Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 03. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 03. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
žlutý anděl
Středa, 27. července 2016 - 10:14:13  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
No hlavně, že ty si úžasňák. Zalez šmejde.
Posmívat se někomu kvůli tloušťce může jen kretén.
Fuj, taková verbež jako ty, před tou odplivnout.
Boblück
Středa, 27. července 2016 - 10:20:36  
Neregistrovaný host
185.14.186.31
žlutý anděl: Nemusíš tak lítostivě. Ale snaž se víc, jestli mě chceš vytrollit, to je zatím dost málo [rofl]
Středa, 27. července 2016 - 10:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 4-2011
Ad anděl:
Co jste dokázali změnit vy, krom toho, že tu lezete Jančuroj do prdelky. Bohužel pro mě jste lidé bez vlastního názoru. Jen tady prdelkujete jeho žvásty. Ale na každého se vaří voda a asi je na Jančuru už dost horká podle vašich reakcí.

Co je, proboha, "Jančuroj"? Já samozřejmě vlastní názor mám, a ten je v mnohém podobný s Jančurovým. Největší prdel je, že Jančurovi bude moci konkurovat (to je ta vařící se voda, kterou tady furt nějaký prognostik vyhrožuje) jen firma, která se bude chovat (téměř) stejně jako on, tedy žádnej ubožáček s vrakosou na stojáka, ale další firma s luxusními vozy, televizemi a kafem.

Už se těším na ty nenávistné komentáře o "zeleném moru", který vytlačuje chudáčky s crosswayem. Kdyby ti vytlačovaní chudáčci byli co k čemu, tak se třeba s Jančurou nebo Flexem už dávno nějak dohodli na "codesharingu" a napáječích, asi jako když Adosa jezdí celá v modrém pro Olympii.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 27. července 2016 - 11:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 574
Registrován: 7-2007
Mohl by někdo laikovi vysvětlit, v čem tkví luxus Irizarů, že tím meziměstský autobus (lhostejno zda Setra, SOR, MAN či Iveco) nelze dovybavit?

Nečekám, že by to bylo třeba provedení opěrek, vysoké sedačky jsou běžné i na příměstu (PID). Prostě to pořád nechápu, v čem je to úžasné pohodlí dálkových autobusů na mezměstských relacích?
Loxodonta urbana
Středa, 27. července 2016 - 12:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 871
Registrován: 8-2011
Me se libi jak jancurobijecka uderka urazi jeho zakaznik kecama o tupem stadu koupenem za kafe. Malokomu nechce dochazet,ze ty lidi pojedou i bez kafe,pac dneska vazne neni nikdo zvedavej na cestovani nejakou jebkou na stojaka a jeste byt vdecnej ze se vezu,protivnyho ridice v umastenym triku,jizdni rad "jede prvni tyden po uplnku pokud nefouka vitr",apod. Srozumitelny jizdni rad,hodinovy takt,jezdici spoje a fungujici rezervacni system je to co ty lidi pritahlo,nejaky kafe je tresinka na dort. A argumentovat proti uz neni jak tak zacnu nastartovanym busem ,to uz je fakt zoufalost. Normalni je pristavit pripraveny bus,vytopeny nebo vychlazeny a ne po vzoru ml636 a Csad 10min pred odjezdem pristavit prehratej nebo vymrzlej dobytcak,protoze setrime naftu.
Travegoist
Středa, 27. července 2016 - 12:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 3-2014
Vysoká anatomická kožená sedadla s bočním vedením, televizkou, stolkem a podnožkou, vysoká podlaha (=slušný prostor pro velký kufr, toaletu, a "proviant"), obložení stěn, dvojitá skla, hezké podlahy, kávovar. Už vidím jak tohle všechno dostanete třeba do Crosswaye či LH12. Nikdo ale neříká, že by firma, která by jezdila s Crosswayem PRO v plné palbě v aspoň dvouhodinovém intervalu byla bez šance. Propocenou patnáctiletou C954 s nasraným řidičem s JŘ "v pondělí tam a v neděli zpět" se to prostě dnes nedá.
Michal 7
Středa, 27. července 2016 - 12:25:16  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
žlutý anděl:
Zajímavé, jak vám všem vadí něco z minula. Co jste dokázali změnit vy, krom toho, že tu lezete Jančuroj do prdelky."

To mě fakt baví, Proboha co bychom jako klienti měli měnit, nebo dokazovat, nebo dokonce někomu někam lézt. Vy snad uděláte nejlépe když do té vařící vody vlezete sám i obkládkem na hlavu. Cestující klient si sám vždy zvolí co mu nejlépe vyhovuje, prostě ukázaná platí a kecy o kafi, novinách a podobně, to společně s nenávistí je Vám asi vlastní.
Středa, 27. července 2016 - 12:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 8-2010
Na RJ vlastně není nic špatného, ale třeba mně služby ČD mezi Prahou a Olomoucí (Ostravou) vyhovují víc. A s Jízdenkou na léto je volba dopravce poměrně jasná. Nedovedu si to bez ČD a Pendolin představit. Naštěstí jejich stažení a přesun jinam je snad jen zbožné přání Jančury......

