Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Brně předcházející | další

Trolejbusy v Brně

dolů

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 04. 02. 2017 Janatak 60 04-02-17  12:49
Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 02. 03. 2017 3503 60 02-03-17  20:36
Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 21. 05. 2017 Jirikk 60 21-05-17  15:39
Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 24. 07. 2017 _nnn_ 60 24-07-17  00:01
Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 22. 09. 2017 Janatak 60 22-09-17  11:01
   autor příspěvek
Neděle, 24. září 2017 - 21:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3476
Registrován: 1-2005
Janatak: První a třetí fotka zkresluje, nebo je to trolejové vedení opravdu tak příšerné? [happy]
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Úterý, 26. září 2017 - 11:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9193
Registrován: 9-2004
Zkreslený to není. V případě první fotky je fakt, že jde o provizorní napojení odklonové stopy, které mohlo být v případě toho obloučku víc plynulejší. Třetí fotka - natřikrát zalomenej oblouk, to už je tady normální [kladivo].
Pajzák
Úterý, 26. září 2017 - 19:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 6-2015
Toho Bobka za 3021 jsi nahodou nechytil?
Úterý, 26. září 2017 - 20:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9194
Registrován: 9-2004
Nechytil. On se držel docela těsně za trolejbusem, takže moc prostoru na fotku stejnak nebylo.
Pátek, 29. září 2017 - 12:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9196
Registrován: 9-2004
Ještě jedna názorná drátenická fotka z křižovatky Rumiště x Křenová...



Nějaká snaha o zachování jednotné rozteče mezi oběma vodiči veškerá žádná. Projet to sice jde bez větších obtíží, ale v tom obloučku fakt krokem.
Středa, 18. října 2017 - 13:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
Aktuálně na Řípské zaparkoval nějaký Vietnamec svoje vozidlo (asi Citroen) do nějaké 14Tr na lince 31.
Středa, 18. října 2017 - 23:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2017
A ještě něco k 3268 z Brna- v Tlumačově naposledy posloužil:
http://www.firebrno.cz/v-kovosrotu-se-zvedal-trolejbus
Mour
Čtvrtek, 19. října 2017 - 17:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 405
Registrován: 4-2007
Rekonstrukce Křenová,dokumentačně.

Mour
Čtvrtek, 19. října 2017 - 17:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 4-2007
Kovošrot.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 21:37:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 6-2005
Byl by někdo tak laskav a vyforil i ty přejezdy na správnou stranu, prosím.
A jestli dobře vidím, tak manipulační stopa posloužila jako volný drát na dočasnou úpravu troleje.

Stopa pro jízdu na nádraží odkloněna nad koleje, manipilační ji nahradila a byla odstřižena. Alespoň tak to na mne působí z 1 fotky.
Makrelu neumeješ.
Pátek, 20. října 2017 - 08:36:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9199
Registrován: 9-2004
9tr - dneska pojedu okolo, tak to tam profotím...
Pátek, 20. října 2017 - 19:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9200
Registrován: 9-2004
Stopa pro jízdu na nádraží odkloněna nad koleje, manipulační ji nahradila a byla odstřižena. Alespoň tak to na mne působí z 1 fotky.

Přesně tak to je. Tedy cestou nejnižších nákladů...i když celkem na druhou stranu překvapilo použití křížících armatur přes šalina dráty pro tbusy bez nutnosti izolovat, i když tady si klasiku vzhledem ke geometrii křížení a hopsání přes koleje, lze těžko představit.










