Diskuse » Archiv 2017 » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi » Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 26. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Gordikon + Multikon +... do 26. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 28. července 2017 - 13:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8419
Registrován: 9-2002
Haraju Multi 1 a... mrknete, co se stane s R 293. Screenshot jsem nestihnul, tak aspon takto.
application/octet-stream
ZAZ_01B.339 (143.2 k)


(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 28. července 2017 - 18:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 666
Registrován: 3-2010
Tahle kuriozita se snad nedá típnout, ta se musí ukázat. [biggrin]
Pondělí, 07. srpna 2017 - 13:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 2-2010
Potřebuji poradit. Poprvé hraji multikon a vybral jsem si pro studium dálkovinu Plzeň-Cheb. A potřebuji poradit. V 8:15 přijel náklad od Chebu, který ovšem potřebuje z Lipové postrk, ovšem ten tam nikde nestojí a prostě mi klidně zablokuje v Lipové kolej na celý den, protože žádná loko nepřijede. Dělám něco špatně? Dále náklad ze Svojšína do Boru prostě nechce odjet, je celou dobu podbarvený a nehne se. A když přijedu s nákladem do stanice a potřebuji udělat obrat, jak se to udělá, podle manuálu mi to nejde. Omlouvám se moc za tyhle otázky, ale už si po několika hodinách opravdu nevím rady. Děkuji. ps: mám Win 8.1
Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: http://traveltrainprod.blogspot.cz/
Pondělí, 07. srpna 2017 - 14:49:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 8-2008
V simulaci Plzeň - Cheb máš lokomotivy na postrky hned od začátku a ty musíš používat, žádné další nepřijedou. Pokud přidáš na vlak postrk, musíš ho pak zastavit ve stanici Lázně Kynžvart a počkat, než přijde zpráva, že můžeš postrk odvěsit. Samotné odvěšení, ale můžeš provést i v nějaké další stanici, jen je třeba si dát pozor, aby vlak s postrkem neodjel z oblasti, abys nepřišel o postrkovou lokomotivu. Pokud je lokomotiva v jiné stanici, než potřebuješ, dej ji na dopravní kolej, klikni na ni pravým tlačítkem myši, v menu vyber "čís" a klikni na stanici, kam chceš lokomotivu poslat, z posunu se změní na vlak a do dvou minut bude připravena k odjezdu. Někdo tu psal, že mu odvěšování postrků nefunguje, ale u mě bez problémů.

Pokud jede vlak z Plzně do Boru a není to manipulák, musíš ho ve Svojšíně objet. Po příjezdu se lokomotiva sama odvěsí, ty vlak za použití posunových cest objedeš a po nějaké době (do deseti minut) bude vlak připraven k odjezdu. Pokud se jedná o pravidelný vlak s jízdním řádem, bude čekat na čas odjezdu (neodjede s náskokem).
Pondělí, 07. srpna 2017 - 19:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 2-2010
ad Tnsm: Asi jsem úplný debil, ale jak spojím tu postkovou loko (hlásí se jen jako červená čára bez čísla) se soupravou. Zkoušel jsem různý posun a vždy to dělá, že se to snaží vytvořit jen dopravní cestu. Děkuji
Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: http://traveltrainprod.blogspot.cz/
Pondělí, 07. srpna 2017 - 20:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 8-2008
Tu lokomotivu musíš dát na konec toho vlaku, ona už se pak automaticky připojí. Posunovou cestu postavíš tak, že na počáteční bod (návěstidlo) klikneš prostředním tlačítkem myši (pokud nemáš prostřední tlačítko myši, můžeš použít ctrl + levé tlačítko myši).
Pondělí, 07. srpna 2017 - 20:23:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 3-2010
Postrky: Když nikde v oblasti, kterou ovládáš nejsou - pravděpodobně jsi je odeslal na nějakým vlaku pryč z ovládané oblasti. Simulace ti do oblasti vždy pošle náhodný mimořádný LV (značený "mim. LV 7xxxx 20m) - toho stačí zastavit a takříkajíc ukrást. Prostř. tl. myši "LV-posun". Pokud program hlásí chybu, zkoušet dál, dokud program nepovolí změnu LV na posun. Pak posun (značený *?????) máš k dispozici na jakoukoliv práci pro něj, v našem případě práce pro posun.
Pondělí, 07. srpna 2017 - 23:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 491
Registrován: 1-2004
Trs2004: Nebylo by jednodušší a správnější si napřed přečíst návod, než vůbec začnete hrát a následně psát (zbytečné) dotazy? V návodu najdete nejen odpovědi na Vaše otázky, ale i spoustu dalších velmi užitečných a zajímavých informací.
Pondělí, 21. srpna 2017 - 22:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 671
Registrován: 3-2010
add posuny a postrky s mašinami značenými *????? nebo vzácně i *disp.:

V oblastech vyrobených autorem (Jan Konrad), ať už reálné tratě nebo smyšlené autorem (jak sám autor uvádí "podle jeho jízdy na kole"), jsou kopcovité úseky vyžadující u velmi těžké nákladní dopravy (nebo velmi vysokým sklonům kopce) postrk (zpravidla vedených jednou lokomotivou v čele). Simulace v počátcích nasimuluje prvotní mašiny (zn. *????? - min.1, max.5 kusů pomocných lokomotiv, podle délky potřeby v daném úseku) tam, kde jsou spíše potřeba. Většinou zdola nahoru (vracení pomocné mašiny zpět do údolí). V opačném případě je úsek vyžadován u obou stran postrk (s možností přeposlání samotných mašin na druhý údolí k další potřebě - při vysokém náporu v jednom směru).

Pokud není žádná mašina k dispozici, simulace simuluje i náhodné LV vláky (zn. Mim.Lv XXXXX vedené většinou z jedné strany oblasti do druhé strany oblasti. Není psáno, že nelze nic ulovit pro potřeby vlastní v dané oblasti. Program sice upozorňuje chybovou zprávou "Nelze měnit", ale po nějakém tom hádání a opakované zprávě, program povolí (Moudřejší ustoupí a uživatel táhne svou) [proud]
Pondělí, 21. srpna 2017 - 23:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 3-2010
Co se ukládání týče (platí u všech simulací):

"Jak si zpoždění nastavíte, takové bude stejné zpoždění u vlaků, které měli i v předchozích dnech. "

Program nastavi první den u vlaků náhodné zpoždění a tak to bude i v následujících dnech staticky nastaveno. Nečekejte, že náhodně přepočítá jiné zpoždění, případně ho úplně zruší (že vlak pojede načas je zbytečné se domýšlet).

Bohužel u půlhodinových taktů bude i metro vlak, ikdyž je vlak dvojice (spojení dvou jednotek - vysokokapacitní vlak).
Hraji už několikátý den Multi-7 (Praha hlavní nádraží) a poněkolikáté stejný ranní vlaky linky S7 (od Smíchova na Libeň a zpět) - první dvojice elefantů 30min zpoždění a další vlak opět dvojice elfů načas (ranní průjezdní interval osobáků 30 min). Docela metro každé ráno u linky S7 [proud]
Pokažde půlnoční první ranní osobáky ze všech směrů soustředěných na přestup na hlaváku - Linka S2 má pořád 58min zpoždění (takže pořád chudáci cestující nemají přestup na ostatní osobáky). [crazy]

Na žádné duplikáty jsem nenarazil (ohledně spojení/rozpojení jednotek) - pouze u zpožděných vlaků, vždy duplikát u výměny lokomotiv (pokud jí opět pošlu pryč, zase přijede druhý den znova dvakrát).
Mašina na Ex143 (prav.odj. 4.19 ráno směr LI1) jsem obsloužil jen v pondělí ráno, pak už duplikát stojí ve šturcu další dny (asi jezdí jeden den v týdnu).
Pár takových mašin se mi na hlaváku sešlo na záloze. Mám nutkání je odeslat pryč, ale tuším, že stejně přijedou znova dvakrát, tak si je nechávám jako zálohu (nebo je nechám stát na věky ve šturcu).

Zpoždění je fajn zpestření, ale propočet je jen počáteční u vlaku a pak to zůstane, dokud vás to nepřestane bavit. Proto je lepší zapnout a při vypnutí hry neukládat, aby zpoždění bylo opravdu reálně náhodné (hlavně zejména u hlavákonu v noci je to o ničem).
U hlavákonu doporučuji dobu mezi 4 hodinou ranní (první ranní vlaky na rozjezd plného provozu) a 1 hodinou ranní (odjezd půlnočních prvních osobáků s možností přestupu) s náhodně nastaveným zpožděním mimo nastavení nuly (zrušení zpoždění).

