Diskuse » Archiv 2017 » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi předcházející | další

Gordikon + Multikon + Multi

dolů

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 31. 01. 2017 stepanb 60 31-01-17  18:25
Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 13. 03. 2017 Jirkacom2 60 13-03-17  20:25
Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 26. 07. 2017 Agent 60 26-07-17  14:07
Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 26. 12. 2017 Davcus 60 26-12-17  13:44
   autor příspěvek
Tajemný_em
Úterý, 26. prosince 2017 - 14:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3497
Registrován: 5-2002
Nevezme. Pokud vím, Multi-- si bere data z grafikonového textového souboru GVDxx.DAT. Přiložené gify (grafikonové plachty) jsou jen výstupy právě z těch texťáků. Až napíšeš vlastní grafikon, můžeš si programem Grafik ty gify vygenerovat taky.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Úterý, 26. prosince 2017 - 14:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2016
Ten vlastní grafikon napíšu jak?
Tajemný_em
Úterý, 26. prosince 2017 - 15:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 5-2002
Na oficiálních stránkách je návod.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Úterý, 26. prosince 2017 - 21:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 687
Registrován: 3-2010
Mám pro vás dobrou zprávu: Koleje 14, 16 a 34 sice vlak neprotáhnete, ale posun protáhnout jimi jde. [crazy] [wink]

EDIT: Pro autora: Je opravdu nutné tam mít posun mašiny z DKV do KSO? Neustále to behem dne jezdí jen tímto směrem. To už je otravné. K čemu to jest? Zdá se to, jako okružní jízda DKV-KSO [crazy] [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
55p
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 6-2009
Mám podobný problém jako Mipol, ale s vlakem 62670. Vyjel někdy po půlnoci z neděle na pondělí z Velimi a má napsáno, že jede z KHH do VOS. Nečekaně se mu nechce vjet do stanice :-)

@Jirkacom2: Jo, je :P Aspoň se o u toho nebudeš nudit.

A stejně si myslím, že p. Konrad má simulátory hotové na několik let dopředu a jen je postupně vypouští :-)
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Ficklip
Úterý, 26. prosince 2017 - 22:32:34  
Neregistrovaný host
109.80.118.172
S těmi přetahy DKV - KSN souhlasím, že jsou otravné. Ale je to jako při večerní š-pičce v Ústíkonu, když má člověk vnější plné, a neví, kam kouknout dřív, aby ještě protahoval mašinu z depa ke sviním negramotným jedněm (SN1). (-:

Co se týká Kolínkonu, je krásně náročnej, ač na můj milený Ústíkon nemá. Jen mne teď dostalo, že když jsem si ráno vzal jeden z VOD 93##, co přechází na spěšňák 190#, že mi odvěsil na kusé (je to snad 109.) mašinu a ... no a co dál? Furt nic. Zklamalo mne, že nemůžu znásilnit právě tu mašinu DKV - KSN a použít ji, jako to jde jindá. Na tom jsem musel startovat znovu. Stál bych o to, že to půjde vždy, neboť hlášení "Chybný příkaz. Vlak bez lokomotivy." to moc nezachrání.
55p
Středa, 27. prosince 2017 - 09:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 6-2009
Ještě jedna chyba, vzal jsem Pv (cca 1:30 v pondělí) z Ratboře na 106. kolej a vlak se ztratil - vezl jsem na něj zálohu a najednou namísto vlaku čekajícího na posun byla jen bílá kolej. Ještě se mezi tím šipka ---<--- na 12. koleji objevila v KSN, kudy jela Z1 na 106. a pak definitivně amen.

save:
application/octet-streamulozena hra
ZAZ_08O.340 (214.9 k)


Nakonec tedy jsem nechal dojet Z1 na 12., tam se zjevil posun! (přestože předtím byla volná), který se teď rozřazuje. Nádraží duchů?

Hm, tak stejně na tu 106. nejde vjet s Z1, ani přes 14bK. Cestou se nějak špatně přebere, že se posun vynuluje a hra zasekne.

(Příspěvek byl editován uživatelem 55p.)
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
55p
Středa, 27. prosince 2017 - 13:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 6-2009
Pokud jsem Pv od Ratboře vzal na 108. kolej, bylo vše v pořádku. [vypravci]
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Ficklip
Středa, 27. prosince 2017 - 14:18:11  
Neregistrovaný host
109.80.118.172
Komu se to děje taky?