Každý máme (většinou) zatím možnost volby tak se tu nehádejme [happy]
Středa, 27. července 2016 - 12:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 2-2005
žlutý anděl: Dík, ale já se za to nestydím, že jsem vyžranej jako prase a ze tří čtvrtin slepej, to je prostě realita. Navíc někdo, kdo se schovává za anonymitu a není schopen se ani zaregistrovat mě rozhodně urazit nemůže, asi má co skrývat, když není schopen normální diskuze a sníží se na úroveň primitivních urážek. Ale pokud by někdo bez mého souhlasu takto veřejně vystavil výpis z centrálního registru exekucí na moje jméno, podal bych trestní oznámení na neznámého pachatele. A mimochodem, s exekucemi jsem si v letech 2006-2011 užil své a rovněž se za to nestydím. Exekuci má dnes kde-kdo, a nemusí to být nutně nevolí nebo neochotou platit své dluhy.
Středa, 27. července 2016 - 12:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 4-2013
každej-každá nějak vypadáme...a opravdu snižovat se urážkama na to, jak kdo vypadá, fakt nemá vejšku...myslím si ,že na diskuzi , která se zabývá dopravou... takové urážky sem opravdu nepatří......ono je to asi dost mimo mísu, ale bejt na sebe slušní... holt není in....[lame]
Středa, 27. července 2016 - 12:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 2-2005
Travegoid: Vysoká anatomická kožená sedadla s bočním vedením, televizkou, stolkem a podnožkou,
Která jsou tak robustní, že je mezi nimi tak málo prostoru na nohy, že jsem měl vždy po více jak 90 minutách zaražená kolena do [zadnice] a navíc nejdou vysouvat "do uličky" )jako třeba v Setrách), kde neustále někdo korsuje.

vysoká podlaha (=slušný prostor pro velký kufr, toaletu, a "proviant", obložení stěn, dvojitá skla, hezké podlahy, kávovar. Už vidím jak tohle všechno dostanete třeba do Crosswaye či LH12.} Půlku kufrů zabírají zásoby rychlého občerstvení, tak v čem je výhoda?

Nikdo ale neříká, že by firma, která by jezdila s Crosswayem PRO v plné palbě v aspoň dvouhodinovém intervalu byla bez šance. Propocenou patnáctiletou C954 s nasraným řidičem s JŘ "v pondělí tam a v neděli zpět" se to prostě dnes nedá. Ano, souhlasím.
Fkam
Středa, 27. července 2016 - 12:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 3-2011
Na RJ osobně nic nevidím špatného. Co říká Jančura mě jako zákazníka nezajímá. Naopak vyžaduji plnění služeb, které jsou prezentované a nezažil jsem nikdy nic špatného (krom nefunkčního kávovaru).

I odpůrci musí Jančurovi přiznat, že prostě změnil dopravu. Stačí vidět, co jezdilo třeba do Karlových Varů nebo do Brna, Plzně před Jančurou.

A jak se tady někdo chlubil, že bere do Krkonoš lidi na stojáka, to je spíš k pláči než k radosti. [biggrin]

Díky bohu za španělské busy, nemám s nimi problém. Rozhodně lepší než kdejaké Karosy, Crosswaye, Renaulty apod.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Středa, 27. července 2016 - 13:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 7-2007
Pařit si 3 hodiny [zadnice] na kožence?

Co se rezervačního sytému SA týče, málokdy se mi stalo, že jel autobus, který byl avizovaný (typicky když jsem čekal Glorynu). Dvakrát mě taky v autobusu SA vyhodili z rezervovaného místa (prodali jednu jízdenku přes net a druhou na přepážce).

Na druhou stranu, rezervační systém AMSbusu ukazuje snad pokaždé týž plánek (odpovídající nejspíš C934)
Loxodonta urbana
žlutý anděl
Středa, 27. července 2016 - 13:28:10  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
Fkame ale chápeš, že ty lidi byli rádi, že nezůstali v Praze, jako ti pitomci co čekali u Jančury? Já radši pojedu na stojáka, než abych si v Praze bral hotel. Zaplatíš mi ho, když ho tak obhajuješ? Kam ti mám poslat účet? Dokážeš vůbec pochopit tu pointu?
Když si tak chytrej, jak rádio, kolik se zranilo lidí za posledních 10 let při jízdě na stojáka v meziměstských autobusech.
A pak kolik v MHD?
Nevadí ti, že po dálnici jede třeba do Brandýsa kloubák a v něm stojí 40 lidí?
Když chceš za něco bojovat, tak bojuj, ale zatím si nevidíš do huby, jak vidno.
To že tady vás několik, kteří snad Jančuru i snídáte, je jasné. Vše je u něj perfektní. No není a jednou to zjistíte.
ad Huples nešlo mi o zastání, ale že je někdo tak primitivní a tohle používá k zesměšnění.
A pro uživatele, který nám píše: chlapečku můžeš říkat co chceš. Takový chudáček mě neurazí. Však jednou narazíš a budeš zírat.
Fkam
Středa, 27. července 2016 - 15:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 3-2011
Žlutý anděl : aby ti nepraskla žilka. V dnešní době není problém rezervovat jízdenku i přes mobil dopředu. Opakuji, je rok 2016, nikoliv rok 1986
Kloubák plný lidí na dálnici podle mě nepatří.
O zranění lidí v MHD vím ze své práce dost, těch zranění je víc než dost.

