Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 30. 11. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 30. 11. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 02. listopadu 2016 - 10:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 4-2011
Anděl: Děkuji. [ok]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 02. listopadu 2016 - 14:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13610
Registrován: 11-2004
Tak tak, Study Agency, žlutý mor Prostějova. Do konce února bude první přelak.
Čtvrtek, 03. listopadu 2016 - 00:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 1-2009
Ad Study: je to RAL 1028
Honzíček sůra
Pátek, 04. listopadu 2016 - 23:21:56  
Neregistrovaný host
45.79.175.176
Jsem prodejná mediální mrdka. Omlouvám se přítomným diskutujícím. Uź nikdy se nenechám platit Jančurákem a nikdy víc nebudu působit jako placená děvka růžových košilí.
Karel Mach
Pondělí, 07. listopadu 2016 - 11:25:10  
Neregistrovaný host
212.67.162.93
Jo, když čuníkovi někdo bere korýtko, tak čuník zuřivě chrochtá. Nejinak je to s dopravci a jejich řidiči, kterým Jančura konkuruje. Zvykli si na pravidelný výkrm z dotací na účet ostatních a teď o to mají přijít? To je skoro vražda!
Viribus Unitis
Pondělí, 07. listopadu 2016 - 13:46:51  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
Karel Mach:
Jo, jenže ten konkurent má jiný dosyp: pere pro Albánce a to tak, že min 700 mega ročně vývar. To by se mi to taky podnikalo. [jidlo]
Slim
Pondělí, 07. listopadu 2016 - 23:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5552
Registrován: 2-2005
Karel Mach: Vy jste spadl z planety Gurun, že jo?
Středa, 09. listopadu 2016 - 17:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2016
Boblicku, kolikrát ještě tenhle výmysl zopakuješ (ještě s tím druhým, co sem s tím občas přijde)? A ještě v tom jede určitě i Chovanec, jinak by už po Jančurovi dávno šel, co? Tobě z těch tvých konstatních neúspěchů a neustálých krachů dopravců zjevně opravdu hráblo.
Virus Bacilus
Středa, 09. listopadu 2016 - 22:09:05  
Neregistrovaný host
80.243.97.135
Ale ne, to jsou jen jeho klasické hospodské žvásty... Takové kecy on šíří ústním podáním odjakživa, akorát teď se s nimi odvážil i na K-Report.
Fkam
Čtvrtek, 10. listopadu 2016 - 14:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 3-2011
Změny linek od prosince

Praha - Trutnov : nový odpolední spoj do Trutnova a ráno zpět do Prahy
Praha - Cheb : nová zastávka v Lubenci (až 8 spojů za den)
Praha - Leipzig : nově pouze jeden ranní spoj z Německa a odpolední spoj z Prahy
Praha - Strassbourg - Paříž : linka je zkrácena do Mannheimu, změna časových poloh spojů, mírné omezení
Praha - Geneve : nové zastávky v Regensburg a Winterthur
nová linka Praha - Plzeň - RZurich - Milano - Genova : dva spoje v týdnu
(současná linka do Janova přes Innsbruck asi přetrasovaná jinam ? )
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 10. listopadu 2016 - 14:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 8-2005
Fkam: jsou někde k nalezení přesné časové polohy?
EDIT: už jsem to našel [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Maxwilien.)
Martinmarilynmanson
Sobota, 12. listopadu 2016 - 11:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10251
Registrován: 12-2007
Praha - Cheb : nová zastávka v Lubenci (až 8 spojů za den)
Hustý, no konečně [ok][ok][ok]
Be clever - use public transport!
Sobota, 12. listopadu 2016 - 20:45:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 4-2011
RJ/SA začíná být už pěkně trapná s tím "noviny a časopis Žlutý od nás přijměte jako malou pozornost". To se mělo říkat první rok, teď už je to k smíchu. "Malou pozornost" mám definovanou jinak než noviny, které si možná odnesu z busu, ale druhý den už budou ku hovnu. Podle mě by to nemuseli říkat VŮBEC, protože je jasné, že je stew nežádá zpět jako v čítárně knihovny. Navíc to není malá pozornost, ale položka výsledné ceny, kterou si cestující stejně zaplatí.

