Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 13. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 13. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pikehead
Pátek, 07. dubna 2017 - 07:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 3-2007
Ehm, jak už podotkl kolega výše, kompenzace za studentské jízdné jsou prd proti miliardám kýblovaným bez výběrka a to je díra mnohem větší.

Tzn. ne že bych s Vámi nesouhlasil, ale postupoval bych od řešení zásadnějších srágor k méně zásadním.
Pátek, 07. dubna 2017 - 08:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 5-2014
Ernie: Proč by se tam mělo něco vypočítávat? Prostě ta jízdenka v jednu chvíli 100 Kč, dostane dopravce kompenzaci 25 % ze 100 Kč. Stála ta jízdenka později 120 Kč? Dostane kompenzaci 25 % ze 120 Kč. Dopravce má prostě dostat 25 % z ceny, kolik zaplatil zákazník a je úplně jedno, o jakou slevu se jedná. Prostě se jedná o 25 % z nejlevnější nabízené jízdenky na konkrétní trasu (konkrétní spoj) v danou chvíli. To je jednoduché a spravedlivé, ne? [happy]
Babilon
Pátek, 07. dubna 2017 - 09:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3449
Registrován: 12-2007
To je jednoduché a spravedlivé, ne?
Vždycky se najde protipříklad.
Jízdenka ve stejně kvalitním voze za stejnou cenu generuje jinou kompenzaci podle toho, jaké další vozy jsou ve vlaku řazeny a které z nich jsou vyprodány. Proč by měl např. Jančura dostávat nižší kompenzace jenom proto, že ve vlaku vozí levnější vozy?
Pátek, 07. dubna 2017 - 12:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 5-2014
Babilon: Proč by měla generovat jinou cenu? To by mělo záležet čistě na tom, kolik jízdenka stála, ne? Jestli někdo koupil jízdenku za 100 Kč do šukafóna nebo do RailJetu by mělo být z pohledu státu úplně jedno. Prostě to byla jízdenka za 100 Kč, byla to nejlevnější poskytovaná jízdenka daného dopravce na dané trase, tak mu má doplatit 25 Kč. Proč všichni na to jdete tak komplikovaně?

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Babilon
Pátek, 07. dubna 2017 - 14:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 12-2007
Já se ale bavím o jízdenkách do dvou railjetů. Pokud dopravce k jednomu z nich připojí kopřivová béčka s nižším jízdným, pak najednou přijde o část kompenzace. Podle vás je to možná spravedlivé, podle mě ne.
Pátek, 07. dubna 2017 - 15:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 5-2014
Babilon: Pokud pro ně zvolí nižší cenu, tedy nejnižší třídu, pak mě to rozhodně spravedlivé přijde. Ale jsem schopen připustit, že by se mohlo kompenzovat ve všech třídách, ale pouze 25 % ceny jízdného v nejnižší třídě. Tedy pokud máme lístek za 100 Kč a za 200 Kč, kompenzace bude v obou třídách 25 Kč. To si myslím, že je více než férové. Ale pro mě je spravedlivé i to, co jste popsal Vy, tedy kompenzace jen v kopřivách.
Babilon
Pátek, 07. dubna 2017 - 15:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3451
Registrován: 12-2007
To si myslím, že je více než férové.
Já ne. Dvě naprosto stejné jízdenky (stejně drahé do stejného vozu se stejnými službami) a k nim dvě různé kompenzace mi férové nepřijdou. Současný stav mi přijde daleko férovější.
Ernie
Pátek, 07. dubna 2017 - 17:16:09  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Prostě se jedná o 25 % z nejlevnější nabízené jízdenky na konkrétní trasu (konkrétní spoj) v danou chvíli. To je jednoduché a spravedlivé, ne?

Takže když dopravce (teoreticky) vypraví posilový spoj sestavený jen z vozů první třídy třeba na Velikonoce, kompenzace by se jeho měly týkat taky, protože v danou chvíli prostě nikdo nenabízí levnější spoj.