EDIT: Dodatek k předchozímu příspěvku - postrky: Pokud nelze u mim.LV aplikovat změnu pomocí menu středního tlačítka (LV-posun), stačí držet klávesu F8 (tou lze taky rušit LV na posun) [wink]


(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 16:50:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 334
Registrován: 3-2012
V Multi-3U se mi uloží maximální jenom záznam B a víc ne (C,D,..), nevíte kde by mohl být problém?
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 20:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 3-2010
Zdravím, po dlouhé době:

roky 280: O druhé etapě zrekonstruovaného prvního koridoru se ví, že jsou problémy s postrky. Zdá se, že autor má, u této simulace, ještě, co poupravit. Pokud na těch problémech pracuje.
Hlavák je celkem v pohodě. Pár chyb by se taky našlo, ale na závadu to ani není.
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 21:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 10-2016
Ahoj mám problém, když spustím Multi-7 tak se mi normálně načítá a potom se nic nezobrazí prostě je černá obrazovka a nevím co stím. Tak jestli mi někdo pomůže?
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 22:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8596
Registrován: 9-2002
roky280:
"V Multi-3U se mi uloží maximální jenom záznam B a víc ne (C,D,..), nevíte kde by mohl být problém?"

S timhle problem nemam.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 10. listopadu 2017 - 18:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 12-2007
Diky za verzi 3.39, zatizeni CPU spadlo i pri hrani pres wine z konstantnich 100% na maximalne 10% ve spickach

Notebook diky tomu nevari a vydrzi dele na baterii
Sobota, 11. listopadu 2017 - 20:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2011
Ahojte je nejak vyriešená kompabilita simulácia pre WIN 10 x64 na build 1709? Dakujem
Tatík47
Neděle, 12. listopadu 2017 - 17:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 11-2008
zdenda007 Ahoj mám problém, když spustím Multi-7 tak se mi normálně načítá a potom se nic nezobrazí prostě je černá obrazovka a nevím co stím. Tak jestli mi někdo pomůže?

Najdi tento příspěvek uživatele fibou

Úterý, 23. února 2016 - 20:18:51
https://www.k-report.net/diskuse/archiv2016/238/274-archiv-1.html
Středa, 15. listopadu 2017 - 21:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 3-2010
zdenda007: Já na XP měl problémy většinou interní, tzn. na vině byly win XP. Stačilo vyhledat problém v systému a vyřešit ho. To přepínání rozlišení může dělat neplechu v systému XP. Stačí přeinstalovat grafickou kartu (jedná se o poslední podporu před zrušením podpory XP) a vše jede normálně. Grafika se snaží aktualizovat, ale podpora je již na XP skončena. Je to problém automatické aktualizace. Já ji zrušil, protože není podpora XP aktualizací. Jenže grafika se snaží soukromě kontaktovat výrobce a tam bude problém u podpory XP. Občas mě to pozlobí. Naštěstí v tomto roce se to ani nesnaží aktualizovat. Problém na XP je aktualizace grafiky. [crazy][happy]
Bocheer
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 9-2004
Ještě k těm postrkům:
kdyby to náhodou někoho moc zlobilo, malá rada:
místo postrku dejte mašinu na přípřež a nebudete mít problém s odvěšením kdekoliv !!!
Sice to není úplně "košer", ale ta výhoda odvěšení kdekoliv se hodí.
SK
stepanb
Pátek, 01. prosince 2017 - 08:48:22  
Neregistrovaný host
89.233.128.178
Tak co si přejete k vánocům? Mě by se líbila nějaká prasečina alá Kolín, ať je prevobřežní polabská trať hotová [happy]
Pátek, 01. prosince 2017 - 19:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 7-2011
ja by som bol za keby sa len v stávajúcich simuláciach aktualizoval GVD [happy] a pridal viac vlakov na rozradovanie [happy]
Pátek, 01. prosince 2017 - 21:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 1-2004
Tak, tak, chtělo by to zase jednou nějakej dobrej ranžír (třeba i ten Kolín), ale určitě s nákladním obvodem [jidlo]
Sobota, 02. prosince 2017 - 18:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8609
Registrován: 9-2002
Bocheer:
"Ještě k těm postrkům:
kdyby to náhodou někoho moc zlobilo, malá rada:
místo postrku dejte mašinu na přípřež a nebudete mít problém s odvěšením kdekoliv !!!
Sice to není úplně "košer", ale ta výhoda odvěšení kdekoliv se hodí.
SK"

Ja to teda nezkousel, ale odjede to z ty posledni stanice pod kopcem bez problemu ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Blahno
Pondělí, 04. prosince 2017 - 07:41:14  
Neregistrovaný host
84.242.71.75
Byl bych rad za Plzeň hlavní nádraží, po vzoru Prahy [happy]
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 20:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 3-2010
Já přidám pár návrhů:

1) Doladit stávající chyby. Jedná se především u problému s postrky.

