Diskuse » Archiv 2017 » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi » Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 26. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 26. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Tajemný_em
Pondělí, 13. března 2017 - 21:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 5-2002
V Bce pak následovalo rušení cesty pro 60554 (anžto je trasován do MAL) anebo byl pro dobrý pocit odkloněn do Líhně? [crazy]

Btw. protiproud na 2.TK UVA-CBR v noci používám běžně taky, přesně takhle - pro návraty strkačky/strkaček. Stejně tak ve dne někdy otáčím souhlas na 2.TK CBR-POR, když je zřejmé, že "Prahonymburák" zkříží v POR cestu vlaku od Kolína.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Čtvrtek, 16. března 2017 - 21:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8231
Registrován: 9-2002
Jirkacom2:
"Není nic neobvyklého. Jediná neobvyklá věc u tebe, že jsi zavedl na prvním tranzitním koridoru fiktivní levostranný provoz. [proud]"

Nic takovyho, ale kdyz se to hodi, tak si neco nekudy pustim proti srsti. "Levostrannej" provoz mi simuluje vyluku BCE - MAL (viz dale.)


Tajemný_em:
"V Bce pak následovalo rušení cesty pro 60554 (anžto je trasován do MAL) anebo byl pro dobrý pocit odkloněn do Líhně? [crazy]"

Jeje, v dobe toho screenshotu jsem si toho nevsim, ale jiste jsem to nahazel pozdeji spravne.


Ale kdyz uz jsem zase tady... Stahnul jsem si Vaguson a M3U (posledni verzi,) u Vagusonu zatim nenaleze zaden podstatnej problem. U M3U nelze zavadet vyluky a postrky v BCE nejdou sundavat, takze proti predchozi verzi zadna viditelna zmena.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
750
Pátek, 17. března 2017 - 14:10:18  
Neregistrovaný host
90.180.32.7
Agent:
Byla provedena oprava a aktualizace poslední verze a výluky by již měly jít zavádět. Ohledně odvěšování postrků, tak v Multi 0 mě to nejdříve také zarazilo, ale hláška, že je možné odvěsit postrk se objeví až po určité době (až, když vlak zastaví). Pak odvěsit jde.
Pátek, 17. března 2017 - 22:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 6-2013
Na win 10 ani ve verzi 3.39 výluky traťových kolejí zavádět nejde. [sad]
waglook
Úterý, 21. března 2017 - 16:49:14  
Neregistrovaný host
94.229.92.43
Zdravíme.
Založení nového vlákna jsme podali 6.3.17, pořád žádná odezva, máte někdo s tím zkušenosti?
Pro Gordikonce připravujeme žst. Bohumín, snad příští týden zveřejníme na www.
Jede někdo do Clarionu ? - podpora elektronizace dat.
Úterý, 21. března 2017 - 21:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2013
Zkušenost sice nemám, ale jako první by mě napadlo, že by možná bylo dobré, kdyby žádal zaregistrovaný uživatel.
Karel
Středa, 22. března 2017 - 18:41:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 11-2003
Na Win 10 mi Multikony nejdou: Při spuštění např. Multi2N se ohlásí: "Chyba nastavení grafiky - nízký počet barev", po spuštění simulace hláška: "Acces violation at address 0049ECD6 in module 'Multi-2N.exe'. Read of address 00000000.", samozřejmě, že rozšíření na širokoúhlý displej se nekoná. Takže starší PC s Win Vista to jistí...
Bocheer
Středa, 22. března 2017 - 19:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 237
Registrován: 9-2004
Karel:
A dá a dá a dá !!!



Zkouška na manželčiném NB v docku se dvěma monitory 24´´ (levá "polovina" je scvrklá)

DĚKUJEME PANE KONRÁDE !!!
Shar
Čtvrtek, 23. března 2017 - 19:17:40  
Neregistrovaný host
185.138.44.10
Agent:
"U M3U nelze zavadet vyluky a postrky v BCE nejdou sundavat, takze proti predchozi verzi zadna viditelna zmena."

Mohu potvrdit, že v BCE u M3U postrky sundávat nelze a to zkouším všechno možné (čekání, změna vlaku na posunový díl, příkaz Odvěs...).
Čtvrtek, 23. března 2017 - 19:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 6-2013
Tak jsem si zrovna zavedl násled.
Zkuste funkci, kterou se dříve přiřazovalo číslo pomocíé kliknutí na cílovou stanici.
Dnes (zkoušeno na hlaváku) se objevial tabulka, kde jsem zadal druh a číslo vlaku (dal jsem 100153) a ejhle, ono to funguje! I JŘ se načet z toho Ex :D Palec nahoru!!