Kdybych byl markeťák SA/RJ, zaměřil bych se i na tyto zdánlivé kravinky. Nebo i na to, že slovenské stew mluví slovensky. Nebo na to, že stew sice na začátku prosí nemačkat kelímky, protože si je vybere zvlášť. Možná po prvním kole sbírání. Ale když před cílem cesty prochází ještě jednou, a někdo ještě má nápoj, stejně to v tom společném pytli končí...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Neděle, 13. listopadu 2016 - 10:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 10-2012
Focus1976: Tak já hlavně nesouhlasím s říkáním "...od nás PŘIJMĚTE" - je vhodnější říkat "Noviny, časopisy a také časopis Žlutý od nás můžete přijmout jako malou pozornost". Na tom já osobně nevidím nic špatného, stává se velmi často, že lidé denní tisk a hlavně časopisy vracejí, protože si myslí, že je to jen na půjčení. [happy]

Ale to je s těmi kelímky naprosto logické, jde o to, abych nehodil do pytle naráz 40 kelímků, když tam pak v závěru hodím jeden nebo dva, tak čemu to vadí? Ničemu [andel]
Neděle, 13. listopadu 2016 - 12:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 1-2007
Pokud vím, že už noviny nepotřebuji. Např. jedu někam na výlet, kde už ty noviny nebudu potřebovat, tak ty noviny a časopisy nechám pro někoho dalšího ve vozidle. Ve večerních spojích či na mezinárodních linkách přes noc už se stává, že noviny nebývají. Tohle se týkalo kdysi deníku metro, kdy byla snaha, aby je lidé nechávali ve vozidle či na stojanech (občas člověk najde metro odpoledne ve stojanu i nyní), aby si po ukrácení dlouhé chvíle je mohl přečíst někdo jiný.
Neděle, 13. listopadu 2016 - 18:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 10-2012
Paes: Ono je fajn, když je tam někdo nechá, ale nesmí být skrčené, vyluštěné, apod., což bývá málokdy, takže i když je klienti vrátí, tak se stejně musí vyhodit [kladivo]
Dan38
Úterý, 15. listopadu 2016 - 21:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 4-2006
RJ do Krumlova dojezdil
Úterý, 15. listopadu 2016 - 22:56:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4303
Registrován: 4-2003
Dan38: Jízdenky na trasu Praha-Č.Krumlov se na termíny po 11.12. normálně dají rezervovat, tak jaképak dojezdil... To se jen někdo snaží vzbudit paniku pomocí zavádějící informace.
žlutý anděl
Středa, 16. listopadu 2016 - 06:07:37  
Neregistrovaný host
46.135.128.4
Tak tohle je tedy síla. To je článek uplně mimo. Ten novinář je zjevně zhulen. Fuj pane novináři takovou lživou slátaninu.
Pedris2
Středa, 16. listopadu 2016 - 14:09:43  
Neregistrovaný host
81.200.56.55
Článek je poněkud nešťastně formulován. Autobus RJ pojede po 11. prosinci z Prahy do ČK normálně, jen v ČB pouze zastaví pro výstup, bez možnosti nástupu dalších cestujících, pak bude pokračovat až do ČK. V každém případě, je to postavené na hlavu, mohli RJ jen omezit, nebo půlka spojů přímo, a půlka by ČB-ČK normálně obsluhovala. Ve volných slotech by jezdili místní dopravci. Tady zřejmě, ale o cestující šlo až na posledním místě.
Čtvrtek, 17. listopadu 2016 - 07:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 834
Registrován: 2-2005
Co to psalo za analfabeta, ten zavádějící blábol?

Lidé tak přijdou o přímý spoj, který nyní jezdí téměř každou hodinu. Mezi ČB a ČK se tedy bude přestupovat? Kolikrát?

RegioJet využívají hlavně lidé, kteří dojíždějí do práce a do škol. Aha, takže z Prahy do ČB ty spoje jezdí téměř prázdné, protože turisté je téměř nevyužívají

Za necelý měsíc sice žlutý autobus na trase z Prahy v Budějovicích zastaví, dál do Krumlova už ale nepojede. A toto už si vycucal z levého palce u nohy.

