Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 19. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 19. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 07. března 2016 - 00:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 2-2009
Na rajče jsem nahrál fotky z legendárních jízd parních vlaků „Pod vrcholky Bílých Karpat”, tak kdyby se chtěl někdo podívat.
http://marek275.rajce.idnes.cz/
Pondělí, 07. března 2016 - 00:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4633
Registrován: 12-2011
Honza7887: Priapos si skutečně pohnul [biggrin] Já mám ještě staré offline data, tak ho tam pořád mám.

Fany, díky.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Pondělí, 07. března 2016 - 00:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 436
Registrován: 11-2008
Dobrý večer, věděl by někdo jestli se bude zítra vyskytovat nějaký brejlák v Kyjově na nějakém jiném výkonu, než obvyklých:1732, 1729,1731,1733?

Děkuji
Pondělí, 07. března 2016 - 06:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 765
Registrován: 3-2013
Bude na 4146/4151 viz. sledovačka. (Omluva, za dočasnou neaktivitu)
Pondělí, 07. března 2016 - 11:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 6-2009
Dnes išiel zase Mn vlak na Vrbovce takže sa dá očakávať aj vo štvrtok z Vrboviec ak by chcel niekto fotiť [happy]
Lofofor
Pondělí, 07. března 2016 - 15:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2010
intelpetr: Parádna foto, tiež som po tom mieste pokukoval, mal som tam ostať! [happy]

Potvrdzujem, že Mn 87870 dnes opäť išiel pozrieť Báthoryčku [fotic]
Pondělí, 07. března 2016 - 17:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 6-2013
A hadam, ze tento manipulak sa bude opakovat cim dal castej.
http://www.youtube.com/paprna
S 123
Pondělí, 07. března 2016 - 18:14:54  
Neregistrovaný host
90.178.30.172
ad Bém:

ještě po dobu výluky jezdí (má jezdit) Po-Čt 750.7 a v Pá 754 +4xBdmtee na Sp 1723 / 1728. Dnes jsem s ním jel. Takže [fotic]


Ještě otázka do pléna: 754 jezdí podle sledovačky nebo jezdí ještě i na jiném vlaku? Děkuji.
Pondělí, 07. března 2016 - 19:13:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 3-2013
Ve sledovačce jsou zapracovány i výlukové oběhy, takže jen tam, kde píše sledovačka, vyjma mimořádností :-)
Priapos
Pondělí, 07. března 2016 - 21:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 902
Registrován: 10-2012
Honza7887:
Pánové z ČD na tom už asi zapracovali. Ex Arrivy se mi už v aplikaci MůjVlak neukazuje

Aplikaci nepotřebuji a ani nemám nainstalovanou, protože jezdím převážně s LE (i když teď provedl změny pro mě k horšímu). A pokud už je to opraveno, tak tu rychlost oceňuji. Když jsem známému z GŘ volal domů, že to zdejším šotoušům vadí, tak nápravu přislíbil bez uvedení termínu.
Středa, 09. března 2016 - 00:36:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 1-2014
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/6011-S-Arrivou-z-Prahy-do-T rencina-a-zpet/
Středa, 09. března 2016 - 12:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4638
Registrován: 12-2011
Lofofor: Ty keře jsi u trati vysekal sám?[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Lofofor
Středa, 09. března 2016 - 18:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2010
Je tomu dva roky, čo som to tam vysekával, bola to veru riadna brigádka [biggrin] A začína to opäť trochu zarastať, bude potrebná jarná údržba [happy]

