Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 06. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 06. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 19. března 2016 - 20:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 1-2014
https://www.facebook.com/ArrivaVlaky/?fref=nf
Starý Hanák
Sobota, 19. března 2016 - 20:27:23  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
poptávka: Nedá se na to spolehnout vůbec. Záleží na tom, dojede-li ložená souprava. Nevím, zda to letos vůbec už někdy jelo...
Sobota, 19. března 2016 - 23:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4661
Registrován: 12-2011
Minimálně jednou ano.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Neděle, 20. března 2016 - 07:14:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 6-2007
Letos to ještě nejelo, zato se však vozí dřevo směrem opačným
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

poptávka
Neděle, 20. března 2016 - 08:27:36  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
Vojtag: Vozí se toho moc? Jezdí jen v pracovní dny?
Neděle, 20. března 2016 - 11:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 12-2006
Letos to ještě nejelo

Mám pocit, že už se letos jednou jelo. A když ne, tak dnes určitě [wink].
Neděle, 20. března 2016 - 13:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2583
Registrován: 6-2007
Ano, zrovna dneska jela.770.519. Dřevo se vozilo.v úterý odpoledne, v únoru.každý týden, teď to nesleduju, navíc.v Bylnici.se opravuje manipulační kolej kde se dřevo nakládá.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

