Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 01. 05. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 01. 05. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 19. března 2018 - 08:33:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7218
Registrován: 1-2007
Trolejbusů na baterie bude jezdit víc. Jsou tiché a nepřehřívají se
Malý_fotograf
Pondělí, 19. března 2018 - 09:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6566
Registrován: 5-2002
„Cestující by měli přímé spojení Borských Polí s Vinicemi i lochotínským areálem fakultní nemocnice,“ vysvětlil jednu z vizí Náhlík.

Už vidím ty davy lidí, jak se perou o poslední místo na stojáka v takovém trolejbuse. [zadnice] Přece i linka z Vinic do Fakultky měla veliký úspěch dvou až tří cestujících na spoj[pozor]
Ta citace je hodně laciný alibismus na podporu nesmyslné stavby. A v tom kontextu je hodně smutné, že padá zrovna z úst politika zastupujícího politickou stranu, která chce zejména podporovat rodiny s dětmi, a tím by jí mělo i záležet na městské přírodě, respektive minimálně na kvalitě ovzduší, prašnosti a hluku ve městě -> tranzit patří na okruh.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pondělí, 19. března 2018 - 10:36:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6536
Registrován: 5-2002
Tak záleží kam by to jelo dál, pokud by to byl menší okruh skrz fakultku na Doubravku, tak by si to lidi třeba našlo...

Ale vzhledem k současné situaci ať se zaměří místo baterek spíš na autonomní řízení...
Pavel2
Pondělí, 19. března 2018 - 10:40:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16136
Registrován: 8-2002
m_f: on ten průtah centrem města ještě neskončil v propadlišti dějin?! [crazy]
Pondělí, 19. března 2018 - 11:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18289
Registrován: 5-2002
Tohle je takový smutný příběh. Pan N. třeba taky před časem prosazoval ukončování příměstských autobusů od severu u fakultní nemocnice. Obce byly samozřejmě proti. Obhajovalo se to argumenty "Budete mít přímé spojení k FN, to přece všichni chcete!"

A dopadlo to tak:

Řidiči u FN nemají žádné zázemí, takže o delších pauzách stejně přejíždí na CAN. Některé ty přejezdy jsou legalizované v JŘ s tím, že tu část spoje nikdo nedotuje.
OK, je tam nějaká úspora kilometrů, z toho se tehdy zavedly nějaké nové víkendové spoje směrem na sever.
Obrat cestujících u FN je nula nula nic. Nastupovat lidi jsem viděl snad jen u spojů po 14. hodině odpolední. Ty autobusy jedou od Severky nebo Gery k FN prázdné.
Ze spojů zkrácených k FN někam záhadně zmizeli cestující, v době ukončení na CAN jich tam jezdilo víc. Na toto byl pan N. svými podřízenými upozorňován. Pan N. je nicméně stále přesvědčen, že to byl správný krok.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 19. března 2018 - 11:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18292
Registrován: 5-2002
Ale proč jsem vlastně otevřel tuto stránku? Abych sem dal odkaz:

https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/dopravni-podniky-zacnou-p ronajimat-auta-20180318.html
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Malý_fotograf
Pondělí, 19. března 2018 - 15:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6567
Registrován: 5-2002
Martin_j: Vidíš, chtěl jsem tu taky sdílet carsharing, ale viděl jsem tuhle demagogii, tak jsem si neodpustil pár řádků.

Pokus o carsharing a jeho provázání s MHD vítám. Vlastně mi ani nepřijde nesmyslné, aby město i takovou službu částečně dotovalo. Komerční carsharingy v Praze jsou totiž i přes docela dobré pokrytí dost drahé. Ale samozřejmě že i carsharing v městské firmě nese riziko prostoru, kam se dají ulejt peníze. Uvidíme... Bude-li dodavatelem aut jistý autosalon, může celá věc něčím zavánět. Respektive ona už zavání, protože termín spuštění je blízký termínu komunálních voleb. [wink]

Spíš jsem se chtěl zeptat... Je ten prezentovaný systém vůbec carsharing? Není to spíš půjčovna aut?
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pondělí, 19. března 2018 - 16:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 11-2004
Je ten prezentovaný systém vůbec carsharing? Není to spíš půjčovna aut?