Bože, kam až může úroveň veřejnoprávních médií klesnout? A to se nestydí nám všem nařizovat, abychom jim za to povinně platili.
Pátek, 18. listopadu 2016 - 09:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 11-2007
hm, 19:20 a 23:20 RJ nechají lidi z ČB do ČK brát, to budou rádi, že nemusejí vypravovat svůj autobus, že[crazy] A o víkendu po dvou hodinách
Pajzák
Pátek, 18. listopadu 2016 - 10:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 440
Registrován: 6-2015
To je snad v pořádku, ne? Pokud nejede v blízké časové poloze dotovaný spoj, těžko lze obhájit zákaz přepravy v nedotovaném spoji.
Pátek, 18. listopadu 2016 - 10:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 1-2007
Možná, že by se u těch použitelných spojů dala zřídit ještě nějaká zastávka v Českém Krumlově, když tudy autobus stejně projíždí.
Pátek, 18. listopadu 2016 - 12:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 11-2007
Pajzák: ono já to nemyslel tak, že to měli zakázat celé, ale že jsou rádi, že jim RJ zajistí spoje v okrajovou dobu...
Pajzák
Pátek, 18. listopadu 2016 - 12:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 6-2015
Tak pokud má být účelem ZDO co nejefektivněji nakládat se svěřenými prostředky, bylo by naopak plýtváním v časech, kdy jede jen nedotovaný spoj, nasazovat dotovaný. A naopak, nemyslím si, že pokud by RJ tento spoj v nabídce neměl, tak by zde kraj zaváděl dotovaný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Fkam
Pondělí, 21. listopadu 2016 - 12:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 3-2011
Tak podle FB od prosince nebude RJ zajíždět do Innsbrucku. Tedy asi padá celá trasa přes Salzburg až do Verony.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 22. listopadu 2016 - 21:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 8-2012
Fkam: Asi po vzoru Eurolines jedeme přes Švýcarsko: Praha - Plzeň - Curych - Milano - Janov
dvx
Středa, 23. listopadu 2016 - 08:40:16  
Neregistrovaný host
86.61.211.193
Od prosince se bude pohodlné přímé spojení Prahy s Innsbruckem za dobrou cenu, ale příjezd bude dost brzy ve 4:23, odjezd do Prahy pak v 1:28.
Fkam
Středa, 23. listopadu 2016 - 15:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 3-2011
Glory : Jo viděl sem, rovnou by z Janova mohli jezdit do Nice. Když jsem jednou jel do Janova, tak nás tam přijelo slovy tři lidi. Aspoň by to bylo atraktivnější.

Docela škoda opustit Salzburg a Innsbruck. To spojení jsem využil několikrát a i jiní si to chválili kvůli příjezdům a odjezdům.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 25. listopadu 2016 - 10:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2411
Registrován: 8-2012
Fkam: problém Janova je cena, z Milána je to kousek, ale skok ceny oproti Milánu je obrovskej...
Slim
Sobota, 26. listopadu 2016 - 00:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5561
Registrován: 2-2005
Pajzák:
Pokud nejede v blízké časové poloze dotovaný spoj, těžko lze obhájit zákaz přepravy v nedotovaném spoji.... pokud má být účelem ZDO co nejefektivněji nakládat se svěřenými prostředky, bylo by naopak plýtváním v časech, kdy jede jen nedotovaný spoj, nasazovat dotovaný

Jako všichni Jančurovi advokáti pomíjíte fakt, že spoj identický s tím jeho nedotovaným by byl logicky ziskový, jen by ten zisk přispěl k pokrytí ztráty dotovaného spoje v nevýhodné poloze nebo vymetáku. Tedy pokud by ziskový spoj nejel jeden dopravce a ztrátový spoj dopravce jiný, což je dnešní stav. Čili Vámi požadované nejhospodárnější nakládání se svěřenými prostředky funguje, pokud zisk ze ziskových spojů slouží k vybalancování aspoň části ztráty spojů ztrátových. V případě, že ten zisk někdo strčí do kapsy, platíme tu ztrátu z těch prostředků tím víc. I Vy. Ale to je furt dokola a je to marný, je to marný, je to marný...
Slim
Sobota, 26. listopadu 2016 - 01:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5562
Registrován: 2-2005
Zdenda 999:
já to nemyslel tak, že to měli zakázat celé, ale že jsou rádi, že jim RJ zajistí spoje v okrajovou dobu...
A jede v tu okrajovou dobu něco, čím se dostane občan do Kameňáku, Třebonína nebo Rájova?
Pajzák
Sobota, 26. listopadu 2016 - 07:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 6-2015
Slime, můžeš mi vysvětlit, v čem je spoj v okrajovém čase, který poveze 5 lidí, ziskový? Mně tedy přijde výhodnější jej v době, kdy po něm není poptávka, neposlat vůbec, nemluvě o tom, že by musel existovat i protispoj.
Jajdulak
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 10:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 12-2007
Pajzák: Nesmíte se dívat jen na finanční ziskovost a výhodnost. Prostě stát, potažmo kraj, zajišťuje dopravní obslužnost i mimo špičku. Tyto okrajové spoje nebudou nikdy výdělečné a právě proto by ta ztráta měla být kompenzována ziskovostí jiných spojů téže linky, které jezdí v lukrativní čas. Někdo možná s touto službou lidem nesouhlasí, ale je to v podstatě podobný princip jako podpora v nezaměstnanosti. Prostě stát se stará o své občany, aby se dostali z práce, ze školy nebo z nákupu i mimo denní špičku. O tom to je.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 12:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 421
Registrován: 1-2007
Pozn. - Nebylo náhodou podmínkou Karlovarského kraje pro linku Praha - Karlovy Vary - Cheb náhodou to, aby cestující mohli jezdit jen v úseku Karlovy Vary - sokolov resp. Sokolov - Cheb resp. Karlovy Vary - Cheb.

