Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv diskuse Doprava v jižních Čechách do 03. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v jižních Čechách do 03. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 04. srpna 2017 - 18:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3343
Registrován: 1-2010


...překvapení [proud]

Pavel2
Neděle, 20. srpna 2017 - 00:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15498
Registrován: 8-2002
koual jsem že není na s-a:
7C5 3097, RZ typ 101, linkový bus MB Intouro ICOM/ČSAD J. Hradec, 13.08.17
Rutak11
Úterý, 22. srpna 2017 - 22:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 9-2009
Něco nového z Tábora a okolí.
Od minulého víkendu se jezdí po Švehlově mostě, tj. 30ka opět v původní trase.
Od neděle 3. září se mění jízdní řády, jeden zrušený pár spojů 10ky, jeden prodloužený spoj 20ky, ale hlavně obsluha Čelkovic linkou 60. Tři nové zastávky - Čelkovice U Lázní, Čelkovice U Lípy náves a Čelkovice U Zahrad bytovka. Více tady.
A nakonec, nedávno zrušená zastávka Planá n. Luž. Masokombinát závod směrem na Tábor se dočká nástupce v místě nynější provizorní zastávky, hotovo by mělo být do konce září.
Princezny by měly zůstat zazděný.
Sobota, 26. srpna 2017 - 21:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 6-2010
[new] Novinky u Záruby!
Tahle Setra už nějakou dobu na SA figuruje, doplnil jsem pár dokumentaček, které jsem včera pořídil přímo v areálu Záruby:


Pak jsem tam objevil další dva bratry této sestry Setry [happy] RZ jsou 7C7 8822 (bílý) a 7C7 8855 (stříbrný). Až budou doplněny na SA hodím tam některé použitelnější fotky:





Ten minimalistický polep mě dost zklamal, původní barevné cákance byly prostě jedinečné a nepřekonatelné. [uhoh]

A ještě jeden Crossway Jihotransu, který na SA buď úplně chybí, nebo je to nějaký přeregistrovaný vůz - 6C5 8042. Jel na lince 320850, spoj 28 - Vodňany - Týn nad Vltavou v 19:30:

Fedos
Sobota, 26. srpna 2017 - 23:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 7-2006
Venca21: Ono to s tím polepem...já měl také Zárubovo barvy rád, ale byla to zkrátka doba 90. let a dnes se příliš takové "masivní" nátěry nenosí...

Ten Crossway skutečně zcela chyběl, což je vcelku ostuda správce dopravce, když mu tam 3 roky chybí provozní autobus a on to považuje za kompletní.
Neděle, 27. srpna 2017 - 00:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1489
Registrován: 6-2010
Fedos: Chybička se vloudila, ten Crossway je 6C5 8042, nikoli 6C5 8040, pokud je to tedy ten vůz, o kterém je řeč.

K tomu polepu - to je právě ono, ten problém, že to se dnes nenosí, to není v módě. To je něco tak absurdního, ta móda. Buď je něco hezké, nebo ne a platí to pořád, ne? Proč musí sakra všechno podléhat nějakým módním trendům, docela mě to otravuje. Pak je výsledkem to, že všechna firemní auta vypadají skoro stejně, jako přes kopírák, protože je takový nebo makový trend. Já tohle prostě neuznávám a kdybych měl firmu, tak by moje logo a celková corporate image nebyla ovlivněna nějakými módnímy nesmysly, ale tím, co se líbí mě. Kdyby takhle uvažovali všichni, byl by svět hned trochu veselejší a barevnější. [wink]
Fedos
Neděle, 27. srpna 2017 - 00:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4289
Registrován: 7-2006
Skutečně překlep, hned opraven.

Jo, v tom s tebou souhlasím...bohužel to dnes tak funguje, takže všichni budou nyní mít auto v automatu, budou mít SUV, bílé a kde co...platí to hold ve všem - takové prodejny Škodovek, v 90. letech se postavilo mraky autosalonů, kdy kromě poutačů každý byl originální a dnes musely být všechny přestavěny a sjednoceny.
Neděle, 27. srpna 2017 - 00:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 11-2005
Záruba obnovil autobusovou (zájezdovou) dopravu?