(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Rem
Sobota, 21. října 2017 - 17:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 11-2008
Třetí fotka: Situace přejezdu z pohledu od budoucího zast. ostrůvku
Tam kde stojíš zastávka nebude. Podle toho, co bylo o reko řečeno, bude ostrůvek z centra před ostrůvkem do centra, čili kus od křižovatky, nikoliv přímo u ní.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Sobota, 21. října 2017 - 23:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9201
Registrován: 9-2004
Rem - aha, takže zastávky nebudou naproti sobě, ale jakoby odsazené od sebe. A podle toho, co píšeš, ostrůvek zastávky od centra by teda měl být plus mínus v podobné poloze, jak byla zast. Vlhká před reko...
Neděle, 22. října 2017 - 10:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5424
Registrován: 6-2005
Janatak: moc díky. Jako líbí se mně, že se s tím u Vás ne....u. Prostě ten trolejbus přetáhneme sem, tady dáme křížení, po téhle troleji se bude jezdit v protisměru a tady to zase vrátíme, kotvení netřeba, přišpendlíme to k původnímu drátu... V Jihlavě by jezdily autobusy...
Makrelu neumeješ.
Mour
Středa, 25. října 2017 - 17:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 4-2007
3272- GEBESHUBER S.R.O.Sokolnice
Středa, 25. října 2017 - 19:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 5-2005
to mě neříkejte že to nešlo udat na UA? Nebo se nikdo ani neobtezoval a nebo to je nepojizdne?
VH
Středa, 25. října 2017 - 20:09:00  
Neregistrovaný host
213.220.230.206
Rezny: Spíš bych tipoval, že bylo potřeba vytěžit náhradní díly. Přece jenom tady pořád ještě docela dost 14Tr/15Tr nějakou dobu zůstane a už dlouho se nic na šrotaci neposílalo. Jinak ještě loni v prosinci někdo tvrdil, že už se na Ukrajinu od letoška nesmí vyvážet vysokopodlažní vozy, ale to možná nakonec nebude pravda, protože i letos se prodalo několik 14Tr/15Tr (Charkov, Ivano-Frankovsk, Ternopil) a několik dalších z Plzně (kromě toho i pár jejich 21Tr) a Košic čeká na export někde v Polsku...
Mour
Středa, 25. října 2017 - 20:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 4-2007
Rezny-Podle stavu vozu vidíš že z vozu bylo odmontováno vše použitelné aby bylo s čeho opravovat zbylé vozy Tr14-15.
Některé náhradní díly na tyto vozy už nejsou.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 00:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9202
Registrován: 9-2004
9Tr - bych byl kolikrát radši, kdyby se s trolejovým vedením tu někdo aspoň trochu s**l. Protože kolikrát kde jsou dráty, a kde je jízdní pruh (viz to moje první foto). A to nemluvím o stylu provedení trolejové stopy, snaha udělat to pořádně, aby se místem dalo projet pokud možno svižně, mizivá.

Mour - pěkný obrázky. A co taková 3269, taky k vytěžení dílů a na šrot? A jak si vlastně vedou ostatní eMka a především eRka, je tu nějaký další adept na brzké odstavení z provozu?
LukinT
Čtvrtek, 26. října 2017 - 17:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 9-2011
Janatak: Trolejbus 3269 je určen na prodej.
Mour
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 4-2007
Janatak- O vyřazení dalších vozů bude rozhodovat technický stav a hlavně rozsah koroze.Příští rok mají dojít nové vozy tak uvidíme které vozy skončí.
Pátek, 27. října 2017 - 06:35:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5426
Registrován: 6-2005
No, jinde by nasadili busy, takže toto beru jako úspěch. Ale se Vaši dráteníci předvádí, jak nejlépe mohou... Tak hezké vedení uměli...
Makrelu neumeješ.
X-Host
Neděle, 29. října 2017 - 23:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 7-2009
Novinky.cz - následky vichřice, padlý strom Brno-Komín, ulice Hlavní

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Úterý, 07. listopadu 2017 - 18:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9206
Registrován: 9-2004
Fotošleha generálkované poslední exjihlavy - 3062...

Úterý, 14. listopadu 2017 - 13:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 4-2005
Opět něco z provozu:

zovuvazz
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 18:30:18  
Neregistrovaný host
89.177.43.73
Vážení, píšu raději anonymně, protože bych se nechtěl dočkat žádných intrik nebo podrazů vůči našemu podniku a taky nechci, aby měl náš podnik z tohoto příspěvku nějaké potíže. Nicméně vypsat se z toho musím, protože jsem prakticky v koncích.

Věc se má tak, že v současné době v Brně projektujeme trolejbusovou trať. Po nedávném setkání s osobou, která se stará o trolejové vedení, mě zachvátil smutek, vztek a beznaděj zároveň. Jelikož se jako projektant snažím o co nejkvalitnější práci, tak právě tu mi podkopává mentalita oné osoby, která zásadně trvá na současně používaných komponentách trolejového vedení. Jelikož jsem v jeho slovech vycítil nedůvěru k nám a ubezpečení o vysoké kvalitě jejich počínání (výběr materiálu i montáž), nehrozí, že by do Brna přilétla první vlaštovka s něčím revolučním.