Stejně tak, když RJ vyprodá všechna místa v nižších třídách a zůstanou mu volná jen v byznysu, měl by pro takové opozdilce nabídnout kompenzace v tom byznysu taktéž, protože student či důchodce v takový moment má jen dvě možnosti - počkat na další vlak nebo zaplatit plnou cenu, nic jiného se nenabízí.
Týká se to samozřejmě také první třídy jakéhokoli jiného povinně místenkového vlaku.
Sobota, 08. dubna 2017 - 09:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 5-2014
Babilon: V tom případě bych raději kompenzace úplně zrušil, protože i to mi přijde férovější. Nechápu, proč by měl stát kompenzovat jízdenky těm, co si mohou dovolit jezdit ve vyšších třídách. Jedná se o sociální podporu (chudí studenti). Nevidím jediní, skutečně jediný důvod, proč by stát měl kompenzovat cokoliv jiného, než nejlevnější jízdenky. Nikdo RJ či komukoliv jinému neříká, že musí studentům nabízet levnější jízdné ve vyšších třídách. Když nechce, tak ať nenabízí. Pokud chce, tak ať to jde na triko dopravce. Od státu ani korunu.
Sobota, 08. dubna 2017 - 09:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 5-2014
Ernie: To je čistě hledání teoretického problému (nastane jednou za 1000 případů). Jak jsem napsal, jedná se o sociální program státu a sociální by měl zůstat.
Ernie
Sobota, 08. dubna 2017 - 09:44:11  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
BoH: Ano, a právě proto se ptám, v čem není sociální akceptování slev ve třídě relax, když se jedná o běžnou druhou třídu, která i v největší špičce nepřesahuje cenou běžný kilometrický tarif, takže i ona je levnější, než nějaká jednorázová jízda do školy v místě, kde žádný dopravce neuznává žádné slevy.

Kdyby totiž platila jen v tom nejlevnějším, znamenalo by to, že v každém vlaku RJ by bylo možné využít jen 80 sedadel v lowcost třídě, a to moc sociální není.
Ernie
Sobota, 08. dubna 2017 - 09:44:46  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
opr.: v místě, kde žádný dopravce nenabízí žádné slevy.
Ernie
Neděle, 09. dubna 2017 - 10:51:59  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Slušelo by se zmínit (když už se tedy lynčovalo za vánoční povýšení všech spojů do třídy špička), že na Velikonoční pondělí RJ prodává jízdenky za stejné ceny, jako v každé jiné pondělí, tj.
STANDARD 175 (KJ), 219 (běžná cena) , na vlaku 1018 127Kč (159 Kč)
LOWCOST 174 (KJ), 179 (běžná cena), na vlaku 1018 94 Kč (99 Kč)
RELAX 294 (KJ), 299 (běžná cena)
BUSINESS 354 (KJ), 359 (běžná cenaú

České dráhy, které vozí cestující za stále stejnou cenu bez ohledu na svátek, chtějí na Velikonoční pondělí za
Ex/EC 384 Kč , s IN25 za 312 Kč
SC 484 Kč, s IN25 412 Kč

LE nabízí jízdenky
579 Kč ve druhé třídě ve 4.11
549 Kč ve druhé třídě v 10.11
679 Kč ve druhé třídě ve 12.11 (řádný spoj)
529 Kč ve druhé třídě ve 12.11 (posilová jednotka)
459 Kč ve druhé třídě ve 20.11 (posilová jednotka)
ostatní jsou vyprodány


Aktuálně má RJ v pondělí v prodeji základ z 8 vozů na každém spoji (vyprodáno, občas se uvolní semtam místo), ale vzhledem k aktuálnímu stavu vozového parku lze předpokládat že na všechny vlaky budou ještě 2 nebo 3 vagony přidány.
Ernie
Neděle, 09. dubna 2017 - 11:03:01  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
edit:
za posilový "expres" 10070 chtějí ČD dokonce 499 Kč , resp. 374 Kč s IN25

Zrovna v tomto případě by se dokonce dalo demonstrovat, že za business kupé u RJ by MD vyplatilo nižší kompenzaci, než za nejnižší třídu u LE.
Neděle, 09. dubna 2017 - 11:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 8-2007
Nevidím jediní, skutečně jediný důvod, proč by stát měl kompenzovat cokoliv jiného, než nejlevnější jízdenky.
Takže pokud tomu dobře rozumím, tak by se kompenzace všech studentů z Mariánek do Plzně jedoucích R763 počítala z ceny uvedené v tomto ceníku?