Nátěr: Tak ono také je třeba zauvažovat nad finanční stránkou. Udělat nějaký návrh, vše vytvořit, polepit a poté udržovat něco stojí, navíc při nejednotnosti a barevnosti vozového parku (zejménap okud se kupují ojetiny), je pro dopravce jednodušší, rychlejší a levnější plácnout na to nějaké logo či drobnost a je to. Ale souhlasím že mít nějaký styl a držet ho, je to hned o něčem jiném. Ale i tak jsou stále dopravci, kteří se nebojí něco vytvořit, např. Tomášek
Dálkaři na cestách - stránka věnovaná dálkovým autobusům na pravidelných linkách
Neděle, 27. srpna 2017 - 01:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 6-2010
Fedos: U těch autosalónů mi to ani tak nevadí, protože je to v rámci jedné firmy, např. Škoda, která to všechno zastřešuje. Víc mi vadí třeba jednotné nátěry PID, kdy různí dopravci musí mít stejný nátěr. To je podle mě nehorázná blbost, vždyť právě nátěr je to, co je vidět jako první a měl by sloužit k jasnému rozlišení jednotlivých dopravců. Pokud to ještě spadá pod nějakou integrovanou dopravu, může tam být někde nějaké menší logo, ale nátěr by měl být firemní. Nakonec majitelem autobusu je firma, nikoli PID, ROPID apod.

Martbus: Ano, cituji ze SA: V první polovině roku 2017 se společnost vrátila k provozování nepravidelné autobusové dopravy.
No, pokud koupím autobus za 5 miliónů, tak snad mě nějakých cca 20 tisíc za pěkný polep nezabije, ne? Navíc ty Zárubovo cákance byly na realizaci i údržbu poměrně jednoduché, a zároveň to vůbec nevypadalo lacině. Ta Tomáškovo grafika je také velmi pěkná, ale na realizaci i údržbu už poněkud náročnější. Vím o čem píšu, v reklamě pracuju už 14 let! [wink]
Fedos
Neděle, 27. srpna 2017 - 01:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4290
Registrován: 7-2006
Venca21: Jenže to je právě to, co ROPID nechce, aby bylo vidět, kdo je vlastně provozovatelem - naopak cílem je, aby cestující vnímali dopravu v rámci PID jako jeden celek a tím pádem ačkoliv vozy provozují různí dopravci, tak mají vypadat stejně...není to nic neobvyklého, stačí se podívat do Ústeského kraje nebo do Francie, Německa všude to tak mají, že vozy nesou barvy "IDS" a dopravců se na provozu podílí několik.
Neděle, 27. srpna 2017 - 08:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 3-2010
Náhodně potkaná bývalá TAA 50-98, která nyní působí v severních Čechách jako výcvikové vozidlo autoškoly. Zbytky firemních barev po svém původním majiteli jsou dosud patrné.
Neděle, 27. srpna 2017 - 12:28:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2968
Registrován: 5-2002
Ten Crossway skutečně zcela chyběl, což je vcelku ostuda správce dopravce, když mu tam 3 roky chybí provozní autobus a on to považuje za kompletní.
tak to je vcelku zbytečná invektiva, protože chyb je na seznamu mraky a nikdo se nestydí.....
Takže vaše osobní neshody takhle prát veřejně nemusíš a nikoho veřejně shazovat.

Jo a jen tak mimochodem, ten správce, co by se měl stydět, teď během týdne oběhl, vyzjistil a příp. doplnil mnoho údajů do jiné sousední jihočeské diskuze, se kterejma jsem dva roky nehnul, takže jestli ho ztratíme, tak budu fakt běsnej....