2) U vlaků s větším pobytem bych více pracoval se soupravou:
a) Končící vlak bych zrušil funkcí LV-posun.
b) Po zrušení vlaku by se odvěsila mašina funkcí "Odvěš"
c) mašina se připojí zpět funkcí "Přivěš"
d) Výchozí vlak se přidělí funkcí "čis.".
Je na panu Konrádovi, jestli vlaku přidělit nastálo vlak (jako bylo doposud přečíslování na určený vlak) nebo pomocí funkce "čis." dát na výběr nejbližší spoj dle času uživateli. Vznikne tak varianta pro zpožděné soupravy, kdy určená souprava nestihne včas otočit na další vlak.
Tím by se dalo i využít možnosti jiné mašiny.

3) Vlaky podle potřeby na Multi-7. Je tam jen jeden a to v 8h ráno pro vlak na Benešov.
a) možnost spojení a odpojení jednotek pomocí funkce "odvěš" a "přivěš"
b) možnost přivolat pro solo jednotku další druhou jednotku jako posilu (funkce vlaku "přivolej"). Benešovské osobáky jsou všechny solový.
c) přivolávací násvěst jde pomocí posunu z tunelu. Odzkoušeno Multi-7! Vlak jsem v tunelu na klacku zastavil a změnil na posun. Chvíli trvalo než se rozpohyboval posunem k nástupišti. Znovu zpět na vlak. [wink]
wlk
Pondělí, 11. prosince 2017 - 10:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2017
Za mne "hrbatou" 173,nebo nějaký úsek,který má i v reálu na starosti jeden traťový dispečer či výpravčí DOZ.
Pátek, 15. prosince 2017 - 12:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 1-2007
Zdravím páni,

pri poslednej verzii Gordikonu a odohratí cca 5000min v zrýchlenom tempe mi pri niektorých vlakoch nejde potvrdiť predvídaný odchod od susedov. Niekedy pomáha vlak neprijať niekoľkokrát po sebe, aj za cenu zmeškania, a potom to zrazu funguje. Nestretol sa s tým niekto ?
https://www.youtube.com/user/K6S310DR
Tajemný_em
Pátek, 15. prosince 2017 - 17:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3489
Registrován: 5-2002
Já jo, ale ve starších verzích. U 3.39 dosud ne.

Jediná závada u 3.39, kterou jsem zaregistroval, je problémové odvěšování postrků v M3U, což se tady už snad řešilo. Prostě na úvalských kolejích č. 2 a 0 bez problémů, na "vícedílných" 1. nebo 4. nepřijde zpráva o možnosti odvěšení ani po dlouhém stání (a odvěsit pk nejde ani v Běchovicích).

Ještě drobný námět na vylepšení (na pana autora): co kdyby program vedle hodin zobrazoval i aktuální den v týdnu? Třebas takhle 00:15:53 (po) . Po delších odehraných (a několikrát uložených) "partiích" se mi při půlnoci stává, že nevím, který (simulátorový) den vlastně následuje, jestli očekávat víkendový nebo běžný provoz (resp. vlaky s omezením provozu).
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Pátek, 15. prosince 2017 - 21:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 3-2010
Tajemný_em:

U hlavákonu si taky občas říkám, co zrovna hraju za den. Zvláště, když hraji třeba obden nebo po delší odmlce. Nikdy pak si nevzpomenu, který den jsem zrovna odehrál.
Teď jsem poznal, že mám pondělí dopoledne, protože mi ve 4.19 odjel Ex143, který jezdí jen v pondělí.
Mimochodem Ex143 má chybně zapsaný výměnu mašiny. Pokaždé mi v neděli večer přijel s přípřeží, přičemž po odstupu obou mašin:
Ex143.....bez mašiny (chybí info o nějaké pravidelné pro tento vlak).
První mašina pro tuto soupravu. Druhá pro odchod do PJ Libeň. Ráno cca 3.45 z VRS2 mašina pro Ex143 (zapsaná v seznamu stanice, ale odjezd ze stanice Vršovice není položka - kl.F3 na souhlasu). Odjeto i bez zpoždění (nastevení zpoždění nula minut).

Rozsutec:
Mě toto gordikon nedělá, spíše mi po delším hraní nabízí vlaky náhodně a bez ohlášení zpožděně.
Možná, že to hraješ pořád ve zrychleném tempu. To zrychlování dělám jen u Multi-7, neb od půlnoci do cca 4.30 skoro žádný vlak. Nikdy nedávám rychlost 3. To pak nestíhá propočítávat a dělá blbosti. Třeba jezdí s 3min náskokem všechno.