Btw nebylo by špatné, kdyby se podobnýcm způsobem zaváděly výluky. Člověk by zadal do kolika výluka bude, případně by časem mohlo jít i rozlišovat výluku kolejou a výluku napěťovou, nebo by se dala zavést pomalá jízda atd. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem fibou.)
- Ben -
Sobota, 25. března 2017 - 09:37:18  
Neregistrovaný host
185.137.125.1
Ahoj lidi, mám dotaz prosím, když si stáhnu nejnovější verzi Gordikonu, tak bych si rád uložil hru, ale vždy i když to zatrhnu, tak se mi to nikam neukládá. Jsou tam jen napsány A neexistuje, B neexistuje a tak. Ta hra sama o sobě se neinstaluje a jen se přesune po extrahování na nějaké místo v PC, nehraje roli třeba tohle, nebo jak to máte pořešeno vy? Díky moc.
Shar
Sobota, 25. března 2017 - 10:26:40  
Neregistrovaný host
185.138.44.10
Zkus celou složku s hrou přesunout jinam. Asi je hra ve složce, kde nemá právo zápisu, a proto hry neukládá...
Sobota, 25. března 2017 - 13:34:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 3-2017
Hoj.

Provedli jsme registraci, tak snad nám vyhoví, i když v nápovědě to není podmínkou k založení nového vlákna.

Naším cílem je nejenom brát železniční provoz po vlakové stránce, postarat se o jízdu vlaku z bodu A do bodu B, ale vnořit se i do světa tvorby konečných vlakových souprav, problematiky jejich sestavování, rozřazování. Do železničního světa často velmi komplikovaného, prošpikovaného nenadálými událostmi, okořeněného osobním pocitem dobře povedeného vlastního momentálního postupu a nebo rozhodnutí, v opačném případě, při nezdaru, brát situaci jako poučnou a pro příště varující.

Žádný grafikon ani naplánované technologie Vám nepomůžou, řídíte se pouze vlastními schopnostmi, zkušenostmi.

A to je to krásné a zajímavé, že nevíte co Vás čeká.

Proto jsme na samotný počátek zveřejnili imaginární stanici s několika vozy s úkolem co nejjednoduššího zvolení postupu pro jejich vyložení. Nejmenší počet je zatím 82, dokáže někdo s menším počtem?

A i takováto malá stanice skýtá neskutečně mnoho variant. Využít všechny lokomotivy a nebo jenom jednu? Dávat odrazy a nebo s vozy najíždět?
S lokomotivou na vykládkovém místě posečkat a nebo ji raději využít na jinou práci? Atd...

Bohumín máme hotový, jenom nevíme, jestli máme raději změnit zadávání přihlašovacích údajů, je to možná poněkud atypické.
Pokud bude nějaký problém, pište.
Díky.

Odkaz na hru: waglook
Odkaz na nápovědu: https://www.youtube.com/watch?v=SIWXAQ5fWJs&feature=youtu.be
Neděle, 26. března 2017 - 14:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2017
Snad na doplnění.

Nemusíte mít obavy k nějakému vymazání obsahu apod. úvodní simulace. To je zablokované. Pokud si přejete zadávat své pokyny je třeba:

1. posečkat na ukončení úvodní simulace a skrýt úvodní popis tlačítkem v horním pravém rohu "X", nebo "NEZ",
2. v okně vlevo dole přepsat přihlašovací údaje na cokoli (už. jméno, heslo), které si budete pamatovat pro opětovné nahrání,
3. potvrdit tlačítkem "uloz", nikoliv "nahr"- to slouží k následnému nahrávání již zadaných pokynů.
Pokud se v horní části obrazovky vedle loga vypíšou Vaše přihlašovací údaje, je vše v pořádku, obsazení kolejí se přeneslo do Vašeho souboru a můžete ihned s vozy manipulovat systémem "uchop - přesuň - pusť".

