Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 08. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 08. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 05. června 2017 - 16:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 11-2012
Zdenda_hu: Další možnost je, že si fíra myslel že jede na 3. kolej ale najednou mířil do "kusé"

Tak o tomto jsme se bavili i u nás v práci jako o jedné možnosti, takže zde považuju MINIMÁLNĚ za slušnost oznámit přes rádio fírovi, že nepojede na průjezdnou, ale do šturcu. (Teď nevím, zda se tak stalo či ne.) Vědět to dopředu, že mám plné nádraží, tak to posichruju i písemně, klidně i za cenu, že ten vlak stopnu v poslední stanici před Přerovem a vyrobím sekeru.
Zde vidím slabinu v předpisech, které sice šturcovou kolej opatřenou návěstidlem se STŮJ nepovažujou za kusou, ale pokud se tam nejezdí pravidelně, tak osobně bych tam ten vlak pustil jen, když bude fíra písemně spraven.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Pondělí, 05. června 2017 - 16:23:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 11-2008
ad Pavel Večeřa: A nejezdí náhodou ten vlak v tom Přerově do toho šturcu pravidelně ? Když se pak vrací zpátky, tak by to bylo celkem logické. Každá kolej dobrá .....[andel][vypravci]
Pondělí, 05. června 2017 - 16:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 11-2008
Pavel_Večeřa:
"
Zde vidím slabinu v předpisech, které sice šturcovou kolej opatřenou návěstidlem se STŮJ nepovažujou za kusou, ale pokud se tam nejezdí pravidelně, tak osobně bych tam ten vlak pustil jen, když bude fíra písemně spraven.

"
Připomínáte jednoho mého kolegu, který dal vlaku rozkaz "Z" a k tomu jeho text ještě jednou napsal na rozkaz "V".[andel] Nebo v jiné stanici ještě 10 let po tom, co se už vlak nespravuje o jízdě s postrkem, nosili rozkazy (i v dešti ) 300 m daleko. Prý náměstek říkal, že ať to radši dávají ......[andel][lol] .... Nebo ten vtip, jak jeptiška dává na svíčku kondom a říká: "Jistota je jistota" ......[andel][lol][lol]
Pondělí, 05. června 2017 - 16:39:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 11-2012
Já právě nevím, zda se tak jezdí pravidelně. Vždy jsem viděl jen ty průjezdné kousky. Pokud se opravdu jednalo o "kyvadlo do Přerova a rychle zpět", tak se pak už není třeba o ničem bavit...

