Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 12. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 12. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 05. května 2016 - 18:16:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 5-2013
Bkp
DÚR a dokumentace EIA na LyVy byly zadané před osmi lety.

Pikehead
Všejanská spojka znamená více vlaků a tedy nekonečné diskuse o územní průchodnosti/ekonomické obhajitelnosti/dopravní účelnosti třetí/čtvrté koleje. Plus jiné řešení Lysé.

Masaryčka na videu
Devět kolejí, šest nástupišť (tři jednostranná).
Čtvrtek, 05. května 2016 - 20:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5209
Registrován: 8-2006
Bkp: Spíš "se čekalo na Úvaly", bych si tipnul.
P_v
Čtvrtek, 05. května 2016 - 21:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 5-2002
Vláďa42: Počítal jsi správně. Na severu na místě dnešního skladiště či co to je, je tam nové jazykové nástupiště a ještě jedno boční, čili koleje 8,9,10. A ty zbylé koleje na jihu, to jsou ty u pošty, které by se teoreticky daly použít po debordelizaci na ešusboarding i dnes. (počítám že se asi jejich počet zmenší, oni je tam nechali z fotky všechny)
celkový pohled raketa
Vláďa42
Čtvrtek, 05. května 2016 - 22:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 9-2009
To by byl samo skvělý výsledek. Otázka je, jestli jim to vydrží :D
Jinak to ICx je LOL
Pikehead
Čtvrtek, 05. května 2016 - 22:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2336
Registrován: 3-2007
K.A.F.: Díky.

P_v: Krása střídá nádheru. Doufám, že ty nahňahňané nesmysly na pozemcích ČSAD neprojdou.
Pátek, 06. května 2016 - 01:25:30  
Administrátor
Číslo příspěvku: 71817
Registrován: 4-2003
P_v:
U nástupišť budou koleje číslo 1 - 9: Od 1 do 7 jako ve stávajícím stavu, pak dvě jednostranná tak, aby se z 9. koleje lezlo vně kolejiště, a ne na ostrov mezi 8. a 9. kolejí.
U pošty by mělo být možné (technicky) zachovat všechny 4 koleje.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 06. května 2016 - 11:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 12-2007
Osobně jsem velký skeptik, že to centrum Penta u Masarykova nádraží postaví. Už vidím ty zástupy různých aktivistů, kteří udělají vše možné buď aby projekt zastavili, anebo asi dostali velmi tučné odstupné.
Pikehead
Pátek, 06. května 2016 - 13:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2337
Registrován: 3-2007
Celkem nedávno zbourali Rudé Právo a stojí tam pěkně hnusná věc, mimochodem dost vypíčená i v rámci pražského panoramatu.

Penta není ochotnický spolek typu ŘSD...
Vláďa42
Pátek, 06. května 2016 - 18:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 9-2009
Jediné z čeho mám strach je to, aby nakonec nezjistili, že ten baráček potřebují širší a že se tam ty nové koleje nějak nevejdou.
O tom, že by Penta dokázala poslat nějaké kapříky do Dlážděné nepochybuji... Ale nechci malovat čerty na zeď.
Pátek, 06. května 2016 - 18:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 823
Registrován: 12-2007
Vláďa42: No snad to nebude tak horké, jak si myslíte. Určitě má Penta zájem na zachování železniční dopravy, a to zvláště z letiště, protože to bude přitahovat zahraniční firmy (letiště) a zároveň zaměstnance bydlící ve Středočeském kraji. Podle mne důvodem takové smělé výstavby je právě to, že to bude buď na železničním terminálu, nebo v blízkosti křižovatek metra Florence. A jedná se prakticky o jediné místo, kde se bude moci tak směle investovat v blízkosti centra Prahy. Oblasti okolo nádraží Bubny anebo mezi hlavním nádražím a náměstím Winstona Churchilla už zdaleka nemají tolik výhod. A já jsem jinak příznivcem smělé architektury, jako je např. v Paříži Défense.
Sobota, 07. května 2016 - 14:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 12-2007
dopolední žlutá Hostivař