Důležité asi je, že použili cizí slovo... česky se to zřejmě vyjádřit nedá
Úterý, 20. března 2018 - 19:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9230
Registrován: 9-2004
Dotaz, jak jsou na tom u vás trolejáci 25Tr a 27Tr, tedy z hlediska technického stavu vzhledem k odježděným rokům?
Středa, 21. března 2018 - 12:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 2-2005
Janatak:
25 tr jsou už z výroby pomsta řidičům. [crazy] [angry] [crazy]
Jinak se údržba dělá tak, aby to jezdilo, vozy jsou nepřidělené..........a podle toho taky vypadá.
kv
Středa, 21. března 2018 - 19:05:04  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Poslední kusy plzeňských trolejbusů 21Tr zanedlouho dále prořídnou...

Trolejbus 21Tr č. 490 byl dnes vypraven na šejdr linky 16 a vyfocen na Borech...

Prácheňský
Sobota, 24. března 2018 - 11:39:08  
Neregistrovaný host
212.79.110.62
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2018/3/11/plze-chce-trolejbusy-n a-severn-pedmst
Malý_fotograf
Sobota, 24. března 2018 - 16:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6570
Registrován: 5-2002
Prácheňský: Je to vcelku roubenka ta studie. Někde se počítá s parciálními trolejbusy (stoupání v Okounové), jinde se zvažuje drátovat v celé délce a to i tam, kde to cestujícími zrovna nebude překypovat (Alej svobody - Vinice).

Evokuje to ve mě pocit, že někdo aktualizoval plán z dob, kdy jsme znali jízdu trolejbusu bez drátů akorát tak v případě 21TrACI. Ideální stav by byl, kdyby autor z původního rozvojového plánu pouze vycházel, udělal jeho kompletní přepracování aktuální pro dnešní kontext parciálních trolejbusů a umožnil tak rozvoj sítě bezemisních vozidel rychleji i za cenu, že třeba Lochotínská trolejbusová síť vůbec nebude napojena na ostatní linky, ale půjde jen o elektrifikované úseky FN - Košutka a Okounová - Košutka. Je to totiž hudba tak daleké budoucnosti, že tam mohou být klidně provozovány výhradně vozidla vybavená baterií. Takhle je tak akorát krásná šance, že se to všechno zasekne na dohadech estetů, jestli Náměstí republiky a okolí snese další ohyzné dráty.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Sobota, 24. března 2018 - 17:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1245
Registrován: 1-2009
MF: Náměstí republiky snese dráty už z toho důvodu, že tam stále jsou. Trolejbusové sice skončily někdy 1978, ale tramvajové tam jsou neustále. Tramvaje na baterie jako ve francouzských městech ještě nemáme.
Sobota, 24. března 2018 - 18:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5097
Registrován: 11-2007
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2018/3/11/plze-chce-trolejbusy-n a-severn-pedmst
Sobota, 24. března 2018 - 19:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 11-2004
Dnešní dopoledne bylo pro trolejbusy ve městě až neobvykle náročné. Nefungující semafory na několika významných křižovatkách - nejprve asi do 9 hodin nefungovaly na křižovatce Tylova x Domažlická x Skvrňanská x Vejprnická, v pozdějším dopoledni pak vypadly na křižovatkách Lobezská x U Prazdroje a současně i na křižovatce U Jána.
Další komplikace způsobil zásah IZS odkaz pod pomníkem U Práce, kde mnoho aut hasičů, sanitek i policie zabíralo leckdy nejen zastávkový záliv, ale i přilehlý pruh ulice, a to už trolejbusy bez pomocného pohonu neobjely, takže leckdy projížděly setrvačností z kopce s vypadlými sběrnými tyčemi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jrjk.)
Neděle, 25. března 2018 - 00:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 6-2003
Tak jsem si taky hrál v malování a vymyslel vlastní "studii". Nápady jsou různě posbírané. Ty roky jsou pochopitelně s rezervou.

Stav 2023
- vrchní vedení není zatím instalováno v trase Kopeckého sady - nám. Republiky - Rooseveltův most - jezdí se na baterie - předpokládám vleklé protesty ze strany majitelů nemovitostí + nutnost zásahu do mostu (při rekonstrukci v 80. letech byly údajně odstraněny zbytky infrastruktury po původních trolejbusech)
- trolejové vedení začíná stříškami v zastávce Otýlie Beníškové, přes Rondel pokračuje k LF kde se větví
- západní větev končí v zastávce Zoologická zahrada, dál se pokračuje na baterie
- východní větev vede téměř po dnešní a-33/40, Sokolovská ulice pojížděna na baterie - obsluha vnitřku sídliště
- zatrolejování koncového úseku dnešní a-30 se mi líbí víceméně podle výše odkazované studie, změna trakce bude - předpokládám - probíhat až v zastávce Bolevecká náves
- možné spojení dnešních linek trolejbusů s novými větvemi naznačují čísla v závorkách, linka 19 předpokládá kombinaci s dnešními linkami 16 a 17, ale možností je samozřejmě mnohem víc
- nové silnice Roudná - FN a napojení Alej Svobody - Záp. okruh jsou ve výstavbě
- tramvajová trať na Vinice je v přípravě