Tolik vsuvka do diskuze k s-a a teĎ zpět k jihočeským busíkům....
"Jen ať si pindá, na to my jsme zvyklí"
Neděle, 27. srpna 2017 - 13:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10817
Registrován: 4-2006
ad Vencaboku no tohle psát člověku (Fedos) který je v seznamu mozkem a jeho práce je
tak velká že bych spíše čekal obdiv. Je to prostě dříč seznamu.
Správce Jižních čech vždy tvrdí jak má vše v pořádku.
Kdysi jsem ho na něco upozornil a arogantně mě odbyl.
Nechci to dál rozvíjet.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Fedos
Neděle, 27. srpna 2017 - 15:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4292
Registrován: 7-2006
Vencabocku: Ono to je naopak, já nezpochybňuji to, co někdy udělal..to každé doplnění je cenné. Ta věta měla pouze poukázat právě na tu jeho neskutečnou aroganci a namyšlenost. To, že na seznamu je nespočet chyb a nedostatků víme asi všichni a vždycky to tak bude. Ani já nemám své přehledy určitě úplně kompletní, ikdyž si to o nich myslím, ale dokáži to připustit a nebudu tvrdohlavě tvrdit, že tam nedostatky nejsou pokud se nějaké ukáží.

Všichni jsou jen lidi a mají právo na omyl, jenže to je právě to, co dotyčný neuznává a všemi na všechny strany nehledě na věk, to jestli dotyčného zná či ne atd. naprosto opovrhuje. Jo a veřejně uráží většinou také právě on.

Omlouvám se ostatním, nepatří to sem a neměl jsem v plánu rozvíjet zde takovou diskuzi, vlastně jsem chtěl vědět jen jestli si na mě zase otevře hubu, což se stalo. [vypravci]
Kejvačka
Pondělí, 28. srpna 2017 - 13:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 10-2004
Pozdrav z Volyně:

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Rutak11
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 12:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 9-2009
V Táboře další zajímavost, do konce října uzavřená ulice Dr. E. Beneše v Sezimově Ústí I.
Objízdná trasa vedena přes Soukeník kolem fotbalového hřiště, doleva na hlavní mezi čerpačky Shell a MOL a nahoru na nadjezd do SÚ II. z opačné strany, než jsme zvyklí.. [happy]
Princezny by měly zůstat zazděný.
Pondělí, 04. září 2017 - 20:19:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 6-2010
Tak a je to tady. Pět let uteklo jako voda a Písek má opět svoji tvář. Zatím jde o vozy A, B a E. Ty byly přelepeny zřejmě během víkendu, kdy nejezdily. Naopak C a D, které v sobotu a neděli jezdily linky 6 a 66 jsou zatím ještě eurohujerské hnusy, ale už se tomu jen směji, protože to mají také spočítané.






K polepu mám jen to, že tentokrát jde opravdu o oficiální logo města Písku. Předchozí dvě varianty z let 1993 a 2001 byly siluety města, které byly použity právě a jen na autobusy MHD a nešlo o loga města, jak bylo někdy mylně uváděno. Tak trochu jsem to tušil, že pokud by se případně Conecta přelepovala do píseckých barev, že by mohlo toto logo přijít ke slovu - v červnu se toiž objevilo na jízdních řádech MHD.



Ta klasická silueta s věží mi tam trochu chybí, ale zase na druhou stranu tohle je mnohem výraznější a viditelnější i z větší dálky, takže za mě celkem spokojenost. Akorát ten zadek odbytý jen webovkama se mi nelíbí, tam bych to logo (nebo aspoň ty oblouky jako na předku) dal taky.

A ještě jedna aktualizace - "zlínské" Rošero 5Z6 4073 minulý týden dostalo polep Busem.

Čtvrtek, 07. září 2017 - 19:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 6-2010
Tak dnešním dnem skončila nejhorší kapitola historie písecké MHD. "C" i "D" už také nosí písecká loga a polepy ROP jsou konečně na smetišti dějin, kam patřily od samého začátku. Obrázky dodám během víkendu (dovolí-li mi to počasí...)
Pátek, 08. září 2017 - 20:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 6-2010
Céčko:



A Déčko:

Rutak11
Sobota, 09. září 2017 - 18:39:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 9-2009
Něco mimo autobusy. Tohle už nějakou dobu parkuje na Horkách v areálu Opava Assistance se sloupanými logy Comettu a novou SPZ začínající na 3C7 (ale tu měla ještě u Comettu).
Princezny by měly zůstat zazděný.
Sobota, 09. září 2017 - 19:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 6-2010
Tuto Scudo má nově polep Busem.