Konkrétně jde například o obloukové svorky. Jak je známo, v Brně se používají téměř výhradně dvojité převěsy, z nichž lze vymodelovat libovolný úhel. Podle něj to má výhodu takovou, že montéři nemusí za sebou táhnout celý vozík s různými komponenty, že při porušení jednoho izolátoru stačí vyměnit jen izolátor a nikoliv celou sestavu. Soudkové izolátory z epoxidové pryskyřice jsou podle něj nekvalitní a jinde tento modernější materiál používají, protože trolejbusová síť v ostatních městech není tak vytížená jako v Brně a mohou si dovolit něco křehčího. Nevzpomínám si, že bych za celou svou praxi slyšel, že by sběrač trolejbusu vypadl z troleje a roztříštil izolátor do nepoužitelné podoby. A nejde jen o oblouky. Montéři v Brně mají prý hromadu práce a mají pořád co opravovat. Nemohu si pomoci, ale mám dojem, že prakticky opravují to, co sami zkurvili při prvotní montáži. A koneckonců je jejich "kvalitní" práce vidět z poslední fotogalerie. I když jde jen o provizorní stav, nesnaží se o dodržování minimální vzdálenosti vodičů požadované normou, nesnaží se o inspiraci z jiných provozů, nesnaží se o zlepšení své práce.

Musím před montéry ovšem smeknout, protože z cca 7 druhů součástí poskládat celou trolejovou síť je výkon hodný mistra. Do dnešní doby však nepatří.

Z této zkostnatělosti a zabedněnosti, která mě děsí čím dál víc, jsem zoufalý a práce na tomto projektu mě přestává bavit. Je to zhruba rok, co jsem navštívil jejich sklad a připadal jsem si jako v muzeu. Nevypadá to, že by se něco posouvalo k lepší a jsem alergický na to, když někdo řekne, že něco nejde nebo se někomu něco nechce. Chtěl bych se tedy zeptat těch, kteří v DPMB pracují (vím, že tady někteří jsou), jaké jsou jejich zkušenosti, dojmy a poznatky s materiálem, který se používá v Brně a jinde. Díky a prosím o zachování anonymity.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 20:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9211
Registrován: 9-2004
zovuvazz - jakože vysoká kvalita montáže brněnských trolejových drátů realizovaná brněnskými drátaři? Jakože vážně? [lol] Toho člověka si rád do trolejbusu vezmu a na kterékoliv trolejbusové trati mu ukážu desítky drátenických omylů, nepodarků, ne-li přímo prasáren.

Ono snad ani nejde o použitý materiál, i když souhlas s panem kolegou, technologicky i materiálově máme co dohánět. I když ono jde hlavně o způsob montáže za cenu co nejnižších nákladů. Stačí se podívat třeba teď na reko Křenové, a na ty stokrát svorkami pospojované dráty. Místo aby se po x letech daly nové, obloučky se plynule vytáhly, zase se to jen pospojovalo, jak to šlo a pryč od toho. Navíc v případě vyústění trasy z Rumiště a posunutím trolejové stopy od Hlavasu víc vlevo do BUS pruhu vznikla v případě operativního užití odklonové trasy zajímavá kratochvíle pro řidiče, kteří díky větší vzdálenosti obou stop budou muset i díky absenci sjezdové výhybky přebidlovávat a přitom se vyhejbat štrůdlu aut za nimi [ok].
Ano, že mají drátaři furt co opravovat, je dáno jednak provedením montáže, ale taky vedením trolejové stopy nad jízdním pruhem, atakdál. Viz omílanej kruháč u slatinské vozovny, ale i třeba v případech některých zastávek, kde už jsou bidla nezdravě mimo, a vypadávají třeba linka 35 a výstupní na Mendláku. Umístění některých výhybek versus provoz na dané komunikaci a nutnost svižně odfrčet a ne zpomalit na 20 km/h a kolikrát míň je přinejmenším proti bezpečnosti provozu - např. křižovatka Svatoplukova x Rokytova, nebo rozjezdové výhybka před Tomkáčem směr Židenice/Vozovna Husovice. Výborná je i sjezdová výhybka linek 35 a 38/39 na Tvrdého v křižovatce s Úvozem, pro linku 35 odbočující vlevo z Úvozu s izolací hned za křižovatkou do kopce - pomohlo by obě stopy pár desítek metrů vést souběžně a pak výhybka.

Otázka, co s tym...Člověka odpovědného za trolejové dráty těžko přesvědčovat o stavu věci, pokud ten je přesvědčen, ehm, o vysoké kvalitě své práce. Snad jen s připomínkami uvnitř podniku své nadřízené otravovat, otravovat, otravovat, ale jestli to povede k nějakému zlepšení situace vážně nevím.