byla to nejlevnější poskytovaná jízdenka daného dopravce na dané trase
Takže se má výše uvedená ceníková cena použít na všechny kompenzace Mariánky - Plzeň? Jde předpokládám o nejlevnější jízdenku v dané trase.
Garfield
Neděle, 09. dubna 2017 - 12:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12201
Registrován: 10-2004
Ernie:
že na Velikonoční pondělí RJ prodává jízdenky za stejné ceny, jako v každé jiné pondělí, tj.
...
LOWCOST
...
na vlaku 1018 94 Kč (99 Kč)


Já tam teda vidím jinou cenu.
nenidulezite.
Neděle, 09. dubna 2017 - 12:25:24  
Neregistrovaný host
141.0.14.54
Ernie
[ok] hezká analýza

Národní dopravce se vydal tou nejhorší cestou, tzn. chce na tom vytriskat co nejvíc peněz, ale stejně poveze i lidi na stání, což je nepříjemné i pro ty s mistenkou. Soukromníci povinnou rezervací zajistí alespoň nějaký komfort.
Ale tady si zase přečtu, jak hodný národní dopravce odvezl všechny chudáky, kteří se nevešli ke zlým soukromnikem, ovšem za jakou cenu a komfort.
jedůležité
Neděle, 09. dubna 2017 - 12:35:03  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Ale tady si zase přečtu, jak hodný národní dopravce odvezl všechny chudáky, kteří se nevešli ke zlým soukromnikem, ovšem za jakou cenu a komfort

Ale odveze je i za cenu horšího komfortu. Lepší jet na stojáka než zůstat stát na nástupišti.
nenidulezite.
Neděle, 09. dubna 2017 - 12:53:52  
Neregistrovaný host
141.0.14.54
Jak se to vezme. Pro těch pár stojících je to lepší. Pro většinu sedících ne.
jedůležité
Neděle, 09. dubna 2017 - 13:03:47  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
Pro těch pár stojících je to lepší.

[rofl] Asi jsi ještě nejel Ex ČD před svátky, protože těch stojících rozhodně není pár. Komu stojící vadí tak prostě půjde do Pendolina nebo k soukromníkům tak nechápu o co jde. Ostatní normální jsou rádi, že vůbec nějak odjedou.
Ernie
Neděle, 09. dubna 2017 - 13:06:15  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Garfield: V takovém případě probíhá nějaká změna. Sleduju ten rezervační systém už tři dny, čekám totiž na přidání dalších vagonů, sháním pět míst pro příbuzné.

ale odveze je i za cenu horšího komfortu. Lepší jet na stojáka než zůstat stát na nástupišti.
Pokud budou přidána béčka jako před Vánoci, tak si asi sedne každý. Ovšem kdo chce takovým vozem nebo elefantem jet za pětikilo, to by mě zajímalo.
Neděle, 09. dubna 2017 - 16:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8851
Registrován: 12-2009
zase přečtu, jak hodný národní dopravce odvezl všechny chudáky, kteří se nevešli ke zlým soukromnikem,
Nemějte obavy, Sůra to takto nenapíše. [wink]
Bobmaster
Neděle, 09. dubna 2017 - 18:43:36  
Neregistrovaný host
37.188.129.176
Ono by stačilo něco ve stylu: Dopravci před svátky očekávají zvýšený počet cestujících (nečekané, jako vždy si to zaslouží článek). Kdo se nechce mačkat, koupí si jízdenku v předprodeji, přes Internet dostane zdarma místenku a u některých dopravců i kafe a noviny taktéž ZDARMA. Ti kteří ještě neví kdy pojedou riskují že se do vlaku buď vůbec nedostanou (LEO) nebo pojedou na stojáka na představku (hypoteticky RJ, určitě ČD). K tomu nějaká rozumná fotka Railjetu/Vectrona/Štádlera a je to na světě [kladivo]

Ale co já, hloupý nenovinář bych radil takové mediální kapacitě jako je Jan Sůra jak psát článek. To by pak nebylo to správné drama, nemělo to ten šmrnc, a navíc si chudák stejně nemůže vybrat jaký bude nadpis a ilustrační fotografie (což sám tvrdil), takže musí tu svou káru táhnout dál, ubožák [crazy]
Garfield
Neděle, 09. dubna 2017 - 18:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12203
Registrován: 10-2004
Ernie:
V takovém případě probíhá nějaká změna. Sleduju ten rezervační systém už tři dny