Jinými slovy na lince s podobnými parametry u stejného dopravce omezení dopravy naopak neplatí.
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 16:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 4-2004
Paes, když se podíváte na jízdní řád linky přes Vary do Chebu, tak je tam těch paragrafů už řadu let docela dost.

Takže Váš argument, že na lince s podobnými parametry omezení neplatí se nezakládá na pravdě.
Jeho kočičí jasnost si mne dokonale ochočila...
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 19:43:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 6-2015
Jajdulak: Ano, jistě, ale v čase, kdy potřeba spoje v dané realci není, je navýsost zodpovědné žádný spoj nedávat, a pokud v tu dobu jede jiný nedotovaný, tak mu umožnit, aby náhodného cestujícího odvezl. Je to ku spokojenosti dopravce i toho cestujícího. A vlastně i kraje, který by platil za nevyužívanou službu.

Mimochodem, poslat na mezinárodní linku jedoucí za tmy vůz, o kterém se ví (řidič ověřoval telefonem), že v něm nefunguje vnitřní osvětlení (čtecí lampičky i "velké" osvětlení") mi dnes přišlo docela zhovadilé.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Slim
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 20:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5566
Registrován: 2-2005
Pajzák:
v čase, kdy potřeba spoje v dané realci není, je navýsost zodpovědné žádný spoj nedávat, a pokud v tu dobu jede jiný nedotovaný, tak mu umožnit, aby náhodného cestujícího odvezl

Klasická mantra žlutých - jede-li něco nedotovaného, nedávat tam dotovaný. S tím už fakt nemám sílu polemizovat. Tak znovu: Jede-li dejme tomu (střílím od boku) v sobotu ve 20 hodin spoj RJ z ČK do ČB, jakou hodnotu má tento spoj pro obyvatele nácestných zastávek? Logicky pošlu dotovaný vymeták, kdy dám možnost přepravy daleko většímu počtu cestujících z nácestných zastávek. A logicky si nenechám vzít těch pár kaštanů, co by platili celých 27 kilometrů. Jenže logiku na žlutýho marno zkoušet.
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 20:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 6-2015
A já zase budu oponovat. Aspoň pro mě je obvyklé večerní spojení z města na dědiny mezi šestou a sedmou večer a pak po desáté. Vše mezi tím považuji za nepříliš častý nadstandard.
P.S. Možná sis toho nevšiml, ale já i těmito příspěvky přístup kraje hájím a rozhodně nepochlebuji Regiojetu. Ale to antižlutému asi nevysvětlím. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 21:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 12-2004
Pajzák:Přijde nato, jak kde. Např. večerní spoje na této lince lince:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L729702_161211_185655.pdf
bych jako nadstandard neoznačil.

A tuto taky asi ne:
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L522600_161211_186749.pdf

Přitom pod některýma jinýma KU, by asi vypadaly tyto linky jinak...
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 22:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 6-2015
Jistě, já jsem to bral spíše z toho hlediska, že když tam ten spoj nejezdí už teď, tak asi jeho potřeba vysoká není. a proto by byl nesmysl bránit dálkovému dopravci v přepravě těch pár jednotlivců, kteří by o přepravu zájem měli.
Samozřejmě chápu, že linky 701/702 provozované ve víceméně MHD intervalu si své cestující najdou vždycky, ale cpát někam dotovaný spoj jen proto, aby jiný dopravce nevydělal dvě kila (5x40), přičemž mě jako kraj to bude stát 1300 (52x25), mi přijde jako blbost.
Slim
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 23:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 2-2005
Pajzák:
pro mě je obvyklé večerní spojení z města na dědiny mezi šestou a sedmou večer a pak po desáté

Ale to přece není předmětem diskuze, to je jen příklad. Jde o princip. Notabene rozhodování, co je běžné a co je nadstandart, případně co je zbytečné, nenáleží Vám, ale kraji. Kdo platí, ten poroučí.

A ještě k tomu nahražování dotovaného spoje nedotovaným - ono to na první pohled zní logicky, ale v konkrétním případě ČB - ČK a RJ versus ČSAD není naplněna jedna základní premisa, aby to logické bylo i v reálu - ten nedotovaný spoj zdaleka neplní tu úlohu, kterou kraj požaduje, což je právě ta vymetákovost.
Pajzák
Pondělí, 28. listopadu 2016 - 23:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 6-2015
Kdo platí, ten poroučí.