Zeptal bych se, kterouže to trolejbusovou trať projektujete? Že by z Novolindy na Jírovu?

A ještě dotaz, můžete vy jako projektant konfrontovat své dílo s konečným výtvorem ve smyslu zodpovědnosti za dílo? Tedy tak, že vy jste to naprojekoval nějak, drátaři to pověsili nekvalitně, proto to tam bude padat, dojde třeba k poškození, ale vy jste z obliga, váš projekt je kvalitní...? Viz třeba dílo zatrolejování slatinského kruháče, kde to na první zatrolejovací pokus padalo o stošest a muselo se to předělávat...

(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
zovuvazz
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 22:29:14  
Neregistrovaný host
89.177.43.73
janatak - Ta vysoká kvalita montáže byla samozřejmě míněna ironicky. Jelikož Brno znám, taky bych mu ukázal spoustu míst, která jsou vrcholem diletantismu.

O kruhovém objezdu ve Slatině jsem slyšel, že je to prý vada projektu, že není možné na tak malém kruhovém objezdu umístit dlouhé trolejbusové výhybky, které prý bylo nutné zkrátit. Vy i já přitom víme, že to není ani tak materiálem, jako olšovýma rukama neschopných montérů. Argumentoval jsem kruhovým objezdem v Plzni u zastávky Mrakodrap, který je ještě menší a těch tahových (!) výhybek je tam 8! Nevěřil tomu a myslel si, že jde o podvěsný systém. Nebyl schopný se podívat ani do Googlu. Brutální kritiku na Slatinu ten člověk sice vnímal, ale z nepochopitelných důvodů ji ustál!

Jelikož změna od nikoho zvenčí nepřipadá v úvahu, je nutné zasáhnout zevnitř. Ke změně by třeba pomohly častější stížnosti na nekvalitní trolejové vedení. Jiná cesta mě nenapadá. Exkurze např. do Plzně, Ostravy, Jihlavy nebo Č. Budějovic je sice možná, ale musí o ni stát. Chtěl bych s tím něco dělat, ale dochází mi trpělivost.

Rád bych konfrontoval své dílo s realizací projektu, ale to bohužel nemůžu. Zodpovědnost za dílo má ten, kdo dílo realizuje. Já za svůj projekt dám ruku do ohně, protože vyhovuje normám, zákonům, předpisům a je schválen u všech dotčených subjektů. Ale konečné slovo má ten, kdo ty dráty pověsí, a já se můžu postarat o dodržení projektu jen skrze autorský dozor. Dodržení projektu bývá obecně okolo 80 %, protože se mohou vyskytnout situace, o kterých nevím (např. zapomenuté inženýrské sítě) a může také podléhat změněným požadavkům budoucího provozovatele. I to se může stát, protože prakticky vytvářím něco, co neexistuje, a z výkresu nevidím, jak situace bude reálně vypadat. Čili zodpovědnost má realizátor, přičemž autor projektu a autor realizace nemusí být tatáž osoba. Já jsem projekt zpracoval podle svých nejlepších schopností a pokud to jiná osoba pověsí jinak, není můj problém. Zodpovědnost ponese stavbyvedoucí. Ale musí to být profesionálové, protože i kdybych si to věšel sám, můžu přijít na to, že mi něco nesedí a u stolu jsem neměl šanci na problém přijít.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 22:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 6-2005
No, tak já teda jednou zažil, že soudkáč byl rozseknut, ale onen na daném místě byl cca 15 let... A co myslí celou sestavou? Jako sundat izolátor, dát nový a dát teda nové úchcení (drátky, kšandy, či jak tomu říkáte?) v počtu 6 ks? Proboha, to nedávno v Jihlavě dělali za provozu trolejbusů, 90° zatáčku...


A když už naši zvládli udělat všechny oblouky tak, že se tam už nepadá, tak proč by to neměli zvládnout v Brně...?