Stav 2028
- spory v centru města vyřešeny a dráty nataženy přes náměstí (ale nikoliv nutně)
- tramvaj na Vinice je realitou (šotouši jásají, číselná řada je úplná - linka 3 jezdí na Kaplířovu a dejme tomu linka 5 ve špičkách na Mikulášské nám. - spojení s nádražím)
- silnice za FN dostavěna i s novou trol. tratí, na Vinicích dráty na koncovém úseku (možná by stačila jen konečná)
- dráty v Sokolovské ulici (možnost, ne nutně - podle náročnosti místních podmínek)

Ostatní kontext: Zhovadilost ve formě Severojižního průtahu se neuskutečnila, po otevření západního okruhu byly dány do provozu dvě autobusové polookružní linky, dejme tomu prodloužená 24 a nová 42. Jedna je expresní, druhá je "vymeták" a sjíždí do Radčic a Křimic.

Všechno výše popsané má nelehké předpoklady:
1. Město bude ochotné pouštět se do staveb tratí i pokud nezíská dotaci, nebo její objem nepokryje nadpoloviční většinu nákladů, jako je tomu dnes (toto období do 5 let skončí)
2. Město bude ochotné platit vyšší objem vozokm oproti dnešnímu stavu "aby se někde přidalo, musí se jinde ubrat"
3. Současná personální krize řidičů PMDP, kdy nejsou plně obsazeny ani existující linky, v dohledné době pomine - stabilizuje se situace na trhu práce (příčiny nyní neřeším)
4. Bude pokračovat průběžná obnova vozového parku trolejbusů (současný systém obnovy několika vozidel za rok považuji v případě Plzně za téměř ideální). Mimochodem v roce 2028 budou mít současné parciální trolejbusy za sebou přes polovinu životnosti a výměnu trakčních baterií, takže budeme znát jejich reálné možnosti. A kdo ví, co přinese další vývoj v tomto oboru...

Ještě tak mít ty miliardy [proud]
Neděle, 25. března 2018 - 09:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 7-2005
[ok]
Neděle, 25. března 2018 - 18:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5517
Registrován: 6-2005
Neznám Plzeň, takže možná vařím z vody, ale, zvláště z Jirkova schematu, usuzuji na trolejové úseky ve stoupáních a na baterky z kopce/rovina+případně úseky, kde se vyskytuje více linek zároveň.

A Jirko, mít ty miliardy, tak na baterky dlabu a jsou jen jako nouzový, cca 5km dojez a staví se dráty.[proud]
Makrelu neumeješ.
Neděle, 25. března 2018 - 20:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 11-2004
Možná je i k zamyšlení, jak vychází finančně provoz na baterie - jednak bude jistě mnohem menší účinnost, tedy vznikající ztráty při nabíjení a vybíjení a druhak je nutno promítnout i cenu baterií, když výrobce garantuje snad 7 let provozu (a to ještě při omezeném denním provozu v km) a výměna bude údajně v řádu mega.
Kuba_j
Neděle, 25. března 2018 - 20:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4326
Registrován: 8-2005
Jrjk: Pokud budou i v budoucnu dotace, tak to lze taky udělat tak, že se z těch parciálních trolejbusů po 7 letech provozu (nebo kdy baterie odejdou) ty baterie vyhodí a půjdou ty vozy na linky, kde jezdí (starší) trolejbusy bez pomocného pohonu, které nahradí a koupí se nové parciální trolejbusy. V Plzni ale asi hůř použitelné, když je většina trolejbusů s pomocným pohonem.
Neděle, 25. března 2018 - 21:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5518
Registrován: 6-2005
Spíš se musíme byvit jestli akumulátory:
- po životnosti měnit za nové
- po skončení životnosti je nechat, neboť omezená kapacita je dostatečná na jiné výkony
- vyhodit a nechat vůz jako trolejbus a koupit nové vozy.

Ale stále platí, že vychází levnějši stavba troleje...
Makrelu neumeješ.
Neděle, 25. března 2018 - 21:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 2-2005
Pokud budou i v budoucnu dotace
Takhle staví ekonomickou rozvahu dneska kde kdo. A pak to vypadá, jak to vypadá.