Ale proč má platit něco, o co zjevně není zájem? Vždyť by to platil už teď, ne?

A o nahrazení nejde, jen od nadstadardní nabídku spojení pro zájmce o cestování mezi těmito dvěma destinacemi. Aspoň tak na to nahlížím z druhého konce republiky.

Víš, já mám dojem, že zatímco já se tady snažím obhájit ušetření zbytečných výdajů za dotovaný spoj, tak ty hledáš důvod, jak nedat vydělat dálkovému dopravci. A pak se nemůžeme na tomto konkrétním případě nikdy shodnout.
Úterý, 29. listopadu 2016 - 06:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4019
Registrován: 12-2004
Pajzák:Tak to se shodnem. A v případě ČB - ČK by kraj najednou žádnou "vymetákovost nepotřeboval", nebýt toho, že tam jede Regiojet....



(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Úterý, 29. listopadu 2016 - 11:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 918
Registrován: 8-2011
Víš, já mám dojem, že zatímco já se tady snažím obhájit ušetření zbytečných výdajů za dotovaný spoj, tak ty hledáš důvod, jak nedat vydělat dálkovému dopravci. A pak se nemůžeme na tomto konkrétním případě nikdy shodnout.

Nelze se shodnout s kovaným čésád'ákem na tom,jestli má v úseku jezdit nedotovaná dálkovka (soukromá) a k tomu dotovaný vymeták. Nevím kolik let to tam takhle fungovalo,no najednou to nejde ,protože chudinka utlačovaná ČSAD se obětuje pro babičky z vesnic a nějakej vyzob mu tam vyzobává rozinky. Tak s ním po bolševicku zatočíme a cestující at' si trhne hnátou,vždyt' přece projet si pár romantických vesniček na jihu Čech musí být skvělý,no ne?
žlutý anděl
Úterý, 29. listopadu 2016 - 14:20:04  
Neregistrovaný host
91.218.190.228
koukám pane Hrochu, vy jste docela slušnej bolševik. Už vám chybí jenom koncentrák pro lidi s jiným názorem.
Když to nejde po bolševicku, tak to zkusíte, že je Slim Česaďák.
Jasně, není to žlutofil, tak je špatný. Brrr.
Jajdulak
Úterý, 29. listopadu 2016 - 14:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 12-2007
Hroch: Bylo by zajímavé, kdyby kraj licenci pro RJ podmínil i nějakým počtem těch vymetáků. Myslíte, že by do toho šel, aby dokázal, že jen nevyzobává, že mu jde třeba i cestující z Horní Dolní, kteří by s ním rádi jeli do Prahy nebo zpět?
Úterý, 29. listopadu 2016 - 16:38:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 12-2004
Jajdulak: Proč by měl dopravce, který má postavenou linku vyloženě jako dálkovou, zastavovat v každé Horní Dolní?
A aby tam držel někdo nemístní jeden bus na regionálce, je taky dost mimo, resp. by to bylo v reálu nejspíš přes jiného dopravce...
Ale v ČR NENÍ PROBLÉM sehnat dopravce na DOTOVANOU REGIO DOPRAVU. Naopak "tradiční" firmy se jí vzdát nechtějí, takže argumentování babičkama z Horních Dolňan je zcestný, až uhozený....
Pokud tedy nemá právo každá Jihočeská osada na přímé spojení s Prahou[crazy]
Úterý, 29. listopadu 2016 - 17:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 4-2011
Myslíte, že by do toho šel, aby dokázal, že jen nevyzobává, že mu jde třeba i cestující z Horní Dolní, kteří by s ním rádi jeli do Prahy nebo zpět?
Pokud Horní Dolňany vygenerují solidní poptávku po cestě až do Prahy, není důvod, proč by to měl odmítat vozit, stejně jako se vozí lidi Praha-Jihlava na lince do Brna nebo Olomouc-Brno na lince už z Ostravy.

Jasně, není to žlutofil, tak je špatný.
Co se divíš? Tvoje argumenty jsou přesně opačný. Kdo fandí RJ, je podle tebe málem mdlého rozumu.

Mě na tom nejvíc sere argumentace, podle které má "jeden produkt být vhodný pro všechny". Cestující s vymetáky na relaci "vesnice-větší město a zpět" jezdí kvůli doktorům, službám a vůbec vybavenosti, která na vesnici není, a poskakování přes jiné vesnice musejí vytrpět. To je ostatně i princip IDS, MHD. Ale je stupidní čekat, že cestující na relaci "větší město - větší město", kteří mají k cestování jinou potřebu a třeba jiné důvody, by měli být ochotni sdílet stejný produkt jako ti dříve jmenovaní.