http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160507/

výluka sudé skupiny kvůli EŽ
opět nejezdí motoráček
stavba a stříkání PHS

(Příspěvek byl editován uživatelem kasme.)
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Sobota, 07. května 2016 - 22:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 436
Registrován: 1-2006
Tak jsem dnes poprvé použil zastávku Běchovice střed. No, to už má být definitivní stav? To se opravdu předpokládá, že lidé z vlaku z nástupiště u 1.TK budou do obce chodit naznačeným způsobem? Plánuje se prorazit podchod u pod kolejemi odbočujícími na Blatově do nákladního obvodu? To nikomu nevadí, že v době, kdy řada věcí prostě nejde (zaklínadlo norem a bezpečnosti), se na zastávku do obou směrů chodí po stávajícím chodníku na druhé straně silnice se šířkou cca 1 m mezi zábradlím a betonovou stěnou podjezdu na přechod až někde v polích a po druhé staně zpět? Vždyť tam neprojdou vedle sebe dva silnější dospělí lidé o vyhýbání nebo kočárku v protisměru ani nemluvě?
Sobota, 07. května 2016 - 22:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10943
Registrován: 8-2004
Jchqs:
Co si město zaplatilo, to má.
Ale mohu Vás uklidnit, podchod chystají i pod nákladní skupinou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 07. května 2016 - 23:16:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 437
Registrován: 1-2006
Hroch: Znáte to, "po ovoci poznáte je". Chystat můžete něco hromadu let. Nebudu uvádět příklady ze stejné dílny. Konkrétní termíny by nebyly?
Sobota, 07. května 2016 - 23:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 12-2007
Hostivař: jo a je podbitý houpák u perónů
a změnilo se trochu hlášení

už nehlásej "použijte podchod" a "pozor u koleje na kterou vjíždí vlak"

druhé hlášení začíná "Praha-Hostivař k 1. nást. příjel os, který dále... vlak je připraven k odjezdu"

dnešní zrušené motoráčky na pragotronech nebyly vůbec
na nástupištních pragotronech a uprostřed podchodu se vlak objevil těsně před příjezden

není možné na pragotronech na 2. nástupišti napsat, že všechny vlaky jezdí z 1. ? [happy]

dělá se někde hlášení nebo info na pragotronech, že kolem peronu projede vlak?

video - hlavně hlášení a něco z trati, ale zas samé ešusy
https://www.youtube.com/watch?v=3621X13f5Ac
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Sobota, 07. května 2016 - 23:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6487
Registrován: 5-2007
Kasme: Info na pragotronoch asi nikde, ale hlási sa kde kade, napr. Pardubice, Choceň, Česká Třebová.
Neděle, 08. května 2016 - 00:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 9-2006
Provoz: Železný Most, Hostivař

Kasme: dík za fotku [proud]
Po výluce se jezdilo do Malešic na přivolávačku.
Neděle, 08. května 2016 - 08:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11304
Registrován: 5-2002
Jchqs: No, to už má být definitivní stav?
Jak už psal Hroch, nemá.

To se opravdu předpokládá, že lidé z vlaku z nástupiště u 1.TK budou do obce chodit naznačeným způsobem?
Ještě někdy začátkem prosince nebylo jisté, zda se zastávka otevře (k velké radosti lidí zodpovědných za aktuální data v infosysu). Byly velké tlaky zprovoznit to i jako nedodělek.

Plánuje se prorazit podchod u pod kolejemi odbočujícími na Blatově do nákladního obvodu?
Plánuje, jak rovněž bylo řečeno.

To nikomu nevadí, že v době, kdy řada věcí prostě nejde (zaklínadlo norem a bezpečnosti), se na zastávku do obou směrů chodí po stávajícím chodníku na druhé straně silnice se šířkou cca 1 m mezi zábradlím a betonovou stěnou podjezdu na přechod až někde v polích a po druhé staně zpět?
To se musíte zeptat těch, co na to otevření tlačili.

