Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 27. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 27. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 25. dubna 2016 - 07:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 7-2011
Btw. teď mi to dochází - co to je za ředitele, ten Jílek?
PAN Jílek byl nejlepší porevoluční ředitel DP. Bohužel byl, protože umřel (nějaká svinská nemoc, bo co). Ten rozhovor je pěkně starej (ovšem stále platnej), řediteloval ještě před Dvořákem.
zase tak nemlž To zpoždění máte napsaný na tý televizi v kabině. Takže revizor dojde a zeptá se.
Nemlžim. Samozřejmě, že ta možnost tu pořád je a v tom případě mu tu informaci klidně sdělím.

Nicméně, obecný jev v tomhle vyčůraným národě je ten, že 99% toho bude akorát zneužívat a to jedno % poctivejch chudáků na to holt dojede.
Jo, je to nespravedlivý a je to úplně všude. Valná většina ouřadů a institucí holt bohužel různej princip kolektivní viny uplatňuje. Osobně tomu říkám daň za slušnost. Což ale neznamená, že mi to připadá správný.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 07:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 7-2011
Když se ještě vrátím k tomu případu s paní - no, pokud si označila lístek v onom busu, dejme tomu na 30min, měla dojet za 20 a bus 12 min poskakoval v koloně, což místy není nic těžkýho, (vše je jednoduše dohledatelný), pak ano, postup revizora mi nepřijde správný. Na druhou stranu, paní neměla být tolik ovce a víc si trvat na svým. Protože s tímhle přístupem to bude mít v životě těžký, to jí oberou všude, řezníkem počínaje a třeba sociálkou konče.
Ovšem pokud to měla "naknop" a spoléhala na to, že to vyjde (např jízdní doba 27min s lístkem na 30), pak je mi líto, ale holt to nevyšlo a její smůla. A v takovýmhle případě se s klidem dá říct, že JŘ je orientační.
Docela by mě zajímalo, nakolik to byl spíš ten první případ a nakolik spíš ten druhej.
Gagarinx
Pondělí, 25. dubna 2016 - 08:40:47  
Neregistrovaný host
195.113.180.82
OK, pani s lístkem si mohla jít stěžovat, a asi by spor vyhrála. Až to bude poctivě dělat každý poctivý klient, který bude ojebán zmrdským revivalem, pravděpodobně to dokonce povede ke změně této NEOBHAJITELNÉ praxe. Ale zajímalo by mě, jak se místní obhajovači vyjádří k tomu, co mi osobně vadí asi ještě víc: a sice, že revizoři prioritně kontrolují cizince s jasným cílem - co nejvíc je podojit. Pro různé dvojnásobné nuly jako je 9001: ano, například v Německu se nic takového neděje (a ano, v Německu policisté a revizoři ve velkých mezinárodních městech jako je Berlín skutečně umí anglicky. Zato u nás mají někteří revizoři problém i s češtinou). * Podotýkám, že neházím všechny revivaly do jednoho pytle, nicméně jejich profesionalita se většinou s profesionalitou například řidičů tramvají v Praze srovnat prostě nedá.
Gagarinx
Pondělí, 25. dubna 2016 - 08:45:20  
Neregistrovaný host
195.113.180.82
Jo a podotýkám, že bych byl klidně i pro rozšíření pravomocí revizorů - pokud by se chovali férově, spravedlivě a korektně. DTTO u policie, atp. S tím, že dost řvou nedodržovači pravidel, se nedá nesouhlasit a JE potřeba silná ruka zákona/pravidel. Ale musí být na úrovni - což není.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 08:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 1-2006
Ono je docela dobře vidět, kam to vede. Pokud nejsou dána jasná pravidla, tedy před nástupem do vozidla nevím a nemohu vědět, na kolik mne cesta vyjde, a pokud všude narážím jen na vychcanost a jsem závislý na tom, jestli se revizor dobře vyspal, jestli mu někdo nešlápl na nohu, popřípadě jestli mu před chvílí neutekl nějaký obnos v podobě někoho jiného (nakonec proč by mělo platit, že revizor je z jiného těsta než ostatní). A klacek na kohokoliv n¨má od DP. V čem se liší černý pasažér od revizora zbojníka? Jen v snad v tom, že zbojník patří do jiného tábora To vede opravdu jen k akcím typu 'den revizorů'. Mohu si stokrát myslet, že to k žádné změně nepovede, nezáleží na tom, protest se nakonec vždycky někudy dostane na povrch. Dalšími protesty pak zákonitě přibývají černí pasažéři skuteční (záleží na povaze dotyčného), hrubost,fyzická napadení a podobně. Nemůžete chít lidi oškubávat za denního světla v reálném čase a ještě chtít, aby za to platili. To jsou spojené nádoby.
Gagarinx
Pondělí, 25. dubna 2016 - 08:58:55  
Neregistrovaný host
195.113.180.82
Jchqs: 100% souhlas.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 09:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 8-2010
Shrnul bych to tak, že nejlépe to vystihl Petr_k. Prostě to funguje podle pravidla: §1 - Nikdy se to tak nedělalo.

A jinak je opravdu zvláštní, že to jde u vlaků v PID, ačkoliv jsou třeba ČD od takových jako je Fkam terčem věčné kritiky. Přitom, že bych narazil na nepříjemného průvodčího to už se mi opravdu dlouho nestalo a propadlou PID jízdenku kvůli zpoždění nikdo nikdy neřešil.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 10:37:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 430
Registrován: 1-2006
V tomto ohledu je pražská MHD prostě horší než proklínané ČD. U nich sice také v předpisech stojí, že zpoždění není důvod k náhradě škody, jenže už alespoň v některých případech musely ČD z tohoto stanovicka couvnout. Ale nikdy nemělo zpoždění dodatečně vliv na cenu jízdenky. Vždy je možno i na překročenou platnost jízdenky z důvodu zpoždění dojet do cíle.

Prostě pokud chci mít časový tarif, musím jednoznačně pro cenu jízdenky (a případné postihy z tohoto důvodu) definovat normální čas jízdy z bodu A do bodu B. Vše ostatní je zlodějna, při které řeším své problémy na úkor a za peníze zákazníka.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 11:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7072
Registrován: 5-2002
Honza7887: Rozdíl stížnosti na průvodčího ČD a revizora dpp je v tom, že ČD odpoví, že to s dotyčným/nou projednalo a že se to víckrát nestane, zatímco dpp odpoví, že se to nikdy nestalo, případně, že nemají přehled kdo v daném místě a čase tam mohl dělat kontrolu.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 12:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18571
Registrován: 8-2005
Bobík: Tak nejlepší byl Houfek, jednoznačně. Mě se to zdálo divný, to jméno. Ano, Jílek byl Pan. Ale pak je ten rozhovor tak starej, že neni směroplatnej.
Různí: No ono je ČD předevšim pod konkurenčnim tlakem, to DPP je zatím jen částečně v segmentu busů. Proto to rozdílné chování. Vidíte co dělá trh, kvůli kterýmu se mi často smějete. Revizoři by měl přejít pod Ropid a bylo by hodně vyřešeno.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Pondělí, 25. dubna 2016 - 12:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 1-2006
Káem: Vidíte co dělá trh, kvůli kterýmu se mi často smějete.
Ale ta ustanovení v předpisch ČD jsou už od dob ČSD a jestli nekdo donutil ČD couvnout, tak to nebyl trh, ale požadavky ze zahraničí. Trh v monopolním prostředí znamená vždy a jen ono "trhni si". A pár vyzovávačů rozinek na lukraticních trasách v osobní dopravě žádný trh není. Spíš to vede ke kartelové dohodě. Ostatně když se podíváte na ceny soukromníků a na ceny dosažitelné znalostí TR10 pro běžného uživatele, tak jsou většinou stejné.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 13:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 12-2007
Borovička: revizoři DP dokonce umí poslat pokutu a v ní napsat že se to stalo jiný den a na jiné lince

:D
ceny dosažitelné znalostí TR10 pro běžného uživatele
:D
moc hezky napsáno
Pondělí, 25. dubna 2016 - 13:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18572
Registrován: 8-2005
Jchqs: Ale i DPP má ustanovení, podle kterých lze pokutu odpustit nebo neudělit, ale nepoužívá je. Ale já jsem psal hodně i o slušnym jednání zaměstnanců ČD. To nepřišlo z Bruselu, to je prostej strach o flek. A když si porovnáte některý věci co píšou místní řidiči o tom co provedli kaštanum, a ještě si myslej že je vychovávaj (cestující čeká na tramvaj, tramvaj nečeká na cestujícího - to tu píše nejméně deset z nich a dokonce tomu věřej že je to správně) tak je jisté, že ta konkurence tu prostě není.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Pondělí, 25. dubna 2016 - 13:42:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 12-2007
A vlak na cestujícího počká?
Přijde mi že spížnosti a spěch je náš národní sport, běhat za soupravou metra př i=120sec ... Nebo předjíždět tak abychom se sešli u dalších světel kde se nemyslící předjížděč postaví do pomalýho pruhu ...
watslaw
Pondělí, 25. dubna 2016 - 13:49:33  
Neregistrovaný host
193.29.76.37
Především ta akce "den revizorů" bude buzerovat jen ty slušnější revizory.
Ti, co se zaměřují na cizince, jednoduše účastníky této akce (Čechy) kontrolovat nebudou, a i kdyby na ně narazili, tak se na ně vyfláknou hned, když zjistí, že místo dohadování mohou zkásnout 10 Japonců.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 13:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 1-2006
Káem: Ale i DPP má ustanovení, podle kterých lze pokutu odpustit nebo neudělit, ale nepoužívá je.
Rozlišujte, prosím, stav, kdy je možno něco tomu slabšímu odpustit a kdy je možnost bránit se tím, že na to silnější nemá nárok. To je problém této diskuse, že se vždy najde někdo, kdo toto zaměňuje, někdy i záměrně. Přitom bránit se dá přece slušně a nemusí kvůli tomu jeden žmoulat klobouk v ruce a pokorně se klanět.

Konkurence je mýtus. Ta může existovat jen je-li dostatečné množství zhruba stejně silných aktérů s rodílnými zájmy. Jakmile je jeden výrazně silnější (z jakéhokoliv důvodu), nebo se počet aktérů sníží pod určitou mez, nastává likvidace konkurence všemi prostředky. A koho nejde zlikvidovat, s tím se musím dohodnout na společném postupu (a něco mu přepustit). Konkurence nemá dlouhou životnost, je jako nemoc, které se všichni snaží rychle zbavit.
Petr_k
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11460
Registrován: 4-2003
Mě se stalo, že čekáním na dobíhače jsem na 355ce na Dejvický vyrobil zpoždění už na odjezdu (+1:00 na odjezdu už dle interních regulí je zpoždění) a na trase jsem jej ještě lehce přiživil někam k 5 minutám. No a někdo z klientů si postěžoval. Jelikož nebylo zpoždění na odjezdu napsáno do výkazu (šlo o nějakou minutu a půl, kterou lze za normálních okolností ostřejší jízdou sjet už na Čínský), byla stížnost uznána za oprávněnou a došlo na vysvětlování. Stálo mě to 300,- Kč za bezdůvodný pozdní odjezd z výchozí zastávky (nad 1 minutu), protože nebyl důkaz odbavení dobíhající cestující (jela na papírovou průkazku), a 100,- Kč za nesprávně vyplněný jízdní výkaz.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
McBain
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:09:20  
Administrátor
Číslo příspěvku: 24772
Registrován: 5-2002
Mě se stalo, že čekáním na dobíhače jsem na 355ce na Dejvický vyrobil zpoždění už na odjezdu (+1:00 na odjezdu už dle interních regulí je zpoždění) a na trase jsem jej ještě lehce přiživil někam k 5 minutám. No a někdo z klientů si postěžoval. Jelikož nebylo zpoždění na odjezdu napsáno do výkazu (šlo o nějakou minutu a půl, kterou lze za normálních okolností ostřejší jízdou sjet už na Čínský), byla stížnost uznána za oprávněnou a došlo na vysvětlování. Stálo mě to 300,- Kč za bezdůvodný pozdní odjezd z výchozí zastávky (nad 1 minutu), protože nebyl důkaz odbavení dobíhající cestující (jela na papírovou průkazku), a 100,- Kč za nesprávně vyplněný jízdní výkaz.

Čekání ve dne na dobíhače je bezohlednost. Se nedivím, že si někdo stěžoval.
355
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:15:10  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
McBain: Při půlhodinovém nebo hodinovém intervalu??? Hezky prozákaznický přístup...spíš šotouškovský.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 433
Registrován: 1-2006
McBain:Čekání ve dne na dobíhače je bezohlednost.
Proč ve dne? V době, kdy se denní intervaly začaly přibližovat těm nočním?
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18573
Registrován: 8-2005
McB pamatuje doby, kdy se za bílýho dne ve městě po půlhodině rozhodně nejezdilo, budiž mu to omluvou.
Petr k by spíš měl rozebrat to "ještě lehce přiživil někam k 5 minutám" - jestli tady nebylo zakopaný jádro pudla.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 434
Registrován: 1-2006
Petr_k: Že by jízdní řád přece jenom nebyl nezávazným čtenín?
Pondělí, 25. dubna 2016 - 14:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 12-2007
Petr_k: Hezky to vedete, tady na Kladensku se jezdí metodou sobího spřežení a po půlhodině zpoždění se řidiči děkuje že přijel.
Nedostatek řidičů je tedy safra znát, ti lepší byli odveleni neznámo kam.
den revizorů
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:12:44  
Neregistrovaný host
85.90.246.23
Petr_k: Moc hezké! Takže řidič má reálné sankce za špatně vykázanou minutu zpoždění a přepravní kontrolory kryje asi šéf na věčnost Hocek, můžou si dovolit, co chtějí a zároveň je pro ně jízdní řád cárem papíru [crazy]
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 3-2011
Mohli bychom se inspirovat z Portugalska. Tramvaj přijede do zastávky. Policajti obsadí všechny dveře a dalších 5 revizorů zkontroluje všechny cestující ve voze a žádné výmluvy od černých pasažérů. Po kontrole dají znamení k řidiči, který zavře dveře a odjede. A policajti s revizory si počkají na zastávce na další tramvaj.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (5x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 8872 km
den revizorů
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:33:27  
Neregistrovaný host
85.90.246.23
Fkam: Pak že tu nebudou pozitivní příklady. Jde to jinak a civilizovaně.

Včera mimochodem na Muzeu na přestupu 2 revizoři a doprovod tvořili 1 příslušník PČR v taktické zásahové vestě a ano, 2 vojácí z brigády rychlého nasazení včetně prstů na spoušti dlouhé útočné zbraně.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18574
Registrován: 8-2005
DR: To se tam jen tak náhodou sešli. Ta policie tam hlídkuje nepřetržitě.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
den revizorů
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:44:13  
Neregistrovaný host
85.90.246.23
Káem: Přes přestup na Muzeu jedím každý den do práce/z práce a ještě jsem tam neviděl hlídkovat policii mimo kontroly revizorů. Přítomný policista samozřejmě postával mezi revizory, takže se tam "náhodně" nezjevili.

Opravdu mi nepřijde normální dělat razii na cizince (nikoho jiného nezastavovali, jak jinak...) pár metrů od útočných zbraní.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:49:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18575
Registrován: 8-2005
Slyšel jste o stupni ohrožení terorismem č.1, který vláda vyhlásila? Tak ty vojáci souvisej s tim, ne s revizorama. zas těch 32 kaček nepřeceňujte.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Mladějov
Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8149
Registrován: 3-2007
Jůůů..fůůůj...zlé DPP si dovolí někoho kontrolovat a dokonce kousek dál stojej dva vojáci se samopalama..Sodoma Gomora [biggrin]

Byl už náš alternativec někde mimo ČR ? Třeba ve Španělsku, v Itálii, v Rakousku, v Polsku..a protestoval tam ?
Petr_k
Pondělí, 25. dubna 2016 - 17:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11461
Registrován: 4-2003
KM - ale milerád to "přiživení" rozeberu. Šlo o čekání na zpožděný protispoj v místě povinného bezpečného vyhýbání na Břetislavce. Další vteřinky se naberou vlivem stále houstnoucího provozu různě po Lysolajích. Ale nejspíš jsem si to vykoledoval vykonáním přepravní kontroly na zastávce Lysolaje, neboť kázeň klientů ohledně nástupu předními dveřmi v 3xx nebyla, není a nikdy nebude 100%; bylo to v době, kdy ještě neplatilo ustanovení, že řidič není odpovědný za nesprávné odbavení klientů, kteří k nástupu použijí jiné, než označené dveře.

Z toho taky plyne odpověď pro Jqchs - ano, JŘ je závazný, ale není to JŘ zastávkový, ale ten vozový, který řidiči v zájmu bezpečnosti a spolehlivosti provozu ukládá i jiné povinnosti.

Bohužel tuhle stížnost neřešil vedoucí garáže, který by ji vyhodnotil jako neoprávněnou a ona tzv. porušení by řešil pouze napomenutím, případně plněním protihodnotou [wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
den debilů
Pondělí, 25. dubna 2016 - 17:48:19  
Neregistrovaný host
178.22.115.110
Navrhuji přejmenovat den revizorů na den debilů, protože tahle "protestní akce" naštve akorát ty slušné revizory kterých je většina a ti neslušní čechy stejně nekontrolují. Takže akce se úplně mine účinkem. A den debilů proto, že jen debilům tohle nedojde [angry]
Pondělí, 25. dubna 2016 - 17:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18576
Registrován: 8-2005
Petr k: [proud][bomba] no ty we, to nevim esli bych se udržel i já [kladivo]. Bože tak to nejpodstatnější vylezlo ven až po vyptávání se. [jidlo] Proprudil jsem kaštany a divim se, že mi to vrátili [andel]
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Petr_k
Pondělí, 25. dubna 2016 - 18:31:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11463
Registrován: 4-2003
Obtěžuj se prosím ještě jednou přečíst důvody těch srážek. Tobě by jako poctivě platícímu klientovi, který ví, co má požadovat, nevadilo, že nějaký jantar se chce úmyslně svézt zadarmo? A vadilo by ti, že řidič si toho všiml a jednal v souladu s pracovními povinnostmi? Vsadím se, že bys byl první a jedinej, kdo by via formulář stížností kvičel, že jsem neplnil povinnosti a měl si to ohlídat.

Spíš mě těší, že oprávněnost k přepravní kontrole jsem už dlouho nemusel využívat...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
netak
Pondělí, 25. dubna 2016 - 18:41:39  
Neregistrovaný host
94.112.12.107
Policajti obsadí všechny dveře a dalších 5 revizorů zkontroluje všechny cestující ve voze a žádné výmluvy od černých pasažérů.
Fkam: Pak že tu nebudou pozitivní příklady. Jde to jinak a civilizovaně.
Tak todle může napsat opravdu jenom blb, kterej to v životě nezažil. Protože, když je jenom náznak nekorektnosti jízdného....asi v něčím pojetí by to znamenalo vyhlásit "den nezávislosti"
Pondělí, 25. dubna 2016 - 18:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18578
Registrován: 8-2005
Petr k - ale ne, neber to ve zlym, já se královsky pobavil kdyžs přiznal tu kontrolu, živě si to představuju, já ti popisuju, co toho kaštana vedlo k napsání tý stížnosti. "Jede pozdě a eště nás prudí". No vaděj mi kaštani co do 3xx lezou jinejma než předníma dveřma, ale asi bych to hrotil jen když je čas.
[new][pozor] ABYSME NEZAPOMNĚLI NA BUSY: 177 Chodov-Skalka, 195 int3/5/8/8 a přes staré Letňany, 158 zruš, 136 zruš, 213 int3/5/8/8 klouby, 139: KOMOŘANY-BĚLOCERKEVSKÁ-ORIONKA A PO BÝV 136 STŘÍŽKOV A PO 177 KOBYLISY A PO 505 SÍDL.ČIM.183 od Střížkova:Šimůnkova-vozovnaK.-Sídl.Čim. 169 přes sídl čim a posílit [lame]
Pondělí, 25. dubna 2016 - 18:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 12-2007
si pamatuju jak u mostu Barikádníků stál zátaras a ve vozech se hledali příživníci ...

nějak si nedovedu Fkamem popisovanou příhodu aplikovat na autobus 107 či tramvaj 9/22. I kdyby kotrola jednoho trvala 10 sec tak se budou hromadit horníci (tedy tramvaje)
Pondělí, 25. dubna 2016 - 18:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 435
Registrován: 1-2006
Petr_k: ano, JŘ je závazný, ale není to JŘ zastávkový, ale ten vozový, který řidiči v zájmu bezpečnosti a spolehlivosti provozu ukládá i jiné povinnosti.
Takže je ten zastávkový, pokud hde o časy odjezdu a příjezdu, jiný než ten vozový? Proč se tedy vylepuje?
Josefj
Pondělí, 25. dubna 2016 - 21:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 10-2007
9001/5115, netak a další
Na tento problém jsem se před několika lety ptal na MD ČR. Odpověď uvozená tím, že závazně rozhoduje soud a že MDČR může sdělit pouze svůj právní názor, mimo jiné připomínala:
- Závazný je jízdní řád, jak byl schválen a postoupen do CIS JŘ.
- Platí § 40 odst. (1) písm. b) vyhlášky 175/2000 Sb., v městské dopravě s výjimkou vracení jízdného, viz § 42 - ale i v městské dopravě je právo dokončit cestu na jízdenku, která dle platného jízdního řádu postačuje pro dopravu do daného cíle
- Případná ustanovení SPP jsoucí v rozporu s ustanoveními vyhlášky 175/2000 Sb. jsou neplatná,
- Použití jízdenky neplatného vzoru, pokud je pravá, vydaná správným subjektem a nejméně v hodnotě předepsané tarifem, není oprávněným důvodem k neuznání jízdního dokladu.

Dopis ale kvůli této diskusi vyhledávat nebudu.
Pondělí, 25. dubna 2016 - 21:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7073
Registrován: 5-2002
protože tahle "protestní akce" naštve akorát ty slušné revizory kterých je většina - tohle mohl napsat akorát debil .-)
Mladějov
Pondělí, 25. dubna 2016 - 21:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8153
Registrován: 3-2007
Tak třeba na mne jsou revizoři vždy slušní. A vcelku chápu, že je nějaké hloupé výmluvy unavují, nebo i přímo serou.
den debilů
Pondělí, 25. dubna 2016 - 21:38:00  
Neregistrovaný host
178.22.115.110
ad Mladějov: Přesně tak, ani já jsem s revizory v Praze neměl problém (asi protože nejezdím načerno). Ale zdá se, že odsoudit slušnou většinu je jednodušší než zapojit mozek a popřemýšlet nad problémem hlouběji. Bohužel akce "den revizorů" je pro mě prostě "den debilů".
Mladějov
Pondělí, 25. dubna 2016 - 21:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8154
Registrován: 3-2007
Když ono je to pro (mentální) puberťáky tak lákavé bojovat proti těm, co něco vyžadují, proti rodičům, učitelům, policajtům, revizorům, ochrankářům a vůbec té hnusné konzumní společnosti [wink].
Pondělí, 25. dubna 2016 - 22:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 9-2010
Jak už tu padlo, slaboduchým jedincům účastnícím se nebo přímo organizující tyto akce opakuju doporučení, které už tu někdo napsal, tedy uspořádat podobné akce proti kadeřníkům, v restauracích , prostě všude, kde se za nějaké služby či zboží (obvykle) platí.
A můžete použít úplně stejnou "argumentaci" jako proti revizorům, tedy že na vás byl nějaký číšník hrubý nebo vám někde nechutnalo, takže hezky usednout, dojíst a pak neplatit, nemít peníze, vyčkat na příjezd policie, pak vytáhnout peníze a chtít normálně zaplatit.
A nebo někde v hospodě nechali někoho odejít bez placení, stejně jako revizoři někdy nepokutují bezĎáky, tak proč bych měl já za jídlo platit, když to někdo jiný mohl mít zadarmo. [biggrin]
Jinak problém mají obvykle jen sami problémoví jedinci, normální (slušně se chovající člověk, který je schopen uznat chybu, když jede načerno), nikdy žádný problém (snad možná až na výjimky jako v každém oboru) nemá. A největším problémem některých lidí je prostě nízká inteligence a když po blbovi chcete, aby něco dodržoval, tak je to holt těžký, protože takový člověk nikdy nepochopí, co je a co není normální.
den debilů
Pondělí, 25. dubna 2016 - 22:22:37  
Neregistrovaný host
178.22.115.110
Tak jsem se na tu skvělou FB skupinu podíval a autor akce "den revizorů" je tam spíš kritizován:

Bože, prooooč?! Nevymýšlejte kraviny a radši svoji energii vložte do něčeho užitečnějšího :D

nemám revizory rád, ale na druhou stranu, kdyby nebyli, tak by jezdil na černo každý... je dobré vědět, když si náhodou zapomenu tramvajenku, ale jinak je to stejná krádež jako třeba, když lohnu v krámě rohlík!

Už tahle dementní výzva odhalila jediné-a sice, že seš neskutečnej debil a hovado. Přečti si zákoník, poté svoje ubohé blitky a pak si dej facku přes obě tváře. A jelikož tvá retorika evidentně končí u slova "kokot", ta se zkus naučit i něco více, ty "yntelygente".

Chod uz do prdele frustrovanec .... Si blby a nemienim tu citat : vytvor zaloz .. Co ja ti som ... Uz konecne pochop ze tvoj napad je tak sprosty ze to tu zvysok ludi akurat znervoznuje .... A AK CHCES UROBIT HALOOOOO KOLO SVOJEJ OSOBY V METRE ALEBO KDEKOLVEK SA TAM CHOD POSTAVIT A ODPALIT . !... hlupak

demente prestan házet všechny do jednoho pytle...napises sem takovou sracku a chces se bavit o morálních zásadách a slusnym chovanim?:DDDD

Uf, tak zatím je svět ještě v pořádku [happy] Vypadá to, že se autor "dne revizorů" této události zúčastní sám.
netak
Úterý, 26. dubna 2016 - 06:51:45  
Neregistrovaný host
94.112.12.107
Josefj Na tento problém jsem se před několika lety ptal na MD ČR.
A ptal si se i na MF? Nevím proč, ale tydle dvě organizace vydávají občas dost protichůdné vlastní právní rozbory.[ko]
Pak je ovšem ještě přesně ta otázka původu zpoždění. Neb vlastně, jak potom můžu být přepraven a zpoplatněn ve spoji, který dle JŘ v tu dobu vůbec nemá jet.
Nehledě na problematiku přestupů a "utíkání" času během nich.
dopravopat
Úterý, 26. dubna 2016 - 15:36:29  
Neregistrovaný host
92.63.157.174
Praha sa chystá na návštevu budúceho rakúskeho prezidenta?

http://www.railtrains.sk/uploads/img570fd05e3d22e.jpg
Úterý, 26. dubna 2016 - 17:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6371
Registrován: 8-2003
3062 -> Palmovka


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Úterý, 26. dubna 2016 - 19:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5117
Registrován: 6-2004
dopravopat: Že někdo obhajuje Evropu jak ji známe dnes je nacista? Já jsem rád, že se najde ještě někdo s koulema...
Úterý, 26. dubna 2016 - 19:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 3-2011
Těch pár demagogů, co bojují "za vlast, za jednu rasu" mi spíš přijde směšných. Pořád tu bude rozumná většina (doufám). Dokud bude Německo takové, jaké je, tak nám žádné nebezpečí nehrozí.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (5x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 8872 km
Úterý, 26. dubna 2016 - 21:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5119
Registrován: 6-2004
Fkam: Ale no tak... Tady nejde o rasu, ale o chování nájezdníků.

Navíc nevidím naprosto žádný důvod proč by měla ČR jakokoli finančně podporovat tyto EKONOMICKÉ migranty, když její vlastní obyvatelé nemají takovou podporu...
Úterý, 26. dubna 2016 - 21:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 3-2011
Z jiného soudku...

Prý po skončení výluky v Karlíně začne výluka v Michli a rok nebudeme jezdit na Spořilov.
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (5x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto

Najeto po Evropě v roce 2016 : 8872 km
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5120
Registrován: 6-2004
Fkam: Pokud po konci výluky bude U Plynárny vypadat jako Českomorovská, tak se na to i těším :-).
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 7-2011
Jo, má to bejt cca rok. Bude to na etapy, takže tam v různejch dobách bude různě jezdit KT na Kaliforňana a má se s tim svýzt kdeco, sítě, mosty přes Botič, mosty SŽDC atd, proto tak dlouho.
Středa, 27. dubna 2016 - 08:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 515
Registrován: 7-2010
Zmodernizovaná 14T (9148) dnes poprvé na lince s cestujícími.

Jízdní řád modernizované tramvaje Škoda 14T na lince 17
http://mhd86.cz/2016/04/27/jizdni-rad-modernizovane-tramvaje-skod a-14t-na-lince-17-27-4-2016/

www.MHD86.cz
Moderní dopravní web, který se věnuje městské hromadné dopravě, a to nejen v Praze, ale i v Evropě.
Žirafa
Středa, 27. dubna 2016 - 09:10:19  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
K výluce U plynárny - Bude se rozšiřovat ulice U plynárny ve směru ke Kauflandu? Chodník, po kterém nikdo nechodí, je tam dost široký a auta v tuto chvíli postávají na kolejích a tím blokují provoz tramvají směr Spořilov.
patolog
Středa, 27. dubna 2016 - 10:19:13  
Neregistrovaný host
78.45.88.33
Pokud vím, tak problém ulice U plynárny jsou pozemky, kterých se vlastníci nechtějí vzdát.
Žirafa
Středa, 27. dubna 2016 - 11:39:22  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Nemyslím rozšiřování ulice směrem k Bohdalci (to by ostatně taky šlo), ale ve směru z centra do Záběhlic je obrovský nevyužívaný chodník a auta jsou nucena jezdit po kolejích. Při každé zácpě pak tramvaje a autobusy stojí za auty od mostu trati 210 až po Kaufland. Jsme laik, ale je přece jedno, zda mám na pozemku chodník nebo vozovku, věcné břemeno je to tak či tak...
Opice
Středa, 27. dubna 2016 - 12:15:55  
Neregistrovaný host
84.242.79.91
to Žirafa: na uvedeném chodníku se nachází vyhrazený pruh pro cyklisty, který se předpokládám rozhodně rušit nebude, jenom se možná přesune na silnici. Takže se vlastně víc místa pro IAD stejně nezíská [happy]
Žirafa
Středa, 27. dubna 2016 - 12:56:10  
Neregistrovaný host
193.85.233.102
Pro cykloteroristy: v životě jsem tam žádného cyklistu neviděl :-)