Nechápu, proč by měl kdokoliv dokazovat, že mu "jde o lidi", když to nedělá ani ten "úžasný" kraj. Soukromému dopravci bez dotací jde o zisk, stejně jako hospodskému na vesnici, který nezačne prodávat pivo za 5 korun, protože sousedi.

Kdyby se zrušila dotovaná VHD ÚPLNĚ, stovky vesnic by skončily bez spojení a aspoň by se ukázalo, že nejen Jančurovi, ale všem jde o nákladovost a zisk a NIKDO to nebude dělat pro smutný voči babiček v šátku s husou v košíku. A že někdo jde do snadného zisku v podobě objednávky kraje, ale sám by do toho logicky nešel, a nikdo by ho nemohl nutit.

Takže znovu: jestli soukromý dopravce něco vyzobne, tak proto, že byrokrat všem nutí ten samý produkt, který pro všechny není. A "kraj platí, kraj poroučí", to je přesně ten bolševismus typu "o tom, kdy a jak pojedete, rozhodujeme my".

Edit překlepy

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Slim
Středa, 30. listopadu 2016 - 01:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5570
Registrován: 2-2005
Ach jo, to jsou zase žlutý bláboly, furt dokola jedno a totéž. Princip - Jančura chce vydělávat, lidi mezi CK a CB se nechtějí srát po zastávkách. Zbytek ať si vylíže prdel a kraj ať jim to zaplatí v libovolné výši, pokud chce, a my budeme ještě na něj kydat sračky, že nehospodaří s péčí řádného hospodáře. Pan profesor Höschl by se nad Váma voblíz.

Po sté, možná po tísící, přesto nepochybně opět zbytečně:

- ČSAD jako Jančura, to je jen Vaše berlička, když nevíte, kudy kam. Kdyby jezdilo ČSAD nedotovanou dálkovku Pha-ČB-ČK a Jančura vymetáky ČK-ČB, byla by situace naprosto stejná. Argument vypatlaných idiotů, to se už jinak nazvat nedá

- dotuje-li kraj vymeták, musí s péčí řádného hospodáře usilovat o to, aby dotace byla co nejmenší. Dotaci zmenšíme, naženeme-li do dotovaného autobusu co nejvíc frekvence, která ho pomůže zaplatit. Solidarita na způsob zdravotního pojištění. Tisíc zdravých platí protonové centrum jednomu s rakovinou slinivky. Zde pár desítek lidí jede přes Kameňák o pět minut déle proto, aby jiných pár desítek lidí mohlo vůbec jet. Bylo to tak v minulosti vždycky, pouze pokud jezdil vymeták narvaný, jel paralelně s ním rychlý spoj - jako posila, nikoliv jako nadstandart

- kraj má ze zákona povinnost zajistit dopravní obslužnost, nikoliv co nejrychlejší dopravu mezi konečnými zastávkami. Co je a není zbytečný spoj, o tom rozhoduje kraj, nikoliv Vy, právě na základě tohoto zadání, přičemž to, kolik jím jezdí lidí, je jen jedním z kritérií. Dopady toho rozhodnutí jsou daleko víc sociální než dopravní (vysidlování venkova, kvalita života tam, nezaměstnanost atd., a co s budeme povídat, i s tím související volební preference) Jestli se kraj rozhodne, že občanovi z Krnína chce umožnit v sobotu večer návštěvu kina v Budějovicích, tak holt kvůli tomu dvacet lidí do Krumlova pojede o pět minut déle. Všechno je kompromis. Možná byste se měli zkusit vžít do pozice občana Krnína, který to má od busu domů ještě kilometr pěšky. Najednou by těch pět ušetřených minut Krumlováka mělo jiný rozměr, nemyslíte?

- preference a sdílení jednoho produktu pro cestující mezi konečnými a cestujícími vymetákem má cenu řešit v situaci že se oba spoje obejdou bez dotace a i ten vymeták se uživí sám. Pak se jedná o trh se vším všudy a nikdo a nic nemá právo se do toho montovat. Tohle ale není ta situace

- pro úplný blby opakuju - za dotovaný vymeták není nedotovaný Jančura, který staví v ČK a ČB, žádná náhrada!!