Jede mi náklad od PU a já ho chci vzít po I/38 (rozuměj kolej 38a, po obchvatu Kolína (-: ). Kliknu na vjezdové od Záboří, "zapomenu" kliknout na hlavní návěstidlo na té 38a koleji, a dál kliknu na 42. kolej. Cesta se mi postaví na kolej 2.

Trochu mi to připomíná jeden Gordikon, kdy vlaky CHI-BSN mohly jet úplně křížem přes Pendolino kolem ústředního stavědla a byl tam zeleno-červený nebo plně zelený nebo plně červený kříž. Asi ňáká osmóza či co. (-:

A taky jsem zapomněl poděkovat za zábavu, které jsem se za tolik let ještě nenabažil.
Středa, 27. prosince 2017 - 16:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 3-2010
Já třeba psal výše, že rychlík od Hory na Prahu jsem klikl na odjezd a následně trasu na Velim a cesta vedla přes Labe (zast.Kolín-Zálabí) až ke klacku u vlečky. [crazy]

Lepší dělat serii návěstidel a pak kliknout na směr a cesta se dobře postaví. [wink]

Trochu zmatečně vypadá osobák, který staví na zastávkách. Vůbec se neděje nástup (žádný čekací rámeček). Někdy mám pocit, že to osobák možná projede, ty zastávky. [crazy]

Ovšem, pokud klikáš před zastávkou a pak následně na 38.kolej (např.), tak cesta se postaví správně. Neplechu dělá stavění od posledního do odbočky.
Ficklip
Středa, 27. prosince 2017 - 18:15:32  
Neregistrovaný host
109.80.118.172
Já to četl, ale moc jsem se tomu nevěnoval, protože jsem to nepobral.

Jaký rychlík? Brno - GJ - Praha? Nebo pravobřežní naše Ústecké? Vždyť Zálabí je jen na jediné trati. Nelze tamtudy postavit cestu do Velimě...

Nebo se Tě děje, že stavíš cestu směr Velín, ale ona tam naskočí cesta směr VOsek?
Středa, 27. prosince 2017 - 18:30:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 12-2007
Jirkacom2:
díky za odpověď :-)
Ano posun DKV-KSO je poněkud "navíc".
Ano, složené vlakové cesty si to dělá trochu záhadně. Já stavěl od Záboří n. L. na 108 kolej na jedno kliknutí a vlaková cesta se mi postavila přímo rovně na 102. Spíš bych čekal, že to udělá "Chybný příkaz".
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Středa, 27. prosince 2017 - 18:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 3-2010
Ficklip: Přesně tak. Postavím ze 114.k přímo na Velim a cesta jede přes Labe k Oseku. [crazy]

Rop: Není zač. [wink]

DKV-KSO jezdí neustále dokola a je to až otravné. Někdy si říkám, kolik mašin asi bude v depu. Asi je čarují. [biggrin]
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 10:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 3-2010
Na obr. níže je znázorněn rychlík 675, který přijel k nástupišti 4 na kolej 110. Zvláštností jest situace, která vyžaduje pro delší soupravy variantní bod u hrany nástupiště znázorněný přímo za vlakem. Rychlík z Prahy do Brna přes Vysočinu je dlouhý 170 metrů, ale kolej je o 30 metrů kratší. Nástup a výstup vyžaduje, aby vlak byl celý na nástupišti. Na obrázku můžete vidět i ostatní variantní body pro variantní cesty. [wink]

image/bmpR 675
Obl_08_281217-104413.bmp (1920.1 k)
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 11:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 3-2010
R 914 z Brna do Prahy. Nevím jestli se dá obsluhovat ve skutečnosti takto:

image/bmpR 914
Obl_08_281217-112009.bmp (1920.1 k)
55p
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 13:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 6-2009
To máš takový problém vzít dlouhý R na dlouhé koleje? V obou případech by se to tak dalo vyřešit.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 692
Registrován: 3-2010
No, některé situace řeší tuto nouzi. To když dispečer se věnuje jiným situacím a hle: Rychlík se řítí do narvaného nadražíčka. Ten osobák už za chvilku měl odjezd. Není ani čas ho odstavovat. U prvního měl současně projet i ten nákladní vlak. Což by takhle moc řešit nešlo, ale proč takhle nevyužít té desáté. U 914 jsem testoval, jak to bude vypadat. No řešení z Hory je horší pro případ odjezdu ze 12.koleje na Horu. Ale zpracovat se to koukám dá z obou stran. [crazy][wink][proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 14:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 4-2003
Jirkacom2:
"R 914 z Brna do Prahy. Nevím jestli se dá obsluhovat ve skutečnosti takto:"
V reálu se 110k pro dlouhé rychlíky používá zcela běžně. U vlaků do Prahy je to trochu nešikovné, protože se využije sotva půlka hrany, nicméně když je volný úsek na zastávku, postaví se odjezd a rychlík zastaví mašinou až za Lc110. Pro rychlíky do KH je v reálu ještě jeden cesťák Sc110c, ke kterému se staví cesta a pak se rychlík bez problému vejde, byť za cenu neprůjezdné spojky ze 112k do 108k.

Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 16:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 3-2010
Ale v simulaci je lepší obsloužit s červenou. Když postavím průjezd, tak je problém obsloužit 110.k, protože vlak se na ní nevejde a projede celou kolejí. Vtip je v tom, že pokud stavím průjezd nástupištěm a vlak má zastavit a obsloužit, tak se musí vejít celou soupravou na dopravní kolej. To je podmínkou zastavujících průjezdů. Já to dělám v obou případech tak, jak jsem to sem výše dal. Spíše bych tu 110. využil jen pro dlouhé rychlíky směr Kutná Hora. Pro směr opačný to sice zpracuje též, ale tam se to mocka nevejde s posledním vozem.

Zajímavé je, že verze pro DOS má tu kolej dlouhou 180m. Tady je dlouhá o 40m méně.

55p: Laik by takto uvažoval vždy, ale ve skutečnosti se opravdu více využívá 110.k, protože z/do Prahy to neblokuje polabskou trať na Velký Osek.

Ovšem k té průjezdnosti ve křížení u 4.nást. se zřejmě pracuje s novými výhybkami na Zálabí. Alespoň se plně využije levo a pravostranný provoz přes řeku Labe. Někdy pomůže i předjetí osobáku na zastávce pomocí odbočky na vlečku. Ta je 60sátková. Ostatní jsou 40kový. Pokud je nechceme využívat, autoblok zajistíme k zastávce.

Ovšem předisponování tu funguje taky. Takže lze jezdit i levostranně na vstupech. [wink]

EDIT: Mám otázku. To už všechny osobáky S1 obrací v Kolíně? To není žádný průjezd do Pardubic? I ty Sp 19xx mě ještě více zarazili, že otáčí zpět do Prahy. [crazy]
Většinou pro přestup využiji koleje 100 pro obraty Pardubice i Praha. Pro Pražský obrat je to 60ková rychlost na zastávku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
55p
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 17:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 6-2009
Na 110. se v pohodě vejde R od ÚL, na 112. se pak vystřídají oba R Pha - KH a máš přestup hrana-hrana [vypravci]

protože z/do Prahy to neblokuje polabskou trať na Velký Osek.
Stejně ti tu trať prakticky zablokuje - vlaky od VOS do ZNL si s R do HB kříží cestu a vlaky do KHH bys stejně nepustil před R.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 17:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 694
Registrován: 3-2010
Rychlíky na Ústí odjakživa ze 116.k. Vecpou se tam tak akorát. Nechápu, že musíme obracet mašinu, když jezdí ve skutečnosti se Syslem.

Vlaky s pobytem delší jak 20min se hodí přemístnit posunem. Osobáky S2 se tu střídají. Lze je ukončit na čtvrtém a otočit na nákladním na páté. Stíhá se to i na půlhodinový pobyt. Počkat na výstup zhruba 8min a sunout na otočení. To samé platí pro MSp 18xx. Jen nechápu, že ti Elfové jezdí pořád sólově, když jezdí dvojitě ve skutečnosti. Nebo se mýlím? [proud]
55p
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 21:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 6-2009
Mýlíš, na S2 jezdí do Kolína sólo ešusy, zdvojuje se až v Nbk. Na S1 jezdí ráno sóla (což je divné) a odpoledne dvojčata. Nejspíš relikt z doby, kdy se spojovalo v Poříčanech, ale tam se spojoval jen jeden vlak za hodinu. Ze stejné doby pochází i objíždění R do UL (ať na 116., nebo 110.) i číslování dálkové dopravy, tj. +/- rok 2012.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 28. prosince 2017 - 21:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 3-2010
Aha! Já nevěděl, jaký konkrétní grafikon autor zavedl. Myslel jsem, že to bude jeden z těch novějších za poslední doby, co na S2 jezdí již pravidelně dvojice do Kolína. [proud]
Mě bylo divné, že to jezdí takto zvláštně. [crazy]
Já znám řády po rok 2005, kdy jezdil přes Lysou ještě na pravidelném grafikonu žabotlam. [happy]
Pátek, 29. prosince 2017 - 12:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 1-2004
Tušíte někdo, jak odbavit vlaky vzniklé v odjezdové skupině (14, 16, 34)? Stále marně čekám, kde a kdy se zjeví ona vlaková lokomotiva. Čas odjezdu vlaku už uplynul.