Ukaž mi lepšího dopravce než je RJ, LE, EL nebo MFB.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
žlutý anděl
Středa, 27. července 2016 - 15:57:34  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
díky očekával jsem, že neumíš odpovědět. Jsi jen kecal.
Lepšího dopravce než SA?
Kdejaké ČSAD, protože mě neotravují kdejaké stewardky.Naštěstí budou jezdit dál, i přesto, že ty si přeješ opak.
Přeji hezký den
žlutý anděl
Středa, 27. července 2016 - 16:01:07  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
P.S. dokáže tvůj žlutý mozek pochopit, že lidé cestují také s tím, že cestují bez toho aniž by věděli v kolik pojedou?
Proto jezdi si, rezervuj si, ale nevnucuj to ostatním.
P.S.2 doufám, že si rezervuješ i sex doma.[lol]
Fkam
Středa, 27. července 2016 - 16:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2357
Registrován: 3-2011
Koukám, že bez urážky nedokážeš napsat ani jednu větu.
Mně je jedno jak jezdí ostatní, já holt patřím do skupiny lidí, co chtějí cestovat důstojně. A to opravdu ČSAD na dlouhých trasách není.

Tak jsem rád, že tu je Jančura (nebo kdokoliv jiný) kdo mi ten komfort nabídne. Bez ohledu na barvu.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Středa, 27. července 2016 - 17:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 4-2011
Vše je u něj perfektní. No není a jednou to zjistíte. (...) Však jednou narazíš a budeš zírat.

Anděli, umíš vůbec něco jiného, než tyhle výhružky? Jestli to myslíš tak, že chceš ty sám založit dopravní společnost s dvěma stovkama autobusů, které budou jezdit bez rezervací a bez stewardek minutu před SA a za polovic, tak ti zatleskám na náměstí. Ale jestli umíš jen planě žvanit, tak se neztrapňuj.

Furt nechápu, proč děláš z cestujících s SA nějaký ovce. Jim (vlastně "nám", přesněji řečeno) prostě vyhovuje, co aktuálně za svoje peníze dostaneme a že se nemusíme třeba ve frontě na placení u řidiče bát, že se nevejdem. Kafe a noviny jsou bonus. Jestli je tohle ovce, tak ti cestující, o kterých mluvíš ty, jsou pak prasata, která sežerou všechno, co dostanou, i kdyby ze sedaček lezla péra, jinak by v té Praze chcípla hlady.

Mimochodem, na železnici "pro cestující, kteří neví, v kolik pojedou" vypravují ČD hnusná Béčka na rychlících (R), ze kterých občas padají děti. Pro ty, co ví, kdy pojedou, a chtějí větší pohodlí a občerstvení, jsou tady railjety. Proti těm taky něco máš?
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 27. července 2016 - 18:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 8-2010
Focus1976: Mimochodem, na železnici "pro cestující, kteří neví, v kolik pojedou" vypravují ČD hnusná Béčka na rychlících (R), ze kterých občas padají děti. Pro ty, co ví, kdy pojedou, a chtějí větší pohodlí a občerstvení, jsou tady railjety. Proti těm taky něco máš?

Railjety ani Expressy ani jiné vlaky ČD krom Pendolin nejsou povinně místenkové takže tím pojedou i cestující "nevím kdy pojedu" tak nechápu proč tady taháte R které slouží pro místní frekvenci. Navíc na R Praha-ČT-Brno a i na dalších už koženky dávno nejezdí.
žlutý anděl
Středa, 27. července 2016 - 18:44:22  
Neregistrovaný host
46.135.176.15
Ad to dítě nezlob se, ale co je to za rodiče, že pustí dítě 3roky z dozoru. Nejvíc jsou potrestány teď ty rodiče. Navíc je třeba to nejdříve vyšetřit. Já mám nějaké pochybnosti jak to vůbec bylo.
Možná něco selhalo u drah kdo ví.
Jinak raději bečko, než vágon od Jančury, kde nejde klima a okna nejdou otevřít.
Nesni
Středa, 27. července 2016 - 18:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 6-2014
Fkam:
Stačí vidět, co jezdilo třeba do Karlových Varů nebo do Brna, Plzně před Jančurou.
Do Karlových Varů jezdívalo RTO bez kafe a zábavního portálu, navíc poruchové. Je o tom dokonce filmový dokument "Florenc 13:30". Nebýt Jančury, jezdí tam dodnes.[kladivo]

V dnešní době není problém rezervovat jízdenku i přes mobil dopředu.
Myslím, že pointa sdělení byla jiná. Kapacita autobusu je dána a možnost rezervace dopředu na ni nemá žádný vliv. Prostě, když je spoj vyprodaný, nekoupíte místenku ani týden dopředu přes mobil.
Ml636
Čtvrtek, 28. července 2016 - 00:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5647
Registrován: 11-2006
Focus1976: Jednou provždy si už nech ty arogantní žvásty a nevykej mi, frajírku!