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
ner. tohan
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 23:04:39  
Neregistrovaný host
83.208.92.69
zovuvazz - Nejsou náhodou iniciály toho dotyčného M. B.? Měl jsem tu "čest" s ním jednou řešit takový drobnější projekt a pocity jsem měl asi tak takové, jak píšete Vy ve svých příspěvcích...
Úterý, 28. listopadu 2017 - 08:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 5-2009
Předpokládám, že pán MB bude asi starší ročník. Kolik mu chybí do důchodu? Nebylo by lepší, kdyby šel do předčasného?
ner. tohan
Úterý, 28. listopadu 2017 - 09:17:35  
Neregistrovaný host
147.229.63.11
Jestli se opravdu jedná o něj a jestli je stále ve vedení, tak ještě nějakou dekádu nečekám změnu k lepšímu.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 10:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 3-2013
Ad zovuvazz: Můžete mě kontaktovat na email kocman@tmbrno.cz? Pokud je to tak, jak píšete (a mám podobnou zkušenost), rád bych se s Vámi setkal osobně.
zovuvazz
Úterý, 28. listopadu 2017 - 19:18:34  
Neregistrovaný host
89.177.43.73
9_tr - Celou sestavou myslí izolátory, dráty i svorky. U brněnských oblouků stačí vyměnit jen poškozený izolátor.

ner. tohan, Mkzb - Nemohu bohužel ani naznačit. Resp. není vhodná doba na prozrazení. Třeba to čte i ten, koho se to týká.

TMB - Velice rád bych se s Vámi sešel, abych zabránil výmluvám, že nemám zájem nebo nemám čas. Jenže se bojím prozrazení a to by ohrozilo projekt, mně i náš podnik. Co si od našeho setkání slibujete?

Rozumějte, nechci DPMB do ničeho tlačit, ale zkouším skrze některé zaměstnance pochopit jejich mentalitu a postupně je nenásilně převést na modernější způsoby provedení trolejového vedení. Zajímá mě, proč používají to a tamto, proč se brání tomu a tomu, když je to lepší, pevnější, levnější a svou kvalitou snazší na údržbu. Jenže někdo by se v tom mohl poznat, vzít si to k srdci a celý projekt zhatit. I přes svou dlouholetou praxi si něco takového nemůžu dovolit.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 21:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 3-2013
O.K. lze to probrat v mailu, a pak uvidime.
ner. tohan
Úterý, 28. listopadu 2017 - 22:20:53  
Neregistrovaný host
83.208.92.69
zovuvazz - Rozumím a chápu Vás.

Nicméně, nešlo by s věcí něco dělat tak, že by se na Drážní úřad nahlásily například zmíněné nedostatečné vzdálenosti vodičů, katastrofálně ohnuté stožáry (a že jich tu je, když ta paka na to kotví bezhlavě jedno lano za druhým) nebo řekněme třeba toto, kdy místo kotevní svorky ten trolejový drát prostě jen "namotají" kolem čepu. Vždyť to musí procházet nějakým systémem revizí, ne?
Středa, 29. listopadu 2017 - 07:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 492
Registrován: 12-2006
A co stížnosti k nadřízeným onoho člověka? K řediteli DPMB nebo až na město. V důsledku jde o vyhazování městských peněz, tak by to mohlo snad někoho zajímat.
Středa, 29. listopadu 2017 - 11:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9212
Registrován: 9-2004
Jenom názorně, jak to vypadá na Křenové u křižovatky s Rumištěm...udělejte si názor v případě nutnosti využít odklonovou trasu, jak řidiči budou suprově a hlavně BEZPEČNĚ překládat bidla...



Nehaním BUS pruh, ale pokud už došlo k posunutí trolejového vedení víc vlevo, měla být trasa od Rumiště napojena výhybkou.
Středa, 29. listopadu 2017 - 17:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 12-2006
Janatak:Onen obhájce výtečné drátenické práce by to měl ukázat v praxi. Asi nejen že trolejbus neřídí, ale s ním zřejmě ani nikdy nejel.
Středa, 29. listopadu 2017 - 20:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5437
Registrován: 6-2005
No, z fotky to vypadá, že stejně nedosáhne z buspruhu na manipulační stopu, takže pojede v normálním pruhu a tam se přeloží bezpečně, protože jej úplně zavře...

Základní problém těch, co staví troleje, je ten, že až na vyjímky nikdy neřídili trolejbus...
Makrelu neumeješ.
Pátek, 01. prosince 2017 - 10:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6966
Registrován: 1-2007
Janatak: Na druhou si ale nalijme čistého vína, jak často se tam jezdí?
Pátek, 01. prosince 2017 - 10:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9213
Registrován: 9-2004
Mouka - statistiku si nevedu, ale pokud se jedná o alternativní trasu k Hlavnímu nádraží, kterou lze v případě potřeby operativně využít, bylo by fajn ji mít z OBOU stran napojenou. Tím spíš, že došlo k posunutí trolejí od Hlavasu a vzhledem k počtu aut jedoucích po Křence směrem ven z města je žádoucí s trolejbusem svižně zmizet a nedělat tu zbytečně překážku v provozu při nutnosti ručně (!!! - v roce 2017) přebidlovat.