Jinak já bych tu bezpečnost nijak nepodceňoval, pokud se nejedná o pravidelnost (nebavím se teď už o Leošovi).
Krásně to šlo vidět na příkladu Nezamyslice vs Prostějov. Předem napíšu, že na toto mě upozorňoval ihned přednosta PO Přerov, školitel i další kontrolní složky. To jen, abych nebyl nařčen z bonzování, protože tak to tam fungovalo furt...
V Nezamyslicích je třeba zakázáno zobrazovat odjezdy vlaků, pokud na bližší koleji pojede dříve jiný vlak či posun. Aby náhodou někoho nenapadlo před ten vlak nakráčet.
Na druhou stranu v Prostějově bývalo zvykem tam ty vlaky naházet klidně i na dvě hodiny dopředu a to nemluvím o současném vjezdu od Místního a Vrahovic. Sice to výpravčí chytal na praporek, ale furt jsme to museli meldovat naživo, že tam přijede ještě jeden, ať dávaj bacha.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Pondělí, 05. června 2017 - 19:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 9-2005
Kusá kolej byla pro tento vlak pravidelnou vjezdovou kolejí.
4581111
Pondělí, 05. června 2017 - 20:21:44  
Neregistrovaný host
37.221.251.253
Tak vjíždí se do šturců...stejně jako na obsazenou,oddělenou taky jen cesťákem...ale ten beton byl sakra dobře udělanej,že to ani nepovalil.
Pondělí, 05. června 2017 - 20:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8348
Registrován: 9-2002
Hele, a znate v Cz nejakej sturc, kde je vetsi rychlost, nez 40 ? Ja o zadnym nevim...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 05. června 2017 - 20:34:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 4-2017
Ke kusé koleji: Dopravní kolej, ukončená zarážedlem a určená pro vjezdy vlaků, musí být před zarážedlem osazena návěstidlem s návěstí zakazující jízdu vlaku. Je to kusá kolej jen stavebně, dopravně ne-vlakové cesty končí, stejně jako u jiných dopravních kolejí, u návěstidel s návěstmi zakazujícími jízdu, nikoli u zarážedla. Pravidelný vjezd na kusou kolej, tak jak jsme ho znali z minulosti, dnes není možný. Mimořádný ano, ale jen na písemný rozkaz-výjimečně nutný vjezd na kolej manipulační.
Pondělí, 05. června 2017 - 20:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 12-2007
Jirka3xl : Dovolím si tvrdit, že T499 001 žádnou deformační zónu ani deformační prvky z výroby neměla.
Pondělí, 05. června 2017 - 20:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7760
Registrován: 5-2002
ad Agent: Hostivař - 60 km/h.
Strýček skrblík
Pondělí, 05. června 2017 - 21:28:38  
Neregistrovaný host
88.102.207.142
Divím se, že Leo nedosadil při takových probězích alespoň to AVV. Ale zas na druhou stranu tím třeba ušetřil. Nechce se mi věřit, že by to na Stadlera nešlo.
Pondělí, 05. června 2017 - 21:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8351
Registrován: 9-2002
Petr_Šimral:
"ad Agent: Hostivař - 60 km/h."

Asi ten jedinej deformacni, co ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 05. června 2017 - 21:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 8-2009
Ještě jste ve výčtu zab. zař. zapomněli na VNPN http://www.szdc.cz/soubory/zabezpecovaci-zarizeni/ts-2-2014-sz-vn pn.pdf . Nejnověší nasazení např. Žatec s vazbou na TRS generální stop.
Pondělí, 05. června 2017 - 22:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13789
Registrován: 5-2002
JxL: Naozaj? I T499 001 měla deformační zónu, a to byla vyrobena v roce 1974, súdruh!
No, možná tak někdo něčemu říkal, ale deformační zóna v pravém slova smyslu tam rozhodně nebyla. Nárazníky to má na rámu stejně jako jiný brejle.
Pondělí, 05. června 2017 - 22:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3289
Registrován: 3-2006
Agent: Liberec 102. kolej - traťovou (60).
Olbramovice 3. kolej - traťovou (50?)
Choceň 5a kolej - traťovou (60)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pondělí, 05. června 2017 - 22:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8353
Registrován: 9-2002
Tak diky za upresneni jak to je s tema sturcama... Zase jsou v necem Nemci chytrejsi. Este me napadl sturc v Poricanech, ale netusim, jestli 40 nebo 60, ja jsem tam nikdy nevidel neco jet/postavat.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pezos
Pondělí, 05. června 2017 - 22:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 4-2014
No, chytřejší - nic jiného jim nezbývá. Pokud by chtěli jezdit víc než 30/40 km/h, prokluzovou vzdálenost by prostě museli dodržovat, šturc nešturc (klíčové slovo EBA).
Němec z ova nereg
Pondělí, 05. června 2017 - 22:37:00  
Neregistrovaný host
82.117.130.30
Hele, a znate v Cz nejakej sturc, kde je vetsi rychlost, nez 40 ? Ja o zadnym nevim...

V Přerově kusé koleje 5 a 7 (50).
Němec_z_ova
Úterý, 06. června 2017 - 09:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 4-2009
Další možnost je, že si fíra myslel že jede na 3. kolej ale najednou mířil do "kusé".
Tak o tomto jsme se bavili i u nás v práci jako o jedné možnosti, takže zde považuju MINIMÁLNĚ za slušnost oznámit přes rádio fírovi, že nepojede na průjezdnou, ale do šturcu.