No nevím, kupoval jsem si lístek na RJ 1018 v pondělí 17.4. už hodně dávno (ještě před březnovým zdražením) a byl za normální špičkovou cenu, tj. Olomouc - Praha za 212 CZK.
kpt.Hejl
Neděle, 09. dubna 2017 - 18:55:53  
Neregistrovaný host
79.127.245.180
Ohl:ale vy ano.Omlouvám se za vstup do cizí diskuse,ale nešlo odolat.[biggrin]
Neděle, 09. dubna 2017 - 22:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 2-2010
193.206 v Nové Vsi u Kolína
Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Pondělí, 10. dubna 2017 - 09:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 5-2014
Ernie: Kdo si může dovolit zaplatit třídu Relax, může si ji dovolit zaplatit za plnou cenu. ... Pokud by se to RJ nelíbílo, může RJ nabízet za jednotnou cenu, jakou to dělal dřív. Pokud to nedělá, je to vyšší třída a z tohoto důvodu nemají pro ni platit žádné kompenzace. Tím pro mě debata okolo tohoto tématu končí a přeji hezký den [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Nechic
Pondělí, 10. dubna 2017 - 09:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2025
Registrován: 4-2010
Včera v RJ jsem seděl v Astře do uličky, vedle volno, dávno už jsem byl obsloužen. Pak prošel za Pardubicema steward, natáhl se přes mne a položil vodu na prázdnou sedačku vedle mě. Celou cestu tam nikdo nepřistoupil a i kdyby, nevím jestli bych pil vodu co jsem našel na sedačce bůhví odkud. To stewardi obsluhují neviditelné cestující? Nebo prostě rozkaz zněl jasně, na místo v tabletu patří voda a basta [biggrin]
Bobmaster
Pondělí, 10. dubna 2017 - 10:19:19  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Nechic: to už jsem taky zažil, ale udělala to stewardka a skončilo to randem..., je to něco jako bonbon na polštáři v hotelu, naznačuje tím že touží po společnosti do postele. Ovšem jak to myslel ten steward - těžko říct [lol]
Jeho Vysost
Pondělí, 10. dubna 2017 - 15:11:07  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
Za Pardubicami smerom do Prahy konci servis, stevardi vtedy umyvaju tie konvice na caj/must a dalsie riady, upratuju a pripravuju supravu na obrat, takze ak niekto pristupuje v PCE, tak ma stevard len urcity cas na opytanie sa klasickych otazok, tento evidentne nechal aspon vodu na mieste, no cestujucemu uz servis usiel.
Nechic
Pondělí, 10. dubna 2017 - 18:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2026
Registrován: 4-2010
Já jel ale na Moravu [happy]
Ale patrně to někomu ujelo.
Slim
Úterý, 11. dubna 2017 - 00:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5654
Registrován: 2-2005
Jeho Výsost: A to je jako omluva? To je ta o třídu lepší služba? Takhle to dělávali za komoušů zelináři, v půl šestý vytřeli a ve třičtvrtě už nepouštěli zákazníky, páč v šest padla a šlo se domů... tento evidentne nechal aspon vodu na mieste - zelinář Vás taky nevzal hadrem a když už jste byl uvnitř, než zamkl, natáhl Vás jako v běžnou hodinu...Ale mezi námi, ani ten komoušský zelinář neprodal erteple někomu, kdo tam nebyl...Co kdyby Jančura cestující střílel od Pardubic do čela, dovedl byste v tom taky najít nějaké pozitivum? Jako třeba že je ušetřil zešílení při cestě s ČD zpátky?
PPP
Úterý, 11. dubna 2017 - 06:30:00  
Neregistrovaný host
109.81.215.17
Tak jistě by to posádka mohla začít uklízet až po příjezdu do cíle. To by byli určitě nadšení zejména ti, kteří to točí rovnou zpět, že by neměli žádnou pauzu. Ale aspoň by se pak mohlo opět nadávat, jaký je Jančura tyran :D Nebo by tam byla nějaká "Rychlá rota", která by to dělala. Ta by ale musela být zaplacena, což by vedlo ke zvýšení cen lístků. To by se jistě líbilo cestujícím.
Ernie
Úterý, 11. dubna 2017 - 08:05:35  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Myslím že celá věc má jednodušší vysvětlení. Stevard prostě kontroloval přistoupivší cestující a dal vodu na sedadlo pro případ, že by cestující nastoupil např. do vozu na druhém konci soupravy a na své místo ještě nedorazil, což se čas od času stává. Pokud by čekal, až fyzicky dorazí, mohlo by se taky stát, že na něj s vodou zapomene, cestující si bude (oprávněně) stěžovat ne jemu, ale rovnou vedení a stevard bude mít problém. A než z toho budete dělat zase tragédii, jaký je Jančura zlý zaměstnavatel, tak stevard prostě dělal svou práci tak, jak má a nejlíp může, aby zamezil nějakým konfliktům nebo nespokojeným cestujícím, ne aby se mu nic nestalo.
nenidulezite.
Úterý, 11. dubna 2017 - 08:38:52  
Neregistrovaný host
82.145.211.194
Pochopte ze slim prisel akorat prudit, vzdycky bude jancura zlo. Rozumny clovek to chape ale jancurobijec v tom hned vidi spiknuti a bude to tady tyden resit [proud]
Úterý, 11. dubna 2017 - 09:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 12-2014
Vážení diskutující, aféra okolo vody položené na sedadlo je samozřejmně další pseudokauzou vytvořenou antijančurovským spikleneckým centrem. Steward vodu na prázdné sedadlo položit nemohl, protože ve vlacích společnosti Regiojet žádná prázdná sedadla nejsou. Všechny vlaky společnosti Regiojet mají vždy stoprocentní obsazenost která stále stoupá.
Úterý, 11. dubna 2017 - 10:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 5-2014
Před týdnem jsem jel v RailJetu, na mém místě také sedělo pití. Asi ho tam nechal steward [happy] Ne, sranda, toto již bylo v trochu horším stavu [happy] Ale člověk nikdy neví, že [happy]

P. S. Aby to nevypadalo, že jsem jen destruktivní. Steward by dle mého názoru měl chodit až ve chvíli, kdy jsou cestující zjevně usazeni. Tedy například 10 minut po odjezdu vlaku. Stejně tak by to mělo fungovat u průvodčích u ČD. Někteří to respektují, někteří před vámi stojí ve chvíli rozjezdu vlaku.

P. P. S. Ale vzít si pití, které někde leží (i když vypadá uzavřeně). Sorry jako... [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Bobmaster
Úterý, 11. dubna 2017 - 14:36:06  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Šaráda pokračuje:

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/regiojet-chce-statu-usetrit- miliony-eur-jancura-dal-slovakom-zavaznu-ponuku.html
co k tomu
Úterý, 11. dubna 2017 - 17:50:20  
Neregistrovaný host
77.93.192.43
můžete rovnou napsat co je na této nabídce špatně?
Děkuji
Mladějov
Úterý, 11. dubna 2017 - 17:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10099
Registrován: 3-2007
A to jako musí ? Zvlášť někomu, kdo se neumí (radši) ani podepsat ?
Bobmaster
Úterý, 11. dubna 2017 - 19:00:40  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Nemusím, ale můžu. Při současném stavu a perspektivách rozvoje vozového parku firmy Regiojet mohu na 99,999% s klidem říct že nic takového v dohledné době nevznikne. A to pozor, v tuto chvíli hodnotím pouze jedno kritérium (ke kterému mám nejblíž), další jako politická situace, nedostatek personálu, vůbec tu chiméru že dojde k zakoupení nových souprav na nedotovanou linku (kompenzace neberu jako dotace které by tohle všechno zaplatily) a další. Takže si Regiojet může dovolit dávat nabídky jaké chce, jak z nich umí couvat (provoz jídelních vozů, linka do Zvolena) už jsem viděl abych mu nevěřil ani slovo. Naštěstí ta druhá strana má víc rozumu.