9Tr - jasně, že se řidič trolejáku odstaví v průběžném pruhu, ten taky na chvíli zacpe, auta to budou muset objet po kolejích tak, aby minula ten zvedlej dělící obrubník či co to je - ten začíná za křižovatkou s Rumištěm a končí u křiž. s Vlhkou - a už je to potenciální kolizní situace se šalinami, atd. a to všechno jenom kvůli jedné blbé chybějící výhybce. Navíc řidič se bude muset postavit více vlevo, takže kolik ho mezitím podjede kol, případně motorek...?
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 1-2010
Janatak: Jasně, plně s tebou souhlasím. Viz další věc: budu se sice opakovat, ale stejně. Rozjezdová proudová vyhýbka na Mendlově náměstí v křížení t-35,t-37 jest v režimu zablokovaná a ptám se proč, protože žádný racionální důvod mě nenapadá. Jsem tam denně, mám tam podnik, takže vím o co jde. Permanentně nějakej problém v ostrůvku zastávek 25,26 nebo problém na křížení , tudíž kloubáky jezdí kolem pivcu a musí ručně překládat pač si to nehodí, takže výstup a růčo. A teď věřte nebo ne, ale během 10 minut je tam takové štrůdl, že by se z toho jeden posral jen proto, že nějakej kokot rozhodl a hotovo , a že těch kokotů tam v podníku máte no jo.......

Trolejové vedení v Brně je věc sama o sobě. Když jsou schopní dráteníci přijet na jedno křížení 3x do tejdna viz Mendlovo náměstí na opravu, tak je asi něco špatně. Relativně nová sjížděcí tahová vyhýbka pro
25,37.....tomu se můžu jenom smát. Maximální průjezd pro 37 je 10km v hodině a to neříkám, že by se tam mělo lítat, ale paradox je, že se mění nová věc za starou s nulovým využitím. Dopatlány jak od patlala..... Výborný renome si děláte jen tak dál klubíčkáři.
PS: Samozřejmě tímto nenadávám jen dráteníkům, ti mají minimální podíl na tom , jak to v Brně vypadá, ale opět se dostáváme k těm k...ům, kteří sedí na hoře dělají, že všemu rozumí a přitom rozumí ho.nu.

(Příspěvek byl editován uživatelem t2r.)

(Příspěvek byl editován uživatelem t2r.)
Pátek, 01. prosince 2017 - 20:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 6-2005
Na opravdu nouzových úsecích chápu překládání, ona ta výhybka není zadarmo, údržba, je to prvek, který může vnášet problémy a hlavně, s jakou kvalitou by byla instalována... Být to jinde, prosím. Tady nám po xx desetiletích napojili manipulční oblouk na výhybky, ale je to Elektroline a není s nimi problém, dokonce tento oblouk uačal využívat noční trolejbus.
Makrelu neumeješ.
Diferák
Pátek, 01. prosince 2017 - 21:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 240
Registrován: 12-2012
Janatak: Tak se hold postavím naštorc přes celou šíři pruhu, aby mě nepodjel žádný jednostopý pošuk.

Navíc jak se píše výše, buďte možná radši rádi, že tam žádná armatura není. Beztak by to byl zase nějaký bazmek určený pro krokovou rychlost.


(Příspěvek byl editován uživatelem Diferák.)
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Sobota, 16. prosince 2017 - 23:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1407
Registrován: 4-2005
Dnes Komínská 3239 v akci... Kdo maže, ten jede:-)
VH
Neděle, 24. prosince 2017 - 20:59:56  
Neregistrovaný host
213.220.230.206
Všimli jste si, že 21TrIGCT č. 3061 už od zařazení do provozu vydává při brzdění těsně před zastavením takový zvláštní zvuk? Skoro to vypadá, jako kdyby se tam snad kromě toho klasického zvuku ozýval i zvuk, který je jinak běžně slyšet u 21TrAC [proud] Čím to může být? [happy]
Pondělí, 25. prosince 2017 - 11:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 4-2005
Tak ať nám to i po křivolakých trolejích jezdí[happy]: