Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 27. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 27. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Ml636
Pátek, 08. července 2016 - 23:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5631
Registrován: 11-2006
Musím ale nestranně říct, že u Tourbusu jsem nikdy neviděl nějaké zvlášť pěkné vozy. Dokonce to, co nedávno stálo na štaflu na Florenci a čekalo na spoj tuším Praha-Brno-Michalovce, bylo otřesné. Sice LC956, ale údržba nicv moc, nebo žádná. Takže bych se bál, aby cestou neodlítalo pár plechů.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Pajzák
Sobota, 09. července 2016 - 00:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 6-2015
Tyhle vozy z 90% jezdí jen do Brna, kde se přestupuje na MANy.
zluty vyvrhel
Neděle, 10. července 2016 - 17:39:15  
Neregistrovaný host
217.65.235.193
hajzlaku, to je nejaka statistika nebo si zase "myslel"?
Úterý, 12. července 2016 - 20:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 6-2007
Neni to zlute..ale cerne. Nevite kdo jezdi pro Leo express s cernou petkovou Setrou na prazskejch cislech? V patek videna na D1 od Ostrvy. A i pred Mikulovem od Vidne...
... první v ČR VANHOOL ASTROMEGA T9 ...
Tomas25
Úterý, 12. července 2016 - 22:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 12-2007
Marais: Nebyla ta Setra spíše čtyřková?
Úterý, 12. července 2016 - 22:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 6-2007
Nee...5ka triosa...
... první v ČR VANHOOL ASTROMEGA T9 ...
Středa, 20. července 2016 - 11:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 4-2013
http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/stevardky-se-vraci-na-paluby- zlutych-autobusu-regiojet/r~0ea3eb7e4e4411e6a4100025900fea04/?utm _source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0
Středa, 20. července 2016 - 16:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3847
Registrován: 12-2004
To jsem zvědavej, o jaký města půjde, pokud to není výmluva aby se vylhali z neúspěšné akce "sejmutí stew". Napadá mě Rakovník,Příbram nebo Kladno.
Středa, 20. července 2016 - 20:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 294
Registrován: 2-2014
Zzz - Tak tyhle linky si opravdu nemyslim
SWAGER
Nesni
Středa, 20. července 2016 - 20:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 6-2014
Když se píše o několika spojích denně, tak by to mohly být návaznosti na ty jeho nové vlaky. Tudíž nějak ranní svoz a večerní rozvoz z Brna, Břeclavi a Hodonína do okolí. Možná i Bratislava-Györ.
Středa, 20. července 2016 - 21:18:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3848
Registrován: 12-2004
mufiklo:Ty víš něco, nebo na základě čeho "si nemyslíš"?
Ml636
Čtvrtek, 21. července 2016 - 01:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5642
Registrován: 11-2006
Ten Jančura fakt chce zlikvidovat úplně všechno. Žlutej mor hadr. Za chvíli se začne cpát i na MHD. Při jeho "férovém" byznysu a chování, nemá žádný sebelepší menší dopravce šanci.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Čtvrtek, 21. července 2016 - 10:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 4-2003
Ml636: K tomu cpaní se do MHD... Už před lety měl Jančura nápad vstoupit do regionální dopravy - konkrétně zkoušel IDS JMK. Regionální linky chtěl provozovat s odlítanými vozy z dálkovek (tehdy Ayatsy) a aby byl co nejefektivnější (tzn. aby vozy co nejmíň stály na konečných), chtěl si sám tvořit jízdní řády. No není divu, že se tehdy s organizátorem IDS JMK nedohodl...
Čtvrtek, 21. července 2016 - 12:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 8-2012
Ml636: I teď má velkej problém odjezdit všechno vlastním autobusem s vlastním řidičem, tak bych se moc nebál. Jak skončí v říjnu sezona, byly by rádi za to, že dokážou vzít 15 - 20 autobusů a sehnat do nich řidiče. A jelikož kapacita každého je maximálně 63 lidí, stát se v nich nesmí, tak tím toho moc nerozeserou...

(Příspěvek byl editován uživatelem Glory.)
Fkam
Čtvrtek, 21. července 2016 - 14:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2339
Registrován: 3-2011
To je takový problém nabrat řidiče na Ukrajině ? [biggrin] Tam třeba nabírají Dopravní podniky nebo Arriva, tak ať to zkusí taky Jančura.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Čtvrtek, 21. července 2016 - 23:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 4-2011
Regionální linky chtěl provozovat s odlítanými vozy z dálkovek (tehdy Ayatsy) a aby byl co nejefektivnější (tzn. aby vozy co nejmíň stály na konečných), chtěl si sám tvořit jízdní řády. No není divu, že se tehdy s organizátorem IDS JMK nedohodl...

Jak jsem jeho příznivec, tak silně pochybuji, že by vytvořil JŘ zaručující garantované přestupy, návaznosti a přejezdy. Opravte mě, jestli se pletu, ale řekl bych, že až na výjimky SA přejezdy "nezná". Že by třeba bus přijel z Brna do Prahy a z Florence přejel režijně na ČM a pak jel do Liberce.