Lofofor
Čtvrtek, 10. března 2016 - 19:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2010
ZSSK Cargo s nami dnes vypieklo a manipulák z Vrboviec bol odrieknutý [crazy] Škoda, lebo počasie bolo konečne výborné. Keďže sa nič nekonalo, zbehol som do Veľkej nad Veličkou, či náááhodou nestretnem manipulák a svete div sa, bol tam [biggrin] Bohužiaľ moc som toho nestihol, keďže 742.208 už bola pripravená na odchod do Veselí n/M. Nevedel by prosím niekto povedať, kedy by to asi mohlo ísť naspäť? Bol by som vám veľmi vďačný.
Starý Hanák
Čtvrtek, 10. března 2016 - 22:04:44  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Lofofor: Jezdí út, čt, takže asi v úterý. Ale ve skutečnosti jel snad letos poprvé...
znalec poměrů
Pátek, 11. března 2016 - 10:18:33  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . . No krása, bez toho že bych chtěl někoho za jeho snahu shodit či ironizovat. Když si vzpomenu jak byla tato štreka doslova zavalená nákladními vlaky z toho zhusta ověšenými třemi lokomotivami, ať Štokry a na nich čety k jejichž výbavě patřli i plynové masky , či později Sergeje , a dnes? Aby nějaký vůz či mašinku lupou pohledal. Ale to neplatí jen o této trati, třeba Uherský Brod býval též zavalen zátěží a dnes tam neuvidíte kolo. Bývávalo, a lepší už to asi nebude. . .[masinka]
Housenka1
Pátek, 11. března 2016 - 14:12:30  
Neregistrovaný host
90.178.248.18
ZP: Ano, kamarád dělal kdysi v době před převratem ve Velké výpravčího. Všechny koleje obsazeny náklady a ke stanici se blížil Děvín (noční rychlík). Tak se začalo šibovat, aby uvolnil aspoň jednu kolej. Říkal, že se nikdy tak nezapotil. To byla železnice.
Pátek, 11. března 2016 - 15:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4641
Registrován: 12-2011
Třeba Vláru ještě v budoucnu čeká nějaký velký návrat, mohla by tomu pomoct uvažovaná elektrifiakce. Koridory jsou čím dál plnější a nafukovací nejsou, nějaký náklad se může odklonit sem.

Komáři se snad už nikdy nevrátí.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Luboš_3.21
Pátek, 11. března 2016 - 15:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 4-2014
intelper - spíše místo koridorů jsou plné silnice, některé koridory spíše zejí prázdnotou. viz třetí koridor: Beroun - Plzeň - Cheb a nebo jeho odbočná větev na Domažlice. doba kdy obě tyto větve praskali ve švech a byli mnohonásobně přetížené a v počtu vlaků trhali rekordy jsou již dávno pryč a už se nikdy nevrátí, to by se musel změnit přístup státu a státní legislativy aby začali více tlačit na to aby se nákladní doprava přesměrovala z kamionů na železnici, ale zatím se děje úplný opak.
Pátek, 11. března 2016 - 16:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 2-2009
Hlavně trať 230/250 skoro zeje prázdnotou od Kolína po Brno. Už se to řeší, že tam dopravci budou mít nějakou slevu, když už se jim tam nechce hlavně kvůli velkým sklonovým poměrům(potřeba více lokomotiv)
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Luboš_3.21
Pátek, 11. března 2016 - 17:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 665
Registrován: 4-2014
Radec5 - hlavní roli v hromadném přesměrování nákladní dopravy z kolejí na silnici má za následek právě ta cena za přepravu po kolejích, cena za napojení vlečky na sít SŽDC,která se musí platit každý rok, nebo měsíc, přičemž silniční napojení se trvale neplatí vůbec, majitel továrny akorát zaplatí výstavbu silniční přípojky a tím veškeré placení končí. Takže na plné čáře vyhrává silnice. Dále se také na úbytku nákladní dopravy na železnici projevuje velmi snadná možnost získat od drážního úřadu povolení k likvidaci vlečky.
Takže jednoduše řečeno stát tímto přístupem a jakýmkoliv nezájmem řešit tyto problémy vlastně napomáhá k likvidaci železnice, ale na druhou stranu stát pořád brečí, že má přetížené silnice a prázdné koleje a neví jak tento problém řešit.