znalec poměrů
Neděle, 20. března 2016 - 16:59:31  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím . . . Posílám pár obrázků z dnešního Pitína - Kolelače, za jejich nekvalitu se omlouvám.
Zaujal mě legendární domek opředený pověstmi a mými několika příhodami, který jak jsem dnes zjistil se zřejmě též probírá z dlouhého spánku. Obdržel zcela nové okapy a svody, dveře a okna jsou zabezpečeny proti vniknutí dovnitř a okolí je uklizeno. Doufám že během času znovu ožije tak jako za časů p. Kurtina, jeho ženy a ostatního osazenstva, na jehož částečné brutální likvidaci jsem se nešťastnou náhodou podílel. . . . . [masinka]
Neděle, 20. března 2016 - 17:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 6-2009
Zdravím, měl bych dotaz kdo jste cestovali Arrivou, jaká je obsazenost tohoto spoje, ten motoráček se mě nezdá příliš kapacitní... [happy] Chtěl bych se některý víkend také vydat do Trenčína, trošku i zavzpomínat na staré časy kdy se horní Vlára dala projet celá [masinka]
znalec poměrů
Neděle, 20. března 2016 - 18:06:38  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . .Bude zajímavé sledovat nejen možnou proměnu domku p.Kurtina i jeho nové zatím neznámé osazenstvo ale i "proměny" žst.Slavičín.Bohuslavice n/Vl. a Vl.Průsmyku, prohlédnou a nebo se z nich stanou ruiny?
No a když jsem se tak motal po Kolelači vybavila se mi ještě jedna příhoda, nebyla ani úsměvná ani horrorová, prostě jen vzpomínka.
Jak jsem už vzpomínal "novoroční" vlak který mi "dolů Kolelačí" nebrzdil mám co se týká brzdy vlaku ještě jednu vzpomínku, ale to se musím napřed vrátit asi o týden zpět. Pod stromeček mi tehdy Ježíšek nadělil zimní boty tehdy moderní "kozačky" šedé barvy se zipem na boku, velmi jsem si je v tuhé zimě pochvaloval. Mezi svátky jsem měl opět noční Mn.vl.82344. Jak už to bývá když se jeden těší že snad mezi svátkama bude klida mír a nebude co vézt jako naschvál jsem měl nějakou zátěž už z T.Teplé a v Bylnici mě "vybalili" dalšími šesti set tunami,takže jsem vezl asi 800t a tím pádem obdržel "nahoru" na kopec nad Slavičínem i nezavěšený postrk do km.142. Tehdy jsme ještě jezdili jednomužně , bez vl.čety. Na cestu jsem byl vybaven vším potřebným a zvlášť i novými kozačkami ve kterých jsem si velmi liboval.
Po chvíli jsme z Bylnice odjeli , projeli Bohuslavice i Slavičín, na kopci postrk ukončil svou činnost a vracel se zpět. Už po půlnoci jsem se sunul dolů Kolelačem , po chvilce se ručička rychloměru přiblížila padesátce. Tehdy jsem poprvé z Bylnice použil brzdič. Brzda vlaku sice zaúčinkovala spolehlivě ale bohužel neměla se k tomu aby po odbrzdění úplně odbrzdila a tak jsem zastavil čelem vlaku pár desítek metrů pod domkem p.Kurtina. Chvilku jsem počkal a zkusil s vlakem pohnout (podotýkám že celý vlak stál na poměrně velkém spádu), ale krom toho že se natáhl asi o metr či metr a půl se odmítal pohnout, zkrátka něco vzadu drželo.. . . [masinka]
znalec poměrů
Neděle, 20. března 2016 - 18:44:31  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . . .Tehdy bylo sněhu okolo 30-40cm a byla mírná obleva a navíc dul poměrně silný vítr . Nechtělo se mi vůbec dolů z vyhřáté mašiny,a ještě k tomu vlak byl poměrně dlouhý okolo 30 vozů vesměs prázdných. Co mi ale zbývalo, natáhl jsem na sebe bundu. Mašinu jsem nechal nastartovanou ,zabrzdil přídavným brzdičem i ruční brzdou. Zamkl jsem ji a po odbrzděném vlaku jsem v mokrém sněhu s baterkou klopýtal okolo vlaku. Bohužel do kozaček se mi po chvilce nabíral mokrý sníh . Pomalu jsem šel od vozu k vozu, zatím bylo vše v pořádku. Téměř na konci vlaku byl úplně zabrzděný jeden "Pxx"(šestinápravový plošinový vůz)naložený ocelovými plechy. Brzdu jsem vypl,vůz odbrzdil a šel ještě na konec vlaku jestli je tam vzduch. Vše už bylo v pořádku. Pomalu jsem se za silného větru který vyhrával v korunách okolních stromů vracel zpět, meditujíc o tom podle jakého znění v předpisu pro jednomužnou obsluhu vlaků jsem právě postupoval?! (No,raději jsem se tím nikomu nikdy nechlubil)
Zvláštní bylo ,že jsem šel tam i zpět okolo domku p.Kurtina, věděl jsem že má poměrně ostrého hlídače - psa, ale ten ani neštěkl, nechtělo se mu ven z boudy, anebo ho měli na noc doma? Zřejmě ale všichni spali spánkem spravedlivých. Asi po půlhodince jsem se vracel zpátky promrzlý s promočenými kozačkami na mašinku. Další cesta už probíhala v pořádku. V pohodě napsat nemohu, poněvadž jsem musel zout promočené kozačky i ponožky které jsem sušil bos až do Veselí n/Mor což se mi sice částečně podařilo ale jejich promočením úplně ztratily svou funkci-hřát takže to byla jejich první a zároveň poslední služba na lokomotivě a tím pádem i na dráze.. . . . Je to zvláštní, řeklo by se obyčejná Kolelač, a kolik se toho na ní dalo prožít ? Přeji pěkný večer . . . . . . [masinka]
Neděle, 20. března 2016 - 20:28:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 373
Registrován: 6-2010
Video ochutnávka z nedávné foto-akce na Československém pomezí část 4.: https://youtu.be/vfH2FhEGS3c

dekuji
Neděle, 20. března 2016 - 23:16:42  
Neregistrovaný host
94.125.216.14
znalec-pomeru......dekuji za všechny, kteří nenapíší děkovný příspěvek za vaše ,,super vzpomínky,, máte dar - vše čtenáři čtivě přiblížit....divím se, že VÁM tu ,,sledující,, neděkují - ale nebojte u piva o VÁS a vašich vzpomínkách mluví/mluvíme všichni - snad přidáte další příběhy na které se příznivci železnice, nejen -vláry- těší...
PS: o knížku vzpomínek by byla rvačka !!!
Pondělí, 21. března 2016 - 09:24:14  
Neregistrovaný host
82.100.0.70
Ponětovice - Šlapanice
Stav k 18.3.2016
Prosím, omluvte kvalitu, fotografie byly pořízeny mobilem ze zadní části vlaku.