A taky bych řekl, že v JMK by na mnoha místech s těmi Ayatsy nevešel pod mosty. [happy]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Martinmarilynmanson
Pátek, 22. července 2016 - 21:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10187
Registrován: 12-2007
Ony regionální linky nejsou dálkovky, hned je problém s kočárky nebo s méně pohyblivejma lidma. Stačí nasadit na spoj Sor LH a už je stížnost na stole...
Be clever - use public transport!
Petr_k
Sobota, 23. července 2016 - 15:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11571
Registrován: 4-2003
Jestli ono to nebude jako obvykle, že žlutobusíkový růžovokošiláč rychlejc mluví než myslí...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Sobota, 23. července 2016 - 18:34:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3863
Registrován: 12-2004
Petr_k:Co si vybavuju, tak se SA někde v JMK opravdu hlásilo a prohrálo o 1Kč na km...
To že by ctěli jezdit s ojetinama z dálkovek je podle mě nejspíš fáma, musel by se vyjádřit někdo, kdo byl tenkrát u toho...

Jsem se díval, že přes týden (už zase!) pojede jeden kurz na Praha- Znojmo a Brno - Olomouc bus jinýho dopravce.
To nemají s kým a s čím jezdit?
Vždyť o prázdninách jsou nějaký omezení počtu turnusů....
Nechápu kam chtějí expandovat, když si nezajístí ani základ....
Sobota, 23. července 2016 - 22:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2016
Na Zlínu v týdnu taky jezdil taky náhradní dopravce místo FR na některých spojích a minimálně v to úterý bylo všechno v rezervačním systému jako FR. Druhý den už tam byl "economy spoj" s méně místy. Nevím zda jim ten FR někde zůstal stát, protože to vypadalo, že do Zlína ten Jančíkův bus přijel na poslední chvíli a stewarda nabíral až na zastávce s cestujícími. Což o to, pokud to byla náhrada, tak na tu hodinu a půl v pohodě, ale způsob řízení toho řidiče byl katastrofa, zlatí řidiči od SA ač je tu rádi někteří kritizují.
Sobota, 23. července 2016 - 22:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 1-2016
636: Povídej, jak se pozná ten hodný malý dopravce, který nemá šanci? Prostě doba je dneska jinde a nějaký "hodný malý dopravce" nemá na dálkovce šanci s nějakou 10-15 let starou leštěnkou. A velký dopravci si drží raději své jisté přes kamarády na krajích, to není "rozesírání" resp. cesta k tomu, jak bezpečně odradit lidi od veřejné dopravy? Třeba takový Icom nebo Zemek... Ten Jančura aspoň nabízí pohodlné cestování pro cestující. Že při tom zkrachuje nějaký Tonda co jezdil 2x denně do Prahy je všem úplně jedno.
Ml636
Neděle, 24. července 2016 - 14:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5645
Registrován: 11-2006
TN26: Tobě je to jedno. Mně ne.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Fkam
Neděle, 24. července 2016 - 23:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 3-2011
Doba je opravdu jinde. Lidi dnes ocení něco víc než jenom pouhou přepravu z místa A do místa B.
A pokud někdo se zapomněl před 20 lety, tak holt asi skončí no.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
žlutý anděl
Pondělí, 25. července 2016 - 00:29:55  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
AD MI636 prosím tě, TN26 je člověk, který neuznává nikoho jiného než sebe. Takto vypadá zlý člověk.
Fkam,TN 26 naštěstí většina národa nemá takové vypatlané názory jako vy dva. Jednou Jančura narazí, stejně jako vy dva.
Pružinskij
Pondělí, 25. července 2016 - 09:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 4-2015
Lidi dnes ocení něco víc než jenom pouhou přepravu z místa A do místa B.
Což je nejlépe vidět na mnohaleté expanzi nízkorozpočtových aerolinek, že.
Waarschijnlijke Afstanden.
Pondělí, 25. července 2016 - 10:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 4-2011
naštěstí většina národa nemá takové vypatlané názory jako vy dva. Jednou Jančura narazí, stejně jako vy dva.

Anděli, a ten závěr z první věty odvozuješ od čeho? Vyjadřuješ se jako zastydlej komanč, ti taky pořád vyhrožují nějakým "jednou". Copak ty si vybíráš poskytovatele služeb podle hesla "malej hodnej"? Jestli jo, tak si posluž. Někdo jiný nechce jet do Prahy karosou. Jakýkoliv "malej hodnej" už dávno mohl postavit stejnou flotilu jako Jančura.

A pokud jde o "nízkonákladovost", fajn. Až ti dopravci se starými střepy bez pásů, klimy a služeb začnou jezdit z Brna do Prahy za ceny od 80,-, přestane se na ně tak pohlížet. Jenže to by si museli zřídit rezervační systém, kde by se ceny jízdenek měnily v čase, úplně jako v případě letenek u nízkonákladovek. Jenže to by ti strejdové nesměli být úplní troubové, kterým stačí přistavit bus a vybrat prachy v hotovosti u řidiče.

Jestli chceš oslavovat průměrnost, tak to děláš "dobře".
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Fkam
Pondělí, 25. července 2016 - 13:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2350
Registrován: 3-2011
Stačí vidět, jaký úspěch má Flixbus v Německu. Poté co se tam otevřela možnost přepravy autobusem. Mnohokrát rychlejší a častější spojení než s DB (které mi nevadí). K tomu takové bonusy jako pohodlné sedačky, wifi, nějaké to občerstvení. A věřím tomu, že jejich cíl dobýt Evropu v rámci autobusových spojení se jim podaří.