Při této manipulaci je třeba dodržet zásadu návaznosti kolejí, tzn. že nejde zadávat dvě sousední koleje, ale vždy přenášet vozy uchycené myši ve směru navazujících kolejí např. ve směru "xx" nebo "yy". Pokud si přejeme přestavit ihned všechny vozy z koleje na kolej, kurzor myši při upuštění levého tlačítka musí být ve středu žlutozeleného terčíku, v zeleném středu, viz manuál a nebo youtu.be popsané v titulcích.
Chyba rozlišení?
Pondělí, 27. března 2017 - 11:41:43  
Neregistrovaný host
78.102.51.240
WAG: jsem jediný a nebo je nás víc, co nevidíme celé okno ale jen střední část? S kolejištěm hýbat lze, ale tlačítka ,,nepřijedou"...
Pondělí, 27. března 2017 - 11:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 3-2017
Můžete obrazovku oskenovat tlač. "PrtSc" a zde zveřejnit a nebo zaslat na waglook@volny.cz?
Děkujem
Případně nemáte náhodou bloknutý FlashPlayer?
Pondělí, 27. března 2017 - 17:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 6-2013
Když už vám zatím nezřídili vlastní vlákno, co prozatím používat vlákno "Ostatní hry a prográmky"? Nešlo by to? Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem fibou.)
Pondělí, 27. března 2017 - 18:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2017
fibou: přecházet na jiné vlákno už asi nemá smysl, myslíme si, že nám to co nevidět povolí. P. Konrádovi velmi fandíme, jeho simulace jsou hodně podobné, proto jsme vybrali toto vlákno a nemyslíme si, že bychom nějak škodili, ba naopak chtěli bychom ho podpořit. Bylo by totiž úžasné, kdyby se snad tyto varianty daly propojit a uživatel by se mohl podle potřeby lehce přepnout z prostředí pro vlaky do prostředí pro posun a naopak.

A Vám se simulace zobrazuje v pořádku??
Vojtik
Středa, 29. března 2017 - 20:17:35  
Moderátor
Číslo příspěvku: 6059
Registrován: 2-2007
Omlouvám se za velmi dlouhé nereagování, ale pracovní povinnosti mají (nejen) v poslední době přednost. Založení nového tématu teď není z technických důvodů možné, ale o programu Waglook (musím uznat, že jde o velmi zajímavý projekt) zatím prosím diskutujte ve skupině Ostatní hry a prográmky, kde je stejně mrtvo. Až bude nová diskuse, tak se do ní dají příspěvky přesunout.
Pátek, 31. března 2017 - 22:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2017
Hezký večer.
Do nové simulace byl přidán žst. Bohumín.
Naše příspěvky budou směrovány do Ostatní hry a prográmky
Odkaz na simulaci: waglook
kitsune44
Pondělí, 03. dubna 2017 - 18:55:15  
Neregistrovaný host
82.144.144.90
Ať dělám co dělám, v nové verzi už nemůžu odvěšovat postrkové lokomotivy. Nejde to ani v Úvalech ani v Běchovicích. Zkoušel jsem i trať Plzeň - Cheb. Nechal jsem přijet náklad na 5 kolej v LKY, počkal si na hlášku, že můžu odvěsit a stejně to píše příkaz nesplněn. Bohužel jsou teď mapy s postrky nehratelné..
stepanb
Pondělí, 03. dubna 2017 - 22:26:13  
Neregistrovaný host
83.208.115.187
Právě jsem si všiml že v Multi 2N je vlak 87783 nesprávně označen jako Pn.

kitsune44: mě postrky fungují normálně, nevím v čem je chyba.
Úterý, 04. dubna 2017 - 08:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2016
Zdravím, mně se zase hra v nové verzi často seká, chvílemi se stává,že hra na kliknutí myší několik vteřin vůbec nereaguje. Přitom mám Windows 7, kde tento problém nikdy nebyl. Má někdo podobnou zkušenost?
jhr
Pondělí, 10. dubna 2017 - 20:23:03  
Neregistrovaný host
31.30.84.203
Možná se to tu už někdy řešilo, ale pokud spustím simulaci s automatickými výlukami traťových kolejí, vygeneruje se žádost pouze o jednu, a ta když skončí, další se už neobjeví. To je vlastnost simulátoru a jde to nějak "vytunit", aby se jich generovalo víc? Díky moc.
Shar
Úterý, 11. dubna 2017 - 18:41:04  
Neregistrovaný host
185.138.44.10
jj, s těmi výlukami, na to jsem už také dříve narazil...
O postrcích jsem už také psal (že nejdou odvěšovat).
To je asi tak vše, co mě jinak v této výborné simulaci trápí :-).
Tajemný_em
Pátek, 14. dubna 2017 - 21:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3312
Registrován: 5-2002
Multi-6A v. 3.39 - Program okamžitě padá, jakmile na předávací kolej do Velkého Března od Zubrnic vstoupí posunující díl. Přitom stejné programové verze Multi-5 nebo Multi-6C, kde jsou také "posunové vstupy z jiných obvodů" (DKV), fungují bez problémů, dokonce i s upravenými GVD (vč. HDKV a SITU). Hraju originální neupravenou verzi M6A. Kde je chyba?
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
stepanb
Neděle, 16. dubna 2017 - 19:46:06  
Neregistrovaný host
83.208.115.187
Multi 5 v3.39 - už se někomu objevil I/O error 103? Netušim co to znamená, objevuje se náhodně při stavění různých VC, cca 1 za hodinu. Každou sekundu pak vyskočí asi tři chybový hlášení až do další minuty který je nutný třeba odklikat.
Tatík47
Úterý, 18. dubna 2017 - 15:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 11-2008
stepanb