Pondělí, 21. března 2016 - 09:28:27  
Neregistrovaný host
82.100.0.70
Ponětovice - Šlapanice
Pokračování


Pondělí, 21. března 2016 - 21:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 12-2006
Mám na zde diskutující prosbu. Má někdo fotografii původní staniční budovy Újezdce u Luhačovic, mám na mysli ten zbytek budovy, co stojí vedle současné stanice směrem k nezdenickému /luhačovickému/ zhlaví.
Chci ji provést v modelu. Případnému majiteli fotografie moc děkuji.
Středa, 23. března 2016 - 19:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 4-2007
Mohl by ten záběr z filmu z roku 1963 být z Luhačovic? (Vůz za M 262 je osmidveřový Bai)

Ferdinandka přežije!
znalec poměrů
Středa, 23. března 2016 - 21:29:02  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Jedna malá vzpomínka stará 40let?. . . Teplani vozili do Žiliny 4 páry Mn. vlaků. Jeden z nich jsem měl velmi rád, byl to denní manipulák tam i zpět ze Žiliny s č.82633/82632. Výkon na něm byl za dva dny zrovna jako na těch ostatních okolo 30hod. Nástup na něj byl v 8.30hod .odjezd Z T.Teplé v 9.30 hod , do Žiliny byl příjezd okolo 22hod,tam se do rána spalo a v téměř stejném čase se jelo nazpět. Strojmistr věděl že tento Mn.vlak zbožňuji , protože jsem byl tehdy letmo pokud byl neobsazený a mě to "pasovalo" přidělil ho zhusta mně.
Tak se to stalo i jednoho dne kdy jsem obdržel lístek na tento vláček. Před ním jsem měl den volna.Na druhý den ráno mi jel do 32 km vzdálené T.Teplé os.vl. s odjezdem ze Slavičína v 7.25hod,tehdy ještě tažený strojem 475 + 6-7 Balm-ů. Večer jsem ulehl s myšlenkou na zítřejší oblíbený manipulák. Nevím jak jsem spal ,ale najednou bylo ráno a čas 7.45hod. Chvilku jsem civěl nechápavě na hodiny než mi všechno došlo..... Do pr. . e, já jsem zaspal ,co teď ? Osobák byl v háji a já jsem se neměl jak do T.Teplé dostat. Další vlak byl až Novozámecký rychlík, ale ten měl odjezd ze Slavičína až v 10.25hod a v T.Teplé byl V 11hod, tedy hodinu a půl po odjezdu mého Mn.vlaku. Vytáhl jsem ze sklepa bycikl a zkroušený jsem jel na nádraží volat strojmistra. Přijel jsem tam, vytočil jsem strojmistrovo číslo. Strojmistr Hanták (dej mu p.Bůh věčnou slávu) zdvihl sluchátko a já hned "dobré ráno tu je xxxx" to bylo vše co jsem stačil povědět a on " Ty ku..a ,ty si zaspal,no dočkaj!" a položil sluchátko ,chvilku jsem pokecal z výpravčím a vrátil jsem se domů. Doma jsem se zdržel ještě asi hodinu a vydal se opět na nádraží na Novozámecký rychlík. . . .[masinka]
znalec poměrů
Středa, 23. března 2016 - 21:56:15  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . Rychlík, mám dojem tehdy ještě tažený dvěma stroji M262 z Maloměřic přijel načas, nastoupil jsem do něj , celou cestu jsem seděl jako na jehlách. Přemýšlel jsem o tom, jak to strojmistr vyřešil a co mě čeká ? Dal na vlak někoho jiného ? A kde už bude? Přijeli jsme do T.Teplé, vyskočil jsem z rychlíku a upaloval do kilometr vzdáleného depa. Pamatuji se že byl krásný den i když pro mě zrovna ne. Dobíhal jsem k točně u které se v pohodě procházel strojmistr čekající na mě. Doběhl jsem k němu, raději jsem neříkal nic. On mě pěkně a naprosto klidně pozdravil "dobré ránko Ivanko, tu máš klúčiky, mašinku máš nachystanú na Sibíri" (pozn.na odst.koleji vedle depa) a podával mi klíče od mašinky T458. Když jsem si je vzal, pojednou do něj vjel ďábel a vyletělo z něj "ty ku..a, nech ťa Boh chráni keď do Žiliny dojdeš čo i len minutu zmeškaný !".
Šel jsem na mašinku,trochu ji zkontroloval , po chvilce jel na hranici a na vlak na kolej č.16.
A jak to všechno dopadlo? Z T.Teplé jsem odjel zpožděný víc jak dvě hodiny , do Žiliny jsem přijel z náskokem půl hodiny. Tak na toto se zapomenout nedá.