Je za co.
Slim
Úterý, 11. dubna 2017 - 19:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5655
Registrován: 2-2005
Já teda nevím, jestli příspěvek PPP je ironie ve stylu Regiojetu forever, ale pokud je to myšleno vážně, nemám k tomu co říct.

Jinými slovy (pokud to je fakt myšleno vážně), za to, že je nutno uklízet za jízdy nebo zpozdit vlak, případně zdražit jízdné kvůli rychlému úklidu, mohou cestující? Jedni nebo druzí? jedněm by vadilo, že nemají servis, neb se uklízí, druhým, že jedou pozdě, neb se uklízí, všem pak, že to mají dražší, neb se uklízí tak, aby ti první měli servis a ti druzí neměli zpoždění.

Aby bylo jasno- můj názor je, že si prostě steward ulehčil práci a že tohle není záměr firmy, já tady poukazuju nikoliv na Jančuru, ale na ty šílený překroucený debility, kterými Jeho výsost dokáže omluvit úplně cokoliv, co u Jančury nefunguje tak, jak sliboval.
Babilon
Úterý, 11. dubna 2017 - 20:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3453
Registrován: 12-2007
můj názor je, že si prostě steward ulehčil práci
Co si pamatuji, tak servis končí hodinu před cílem odjakživa.
Garfield
Úterý, 11. dubna 2017 - 20:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12206
Registrován: 10-2004
Fascinuje mě, že už i vody vadí některým zdejším blbečkům. [lol]

Min. dvakrát už jsem to zažil i na odjezdu z Prahy, vlak přijel ze Smíchova a na každé sedačce už byla voda. Je snad úplně jedno, jestli pak dotyčný nastoupí nebo ne. Urychlení servisu je to dobré. [ok]

Babilon:
Co si pamatuji, tak servis končí hodinu před cílem odjakživa.
Nevím, jestli to mají takhle přesně stanovené, ale standard je takový, že po odjezdu z Pardubic směrem na Prahu vždycky projde steward(ka) s poslední objednávkou. Opačným směrem po odjezdu z Hranic. Nevím, jak je tomu u spojů do Navsí, za Ostravu jsem jel jenom párkrát.
ŠPIÓN
Úterý, 11. dubna 2017 - 21:05:52  
Neregistrovaný host
46.30.66.5
Můžete mi říct pro sem byl smazaný.Já jen tak abych věděl jestli sem má smysl neco psát.
ŠPIÓN
Úterý, 11. dubna 2017 - 21:07:26  
Neregistrovaný host
46.30.66.5
Oprava:Proc jsem byl smazaný?
Jeho Vysost
Úterý, 11. dubna 2017 - 21:23:56  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
V nocnych vlakoch konci servis v Olomouci resp v Ziline smerom do Prahy, rano sa podavaju ranajky v lozku a kava resp croissant v lehatku + kava. Denne Kosice koncia servis cca v Spisskej, co je priblizne hodka do Kosic. Inak voda s dzusom byva v lozkach umiestnena na stoliku uz z vychodzej stanice, v lehatku sa voda rozdava po nastupe cestujucich v jednotlivych staniciach.
kapitán Danko
Středa, 12. dubna 2017 - 00:06:08  
Neregistrovaný host
83.208.236.91
Žiadne žlté vlaky, len tie naše, slovenské! Peniaze sú.
Středa, 12. dubna 2017 - 08:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 5-2014
Když čtu příspěvek Garfielda, tak už chápu, proč RJ nepřepravuje zvířata. Ale jelikož nechci zbytečně provokovat, tak si ten důvod nechám pro sebe [happy]

P. S.: Pro zvídavé dám indicii, že to má něco společného s "devolucí" a mis... pardon, lahví pití na místě [happy]

P. P. S.: Sakra, myslel jsem si, že to vydržím, ale nevydržím. Už jen čekám, kdy RJ přijde v ceně jízdenky se službou "podrbeme vás za ouškem" [happy]

Pardon. Prosím, berte mě s rezervou, potřeboval jsem si trochu zatrollit a Garfield nahrál na smeč [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
patolog Slavíček
Středa, 12. dubna 2017 - 10:33:20  
Neregistrovaný host
212.79.110.53
Už tu proběhlo, že Regiojet chce od prosince prodloužit 3x denně Košice do Humenného a zavést 4x denně Štúrovo-Blava-Praha?
Středa, 12. dubna 2017 - 10:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 5-2014
patolog Slavíček: Tady asi ne, ale ve vláknu k GVD ano.