Žlutý Anděl - zatím jste tu akorát vypatlaný Vy. Tak si jezděte těmi super dopravci, já dávám přednost pohodlí toho zlého Jančury. [wink]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
žlutý anděl
Pondělí, 25. července 2016 - 13:51:40  
Neregistrovaný host
46.135.176.15
Budu jezdit s kým chci. Na to ještě mám právo. A jezdit s podprůměrnou SA opravdu nebudu. Je vidět, jak vás většinu sere, že jezdí i jiní dopravci.
Focusi co fetujete, já si potrpím na kvalitě,ale ten váš žlutý šašek mi to nenabízí. Ve své primitovnosti vám stačí kafe zdarma. Já chci cestovat a potrpím si na kvalitních potravinách. V životě bych si ty sračky co nabízí nevzal. Ale rozhodně vám to neberu, že používáte služeb toho dopravce. Ale zkuste si někdy přečíst po sobě, jak ho tady obdivujete. Skoro mi připadáte na stalinovce, když obdivovali svého vůdce. Nějak jste si popletli dobu.
Proti Flixbusu nic nemám, tam to je kvalita.
Fkam
Pondělí, 25. července 2016 - 13:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 3-2011
Však si jezděte, nikdo Vám nebrání. Tak nebraňte ostatním.
Každý má na pohodlí zřejmě jiné požadavky.
Až se tu objeví někdo s lepší úrovní cestování než je Regiojet/Eurolines/Flixbus, tak milerád vyzkouším. Ale starou Karosou a jízdním řádem náhodných výstřelů opravdu nejezdím.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
žlutý anděl
Pondělí, 25. července 2016 - 15:46:53  
Neregistrovaný host
46.135.176.15
Já vám nějak bráním? Jak? Starou Karosou už nejezdí téměř nikdo. Asi jste nějak zaspal. Možná by to chtělo trošku myslet. Většina dopravců poskytuje to co lidé žádají a to přepravu z bodu A do bodu B. Nedávno jsem jel z Prahy do Pece a v autobuse stáli lidé cca 6. Jenže byli rádi, že jedou místo těch zoufalců co stáli u autobusu SA. Ty mimochodem nejeli nikam, protože váš prozákaznický podnikatel je neumí přepravit. Navíc Jančura bude vždy jezdit jen linky, které jsou lukrativní. Jenže pokud jste si nevšiml, máme lidi i v malých městech. A ti také chtějí jezdit. To ale vy se svojí nadutostí a pocitem, že jste něco víc, nepochopíte.
Fkam
Pondělí, 25. července 2016 - 15:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 3-2011
Jaksi se bavím o dálkových trasách a tam jsem rád, že dostanu i něco navíc než jenom sedadlo (wifi, ideálně noviny, možnost si koupit něco ke svačině). Zvláštní, že jsem tuhle na Florenci potkal nějakého dopravce AZ Bus a to byl autobus, že bych se bál do něj nastoupit. Takže asi pořád ještě jezdí i tací.

Jančura by jezdil i pro kraje (vlak), ale jaksi mu to nebylo dopřáno. Tak jezdí holt tam, kde je o něj zájem. Což je celkem logické.

Ale urážky zatím plodíte jenom Vy. ;-)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Viribus Unitis
Pondělí, 25. července 2016 - 16:00:05  
Neregistrovaný host
92.62.225.101
Fkam:
Tak, se milý žlutomile, zkus dostat s tou pračkou drogových peněz třeba z Prahy do České Lípy, Sušice, Náchoda ... . Úmyslně volím místa, kam jezdí více dopravců, jen ne žlutý mor. Ale na něj už brzy dojde, páč MFBFB těžce nasral v Německu - a to není společnost, která by se z něj posrala. Naopak. Už mu to začíná pěkně vracet i tady. Dnes jsem se s nimi svezl z Jihlavy do Znojma. Sice za 5éček, ale rozhodně to nebyl španělský šmejd.
A vídám v neděli večer bus MFBFB na Hlavním nádraží na Drážďany - ta Setra odjíždí naprosto plná a to je ve 21:30!
Jak se říká: na každou [cunik] někde čeká řezník. A Jančurákovi už pouští žilou MFBFB - čím více, tím lépe. A jdou zprávy, že od října MFBFB na trase Praha - Brno ve 22 párech spojů. Škoda, že tak pozdě.
Pondělí, 25. července 2016 - 17:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1257
Registrován: 4-2011
Pořád a pořád dokola...

Nedávno jsem jel z Prahy do Pece a v autobuse stáli lidé cca 6. Jenže byli rádi, že jedou místo těch zoufalců co stáli u autobusu SA. Ty mimochodem nejeli nikam, protože váš prozákaznický podnikatel je neumí přepravit.

Za prvé, v autobusu na lince mezi městy stojí jen sebevrazi. SA má bus pro 63 sedících. "Náš prozákaznický podnikatel" nevozí stojící, stejně jako je nevozila svého času třeba ČSAD Karviná, když poslala bus, kde se stát nesmí, a řidič do sdělil cestujícím na nástupišti ve chvíli, kdy bylo obsazeno. Tím, že SA nevozí stojící, už argumentuje jen zoufalec.

Navíc Jančura bude vždy jezdit jen linky, které jsou lukrativní.

Do prdele už! Každý podnikatel chce a dělá věci, které mu vydělávají. Zkuste donutit Ahold, ať otevře hypermarket v Zadních Prdelákovicích se stovkou obyvatel. Jančura bude jezdit linky, které jsou lukrativní, stejně jako Škoda Auto nebude prodávat auto Čechům za podnákladových 100 tisíc.

Jenže pokud jste si nevšiml, máme lidi i v malých městech. A ti také chtějí jezdit.

A máme lidi v malých vesnicích, kam kraje v rámci ZDO posílají/zaplatí jeden bus ráno a jeden večer. Jestli chtěji lidi v malých městech jezdit, tak ať jim kraje zajistí napáječe. Ale mlátit o hlavu soukromému dopravci, že se "nestará o lidi", kteří "chtějí jezdit", je pakárna. Proč by to za svoje peníze dělal??????
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
žlutý anděl
Pondělí, 25. července 2016 - 17:35:38  
Neregistrovaný host
46.135.176.15
Milý Focusku zoufalec si tak možná ty. Jen mi vysvětli rozdíl stání v měšťáku a v autobusu za město. V tom měšťáku ti hrozí větší nebezpečí.
Jinak tím posledním si mi potvrdil, jakej si samolibej městskej frajírek.
Těším se až nakope zelený dopravce tomu žlutému prdel.
Ještě štěstí, že Jančura nikdy nebude jezdit Zdo. Takm by totiž musel doržovat sliby. A to mu moc nejde.
P.s. koukej dnes uctít kult svého guru.
Fkam
Pondělí, 25. července 2016 - 17:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2353
Registrován: 3-2011
No jo Jančura prostě přispěl k rozvoji autobusové dopravy u nás, to se popřít nedá. A podnikat umí, jinak by pořád nerozšiřovat své služby.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Viribus Unitis
Pondělí, 25. července 2016 - 17:49:16  
Neregistrovaný host
92.62.225.101
Focus:
Teď jsi mě značně rozesmál. Ten dopravce do Pece, konkurující žlutomoru do Trutnova, jsme my. V pátek prostě běžná věc: my máme 52 sedaček a 27 míst ke stání. Žlutý zmrd vezme jen na ty sedačky, aby blbka mohla pobýhat a něco prodala. V Hradci máme pauzu na srovnání případného zpoždění. A žlutý zmrd stojí za námi a díky svému rezervačnímu nebere ani nohu (a že ve skutečnosti volná místa má). Zato my rádi natěšené zákazníky SA (v tuto chvíli značně nasrané) rádi vezmeme NA STOJÁKA - což zajistí šofer dávající si kouř u našeho zadního čela. A protože nejsme debilové, abychom zajížděli do Dvora, tak v Trauči jsme při shodném času odjezdu z Hradce o 20min dříve i s těma lidma na stojáka.
To je pro žlutomilného degeneráta překvápko, co!
Pondělí, 25. července 2016 - 17:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 8-2010
Fkam: Jančura by jezdil i pro kraje (vlak), ale jaksi mu to nebylo dopřáno.

Vážně? Tak proč se teda nepřihlásil do soutěží které už proběhly (Šumavské lokálky) a proč z té jedné zbaběle utekl (Jizerské hory)? Navíc na rychlíky Plzeň-Most podal nejdražší nabídku. Už to pochopte, Jančura nemá zájem. Takové GWTR ho má a do soutěží se hlásí.
Viribus Unitis
Pondělí, 25. července 2016 - 18:05:31  
Neregistrovaný host
92.62.225.101
Honza7887:
Teď jsi na to nechtěně kápl. Jihotrans samozřejmě našel cestu, kde to bude bolet i žlutý mor.
Fkam
Pondělí, 25. července 2016 - 18:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 3-2011
Nevím, jestli je super cestovat do Krkonoš na stojáka. Přece jenom máme rok 2016 a ne 1986.

Já jsem naopak rád, že v buse RJ nejsou stojící cestující a rád se nechám obsloužit hodnou stewardkou [biggrin]
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Pondělí, 25. července 2016 - 21:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 8-2011
Nevím, jestli je super cestovat do Krkonoš na stojáka. Přece jenom máme rok 2016 a ne 1986.

Jak je vidět tak pro někoho je to i dneska ta správná služba,přijít k busu a modlit se jestli zbyde místo k sezení nebo to bude na stojáka a nebo jestli se vůbec vejdu. No děkuju,ale tyhle kratochvíle včetně poslechu cvrkotu sedmičkový vrakosy si rád odpustím.
Pondělí, 25. července 2016 - 22:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 4-2003
VU: A vídám v neděli večer bus MFBFB na Hlavním nádraží na Drážďany - ta Setra odjíždí naprosto plná a to je ve 21:30!

Jediný MFB, odjíždějící od hlaváku ve 21:30, je linka do Milána přes Curych. Vzhledem k tomu, že v cílových destinacích je pěkně ráno, je zájem obecenstva pochopitelný. Na Drážďany to jede ve 21:30 z Florence, takže pokud předtím nakládá i na hlaváku, dělá to zřejmě ilegálně. Každopádně i to je celonoční linka - z Drážďan pokračuje do Berlína a Hamburku. A vzhledem k tomu, že z Německa se do Prahy hodně jezdí na víkend, je narvanost busu v neděli večer celkem logickým důsledkem... Ono stačí přijít se v neděli odpoledne a večer mrknout na Florenc - v podstatě cokoliv, co jede do Německa nebo Rakouska, je vyprodané, bez ohledu na dopravce.