Ale, když bude vlastník výrobního objektu chtít obnovit vlečku a podpořit železnici a pomoci řešit tento problém tak opět mu stát svým přístupem hází klacky pod nohy a tím ho vlastně nutí aby se na vlečku vykašlal a raději používal silnici, protože výstavba nové nebo obnova již úředně zrušené a vytrhané vlečky je velmi náročný a téměř nepřekonatelný administrativní problém.
nákladní
Pátek, 11. března 2016 - 17:53:14  
Neregistrovaný host
178.72.247.178
Je tu někdo kdo má přehled v trasování nákladních vlaků? Je reálné, že by se tedy někdy mohl nějaký nákladní vlak vrátit z koridoru na vláru? (340). Pokud by se zlevnila zmiňovaná trat č.250....250-340-myjava.... Newím zda by taková relace měla nějakou šanci/vytížení...
hank
Pátek, 11. března 2016 - 18:34:56  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Radec5, Luboš_3.21: Bohužel se naše generace stala v přímém přenosu svědkem přeměny státu z garanta a poskytovatele veřejných služeb v servisní organizaci soukromých - především nadnárodních - firem. Proč by firmy měly mít utopené náklady v zásobách, když je můžou přenést na účet státu do kamiónů, které tak fungují jako sklady na kolečkách? Opentlí se to nějakými moderně znějícími pojmy jako just in time, občanstvu se vytřou zraky argumentací na téma, že silnice (stavěná a udržovaná především z jejich daní) je taky veřejná služba, a je vystaráno. Podplácet ministry a poslance, aby přijali firmám vyhovující legislativu, stojí zlomek peněz ve srovnání s náklady na udržování zásob čehokoli na skladech firem. U nás bylo navíc to specifikum, že bývalý režim doslova ukradl podnikům peníze na financování zásob a donutil je direktivně k jejich pokrytí úvěry (viz úvěry na TOZ - trvale se obracející zásoby), což po roce 1989 některé podniky po přechodu na komerční úrok za tyto úvěry nebo po zastavení úvěrování (které bylo pro banky krajně nevýhodné) přivedlo k velkým potížím nebo i ke krachům. Systémy just in time nestojí firmy nic a když se dopravce o pár minut zpozdí, firma ještě může vydělat na jeho penalizaci. Řešení je sice - řekl by karbaník - "ložený", ale t.č. asi neprůchodné, protože spočívá v politickém rozhodnutí. A ředitelé zeměkoule už se postarají, aby místo řešení reálných problémů odvedli pozornost k různým pseudoproblémům, čímž (zatím??) úspěšně kanalizují vztek občanstva nad všeobecným bordelem pro ně žádoucím směrem.
Pátek, 11. března 2016 - 19:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7930
Registrován: 6-2004
Ano, kamarád dělal kdysi v době před převratem ve Velké výpravčího. Všechny koleje obsazeny náklady.. tak je dobře, že po celé štrece (Velká, Vrbovce, Myjava, Stará Turá) se počet kolejí (zpravidla tři dopravní+1manipulační) - na rozdíl od horní Vláry n e m ě n í ... žádné redukce...nač taky...

Dotaz: páteční Sp Javořina (do Bylnice) pojede už ve čt 24. 3.? Souprava bude následně až do pondělí deponována v Bylnici?
znalec poměrů
Pátek, 11. března 2016 - 19:35:28  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Nevím, je to už přece pěkných pár let ,ale mám dojem že "Myjafská štreka" byla určená na přepravu nadrozměrných nákladů ve směru západ-východ a opačně. přepravovaly se po ní i nádoby jaderných reaktorů ze Škody Plzeň atd, ale už je to hezkých pár let a já se kolem této tratě motal na Sergejích po Považí a s manipuláky z T.Teplé do Veselí n/Mor. Je to pár let kdy jsem měl možnost alespoň částečně uvidět na vlastní oči tuto nádhernou štreku,dnes je těžko uvěřitelné jaké náklady se po ní tehdy převážely a že ten obloukový most u Myjavy unesl dva Sergeje, tak tomu nechci věřit dodnes. Ale snad se najdou pamětníci kteří provoz na této trati při jejím plném vytížení tehdy vykonávali a dozvíme se toho víc ? ! . . . .[masinka]
Pátek, 11. března 2016 - 23:06:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 12-2006
Po myjavské jezdily náklady:
3 páry Pn Veselí - Trenčín
3 páry Pn Veselí - Leopoldov
2x Pn Přerov-Bzenec-Galanta-MAV
1x Vn DR-Maloměřice-Veselí-Galanta-MAV /obvykle chladící vozy bez postrku/
1x Pn Kyjov-Leopoldov-Blava UNS /kotle bez postrku/
1x Piešťany-Brno-Most/prázdné uhlaky_
1x Oslany-Kyjov /sklářský písek/
Kde není uvedeno tak vždy s postrkem po Čachtice. Následy byly na denním pořádku,ale taky vojenské převozy, kampaňové vlaky -zemáky, cukrovka.
Tato jednokolejka byla ucpaná vlaky, s Pn se jezdilo těchto 70 km i 5 hodin, prakticky v každé stanici se s něčím křižovalo.
Slováci zajížděli s 3 páry Mn do Veselí
M_g
Sobota, 12. března 2016 - 00:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 6-2006
ale mám dojem že "Myjafská štreka" byla určená na přepravu nadrozměrných nákladů ve směru západ-východ a opačně