Strojmistr p.Hanták byl trochu vznětlivý ale stejně jak nečekaně "vybuchl" tak velmi rychle "vychladl". Za rok za dva šel na zasloužený odpočinek, ale bohužel si ho moc neužil,zbyla mi na něj jen hezká vzpomínka . . .dobrou noc. . . . [masinka]
JVM
Středa, 23. března 2016 - 22:29:26  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů : co říct, opět paráda. Prosím, pokračujte dál.
znalec poměrů
Čtvrtek, 24. března 2016 - 15:01:01  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Omluva. . . .co říct? Snad jen to ,že jsem se trochu spletl v serii vozů tahaných tehdy "Šlechtičnou" 475. Nebyly to "Balm-y" (to by byla velmi podivná sestava),tehdy se zde objevovaly osmidveřové vozy serie "Bai" . . . [masinka]
znalec poměrů
Čtvrtek, 24. března 2016 - 19:14:07  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Zdravím . . . . Jak běžel čas ocitli jsme se v roce 1993 a tím pádem ve staronové Slovenské republice , našim novým zaměstnavatelem se staly ŽSR. Mnozí z asi dvaceti Moraváků kteří "okupovali" depo T.Teplá odešli pracovat na Moravu většinou k ČD.Zůstalo nás tam jen pár. S jedním kolegou i "krajanem" zároveň (pocházeli jsme ze stejného bydliště) známým pod přezdívkou "Mamája" jsme se ocitli ve stejné turnusové skupině na Mos. vlacích na Lednické Rovné na skvělých a pro fíru pohodlných strojích M286.0. Díky rozdělení republiky se postupně zhoršovalo vlak.spojení mezi republikami. Naštěstí jsme měli tehdy vynikající turnus a hlavně společné nástupy do služby ve stejném čase. Na denní směnu jsme tehdy dojížděli Mos vlakem ze Slavičína v 5.30hod, do Bylnice jsme přijeli v 5.50hod. Bohužel ale dál vlak nepokračoval. Museli jsme jet přes Vlárský Průsmyk na byciklech do Horního Srní odkud nám jel v 6.20hod Mos. vlak do T.Teplé. Tuto desetikilometrovou vzdálenost jsme museli na cestě s mnoha stoupáními překonat na byciklech za půl hodiny, jen nesměl vát protivítr a moc pršet. I tak jsme vždy dorazili do H.Srní 2-3 minuty před odjezdem. Nestalo se ale , že bysme "motor" v Srní nestihli , to bychom museli šlapat až do T.Teplé a přišli bysme pozdě na nástup služby, o kterém ale ještě bude řeč. Po příjezdu do T.Teplé jsme jen zavolali strojmistrovi že se hlásíme do služby. Motory jsme přebírali od "nočních" kolegů ve stanici, krátce po sedmé hodině jsme odjeli se dvěma spojenými "ponorkami" směrem na Lednické Rovné. Denní směna nám končila po devatenácté hodině kdy nás zase vyměnili naši kolegové a my dva jsme "medzištátnym rýchlikom" tvořeným ze sólo mot.vozu "Quattro" cestovali domů na Moravu. . . . . [masinka]
znalec poměrů
Čtvrtek, 24. března 2016 - 20:01:05  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr.. . . Pokud nám strojmistři tolerovali na při nástupu na denní směnu to, že jsme přijeli do T.Teplé půl hodiny po něm a strojmistr krom telefonátu s námi vůbec nebyl v kontaktu, tak na noční směnu byl nástup v 18.17 hod. Mos.vlak č.14111 na noční směnu nám jel z domu v 17.55hod. a do T.Teplé přijížděl v 18.55hod. Tedy 40 minut po nástupu služby. Odjezd se svým vlakem na Lednické Rovné jsme měli v 19.04hod opět se spojenými ponorkami.Strojmistři nám tyto pozdní nástupy tolerovali, zřejmě proto že na nás byl celkem spoleh a nedopouštěli jsme se žádných podrazů.
Tak jsme to měli v plánu i jeden podvečer kdy jsme s kolegou přijeli na naše nádraží, kola jsme dali do lampárny když v tom vyšel ven výpravčí a zeptal se nás "kam jedete vy dva"? Kolega mu odpověděl "Jak kdybys nevěděl že do Teplé", na to on odvětil "No jet tam můžete ,ale motor vykapal,stojí v Uherském Brodě,bude víc jak hodinu zpožděný".