(Příspěvek byl editován uživatelem jenda z hk.)
Pondělí, 25. července 2016 - 23:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 4-2011
Ad Viribus:

Žlutý zmrd vezme jen na ty sedačky, aby blbka mohla pobýhat a něco prodala.
Čti si to po sobě, abys ten blb nebyl ty. A SA "vezme jen na sedačky" hlavně proto, že se rozhodl služby spočívající ve stání v uličce prostě neposkytovat a bus (homologace) podle toho i vypadá. Co je na tom k nepochopení? Když to pojímáš takhle, tak bych ti málem přál nějaký smrťák, aby se pak rok psalo v novinách, že "kdyby cestující seděl, udělal by si bouli o sedačku před sebou, ale jinak by přežil". Samozřejmě to ani omylem nepřeju žádnému cestujícímu, proto se divím, že tak ochotně stojí.

A žlutý zmrd stojí za námi a díky svému rezervačnímu nebere ani nohu (a že ve skutečnosti volná místa má).
Tak teď lžeš. SA úplně normálně bere dorazivší cestující, kteří se dotazují na volná místa, a buď volná místa opravdu má, a pak se dají jízdenky koupit, nebo nemá, a pak se čeká, jestli všichni cestující s rezervací přijdou.

Zkus se někdy zeptat těch cestujících sedících v uličce, kterým se někdo opírá o rameno, dýchá za krk a kouká na displej mobilu, jestli se jim to líbí... když už jsi tak děsně pyšný na to, že narveš bus po dveře.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Michal 7
Úterý, 26. července 2016 - 00:39:28  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Skutečně mě fascinuje, jak ten "žlutej zmrd" tady některým lidem leží v žaludku a to tak že velmi a dlouho. Používám ho často na vnitro i mezinárodních trasách a nikdy nebyl sebemenší problém. Jo vyjímečně nebylo kafe, nebo nefungoval tv systém, ale jednak to bylo skutečně vyjímečně a navíc je mě to jedno. Počínaje zakoupením jízdenky, pohodového nástupu, servisu a mohu se spolehnout na dodržení času. Co chcete snad víc. Je-li některý jiný podnikatel lepší, tak at to předvede. Těch linek je mnohem víc než má Jančura. Nakonec stačí vzpomenout třeba kdo jezdil před lety Praha Brno a jak to vypadalo, to fakt už ne. Když jedu z Knížecí s jakoukoliv jinou společností směr Šumava, běžte se podívat na ty zmatky, vždyť některé společnosti nejsou ani schopny označit sedadla, které jsou na místenky, třikrát si přesedám, nakonec stojim. Já bych si tu místenku rád koupil, jenže ta možnost je až od určité vzdálenosti. Mě je s prominutím u zadku, jestli je to žlutej nebo jinej, ovšem ten první funguje tak jak bych si to představoval, zatímco ti další, škoda mluvit. Jo je tady pár společností, které jsou na úrovni a srovnatelné, ale každej tady má Jančuru jak rudej hadr před očima. Vážně trapný. Ono pozvednout nějakou linku znamená taky dát tomu nějaký systém, spolehlivost, kvalitu a taky počáteční výdrž, kdo všechno jezdil Praha-Budějice-Krumlov, Liberec aj, no a dneska žlutej nemá o zákazníky nouzi. Jenom proto, že je to nějakej Jančura? Zkuste taky myslet hlavou, pokud to dokážete.
Boblück Exekuovaný
Úterý, 26. července 2016 - 11:10:45  
Neregistrovaný host
188.226.247.92
Viribus Unitis: No ty seš jen a jenom předlužený zmrd se 7 exekucema na krku, který už od roku 2009 neplatí své vlastní dluhy... To je ale překvápko parazite!

https://uloz.to/xdQNYM43/boblick-1-pdf
Ml636
Středa, 27. července 2016 - 00:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5646
Registrován: 11-2006
michal 7: Nasadit luxusní zájezdové autokary na běžné vnitrostátní linky, bodejť by to lidi nepřitáhlo. Kdyžř se jim k tomu dá i hnusné práškové kafe a umělý croissant, nafasuje se pár novin a ty se rozdají. Půlku zavazadelníků zabere ten proviant, který se potom do lidí nalejvá horem i spodem.
Elektrická síť autobusů Fuň a relaxuj by snad ukrmila pár chat. Kolik že to má alternátorů? 3-4-8? A co ty úzké silnice?
Kde se svižně protáhne lasička Karosa, tam tahle šílená kráva musí najíždět krokem, nebo jede jako dobytek a cpe se, ale to už není nic s bezpečnou jízdou. Mimochodem, vědí páni řidiči SA, že při stání vozidla se nenechává natočený motor? Vědí, jenže aby tu pojízdnou hovadinu celou ukrmili, musí to mít natočené snad i přes noc.[kladivo] Normální linkáč stačí naťuknout 10 sekund před odjezdem a jet.
Je to celé zhůvěřilost a typické plýtvání penězí, neekologickým chováním apod. Jistě, že na to každý slyší, protože pro nějakého Pepíka co pendluje mezi Prahou a Pískem, je tahle zájezdová káča zážitkem na celý život a sleva 8,50 na jízdence s kafem to jistí.
Místenky označené jsou, protože si je lidi kupují přes AMS a mají to napsané na jízdence. Nezamístenkované sedačky většinou řidiči označují lístky, nebo bezmístenkošovi řeknou číslo volné sedačky, což je běžná praxe.