Anonym Tábor
Pátek, 15. září 2017 - 16:31:35  
Neregistrovaný host
188.120.210.40
Tak Comett má už objednanou náhradu za 2C1 2616 a 2C7 8545. Tak doufejme, že přijdou co nejdříve. Zrovna tyhle vozy už to potřebují jako sůl. [happy]
Pátek, 15. září 2017 - 20:16:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 2-2014
to už chtějí vyřazovat irisbusy??
SWAGER
Pátek, 15. září 2017 - 20:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 1-2010
Co třeba - když se prodají ještě celkem ucházející jedenáctileté Irisy, tak se na nic pár korun vydělá a tím se přispěje na vozy nové. Staré Karosy už sice také dožívají, ale z jejich prodeje se nevytříská skoro nic. Když by se nahradily Karosy, tak pak budou muset jezdit dalších X let ty Irisy a ty pak také zvrakovatí tak, že se prodají jen za pár šupů.. [proud]
Anonym Tábor
Sobota, 16. září 2017 - 14:29:02  
Neregistrovaný host
93.91.49.9
Důvodů je hned několik. Za prvé moc Karos už v Comettu pravidelný turnus nemá, takže přicházejí na řadu právě zmíněné Irisbusy. Za druhé Karosy, které ještě turnus mají, jsou v lepším stavu jak výše zmíněné Irisbusy. Za třetí výše zmíněné Irisbusy jezdí na prestižních linkách, kde není vhodné provozovat vozidlo starší 10 let. A jak píše 1510015 zní logicky. Dokonce se tak stalo u vozů 1C1 0910 a 1C5 8600, to byl důvod prodej Karos s klimatizací u Comettu. Výše zmíněné Irisbusy nejsou úplně technicky na tom dobře. To může vypozorovat i prostý lajk pouhým okem, aniž by znal technické zázemí společnosti.
Úterý, 19. září 2017 - 22:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 6-2010
Náhodou jsem narazil na Karosu C734.00 s vysokými LC sedačkami v seriálu Konec velkých prázdnin. Předpokládám, že SPZ TA 51-02 i samolepka ČSAD Tábor na boku je jen virtuální realita. Nebo se skutečně jednalo o táborský vůz?

Středa, 20. září 2017 - 09:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 5-2005
ČSAD Tábor asi bude virtuální realita, jelikož dříve byl pouze znak ČSAD a k tomu DZ.Tábor byl DZ 208 a nikoliv 301.
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Slim
Čtvrtek, 21. září 2017 - 14:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5755
Registrován: 2-2005
...ještě doplním ze svého profesního života - takto se to za komouše nikdy neuvádělo, vždycky bylo jen logo a číslo závodu, později logo a pod tím sídlo podniku a číslo, tedy buď

ČSAD
208

nebo

ČSAD
České Budějovice
208

Nejsem si jistý, jestli na Českými Budějovicemi nebylo ještě "s.p."

ČSAD Tábor mohlo být hypoteticky po privatizaci před pojmenováním na Comett, nevím, to jsem nesledoval, ale tam by zase nepatřilo to číslo závodu.
CW
Čtvrtek, 21. září 2017 - 21:16:44  
Neregistrovaný host
91.219.240.4
V jihomoravském kraji pamatuju na začátku osmdesátých let tenhle vzor:

ČSAD
NP.BRNO
DZ.601
BLANSKO

Ke konci osmdesátých:

ČSAD
BRNO
601
Sobota, 23. září 2017 - 15:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 6-2010
Jedna (ne)povedená fotka na téma - co všechno vám může vjet do záběru [happy]

Pajzák
Sobota, 23. září 2017 - 16:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 6-2015
Takova to mohla byt pekna fotka vysokeho kola, ze?
Pondělí, 25. září 2017 - 15:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 3-2005
Zlepšení obsluhy městské části Čelkovice MHD od září 2017:

Nová zastávka Čelkovice, U Lázní na stávající trase linky č. 60


Prodloužení trasy linky č. 60 dále do zástavby se dvěma novými zastávkami - Čelkovice, U Lípy náves a Čelkovice, U Zahrad bytovka.