Šel jsem do dopravní kanceláře a zavolal strojmistra s tím že nám mešká vlak a že má víc jak hodinu sekyru. Strojmistr Vlado (byl to ten co nás kdysi poslal v zimě pro 20dkg.slaniny na "hriate")se zmohl jen na jedno jediné slovo "dobre" a položil telefon. Domluvil jsem se rychle s kolegou , vytáhli jsme jeho velocipéd z lampárny, usedl na něj a jel přes celý Slavičín do tři kilometry vzdáleného domova pro svého "kožkaře" , byl to automobil "Škoda Stejšn?" který momentálně používal k přísunu materiálu na stavbu svého domku. Já jsem posbíral tašky a šel jsem ho čekat na hlavní cestu.
"Mamaja" se přihnal asi za dvacet minut, nasedl jsem do auta. Musím tedy říci že mu nedaroval nic, ujížděli jsme co to dalo až do Vlárského průsmyku kde tehdy ještě byla celní a pasová kontrola na obou stranách hranice.Pokud jsme tam před denní směnou projížděli na kolech bez zastavení neučinili jsme tak ani nyní, projeli či proletěli jsme celnicí, naštěstí nebyl před námi nikdo a závory měli neprozřetelně otevřené na naší i slovenské straně. Když jsme proletěli okolo slovenské budky vyběhl z ní jeden jejich celník či policista a na dálku nám hrozil, ale to už jsme byli dost daleko.
Projeli jsme H.Srní,Nemšovou, přejeli po mostě přes Váh. Nevím jak to můj kolega dokázal,ale před staniční budovou v T.Teplé jsme zastavili v 19.02hod ,do odjezdu nám zbývaly snad dvě minuty.. . . .[masinka]
znalec poměrů
Čtvrtek, 24. března 2016 - 20:34:46  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr.....Naši kolegové kteří měli denní směnu a už po konci služby na nás solidárně počkali na stanovištích, navíc s nastartovanými motory. Takže jsme si potřásli rukama , poděkovali jim a byl odjezd.
Tak na tyto "vymoženosti" jsem si vzpomněl v jednom sousedním depu. Tehdy jsem tam večer přijel "režij" rychlíkem (jak jinak než přímo z domu) pro Mn.vlak 84145. Šel jsem se tamnímu strojmistrovi zahlásit,vyzvednout klíče od mašinky atd. Strojmistr chodil nervozně po chodbě,ruce za zády a na prstu se mu houpaly nějaké klíče. Bylo 18.10 hod když na chodbu vběhl udýchaný nějaký jejich fíra zřejmě taky dojíždějící. Strojmistr se ho zeptal bez pozdravu : "Kdys měl nástup?", fíra mu odvětil že o šesti ale že vlak měl deset minut zpoždění. Na to mu strojmistr odpověděl: "to mě nezajímá, kamaráde ještě jednou to uděláš a končíš!" tak to jsem nosil v hlavě dost dlouho, na něco takového jsem zvyklý nebyl.
Tak a čas ubíhal,komplikovalo se nám nám spojení na Slovensko,dostávali jsme slovenskou měnu navíc znehodnocenou přeposíláním přes různé banky, museli jsme platit zdravotní pojištění u nás i na Slovensku. Nakonec po čase zastavili i dopravu na trati na Ledn.Rovné a později i mezi Vlárou a Horním Srním ,jinde ji silně omezili,takže nezbývalo nic jiného než v roce 1996 po dvaceti osmi létech "zdvihnout kotvy" a vrátit se na Moravu,a to byl konec slovenské "rozprávky". . .dobrou noc . . . [masinka]
JVM
Čtvrtek, 24. března 2016 - 20:58:23  
Neregistrovaný host
88.102.63.151
znalec poměrů: co říct, ještě prosím pokračujte.
znalec po,měrů
Pátek, 25. března 2016 - 15:16:58  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Ariiva, dnes s mírným náskokem na Kolelači-Pitíně. . . . .[masinka]
Neděle, 27. března 2016 - 10:08:21  
Moderátor
Číslo příspěvku: 14683
Registrován: 11-2005
Dneska jedou písky (SK) - Vlárský Průsmyk - Lideč - (Jestřebí). Právě to stojí v Průsmyku. Pokud jsem dobře přečetl číslo z auta, tak je na tom 770.519.
Neděle, 27. března 2016 - 16:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4685
Registrován: 12-2011
Fádní červená krabice odjíždí z pohraničních Vrbovců