Znáte to, "po ovoci poznáte je"
Známe, "po ovoci poznáme" i Vás...
Neděle, 08. května 2016 - 09:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 1-2006
Hajnej 11304: Díky, nezklamal jste. Kdybyste, jak je Vaším dobrým zvykem vůči kritickým názorům, nepřipojil ten poslední řádek, nestál by Váš příspěvek za reakci. Má nulovou vypovídací hodnotu, kromě výpovědi o jeho autorovi. Ano, stále ještě umím číst a informace o obtížích během stavby není v této podobě informace. Šel jsem tam s desetiletým dítětem a pokud jde o kritické hlasy, tak ta starší paní s holí, co šla za mnou, byla ve své kritice mnohem blíž k jadrné mluvě prostého lidu.
Ano, byl jsem vždy kritický k lidské blbosti a i když jsem byl zaměstnán ve stejném podniku jako Vy, tak jsem vůči železnici nikdy nebyl ve střetu zájmů jako Vy.
Teď už jsem jen důchodce a cestující a z tohoto pohledu je tahle stavba bezohledná vůči jejím uživatelům.
Dobrá zpráva od Hrocha je ta, že to není definitiva. Třeba budou zase nějaké volby a ten sprostý uživatel a plátce daní bude o něco důležitější. Mám ale obavu, že se toho nedožiju, jako řady vážně míněných plánů devadesátých let, kde jejich autoři jaksi zapomněli dodat ono svaté 'když na to budou peníze'.
Mladějov
Neděle, 08. května 2016 - 10:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8190
Registrován: 3-2007
Teď už jsem jen důchodce a cestující a z tohoto pohledu je tahle stavba bezohledná vůči jejím uživatelům.

Aniž bych se chtěl zastávat případného šlendriánu, jakého jste názoru : Měli jí otevřít už teď, s nedostavěnými přístupovými cestami, nebo k 1.1.2017 dostavěnou ?
Neděle, 08. května 2016 - 11:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 439
Registrován: 1-2006
Mladějov: Aniž bych se chtěl zastávat případného šlendriánu, jakého jste názoru : Měli jí otevřít už teď, s nedostavěnými přístupovými cestami, nebo k 1.1.2017 dostavěnou ?

Víte, ta otázka je sugestivní. Dáváte jen dvě možnosti a ani jedna není dobrá. Když ji otevřete v této podobě, tak logický závěr (i u jiných staveb) je, že normy a bezpečnost jsou jen klackem na prosazení nějakého řešení proti zájmu těch, kteří jsou tím postiženi. Co si pomyslí bežný občan, když mu se stejnou argumentací postavíte před dům betonovou zeď a další nutíte chodit kolem stovek metrů zábradlí a tvrdíte, že je to pro jeho bezpečnost a jinak to nejde, abyste mu se stejně vážnou tváří řekli, že tohle je v naprostém pořádku, protože co jste si objednali, to máte.

Když ji neotevřete, tak občan zůstane ve stejné situaci jako doposud, jen nepřitečou dotace, radnice nemůže moc jásat a běžný občan si jako v jiných případech řekne, že to důvěrně (v obci) zná a že už Jan Werich říkal, že z mladého vola vyroste jen starý vůl.

Pokud byste po projektantovi v.v. (což teď jsem, i když stavař jsem nikdy nebyl) chtěli správnou odpověď, tak tato otázka nemá v současnosti vyhovující řešení. To je nutno řešit mnohem dříve včetně peněz a případné rezervy. Tohle není nic, co by se najednou objevilo, ti lidé tam měli chodit i podle zadání, ta městská část nevyrostla během let výstavby zastávky. Nebo si představujete, že ta zastávka je určena jen pro návštěvníky DiscoGolfParku za tratí?

Jak dlouho trvalo protažení podchodu v Uhříněvsi na druhou stranu? Technický problém to rozhodně není a kdyby to náhodou nešlo v ose současného podchodu, tak na mostě z padesátých let byla ještě na obou stranách jedna kolej; do měnirny a na druhé straně ke svážnému pahrbku, takže posun osy podchodu k obci mimo starý most by nemusel být technickou překážkou.

Takže jediné rozumné řešení pro uživatele zastávky je doplnit ten podchod co nejdříve, přitom ono 'co nejdříve' je ve významu uživatelů, nikoliv politické reprezentace.

A když už jste mne donutil k tomuto příspěvku, tak položím znovu tu otázku: Kdy se s tou stavbou podchodu opravdu začne?
Mladějov
Neděle, 08. května 2016 - 12:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8191
Registrován: 3-2007
"Dáváte jen dvě možnosti"

Jistě. Protože dvě stránky, promiňte, vašeho obecného pindání o tom, co by kdyby, a jak by se mělo, jsou úplně k ničemu a hlavně vůbec nic neřeší.