Pro upřesnění, autobus přijede po nábřeží jako dosud, zastaví na zastávce Čelkovice, MŠ, projede po nové trase přes náves, vrátí se zpět k mostu a po otočení znovu zastaví na konečné Čelkovice, MŠ a poté teprve pokračuje do města přes most a Bechyňskou ulici.


Dlouhodobější uzavírka ulice Dr. Edvarda Beneše v Sezimově Ústí a objížďka přes Soukeník:

Rutak11
Středa, 27. září 2017 - 18:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 9-2009
Dvě novinky:
Citelis 4C7 7895 přišel o polep Auta Tábor.
Karosa B952E 2C1 7344 se dle SA jmenuje 6AL 2270 a je v Praze.
Princezny by měly zůstat zazděný.
Neděle, 01. října 2017 - 20:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 6-2010
V pátek jsem využil volna z práce a krásného počasí a vyrazil jsem do píseckých ulic pořídit pár fotek autobusů. Chtěl jsem hlavně zmapovat okrajové části Písku, jako Semice, Smrkovice, lokalitu U Václava a průmyslovou zónu. Dopoledne - od cca 9. do 12.30 hodin jsem to dával pěšky, pak jsem si vzal auto, protože z Dobešic do Smrkovic bych to pěšky za deset minut fakt nedal [happy]. Autem jsem pendloval po městě a okolí až do 17. hodiny a najel jsem úctyhodných 51 km. No, ale k věci - všechny fotky najdete na SA, sem dám jen některé, hlavně z vůbec, nebo jen sporadicky focených míst.

Začnu relativně novou zastávkou Nezamyslova, nacházející se ve stejnojmenné ulici v nové zástavbě v lokalitě sv. Václav. Zajíždějí sem jen některé spoje linky 1 a jeden spoj linky 11:



Ve Smrkovicích jsem fotil poprvé, podařilo se mi zdokumentovat obě zastávky - Smrkovice i U Školy. Kupodivu jsem do nynějška neměl tušení, že ve Smrkovicích funguje VOŠ restaurátorská.



V Semicích už jsem jednou fotil tehdejší Citaro "A", nyní tam jezdí Conecto "E", které po něm zdědilo žluté kryty kol. Záběry jsou pořízeny přímo v Semicích i na Flekačkách - zastávka je umístěna přímo u známé hospody "U báby Lišků". Původně jsem si myslel, že se autobus otáčí na plácku za zastávkou, ale jel dál směrem k lesovně a zpátky přijel až po cca dvou minutách. Takže někdy příště musím vypátrat, kde se vlastně otáčí.




A ještě jedna neautobusová fotka - Škoda Roomster v akci na zastávce Logry, kde tak jako u většiny píseckých zastávek MHD probíhají v těchto dnech přípravy na instalaci nových "chytrých" označníků. Holt Smart město...

Neděle, 01. října 2017 - 23:46:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 3-2005
Takže někdy příště musím vypátrat, kde se vlastně otáčí

Já to vím, já to vím [proud]