Ještě mě napadlo:
1) některé dny v týdnu jsou svátek. Občas by se šiklo nějak při hraní nastavit neděli a po ní třeba pokračovat normálně nebo zase neděli.
2) přenastavení zpoždění: Už několikátý den mám v záloze uloženou hru se zpožděním 60min. Pořád vše jezdí stejně zpožděně. Navíc hra se chová tak, že něco přepočítává, ale výsledek je pořád stejný každý den (hra sebou neustále škube, poznám to na pohybu myši a taky v pozadí přehrávám hudbu a zadrhává po každým škubu)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Pátek, 15. prosince 2017 - 22:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 1-2007
Jirkacom2: Pravda. Potom treba obmedzovať rýchlosť vlaku na 60%, niekedy 40%. Tiež je pravda, že hrávam s najvyššou frekvenciou vlakov, takže je dosť možné, že to proste nestíha. Skúsim ešte normálne tempo bez mimoriadnych vlakov.
https://www.youtube.com/user/K6S310DR
Pátek, 15. prosince 2017 - 22:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 3-2010
image/bmpKolej 3a varianta
Chyba.bmp (1920.1 k)


Na obr. výše je znázorněn variantní bod, který jde i do středního tunelu zadat. Nevím, jestli je ve skutečnosti v pořádku jezdit s tímto odjezdem. Vlak se takto chová tak, že jede přes spojení a ne kolej 3a, ikdyž jede přes kolej 3a.
Je to jedinečná událost, kdy kliknete na návěstidlo u koleje číslo jedna a zcela ignorujete návěstidlo u koleje 3a a zvolíte variantní bod pod ním a kliknete následně na odjezdovou kolej.

Před pár měsíci jsem podotkl, že by bylo vhodné z koleje 3a udělat nástupiště. Sice by tam se vešla pouze mašina soupravy, ale pomohlo by to návalu od Libně na kolej 1b.
Bohužel dlouhé osobáky (cca 160m) tuto kolej opustí přijede-li dvojice Elefantů na otočku od Vyšehradu a znemožní úvrať. Byl by to trochu problém u koleje 1.
Ve skutečnosti druhé nástupiště přesahuje výhybku a zasahuje cca 10m na kolej 3a.

Ještě podotknu, že v hlášení paní Anduly na hlaváku hlásí severní a jižní část u všech nástupišť. Ta severní je na všech Bé kolejí. Výjimka je snad u nástupiště 1A (koleje 11a a 13a). Tam hlásí:
"nástupiště jedna Á, kolej jedenáctá (příp. třináctá)"

U Leoexpresu je hláška:
"nástupiště jedna Bé, kolej třináctá" nebo "nástupiště jedna, kolej devátá severní část" (v případě, že je přistaven Leoexpres před budovu.

Jedna zajímavost:
Odkudkoliv přifrčí souprava MEx s naklápěcí skříní v čase příjezdu X.21 a odfrčí X.39 (v některých případech úvrať za hodinu v X.39 - především z Li do Li). Jedná se o Pendolino. Přijede vždy kolem dvacáté minuty a odjíždí vždy ve 39 minutu
Sobota, 16. prosince 2017 - 11:33:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 3-2010
Ještě by bylo vhodné ty mezispojkový části u cestových návěstidel zrušit (severní a jižní část kolejí). Možná by stačilo u hlavákonu to udělat podobně, jako u nymburkonu (nástupiště 2). Dost vlaků se snaží vecpat co nejvíce na tu kolej před sebou a tím znemožní obrat a výměnu mašiny. (Uvolní kolej za sebou, ale nenacpou se celý na kolej.)
Ficklip
Neděle, 17. prosince 2017 - 12:22:29  
Neregistrovaný host
109.80.118.172
Třeba si to pan Konrad ještě stihne přečíst. Ale když jsem to vydržel tolik let, tak to už přežiju také... Ostatně nesmyslných nařízení na dráze je... (-:

Vyženu panťák v Ústíkonu po sudé koleji do PRA (-ckovic nebo -hy, vono je to jedno) a nástupiště v DZálezbách je ostrovní. A přesto si to stěžuje, že jsem vlak poslal po nesprávné.

Ač chápu, že v Libeňkonu se také s přechody na nultou nepočítá, tady by se mi přece jen asi líbilo to odstranit.
Středa, 20. prosince 2017 - 13:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 681
Registrován: 3-2010
Ficklip: Nařízení, že osobák může po dobu výluky mimořádně po nulté, není nesmyslné. Má to, co dočinění s propustností na koridoru, jisté výhody po dobu vyloučení jedné koleje.
Teoreticky by mohl autor po dobu výluky dovolit, nějakým způsobem, dočasné řešení jízdy osobní obsluhy zastávek u nultých kolejí. Tzn.: zavedením výluky (ať už automaticky nebo manuálně) odemknout zastávku mimořádně po nulté tím směrem s tím, že až to zase zrušíme, že už žádný osobák nebude mít možnost zastavovat na nulté na zastávce (opatření při výluce).