Vy jste tady napsal, jak to tam stojí za pendrek, načež vám Hroch s Hajným napsali, proč je to tak, jak to je, a že to není finální stav.

Vaše sáhodlouhlé a stále stejné filipiky o tom, jak společnost a jak volby a jak politici a jak to všechno stojí za howno, jsou, pane, úplně k ničemu. Asi tohle téma milujete, když se objevuje prakticky u každého vašeho příspěvku.
Už ale s tím dost otravujete a unavujete.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 08. května 2016 - 12:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 440
Registrován: 1-2006
Mladějov: Dobře, jestli Vás tedy chápu, tak odmítáte uznat, že řešení daného problému je v minulosti a teď už jsou k dispozici jen řešení špatná nebo horší. A když to někdo svým pindáním podotkne, je bez ohledu na fakta špatný on. Důvěrně známá situace. Ani Vy ani já jsme ta fakta nejspíš nevytvářeli. Takže nám oběma zbývá buď přispustit stav a nebo ho malovat na růžovo. Ti, kdo ten stav způsobili, to malování na růžovo požadují. Mají k tomu důvod. A další si ty růžové brýle rádi nasadí, vždy to bylo a je jednodušší. Ale nedejte se tím znepokojovat. To já jen tak pindám. Ano, pane řediteli, ten čtvereček je úplně kulatej!
Mladějov
Neděle, 08. května 2016 - 13:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8192
Registrován: 3-2007
Na vás je škoda reagovat, vy si stejně budete mlít svoje.
Neděle, 08. května 2016 - 13:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 9-2005
Jchqs: Na straně 6 webu MČ Praha-Běchovice jsem našel odpovědi na Vámi položené otázky během pár minut a bez zbytečného napadání lidí na K-rep, kteří s tím nemají lautr nic společné.
Pro příště bych Vám doporučil se obrátit na zastupitelstvo MČ Praha-Běchovice, které si vydupalo zprovoznění zastávky ještě před dokončením koridorové stavby a tím na sebe vzalo odpovědnost za problémy, které třeba Vy máte.
Neděle, 08. května 2016 - 14:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10945
Registrován: 8-2004
Jchqs:
Když ji neotevřete, tak občan zůstane ve stejné situaci jako doposud, jen nepřitečou dotace, radnice nemůže moc jásat
Zastávku s podchodem si hradilo město Praha ze svého rozpočtu, tak nechápu, co do toho motáte nějaké dotace.
Se modernizací úseku Běchovice - Úvaly měla výstavba zastávky společnou víceméně jen časovou koordinaci prací pod kolejemi hlavní trati tak, aby tyto koleje nebyly omezovány nadvakrát (pro modernizaci a pro podchod zastávky).

Kdy se s tou stavbou podchodu opravdu začne?
Zeptejte se starosty Běchovic nebo primátorky a jejích melody boys. Je to v jejich režii.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
mot
Neděle, 08. května 2016 - 15:16:37  
Neregistrovaný host
46.135.36.253
Krndu tohle nezajímá, ta teď prožívá orgasmy nad megalomanskou Masnou.
Neděle, 08. května 2016 - 19:58:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 441
Registrován: 1-2006
Mladějov: Dobře činíte, já si zpravidla melu svou, dokud mne fakty někdo nepřesvědčí o něčem jiném.
Neděle, 08. května 2016 - 20:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 442
Registrován: 1-2006
Plešoun: Na té stránce je toto, cituji: "V roce 2016 by měla být dokončena i výstavba celého podchodu pod tratí tak, aby podchod pro pěší ústil u vjezdu do uhelných skladů."
Čert bývá ukryt v detailu, v tomto případě v onom 'by' za letopočtem, což je podmiňující způsob a když se neuvede, v čem ta podmínka spočívá, tak neříká v podstatě vůbec nic. To je jen podmíněný slib. Něčím. Navíc pan starosta to napsal v prosinci 2015 a dnes je začátek května 2016 a nikde nic. Takže odpověď na otázku, kdy se s tím opravdu začne, tam nikdo nanajde.