Zdař Bůh Pavle, v tom případě považuj přerovské staniční zabzař za slušné[wink] Na 3. kolej návěstí Sc 101 rychlost 60 a "něco", zatímco do šturců kolejí 5. a 7. rychlost 50 a výstraha. A všem normálním[lol] a rychlým pak rychlost 80 a volno[vypravci] Ale tohle u osobky málokdo uvidí.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Úterý, 06. června 2017 - 09:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13798
Registrován: 5-2002
Ono to bude spíš tvary použitých výhybek než (ne)slušností SZZ...
Úterý, 06. června 2017 - 10:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7043
Registrován: 4-2003
Tak o tomto jsme se bavili i u nás v práci jako o jedné možnosti, takže zde považuju MINIMÁLNĚ za slušnost oznámit přes rádio fírovi, že nepojede na průjezdnou, ale do šturcu.

To už takhle udělal [vypravci] v Benešove a mašinfýra pak zabil svýho kolegu, protože přeci na tu přovolávačku měl ten průjezd. Esli by nebylo lepčí, kdyby si každej dělal to svoje a nekecal někomu do řízení. Krom ten vlak měl tu kusou kolej jako vjezdovou pravidelně.


Mladějov: Každopádně z něj vinu nesejme ani ta nevolnost.

Především žádná vina tomu člověku nebyla prokázána. Může to klidně skončit jako pracovní úraz mašinfýry. Myslíš, že mrtvička se nedá diagnostikovat?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Bobmaster
Úterý, 06. června 2017 - 10:11:58  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
RadekŠ: souhlasím s tebou, dělej si to svoje, zalez do banky a nevyjadřuj se k věcem jako je nehoda kterou ani neumíš správně polohopisně zařadit. Tímhle ses opět zařadil mezi póvl který ví sice houby, ale hrozně rád o tom poučuje [crazy][crazy][crazy]
Úterý, 06. června 2017 - 11:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7044
Registrován: 4-2003
souhlasím s tebou, dělej si to svoje

Už se stalo a můžeš zase odtáhnout (kriple).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Bobmaster
Úterý, 06. června 2017 - 12:30:43  
Neregistrovaný host
62.168.54.174
Rád bych se všem omluvil za svůj hovadismus. Prosím o pochopení - nemám ženskou ani chlapa, jsem v exekuci, nikdo se se mnou nechce bavit, vedoucí v Albertu mě nechce povýšit z utírače regálů na doplňovače, všichni mi ubližují, tak to musím nandat alespoň tomu úspěšnému hajzlovi RadkoviŠ.
Úterý, 06. června 2017 - 12:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 2-2010
Tak vzhledem k jeho stylu jízdy a trefování se k perónu už v Otrokovicích a v Hulíně bych řekl, že se fírovi "zrobilo" špatně až když viděl tu hromadu.
Úterý, 06. června 2017 - 16:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13799
Registrován: 5-2002
Bob: nehoda kterou ani neumíš správně polohopisně zařadit
To je nějakej zásadní rozdíl, jestli to byl Benešov nebo Čerčany...?
Úterý, 06. června 2017 - 16:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 11-2008
ad Amper: Jaký byl jeho stal jízdy ? Vy jste v tom vlaku jel ? [andel]
Bobmaster
Úterý, 06. června 2017 - 17:28:02  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Hajnej: pro mě ano. Nevadí mi když sem píšou lidi kteří nemají s dráhou nic společného, ale použít jako argument něco o čem ten sokolík neví ani popel - to už mě docela uráží. To je jako bych já poučoval třeba bankovní úředníky že jejich produkty stojí za houby, chtějí nás akorát okrádat, jsou to tragédi - a přitom o bankovním sektoru vůbec nic nevím. A nejvíc mě nadzvedlo to zabití - to jako šel výpravčí ráno do práce s tím že někoho do večera oddělá, a fíra z rychlíku mu šel na ruku ? Znám demagogický a útočný styl psaní RadkaŠ (sám ho používám), ale ne v případech kdy došlo k újmě na zdraví nebo dokonce úmrtí zúčastněných osob, to je podle mě ubohost. A samozřejmě že mám k této mimořádné události bližší vztah, i když reagoval bych stejně při použití jakékoliv jiné nehody (pokud by tedy aspoň správně určil místo).
Úterý, 06. června 2017 - 18:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13802
Registrován: 5-2002
Bob: použít jako argument něco o čem ten sokolík neví ani popel
Obávám se, že se u velikého erroru nacházeti ráčíš...