Vlak:
Rn 59535: 440 m,90 km/h,KSN-KHH /Z KSN,DIF.:+40
Kolej:
KSN 34K,730 m,59535 BEZ LOK.
Pátek, 29. prosince 2017 - 13:13:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 3-2010
Mě to jde normálně. Pokud bude hotová souprava, ohlásí se zátěž koleje zprávou a pak se čeká na mašinu. Obvykle přijede s nějakým vlakem nebo z DKV.
Tvá mašina by měla jet z DKV. Ono to špatně informuje o mašině z DKV. Až ti něco přijede od DKV, zahlásí se to. [wink]

Nicméně těmi kolejemi se dá projet posunem. Má to háček: Při stavění posunu radši počkat, až zaleze posun do té koleje a až pak mu postavit cestu další. Zkusil jsem průjezd mašinou přes 34.kolej a dělalo to psí kusy. Ani to nevyjelo na tu kolej a hned vyjela i z té 34.k. Po sekundě či dvou sekund lítaly chybový hlášky a pak mi hra spadla. Takže posun na koleje povolen, ale obezřetně. Samozřejmě nesmí u průjezdu těch kolejí být aktivní práce na spádu. [wink]

Trochu mě překvapilo, že dopoledne nákladní prázdný a na poledne se sjelo spoustu nákladů s hláškou "Strídání na OSE". Samozřejmě hned nákladní plné vlaků a další se hrnuli. [crazy] [biggrin]
Pátek, 29. prosince 2017 - 14:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 3-2010
Mám tu opět další chybku. Na obr. níže je vlak Pn 69762, který vyjel na čas. Znázorněn na trati u Velimi. Chyba je taková, že sotva odjel z odjezdové koleje, hned za ním se objevil duplikát s náskokem 705 minut. Nicméně tento duplikát vyjel až za půl hodiny a měl na odjezdu do Velimi 34 min. [crazy]

image/bmpPn 69762
Obl_08_291217-133335.bmp (1920.1 k)
Pátek, 29. prosince 2017 - 16:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 3-2010
Koukám, že za tím duplikátem je tentokrát jiný vlak a je už hodinu zaseklý v odjezdovce. Nějak se to asi rozbilo. [crazy]
Pátek, 29. prosince 2017 - 22:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 3-2010
Ano, rozbilo se to na vjezdu u odjezdové koleje pod 34.kolejí. [proud] Vlak za duplikátem dalších cca 3 hodiny sekeru a za ním další vláček a ani za dalších pár hodin ještě nevyjel. [crazy]
Tatík47
Pátek, 29. prosince 2017 - 23:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2008
Mirekm
Tušíte někdo, jak odbavit vlaky vzniklé v odjezdové skupině (14, 16, 34)? Stále marně čekám, kde a kdy se zjeví ona vlaková lokomotiva. Čas odjezdu vlaku už uplynul.

Vlak LV (lok) na dopravní koleji změň na posun. Někdy "poslechne" hnedle, jindy napotřetí.
Najeď s lok. na vlak a dej příkaz "svěsit".
Sobota, 30. prosince 2017 - 08:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 1-2004
Jirkacom2: Tvá mašina by měla jet z DKV.
Jediné mašiny přicházející z DKV byly zatím (10 simulačních hodin od 16 do 2 v noci) *KSO, ale takové k soupravě připojit nejdou.

Tatík47: Vlak LV (lok) na dopravní koleji změň na posun.
Jakože ukrást projíždějící Mim.Lv? Tak nakonec proč ne, když má stejný směr. [happy] Udělal jsem to, a vlak s +168 minutami konečně odjel. [vypravci] Děkuji!