Zapřaháte koně za vůz. První mne napadl Hajný, jinak, jak je uvedeno v mém následujícím příspěvku, bych na jeho vstup ani nereagoval. A mohu snad se ohradit, když Mladějov reagoval nejspíš na něco úplně jiného, než bylo uvedeno v textu.
Neděle, 08. května 2016 - 20:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 443
Registrován: 1-2006
Hroch: V příspěvku 10943 jste psal "Co si město zaplatilo, to má.
Ale mohu Vás uklidnit, podchod chystají i pod nákladní skupinou.
"
To se dráhy snad vůbec netýká, když nejde o vlastní koridorové TK? Začátek prací snad musí se SŽDC rovněž kordinovat, nebo se pletu? O financování podchodu ze strany SŽDC jsem přece nic nepsal.
Neděle, 08. května 2016 - 20:55:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2010
Podle plánu výluk se má s pokračováním podchodu začít v červenci.
Mladějov
Neděle, 08. května 2016 - 21:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8193
Registrován: 3-2007
Asi máte problémy s pochopením mého textu. Takže potřetí : Já vás nehodlal o ničem přesvědčovat, a vy jste přece i tak přesvědčený dopředu, že je všechno špatně.
Pánové Hroch a Hajnej vám odpověděli na váš dotaz, já vám položil jednu jedinou otázku, na kterou jste neodpověděl a místo toho tady předvádíte nějakou stařeckou umíněnost. Vy si snad proboha myslíte, že tímhle vaším věčným pyskováním kvůli všemu za něco bojujete, nebo co ?
Jste akorát trapnej prudil. Hádejte se s radnicí MČ Běchovice, a ne s lidma, co na vás reagují.
Mně je nějakej váš podchod v Běchovicích úplně ukradenej, pane.
Normální člověk by to obešel (jste se taky nepotento) a třeba tady napsal zprávičku a pak to řešil u zdroje.
Vy tady akorát řešíte všechny, co si dovolili na vás reagovat a to i v dobré vůli.
Dojděte si k psychiatrovi s vašimi frustracemi z dnešní společnosti a těch, co jí podle vás reprezentujou, vy jeden ublíženej.
Neděle, 08. května 2016 - 23:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 1-2006
Mladějov: Zcela věcně - odpovídal jsem Vám na právě Vámi položenou otázku. Budete se muset smířit s tím, že když jsem podle Vás na tu otázku neodpověděl, může být problém i v jiném pohledu na řadu věcí, než máte Vy. Divím se, když mne máte za takového frustrovaného podivína zralého pro psychiatrii, že mi ty otázky vůbec kladete. Nikdo Vás nenutil.
Neděle, 08. května 2016 - 23:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 1-2006
Trumbera: Díky.
Pondělí, 09. května 2016 - 05:38:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11311
Registrován: 5-2002
Jchqs: Kdybyste, jak je Vaším dobrým zvykem vůči kritickým názorům, nepřipojil ten poslední řádek, nestál by Váš příspěvek za reakci.
Kdybyste Vy, jak je Vaším (ne)dobrým zvykem, nepokládal otázky způsobem, který dělá z jiných čuráky, nemusel bych žádné poslední řádky připojovat.

