Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 10. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 10. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Jeho Vysost
Středa, 08. března 2017 - 17:46:23  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Prestat dotovat neznamena vlak zrusit. Kedysi sa zeleznice spravali rovnako predatorsky, ako sa predpoveda u sukromnikov a ludia cestovali autobusmi resp mali zlavove karty a snazili sa obist drahe NRT jizdenky. Akurat uz nebude mozne outsourcovat sluzby WGS, nebude mozne chciet po ludoch NRT jizdne a mat obmedzenia typu 72h pred odchodom resp bud sa to zrusi alebo sa zrusi vlak. Chyba ale nie je na strane sukromnikov, je to chyba samotnych zeleznic, ze nemaju zaujem o tychto cestujucich a vidia ich len ako lahku korist.[kecal]
Ernie
Středa, 08. března 2017 - 17:47:14  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
opr. skoro všechno zdarma, podle toho, který odborář aktuálně víc hlasitěji křičí (nebo uplácí). Když železniční, tak bude vlak zdarma, když dobytčí, tak bude mléko zdarma atd.
Středa, 08. března 2017 - 18:21:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3650
Registrován: 6-2008
Ernie, Jeho výsost : Přesně tak... [ok]
Ale jako vysvětlení to nebude pro dotazovaného zřejmě stačit. [happy]
Ještě kdyby tak vedly ČD vlak ve 22 a 24 z Prahy. Tak by to využilo více lidí.
Ale dva vlaky po sobě obousměrně. Nevím nevím.
Taky ten posun nočních na K.Vary a Cheb mě třeba odradil úplně. A nejsem sám jak jsem se dozvěděl a dozvídám.
Kdo by chtěl být někde k poledni...
Nebo zbytečně brzo ulehat...
Středa, 08. března 2017 - 18:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10919
Registrován: 5-2004
A ste přesvědčený že třeba teď seženu na zejtra lacinou letenku do Londýna? Nebo kamkoli jinam? A to máme ve vzduchu soukromníků 3[zadnice], nízkonákladových zejména.

Dnes je to otázka spíš tarifního bordelu kdy se dráha podobá letectvu. Taky nikdo předem netuší na kolik ho cesta vyjde.

Ernie: inu africkojihoamerickej systém veřejný dopravy bez dotací je taky systém. Jen nevím jak je lákavej - a asi moc ne když takový Svobodný maj preference jaký maj. On liberalizmus je jakási obdoba komunizmu - taky to nikde v praxi nefunguje...

No a při těch dotacích do MHD je přitom tato zejména na kratší vzdálenosti dražší než auto se všemi fixy. A žije to víceméně proto že není kde parkovat. Asi jako když VHD za socíku byla dražší než benál a mnohde i pro jednoho a těřila z toho že nebyly tolik dostupný auta.
Babilon
Středa, 08. března 2017 - 18:26:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3391
Registrován: 12-2007
V čem je to dobré pro cestující, že bude jezdit méně vlaků a že soukromník bude moct zdražit?
A v čem je dobré pro cestující, když to soukromník zabalí, protože nemá šanci vydělávat, bude jezdit méně vlaků a státní moloch bude moci zdražit?
Jeho Vysost.
Středa, 08. března 2017 - 18:42:21  
Neregistrovaný host
194.228.18.230
Letenky by som do toho netahal, pretoze skutocne u lowcostov zalezi, kedy clovek kupuje letenku, z akej IP adresy a dalsie detaily, podla ktorych sa meni cena. Trasa Praha-Kosice je prave jednou z mala, kde je dostatocny pocet cestujucich na to, aby sa uzivila bez dotacii. Jednak vecerne vlaky umoznuju ludom dostat sa na Moravu aj vo vecernych hodinach z Prahy, jednak mame turistov smer Fatra/Tatry/Ukrajina a zaroven domov cestuje vela ludi na Slovensko. A RJ ma celkom konstantny cenovy model, takze clovek vie, kolko bude stat cesta domov, hoc chce cestovat uz za par hodin.
StarMaster
Středa, 08. března 2017 - 20:42:10  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Ernie, Ic540:
Pánové chtějí zachránit státní rozpočet tím, že zruší co nejvíc vlaků?