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
poptávka
Pondělí, 28. března 2016 - 11:11:42  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
Kdy prosím vás pojede 754.013 zpět do Veselí nad Moravou z Brna? Děkuji
Pondělí, 28. března 2016 - 13:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 770
Registrován: 3-2013
Měla by dneska na přípřeži vlaku 1733 po Veselí a poté zpět do zálohy. Vlaková lokomotiva by měla být 754 067-7.

(Příspěvek byl editován uživatelem matijoso.)
Milhaus
Pondělí, 28. března 2016 - 15:49:28  
Neregistrovaný host
37.188.225.82
Žádné do zálohy. Posunovat bude, až se z ní bude kouřit [proud]
Pondělí, 28. března 2016 - 16:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 4-2007
Znal by prosím někdo odpověď na otázku z mého příspěvku 709? - je kousek výše. Jedná se o to, zda může jít o záběr z "Luhačovky"...
Děkuji!
Ferdinandka přežije!
Pondělí, 28. března 2016 - 16:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 12-2006
Zderadíček: osobně bych to viděl na poslední oblouk před stanicí v Luhačovicích.
znalec poměrů
Pondělí, 28. března 2016 - 17:21:02  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
. . .Dnes po patnácté hodině u zříceniny žst.Slavičín . . .[masinka]
Pondělí, 28. března 2016 - 18:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7948
Registrován: 6-2004
Dotaz:
fíra z Arrivy tráví teď od pátku do pondělí čas kdepak? Nebo jede do Prahy domů a pak tam přijede na dnešní odjezd? Platí Arriva za dvoudenní velikonoční "parking" v žst. Trenčín?
Pokud se jedná o "veřejnou informaci", díky za info :-)
Pondělí, 28. března 2016 - 19:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 5-2002
znalec poměrů: Co to je za Lv ten brejlovec?
Lv
Pondělí, 28. března 2016 - 19:42:47  
Neregistrovaný host
46.167.192.155
Honza o: Měl by to být 70293 na vlak 4316.
Úterý, 29. března 2016 - 20:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2485
Registrován: 2-2007
Zd:
Taky myslim.
(kde jinde?) ;-)
FEDERACE ZLÍNSKÝCH FOTIČŮ

Středa, 30. března 2016 - 20:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 4-2012
Dne 1.4.2016 se bude slavnostně otevírat dopravní terminál v Uherském Brodě. K této události České dráhy vypraví zvláštní parní vlaky trase Olomouc - Uherské Hradiště - Uherský Brod - Újezdec u Luh. a zpět. Z Olomouce vyjede konvoj v řazení 735 + Ks (malý plošíňák s uhlím) + doprovod WLAB + pára 314.303 + 3 Ce v 7.55. V Hradišti se odpojí přední část vlaku a pokračuje do Brodu. Z Hradiště pára odjede ve 13.30,v Brodě 14.30-15.30, v Újezdci v 15.38, obrat zpět do Brodu v 15.49. Pak pojede ještě jednou do Újezdce v 16.20, zpět v Brodě v 16.48. Pak se z toho udělá znovu konvoj a z Brodu by měl odjet v 17.45, v Olomouci ve 20.45. Slavnostní otevření terminálu proběhne v 15.00.s kulturním programem. V Brodě bude pára dobírat vodu z cisterny a uhlí z vagonu, při jízdě do Brodu bude "tankovat" v Kunovicích.
poptávka
Pátek, 01. dubna 2016 - 15:21:41  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
Nevíte někdo jestli bude na neděli přichystán náklad pro 770 z Nemšové přes Bylnici?
znalec poměrů
Pátek, 01. dubna 2016 - 19:44:43  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
. . . Uherský Brod dnes po patnácté hodině. . . . . [masinka]
bože
Pátek, 01. dubna 2016 - 19:52:08  
Neregistrovaný host
86.49.177.21
A zase diesel na prdeli. To je opravdu ta nová nostalgie ČD ? Kdy už skončí to oblbování lidí?[crazy]. To už je do nebe volající ubohost.
Pátek, 01. dubna 2016 - 19:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 7-2006
Pěkné ..[ok]

P.S. Ale Bylnice bez mechanik ..[ko] [sad]

[vypravci]
ICQ 237-113-861
Javorina
Pátek, 01. dubna 2016 - 20:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 9-2007
bože: Žádný diesel na prdeli, to byl jen posun se soupravou, aby se mohla rychleji nazbrojit 314.303 [wink]
znalec poměrů
Pátek, 01. dubna 2016 - 21:02:50  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Re "bože". . . .Nevím jestli by to nebyl risk pustit tu malinkou páru na takovou dálku jen sólo? Pokud se pamatuji i na horní Vláře byla vždy na konci vlaku "pojistka" a to byla v čele vlaku daleko větší mašinka, taky se mi to nezdálo 2x"košer" . Na Myjavské štrece to naši bratři pokud jsem měl možnost vidět provozují (555-ka , "Albatros či "Anton" )sólo, ale za nimi se vždy na odhlášku sune požární vlak . . . . [masinka]
znalec poměrů
Pátek, 01. dubna 2016 - 21:08:10  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Dodatek. . .Pokud jsem měl možnost vidět, tak ta 312-ka byla dvakrát sólo se třemi dřeváky v Újezdci a zpět, takže aspoň tam to bylo "košer" ? ! . . .[masinka]
Javorina
Pátek, 01. dubna 2016 - 21:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 9-2007
Aspoň 2 záběry z dnešní jízdy [fotic]

poptávka
Sobota, 02. dubna 2016 - 08:01:46  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
Nevíte někdo jestli bude na neděli přichystán náklad pro 770 z Nemšové přes Bylnici?Díky.
Sobota, 02. dubna 2016 - 09:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 12-2006
Nevíte někdo jestli bude na neděli přichystán náklad pro 770 z Nemšové přes Bylnici?

Ložená souprava ve čvrtek jela, takže lze předpokládat, že ano.
Sobota, 02. dubna 2016 - 10:05:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 1-2014
znalec poměrů:
Vidím, že okrašlovací spolek Calma zavítal do Brodu :-)

Jen si říkám, či už je ten terminál celý hotový?
Nechybí nové peróny?
poptávka
Sobota, 02. dubna 2016 - 10:26:34  
Neregistrovaný host
109.164.67.173
2m62u: Díky. Letos jezdí dopoledne cca v 10 v Bylnici, jako ho zachytil 27.3. Šari, nebo odpoledne?
Sobota, 02. dubna 2016 - 17:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4708
Registrován: 12-2011
Portáš: Ještě se musí postavit poloostrov.

Taky bych se připojil s dotazem, kdy by se ten čmelák dal hypoteticky očekávat? [happy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Sobota, 02. dubna 2016 - 20:22:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 6-2007
Buď okolo půl jedenácté z Průsmyku, nebo po půl druhé, či páté. Zpravidla po osobním co jede z Průsmyku ve vhodné díře. Na nějaký přesný čas se nelze spoléhat
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Neděle, 03. dubna 2016 - 20:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 9-2010
znalec poměrů: můžete se mi prosím ozvat na mail, děkuji, Zdš
Neděle, 03. dubna 2016 - 21:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 3-2011
Jel dnes ten písek?
Neděle, 03. dubna 2016 - 22:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 6-2007
Přes Průsmyk rozhodně nejel. Prý to jelo dneska naokolo přes Púchov.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Lofofor
Pondělí, 04. dubna 2016 - 18:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2010
Vo Velkej nad Veličkou dnes stáli štyri vozne naložené drevom až "po strechu", takže zajtrajší manipulák je asi veľmi reálny [happy] Len škoda, že pre fotografov tento spiatočný manipulák nie je práve ideálny, keďže celý čas ide v protisvetle [crazy]
92 54 2 754.016-4
Pondělí, 04. dubna 2016 - 21:47:24  
Neregistrovaný host
90.181.44.188
Velický manipulák na lipovském viaduktu 10.4.2000:
Středa, 06. dubna 2016 - 14:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 12-2011
Za měsíc se uskuteční velmi zajímavá akce http://vlaky.net/zeleznice/spravy/6043-12-narodeniny-VLAKYNET-s-M -262004-po-cesko-slovenskych-hraniciach/
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
rrr
Středa, 06. dubna 2016 - 18:00:23  
Neregistrovaný host
37.48.5.79
Zajímavý článek .... To by znamenalo, ze rychlik z Prahy by byl v Uh. Brodě vždy v celou - tzn. 9,11,13...

http://www.zelpage.cz/zpravy/9609