpokládám s něčím z Budějovické? To netuším - hádám. Vysvětlovalo by to ale, proč se ani s jednou linkou nemůže časově hýbat.
pdk
Pátek, 19. srpna 2016 - 13:31:30  
Neregistrovaný host
193.86.150.232
Z Modřan:
"Ono vůbec celá ta výluka Michelské je "zmršenina" ŠOTO-ROPIDU.."
Ropid už mnohokrát uváděl, že organizaci dopravy při výlukách v Praze si dělá DPP sám.
Petr_k
Pátek, 19. srpna 2016 - 15:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11588
Registrován: 4-2003
Při podmínkách, které jsou pro výrobu náhradek při výlukách, se moc vymýšlet nedá, a to i když někdy nemusíte plnit všechny naráz:
  1. Musíte nahradit všechny spoje všech linek ve vyloučeným úseku.
  2. Nesmíte bezdůvodně mezi sebou vexlovat s konečnýma linek ve výluce.
  3. Nesmíte překročit kilometry najezditelný za bezvýlukovýho stavu.
  4. Musí to stát co nejmíň na úpravy kvůli náhradním zastávkám a dočasným obratištím.
  5. Nesmíte nic navíc tahat skrz Spořilov. A to i když by šlo o linku, která bude hradit něco, co na Spořilově běžně jezdí a kvůli výluce nebude moct.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Z Modřan
Pátek, 19. srpna 2016 - 17:40:39  
Neregistrovaný host
80.243.108.246
Děkuji všem za osvětu toho proč to nejde. Jen mi přijde tristní pohled na poloprázdnou 150-ku, která běžně bývá dosti zaplněná a přetékající 139-ku, která nebyla po dobu výluky nikterak posílená.
Pátek, 19. srpna 2016 - 22:34:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 6-2004
Jon_pimmon: A co do toho mají místní co kecat? To ROPID a město nemá koule zamést s pár aktivistama co se cpou do všeho?
Peta303
Pátek, 19. srpna 2016 - 23:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 6-2005
Plnou 139 mohu potvrdit (záleží i na jejím zpoždění, eventuelnímu výpadku), slabší obsazenost 150 mě překvapuje (já ji vídám zaplněnou "normálně").

Třeba pro mě jsou všechny 196 až do Michle díky výluce velké zlepšení (první od roku 2012).

Zároveň se ale i na té 139 ukazuje, jak velký je tranzit ve 150 a 139 ze Želvy, z čehož dost vystupuje na Kačerově do metra (o vytížení linky z Kačerova do Modřan nemluvě, jen se vymění velká část cestujících). Dále 196 dvě minuty po 139 nemá šanci moc pobrat a plní se spíš až od Jemnické, převážně lidmi, kteří nevystoupí na Kačerově, takže za mě bych po ukončení poslal 196 po trase 150 na Želvu, 150 nechal na Kačerově a 157 neobnovoval, protože současná situace potvrdila její zbytečnost (ráno by se dalo pořešit intervalem 150 a 139)...

To, co je teď, bude prokladem 196-197 a 196-150 (tomu odpovídá i nalepení 196 na 139). Proklad 196-150 by se tedy mohl rozbít a nic by se nestalo.

Přestup na 124 je pak naprd i kvůli tomu, že na Jemnické je to pochod k přechodu (na obě strany), výstavba nového je výstřel skoro do prázdna, promarněná šance... Ale zřejmě máš na müsli přestup ve stejném, ne opačném směru.
Ml636
Sobota, 20. srpna 2016 - 02:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5662
Registrován: 11-2006
Spořilovští byli vždycky specifikum...

Teď z jiného konce Prahy: Zlobí mě (ne zlobí, ale s*re) 269 obsluhovaný vozem 1793, který měl tu čest v pondělí a pátek ve stejný čas odjíždět z výchozí zastávky těsně přede mnou (tj. již 2 minuty zpožděný) a poté se vléct přede mnou maximálně 40 km/h. Nevím, co do toho Stenly posadil, jestli to umí dobře uklízet je možné, ale jezdí to z řitě.
V pondělí jsem na to už zcela zoufalý blikal, aby se to pohnulo, pytel brambor nepochopil a já nechytl světla. Dnes, když jsem na trati s hrůzou zjistil, že tam sedí to samé, jsem to naštěstí předjel hned u druhé zastávky a ujel tomu o délku dvou a nakonec asi 4 zastávek. Byla už tma, ani si to nerozsvítilo, ale zase se to vleklo 40. Jestli ho tam uvidím potřetí, už mu dojdu důrazně říct, ať vyjede včas, nebo ať mě na cestě neblokuje.
Nevím, proč by kvůli jednomu bramboroidovi měly mít zpoždění 2 spoje.
Jindy ten samý spoj jede pohodář, ale tento týden tam asi sedí nějaký omyl.
Asi by se měla aplikovat poučka našich dědů z dob, kdy Němci vyměňovali rolníkům koně za muly. Když mula nechtěla tahat, což se běžně stávalo, vzal se klacek a píchl se mule do zadnice. Následně mula začala tahat.
Možná by to samé zabralo na toho dnešního lemouna. Mop mám vyfasovaný a násada má stejné vlastnosti, jako ten klacek.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
noone
Sobota, 20. srpna 2016 - 18:07:27  
Neregistrovaný host
217.115.240.62
Pořád lepší zpoždění do 2 minut (=přesný provoz), než takový nervák. Nedejbože ještě blikající a vyhrožující násilím. Co psychotesty, asi bude dost dražší projít s takovou povahou..?
Vareckaj
Sobota, 20. srpna 2016 - 20:31:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 739
Registrován: 3-2009
To je fakt. Když mě někdo bezdůvodně odrbe o nějaké minuty, nejde předjet a není důvod se courat, tak ho určitě bude každý, kdo chce jet včas, zvát na kafe a nosit na rukou.. [crazy]
Sobota, 20. srpna 2016 - 22:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5435
Registrován: 6-2004
Ml636: Počkej za chvíli. Přijde Fkam a důkladně ti to vysvětlí, že je vlastně JŘ je pro něj orientační a že pro něj je důležitější jet bezpečně než se honit za JŘ[biggrin].