A pak zrušíte co? Třeba povinné zdravotní pojištění? Ať si za to každej zodpovídá sám a ten kdo nemarodí ať nemusí přispívat na nějaké hypochondry?

Svobodní zase dělali nábor? [happy] Ve vašem případě koukám že úspěšně. [biggrin]
Mladějov
Středa, 08. března 2017 - 21:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9790
Registrován: 3-2007
>RJ ma celkom konstantny cenovy model,

Uměl byste vůbec diskutovat tak, abyste v každém druhém příspěvku nefoukal RJ pod pytlík ?
Středa, 08. března 2017 - 21:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Vy jste zase vylezl z které díry? Vůbec jsem nemluvil o RJ. Jen jsem říkal, že má být dotyčný rád za konkurenci, jinak ostatní zákonitě zdraží. Tečka.
Špion
Středa, 08. března 2017 - 21:39:13  
Neregistrovaný host
46.13.97.66
Myslíte si že cena 280.-Je reálná?ČD by měli jít směrem globálních cen s rezervací.I ve spojích přes den.Pokud by nasadily dráhy cenu jako Jančura, tak by řval proti dumpingovejm cenám.Proč se chce zahojit na ČD?.Potřebuje peníze na investice.Ono vám to tolik nevynáší i když máte vlak plnej cikánů co kus 280.-Vozy potřebují údržbu. V dlouhodobém horizontu není možno řešit modernizaci
nákupem ojetin.Jeho PR je ovšem geniální!Prodat vůz s hovnopadem a bez zásuvek jako lowcost to je něco.Jak sem si přečetl na želpage je to lepší jak bdpee[happy]I když tento vůz považuji za znouzictnost furt mi příde lepší.
A jeho služby ve velkých stanicích?Večer zavře a už to jede?Kde stojí Regiojet?Kde koupím lístky?
Kde je čekárna?Kam mám jít na hajzl?Maj vůbec místo?Pokud chcete tohle tak si kopněte do ČD.
I když chápu že tarif NRT je dávno pasé.Za tu cenu radši lidi jdou na autobus.
Jeho Vysost
Středa, 08. března 2017 - 21:42:49  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Mladejov, samozrejme, ze ano. Akurat LE resp SC maju ceny listkov podla obsadenosti, ktoru vopred neviem, kym RJ to ma podla casov, takze kolko bude stat listok o tyzden viem povedat naisto. Podobne to plati aj pre Ex+R.
BoH, takze ked sa stiahnu CD, tak LE/RJ zakonite zdrazeju? To vobec nemusi a na 99% nebude uplna pravda.
Špion
Středa, 08. března 2017 - 21:50:10  
Neregistrovaný host
46.13.97.66
Jedete li do Popradu (Štrby)a zpět vždy je lepší si koupit balíček Tatry za cca 800.- včetně Tež.
Jenže pokladní to většinou neví a tak to nenabízí.V PR je Jančura trošku někde jinde.Jenom se dostak cecíku to by byl najednou klid.O to jediný mu jde.
Jeho Vysost
Středa, 08. března 2017 - 22:06:21  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Nechapem, preco sa kazdy pyta na nakup listka v pokladni..Dnes uz vela dopravcov predava listky iba cez internet prip maju automaty na listky, nepotrebujem k tomu dalsiu osobu. CD tiez nemaju cakarne vo vsetkych staniciach, podobne to ma RJ, vo viacerych staniciach nie je problem vyuzit cakarne, pokial clovek ukaze listok na RJ v mobile, vacsinou totiz spadaju pod SZDC/ZSR, podobne zachod nepatri RJ ani CD. Tak ako CD ziskaju peniaze na nove supravy od statu ci cez eurofondy, tak si RJ na ne musi zarobit, preto je logicke, ze Jancura chce dosiahnut zisk, listky za 280 ma skutocne len v slabe dni a nocne spoje, ktore nie su tak vyuzivane, standard stoji vacsinou 380-500czk, to je cca cena, za ktoru zozeniem listok na Ex+R resp SC.
Středa, 08. března 2017 - 22:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6057
Registrován: 5-2002
Ernie: inu africkojihoamerickej systém veřejný dopravy bez dotací je taky systém. Jen nevím jak je lákavej - a asi moc ne když takový Svobodný maj preference jaký maj. On liberalizmus je jakási obdoba komunizmu - taky to nikde v praxi nefunguje...

Jako že v Jižní Americe nefunguje veřejná doprava? Třeba v Chile to nefuguje jak konkrétně?
Špion
Středa, 08. března 2017 - 22:25:57  
Neregistrovaný host
46.13.97.66
Ano, začíná se to měnit.Ale zažil sem mimořádmosti.Strhnuté vedení,srážka s osobou ,odklon kvůli mimořádnosti.A pak se lidi můžou posrat že nikdo nikde není.Ani ve 100000 vém městě.A začne to!Zasrané dráhy apod.A jsou také lidé kteří maji problem se normálně nažrat, natož si koupit lístek na mobilu.A vozíčkáře budete vozit jen od 6 do 18.hod?.Prostě železnice má být službou.Samozřejmě nesouhlasim když si ztoho udělají politici byznis.
Špion
Středa, 08. března 2017 - 22:38:21  
Neregistrovaný host
46.13.97.66
RE.Jeho výsost.Prosím pěkně.Poučte vaše poddané z východního Slovenska jakže se zakupují lístky přes internet.To je samej raketovej inženýr.[lol]Jo a Poláci snažící se mluvit anglicky to je taky prdel.....[biggrin]
Prosťáčkům
Středa, 08. března 2017 - 22:39:02  
Neregistrovaný host
84.42.196.190
Akurat LE resp SC maju ceny listkov podla obsadenosti, ktoru vopred neviem, kym RJ to ma podla casov, takze kolko bude stat listok o tyzden viem povedat naisto.

Není pravda. Aby se dala koupit například sedačka ve Standardu za 280 Kč na Praha - Košice, tak musí být volná v celé trase. Vzhledem k tomu, že na zablokování pro celou tuto trasu stačí, když je zablokovaná v jednom mezistaničním úseku (třeba Praha - Pardubice) a vzhledem k tomu, že cestující na kratší trasy preferují nižší třídy, tak se ty sedačky pro celou štreku "vyprodají" respektive zablokují velice rychle a člověk musí chtě nechtě do vyšší (dražší) třídy. Jenom prosťáčci si myslí, že se za těch 280 Kč prodají všechny sedačky komukoliv kdykoliv si zamane a nezáleží to na obsazenosti, zejména, když si vezmete kolik těch zastávek mezi kterými se po cestě dá jet je.
Špion
Středa, 08. března 2017 - 23:19:54  
Neregistrovaný host
46.13.97.66
I kdyby to byl úsek Olomouc- Košice tak je cena nereálná.7 či kolik stew na vlak,Vectron,poplatky.Tom mi nějak nesedí.Ale možná se pletu:-)
Čtvrtek, 09. března 2017 - 00:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4633
Registrován: 8-2012
Tady by nám mohl zkrachovalý koloťuk TH spočítat
[lol] Komplex HlÚpy z T.H. je tak komplexní, že si ho musí projektovat do svých představ, i když tu vůbec není [happy]
Hele, já bych vás určitě chtěl ošálit nesprávným výpočtem, tak proč nám nepředvedete své mozkové myšlení a nespočítáte to vy? (Protože o tom víte hovno, no.)

P.S. Státní odpora pendolína pro 60 lidí do Košic nebo letadel do Dubaje je celospolečenský zájem a sociální potřeba, aby chudí mohli jet do předražených J&Tater nebo na nákupy zlata a módy do Dubai Mall, tak se to přece musí dotovat!
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 09. března 2017 - 00:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 6-2008
StarMaster : Já a ani kolega diskutující Ernie určitě žádné vlaky nechceme rušit...
Ani jeden z nás nic takového nenapsal.
Naopak sleduji třeba noční spojení u soukromníků.
Pomalu se začínají místa opuštěná ČD zaplňovat.
Poslední volný neobsazený čas je ten po Excelsioru...........
Ernie
Čtvrtek, 09. března 2017 - 05:11:27  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Naopak sleduji třeba noční spojení u soukromníků.
Pomalu se začínají místa opuštěná ČD zaplňovat.