Při troše zamyšlení je totiž zřejmé, že dokud neskončily výluky na koridoru (ono se totiž donedávna laníčkovalo, aby se mohla odjet rychlá pantografka, aby se mohlo jezdit plnou rychlostí), tak není rozumné se o nějaké výluky na zhlaví ranžíru vůbec pokoušet...
Pondělí, 09. května 2016 - 05:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11312
Registrován: 5-2002
Jo, tohle je taky perla: i když jsem byl zaměstnán ve stejném podniku jako Vy, tak jsem vůči železnici nikdy nebyl ve střetu zájmů jako Vy
Mě se Běchovice střed týkají pouze tím, že v rámci běžné údržby mapy tratě do ní přivtělím místo zastavení. Nedostanu za to ani kačku, tak jakejpak střet zájmů?!? Vidíte si vůbec do huby...?
Pondělí, 09. května 2016 - 10:00:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 446
Registrován: 1-2006
Pane Hajnej, Běchovice není totéž, co železnice, nepodsouvejte. Reagovat Vás nutí vlastní ego ve většině případů, kdy se objeví názory neodpovídající těm Vašim. A pokud, jak je zejména poslední dobou zjevné, je Vaše úcta k názorům oponenta vyjádřena slovy čuráky, nebo do huby, tak raději nereagujte vůbec. Nemusíte. Mně neublížíte ani zdaleka tolik, co zdejší úrovni diskuse.
Pondělí, 09. května 2016 - 18:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10948
Registrován: 8-2004
Jchqs:
O financování podchodu ze strany SŽDC jsem přece nic nepsal.
No psal jste něco o nepřiteklých dotacích.
Začátek prací snad musí se SŽDC rovněž kordinovat, nebo se pletu?
Je-li s čím, což momentálně není. Pokud žadatel požádá a zaplatí, dostane výluku.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 09. května 2016 - 20:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11314
Registrován: 5-2002
Jchqs: Reagovat Vás nutí vlastní ego ve většině případů, kdy se objeví názory neodpovídající těm Vašim
Tahle Vaše teorie má hned dvě vady:
1) na Běchovice, které se zde probírají (jakkoliv se snažíte odvést pozornost zobecněním na celou železnici), nemám názor vůbec žádný, pro mě je to jenom jedna zastávka navíc, kterou jsem musel nějak zpracovat (a odměnou mi byl leda tak dobrý pocit z toho, že se mi podařilo najít přijatelný kompromis pro místo zastavení 1x471 směr Praha - aneb jak dojet k domečku a neujet moc od schodů),
2) to, na co jsem reagoval ve Vašem případě, není vůbec názor na to, že stávající přístup není kdovíco (v tom bychom se naopak docela shodli), ale Vaše automatická presumpce lhostejnosti, přišitá všem zúčastněným ("nikomu nevadí").

Mně neublížíte ani zdaleka tolik, co zdejší úrovni diskuse
Tak hlavně že té úrovni neubližujete Vy jak tou výše zmíněnou presumpcí (to je totiž to "vaše ovoce", podle kterého Vás poznáváme), tak tím, že pro změnu moje s Vámi nesouhlasné názory shazujete poukazem na střet zájmů...
Pikehead
Pondělí, 09. května 2016 - 23:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 3-2007
Interesantní diskuse aneb jak si v realitě všímat jen toho, co mi pasuje do teorie o všeobecné skáze světa a jeho poměrů vůbec.

Dovolil bych si dát jeden rok čekání na finální přístupovou cestu v prdelákovicích Běchovice-Střed do kontextu s tím, že na přístup z Vršovic na Synkáč se čeká cca. století a na zastávku Kačerov se čekalo 40 roků...

Mimochodem, ten přístup se bude kutat jak? Prodlouží se most z ranžíru? To by byla akcička za desítky milionů, ne?
Pondělí, 09. května 2016 - 23:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11315
Registrován: 5-2002
Odhaduju, že se udělá ještě jedna díra, podobně jako pod koridorem. Ale za pusinku nebude ani to.
Simba
Úterý, 10. května 2016 - 09:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 7-2008
Tu informaci o cca stoletém čekání přístupu z Vršovic na nám.Bří Synků jste vzal z jakého archívního pramene?
Mimochodem, skáza vypadá fakt blbě už od pohledu (stát se samozřejmě může komukoliv).
ŽELEZNIČNÍ KORIDORY, VČ. 4 I NA FB! - www.koridory.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Úterý, 10. května 2016 - 13:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 4-2010
Mimochodem, kdy už se bude konečně jezdit Běchovice - Úvaly traťovou? Trať se zdá být ve všech ohledech hotová.
Úterý, 10. května 2016 - 22:31:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11318
Registrován: 5-2002
Domis: podle všeho po rychlý pantografce + udělání papírů.
Vláďa42
Středa, 11. května 2016 - 14:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 9-2009
http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/zeleznicari-planu ji-rekonstrukci-trate-z-hlavniho-nadrazi-na-smichov-1294373

Proč máme v Česku místo projektových manažerů hlupáky?
2019 (předpoklad) - V první fázi chce SŽDC opravit starý most, tedy nejprve budou výluky, omezení provozu, zpoždění, ...
2022 by mohla začít stavba nového mostu, který zvýší kapacitu.
Všude v civilizovaném světě by to udělali naopak - nejprve postavili novou trať pro zvýšení kapacity a pak opravovali tu starou. Ale my budeme jezdit po 1 koleji a druhou opravovat.
Co je na tom tak složitého k pochopení, že je potřeba plánovat modernizaci infrastruktury s co nejměnším dopadem na cestující?
Pikehead
Středa, 11. května 2016 - 15:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 3-2007
Simba: V jakých archivech? Něco jako článek Fr. Peroutky "Kdy se dočkáme podchodu?"? :-) Nebo myslíte, že před 100 lety lidem obcházení nádraží kilometrovou (?) zacházkou nevadilo?