A nejvíc mě nadzvedlo to zabití - to jako šel výpravčí ráno do práce s tím že někoho do večera oddělá
Ehm, v TrZáku zrovna honěnej nejsem, ale nebyla by tohle spíš vražda než zabití...?
Úterý, 06. června 2017 - 18:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3295
Registrován: 3-2010
Haj:No, možná tak někdo něčemu říkal, ale deformační zóna v pravém slova smyslu tam rozhodně nebyla. Nárazníky to má na rámu stejně jako jiný brejle.

============
Pardon, já zapoměl, že "deformační zóny"v pravém slova smyslu mají pouze moderní železniční vozidla. Názorný příklad je Pendolino ze Studénky, že?
Úterý, 06. června 2017 - 19:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13805
Registrován: 5-2002
JxL: No a kde teda ten Kyklop měl podle Tebe tu "deformační zónu"? Není to divný, že jsme si jí ani Mars ani já nevšimli...?

Názorný příklad je Pendolino ze Studénky, že?
Cosi mi říká, že 680 je starší, než TSI Crash, takže některé scénáře střetů jaksi nedá.
Mimochodem, ten Kyklop by tam dopadl jak, kdyby mu ty plechy šly nad rám...?
Úterý, 06. června 2017 - 19:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3296
Registrován: 3-2010
Ha: Není to divný, že jsme si jí ani Mars ani já nevšimli...?


=============
No, divný by spíš bylo, kdybys nebyl stále v "opozici". Ony lokomotivy ČKD nemají nápis "zde je deformační" zóna, což vysvětluje, že sis toho ty ani Mars neráčil všimnout. Některé ale mají nárazníky připevněny na plechu, který je slabší než plech rámu. Když to bouchne, plech se střihne, pohltí část energie a rám zůstane nepoškozený, to je věda, co?
Úterý, 06. června 2017 - 20:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13807
Registrován: 5-2002
JxL: Některé ale mají nárazníky připevněny na plechu, který je slabší než plech rámu.
V takovém případě toho bych ovšem u deformačního prvku očekával možnost výměny bez vyříznutí a vyvaření - neboli by tam měly být vidět nějaké ty šrouby navíc. A ty na Kyklopovi tak nějak postrádám...

Když to bouchne, plech se střihne, pohltí část energie a rám zůstane nepoškozený, to je věda, co?
To ještě žádná věda není, to je totéž co třeba úsmyčný kolíček u výměnové páky - pic a dál už nic. Věda je to, co mají za nárazníkama některé současné mašiny, tedy útvar, který se postupně řízeně skládá jako harmonika a pohlcuje při tom mnohem víc energie, než jednorázové střižení.
Němec_z_ova
Úterý, 06. června 2017 - 21:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 4-2009
Jirkaxxxl: Divnější ovšem je, že sice evidentně tušíte, co se skrývá pod pojmem deformační zóna v podání ČKD a bez mrknutí oka ji přisoudíte strojům o 17 starším než byl u nás takovýto prvek prvně namontován na lokomotivu. Docela živě si pamatuji tehdejší popis v Železniční technice (včetně snímků nového a deformovaného prvku).
Kyklop měl zřejmě jako první šachtu pro automatické spřáhlo (při jeho použití se s nárazníky již moc nepočítalo[wink]).