Otáčí se tady - bod jedna a nebo zacouváním sem - bod dva. Na plácku za hospodou jsem viděl otáčet se jen "dokávkobus" Rošero.
Pondělí, 02. října 2017 - 00:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 6-2010
R_b: Tušil jsem to, ono jinde by to asi ani nešlo. Ještě mě napadlo, jestli třeba neobjíždí zmíněnou lesovnu, ale tady - bod tři by to asi nevybral. Na tom plácku za hospodou jsem to Rošero taky viděl, proto jsem mylně předpokládal, že se tam točí i poctivej bus. Tak já někdy zkusím u tý lesovny udělat fotku, ale při mém "štěstí" se bude autobus zrovna otáčet zacouváním do bodu dva a já tam budu marně čekat a stát jak tvrdý Ý [biggrin]
Čtvrtek, 05. října 2017 - 19:23:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1505
Registrován: 6-2010
Upřesnění SA - nátěr Busem
Pátek, 06. října 2017 - 17:02:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2017
Zapsáno. Hele, nevíš na jakém to jelo spoji, abych zapsal i provozovnu [happy]?
Pátek, 06. října 2017 - 19:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 6-2010
Tak konkrétní spoj nevím, fotil jsem autobusy v opačném směru a tohle Rošero přijelo směrem od Písku, zastavilo na zastávce a čekalo tam cca 3 minuty. Právě ve chvíli, kdy jsem ho chtěl na zastávce vyfotit se začalo rozjíždět. Ale hledal jsem na IDOSu, co všechno tam touhle dobou jezdí a vše je z provozovny Písek, takže to je asi Písek. To, že tenhle kousek ještě neměl na SA žádnou fotku a ani není zapsána jeho provozovna jsem zjistil až doma při publikování fotek. Mě se tyhle RZ v řadě 1506 - 1507 - 1508... pletou. Když jsem nasedl do auta a chystal jsem se odjet, tak se ještě přiřítilo další, tentokrát "zlínské" Rošero 5Z6 4073, ale to už jsem zvěčnit nestihnul.
Neděle, 08. října 2017 - 12:16:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2017
Dobře, díky.
Úterý, 10. října 2017 - 20:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 12-2007
Venca21:
"podařilo se mi zdokumentovat obě zastávky - Smrkovice i U Školy."

V minulosti byla ještě zastávka Smrkovice, samota. A zastávka Smrkovice, škola byla zpočátku jen v jednom směru (pamatuji-li si to dobře, tak ve směru do Smrkovic; myslím, že zavedena byla v době vzniku linky 9 kolem teplárny).

Venca21:
"... na Flekačkách - zastávka je umístěna přímo u známé hospody "U báby Lišků". Původně jsem si myslel, že se autobus otáčí na plácku za zastávkou, ale jel dál směrem k lesovně a zpátky přijel až po cca dvou minutách."

Je tomu hodně dávno, co jsem tam jel tehdejší linkou 7 (zajíždělo se tam jen hodně zřídka). Otáčeli jsme se na místě "1" a měl jsem za to, že zastávka byla někde mezi otočkou a Semickou lípou. Zastávku v místě "2" jsem v novodobé historii písecké MHD zaregistroval, měl jsem za to, že je to zastávka "navíc".
Kdysi existovala "rekreační" linka Písek, a.n. - Flekačky, rozc. Nikdy jsem tím nejel, takže do teď netuším, kde přesně byly zast. sanat. Honzíček, Vohybal a ony Flekačky, rozc. Pokud se bus (tehdy běžně městská Karosa byť ta linka v MHD nebyla) otáčel v místě "1", tak zastávka byla asi tam. Ale mám takovou matnou vzpomínku, že při pěším výletu jsme bus potkali u lesovny (od té doby jsem si myslel, že se otáčí objížděním toho obřího silničního trojúhelníku).
A ještě trochu nejednotno bylo se zastávkou na hlavní silnici v Semicích. Pro příměsto se jmenovala Písek, Semice, rozc. pro MHD jen Semice. Tedy za předpokladu, že MHĎáci neměli stavět jinde. Sled zastávek byl ... - Hřebčinec - Semice - Flekačky - Smrkovice, samota ...
Úterý, 10. října 2017 - 23:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 6-2010
Někdy koncem 80. let na Flekačky zajížděly také některé spoje tehejší linky 2 - jelo to od nás z Logrů lesem kolem rybníků, logicky byly cestou i ty výše uvedené zastávky sanat. Honzíček a Vohybal. Nikdy jsem tím nejel, ale pamatuju, že to jezdil městský atmosférák. Zastávka Vohybal byla , pokud si matně vzpomínám, někde tady bod čtyři, to sanatorium Honzíček nemám tušení. Nezdá se mi, že by to zajíždělo až přímo před léčebnu, ale možné je všechno. Spíš bych řekl, že zastávka byla někde tady bod pět, ale to by se spíš logicky měla jmenovat U vodáka, tak nevím. Už je to dávno...
Středa, 11. října 2017 - 00:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2526
Registrován: 8-2008
5C1 9573