noone: Tomu se říká profesní čest jet na čas pokud to je trochu možné. To spousta dnešních řidičů neumí nechce a vymlouvá se na pracovní podmínky...
Ml636
Neděle, 21. srpna 2016 - 00:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5663
Registrován: 11-2006
Noone: Ty jsi taky další mula, viď? Milý příteli, v pražské síti jsou přestupy vyšponované na minuty, jízdní doby zdrbané o několik minut v době "slabého provozu", což znamená silný provoz po dobu ještě cca 3 hodin po zkrácení jízdních dob až o několik minut.
Nejezdí o moc méně lidí, leckdy mají akorát o pár promile navíc, nebo jsou obtěžkáni nákupními taškami. Čekají na vlekoucí se 269, metrobus 195 taky často jede zpožděná, takže všechno musí odervat nemetrobus vlekobus 110, naložit a odvézt to na Letňany. Potom sletět kopec, vystát dvoje světla, mezi nimiž má od jedné zastávky k druhé zastávce 1 minutu jízdní doby. Ta zastávka je na znamení, ale prakticky pořád v kurzu. Další minuta k dalšímu metru, které navazuje. Následují 2 přestupní body. Pokud nechci zadrbat celý spoj a udělat z garantovaného, v ceně jízdenky zahrnutého funkčního grafikonu žvást a ze zastávkových jř cár papíru na vytření zadku po nadílce, tak si zkrátka nemůžu a nebudu dovolovat, vléct se za nějakým šušprdlínem a odnášet i jeho šlendrián. Tak to prostě je! A nějaké papírové dvě minuty sem, dvě minuty tam, když přestupy jsou leckdy letmé, obraty na houby a času málo, ty jsou už dost značný počet minut, pane teoretiku.
Také jsou spoje, které mají na konci obrat jen minutu. To jest, vyložit lidi a okamžitě naložit a odjíždět zpět. V případě tvých vyzívaných dvou minut s nohama za krkem a ne na pedálech, by tento spoj při tomto "včasném provozu" již odjížděl z výchozí zastávky o minutu zpožděn! Toto rozhodně není v pořádku a já nevydávám svoje umění jezdit včas a plynule proto, aby nějaký hejsek mi tvrdil, že dvě minuty zpoždění jsou v pořádku, nebo aby mi druhý hejsek, který je líný jezdit, s jeho pojízdnou bednou téměř naschvál moje snahy sabotoval.
No a nakonec, do mých psychotestů ti vůbec nic není. V roce 2012 jsem měl ze všech laboratoří sledovaných řidičů nejrychlejší reakční čas při nulové chybovosti a s rezervou jsem splnil tabulky pro piloty, řídící letového provozu apod. Takže se o mě neboj. To spíš já se bojím, kam přijde pravidelná doprava a platící klienti, jestli takto začnou smýšlet všichni, co do toho dělají.
Škoda, že postupně umírají, nebo odchází z profesního života ti, pro něž byl jízdní řád svatý papír, a do té práce nechodili jenom kroutit volantem, ale řídit autobus. Obrovská škoda. A já jsem jeden z těch staromilců, co tuhle školu ještě pamatují a řídí se jí.
Čím to je, čím to je, že Karosy tak často hoří a že už nevozí lidi k moři -
Ta otázka je možná hloupá, no já chci vědět čím to je, že dým z motoru jim stoupá -
Možná servis, možná klíh, spraví na všech vsích, co ohně navždy zarazí!

Rebel Yell
Neděle, 21. srpna 2016 - 10:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2013
MI636: To, že někdo vyjede z konečné o 2 minuty později, není přece žádná hrůza. Důležité ale je, abych na prvním přestupním uzlu byl se zpožděním do 179 vteřin.
S čím souhlasím, je to, že když už mám někoho rychlejšího za sebou, měl bych ho co nejdříve pustit. Couraly, kteří Tě ani nechtějí pustit, bytostně nesnáším.
Na druhou stranu, JŘ je pro mě jen informace,kdy mohu zastávku nejdříve opustit. Když se nedaří, nedá se nic dělat. Jízdnímu řádu nepodřizuji bezpečnost cestujících.
K jízdním dobám na 110, sám víš, že z Hloubětína do Hostavic se dvě minuty stáhnou s přehledem, navíc marně přemýšlím, kdy naposled někdo vystupoval na Hloubětíně od Letňan a šel na metro.
Lc_736__c_954
Neděle, 21. srpna 2016 - 10:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5944
Registrován: 6-2006
johndj:
"To, že někdo vyjede z konečné o 2 minuty později, není přece žádná hrůza."
Standard kvality pro výjezd z výchozí zastávky je 59s.
» lc.rajce.idnes.czMHDfoto.czSeznam autobusů «

KAROSA Žádné kompromisy.