Vláďa42: Možná je zbytečné se rozčilovat nad článkem v takovém plátku, bůhví kde to vzali... Ostatně proběhla tu informace, že na starém mostě má být 1 kolej, na novém dvě, což by tím spíš vyžadovalo Vámi naznačený postup...
Středa, 11. května 2016 - 18:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10952
Registrován: 8-2004
Pikehead:
je zbytečné se rozčilovat nad článkem v takovém plátku, bůhví kde to vzali...
[ok][happy]
Ale co by někteří nevypouštěli jedovaté sliny, když je to tak snadné a nic je to nestojí. A hlava státu jim jde příkladem ...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Vláďa42
Středa, 11. května 2016 - 18:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 9-2009
A potrefená husa zase kejhá. Ostatně co píší v článku je stejné, co se píše v harmonogramu, takže na pisálky bych to tentokráte nesváděl. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy SŽDC zazdila organizaci výluk. A jestli to bude 3 roky, tak potěš koště.
Středa, 11. května 2016 - 19:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 5-2013
Článek na e15 o stavbě hl. n. - Smíchov je tradiční směs pravdivých údajů a smyšlenek.

Je vypsaný tendr na trojici DÚR+EIA dílčích úseků, schválený rozsah staveb zahrnuje rekonstrukci stávajícího mostu přes Vltavu. Souběžný nový most se má "sledovat jako cílové řešení", tj. fakticky řekněme výhled pro nestanovený horizont (nikoliv tedy 2022), což má dva důvody:
- náklady na něj ve výši cca 1,5 mld. Kč (nikoliv v článku uvedených 3,5 mld.) jsou neúnosné ve vztahu k dosaženým přínosům, most není financovatelný;
- nový most je mimořádné konfliktním zásahem do oblasti pod Vyšehradem, zejména pak Výtoně. Stanoviska města, památkářů atd. se pohybují od "zachovat stávající stav, aby Prahu nevyškrtli z památek UNESCO" po "most zbořit a nahradit něčím moderním". Projednání takové stavby je běh na desetiletí s velmi nejistým výsledkem - a tak dlouho se s obnovou současného mostu čekat nedá.

Pokud by k roku 2042 měla být postavena VRT Praha - Brno, musela by ke stejnému datu vzniknout i dvojice tunelů diametru pod Karlovým náměstím - což možnosti prosazení stavby třetí koleje nad Vltavou příliš nenapomáhá.
Vláďa42
Středa, 11. května 2016 - 19:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 9-2009
K.A.F.: ...a umíte si představit, že by po slavném otevření zastávky Kačerov měli titíž připravit něco jako Nové spojení II?
Což jak už jsem se shodl s kolegou Miblem je možná důležitější než VRT a především by fungovalo i bez VRT. Ale s tím matrošem co tam je...
Středa, 11. května 2016 - 19:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 12-2007
odpolední žluto-oranžová Hostivař

už několik dní se na velkých pragotronech objevuje číslo nástupiště až těsně před příjezdem vlaku
asi v době, kdy se rozsvítí pragotron na nástupišti - nevím jestli to nebylo dřív lepší... [happy]

http://kasme.rajce.idnes.cz/ho-160511/

jo a zejtra by se měla jet rychlá pantografka, tak možná rovnou dojde i na ty Úvaly - Běchovice [happy]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Pikehead
Středa, 11. května 2016 - 21:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2349
Registrován: 3-2007
K.A.F.: Já jsem z dosavadních útržkovitých informací o mostu pochopil, že tyto vypadávají právě z této diskuse a nyní jsme na jejím konci (třeba před EIA, ale už po něakém konsensu s památkáři). Pokud to znamená, že diskuse ani nezačala, není to úplně dobrá zpráva ani pro zmiňovanou Výtoň: současná výška železničního podjezdu, masivní bariéra navazujícího (a beztak utopením zmršeného) viaduktu i napojení chodníků přes řeku schodišti jsou z pohledu dnešních ambicí na využití prostoru velmi nešťastné, přičemž vylepšení je vázané na rekonstrukci mostu.