Dělá to i mně, jak popisuješ. Přidám další "access", po kterém jsem Ústí "odložil" a budu doufat,
že se podaří chybky odstranit.
josephporta
Pátek, 21. dubna 2017 - 07:46:43  
Neregistrovaný host
89.24.125.72
Zdravím,
chtěl bych se zeptat zkušených jestli jde stáhnout prográmek ve kterém bych si mohl zkusit udělat kolejiště?
Děkuji za odpověď
Pátek, 21. dubna 2017 - 08:39:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 6-2013
josephporta:
"Zdravím,
chtěl bych se zeptat zkušených jestli jde stáhnout prográmek ve kterém bych si mohl zkusit udělat kolejiště?
Děkuji za odpověď"

Ne
josephporta
Pátek, 21. dubna 2017 - 08:42:24  
Neregistrovaný host
89.24.125.72
Diky za rychlou odpoved. Skoda 😞
stepanb
Pátek, 21. dubna 2017 - 21:36:15  
Neregistrovaný host
83.208.115.187
Tatík47: tak stále jsem nepřišel čim to je, dělá to náhodně a dost často. Ale stačí mít rychlou ruku a entrovat. Pak už se neobjevujou. Jinak odjeto 24 hodin, a krome tohoto ani jedna chyba.
Sobota, 29. dubna 2017 - 18:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2016
Chtěl bych se zeptat.
1)udělá někdo letošní gvd na multi7 na Prahu hl.n., aby se otáčeli soupravy na hradec?
2) Kdybych chtěl aby mi R přijížděli místo od Vysočan, tak od Libně, mám to někam zadat nebo co musím udělat, aby mi R přijížděli od libně?
Díky
Neděle, 30. dubna 2017 - 21:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8308
Registrován: 9-2002
2) - Nelze provest. muze si prehodit vlak mezi tratovejma kolejema, ale ne mezi vstupama.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Zasly_CZ
Pondělí, 01. května 2017 - 14:56:02  
Neregistrovaný host
90.176.159.208
Asi vám to bude připadat divné pánové, ale vůbec si nevím rady s nahrazením GVD v Multi-3U na 2016/2017, nemohli byste poradit, jak správně spustit bez nápisu "Program nelze spustit". Děkuji.
Úterý, 02. května 2017 - 20:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 3-2010
Zasly_CZ:
"Asi vám to bude připadat divné pánové, ale vůbec si nevím rady s nahrazením GVD v Multi-3U na 2016/2017, nemohli byste poradit, jak správně spustit bez nápisu "Program nelze spustit". Děkuji."

V adresáři s danou simulací je informační soubor "Popis_dat_GVD.doc" a tam najdeš "Co a jak" [wink]

Vím jen, že se dával do příkazu spuštění dat kod, aby se obešlo správné kontroly dat při startu simulace (kod najdeš v daném souboru). [vypravci]
Shar
Úterý, 09. května 2017 - 20:10:41  
Neregistrovaný host
185.138.44.10
Dovolil bych si tu shrnout pár chyb ve verzi 3.39 (snad si to autor přečte, či pokud s ním někdo máte kontakt, prosím o zprostředkování):
1. Nefungující odvěšování postrků (na Windows 10), např. v Multi-3U, Multi-6A.
2. Nefungující automatické výluky - zavede se jenom jedna a další už ne.
3. V posledních verzích vymizení vlaků s mimořádnými zásilkami.
4. Při rychlosti simulace 3 vlaky zrychlují a jezdí s náskokem.