Mám pořád za to, že se s nástupem soukromníků počet spojů zvýšil a to i v okrajových časech, nikoliv snížil. Nebo se dřív jezdilo z Ostravy do Prahy "denními" vlaky už od 4 ráno 2x za hodinu, až do posledního spoje ve 20.13, v opačném směru pak v odpolední špičce i třikrát do hodiny a hustý provoz bez delšího čekání až do 22.hodiny? Praha-Košice 8 spojů denně, v pátek/neděli 9?}
Excel IC540
Čtvrtek, 09. března 2017 - 07:49:43  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad Ic540:Ty už si vážně tím Excelsiorem postiženej. Zkus Bohnice, tam je volno a přátelsky Tě přijmou, možná si tam budeš moct hrát i s vláčkama a říkat jim Excelsior[proud]
Čtvrtek, 09. března 2017 - 07:51:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1760
Registrován: 12-2007
Zkrachovalý koloťuk TH: Ano, tuto reakci jsem čekal. Ono byste se musel dopočítat k tomu, že RJ jezdí do Košic za dumpingové ceny.
Já nejsem placen za PR skupiny RJ, takže máte pravdu, nevím o tom tolik co vy. Navíc musím chodit do práce a tam pracovat, což už neznáte, protože ani u dráhy vás nesnesli..Vzhledem k tomu, že se musíte vyjadřovat ke všemu v téměř všech vláknech (za rok vyprodukujete v průměru 20x více příspěvků než já), tak předpokládám, že máte času habaděj a jednou byste mohl přispět na toto diskusní fórum něčím užitečným a jiným než jsou vaše dementními kecy a brigáda pro PR skupiny RegioJet.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 09. března 2017 - 08:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3652
Registrován: 6-2008
Ernie : [ok]
Tak jsem to myslel. Jen jsem to nesrozumitelně napsal se dívám...

Bohnice : Zvážím. [crazy]
Prostě chybí...
Čtvrtek, 09. března 2017 - 08:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Vy jste tak naivní [happy] Vy skutečně věříte tomu, že RJ dělá charitu [happy] I když sám Jančura říkal, že si přeje stažení ČD, aby se mohly narovnat ceny na tržní hodnotu, tak stejně bude plácat o svatosti RJ [happy] ... Buďte ticho, jezděte RJ a buďte rád, že to RJ má konkurenci [happy]

P. S.: A pokud žádáte důkaz, stačí se podívat na linku Bratislava - Košice, kdy se po stažení vlaků ZSSK IC se okamžitě zvýšily ceny. Teď sice budete hustit o tom, jak to bylo stejně levnější, než původní IC. Ano, bylo, to vůbec nepopírám. Ale Vy nemůžete popřít, že tam to zdražení (pokud si dobře pamatuju, tak o cca 30 %) bylo. A Košice - Praha za 280 Kč? Věřte mi, že to zdražení by bylo mnohem větší, než 30 % [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Excel IC540
Čtvrtek, 09. března 2017 - 08:34:34  
Neregistrovaný host
80.188.122.74
ad Ic540: Kdyby Ti chyběla ženská tak to pochopím ale nějakej přiblblej vláček[happy]Vždyť to byl stejně humus vlak, kterému se normální člověk rád vyhnul[crazy]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 09. března 2017 - 14:00:48  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
BoH, ticho mozete byt tak vy, pretoze tocite nezmysly a este mi ich vkladate do ust. RJ zdrazuje postupne bez ohladu na konkurenciu, bolo to tak na trase do Ba aj do Prg, akurat odporcom najskor vadili uvadzacie ceny a potom im vadilo aj zdrazovanie, povodna cena do Prg bola cca 250kc, potom to stuplo na 280 a neskor zaviedli cenik podla vytazenosti. Ano, RJ zdrazuje, ale aspon drzi nejaky ten standard, statni dopravcovia len vidia v cezhranicnych cestujucich dojne kravy, nezmyselne cestovne, ktore navyse kazdy rok svojho monopolu davali vyzrat cestujucim roznymi nezmyslami ako redukcia poctu akcnych listkov, povinne peciatkovanie, posun voznov uz v Pardubiciach smer Cheb Plzen atd.. Preto uz ziadny monopol statnych dopravcov, najlepsie im vziat aj vlaky do Viedne/Nemecka/BUd a odstrihnut ich od nezmyselneho dojenia.
27
Čtvrtek, 09. března 2017 - 14:31:32  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Jeho Vysost: To by musel Jančura začít uznávat NRT jízdné a to se mu moc nechce [nene] ... Přeshraniční úseky si dost často vymýšlí spíš okolní samosprávy, které (a celkem pochopitelně), chtějí jezdit za svoje (alespoň přibližně) jízdné - ono z něčeho se ty platy a nová vozidla u ÖBB, DB a spol. platit musejí. Až nepůjde udělat další reko Xmz, tak bude muset zdražit i ten Jančura - viz Leo Express a ježdění bez záloh a jak dlouho byl v mínusu.. [happy]
Čtvrtek, 09. března 2017 - 15:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: :D Takže pro Vás ani důkaz není důkaz. Sice pak uznáte, že mám pravdu (tedy že zdražuje), ale pak se to zase snažíte nějak ospravedlnit, že to vlastně nikomu nevadí :D A když už se oháníte tím státním monopolem, doporučuji si projít monopoly soukromých firem. To jsou samí chlebodárci :D ... Jestli Tupé_Hovado je onanista, tak vy jste dokonalý řiťopich [happy]