Praha nebude první město na světě, které něco podobného řeší a v době fotorealistických vizualizací to snad není problém s UNESCO projednat dopředu. Náhrada něčím moderním je zatraceně lákavá a zajímavá, ale nejsou pro to vhodné okolnosti: české architektonické kapacity na něco takového nemají a někoho z mladší generace nebo ze světa na takovou stavbu nepustí už z principu.
Středa, 11. května 2016 - 21:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 5-2013
Pikehead
Diskuse probíhá s přestávkami už deset let jak s památkáři (OPP i NPÚ), tak s městem (IPR, MHMP), ale točí se v kruzích.
Pikehead
Čtvrtek, 12. května 2016 - 07:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 3-2007
K.A.F.: to si dokážu představit, není možné to eskalovat na vyšší úroveň a dohody dosáhnout tam (vzhledem k významu stavby klidně MK-MD)?
Čtvrtek, 12. května 2016 - 07:44:09  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Pikehead: proč musí být náhrada mostu a viaduktu "moderní"? Nestačila by FUNKČNÍ a z hlediska estetického NEURÁŽEJÍCÍ?
Dneska opravdu není problém postavit např. železobetonový viadukt s povrchovou úpravou "cihla vzor 1865"...
Čtvrtek, 12. května 2016 - 10:22:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4347
Registrován: 9-2005
Dnes se jezdí ta avizovaná rychlá pantografka v Hostivaři. Měřičák momentálně stojí v Uhři na 0.SK. Od Prahy přijel v čele s Bastardem, ku Praze 380.
Pikehead
Čtvrtek, 12. května 2016 - 10:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 3-2007
HK: No neurážející by to mělo být v každém případě, nicméně stavět ve 21. století nákladem 3,5 miliardy repliku mostu z roku 1900 je takové... no ne zcela ambiciozní... Autoři současného mostu taky ze staromilství nepostavili dřevěný nebo zděný most, ale hned vedle Vyšehradu plácli vysoké železné hebedo, v té době masou možná nejobjemnější most v Praze.

Ale jak jsem psal, v zásadě proti variantě replika nejsem. Nicméně - včera večer jsem ve svojí skepsi pramenící ze Strančic, Proseka a podobných dysfunkčních exhibicí zcela zapomněl na nový trojský most, ten se povedl velmi. K Vyšehradu místo by to chtělo ale něco ještě o ligu geniálnějšího, pokud se nepovede - pak repliku.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 11:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1068
Registrován: 12-2007
Plešoun: tak to určitě budou i nějaké fotky, co? [happy]

Úvaly - Běchovice jsou na řadě prej zejtra [vypravci]

K._A._F.: díky za info [happy] V kruzích se točí skoro všechno [crazy]

Co nějaké info o Hosti - Hlavní II. stavba? [happy]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař, RoPL * web Hostivař.EU * stavební diskuse na ttnz.cz
Čtvrtek, 12. května 2016 - 13:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2015
Kopat se prý začne na podzim. Sdělila mi to průvodčí. Vlaky od od Vraného budou končit už na Kačerově. nic více nevím.
Čtvrtek, 12. května 2016 - 13:27:25  
Administrátor
Číslo příspěvku: 71822
Registrován: 4-2003
Dotazy uchazečů už snad skončily, takže teoreticky by se začít mohlo i dřív. Dopady na provoz v přípravných pracech ale převážně žádné nebudou.
I pak by ale vlaky na Kačerově měly končit pouze po velmi krátkou část stavby při výlukách části zhlaví přilehlého ke koleji směr Krč (a o víkendu lze čekat, že se bude jezdit přes Libeň, Malešice a čekačky). To spíše bude tenhle směr na delší období dotčen nedostupností vršovické výpravní budovy (vlaky budou využívat provizorní zastávku Praha-Nusle u posledních dvou kolejí s přístupem od Synkáče).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!