České Budějovice 28.5.2011


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Středa, 11. října 2017 - 20:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2012
Ve Strakonicích novinka Crossway Line 10,8 r.z. 7C8 2908, celý bílý zatím bez polepů STTRANS. Dále dneska spatřen žlutej MAN SU283 r.z. 2C2 8636 na prodejních r.z. a zbaven veškerejch polepů STTRANS na cestě u Dobeve směr Písek, takže prodán. Párkrát taky viděn Cross Line 10,8 r.z. 8C0 1521 v polepech Busem na lince Prachatice - Strakonice, sa ho nezná, že by taky novinka?
Pajzák
Středa, 11. října 2017 - 21:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 6-2015
Prodejnimi RZ myslis exportni nebo trvale manipulacni?
Čtvrtek, 12. října 2017 - 08:32:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 11-2012
Exportní, jel proti mě, nestih jsem jí bohužel přečíst.

(Příspěvek byl editován uživatelem Strakoňák.)
Čtvrtek, 12. října 2017 - 15:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 4-2014
SPOLEK MĚSTSKÉ DOPRAVY V JIHOČESKÉM KRAJI VE SPOLUPRÁCI S DOPRAVNÍM PODNÍKEM MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE VÁS ZVE DNE 28.10.2017 NA PODZIMNÍ FOTOJÍZDU...[fotic][fotic][fotic][fotic][fotic] Hlavní sraz je před areálem DP a to v 9:45(po příjezdu linky č.11 z obou stran),odjezd v 10 od DP.Dále si bude možno přistoupit u nádraží po příjezdu vlaků v 10:05(přímo před staniční budovou). Konec akce se odhaduje v 15:50. Cena činí 350,- při platbě předem.
Pojedeme s autobusy B732(269,273), napřed jedním na Srubec, Dobrou Vodu, Hlinc.Horu a poté druhým na Planou a Litvínovice.Rezervace povinná(formulář na webových stránkách)! Více informací na našich webových nebo facebookových stránkách.
Čtvrtek, 12. října 2017 - 19:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 6-2010
Nevím, proč je tahle zapůjčená (pronajatá) Sorka od včerejška vedena jako vyřazena od Busem, dnes jsem ji v Písku normálně potkal.
Pátek, 13. října 2017 - 21:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 5-2005
Hodím Vám sem JŘ linky 25210, která do Flekaček jezdila. Naposledy bylav JŘ 93/94, ale s "n" - jede od vyhlášení, to samé byla u linky i v JŘ 92/93

Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
Čtvrtek, 19. října 2017 - 12:05:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2012
U nás "ve Strakonicích" další novinka. Na MHD je bílej MAN Lion's City M r.z. 7C8 2955
Čtvrtek, 19. října 2017 - 22:10:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 12-2007
Mirbusak:
"Hodím Vám sem JŘ linky 25210, která do Flekaček jezdila. Naposledy bylav JŘ 93/94, ale s "n" - jede od vyhlášení, to samé byla u linky i v JŘ 92/93 "

Jo, to je ta linka. Jen mi vypadlo, že u zastávky Sanat. Honzíček a Vohybal bylo ještě to "rozc." Umístění zastávek tedy bylo určitě jen té místní silničce bez jakéhokoli zajíždění.
Ještě jedna zajímavost té linky: ačkoli nebyla zařazena mezi linky MHD (dáno jejím rekreačním charakterem) byla v celé trase v územním obvodu MHD a platil na ní tarif městské dopravy ČSAD.
Neděle, 22. října 2017 - 20:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3421
Registrován: 1-2010
Nejedná se o žádné oficiální info, jde jen o moje sledování.