Ústíkon: trochu problém určení zastávky, kdy autor počítal, že je postranní nástupiště. Možná měl problém určit výjimku, že se jedná o nástupiště ostrovní zastávky (neboť ostrovních zastávek je na našich tratích pramálo).

Jedna výjimka u výluk jistá je, že nebude kontrola špatného směru na protisměru u zastávky.
Druhou variantou u koridoru může být zajištění trvalé výjimky obsluhy zastávek z obou směrů na nultých kolejí. Ať už by se jednalo o využití nultý i pro osobáky v bězným provozu nebo při výluce. Byla by tam i věc při běžných operací špatných rozhodnutí, kdy je ohrožen nástup, jako tomu je u stanic, kdy jsme ohrožovali nástup cestujících.
Neděle, 24. prosince 2017 - 18:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 10-2002
Ježíšek už dorazil: Multi-8, uzel Kolín
Tajemný_em
Neděle, 24. prosince 2017 - 18:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 5-2002
Díky, Ježíšku, díky! [vypravci] Docela se těším.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
juraj123456
Neděle, 24. prosince 2017 - 18:59:48  
Neregistrovaný host
178.18.75.109
Mne tam našlo trojského koňa :D
Neděle, 24. prosince 2017 - 21:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2268
Registrován: 5-2002
[ok] díky [vypravci]
Neděle, 24. prosince 2017 - 21:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 683
Registrován: 3-2010
To je ale překvapení!!!!
Kolín po rekonstrukci spuštěn, to teda koukám...

Trochu zmatečně působí číslování kolejí. Stovkový je osobní nádraží, což není moc zvykem.

Nevím, jak mohl kolega Juraj najít Trojana, když mě to stáhlo bez problémů celý balíček.

První chybu sem našel při stavění průjezdu pro rychlík, který jsem stavěl ze 116.koleje do Velimy. Neklikl jsem na návěstidlo u zastávky a vytvořilo mi to cestu směr Zálabí.

Ta novinka s posunem do DKV je zajímavá. Já v tom zmatku, co a jak, postavil cestu ještě k nákladnímu nádraží. Protože se mi řídil v protisměru rychlík a hned hláška. "špatný směr". Pro zrušení už bylo pozdě. V tomto případě dát ODKLON a dotyčný pokračuje do nákladního a tam mu pak zvolit posun z vlaku.
Neděle, 24. prosince 2017 - 21:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 1-2004
Děkujeme a přejeme autorovi hodně zdraví a síly do nového roku! [ok]
Neděle, 24. prosince 2017 - 23:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2011
Ahoj, ďakujem za Kolín, vyzerá to super, čo je nové v ostatných simuláciach? Btw. na kolaji KSN 44K sa mi zasekol LV vlak nič s ním sa nedá robiť je to úplne horná kolaj. Je v šedom rámčeku ale ani mi ho neukazuje na tabuli. Neviete niekto prosím čo s tým?
Tajemný_em
Pondělí, 25. prosince 2017 - 00:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 5-2002
Candy:
"Ahoj, ďakujem za Kolín, vyzerá to super, čo je nové v ostatných simuláciach?"

Nové je toto (cituju ze oficiálních stránek): Z obvodů zaústěných dep kolejových vozidel (DKV) nyní mohou nově nastupovat soupravy vozidel jako posunové díly. Ty je pak třeba přistavit na vhodnou dopravní kolej a zde funkcí PD>VLAK změnit na vlak. V simulacích, v nichž do obvodu připojených DKV nelze stavět vlakové cesty, je postup odstavení soupravy analogický, tedy změna vlaku na posun funkcí VLAK>PD a dovolení posunu do obvodu DKV.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Pondělí, 25. prosince 2017 - 01:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2011
Tak som to vyriešil, je to nejaky bug stačí ked postavím posun na kolaj a stratí sa. tak isto ak natu kolaj pošlem posun stratí sa [biggrin]
AAVD
Pondělí, 25. prosince 2017 - 02:21:02  
Neregistrovaný host
178.143.71.235
Zdravím,
mám jeden dotaz ku Kolínu,
čo robíte s lokomotívami, ktoré vyšli z DKV a sú určené pre KSO?
Dík za info.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 10:15:46  
Neregistrovaný host
88.102.151.76
Zdravím, díky za Ježíška, stolní PC mi taky hlásí trojáka a to v Multi 7, jeden počítač to vzal, druhý mi to odmítá pustit.
Tajemný_em
Pondělí, 25. prosince 2017 - 10:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 5-2002
AAVD:
"Zdravím,
mám jeden dotaz ku Kolínu,
čo robíte s lokomotívami, ktoré vyšli z DKV a sú určené pre KSO?
Dík za info."