P. S.: Vůbec nikde nenabádám, že ČD jsou skvělé a že s nimi má kdokoliv tady jezdit. Jen říkám, že jen díky konkurenci (a to vzájemné, tedy konkurence RJ a LEO pro ČD, tak konkurence LEO a ČD pro RJ) mohou být ceny položeny tak nízko a až kdokoliv odpadne, zákazník bude bit [happy] Na druhou stranu je mi relace Praha - Košice naprosto ukradená a klidně ať z ní odpadnou ČD, alespoň bude více lepších vozů pro vnitrostátní relace [happy] ... A jen ať se do Košic lidé také trochu finančně prohnou, nemusí jim to pořád dotovat ostatní [happy]
Ernie
Čtvrtek, 09. března 2017 - 15:24:26  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
stačí se podívat na linku Bratislava - Košice, kdy se po stažení vlaků ZSSK IC se okamžitě zvýšily ceny. Teď sice budete hustit o tom, jak to bylo stejně levnější, než původní IC. Ano, bylo, to vůbec nepopírám. Ale Vy nemůžete popřít, že tam to zdražení (pokud si dobře pamatuju, tak o cca 30 %) bylo. A Košice - Praha za 280 Kč? Věřte mi, že to zdražení by bylo mnohem větší, než 30 %

To ale není neřešitelný problém. Pokud by se zdražení na lince Ph-KE opakovalo stejně jako na lince BA-KE, stejně tak by se mohl opakovat i osud regiojetu ne této trati , a sice velmi rychlý návrat spojů národního dopravce zpět a definitivní stažení soukromníka z trati.
Garfield
Čtvrtek, 09. března 2017 - 15:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12139
Registrován: 10-2004
Podle rezervačního systému dojde někdy kolem 4.4. k otočení všech vozů RJ, tzn. že z Prahy do Ostravy bude chodbička na levé straně ve směru jízdy. [happy]
Čtvrtek, 09. března 2017 - 15:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 5-2014
Ernie: Nemyslím si, že by to byla úplně stejná situace. V případě linky Košice - Bratislava se jednalo "o národní zájem". Navíc místní trh je částečně pokřivený díky plné dotaci rychlíků pro některé skupiny.

Je pravda, že RJ by nemohlo příliš zvýšit cenu díky LEO, nicméně kartel by určitě oběma přišel vhod (s ČD se nesnáší ale LEO je na tom podobně jako RJ), takže bych očekával cenu okolo 500 - 600 Kč. Nicméně teoreticky mohou ji zvednou i na 1000 Kč a stejně není pravděpodobné, že by ČD znovu začalo jezdit stejně. Jejich cena je v současné době ještě vyšší. Teoreticky může i nyní RJ zvýšit na těch cca 500 Kč, ale podle mě to nedělá, protože se opravdu snaží maximalizovat snahu o odstranění ČD z této trasy.