Hajnej (13798): Předpokládám, že to zdejším uživatelům došlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Úterý, 06. června 2017 - 21:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7241
Registrován: 4-2003
Dneska zase mnoho nově vyrobených vozů šachtu na automatické spřáhlo sice má, ale zase v ní nemá nainstalovány opěrky pro přenos tlakových sil. Takže je vidět, že to s tím automatickým spřáhlem není myšleno až zas tak vážně. Je to ale škoda, neboť šroubovka je už celkem dost omezujícím prvkem...........
22michal
Úterý, 06. června 2017 - 22:51:38  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Na ČT1 jede pořad Legendy záchranářství: Vlaková neštěstí.
Už byla Krouna, nyní Studénka.
ad Němec_z
Úterý, 06. června 2017 - 23:54:01  
Neregistrovaný host
91.134.116.232
Němec_z_ova:" Docela živě si pamatuji tehdejší popis v Železniční technice (včetně snímků nového a deformovaného prvku).

Nemyslíš určitě ten čelní příčník u 131 (E479.1).
Bobmaster
Středa, 07. června 2017 - 00:28:25  
Neregistrovaný host
37.188.136.134
Hajnej příspěvek 13802: O. K., budeme vytrhávat z kontextu a točit se na tom.

Můj údajný Error: jsem si na 100% jistý že RadekŠ neměl s nehodou o které se zmiňuje nic společného. Pominu to že jsem nějakým způsobem znal cca 90% lidí co se tam tehdy vyskytovali (a měli s tím něco do činění v profesní úrovni) a přejdu rovnou k věci - podle příspěvků tady se dá dost dobře poznat kdo čemu rozumí, co asi dělá a v jakých sférách se pohybuje. Stačí jen pečlivě číst..., takže RadekŠ tam mohl být max. jako cestující v tom rychlíku (a to by si sakra pamatoval kde to bylo, i po těch deseti letech) nebo si přečíst zprávu z DI, ale stejně by jí nerozuměl. Takže tak.

Add TrZák a zabití: máš pravdu, to co jsem popsal já je vražda, moje chyba. Nechal jsem se unést stylem příspěvku kde mi vyznělo že dotyčný zaměstnanec je vlastně nelítostný zabiják, který kdyby si hleděl svého a nesnažil se vyjít vsříc tak mohli všichni žít. Když si vzpomenu jak se dotyčná osoba ztratila a pak si našli v šatně kde se snažila oběsit..., brrr, do teď to nejsou pěkné vzpomínky. A pak nějaký expert z tepla domácího krbu vede rozumy na téma Hleďte si svého a bude to cajk. No ještě že nejsou všichni takoví [crazy]
Středa, 07. června 2017 - 08:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7045
Registrován: 4-2003
tominu to že jsem nějakým způsobem znal cca 90% lidí co se tam tehdy vyskytovali

[proud] A jaký to má vliv na 1) určení příčiny nehody a na 2) stanovení trestní odpovědosti? [uhoh]

nebo si přečíst zprávu z DI, ale stejně by jí nerozuměl.


Doporučuji Vám se zbavit pocitu, že provoz dráhy je tzv. raketová věda, které rozumí jen pár vyvolených. Děláte ze sebe ještě hloupějšího, než jste a leckdo si Vás pak tzv. "namaže na chleba", aniž si toho všimnete.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Středa, 07. června 2017 - 08:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 847
Registrován: 4-2015
@RadekŠ: dovolím si trochu vstoupit do diskuse. Hloupého ze sebe dělíte jen vy. Už jste několkrát předvedl, že vaše náhledy na věc jsou poněkud zvláštní. Kupříkadu nepochopení funkce odpadkových košů ve voze a na nástupišti a dále nepochopení skutečnosti, co v souvislosti s tím udělá 95% cestujících. [wink]
Z Bobmasterova psaní je vidět, že je to skutečně člověk znalý provozu. Z vašeho, že jste tak maximálně gaučový expert. V té souvislosti byste se měl zdržet mistrování odborníků, vy "raketová vědo" [lol]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 07. června 2017 - 08:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 3-2010
Haj Věda je to, co mají za nárazníkama některé současné mašiny, tedy útvar, který se postupně řízeně skládá jako harmonika a pohlcuje při tom mnohem víc energie, než jednorázové střižení.