Posunovou cestou je nejprve vyženeme z DKV na libovolnou kolej, kde jde udělat úvrať (nejlépe některá ze 106-118) a pak je posunovou cestou je předáme do KSO (číslo koleje nevím, prostě ta manipulační, co před sebou má nápis "K.ODJ.SK".
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Mipol
Pondělí, 25. prosince 2017 - 10:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2002
AAVD: stačí je vyposunovat na kolej 20 do KSO.

Taky moc děkuji za krásný dárek. Měl bych drobná hlášení chyb. Někdy kolem půlnoci z neděle na pondělí vyjel z KSO kolej 32 vlak Pn 63990 do VOS, aby se chvíli po odjezdu z KSO hned na koleji 32 znovu objevilo číslo téhož vlaku. Jenže souprava už nevyjede, i když má postaveno. A číslo mi tam stále visí i hodinu po půlnoci.

A pak ještě když chci znovu rozjet uloženou pozici, musím Multi-8 ukončit a znovu spustit (dělá mi to i v Multi-7 a Multi-0), protože v dialogu "Simulace" je možnost vybrat si uloženou hru nedostupná a po kliknutí na "Nový start" obrazovka zčerná, okno "Simulace" na okamžik problikne, aby se potom hned rozjela nová hra. Myslím, že v předchozích verzích šlo v tuto chvíli vybrat uložené hry.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 11:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 684
Registrován: 3-2010
Mám rozjetou od včerejška hru s nastavením zpožděním 60min a ani jedna hláška o zpoždění. Vlaky mi náhodně jezdí se sekerou bez ohlášení, že vlak XY má odchylku od pravidelného času.

EDIT: Další chyba v menu: Při kliknutí na tlačítko NOVÝ START se hra neukončí do hlavního nastavení menu pro novou hru, ale znovu restartuje původní novou hru té uložené hry nebo právě rozehrané.

Jak jsem ukončil simulaci a znova spustil a dal Novou hru, tak se mi konečně spustili hlášky o zpoždění. Ale při hře dávat Novou hru nelze, pouze to opravdu resetuje aktuální hru.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirkacom2.)
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:30:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 9-2009
ke Kolínu. Při spuštění simulace mám koleje 34K, 16K a 14K v KSN červené i když na nich nic není. Najedu-li na některou z nich posunem, přiřadím Z1, po určitém čase se objeví symbol >, předám obsluhu pomocnému stavědlu (cesty zmodrají) A NIC. Neobjeví se ani odečítací "cigáro". Kde mám chybku?
image/bmp
situace.bmp (633.7 k)
Mipol
Pondělí, 25. prosince 2017 - 14:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2002
Pinpinela: Chyba je v tom nepřečíst si návod [happy].

Novinkou je začlenění některých směrových odjezdových kolejí seřaďovacího nádraží, na které je během práce spádoviště spouštěna zátěž pro odjezdové vlaky. Jde o koleje 14, 16 a 34. Tyto koleje nejsou použitelné pro vjezd vlaků a jsou trvale indikovány jako obsazené. Pokud je na směrové odjezdové koleji ukončena sestava soupravy vlaku během doby, kdy je spádovištní pomocné stavědlo předáno na místní obsluhu, je bezprostředně sousedící část obvodu PSt samočinně vyjmuta z místní obsluhy. Ukončení sestavy vlakové soupravy se indikuje výpisem čísla vlaku na příslušné koleji. Poté, co je takto sestava vlaku ukončena, je možno na soupravu přistavit vlakovou lokomotivu.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 16:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 3-2010
Pinpinela:

Ty obsazený koleje znázorňují nákladní vlakotvorbu, proto to je tzv. obsazený, ikdyž tam není ani metr vlaku. Zpracování je vpravo u té předávací budky - šturc. Je tam na spádu záloha, kterou musíš přistavit k některému z končících nákladů. Ty ukončíš na nějaké koleji v oblasti nákladního nádraží. Odstavit mašinu na další určení a provádí se technická prohlídka, podle zvyklosti. Pak zapojíš tu zálohu zprava a po prohlídce suneš ke šturcu na spád. Předáš budkou službu a začne práce. Uvidíš pak ty modré oblasti i na těch kolejích, kde nelze nic poslat. Až na těch kolejích od spádu sestaví vlak, mělo by se objevit číslo nákladního vlaku s požadavky na další práci. Zpravidla směr a požadavek k přistavení mašiny.