Pavelec:
V letošní sezóně provozní 1C1 5683, 3C9 3178, 3C9 3211, 4C3 5559, CE 40-54 (jediná 700 žlutá ale bez polepu), 4P8 9774, 4P8 9775 a obě recrea.

4P8 9776 naposledy v sezóně 6-9/2016, letos už ne. Její nárazník má 5P8 2974.
CE 46-82 odhlášena 9/2015
CE 46-84 si u Pavelce asi nezajezdila, rozhodně ne pod touto RZ. Ta byla odhlášena 8/2013, tedy při odstavení v Jihotransu.

Viking:
4C4 5391 jsem letos neviděl, ale byl pojištěn. Že nyní není, neznamená, že musí být dlouhodobě odstaven. U vodáckých autobusů je dávání RZ do depozitu na zimu běžná záležitost.
4C9 9230 a 3SB 0567 provozní
CK 88-18 jak je uvedeno na S-A.

ADLP:
MBM 93-84 a 1S3 0761 odstaveny 3/2017
Fedos
Neděle, 22. října 2017 - 21:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4314
Registrován: 7-2006
1510015: Pěkný přehled, uvidíme jak s tím příslušní správci naloží...nicméně jen taková technická věc k těm vodáckým autobusům, pokud je něco půl roku zazimovaného je to tedy právě dlouhodobě odstaveno (natož když RZ jsou v depozitu) ne?
Pondělí, 23. října 2017 - 16:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3422
Registrován: 1-2010
Možná ano, ale to nechám na správcích [happy] -> Všechny vozy jsem teď projel na ČKP a aktuálně jsou na značkách jen 1C1 5683 a 3SB 0567, ostatním skončilo pojištění většinou v září, tedy klasika depozit na zimu. Ovšem jak moc se na čkp dá spolehnout?

edit - ještě mě napadá, že by nemuselo být od věci k dotyčným vozům napsat že slouží pouze jako vodácké busy v letní sezóně - pokud by byly v zimě vedeny jako odstavené, bylo by jasně vidět proč.

(Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)
Úterý, 24. října 2017 - 21:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 6-2010
Tenhle fešák už také dostal polep Busem. Trvalo to skoro přesně rok, nevím kde udělali soudruzi z Busem chybu, jestli jen zapomněli, nebo se třeba plánovala nějaká CVR, ze které nakonec sešlo. No hlavně, že už reprezentuje ve firemním kabátě. [ok]
Středa, 25. října 2017 - 08:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 3-2011
Trochu pomohu doplnit k těm vodáckým autobusům:
4C45391 - odstavena 7/2017, zahořel motor, slouží jako zdroj ND
MBM 9384 a 1S30761 odstaveny čekají na šrotaci, nahrazeny řadou 95X,
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 20:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3429
Registrován: 1-2010
Nepopsaná C954 6H7 7865 už docela dlouho stojí v Krumlově na parkovišti u Fabričky. S-A nezná, odkud by mohl být?

Rutak11
Pátek, 03. listopadu 2017 - 00:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 9-2009
Dvě otázky na správce? SA MHD Comettu.
Stratos 4C7 7891 veden jako odstavený, proč?
Citelis 6C2 0587 veden jako v opravě, proč?
Díky [happy]
Princezny by měly zůstat zazděný.
Pajzák
Pátek, 03. listopadu 2017 - 06:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 6-2015
1510015: Neni to nahodou ta, jez byla dlouho nabizena na Bazosi, po generalce u Prestavbyautobusu.cz?
Pátek, 03. listopadu 2017 - 07:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3430
Registrován: 1-2010
Ta mě napadla také, ale ta na bazaru má jakoby vystouplé gumy kolem oken směrem dolu (černá mrzi okny končí trochu výš) a chybí jí takový malý kousek černé před předními dveřmi.
odkaz