------------
Na zbytek budu reagovat později, až se tím prohrabu. Díky ostatním za věcné poznatky do diskuze.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Boblück
Čtvrtek, 28. července 2016 - 01:20:09  
Neregistrovaný host
185.14.186.31
Huples: Čím větší ramenáč, tím větší sebelítost... Nedáš si ani dohromady svůj život, ale hned víš, co je pro všechny nejlepší. Jo a kvůli obéznímu informátorovi se opravdu registrovat nebudu [lol] Centrální evidence exekucí je veřejná, takže by orgány činné v trestním řízení takové trestní oznámení shodily ze stolu, jen pro tvou informaci, když tak rád vyhrožuješ. Jo vlastní dluhy přece nejsou problém, to se dá vždycky bagatelizovat.

žlutý anděl: Naštěstí si trh poradí a poradil, no a tobě zbývá internet, viď? Ale můžeš si jít postěžovat na lampárnu. Vyhrožování od trolla je fakt k smíchu, už se tě bojím...

Nesni: Zjevně není poptávky po nikdy nevyprodaných spojích. Ať žije volný trh [ok]
žlutý anděl
Čtvrtek, 28. července 2016 - 06:59:19  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Boblück ale ale, nějak ti chlapečku tečou nervy koukám. Bu bu bu, už se tě bojím.
Čtvrtek, 28. července 2016 - 17:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 2-2005
Pro sebestředného namyšleného anonyma: : Čím větší ramenáč, tím větší sebelítost - ano, dnes a denně nás tu o tom přesvědčuješ, ty ramenáči od klávesnice. Dokážeš si vůbec připustit, že tvůj názor není písmo svaté, jimž se musí všichni řídit? Chápeš vůbec, že někdo může mít jiný názor, který je slušnost respektovat, byť s ním nesouhlasíš? Jen méně inteligentní jedinec mylně přesvědčený o své výjimečnosti se sníží k tomu, aby ostatní slušně diskutující neustále napadal a urážel. Soudruzi na schůzích by z tebe měli chlapče radost, a dávali by tě méně aktivním za vzor. A mimochodem, říká ti něco zákon na ochranu osobních údajů? On centrální registr exekucí není stejně jako třeba BRKI, NRKI nebo Solus tak úplně veřejný, jako třeba obchodní rejstřík.

(Příspěvek byl editován uživatelem Huples.)
Čtvrtek, 28. července 2016 - 23:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 4-2011
Jistě, že na to každý slyší, protože pro nějakého Pepíka co pendluje mezi Prahou a Pískem, je tahle zájezdová káča zážitkem na celý život a sleva 8,50 na jízdence s kafem to jistí.

Tenhle člověk je vážně duševně raněný frustrát jak z osmdesátek. Pohodlí je špatně, sleva je špatně, služby navíc jsou špatně. A podle něj jsou cestující, kteří se nechají na tyhle věci "nalákat", nějaké tupé stádo. [angry]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Viribus Unitis
Pátek, 29. července 2016 - 23:26:40  
Neregistrovaný host
195.168.236.218
Áááá, rád vidím, že nám tu jistý šmejd přispívá až z Holandského Amsterdamu. Jak je Ti zajisté známo, vždy jsem si s exekutory vytřel [zadnice]. Stejně tak to dopadne teď.
Holt někdo exekutorům platí za každý nesmysl - a někdo prostě ne.

Huples: Neber je vážně. Když dojdou argumenty, tak škodí, jak si myslí, že mohou.
Sobota, 30. července 2016 - 08:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 2-2005
Viribus Unitis: Já ho rozhodně vážně neberu, já se těmi jeho bezduchými výplody skvěle bavím. A pokud je v Amsterdamu, tak to mnohé vysvětluje. Ale nervově labilním jedincům jeho formátu tráva rozhodně nesvědčí.
Fkam
Sobota, 30. července 2016 - 14:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2360
Registrován: 3-2011
http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/801214-regiojet-spusta-novink u-slovaci-usetria-na-trase-z-bratislavy-do-viedne

Velmi dobrý nápad.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Sobota, 30. července 2016 - 23:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 1-2005
Fkam: Nevidím na tom nic dobrého. Například horší koordinace a komunikace při mimořádných událostech, větší režijní náklady obou dopravců.

A teď vyjmenuj ty pozitivní stránky, hmm?
Nesni
Neděle, 31. července 2016 - 13:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 6-2014
Běžný dojíždějící absolvuje 5 dní x 2 jízdy = 10 jízd za 40 EUR, tady zaplatí 38 EUR. Ta 2 EUR je v podstatě cena místenek, protože k týdenní jízdence nejde kupovat místenky. Takže se může stát, že místo ráno dorazí do práce v poledne, až bude volné místo v autobuse a občas půjde ve Vídni přenocovat do hotelu, když budou večer plné spoje. Pokud si koupí navíc běžnou jízdenku na frekventovaný čas odjezdu, aby se určitě do autobusu dostal, přestává se mu týdenní jízdenka vyplácet, resp. musel by jet do Vídně třeba ještě o víkendu, aby se mu vyplatila.
dvx
Neděle, 31. července 2016 - 13:51:28  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
Není trochu uhozené cestovat denně z Bratislavy do Vídně povinně místenkovým autobusem, když týdenní vlaková jízdenka stojí také 38€, navíc jsou v nabídce i měsíční jízdenky za 118€, což znamená slevu dalších cca 25%? Vlak jede každou hodinu a cesta je o něco kratší, než autobusem. Asi se jedná o zoufalý krok Jančury, jak autobusy na této trase naplnit - po nahlédnutí do rezervačního systému jezdí více než poloprázdné, ale pochybuji, že se tento krok setká s úspěchem.
Nesni
Neděle, 31. července 2016 - 14:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 6-2014
týdenní vlaková jízdenka stojí také 38€, navíc jsou v nabídce i měsíční jízdenky za 118€
Slovak Lines (ČSAD Bratislava) nabízejí měsíční jízdenku za 125 EUR. V ceně je ovšem bezplatné parkování auta na AS Mlynské nivy v Bratislavě, drobné občerstvení, wi-fi a klimatizace v autobuse. To asi na dráze nedostanete.
Fkam
Neděle, 31. července 2016 - 14:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2361
Registrován: 3-2011
CO jsem koukal, mezi Vídní a Bratislavou jezdí více dopravců a jízdní řád je docela se zajímavými krátkými intervaly. Včetně "skoro" nočního spoje.
Takže ten bus má smysl a asi je to lepší jak vlak (pokud to není vlak OeBB, kde se ještě dá mluvit o dobrém cestování).

Ale co by Regiojet mohl zavést, něco jako má Eurolines síťovou jízdenku na měsíc nebo na jednotlivé trasy či země.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
dvx
Neděle, 31. července 2016 - 15:40:45  
Neregistrovaný host
194.228.169.254
Nesni: Většina vlaků Bratislava-Wien je alespoň částečně klimatizovaná.

Fkam: Naprostá většina vozů je OeBB, ale na Slovenském území je provozován pod hlavičkou ZSSK (snad to není pro Vás problém).

Z Bratislavy do Vídně jezdí 2 vlakové linky - z hlavnej stanice a Petržalky, obě v intervalu 1h. Z Petržalky kompletně klimatizované, wifi teď nevím.
Proti Slovak Lines nic nemám, ale myslím, že autobusy jsou vhodnější spíše pro nahodilé cesty, než pro denní dojíždění. Ostatně i běžní cestující asi preferují spíše vlak, když jezdí denně mezi Bratislavou a Vídní až 43 párů kapacitních vlaků.
Neděle, 31. července 2016 - 20:11:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4267
Registrován: 4-2003
Ano, taky bych řekl, že zavedení týdenek je od Jančury taková znouzectnost... Evidentně se ukázalo, že na takovéhle lince "á la MHD" není povinné místenkování to pravé ořechové a když cestující mají k dispozici alternativu, kde je možné prostě naskočit a jet (vlak), tak jí prostě preferují. Ono při ranní cestě do práce ještě je ta povinná rezervace zkousnutelná, protože se obvykle jezdí na určitý čas, ale odpoledne, kdy se člověk může v práci zdržet nebo plánuje nějakou další aktivitu s nejasným koncem (nákupy, návštěvy apod.), už nějaká povinná rezervace dovede silně otrávit život.

Dovedu si představit, že se sice dost lidí nechalo zlákat novinami a kafem zdarma, tak začali s RJ jezdit, ale jakmile se jim párkrát stalo, že jim bus z nějakého důvodu ujel a zaplacená jízdenka propadla, tak se vrátili do vlaku. Tohleto samozřejmě ta týdenka odbourá, ale na druhou stranu může docházet k jinému problému - když si tyto týdenky pravidelní dojížděči oblíbí, tak zákonitě přeplní spoje ve špičkách a začne se jim stávat, že se nevejdou. A pokud RJ nebude spoje posilovat tak, aby vždy byla dostatačná kapacitní rezerva pro tyto nahodile jezdící týdenkáře, tak část z nich uteče znova - protože komu by se chtělo místo odjetí kýženým spojem zůstat hodinu trčet na zastávce do příjezdu dalšího...
Pondělí, 01. srpna 2016 - 09:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 11-2007
...od 1. 9. začne SA jezdit do Žiaru nad Hronom (přesměrované denní Košice) a od 10. 8. jeden pár spojů ve Zlíně prodloužen k ZOO
Pondělí, 01. srpna 2016 - 16:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 1-2016
Dobrý den, opravdu je tu nutné trpět něco tak vulgárního a sprostého jako je "žlutý anděl"? Ne že by diskuze obecně tady měla nějakou kdovíjak velkou úroveň, ale naprostou žumpu tohoto uživatele by tu admini fakt tolerovat nemuseli.
žlutý anděl
Pondělí, 01. srpna 2016 - 17:28:17  
Neregistrovaný host
46.135.238.250
Koukám máš Tntíku zajímavou sebekritiku. Oni mají dnes v Bohnicích vycházky? To že nejsem obdivovatel tvého oblíbence, nic neznamená. Chováš se je gestapo, kdo je proti, popravit.
Fkam
Pondělí, 01. srpna 2016 - 17:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2363
Registrován: 3-2011
I odlišný názor lze napsat slušně.