K chybám reportovaným dříve:

Po půlnoci simulačního času se začalo hlásit zpoždění vlaků ve Zprávách. Do té doby tam žádné zpoždění nebylo a musím říct, že mně to v tomto typu simulace (uzel) vůbec nevadí, protože do vytištěného grafikonu, na rozdíl od „traťových“ Multikonů stejně nekoukám. Asi by bylo ideální, kdyby se dalo v nastavení vybrat, jestli zpoždění do zpráv zahrnout.

Potvrzuji problém s půlnočním vlakem 63990. V pořádku odjede, ale jeho číslo zůstane viset na vstupu z odjezdové skupiny. Po dvou hodinách měl jet odtud další vlak (konkrétně 47290, vstup z KSO 2:01). Kolej před návěstidlem (32K) zčervenala a po postavení vlakové cesty vyjel opět vlak 63990 a u odjezdové koleje se objevilo nové číslo 47290. Ten má jet podle JŘ teď, ale asi opět hned tak nevyjede…



(Příspěvek byl editován uživatelem MirekM.)
Sobota, 30. prosince 2017 - 13:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 3-2010
Tatík47: Jak se líbí novinka Kolín? Já si nemůžu vynachválit. Ikdyž to má mouchy, tak se to odjezdit dá. [proud]
Neustále je třeba osobáky na čtvrtém a pátém odstavit, kvůli průjezdům na rameni Kutná Hora - Velký Osek a Kutná Hora - Velim. Některé soupravy jezdí i na rameni Velký Osek - Záboří n.L., ale je jich pramálo.
Osobáky linky S2 ukončím většinou na 112. a po výstupu odstavím k odjezdové skupině. Po odjezdu Rychlíku do Velimi opět postavím S2 na 114. To samé platí u MSp dlouhém 50m, pokud není volno na 110. nebo 116.
Ústečák prsknu většinou na 116. a osobák na Horu obracím na 110. a pokud má dost času, tak ho i odstavím.
Snaha obsloužit nástupiště čtvrté pro Horu a páté pro Prahu a Osek. Někdy výjimka čtvrté pro Prahu, což se zdá pro Nymburskou trať volnější na páté nástupiště. Pokud chci využít těch nových výměn na Zálabí.

Mirekm: mám za to, že to bude viset do té chvíle, až nastane čas do dalšího vlaku. Zas to zasekne pro další vlak. Na souhlasu se mrkni F3, kdy jede další vlak. [wink]

EDIT: Právě pod tím zaseklým vjezdu odstavuji osobáky VOS. [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
pařan
Sobota, 30. prosince 2017 - 20:34:36  
Neregistrovaný host
82.99.130.2
Kolín se povedl, ale mám problém s vlakem Mn 85959 z Ratboře. Má délku 110 m, pošlu ho na kolej 108 a postavím cestu pro posun lokomotivy. Najednou se zkrátí na 70 m. Když lokomotiva odjede, tak mně z koleje zmizí. Když se podívám na informaci o koleji, tak tam vlak je. Ale lze na tuto obsazenou kolej postavit cestu pro jiný vlak.
Zkusil jsem druhý pokus nechat lokomotivu zatím u vlaku a počkat až přijede záloha. V obou případech, když přijede záloha pro posun, tak se mně program zablokuje. Je to v čase kolem druhé hodiny v noci.
Má s tím taky někdo problém?
Tatík47
Sobota, 30. prosince 2017 - 21:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 11-2008
Jirkacom2
.. neustále je třeba osobáky na čtvrtém a pátém odstavit, kvůli průjezdům ..

Vidím, že jsi tomu propad jako já.
Kolín na jedničku, pokud nepřekvapí, přidám hvězdičku ...
K odstavení souprav nebo lok. používám koleje, označené v kolejišti žlutě.
Nepřekáží (ani při delším stání) a samy se připomenou včas před pravidelným odjezdem (viz obr.)

Mirekm

Dá se to využít i v případě, kdy si "zazdíš ve šturcu" lok. na objetí (např. Os 1900), jako se to povedlo mně.
Lok *1900 co pak zůstane, by mohla jít jako přípřež na stejný vlak příští den, což ale zatím nemám ověřeno.
Ale klidně může zůstat "odložena" v nepotřebném šturcu.
Sobota, 30. prosince 2017 - 23:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 3-2010
38a nepoužíváš? Nechce se mi věřit, že náklady blokující Expresy od Záboří protahuješ dílnama. [biggrin]

110a je poloviční cestovní a je dlouhá pouhých 50m. Ten používám na odstupující mašiny od Hory na KSO nebo DKV. Tu spojku vlevo 110b dlouhou 160m - odstavuji osobák do Hory. Hodinový osobák odstavím třeba tam u odjezdového. Ale na druhou stranu, stačí využít V.nást. pro manipulaci se soly, jsou tam akorátní manipulační koleje mezi nádražími.