Jsem ochotný případně i testovat nové verze. Jinak samozřejmě děkuji za skvělé simulátory a jen tak dál [happy].

Děkuji předem za případné opravy [vypravci]
Sobota, 13. května 2017 - 13:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 3-2010
Shar: Bod 2 a 4 funguje bohužel dlouho.....

Bod 2 -> když chci výluky dám si to radši vše ručně zapnout. Jak traťovky, tak staniční koleje. Zrušit po určité době to lze. Je tam časová prodleva, pak po uplynutí doby program zahlásá ukončení. Nemusíš to hned rušit a můžeš jí tam mít jak dlouho chceš.

Bod 4 -> Párkrát jsem zkusil zrychlovat simulaci. Ale přišlo mi to unreál. Ony vlaky, když je nezbrzdíš, přijedou do stanice kolikrát až se 3 min náskokem. A to jsem měl i realnou rychlost 1.
Roman S.
Úterý, 23. května 2017 - 18:35:04  
Neregistrovaný host
86.189.222.63
Ma nekdo udelanou mapku (nebo neco) s rychlostmi do odbocky na vyhybkach v jednotlivych stanicich pro Multi3U? Nez si zacnu neco tvorit sam. Diky.
Volodaaaa
Středa, 24. května 2017 - 23:06:22  
Neregistrovaný host
95.102.162.235
Ahojte, mám dve otázky:

1) od posledného update nerozbehám na Win8.1 žiadnu z hier [sad] Jednoducho to skontroluje dátové súbory a potom černo. Nič. Skúšal som sa hrať aj s kompatibilitou a nič.

2) netrúfa si niekto urobiť túto hru na android? Alebo neviete, ako to rozbehať? [happy]

Inak možno šoto návrhy, alebo bolo by fantastické, ak by sa v jednotlivých staniciach dali zobraziť staničné tabule s kategóriou, smerom, pravidelným odchodom a meškaním :-)
Středa, 24. května 2017 - 23:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 6-2013
Volodaaaa:
"Ahojte, mám dve otázky:

1) od posledného update nerozbehám na Win8.1 žiadnu z hier [sad] Jednoducho to skontroluje dátové súbory a potom černo. Nič. Skúšal som sa hrať aj s kompatibilitou a nič.

2) netrúfa si niekto urobiť túto hru na android? Alebo neviete, ako to rozbehať? [happy]

Inak možno šoto návrhy, alebo bolo by fantastické, ak by sa v jednotlivých staniciach dali zobraziť staničné tabule s kategóriou, smerom, pravidelným odchodom a meškaním :-)"

2) Na androidu to nepojede a neexistuje ani způsob, jak to rozjet.
Sobota, 27. května 2017 - 15:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8328
Registrován: 9-2002
O vetsiny simulatoru casto nelze rekuperovat "prubezne ukladane" stavy. Program napise, ze "soubor *.339 nelze nacist a bude ukoncen." Nasledne je treba pouzit jinej soubor, ale nekdy je to potreba zopakovat i nekolikrat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 29. května 2017 - 15:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8329
Registrován: 9-2002
Zkuste si to rozjet (Multi 1)... Na lokalce mi cosi zustalo viset a nelze s tim asi nic delat.
application/octet-stream
ZAZ_01B.339 (143.2 k)

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Shar
Pondělí, 29. května 2017 - 21:46:06  
Neregistrovaný host
185.138.44.10
Hmm, visí to tam, dojel jsem až do cca 20:45... Několikrát, zkusil jsem zrušit cestu, znovu postavit, postavit na jinou kolej. Nic nepomáhá.
Středa, 31. května 2017 - 12:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8330
Registrován: 9-2002
Tak to jsem na tom stejne, bo jsem pochodil tak nejak podobne. Vlak vyzadujici postrk vstoupil do rizeny oblasti uz s postrkem z vychozi st. Zajimavej bug.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 19. června 2017 - 21:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 3-2010
Zdravím.... [andel]

Pár slov k nové verzi Multi-7 (Praha hl.n.) [kecal]

Spustil jsem to někdy kolem 9h ráno. Bohužel už si nepamatuji, který den v týdnu. A s ukládáním jsem na nějaké 8h ranní dalšího dne a vše v pohodě na Win XP. [wink]