Je zajímavé, proč linku z Košic zkracují do Žiaru a ne třeba do Banské Bystrice. Že by úspora busu i řidiče tím, že ho rovnou zase pošlou zpět do Prahy ?
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Pondělí, 01. srpna 2016 - 19:19:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 829
Registrován: 2-2005
TN26: V tom případě nečteš/nečtete ty choré výplody neregistrovaného anonyma píšícího vždy pod jiným nickem.
žlutý anděl
Pondělí, 01. srpna 2016 - 21:37:41  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
Ad Fkam jistě že lze. Řídíš se tím? Já zas nejsem povinen poslouchat na svoji adresu ty náckovské nadávky od pana TN 26.
Zásadně se držím hesla, kdo jak se mnou zachází, tak zacházím já s ním.
Nehraj si proto na moralistu.
Nesni
Pondělí, 01. srpna 2016 - 21:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 6-2014
dvx:
"až 43 párů kapacitních vlaků"
Jedna věc je kapacita, druhá věc je její využití. Klasický způsob - jeden člověk na čtyřce - znamená, že místo vlaku může jet plus mínus autobus[happy].

Jenda_z_hk:
"povinná rezervace dovede silně otrávit život"
Znal jsem dva lidi, kteří takhle denně dojížděli Plzeň-Praha. Taky nevěděli, v kolik hodin skončí v práci. Jančura umožňuje mít na jízdence vícenásobné rezervace na jeden den bez jakýchkoliv sankcí, tak toho využívali.
Fkam
Pondělí, 01. srpna 2016 - 22:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2364
Registrován: 3-2011
žlutý anděl - na rozdíl od tebe se tím řídím. A vždycky začneš urážet první ty.

Prostě mi žlutý bus nevadí a cesta busem pro mě není jenom doprava z jednoho bodu do druhého, ale i nějaké ty služby navíc. Což Jančura nabízí a i přes nějaké drobné nedostatky je to cestování hodno tohoto století.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Pondělí, 01. srpna 2016 - 22:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4268
Registrován: 4-2003
Nesni:
"Znal jsem dva lidi, kteří takhle denně dojížděli Plzeň-Praha. Taky nevěděli, v kolik hodin skončí v práci. Jančura umožňuje mít na jízdence vícenásobné rezervace na jeden den bez jakýchkoliv sankcí, tak toho využívali."

A jak často se jim stávalo, že rezervace propadla, protože jí zapomněli zrušit nebo změnili plány na poslední chvíli, kdy už zrušit nešla? Plus samozřejmě je to otrava... Modelový případ: dojíždím každý pracovní den, na cestu do práce mám čas odjezdu daný, na cestu domů si držím 4 varianty, abych si mohl vybírat podle toho, jak dlouho se zdržím. Tzn. na každý týden si musím naklikat 25 rezervací a každý pracovní den pak rušit ty 3 přebytečné, které nevyužiju. Pokud bych měl konkrenceschopnou alternativu, která mě k takovýmhle rezervačním onaniím nutit nebude, tak jí dám přednost.
Nesni
Pondělí, 01. srpna 2016 - 22:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 6-2014
Jenda_z_hk:
"Pokud bych měl konkrenceschopnou alternativu"
Zkusil jsem je přemlouvat ke změně dopravce, ale neuspěl jsem. Vyhovovalo jim to. Mohli jezdit i dráhou, stejně to měli na Zličín přes celou Prahu, ale ne. Měli oči jenom pro žluťáka.[lol]
Úterý, 02. srpna 2016 - 00:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 4-2011
Jestli výše uvedené není jasný důkaz toho, že se tady celou dobu bavíme o dvou různých CÍLOVKÁCH, tak už fakt nevím. SA prostě není pro denně dojíždějící, kteří by fungovali v režimu IDS/ROPID, pokud by sahal až k nim, ale spíše pro pravidelně/často "jezdící", což není totéž.

OK, mít denně zablokovaných pět variant návratu domů může časem člověka otravovat, ale storno trvá na mobilu minutu. Stejně tak, kdo jezdí autem, může projet těsně před řetězovkou, nebo vyrazit o pět minut později a pět hodin stát v koloně. Absolutně bezvadný není žádný systém.

Takže ti, co tady pořád vyhrožují, jak to jednou Jančurovi "někdo" vytmaví, mají ideální možnost k podnikání, mohou založit konkurenceschopnou alternativu. Tedy vysokopodlahu s odbavováním u řidiče, bez stew a rezervací. Než naloží 60 lidí, kdy si každý zaplatí v hotovosti, třeba na lince Pha-LBC, bude konkurence za půlí cesty.