Teď mě tak napadá, jak by se vám žlutým mohli zavděčit nežlutí dopravci, aniž byste byli věčně nespokojení? Co vše má mít například Crossway Busem, nebo Probo-Arriva? (u té je fakt, že se tak nějak opravdu moc nesnaží)
Taky jde o to, že konkrétně na Šumavu jsou původní spoje už tak osekané, že na to kdysi většinový dopravce zřejmě rezignoval.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Středa, 27. července 2016 - 05:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 2-2005
Ml636: Ano, mluvíte mi z duše, naprosto přesně popsané. Kam se nakýbluje Jan Čura, tam tráva neroste. Dříve přijatelná obslužnost menších měst je ta-tam, zkuste se dostat dopoledne z Prahy do Humpolce nebo do Třebíče. Dříve velice dobrý Tredos a později i diskutabilní AZ-bus na dopoledních linkách z Prahy do Třebíče v pohodě obsloužily Humpolec a všichni byli spokojeni. Pokud jim ten sebestředný žluťoučkorůžovoučký Jan Čura vybere Jihlavu, respektive Znojmo, tak se tyto linky samozřejmě dostanou do červených čísel. Tak a máte to, do Humpolce a do Lokte u Čechtic si choďte pěšky! Kdo chce být v Humpolci ráno a odmítá žít podle 3 dny předem nalinkovaného diáře, tak holt pojede autem. A v případě, že nemá řidičák, jako třeba já (ze zrakových důvodů), tak má prostě smůlu. Tatáž situace je v bleděmodrém na Chomutově, kam se dřív dalo dostat velice rozumně, a to včetně třeba Postoloprt a DPCHJ rozhodně nedisponoval žádnými vraky za poločasem rozpadu! Vstup žlutorůžových na tyto linky nevnímám rozhodně jako zkvalitnění služeb, ale jako mílový krok z5! Měl by se konečně někdo na ministerstvu chytit za [zadnice] a v případě jeho vstupu na nové linky mu dát takové podmínky (omezení časů odjezdů), aby se nemohl chovat jako hyena a nepostavil spoje tak, aby to bylo pro konkurenci likvidační. Koneckonců, Flixbus (k němuž mám také určité výhrady pouze ohledně oběhu vozů a rezervačnímu systému) a do budoucna snad i PolskiBus mu dá konečně okusit chléb, který svým konkurentům léta se škodolibým úsměvem sám servíroval.
Martinmarilynmanson
Středa, 27. července 2016 - 07:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10192
Registrován: 12-2007
Tatáž situace je v bleděmodrém na Chomutově, kam se dřív dalo dostat velice rozumně, a to včetně třeba Postoloprt
Souhlas, jak dopadl třeba takový Lubenec a okolí... [uhoh]
Be clever - use public transport!
Michal 7
Středa, 27. července 2016 - 07:45:36  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Ml636: No takovouhle reakci jsem s určitostí čekal, ale budiž, každý má nějaký názor. Ale mě šlo o něco trochu jiného. Proč se ostatní dopravci nesnaží podobným způsobem nacpat třeba tam, kde by mohli mít úspěch, vytvořit si časem také svoji klientelu kvalitou, spolehlivostí. Jenže to neni hned a zadarmo. Jestli jim hází třeba kraj klacky pod nohy, tak at se snaží, bojují, soudí, ale to dá námahu, že. Když třeba Probo bus zavede sobotní linku na Strakonice zadem přes Březnici, tak často přistaví vůz pár minut po odjezdu, odjezd pak o 20 - 30 minut později,místenková sedadla sedadla neoznačená, někdy ten vrak nemá ani na sedadlech čísla, cestující bloudí, odpočítávají sedadla ap. Potenciál cestujících to má, ale po pár měsících to raději zruší. A tak bych mohl pokračovat. Když je prostě někdo neschopnej, tak nadává na toho schopnějšího, který je pochopitelně někdy všehoschopný, tak už to chodí, ale to mě jako cestujícího ale vůbec nezajímá. To je jako o tý sousedovic koze. A že většinový dopravce rezignoval, no to je hodně blbé, tedy pro mě jako zákazníka. Všichni tady brečí, jak ten žlutej zloduch vyžere lukrativní trasy, jenže mám strach že kdyby se jim povedlo ho z nich dostat, tak z toho dokážou udělat pěknou bramboračku. Nic jinýho nedokážou. Třeba oblast od Příbrami, Březnice, Blatná, horaždovice, Klatovy, až po Srní, kdo tam jezdí, Rail bus, v pátek odpoledne tam a v neděli večer zpět a nic víc. A to je jedna oblast, kolik takových v Čechách je. Jenže to chce koncept, nějakej kvalitní záměr, lidi si to dokážou najít, zvyknout si, jenže jim to někdo musí dát a ne formou náhodných výstřelů a zase nic. Tohle prostě ten žluták umí a ostatní bohužel neumí a čumí. A čekají až mu to někdo nandá. Ale zatím nevidím nic, čekat že ministerstvo dopravy nebo kraj něco za ně udělá, kde to žijete. Prostě takový typický český kapitalismus.
michawel
Středa, 27. července 2016 - 08:01:25  
Neregistrovaný host
46.13.160.74
Pánové zkuste se na to podívat i více realisticky. Uznávám, že to jeho kafe se používá jako vábnička a že jeho predátorský způsob vstupu na jednotlivé linky není nejvybranější. Ale věc má i druhou stranu mince, ve výsledku v čem Jančura nakonec vítězí, je jednotný systém. Kolik lidí používá aktivně AMSBUS? Resp. kdo o něm ví? Jak přistupujete k autobusové lince, která jezdí max. 2x denně v úterý na velikonoce? Jakoby nebyla. A takhle to mají lidi zakořeněné. Prostě chybí tomu jednotný systém. Každý dopravce to má úplně jinak a Jančura ukázal, že ho tomu dát umí. Lidi vidí ty klíčové destinace kam jezdí a to, že tam jezdí po hodině, po půl hodině.
Mě osobně je jedno, jestli tam má stevarda, nebo noviny, kafe apod, podstatný je, jestli to jede a jestli jsem schopen jednoduše objednat místenku. Jsou dopravci, co to pochopili. Taky ho nemám rád, hlavně kvůli těm kecům, ale jsou věci, co mu upřít nemůžete. A právě tohle mu myslím v budoucnu zlomí vaz, pokud to MFB bude myslet vážně.
Pochopitelně nasazování IRIZARu i8 do vesnic je pěkná konina. Poslední dobou jsem měl štěstí na velmi slušné Crosswaye na linkách ca kolem 2 hodin dlouhých a bylo to dobrý, rozhodně se to dá.
Druhou kapitolou ovšem jsou řidiči, stevardka se na Vás aspoň obvykle usměje a s řidičem přijdete do styku minimálně, u ostatních je řidič i tím, kdo s vámi komunikuje a to lidi hodně řeší. Zvlášť při dnešním nedostatku lidí jezdí za volantem kde kdo a chování není nejvybranější, přitom ten řidič je součástí marketingu dané firmy. Zažil jsem to několikrát tak, i tak. Zažil jsem super ochotné řidiče s úsměvem, ale taky debily. I to hraje roli. Vím, že namítnete, že cestující jsou idioti, JSOU, ale řidič má kromě bezpečné jízdy i roli "obchodníka", ne ředitel dopravce, ne dispečer, ale řidič je ten, kdo s cestujícím přijde do styku.
michawel
Středa, 27. července 2016 - 08:03:41  
Neregistrovaný host
46.13.160.74
Michal 7 - tohle mi mluví z duše. Fakt to není o kafi, ale o systému a trvalém, ne na dva měsíce. A pak taky o hlavě.
Středa, 27. července 2016 - 08:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 4-2011
Nasadit luxusní zájezdové autokary na běžné vnitrostátní linky, bodejť by to lidi nepřitáhlo. Kdyžř se jim k tomu dá i hnusné práškové kafe a umělý croissant, nafasuje se pár novin a ty se rozdají.