(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost
Čtvrtek, 09. března 2017 - 15:44:09  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
BoH, zdrazovanie je ale iba Vas problem, medzinarodni cestujuci su osklbavani az az, je na case to zmenit a zvysit vnutrostatne cestovne, aj tak je jedno z najnizsich v Europe, takze +10% by si vacsina cestujucich ani nevsimla. Inak RJ uz cenu 500czk do Kosic na niektorych spojoch ma, takze evidentna v tom mate bordel.
Ernie
Čtvrtek, 09. března 2017 - 18:21:01  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Je pravda, že RJ by nemohlo příliš zvýšit cenu díky LEO, nicméně kartel by určitě oběma přišel vhod (s ČD se nesnáší ale LEO je na tom podobně jako RJ), takže bych očekával cenu okolo 500 - 600 Kč.

K čemu by jim ten kartel byl? RJ možná do LE nijak veřejně nešije, ale dost okatě na něj útočí jízdním řádem. Nejprve se RJ natlačil na téměř totožný čas linkou Praha-Olm-Staré Město a nově už týden RJ zase jezdí téměř shodně s LE do Košic odpoledne z Prahy a brzy ráno z Košic. Na této trase je žlutý pro Lea mnohem větší konkurencí než v úplně jiný čas jezdící Pendolino, Bohemia nebo Slovakia.
Ernie
Čtvrtek, 09. března 2017 - 19:31:46  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Zítřejší RJ1013 má plánováno 11 vozů v řazení Bp-Bpmz-Amz-ABmz-Ampz-Ampz-Bmz-Bmz-Ampz-Ampz-Amz, celková kapacita 616 míst.
Slim
Pátek, 10. března 2017 - 00:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5630
Registrován: 2-2005
...jsem se sem po delší době podíval a koukám jako blázen...žlutí obhajují ujíždění přípojů a nečekání...čtyři roky tomu nazad tady titíž plédovali pro soukromníky s poukazem mimo jiné na to, že zlej státní moloch není ani schopnej počkat na přípoj s nejrůznějšími dementními výmluvami...
Luboš_ct
Pátek, 10. března 2017 - 08:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14293
Registrován: 9-2002
Pánové, poprvé jsem nahlédl do této diskuze a nestačim se divit. Nicméně přicházím s dotazem. Nikde jsem to tu nenašel (no dobře, nechce se mi v těch hádkách hledat). Nedávno jsem spatřil v Dyku v Kolíně motorovou jednotku, s kterými jezdí dopravce Arriva, ve žlutých barvách. Kde s nimi plánuje RJ jezdit?
Díky za případnou odpověď.
Ferrin & Morris - Glory (Original Mix)
* * * T.R.A.N.C.E. F.O.R.E.V.E.R. * * *

Nejhorší je srážka s blbcem..
Pátek, 10. března 2017 - 08:57:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1764
Registrován: 12-2007
ERNIE: Díky za info. Za kolik kč jsou to jízdenky? Lze odhadnout? je pátek, a tak by to mělo být ziskové.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 10. března 2017 - 08:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Výborně, tak já si taky přeju, aby ČD na této relaci skončilo, aby jste viděl, jak to dopadne, když jste takový naivní blb [happy]

Já prohrát nemůžu, Vy ano [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 10. března 2017 - 09:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 5-2014
Ernie: Mno, to je dobrá otázka. Třeba by to skutečně tak nedopadlo. Ale jste si myslím, že pokud by zůstali jen RJ a LEO, tak se jim nějaká tak domluva vyplatí. Stejně, jako se to vyplatilo O2, T-Mobile a Vodafone.
Pátek, 10. března 2017 - 09:42:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4717
Registrován: 9-2011
Luboš CT: Komárno
Luboš_ct
Pátek, 10. března 2017 - 10:50:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14295
Registrován: 9-2002
Díky, Aleši[wink]
Ferrin & Morris - Glory (Original Mix)
* * * T.R.A.N.C.E. F.O.R.E.V.E.R. * * *
Pátek, 10. března 2017 - 12:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 2-2017
Zdravím, kdysi se říkalo, že RegioJet bude jezdit z Prahy přes Ústí nad Labem do Německa, co je na tom aktuálního ?
Pátek, 10. března 2017 - 12:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2977
Registrován: 8-2010
potrp4:
"Zdravím, kdysi se říkalo, že RegioJet bude jezdit z Prahy přes Ústí nad Labem do Německa, co je na tom aktuálního ?"

Aktuální je to asi tak stejně jako že bude Pendolino jezdit do Berlína [wink]

http://ekonomika.idnes.cz/deutsche-bahn-budou-do-hamburku-jezdit- dal-s-cd-f4o-/eko-doprava.aspx?c=A140522_142749_eko-doprava_suj
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 10. března 2017 - 12:48:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 12-2014
Vážený pane potrp4, společnost Regiojet převezme trasu do Německa již brzy. Bude se jednat o prodloužení linky Kouty nad Desnou - Praha až do Berlína a Hamburgu. Těšit se můžete až na padesátivozové soupravy složené z nových vozů řady Astra a také vysoce luxusuních vozů řady Wapmz, Easee a na již brzy představený typ vysoce klimatizovaného vozu řady Resmz. Na lince Kouty na Desnou - Berlín, bude společnost Regiojet (jak sem tu před několika dny nastínil.) také zkoušet koncept, kdy každý cestující bude mít svého vlastního stewarda.
Pátek, 10. března 2017 - 13:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4719
Registrován: 9-2011
RFE: kromě linky KnD - BLN - HAM ještě vaší firmě doporučuju prověřit trasu Mochov - Bochov, příp. s odbočkou přes Prahu do Vídně, ale pssst, ať to neslyší konkurence, aby vám jí nevyfoukla!
A jako marketingový trhák zkuste jednomu cestujícímu přidělit dva stevardy, co kdyby ten jeden zrovna musel jít čůrat...?
Pátek, 10. března 2017 - 14:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 12-2014
Vážený pane Aleš Liesk., odpusťte si prosím své nemyslné komentáře. Zde se vede slušná a odborná diskuze o dopravci Regiojet a vy se ji svými hloupými komentáři snažíte rozvracet. Navíc stewardi společnosti Regiojet nejsou malé děti a chodí čůrat před jízdou. Pan Jančura to osobně kontroluje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Regiojet_Forever.)
Pátek, 10. března 2017 - 14:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 3-2017
Možná by bylo ještě lepší, aby na ty EC Kouty-Hamburk byl přípoj v Ústí nad Labem, a to rychlíky, které by vedly v trase: (České Budějovice-) Plzeň-Cheb-Ústí, neboť je to v podstatě oblast s nejvyšší nezaměstnaností a někteří obyvatelé ten vlak Českých drah z finančních důvodů nemohou využít a České dráhy na tom naopak tratí. Obyvatelé této oblasti by levnější jízdenky ocenili.

Asi takto:
Praha hl.n. 11:29
Ústí nad Labem 12:42 12:44 <--rychlíky*
Děčín 13:00
Děčín 14:56
Ústí nad Labem 15:11 15:13 -->rychlíky*
Praha hl.n. 16:26

*rychlíky
(České Budějovice) (6:01)
Plzeň hl.n. (7:57) 8:06
Cheb 9:27 9:30
Chomutov 11:16 11:20
Ústí nad Labem 12:27
Ústí nad Labem 15:28
Chomutov 16:33 16:35
Cheb 18:21 18:30
Plzeň hl.n. 19:52 (20:03)
(České Budějovice) (21:59)


Jezdilo by to samozřejmě ve dvouhodinovém taktu. Ty EC Regiojet by mohly jezdit v hodinovém prokladu s EC Českých drah vedených tím pendolinem, pokud tedy ČD nějaké EC zůstanou.