Taky se zamyslete, jak dlouho před odjezdem busu bez rezervací (kterým chcete jet) musíte chodit. Přijít tam na poslední chvíli pět minut před odjezdem? To "určitě bude fungovat", protože "to nikoho jiného nenapadne".

EDIT: Zažil jsem cca 5x u jedné společnosti, že odbavování trvalo tak dlouho (sedící plus možná 20 stojících), že řidič více než pět minut po plánovaném času odjezdu nechal lidi na nástupišti, že už měl být dávno pryč.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Ml636
Úterý, 02. srpna 2016 - 00:29:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5649
Registrován: 11-2006
Jistě, protože Žluťáci jsou nakažení tím žlutismem natolik, že kdyby jim ten přiopilecký rudý frňák začal nažvejkávat, že mají lézt po čtyřech, tak po těch čtyřech lézt budou. Opravdu si vychoval slušné stádo pytlů brambor. Tak mu to přejme. Já se jednou rád zasměju nad tím, jak mu budou jeho nohsledi vážně ty nohy lízat a ještě si za to zaplatí. Ještě by stálo za to si ze žluťosů udělat srandu, nabourat se do systému a několikrát jim změnit místo odjezdu jejich spoje. Celá ta skvadra by začala běhat po Florenci, přejíždět na Černý most a vzápětí zase na Zličín, jako ty vosy co jdou po sladkém. To by bylo lepší, než ty Jančurovy klaunské nosy.
Pak mi může zase nějaký zaslepenec napsat, že jsem frustrát z osmdesátých let. A co jsi ty inteligente? Frustrát z normalizace? Ještě lepší. Kick Jančura!
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Úterý, 02. srpna 2016 - 00:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4269
Registrován: 4-2003
Focus1976:
"Než naloží 60 lidí, kdy si každý zaplatí v hotovosti, třeba na lince Pha-LBC, bude konkurence za půlí cesty."

A kdo říká, že musí všichni platit v hotovosti? Dnes, v době čipovek, to odbavení reálně nebude o nic delší než u RJ se stewardkou. Naopak, pokud linka má více zastávek, tak ten ne-RJ dopravce bude rychlejší, protože dokáže svižněji obsloužit ty výstupní. U RJ se totiž na každé zastávce, kde vystupují lidé, čeká, až stew dojde k zadním dveřím, aby se s cestujícími rozloučila, pak se lidé těmi JEDINÝMI dveřmi soukají ven, čekají na otevření kufrů,... Když jedu z Prahy do Brna nebo někam dál, tak je to OK, ale třeba na té zmiňované lince Blava-Vídeň už to může vadit.
Úterý, 02. srpna 2016 - 13:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 4-2011
Pak mi může zase nějaký zaslepenec napsat, že jsem frustrát z osmdesátých let. A co jsi ty inteligente? Frustrát z normalizace?

Je mi 39, tak si to spočítej, jestli umíš. [lol] Prostě jsme každý jiný. Ty máš svoji chorobnou nenávist, kterou jsem doteď nepochopil, já spokojenost se službami. Je to, kurva, AUTOBUS, žádná sekta. "Donutil" mě zaplatit, aby mě dovezl a A do B za lepších podmínek. Tím to končí. To tvoje podsouvání nějaké "zaslepenosti" si strč tam, na čem sedíš. Věrné zákazníky si "vychovává" každá normální firma. Jenže ty asi budeš odjakživa nějaký chudáček řadový zaměstnanec bez ambicí, takže to nemůžeš vědět.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
žlutý anděl
Úterý, 02. srpna 2016 - 14:41:43  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Focus umíš si domyslet, že ty máš chorobnou posedlost tím dopravcem?
Čteš to po sobě vůbec. Náš "odpor" k tomuto dopravci má také reálné důvody.
Vyčetl jsem ti, že s ním jezdíš? Naopak, pokud si spokojen, jezdi.
Já ne, protože nejsem spokojen. Tenhle typ agresivního podnikání mi vadí.
Ponižuje lidi a jejich důstojnost. Mám doufám právo vyjádřit svůj názor,
odpor.

a co napíšeš MI636 "Jenže ty asi budeš odjakživa nějaký chudáček řadový zaměstnanec bez ambicí, takže to nemůžeš vědět"
Vidíš nachytal ses už hned.
Kážeš tady o slušné diskusi a sám se chováš jako [cunik]
Tohle se ti moc nepovedlo. Už prosím nemluv, že vedeš slušnou diskusi,
protože si evidentně nemluvil pravdu.
Úterý, 02. srpna 2016 - 21:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 10-2011
Jenda z Hk: Mně největší problém přijde v tom, že každý dopravce má svůj kartový systém. A přiznejme si, abych měl v peněžence osm karet (2 železniční na ČD a GWTR, 5 busových na dopravce, které používám častěji než řekněme 2x za rok + Opencard), to není úplně můj hrnek kávy. Kdyby se dohodli na něčem, co by umožňovalo jednou kartou nahradit vše, že bych třeba na In-Kartu (nebo na to nástupce OpenCard, Plzeňskou kartu, to je prostě jedno, co by byl ten "hlavní nosič") jen nahrál nějakou aplikaci a ono by tu fungovalo, pak bych řekl, že by ten systém mohl hotovost ve většině případů nahradit. Takhle asi moc ne...
Úterý, 02. srpna 2016 - 21:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 4-2011
Anděli, jestli jsem se podle tebe vyjádřil jako [cunik], tak to bylo v reakci na Žluťáci jsou nakažení tím žlutismem natolik, že kdyby jim ten přiopilecký rudý frňák začal nažvejkávat, že mají lézt po čtyřech, tak po těch čtyřech lézt budou. Opravdu si vychoval slušné stádo pytlů brambor. Tak mu to přejme.