To jste fakt tak padlý na hlavu, že SA vyčítáte kvalitu vozového parku? Chcete jako říct "na trasu z Brna do Prahy stačí "lasička karosa"? No jak je vidět na příkladu několika firem, tak nestačí.

Půlku zavazadelníků zabere ten proviant, který se potom do lidí nalejvá horem i spodem.

No a? Čemu to vadí?

Elektrická síť autobusů Fuň a relaxuj by snad ukrmila pár chat. Kolik že to má alternátorů? 3-4-8?

Fakt nechápu, co to je za argumentaci. A i kdyby, tak co?

A co ty úzké silnice? Kde se svižně protáhne lasička Karosa, tam tahle šílená kráva musí najíždět krokem...

Asi jako osobáky s karavanem, kamiony se dřevem, občas i náklaďák s potravinami, abyste nechcípl hlady.

Je to celé zhůvěřilost a typické plýtvání penězí, neekologickým chováním apod.

Jsou to jeho peníze. Plýtvání penězi bylo i vaše početí. Kolik peněz by se ušetřilo za elektřinu, učitele a doktory. Jenže už tady jednou jste, tak co už.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 27. července 2016 - 08:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 824
Registrován: 2-2005
To jste fakt tak padlý na hlavu, že SA vyčítáte kvalitu vozového parku? Chcete jako říct "na trasu z Brna do Prahy stačí "lasička karosa"? No jak je vidět na příkladu několika firem, tak nestačí.

Na Praha-Brno v pohodě stačí Evadys, pokud možno s PLOŠINOU na KOČÁREK nebo INVALIDNÍ VOZÍČEK.

No a? Čemu to vadí?

Třeba právě tomu, že potom nejsou schopni přepravit cestující s KOČÁRKEM. Provozují DOPRAVU, nikoli RYCHLÉ OBČERSTCENÍ.

Asi jako osobáky s karavanem, kamiony se dřevem, občas i náklaďák s potravinami, abyste nechcípl hlady.

Které ovšem nejsou VÁZÁNY JÍZDNÍM ŘÁDEM, tudíž si mohou zvolit TAKOVOU DENNÍ NEBO NOČNÍ DOBU, aby PŘEKÁŽELY CO NEJMÉNĚ.
Středa, 27. července 2016 - 08:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 4-2011
Zkuste se dostat dopoledne z Prahy do Humpolce nebo do Třebíče. Dříve velice dobrý Tredos a později i diskutabilní AZ-bus na dopoledních linkách z Prahy do Třebíče v pohodě obsloužily Humpolec a všichni byli spokojeni. Pokud jim ten sebestředný žluťoučkorůžovoučký Jan Čura vybere Jihlavu, respektive Znojmo, tak se tyto linky samozřejmě dostanou do červených čísel.