- pro úplně vyžlucený vypatlance - zkuste si představit, že vymetací linku ČK - ČB (a ne dál) provozuje Jančura bez dotací a s jakž takž nějakým ziskem, a pak se mu tam namontuje dejme tomu Lukáš Cvejn s expresy s kafem mezi ČK a ČB s tím, že cestující to žádají. A Jančura se díky tomu dostane do ztráty. Zkuste si představit ten cvrkot, který by nastal. Dokážete to? Uměli byste si představit omezení soukromýho podnikání Lukáše Cvejna ve prospěch Jančury nebo byste začali hysterčit proti němu ve prospěch svobodnýho podnikání Lukáše Cvejna? Zkuste si na to aspoň pro sebe odpovědět upřímně a zjistíte, že celý problém není v realitě na silnici, ale ve Vašich mozcích vymytých žlutou barvou. ČSAD blééééé, Jančurák, ááááááááááááááááách...nic víc.

(Čekám teď reakci ve smyslu, že Lukáš Cvejn kvalitou služeb nemůže konkurovat Jančurovi, čímž jen potvrdíte, že mám pravdu).
Fkam
Středa, 30. listopadu 2016 - 02:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2527
Registrován: 3-2011
U nás na vsi pro změnu kraj platí spoje, kterými nikdo nejezdí.
A expresní spoje do města vyrusil organizátor dopravy. Když chtělo CSAD jezdit tyhle expresní spoje, tak jim to zatrhli.

Kdepak, tady o lidi nejde.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Michal 7
Středa, 30. listopadu 2016 - 08:51:16  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Logika "slima" je fakt obdivuhodná, prostě všichni s jiným názorem jsou žlutý vypatlanci a nikdy nepochopí, že může být fialovej,puntíkovej, vždy je to šumafuk. Žlutej na tý trase prostě ze zásady neni vymeták, já nepochopim jak může konkurovat místním spojům(tedy mimo ČK). Tady fakt o lidi nejde, to se uvidí za pár měsíců, až zůstane jen torzo dotovaných vymetáků a důvod, nezájem. Ale úkol byl splněn. Takhle to funguje skoro v každém kraji. Bydlim taky na vsi, bus 3x denně všední den, návaznost dalších spojů do okresního města minim. +1 hodina čekání, ráno v 5,ve 12 a v 16, zpátky ve 12 ne. Obsazenost 1-3,někdy 0. Celý tento tyátr který zde slim popisuje má jediný výsledek, lidi se prostě vykašlou používat něco tak blbého a zařídí se jinak. Ty kecy o babičce jedoucí na nákup, k doktorovi, to jsou jen bláboly někoho, kdo je mimo realitu. Babičku odvezou mladý,nebo soused a VHD si může trhnout.Babička by totiž musela jet ráno v 5 a vracet se v 16, určitě by byla spokojená. Hlavně když plníme veřejnou službu, že je k ničemu, koho to zajímá, nechcete jezdit jak my chceme, dostanete kulový. Tahle diskuze fakt nemá cenu, jen mě vždy pobaví, že každý kdo zmíní žlutého jen z logiky věci je blbec, zatímco ti kteří ho nesnáší jsou národohospodáři až na půdu.Na mě z toho pokaždé dýchne to bolšánský "my sami nejlíp víme co je pro vás nejlepší a vy se podle toho řiďte". Horší na tom je, že si to celé ještě platíme. Naštěstí se umíme zařídit podle svých potřeb a možností, což někteří závislí na tomto nesmyslu dodnes neskousli(mám na mysli profesně, abych byl adresný.)
Pajzák
Středa, 30. listopadu 2016 - 09:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 6-2015
Dotaci zmenšíme, naženeme-li do dotovaného autobusu co nejvíc frekvence, která ho pomůže zaplatit.

A zároveň dotaci nesmyslně zvětšíme, když v čase, kdy není o přepravu zájem, pošleme spoj jen proto, aby jiná firma nautržila dvě stovky na jízdném.
Vždycky jsem si myslel, že paragrafy se do JŘ dávají proto, aby stávající dotovaný spoj nepřišel o cestující. Ale v tvém podání se nejdříve udělají paragrafy, a pak se k těmto časům postaví dotované spoje, aby se smysl paragrafů obhájil.
Hroch. R420...
Středa, 30. listopadu 2016 - 10:39:51  
Neregistrovaný host
46.135.42.6
Andilku,to že je Slim cesadak není urážka, ale holý fakt a on sám se k tomu nejednou přiklonil. Stejně jako to,že pokud by dálkové spoje jezdil kdokoliv jinej než zlutej, tak by nekvicel.
Středa, 30. listopadu 2016 - 10:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1361
Registrován: 4-2011
zkuste si představit, že vymetací linku ČK - ČB (a ne dál) provozuje Jančura bez dotací a s jakž takž nějakým ziskem, a pak se mu tam namontuje dejme tomu Lukáš Cvejn s expresy s kafem mezi ČK a ČB s tím, že cestující to žádají. A Jančura se díky tomu dostane do ztráty. Zkuste si představit ten cvrkot, který by nastal. Dokážete to? Uměli byste si představit omezení soukromýho podnikání Lukáše Cvejna ve prospěch Jančury nebo byste začali hysterčit proti němu ve prospěch svobodnýho podnikání Lukáše Cvejna?