Na hrubý pytel hrubá záplata. Jestli chceš mluvit s [cunik], občas za nimi musíš do ohrady, ale MI636 je ztracený případ a své "reálné důvody" k "odporu" proti RJ vyjadřuje skrze napadání jeho zákazníků.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
žlutý anděl
Úterý, 02. srpna 2016 - 21:36:55  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
Copak Focusi neunášíš kritiku koukám.
Na otázky si jako tradičně neodpověděl, raději.
Kážeš vodu, piješ víno.
Úterý, 02. srpna 2016 - 23:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4270
Registrován: 4-2003
Kotec: Jasně, vzájemné uznávání karet je věc užitečná a leckde už i docela dlouho funguje. Ale ono stejně drtivá většina cestujících na nějaké konkrétní trase jezdí pravidelně, takže ti tu "správnou" čipovku mít budou, a když těch několik ostatních, co jedou fakt nahodile, zaplatí cash, svět se nezboří. Myslím si, že tyto platební technologie beztak směřují k nahrazení jednoúčelových čipovek klasickou bezkontaktní platební kartou - jakmile k tomuhle dojde, tak nebude už vůbec co řešit...
Úterý, 02. srpna 2016 - 23:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2010
Žlutý anděl je správný troll... divím se, že mu na to všichni skáčou.. (tím je vidět, že to dělá dobře!!!) a také se divím, že za ty všechny vulgarismy a urážky mu správci ještě neudělili ban...
Ale jestli správcům nevadí z toho mít takovouhle žumpu. Ostatně je to jejich vizitka... Protože spíš, než seriózní diskuze ohledně dopravy zde neustále probíhá jedna velká komedie.
Na druhou stranu se člověk u spousty komentářů od srdce zasměje. [happy] I když pochybuji, že toto bylo původním účelem...
PS: bylo by možné založit speciální sekci Flixbusu? Minimálně rychlostí otevíraných linek si to zaslouží.
Ml636
Úterý, 02. srpna 2016 - 23:24:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5651
Registrován: 11-2006
Jenže ty asi budeš odjakživa nějaký chudáček řadový zaměstnanec bez ambicí Ano, stejně jako Jančurovi stevardi, řidiči, prodejci jízdenek, letenek, uklízeči a spol. Nebo jsou snad všichni podnikatelé s ambicemi? To by pod ním asi nedělali...
Kór ne, když na diskusních fórech a po různých dopraváckých blafárnách se říká, kolik z nich je z chování vedení SA pod práškama a častými klienty cvokáren. A já sám z okruhu SA/RJ znám tolik lidí kteří mluví, že budu opravdu radši ten "ztracený případ", ztracený proto, že mě ten žlutý nosorožec připravil 2x málem o práci agresivním vstupem na "moje" linky.
Pak jsem podle tebe zřejmě ambiciózně měl naboxovat majiteli, že si neumí udržet zákazníky, jenže všichni zúčastnění těchto eskapád, jsou neambiciózně rádi, že většinou dostali jinou práci a nebyli rovnou odejiti. To se to pak podniká. Proto nemůžu přijít tomu zlořádovi na jméno. Měl by za ty svoje kousky vůči konkurenci a vůči ZAMĚSTNANCŮM dřepět v kleci. A proč urážím jeho zákazníky? Protože jsou hloupí, že to nevidí, nebo vidí a tiše podporují, umlčeni kafem a ambiciózními kecy! Jančuru na vás všechny. To byste viděli, jak se jeho chování změní, když se ze zákazníka stane zaměstnanec. Ostatně i ti zákazníci si s ním užili a možná ještě užívají svoje. Dobré kafíčko a časopis, ale pod prd*lí naleštěný vrak.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
žlutý anděl
Středa, 03. srpna 2016 - 00:07:57  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
ad Sepsja prosím kdy sem tě urazil?, že ty urážíš mě?
Teď se chováš tak, jak popisuješ mě.
Svým příspěvkem jsi k té žumpě tedy přispěl.
Fkam
Středa, 03. srpna 2016 - 14:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2374
Registrován: 3-2011
Jako zákazníka mě nezajímá, co Jančura říká svým zaměstnancům. Mě zajímá, jestli je dodrženo to, za co jsem koupil jízdenku, tj. čistý bus, slušní zaměstnanci a aspoň funkční zábavní portál.
Nechci se přepravovat jako před 20 lety. Takže nějaké ČSAD, VKJ, ICOM prostě pro mě není. A ty nové autobusy u RJ mi přijdou dostatečně pohodlné, takže problém nemám.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km