To není žádná věda, je to jednoduchá mechanika, ale občas i reklama a podvod, třeba u 380ky má deformační zóna zachránit strojvedoucího, když drcne do cisterny váze 15 tun při rychlosti 110 km/h. Kolik cisteren o váze 15 tun se pohybuje po kolejích ČD samostatně? Když jich bude celý vlak, Zátopek je na zrušení. Leo v Přerově a Pendo ve Studénce tu kvalitu dokazují.
Středa, 07. června 2017 - 09:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2594
Registrován: 7-2003
Není to náhodou cisterna automobilová (vlak, náklaďák, návěs)??
Středa, 07. června 2017 - 10:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7046
Registrován: 4-2003
Kupříkadu nepochopení funkce odpadkových košů

[zadnice][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 07. června 2017 - 10:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5158
Registrován: 8-2012
Kolik cisteren o váze 15 tun se pohybuje po kolejích ČD samostatně?
Jde o tyhle cisterny a srážky s nima, vole. Např. "sražený mlíko" v Zámrsku, že. Když už jsme na těch koridorech nechali úrovňové přejezdy...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. června 2017 - 12:37:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 3-2010
T-H Jde o tyhle cisterny a srážky s nima, vole.

Na imbecily většinou nereaguji. Učiním vyjímku,ona i taková cisterna ,na kterou dáváš odkaz, váží ložená víc než 40 tun. Takže, blbečku, udělej mi laskavost a své šotoušské kydy si nech pro ty, kdo jsou na ně zvědavi a žerou ti je. Děkuji.
Středa, 07. června 2017 - 12:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5162
Registrován: 8-2012
ona i taková cisterna ,na kterou dáváš odkaz, váží ložená víc než 40 tun
A když je prázdná tak 15, což je jeden ze scénářů toho TSI Crash. Což v reálu znamená, že většinu střetů se silničními vozidly fíra přežije. Ale může se samozřejmě řešit i crash se 40 tunama ze stošedesátky, o to bude ta mašina složitější, těžší a dražší, takže to nakonec odveze kamión, aneb jak si železnice plná přemoudřelých dlouholetých nádražníků podřezává větev sama sobě.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Petr_hradecký
Středa, 07. června 2017 - 15:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 4-2015
@RadekŠ: ano, typická reakce gaučového trolla [cunik]psa. Nejste na ksichtoknize nebo na mimáči, tak se zkuste chovat jako dospělý. Chci příliš, poručíku Dube?
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 07. června 2017 - 16:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7244
Registrován: 4-2003
Teda když to tady čtu, tak jsou zde neklamné známky toho, že začíná klesat tlak a začínají smrdět kanály. A nejvíce smrdí evidentně ten hradecký [crazy].
Petr_hradecký
Středa, 07. června 2017 - 16:47:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 849
Registrován: 4-2015
@Bram: copak dneska, ale včera před bouřkou, to byl panečku puch [lame]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 07. června 2017 - 20:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5835
Registrován: 8-2006
Nevíte někdo, proč dopoledne jezdily vlaky sníženou rychlostí do Libice a snad od Nymburka? Já jel z Poděbrad R945, ten se tam připlazil asi dvacítkou někdy v 10:18 a stejnou rychlostí se ploužil dál.[uhoh] Průvodčí říkala, že prý na žádost policie. Za Libicí o něco rychleji, z VOseka normálně. Příjezd do HK cca v 11:17.
Středa, 07. června 2017 - 20:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3227
Registrován: 11-2008
ad čelakovičan: Ano, PČR žádost na "pomalou jízdu" z důvodu pohyby sebevraha v okolí tratě. Trochu jim to trvalo, ale asi po cca třech hodinách ho našla. [andel]
Středa, 07. června 2017 - 21:36:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5836
Registrován: 8-2006
Díky.[happy]
Čtvrtek, 08. června 2017 - 00:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13815
Registrován: 5-2002
JxL: občas i reklama a podvod, třeba u 380ky má deformační zóna zachránit strojvedoucího, když drcne do cisterny váze 15 tun při rychlosti 110 km/h. Kolik cisteren o váze 15 tun se pohybuje po kolejích ČD samostatně?
Jak už Ti vysvětlili jiní, jde o cisternu automobilovou. Prostě se analýzou nehod přišlo na to, že existují i jiné srážky, než drážní vozidla mezi sebou, a že je to potřeba nějak zohlednit.