Ale jsem zvědavý. Jančura zvolil zajímavý postup. Zkusil to v ČR, tady ho MD odmítlo, na Slovensku udělal poprask při odchodu z trasy Bratislava - Košice a pak té stejné vládne nabídne to, co česká vláda odmítla. Uvidíme no.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Středa, 12. dubna 2017 - 10:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 6-2008
patologie Slavíček : [happy]
Tady se to neřeší takové věci. Musíte do jiného vlákna. Nejlépe grafikony.
Tady se řeší kýble sraček... [wink]
Ale k těm Košicích napíšu alespoň jedno. Je reálné že se spíše rozšíří o nějaký ten spoj právě tam. Nábor pracovníků už proběhl a ve vlacích je Slovenčina pekně počuť... [biggrin]
A další pracovníky na pozice obsluhy vozů nebude problém získat.
Pokud by jezdil do Štúrova. Respektive až do Maďarska z Prahy, tak by to bylo asi horší. [biggrin]
Můj tip i na základě drobných informací včetně agentury JPP je ten, že bude mít dva noční spoje Praha Košice a denní tři. Možná čtyři. Netvrdím, že teď hned od prosince. No do dvou let...
Tak se nechme překvapit. Kam se situace na Slovensku posune, až se vrchnost že Smeru a Most-híd poradí a usnesení... [wink]
Bobmaster
Středa, 12. dubna 2017 - 11:11:26  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Patologu Slavičku, neproběhlo a ani mnou přidaný odkaz a následná krátká diskuse s tím vůbec nesouvisí [crazy][crazy][crazy] neřeknu kdyby to nebylo na jedné stránce.
Středa, 12. dubna 2017 - 13:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 9-2012
Ja myslim ze je zbytecne spekulovat o novych linkach. Nechte se sami casem prekvapit [happy]
Nechic
Středa, 12. dubna 2017 - 14:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2027
Registrován: 4-2010
Garfield: Jel jsem směrem na Moravu, nastoupil jsem v Praze, dostal vše jak má. Jen mě prostě překvapilo, že za Pardubicemi prošel stevard a položil vodu na sedadlo. Od hl.n. to ještě chápu, ale kdybych nastoupil omylem na špatné straně vlaku (sám jsem hledal vůz 2 vpředu, takže to docela chápu) a přišel na sedadlo, kde leží odložená voda (možná od Prahy, možná ze starého obratu)...no nevím jestli bych tomu věřil.
Garfield
Středa, 12. dubna 2017 - 21:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12208
Registrován: 10-2004
Nechic:
Nenarážel jsem na tebe, ale na jiné pacienty. [wink]

Zítřejší RJ 1011 má 12 vozů. [ok]
Nesni
Středa, 12. dubna 2017 - 22:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 6-2014
patolog Slavíček:
Už tu proběhlo, že Regiojet chce od prosince prodloužit
Už je i reakce od ministerstva financí: Na tyto vyděračské taktiky ministr nebude reagovat a nenechá se zatáhnout do mediálních her, které zde majitel této firmy rozehrál.
odkaz
patolog Slavíček
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 06:45:55  
Neregistrovaný host
37.48.44.222
Abyste pak nebyli překvapení. Že Jančura jezdí 4x denně Praha-Bratislava, okrajovými časy vyfutruje Praha-Brno a najednou bude mít do Brna dvouhodinový takt. A furt to bude lepší cestování než v Bdpee.
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 08:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 12-2007
Nesni: Jsem rád, že Slovensko se z pochcánka nepokaká a nezdraží jízdné síťovým cestujícím. Uznává RJ InterRail? Nesmíme zapomenout, že po trase Budapest-Praha jezdí obrovské množství zahraničních turistů na InterRail. Pro ně je to také výhra.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 08:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 12-2007
patolog Slavíček: Abyste nebyl překvapen Vy, až bude Praha-Brno takt 1x za hodinu v RailJetu. Srovnávat RailJet a rakouské ojetiny "udržované" Jančurou je jako srovnávat ferrari s trabantem.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53