A tunel nevadil?
Sobota, 12. března 2016 - 05:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7931
Registrován: 6-2004
Tři tunely a pět viaduktů, celá tato tra´t je stavebním klenotem sama o sobě.. Je škoda, že upadla téměř v zapomnění, byť kvalita spojení se v nedávné době zlepšila (oběma směry)

http://marusic.blog.sme.sk/c/147328/Trat-Nove-Mesto-nad-Vahom-Vrb ovce-pred-osemdesiatimi-rokmi.html
Lajos
Sobota, 12. března 2016 - 09:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 8-2014
M_g - nevadil, právě naopak - byl docela slušně rozměrově dimenzován, aby ty "veverky" (tlakové nádoby VVER 1000/1100) bez větších potíží právě tudy projely k dunajským přístavům.
Vlaky s písky bývaly zpravidla vedeny přípřeží sergejů, zatímco většina mívala postrk. Suchý písek se vířil a postrková mašina by to nabírala do sání a chladičů.
Postrkové mašiny (jinak veselské T 679.1) se řadily v Čachticích, když se jich sešlo víc, tak byla strojní četa raději, když je hloub a ne na špici - to byla pak první na řadě.
Dopravní výkonnost té tratě byla poměrně malá, kromě výhybny Paprad všechny stanice na ruku, hubu a klíč. Zhruba na polovině trati měly "sergeje" max. r. 40 km/h. Ale do roku 1991 to tam žilo [ok]
http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
znalec poměrů
Sobota, 12. března 2016 - 19:22:11  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím. . . .Dnes jsem se odhodlal a udělal si Arrivou pohodový výlet z domova do Trenčína. V první řadě po nástupu do jednotky mě zaujala naprostá pohoda ve vláčku. Protože jsem bývalý fíra ihned jsem využil (a nejen já) pobytu za stanovištěm strojvedoucího a přes prosklenou stěnu pozorovat jak jeho činnost tak i trať po které jsem se nesvezl už dlouhých 20 let.Pro fíru je zvláštní ,že na stanovišti Arrivy jsou jen tři přístroje které ukazují rychlost, Tlak vzduchu v jímkách a průb. potrubí a tlak v brzdových válcích. Jakékoli údaje o stavu motoru (otáčky, teploty okruhů, tlak oleje atd) chybí. Fíra mi sdělil že si na to též zpočátku zvykal těžko, ale prý vše "kontroluje"" počítač. Cesta ubíhala přesně podle jízdního řádu. Po přejetí hranice ve Vl.Průsmyku následovala jedna pomalá cesta za druhou až do T.Teplé . Potom následoval krátký přejezd do Trenčína kde jsme zastavili na minutu přesně. Kolejiště této žst. je zmodernizované ale staniční budova od r.1996 kdy jsem z T.Teplé odešel nedoznala sebemenší změny, snad jen že je doslova obložena množstvím různých bufetů a stánků z nichž mě zaujala jedna nabídka. Tipněte si která, ale protože jsem měl jet za hodinu autem neměl jsem možnost si ji vychutnat , pěkný večer přeji . . . .[masinka]
znalec poměrůů
Sobota, 12. března 2016 - 19:31:16  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Omlouvám se, přidávám ještě jeden obrázek řídícího pultu Arrivy. . . .[masinka]
Neděle, 13. března 2016 - 17:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4643
Registrován: 12-2011
Taky jsem se včera svezl, a dokonce jsme stáli i vedle sebe.


Průjezd Vlárským průsmykem

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Neděle, 13. března 2016 - 18:40:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 6-2010
Video ochutnávka z nedávné foto-akce na Slovensku část 3.: https://youtu.be/0JT_VbkxOeI


Boj
Neděle, 13. března 2016 - 19:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 2-2014
ZP: Na slovenské straně je hůře udržovaná trať?

Minulý rok měla být obnovena jízda Pod vrcholky Bílých Karpat, nakonec opět upadla v zapomnění?
Neděle, 13. března 2016 - 19:11:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 6-2007
Na slovenské straně je hlavně skoro na každém přejezdu snížená rychlost z 70 km/h na 30 km/h. Asi aby řidiči nebyli překvapeni z občas jedoucího vlaku
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 13. března 2016 - 20:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 3-2013
Taky jsem se včera svezl, jízda byla super! Jen ať se udrží. [vypravci]
Neděle, 13. března 2016 - 23:13:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 335
Registrován: 5-2002
Padla tu zmínka o akci Pod Vrcholky Bílých Karpat. Snad neurazí téměř/už desetiletá vzpomínka ze Slavexu.

Rok 2006

Rok 2007

znalec poměrů
Pondělí, 14. března 2016 - 20:10:25  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Jedna malá vzpomínka z hluboké minulosti. Už jsem to zde psal že Teplani v dávných dobách vozili každodenně i jeden pár Mn.vl.na Lednické Rovné a zpět.Obsluha se prováděla s "Karkulou" T444.1 protože těžší stroje neměly kvůli mostu těsně před L.Rovným přechodnost.Karkula poobědě ve tři hodiny vezla z T.Teplé na Led.Rovné "lokálku" - os. vl.sestávající ze sedmi dřeváků.Po příjezdu na L.Rovné vl.četa dřeváky odstavila a zpět do T.Teplé se vezl Mn.vl. příjezd okolo 21hod. Mn.vl.na Ledn.Rovné měl odjezd z T.Teplé před půlnocí. Málokdy se stalo že by nebyl vytížený .Vozilo se hnojivo do nákladišť, mouka do pekárny v Pruském a na Ledn. Rovné uhlí, sklářský písek do tamní sklárny a pr.vozy na nakládku dřeva.
"Limitem" zátěže bylo stoupání těsně před Ledn. Rovným a zvláště z opačné strany z Ledn. Rovného které začínalo hned za odj.zhlavím Lednického Rovného. Někdy fíra pokud toho měl za mašinkou víc pochyboval jestli vyjede jak se říkalo "hore hrbatú koľajú", ale nepamatuji se že by Karkula někdy svého fíru zklamala.
Příjezd s nočním Mn.vl.z T.Teplé na Led.Rovné byl též velmi zajímavou záležitostí. Záleželo na tom jaký byl na Karkule fíra.Byli tam takoví kteří velmi poctivě dodržovali předepsanou rychlost 35km/hod, ale mezi nimi byl i jeden! pro kterého rychlost byla naprosto zbytečný údaj a s manipulákem se řítil po této trati rychlostí 60-70km/hod. Co dělaly vozy za mašinkou vidím jasně i dnes . Sladkou "odměnou" za to ale takovému fírovi bylo to ,že si mohl na Ledn. Rovném pospat minimálně o hodinu déle jako ten "předpisový" . A že se na Karkule na vyhřátem pultu spalo velmi dobře o tom netřeba debatovat. Takže se pospalo asi od půl druhé do půl šesté ráno a o šesté hodině se s dřevákama vezl zpět Os. vl. do T.Teplé, vlastně až do Zlatovec.. . . . . [masinka]
znalec poměrů
Pondělí, 14. března 2016 - 21:08:59  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . .V té době jsem jezdil jako fíra "leťák", zhusta jsem se objevoval i na této krásné trati.Jednou jsem dostal lístek právě na tento noční Mn.vl. Po příchodu do depa mi ale strojmistr oznámil :"Bohyňu,Karkula vykapala keď išla z Rovného,čo teraz?" V depu byl na noční jen turnusák a ten dělal jen běžné opravy na parních mašinkách, tak Karkula stála v depu odstavená s tím že ji budou dělat až přes den. Strojmistr se mě otázal "čo ti teraz dám na vlak?". Já jsem tam chtěl vzít Hektora T458 ale to strojmistr jednoznačně zamítl. Měl strach z toho mostu, ale ještě větší z náčelníka depa který jezdil ráno z Pruského lokálkou do práce a pokud by spatřil v čele vlaku Hektora , no nevím. Nakonec , protože nic jiného "lehčího" v depu nebylo jsme se domluvili že si na manipulák vezmu dvě Hondy M240.039 a 070. Spojil jsem je dohromady a to i káblem dálkového řízení, což bylo snad poprve v historii tohoto depa. Nastartoval jsem oba dva stroje, přepinače, nastavil do "řídící" a "řízená" a vyzkoušel jsem toto "soustrojí", pracovalo vzorně. Po