Pak sem objevil chybu při průjezdu mezi kolejemi 44 a 116. Navíc ta výhybka na šturc nefunguje přestavění. Další chyba je průjezd přes řeku. Občas se rádoby po opuštění koleje 114d zasekne konec nákladu, ale pak záhy hned zmizí. Trochu mi to připomnělo chybu touto spojkou u starého Kolína. [proud]

Odstavit vlaky lze i u Radboře. Je tam taková odstavná plocha. Též se dá šibovat i do šturců veprostřed nádraží. V neposlední řadě se dá nouzově použít i šturc u pahrbku. Dá se tam manipulovat i nákladem. Takže špatné rozhodnutí se dá takto nouzově vyřešit. Zvláště u kutnohorského nákladního se to dá přehltit vlaky jedna dvě. [proud]

S tím spěšňákem 1900 je problém nejvíc. Koukám, že se nedíváte jestli konečný vlak je nebo není jednotka. Tento vlak bohužel zamotá hlavu všem [crazy] , kdo je zvyklý na jednotky. Nicméně pár vlaků od Záboří taky objíždím mašinou. [proud]

Ještě jedno místo se dá použít na odstavení jednotky - spojka na Velim. Je to rádoby šturc za tou dvojvýhybkou, dlouhý to jest 110m. Cesta do Prahy lze přes variantní bod u koleje 102. [wink]
Odstavovat lze i na Zálabí. Nebo vyloučit jeden most přes řeku. Oba jsou dlouhý 390m. [rofl] Do nádraží lze přes most i variantou u kříže.[wink]

Zarazilo mě, že kolej 107 je dlouhá pouhých 100m. Nelze na ní ukončit dvojče. Kdežto šturc pod ním je dlouhá dost. Jen je škoda, že ty šturci vedle ní jsou jen pro sola.

Další chybou jsou koleje, pomocí kterých vjedete dlouhým nákladem, aby nepřekážel jiné dopravě. Např 110 a 110a. Dohromady 190m, plusminus 50m navíc na té výhybce mezi nima - v pohodě se do nich obou vcucne 570m dlouhý náklad. [crazy]
Nebo 104 a 104a dohromady dá suma sumárum 450m a taky vcucne 570 jako nic. [proud]
Tatík47
Neděle, 31. prosince 2017 - 04:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 11-2008
Jirkacom2

Taky se mi nechce věřit,že jsem to takto označil [nene]. A tak jsem to chtěl mít hezký,
takový transparentní [andel]. Opraveno (viz obr.)

Neděle, 31. prosince 2017 - 11:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 5-2013
chtěl bych nahlásit jednu chybku v multi 2. Pokud chci ve Svojšíně připojit z plzeňské strany(nebo i od lokálky) postrk, nejde postavit posun na 5 kolej
[blesk]242 213[tramvaj]362 001[satan]
Shar
Neděle, 31. prosince 2017 - 12:54:52  
Neregistrovaný host
185.138.44.10
Chtěl bych se zeptat u Multi 7 - hlavák, mi skoro neustále padají procenta... A já nevím čím. V deníku nic není. Nevzpomínáte si, když jste to hráli, čím by to mohlo být? Začal jsem hrát o půlnoci, dokud byla malá frekvence vlaků, tak pořád 100 %, po čtvrté to začlo padat... Sice pozvolna, ale padá...
Asi někde dělám nějakou "systémovou" chybu...
Neděle, 31. prosince 2017 - 15:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 3-2010
Tatík47:

Moc si to nevylepšil. [lol]

Co pahrbek? Tam zrovna nejvíc jezdí od Hory na zpracování. [proud]

Ikdyž moc na zpracování není. Sotva něco přijede a hned to zpracuji, ať to nepřekáží. [andel]

Spojku 38a využívám hlavně na průjezdy vlaků ramene VOS-ZNL. Konkrétně Mimořádky bez OSY. Některé LV, co projíždí a překáží Expresům. [wink]

Někdy protáhnu přes pahrbek i mašinu na Kutnohorský náklad. [vypravci]