Huplesi, vaše frustrace fakt nemá obdoby. "V pohodě obsloužily Humpolec a všichni byli spokojeni"... Takže měli svůj klídeček, nikdo nikomu nekonkuroval, nemuseli se extra snažit a měli to jistý... SA nikomu "Jihlavu nevybrala", ale začala tam z Prahy jezdit STEJNĚ JAKO UŽ TI ZAVEDENÍ DOPRAVCI. Tak se spíš zamyslete, proč lidi přelezli od Tredosu a co Tredos udělal proto, aby si je udržel. Já fakt nechápu ten brekot, že jednu SOUKROMOU FIRMU trumfla jiná a že by se to mělo regulovat. Tak ať Tredos zavede přímou linku bez Jihlavy. Že na ní nevydělá? A to musí? Jak tady psal kdosi výše "i lidi z malých měst chtějí jezdit". Tak potom ať jezdí na trase Praha-Jihlava za dvoutřetinovou cenu oproti SA a lidi se mu možná vrátí.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 27. července 2016 - 08:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 4-2011
Na Praha-Brno v pohodě stačí Evadys, pokud možno s PLOŠINOU na KOČÁREK nebo INVALIDNÍ VOZÍČEK (...) Třeba právě tomu, že potom nejsou schopni přepravit cestující s KOČÁRKEM. Provozují DOPRAVU...

Plošinu na kočárek nemá naprostá většina dálkovek. Hláška v jízdním řádu, že kočárky a velmi rozměrné předměty se nepřepravují, byla už v době, kdy Jančura ještě studoval na zápočty.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 27. července 2016 - 08:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 8-2011
To jste fakt tak padlý na hlavu, že SA vyčítáte kvalitu vozového parku? Chcete jako říct "na trasu z Brna do Prahy stačí "lasička karosa"? No jak je vidět na příkladu několika firem, tak nestačí.

On je pan ml636 typický zastánce systému "dřívbylolíp",takže vrakosa s pořádnou šaltpákou a ne žádný sračky v automatu narvaný elektronikou,se kterou umí každej debil a ne pořádnej chlap,viz jiné vlákno.

Nasadit luxusní zájezdové autokary na běžné vnitrostátní linky, bodejť by to lidi nepřitáhlo.

A pročpak se tak nechovali před nástupem Jančury různý ČSAD a jejich pohrobci? Vždyt' měli stejnou možnost.to že to hráli stylem "at' jsou rádi že se vezou" a pak je někdo překvapil,to chceš vyčítat?



z Prahy do Humpolce nebo do Třebíče

Kolik lidí potřebuje jet dopoledne mezi Prahou a Humpolcem? Je to 100km autem po dálnici,co tady chcete řešit?

Je to celé zhůvěřilost a typické plýtvání penězí, neekologickým chováním apod.

Tak hlavně vrakosa je vrchol úspory a ekologie. Chtěl bych mít tvoje starosti a Zemanovo plat.[crazy]

ale řidič má kromě bezpečné jízdy i roli "obchodníka", ne ředitel dopravce, ne dispečer, ale řidič je ten, kdo s cestujícím přijde do styku.

Tohle pohrobci socialistickýho zaopatřovacího ústavu ČSAD nikdy nemůžou pochopit.
žlutý anděl
Středa, 27. července 2016 - 09:45:34  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
zajímavé jak si Jančůrovci vybírají jen to, co se jim hodí.
ad Hroch "Kolik lidí potřebuje jet dopoledne mezi Prahou a Humpolcem? Je to 100km autem po dálnici,co tady chcete řešit? "
tohle myslíte vážně? To jste opravdu tak zaostalý ko...?
Mám o vás ne zrovna dobré mínění, ale tohle?
Zajímavé, jak vám všem vadí něco z minula. Co jste dokázali změnit vy, krom toho, že tu lezete Jančuroj do prdelky.
Bohužel pro mě jste lidé bez vlastního názoru. Jen tady prdelkujete jeho žvásty.
Ale na každého se vaří voda a asi je na Jančuru už dost horká podle vašich reakcí.
Boblück předlužený
Středa, 27. července 2016 - 09:56:32  
Neregistrovaný host
185.14.186.31
Huples: Podívejme se, kdo zase vylezl ven. Pupkatý informátor z Florence, který má jako jako hlavní náplň práce obskakovat klienty Regiojetu [lol]

Běž třeba rozjet tu agitku na nástupiště nebo to vysvětli tvému zaměstnavateli, pro kterého jsou peníze od Regiojetu hlavním příjmem. Jo a Evadys je tak žádaný a skvělý stroj, že se prodával minimálně a prakticky se nevyrábí [crazy]

Je divné, že ti vůbec nevadí, že větší část tvého platu je z peněz od Regiojetu.
Nejvyšší tvořič
Středa, 27. července 2016 - 09:59:23  
Neregistrovaný host
185.14.186.31
žlutý anděl: Abys ses tu prosímtě nerozbrečel. Jinak prostý troll alert
Boblück
Středa, 27. července 2016 - 10:03:22  
Neregistrovaný host
185.14.186.31
Hroch.R420: Dopolední linka Tredosu jezdila prázdná vždycky. Takže zbytečný spoj. Kdo by tím samozřejmě taky z Prahy jel...
Boblück
Středa, 27. července 2016 - 10:06:23  
Neregistrovaný host
185.14.186.31
Ml636: Haha! Co bys bez internetu dělal? To by tě asi kromě obézního informátora z Florence žíjícího z peněz Regiojetu už nikdo neposlouchal [rofl]