chvíli jsem odjel na hranici depa a po chvilce i na staniční kolej č.16 kde byl nachystaný vláček , pár pr. vozů. Vlak četa nechápala ale nakonec se velmi ochotně nasoukala do zadního motoru. Po chvíli jsme odjeli do Nemšové kde nás jako vždy čekal hl. díl zátěže předsunutý tam Bylnickou obsluhou. Po cestě jsem neustále meditoval nad tím kolik zátěže vlastně mohu na Ledn.Rovné vzít. V jízdním řádu ani v žádných tabulkách nijaké údaje o "normě" zátěže pro mot.vozy M.240.0 nebyly, tak co teď? Po příjezdu do Nemšové jsme se chvilku dohadovali s výpravčím který byl zároveň i dirigující dispečer pro tuto trať.Nakonec jsem svolil že vezmu 300t. ale jen čistého Ledn.Rovného, ale tedy dobrý pocit jsem z toho neměl. Ta představa stoupání na "hrbatú koľaj". Chvilku jsme v Nemšové posunovali, vybrali si vozy na Ledn.Rovné, udělali brzdu a krátce po půlnoci jsme vyrazili do cílové stanice L.Rovné. Moje obavy ale zakrátko rozptýlil neskutečný výkon svorně a vzorně spolupracujících Hond. Po pár km. jsem měl požadovanou rychlost. Jediné čeho jsem litoval bylo, že jsme museli kvůli ohlašovací povinnost zastavit v půli cesty v Pruském , kde se spouštělo ručně i VUD na odj.zhlaví.Po chvilce jsme ale pokračovali dále, vlak opět nabral tu správnou rychlost. "Hrbatou" jsme proto "díky" ní překonali zcela bez problémů a na Ledn.Rovné jsme dorazili v opravdu rekordním čase i proto že jsme nevykonávali jinde žádný posun. Rychle jsme rozposunovali vozy , poté jsem s Hondami zajel na "dřeváky" a o půldruhé jsem už spokojeně odpočíval až do půl šesté.... . . . [masinka]
znalec poměrů
Pondělí, 14. března 2016 - 21:32:51  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . .Kdy mě vlakvedoucí vzbudil, četa udělala brzdu. Cestující trochu nechápali co je to za sestavu a zřejmě ze zvyku všichni nastupovali do dřeváků. Tak jsem přijel i do Pruského kde mezi jinými postával i náčelník depa, když jsem okolo něho projížděl jen zakroutil hlavou, ale jako ostatní i on se spokojil s dřevákem. Do T.teplé jsme dorazili krátce před sedmou ranní kde mě od vlaku odvěsili a do Zlatovců už pokračoval s vlakem Hektor, který tam poté prováděl dopolední obsluhu tamních sedmi kolejových vleček.
Tak to byl ještě jeden zážitek, i když asi nebyl napínavý byl ojedinělý . Vézt se dvěma Hondami Mn.vlak , stalo se to někdy? Kolikrát jsem nad tím uvažoval že ty dvě Hondy snad tahaly líp jako Karkula a že jsem mohl vzít z Nemšové klidně i o sto tun víc, vyjel bych i tehdy "hore hrbatou"? Ale to už se nikdy nedovím, kde je "Hondám" konec a ta štreka na L.Rovné? Kde by se tam vzalo 400 t.zátěže když i ty sklářské písky a uhlí tam vozí kamiony ,a nakonec já jsem už tři roky v důchodu tak nad tím mohu opravdu jen meditovat, dobrou noc. . . . .[masinka]
JVM
Pondělí, 14. března 2016 - 22:14:44  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: tak dvě 240 na Mn to snad nikdo nezažil. Nebo má snad někdo v paměti? Chtěl bych to vidět. Opět bych rád vyjádřil můj osobní názor. Snad se dočkám sepsání Vašich příběhů.
Luboš_3.21
Pondělí, 14. března 2016 - 22:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 4-2014
Znalec poměrů - opět krásný příběh,který potěší i v Západních Čechách, stálo by za to sepsat všechny příběhy do jedné knížky.
hank
Pondělí, 14. března 2016 - 22:54:05  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
M 240.072 měla na MPv do Koryčan normu S 80 t, zpátky do Nemotic S 110 t. Největší sklon tam je cca 10 promile. Nevím o tom, že by jinde jezdily s nákladními vlaky.
Úterý, 15. března 2016 - 06:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 490
Registrován: 9-2005
Údajně na vlečce LET Kunovice někdy obě hondy (M240.0012+113) společně sunuly vlak s uhlím. Osobně jsem to ale nikdy neviděl .
fdsa
Úterý, 15. března 2016 - 07:27:01  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
hank
jistou dobu taky Vranovice - Pohořelice, Šakvice - Hustopeče a Luhačovice, ale tam byl jiný motor
Úterý, 15. března 2016 - 10:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 977
Registrován: 8-2007
Vlárský průsmyk 23.6.1935
Bkp
Úterý, 15. března 2016 - 10:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7303
Registrován: 8-2003
A jéjej, vy jste se zase rozjeli, ale popořadě:

některé koridory spíše zejí prázdnotou. viz třetí koridor: Beroun - Plzeň - Cheb a nebo jeho odbočná větev na Domažlice

Když ono na ten třetí koridor není jak se dostat. Z jedné strany 171 s vyčerpanou kapacitou osobní dopravou, o technickém stavu nemluvě, a na druhé straně není kapacitní trať do Německa. Na nějaké rozdělování vlaků na kratší a lehčí a přepřahy na dieslovou lokomotivu v dnešní době nikdo není zvědavý, tak tudy do Německa jezdí jen to, co opravdu nejde vzít jinudy.

cena za napojení vlečky na sít SŽDC,která se musí platit každý rok, nebo měsíc, přičemž silniční napojení se trvale neplatí vůbec, majitel továrny akorát zaplatí výstavbu silniční přípojky a tím veškeré placení končí. Takže na plné čáře vyhrává silnice.

To je v obecné rovině pravda, že stát může něco udělat. Ale upřímně řečeno, skutečný požadavek musí přijít do určité míry zezdola. Potom to i stát na nejvyšší úrovni začne chápat jako potřebu.

Bohužel se naše generace stala v přímém přenosu svědkem přeměny státu z garanta a poskytovatele veřejných služeb v servisní organizaci soukromých - především nadnárodních - firem.

To je samozřejmě pitomost, jen si někdo nehraje na to, že nákladní doprava je veřejná služba. Není, nebyla a nebude. Pokud se s tím dráha nesmíří, lepší to nebude.

Proč by firmy měly mít utopené náklady v zásobách, když je můžou přenést na účet státu do kamiónů, které tak fungují jako sklady na kolečkách? Opentlí se to nějakými moderně znějícími pojmy jako just in time

Tak jako sklady na kolečkách funguje spíš železniční doprava. Pokud by nějaká hypotetická přeprava z řekněme Kunovic do Loun nevystačila na ucelenou soupravu, tak zatímco kamionem pojede maximálně pár hodin, tak jako vozová zásilka přes několik ranžírů tři, čtyři dny. To je nepřijatelné už z organizačních důvodů, tak z cenových. Opět platí, že dráha se tomu buď přizpůsobí, nebo půjde ze hry ven. Doba, kdy se přepravci museli přizpůsobovat drážnímu vnímání času jsou ty tam, a opět platí, že se nevrátí a opět, na tom nikdo nic nezmění.