Českým drahám by tak zůstaly rychlíky v trasách Praha-Plzeň a Praha-Ústí(-Děčín).
Pátek, 10. března 2017 - 14:45:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3654
Registrován: 6-2008
Aleš_Liesk : Pokud víte. Mám dotaz. Ta zmíněná jednotka může jezdit spojená s tím Talentem či Desirem. Nebo bude jezdit samostatně na vybraných spojích.
Předem díky za odpověď. [ok]
Pátek, 10. března 2017 - 15:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 12-2014
Vážený pane jitachru, vlaky společnosti Regiojet na lince Kouty nad Desnou - Německo budou jezdit ve dvacetiminutovém taktu. Společnost ČD do Německa žádné vlaky provozovat nebude. Navíc vlaky typu pendolino pan Jančura od ČD kupuje a bude je provozovat na osobních vlacích Kouty nad Desnou - Zábřeh na Moravě - Nezamyslice, i proto je jiech nasazení na vlacích do Německa nemožmé. Co se týče přípojů, tak Vám zatím bohužel nemohu prozradit více, ale budete určitě příjemně překvapen.
Pátek, 10. března 2017 - 15:09:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 3-2017
A od kdy to má takto být? Od GVD 2018?
Pátek, 10. března 2017 - 15:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4658
Registrován: 8-2012
ale pssst, ať to neslyší konkurence, aby vám jí nevyfoukla!
Na druhé straně, kdyby se od Regiojetu provařil nějaký fejk o Mochov-Bochov, tak je tam v dalším GVD expresní vrstva "objednaná" ministerstvem [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Bobmaster
Pátek, 10. března 2017 - 15:16:46  
Neregistrovaný host
37.188.228.233
Takže na Slovensku je vlastně všechno v pořádku..., ufff to se mi ulevilo:

https://www.aktuality.sk/clanok/422733/minister-dopravy-skontrolu je-regiojet-na-trati-kvetoslavov-bratislava/
Pátek, 10. března 2017 - 15:51:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3656
Registrován: 6-2008
Ministr dle článku zvažuje zdvojkolejnění tratě.
Tak by měl začít nahrazovat Regiojet každý rok na jedné lokálce národního dopravce.
A za deset let budou mít 10 nejdůležitějších lokálek zdvojkolejněných s neskutečným využitím a provozem... [crazy]

Že by tak ministr chtěl zavítat třeba na Žilina Rájec.
Nebo Čadca Makov... [happy]
Třeba...
Pátek, 10. března 2017 - 16:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 12-2014
Vážený pane jitachu, stane se tak při mimořádné změně jízdního řádu 31.června.
Garfield
Pátek, 10. března 2017 - 17:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12141
Registrován: 10-2004
Vážení cestující,

z důvodu mimořádné události na trati - nahlášení nástražného výbušného systému jsou naše spoje (prozatím RJ 1013, RJ 1017, RJ 1016, RJ 1014, RJ 1015) zastaveny, cestující jsou evakuování a vlaky jsou prohledávány za asistencí PČR. Předpokládané zpoždění spojů jsou 30 - 120 minut, zpoždění se může měnit.

Omlouváme se za způsobené komplikace.

Děkujeme za pochopení,

tým RegioJet.
Pátek, 10. března 2017 - 17:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2011
uffufff

http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/displayimage.php?pid=29208
Pátek, 10. března 2017 - 17:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5497
Registrován: 12-2011
Že by tak ministr chtěl zavítat třeba na Žilina Rájec.

A proč by to měl dělat, když DO na trati neobjednává stát, ale kraj? Čadca - Makov je trať bez potenciálu ve srovnání s tratí přes žitný ostrov, tak není důvod, proč by tam měl Arpád jezdit.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 10. března 2017 - 18:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4660
Registrován: 8-2012
Nějaký obzvláště frustrovaný jančurobijec nahlásil v pátek odpoledne bomby ve vlacích hádejte koho...
Ale někdo z ultras určitě vysvětlí, že je to v rámci boje proti Žlutozlu správně a vlastně se nic nestalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 10. března 2017 - 18:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3657
Registrován: 6-2008
intelpetr : [ok]
To je sice pravda.
Ale obecně třeba Když, by šlo mít přímé vlaky Žilina Makov.
Jako jsou Žilina Skalité, tak by to bylo o něčem jiném.
Že to v Čadci vypadá jak vypadá je druhá věc.
A taky je dost silný souběh autobusů a vlaků.
Kdo ví jak by to bylo kdyby se trať na Makov zmodernizovala/zrychlila... [happy]