Chyba kolem 1h ráno již není. Spuštěno s max zpožděním (60min). Drtina vlaků má kolem 30-45min zpoždění. Jeden dva vlaky hlásili +1min a dalších výjímek si vzalo cca +58min. Takže mám pár následů na výchozí vlak s pobytem do 4-5min. Následy řešené autorem se nekonaly. A vůbec ani v předchozí verzi se mi neobjevili. Vyjímkou jsou ty dva rychlíky ve 20h na startu. To jsem netestoval. [andel]

Občas ty mašiny střídají na jiný vlak a systém mi nahraje dvě mašiny na stejný vlak. Například se ohlásí vlak se zpožděním, který má mašinu pro další vlak. Zatímco se blíží vlak, který tu mašinu vyžaduje. Po příjezdu tohoto vlaku mi systém zahlásí přípřež. Stalo se tak dvakrát ráno. První jsem poslal do VRS5 jako Lv do depa a druhý jsem přivěsil k vyžadujícímu vlaku, což způsobilo +2min na odjezdu. Takže fantazie je ještě větší. [proud]

Trochu zlobí rozlišení, které se neobnovuje při minimalizaci, jako u předchozí verze. Zcela náhodně se do té minimalizace vyskytne chyba.

Nicméně jde to shodit i klávesou WIN (logo), aniž by se pauzla simulace. tím si přepínám do windows. Ale zas se neobnoví rozlišení.
ALT+TAB nefunguje vůbec.
Úterý, 20. června 2017 - 08:56:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 3-2010
Jen tak z legrace jsem to zapl se startem 20h a pořád tam jsou:
1) 543 na 20 a 20b
2) 672 na 14 a 28b

Myslím, že to bude chyba při startu v této hodině, protože při hraní kolem těchto vlaků to jelo normálně.
V situačním souboru chybu nevidím. Mají zapsanou kolej B u obou.
V datovým vidím to samé.
Tajemný_em
Úterý, 20. června 2017 - 12:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3349
Registrován: 5-2002
Co popisuješ, se mi (nejen) u M7 občas děje taky, akorát teď už se naštěstí nadbytečných mašin jde zbavit odlifrováním jinam.

A když už jsme u těch chyb, tak M6A okamžitě padá, jakmile v Březně na vstupní kolej od ZUB "šlápne" posunující díl (budoucí Lv do DCV). Přitom je zajímavé, že třeba M5 (oba vstupy z DKV) s tím problém nemá (a nymburský M6C jsem v poslední verzi zatím nezkoušel). Vyřešil jsem to provizorním vyčištěním souboru HDKV6A.txt a spouštěním přes dávkáč, takže teď ze ZUB nejezdí nic.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Úterý, 20. června 2017 - 16:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 641
Registrován: 3-2010
Tajemný_em: u Bohumína to kdysi taky dělalo a to kolikrát i při novém startu simulace. Vlak již měl vše připravené a přijel s přípřeží druhej a ta chtěla taky na ten vlak. Tenkrát jsem ji na ten den někam uklidil do štucu. Problém byl, že přijela ta samá opět odněkud, takže by tu stála jedna rezervní záloha na vlak.

Nevím, zda-li se dá udělat využití té mašiny na něco jiného, protože určení na vlak, který v serii dnů stejně vychází zrovna odpočinkem mašiny na 24h. Tyto fixace jsou k ničemu, když simulace duplikuje do zblbnutí.

Naštěstí jde přivěsit na vlak nebo poslat jinam. Případně třetí možnost jako záloha na ten vlak na další den.

Kdysi jsem tu něco psal o využití mašin a tím související neurčité mašiny (*????? nebo *oper). Tyto mašiny se dají ukrást z jedních mimořádkových Lv, co náhodně tu projedou oblastí. [jidlo]
Sice ty náhodný Lv-čka mají jistý fix, že se nedají zrušit, ale po několikátem rušení a chybě se nakonec program přestane stejně hádat:
"Jsem moudřejší a ty jsi hňup!" [proud]
Jeffer
Pátek, 23. června 2017 - 17:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 1-2005
Sem-tam sú v dátach chybky. Napríklad v Gordikone vyťahuje 63839 z BSN s dvomi lokomotívami – jednak má vlakovú *BSN, ktorú obratom odosielam na zoraďovačku, ale na príprahu si vezie aj vlastnú *63839, aj keď má v popise, že lokomotívu má brať od 63353. Na tom 63353 tá lokomotíva tiež dorazí, takže mu obvykle ako vlakovú dám tú, ktorú si vytiahol z BSN, a tú druhú od 63353 dostane ako príprah.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Sobota, 24. června 2017 - 01:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 642
Registrován: 3-2010
Jeffer: To se mi stalo u hlaváku podruhé. Výsledek dvě mašiny pro stejný vlak, přičemž druhá přijela s tím zpožděním. Důsledkem bylo +2min na odjezdu vlaku. [vypravci]