Zkouším si představit, že jako cestující mám na výběr mezi RJ a Cvejnem. Nic jiného mě nezajímá. Kdybychom místo RJ dosadili do stejné situace Eurolines, jejíž majitele neznám, myslel bych si totéž.

Dotaci zmenšíme, naženeme-li do dotovaného autobusu co nejvíc frekvence, která ho pomůže zaplatit.
A proto z některých vesnic jede jeden spoj ráno a jeden večer kvůli manuálům, co jezdí na šichty, ale lidi z kanceláří, co začínají v devět, jsou ve městě x hodin zbytečně (nebo rovnou v práci, kde to nemají zaplaceno). Solidarita z prdele vytažená, fakt.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 30. listopadu 2016 - 11:20:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2016
Zlý žlutý na neděli z Olomouce odpoledne / večer prakticky komplet vyprodáno (zarezervováno), hodná Arriva zatím téměř samý vzduch. To jen k té konkurenci, jak tu někteří žlutobijci psali, že Arriva Jančurovi ukáže a bude vozit vzduch.
Zatím to vypadá na obvyklý model, 1. volba Jančura, až není volno, tak Arriva či další dopravci. To jen aby bylo zase o čem slimtat, že všichni jsou naučeni na kafe a proto jedou s Jančurou (ač je Arriva levnější i vůči kreditové jízdence a automat na kafe má taky).
PS: Jedu Arrivou i když u SA bylo ještě místo, než mi zase někdo začne nadávat ze silné trojky žlutobijců :-)
Středa, 30. listopadu 2016 - 11:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1362
Registrován: 4-2011
Jestli se kraj rozhodne, že občanovi z Krnína chce umožnit v sobotu večer návštěvu kina v Budějovicích (...) Možná byste se měli zkusit vžít do pozice občana Krnína, který to má od busu domů ještě kilometr pěšky.

Aha [sad], a proto pozdně-večerní spoj třeba na této lince (http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L320020_160301_175286.pdf) zastavuje jen na hlavní silnici, zatímco ty odpolední mají závlek do Třebonína. Mimochodem, proč je na této lince ten rychlospoj v pořádku, proč nezastavuje všude? A ať počítám, jak počítám, tak z hlavní silnice (39) to je do Krnína 500 metrů, což já mám z MHD ve městě (OK, v satelitu) 740 m, a chodím to denně.

Přesně, jak říkáš, všechno je kompromis. Takže člověk z Krnína prostě mi žíly netrhá, protože žije v krásné přírodě, třeba ve vlastním, neplatí hypo atd. Takhle si představuju kompromis já. Ale že bych po tobě chtěl, ať se vžiješ do situace někoho s jiným názorem, to by mě nenapadlo, protože toho nejsi schopen.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 30. listopadu 2016 - 21:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5929
Registrován: 5-2002
(ač je Arriva levnější i vůči kreditové jízdence a automat na kafe má taky).

Ale za prachy, ne?

(Mě je to jedno, jen mi to přijde úsměvné - dopravce A má stevardku a kafe zadarmo, tak přijde dopravce B s tím že ho zlikviduje tím samým ale za peníze a bez obsluhy. [proud] )
Michal 7
Středa, 30. listopadu 2016 - 23:33:26  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Jen mě napadla taková otázka, proč stojí jízdenka na stejnou trasu v dotované dopravě víc než u sokromníka v nedotované? Nějak tuším, ale pak mě napadá další, jestli ta dotovaná není na houby. Dotovaná v rámci třeba SID je na pasma, nedotovaná na kilometry, domnívám se. Arrivou zaplatim z Prahy do Březnice 104kč, koupim li si jízdenku do 1 vesnice za Březnicí(tam už není SID) pak z Prahy zaplatim jen 86kč a pojedu li až do Blatné(asi 22 km dále) tak stejně za 104kč. Soukromník nedotovaný mě účtuje 86kč do Březnice z Prahy. Arriva z Březnice do Příbrami 34, Strans asi 24. Nejlepší pak z mého bydliště do Březnice, 1,2 km za 12 Kč. Taky Arriva,pásma. Takže už docela chápu ty žlutobijce proč stále ječí. Kradnú všici, někteří ovšem legálně a ještě se zákonem za prdelí. To se vážení fandové dotované dopravy běžte víte kam.