Zbytek zase někdy jindy.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Úterý, 15. března 2016 - 11:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 1-2007
Dnes jsem se odhodlal a udělal si Arrivou pohodový výlet z domova do Trenčína. V první řadě po nástupu do jednotky mě zaujala naprostá pohoda ve vláčku. Protože jsem bývalý fíra ihned jsem využil (a nejen já) pobytu za stanovištěm strojvedoucího a přes prosklenou stěnu pozorovat jak jeho činnost

A já si říkal kdo to jede vlakem ze Slavičína až do Trenčína a jak se bude vracet. Je to přesně jak píšete, naprostá pohoda a hlavně fírové Arrivy se za svou práci evidentně nestydí.
hank
Úterý, 15. března 2016 - 12:49:57  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
fdsa: Do Luhačovic vozily náklady M 262.0, normu měly 160 t. Tehdy se kromě Luhačovic obsluhovalo i nz Biskupice. A bylo to v době, kdy tam neměly přechodnost cecule ani brejláci.

O těch dvou "ferdinandkovských" lokálkách to nevím, můžeš to prosím upřesnit? Kdy se tam tak jezdilo a s čím?
fdsa
Úterý, 15. března 2016 - 14:59:43  
Neregistrovaný host
82.117.130.27
hank: cca 1976 - 1978 viděno na vlastní oči, honda a někdy i 3 vozy, jř 81/82 uvádí na obou tratích několik párů vlaků 94xxx a všechny vlaky motor, domnívám se že vše ukončilo nasazení M152
hank
Úterý, 15. března 2016 - 19:08:44  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
fdsa: Děkuji, tohle mi uniklo... Takže odhaduji, že tam norma mohla být podobná jako do Koryčan, cca 80 - 100 t.
Středa, 16. března 2016 - 11:16:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2007
Zdravím, chtěl sem se zeptat. Dnes při projíždění okolí slavkova až bučovic se si všimnul že se připravují patky kolem celého useku. Že by na budoucí sloupy trakčního vedení?
Vechtr
Středa, 16. března 2016 - 11:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 12-2015
To jsou vytyčovací značky geometrie oblouku, s trakčním vedením to nemá nic společného [wink]
Středa, 16. března 2016 - 15:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2007
Prave me zarazilo ze je to po celem useku vcetne rovnych
Středa, 16. března 2016 - 15:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4654
Registrován: 12-2011
Na tomto malém kousku betonu by se sloup TV moc neudržel.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 20:44:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 11-2015
Taky jsem nevěděl, k čemu sloupky slouží a vygooglil jsem tohle [happy] http://public.rfx.cz/Lienert/Zaji%9At%ECn%ED%20prostorov%E9%20pol ohy%20koleje.pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem lisacek.)
Pátek, 18. března 2016 - 13:18:53  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8210
Registrován: 6-2002
Jedna ze včerejška.
balik
Pátek, 18. března 2016 - 17:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2216
Registrován: 11-2002
Dnes SŽDC vypsala zakázku na zpracování projektu (v úrovni pro získání stavebního povolení a pro zadávací řízení na výběr zhotovitele stavby) a výkon autorského dozoru při realizaci stavby SZZ Veselí n.M.
Zajímavostí je specifický požadavek zahrnutý ve zvláštním ujednání technických podmínek projektu: "... Ve lhůtě kratší než 10 let po realizaci stavby “Rekonstrukce SZZ Veselí nad Moravou“ je uvažováno s elektrizací (25kV/50Hz) tratí, zaústěných do ŽST Veselí n. M. od Brna, od Strážnice a od Uherského Ostrohu. Úkolem projektu je zohlednit také tuto vizi, a to do té míry, aby byla minimalizována nutnost výměny a přeložek kabelů, a zůstala zachována konfigurace kolejiště včetně nástupišť..."
Pátek, 18. března 2016 - 18:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 263
Registrován: 1-2014
http://zlinsky.denik.cz/galerie/arriva-prvni-jizda-praha-trencin. html?mm=6793753
poptávka
Sobota, 19. března 2016 - 10:38:27  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
Jezdí ještě čmelák z Nemšové do Bylnice každou neděli? Nebo zřídkakdy je možné ho zachytit? Děkuji.