Dávej pozor i na ty tři trvalý vstupy. Bez souhlasu se přistaví vlaky na různý směry (K.ODJ.SK.). To jsou koleje, které se nevešly do oblasti a jsou zčásti již zpacovaný automaticky i s mašinou.
Pak kontroluj i ty manipulační koleje, může tam být jak mašiny na vlak nebo důležité soupravy na osobní vlaky. Můžou být i nahoře za nádražím 4. a 5.nást.

Osobní doprava na rameni Nymburk - Kutná Hora (IV. a V.nást.) je důležité neustále odstavovat a zase přistavovat soupravy. Tam je taky dost vlaků Nymburk - Kolín a Kutná Hora - Praha. Navíc je nutno dávat pozor na délku vlaků, protože nástupiště jsou tam více kratší než na II. a III. nást.(koridor)
Pondělí, 25. prosince 2017 - 21:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 12-2007
Prosím k tomu Kolínu - jak se pracuje se spádovištěm? Na koleji 10 mám vlak k posunu. Z prava na něj najedu se zálohou Z1 a dál už nic. Je to čas začátku 4:00.
Díky
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Pondělí, 25. prosince 2017 - 22:17:40  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72721
Registrován: 4-2003
Je to popsáno hned o příspěvěk vejš (Jirkacom2). [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 26. prosince 2017 - 00:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 864
Registrován: 12-2007
Martin_zlivský: ten jsem četl.
Jenom se v něm nikde člověk nedočte, že čas v závorce u vlaku POSUN je teprve začátek posunu. Takže vlak se nikam do té doby nepohne.
Děkuji ti za velmi užitečný příspěvek hodný administrátora tohoto diskuzního fóra [lol][crazy]
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Etricon
Úterý, 26. prosince 2017 - 00:54:14  
Neregistrovaný host
78.45.162.233
V pondělí mi v Kolíně chyběl vlak 9306. Ale jinak super :-)
Úterý, 26. prosince 2017 - 03:05:46  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72722
Registrován: 4-2003
Ostatní chování je standardní (http://softikon.wz.cz/gordiw.htm#gw03), přesně jako v předchozích oblastech (Bohumín, Ústí). Co jiného by ten čas měl znamenat než začátek? [wink]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 26. prosince 2017 - 09:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 865
Registrován: 12-2007
Martin_zlivský: Pořád to nikde napsané není!!! Opravdu jsem ten návod četl. A pro někoho kdo Ústí ani Bohumín nezná je to fakt novinka. A odpověď na otázku: "Co jiného by ten čas měl znamenat než začátek?" je "Cokoliv jiného."
Pevně věřím, že všechno víš a všechno znáš a nepotřebuješ se nikoho na nic zeptat.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Úterý, 26. prosince 2017 - 12:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2016
Chci se zeptat, jde do multikonu vložit vlastní gvd, např. do Multi 7 Praha hl.n. GVD 2017/2018?
Díky za odpověď
Úterý, 26. prosince 2017 - 13:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686
Registrován: 3-2010
Davcus: Ovšem, že to jde. Stačí si najít příslušný návod v souborech. [wink]

Rop: Nemusíš se tu tak rozčilovat. Zvláště pak na admina a moderátora, bych moc neřval. Může to vést i k ukončení k diskuzi. [wink]

Končící náklad je nutno odstavit na vedlejší kolej, tak aby nepřekážel ostatní dopravě, hlavně té osobní na hlavním průtahu nákladním nádraží. Vlak musí se vejít celý na kolej. Číslo vlaku se vymaže a objeví se rámeček, znázorňující nástup a výstup. V tomto případě jde o technickou prohlídku, která trvá obvykle půl hodiny (někdy i míň nebo víc - max. 45min, záleží na délce dané soupravy). V info je čas v závorce, ovšem barva k času se nemění. Čas bývá spíše orientační. Někdy se stává, že kontrola vozů trvá o pár vteřin déle. Pak červený rámeček zmizí a posun na pahrbek se může konat ihned. K tomuto účelu musíš přistavit zálohu ozn. *Z1. Pokud je pahrbek poblíž nákladního nádraží, musíš na pahrbek zálohu přistavit k sunutí soupravy. V opačném případě je pahrbek někde bokem mimo nákladní nádr. K práci musíme vlak dostat posunem k příslušné manipulační koleji nebo koleji určené na spád vozů a předat práci posunovačům.
Úterý, 26. prosince 2017 - 13:44:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2016
ještě se chci zeptat, vezme mi multikon soubor v png., protože grafikony na Prahu hl.n. v Multi 7 jsou v souboru gif. a já mám v tom png.