Nelze stavět plány stylem "pokud bude cokoli." Potřeba myslet na dlouhodobou udržitelnost, EU nebude věčná a dotace už vůbec ne.

Nicméně ve zbytku příspěvku máš podle mého názoru pravdu a je to logický směr úvahy: Určit si jasně dané trasy s přibližným počtem nutných vozidel, kde dráty z nějakého důvodu nebudou (jezdí se tam párkrát denně) a sem nasazovat nová vozidla s novými baterkami. Vozidla s "vyjetými" baterkami netrápit a posílat je tam, kde jsou pořád pod trolejemi, čímž doplní průběžně nakupované a levnější čisté trolejbusy. A místo nových baterek raději investovat do smysluplné a kompletní sítě.

Tedy podle mého názoru dráty na severní předměstí určitě ano, ale proboha jen ne žádné pokusy stylem trolej jen do kopce. Zadrátovat linku 33 s 41 kompletně a 25,27, 34, 40 se dají řešit baterkami.
Co se týká 30, tak ano, určitě by mezilehlé úseky zvládly trolejbusy projet na baterky, ale proč? Něco jiného by bylo, kdyby se zadrátovala celá krom okolí boleváku a třeba rolnického náměstí, ale o tom se myslím zatím nemluví a stahovat bidla pětkrát za kolo? Stojí nám to za to?

A na závěr: Na 15/6 se dnes objevila 21TrACI, což je po velmi dlouhé době první nasazení tohoto typu na spoj, kde se pravidelně využívá pomocný pohon. Nevím, jestli se někdo zbláznil, nebo výpravu dělal šotouš, každopádně díky za to, fotky plzeňské trejsiny jedoucí na agregát mě chyběly a už jsem si myslel, že je ani mít nebudu [ok][happy]

MHD je pro lidi ! ! !
Neděle, 25. března 2018 - 21:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 547
Registrován: 11-2004
fotky plzeňské trejsiny jedoucí na agregát mě chyběly a už jsem si myslel, že je ani mít nebudu

V pátek jezdila 496 také na agregát, protože zdechla na lince 11 při cestě - někde po Americké - na Ústřední Hřbitov... :-)
Pavel2
Pondělí, 26. března 2018 - 00:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16160
Registrován: 8-2002
u toho Pietasu je nějaký zajímavý odbočení, jak dlouho bude mimo provoz těch 12 metrů nájezdu z Rokycanský do Dlouhý?

2Jirka_Š:
zajímavý děkujem, navíc hezky přehledně zpracovaný [ok]
já mít ty prachy tak to taky zadrátuju komplet a na baterky v běžným provozu se vykašlu [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
J. Lopata
Pondělí, 26. března 2018 - 07:44:22  
Neregistrovaný host
192.109.140.171
OT @Martin_j: Díky za sobotní svezení z Domažlic (žst) na Folmavu!
Úterý, 27. března 2018 - 23:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 7-2005
Středa, 28. března 2018 - 15:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 7-2002
Opět aktualizovaná výročí MHD Plzeň 2018
Středa, 28. března 2018 - 22:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 548
Registrován: 11-2004
Opět aktualizovaná výročí MHD Plzeň 2018

Skvělá práce... Děkuji.
Čtvrtek, 29. března 2018 - 14:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18303
Registrován: 5-2002
Bus 519 ma novou verzi reklamy, v 14:40 stal v Doubravce na konecne Zabelska.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Cestujícý
Čtvrtek, 29. března 2018 - 16:46:03  
Neregistrovaný host
89.102.129.24
Dopoledne je vidět manipulační jízda co přejíždí z Vozovna na Doubravku.

Je to nějaké střídání nočního řidiče na příměstě nebo jaký ma toto smysl?
Čtvrtek, 29. března 2018 - 22:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7209
Registrován: 12-2005
pár cvaků z dneška