Bob: nebo si přečíst zprávu z DI, ale stejně by jí nerozuměl.
Copak, trénuješ na sobě postupy z příručky "Rohatým zvířetem snadno a rychle"...?
Ykka
Čtvrtek, 08. června 2017 - 09:32:06  
Neregistrovaný host
62.209.197.9
Cisternu automobilovou o váze 15 tun už jsem taky nějakou dobu nepotkal, ale snaha se cení.
Hroch. R420...
Čtvrtek, 08. června 2017 - 14:22:26  
Neregistrovaný host
46.135.57.4
To jste toho potkal hodně málo, protože prázdná cisterna se okolo těch 15t pohybuje...
Ykka
Čtvrtek, 08. června 2017 - 14:38:40  
Neregistrovaný host
62.209.197.9
Pravda, nikdo nemluvil o tom, že se v cisternách většinou něco přepravuje..
Čtvrtek, 08. června 2017 - 15:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4937
Registrován: 9-2011
Většinou? Já bych řekl, že je to tak půl napůl. Protože obvykle cisterna je určená pro jeden druh produktů a ten vozí z výrobny k zákazníkům, zpátky pak jezdí obvykle prázdná, ledaže by zákazník ten produkt odmítl převzít.
Představa, že z chemičky do JZD veze cisterna naftu a zpátky jí vytížej mlíkem do mlíkárny je poněkud, ehm, mimo mísu.
Practicus
Čtvrtek, 08. června 2017 - 15:39:10  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Aleš_Liesk. - žeby si řekli, uhlovodík jako uhlovodík a ty příměsi jsou v menšině a jsou zanedbatelné
Hroch. R420...
Čtvrtek, 08. června 2017 - 15:52:59  
Neregistrovaný host
46.135.57.4
A když je prázdná tak 15, což je jeden ze scénářů toho TSI Crash. Což v reálu znamená, že většinu střetů se silničními vozidly fíra přežije. Ale může se samozřejmě řešit i crash se 40 tunama ze stošedesátky, o to bude ta mašina složitější, těžší a dražší
No já měl za to že to bylo jasný...

Představa, že z chemičky do JZD veze cisterna naftu a zpátky jí vytížej mlíkem do mlíkárny je poněkud,ehm,mimo mísu

Běžná praxe polských dopravců. Jinak cisterny se běžně vymývají na myčkách , stejně jako si doma umyjete talíř nebo skleničku
Ykka
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:09:18  
Neregistrovaný host
62.209.197.9
Aleš_Liesk.
V praxi to funguje například u přepravy paliv většinou jako trasy rozvozu k různým maloodběratelům, takže značnou vzdálenost tvoří přeprava části nákladu, je to zvyšující se tlak na efektivitu přepravy, dnes nikdo nechce čekat na to, až se k němu vyplatí vézt celý náklad. Ale o to nejde, spíš jsem chtěl upozornit na to, že prázdná cisterna už v rámci propagace nezní tak dobře, jako těch 15 tun, pod kterými si laik představí něco velkého. Což ve výsledku nedělá dojem, že jde o bezpečnost, ale o to, danou konstrukci dobře prodat.