Program občas hodí i dvě mašiny na stejný vlak. Volba je zcela na uživateli:
1)vybrat jeden z nich. V případě zpoždění zvolit oběh přípřeže, aby nevzniklo zpoždění. U zpožděného zvolit pak, buď 24h zálohu, nebo odchod do nějakýho sousedu (u Hlavákonu střední tunel do Vršovic na DKV).
2)přípřež, i v případě, byť minimálního zpoždění.

Pokud máte nával, končící soupravy do Vršovic většinou poslat do středního tunelu. Zcela vyjímečně do VRS1 - pokud se neprotáhne do středního tunelu. Tím se posílají soupravy na ONJ. To samé platí pro 95xx (Turnov-Vršovice), 20xx (Dobříš) a 90xx (Čerčany).

Výjimkou jsou 9xx (Vršovické soupravy na rychlíky Praha-Hradec Králové) a některé na rychlík do Děčína (6xx) - poslané po VRS5.

Postřehl jsem EX 10xx Praha-Libeň - Praha hl.n. (souprava pokračuje do/z st. Smíchov).

Pár motorů na Vrané nad Vltavou (Dobříš/Čerčany) z/do Libně. Ostatní Vršovice (některé do ONJ, jiné DKV - podle potřeby a kapacity). Drtivá většina má určenou 22.kolej (pár dokonce i 24.kolej. ranní i 14.kolej) - podle mě stačí metroštuc 16.kolej u čtvrtého (pokud jede zpět na vlak).
Úterý, 27. června 2017 - 23:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 3-2010
image/bmpChyba smeru u masiny na Sv355
Obl_07_270617-230410.bmp (1920.1 k)


U tohodle případu je nějaká zvláštní chyba ve směru na mašině. Mnohokrát jsem tu chybu měl i v předchozí verzi. Ve skutečnosti se jedná o soupravu na ONJ. [crazy] [proud]
Středa, 28. června 2017 - 00:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645
Registrován: 3-2010
Mám na vás otázku: Simulujete si vlastní zpoždění, zdržujete vlaky tím, že je včas nepouštíte? Nebo je pouštíte, jak je program nasimuluje podle svého?

Mám sice přednastavený maximální zpoždění, ale vlastní zdržení vlaku nesimuluji. Pouze občas zapomenu včas postavit cesty. Někdy pozdržím přistavení lokomotivy. Ve vetšině případů to stihnu včas.

Koleje většinou dodržuji. Občas měním podle odjezdů tak, že ty vlaky skládám za sebou (např. dva různý končící vlaky - pokud se vejdou na tu kolej).
Z důvodu zpožděných spojů, a situace některých kolejí, jsem nucen přistavit vlak na jinou kolej, než má souprava doporučenou. Pokud to vyžaduje čas, posunu soupravu na správnou kolej, pokud nemám co na práci. Možná i nesprávnou kolej, pokud se nerozhodnu jinak.

Výluky mám nastaveny ručně traťové i staniční. Velmi zřídka to použiji, ale vím, že si tu možnost mohu zavést.

Předisponování na jinou kolej jsem nepoužil ani jednou. Jen jsem zvážil, jak by fungovalo, kdybych vyloučil jeden ze vstupů. Jestli by mi program nabízel vlaky nebo ne. Případně nabídlo po jiné koleji. Jen mi to napadlo. Zatím nevím.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 14:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8383
Registrován: 9-2002


Kdyz se mi to stalo minule, tak to asi byl tentyz vlak (?)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Tajemný_em
Čtvrtek, 29. června 2017 - 14:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3358
Registrován: 5-2002
M6A to občas taky dělá. Přijmu postrkový vlak z DC východu anebo z druhý strany Labe (ULZ) - a hups, je tam RCHE. Sice se teď program už nesekne, ale přijatý vlak dojede k vjezdu do Boletic/Střekova a dál se nehne, i když je postavený vjezd/průjezd. Než bude opraveno, funguje okamžitě při RCHE shodit simulaci (netřeba ukládat), vybrat poslední automatický záznam (před nabídkou toho problémového vlaku) a zkusit to znovu.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Úterý, 18. července 2017 - 00:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 3-2010
Tak už mám spočítáno a vím, že jsem odehrál kousek pátku a celý víkend Multi-7 (nejnovější verze), protože mám odehráno 4270 minut. [proud]
Žádné chyby. Vím, že tohle ráno, co teď mám jede o další spoje víc, než to hraji od začátku. [wink]
Nastavený veškerý výluky, který jsem vůbec ani nevyužil. Jen jsem zkusil letmo i testovat vstupní výluky a bohužel ty vyloučit nelze. Důvodem jsou pravidelný vstupy vlaků z těchto směrů. Takže jisté omezení to má. Úplné omezení je na Balabence Masaryčka. Když vyloučíme výstupy, nelze pak zrušit nabízení vlaků z/do Masarykova nádraží. Muselo by se speciálně vyeditovat výlukový grafikon v datech.
Zpoždění nastaveno na maximum (60 min). Mám za to, že první den je to o náhodě. Ale pokud budeme hrát dny další i s ukládáním, příjde mi to pak stereotypní. Protože program dává vlakům stejné zpoždění. Dokonce mi znova přijelo opět u stejných vlaků přípřež s duplikačními lokomotivami. Důvodem je zpoždění znova vlaku, na který je mašina na jiný vlak. [happy]

Doporučené koleje jsou opravdu orientační. Některé jsou špatně napsaný, ale jednalo se o zmíněný rychlík na osmou kolej určený do směru VRS1. [biggrin] Program neřval o špatném směru, když jsem ho pak poslal do Vršek středním tunelem. Takže to ani nevadí, když to přehlédnu. [happy]
Někdy není na škodu kontrolovat délku vlaku a koleje, na kterou by měl přijet pokud možno kratší vlak (10-20m) na delší kolej. Důvodem jsou hlavně přepřahající soupravy nebo úvraťové vlaky (končící a výchozí jednotky). Pokud ovšem přijede vlak, který obsadí obě koleje. To program zpracuje v pohodě. Pokud kolej předchozí opustí a ocasem stojí mezi, tak je to pak na nouzové zkrácení. Problém není ani tak u toho zpracování, ale vlak se snaží co nejvíc se vměstnat na celou kolej, což je problém. (fíra asi zapomněl, že je delší a měl zastavit uprostřed nástupiště nebo to přejel až ke klacku) [crazy][proud]
Noční klid (0h-4:30h) doporučuji zrychlit čas, jinak nuda v noci. Bohatě stačí trochu zrychlit, když se dlouho nic neděje. Při nejvyšší rychlosti se program chová nekorektně. Sice pomáhá dohnat většinu zpoždění, ale i včasný vlaky přijedou s větším náskokem. [proud]
Chyby při zrychlení času zatím nehází.
Všim jsem si kolikrát, že vlak dlouhý 400m se na konci tunelu při stůj bohatě vcucl na 260m kolej. Děje se to hlavně u vjezdu z Libně. Programu to asi tentokrát divné nepříjde. [rofl]

Vlaky v úseku Balabenka - Hlavní většinou provozuji pravostranně. Pokud se stane situace, která vyžaduje rychlé jednání, aby se zbytečně nezpozdil vlak (nával), provozuji průběžně nebo jako provoz VRS3,VRS5 (levostranně jsem to nezkoušel, ikdyž by to teoreticky šlo).
Většinou jednokolejně do přímého směru. Jsou jen dva tři motorový rychlíky MR114x, co jezdí z/do Vysočan levostranně. Pro ty je určena ta výhybka před tunelem u Balabenky.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 3-2010
Jak koukám na ty výluky...Negrelliho viadukt je na dva roky v rekonstrukci. Bylo by zajímavé vést ten odklon i v Multi-7. [andel] Když už ovládáme i odbočku Balabenku. [vypravci]
Pátek, 21. července 2017 - 18:15:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2016
Ahoj chci se zeptat zdali je už možno hrát Multi i na Win 10?
[tramvaj][masinka]
Tajemný_em
Sobota, 22. července 2017 - 11:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3379
Registrován: 5-2002
Je. Proč to nezkusíš?
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Středa, 26. července 2017 - 14:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8412
Registrován: 9-2002
Asi jsem prisel, kdy se deje mnou popsana situace z prispevku 8329 a 8383:

Neberte cervene podbarveny vlak, dokud neni volnost trate.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.