do kabiny zdravím
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pátek, 30. března 2018 - 01:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16172
Registrován: 8-2002
new style, to je dobrý [ok]
ale pan řidič má špatnou barvu kravaty [wink]
Pátek, 30. března 2018 - 10:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 11-2004
Rozlučková jízda s trolejbusy 14 Tr bude v pondělí 9. dubna 2018. Vozily nás tyto stroje po Plzni celých 38 let - odkaz
Pátek, 30. března 2018 - 13:15:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7210
Registrován: 12-2005
P2 nebyl úplně můj nápad. Kdosi tam pronesl že to zkoušel vyfotit ve vodrazu. Tak sem to cvak pod tím nápisem.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Malý_fotograf
Sobota, 31. března 2018 - 12:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6572
Registrován: 5-2002
Karel Š: Proč vidím u těch tvých fotek 457 stříbrné obroučky u světel? Jsou to odlesky, nebo je někdo v rámci poslední šichty vyměnil? [happy] Dostane se tato úprava i na historickou 429? [happy]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pavel2
Neděle, 01. dubna 2018 - 00:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16175
Registrován: 8-2002
taková podivnost, NB12 PMDP na ČD výluce:


a 528 s CVR Globus jel zrovna kolem.
Úterý, 03. dubna 2018 - 15:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 8-2007
Rozloučení s posledním vozem Škoda 14 TrM
Breník J.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 01:43:43  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Teď v neděli jezdily dva nové parciální trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris č. 581 a 582 za sebou na pořadích 13/6 a 13/7. Když vyjely už v pátek /byl jsem doma/ a v sobotu /byl jsem na Moravě/, mohl jsem je vidět až v neděli - přitom v seznamech tabulek trolejbusů ještě nejsou vedeny.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 17:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18314
Registrován: 5-2002
A já mám dotaz. Potkal jsem v neděli na Chodském nějaké pracovní vozidlo PMDP. Dodávka Ford (Tranzit?), bílá, s ramenem s vysokozdvižnou plošinou, RZ asi 7P2 3002. Na S-A není. Dokážete někdo doplnit a upřesnit? Díky!
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 16. dubna 2018 - 18:39:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1249
Registrován: 1-2009
V sobotu jsem se v Praze z Letňan na Palmovku svezl na trolejbusové lince 58 tím novým baterioelektrobusem SOR v novém designu. Oproti plzeňským Sorkám jak nebe a dudy. Zatímco u nás 4 dveře, příšerně řešený interiér, tvrdá plastová sedadla, na většině sedadel málo místa na nohy...Zato v Praze 3 dveře, koženkové měkké sedačky, klimatizace a 18 sedadel přímo na nízké podlaze bez jakéhokoliv schodu, z toho 14 po směru jízdy. Proč to nejde i v Plzni.
Breník J.
Pondělí, 16. dubna 2018 - 20:14:27  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Dnes odpočívalo všech sedm parciálních trolejbusů, které jezdily na lince č. 13 o víkendu. Všech 11 ostatních parciálních vozidel bylo vypraveno na linky č. 12, 13 a jeden na č. 15.
Pavel2
Úterý, 17. dubna 2018 - 00:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16191
Registrován: 8-2002
MJ:
7P2 3002 je skutečně bílej Transit 8, je to jediný vozidlo v Plzni, který má vysokozdvižnou plošinu zamontovanou v klasický plechový skříni. běžně se (u nás) totiž podobná plošina montuje na podvozek a ne do tý plechový boudy. vypadá to trochu divně, ale třeba ve Francii se tahle konstrukce vyskytuje ve větších počtech.

to auto se objevilo docela nedávno (měsíc?), i když ČKP tvrdí, že je pojištěný od 10.10.2017. já zas nevím že patří PMDP [happy]
očekával bych, že bude sloužit údržbě semaforů, kterou město převzalo od fy EVÚS - Jaroslav Sejpka. tomu soukromníkovi zbyly dvě zánovní plošiny na podvozku Nissan Cabstar, pro který teď určitě těžko shání uplatnění. v důsledku odebrání údržby SSZ fa zřejmě změnila obor podnikání, věnuje se nově zemním pracím.

pokusím se toho Transita někdy zachytit fotoaparátem...
Pátek, 20. dubna 2018 - 19:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3487
Registrován: 5-2002
Zdravím
a pro jistotu připomínám a zvu na schůzku přátel MHD - Tram-Bus-Clubu již ve čtvrtek 26. 4. 2018 od 17:00 v tramvajové vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Pavel2
Pondělí, 23. dubna 2018 - 01:33:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16200
Registrován: 8-2002

Transit lapen... ale takovou rychlost jsem nečekal [happy]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 13:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 11-2004
Nejnovější 582 si asi pár dní nevyjede. Přišla o sklo ve středních dveřích.
Daniel_D._Koželuh
Pondělí, 23. dubna 2018 - 23:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2018
Co jsem se tak koukal, tak by mělo v období květen-červen proběhnout osázení terminálu u hlaváku sloupy trolejového vedení (resp. by na těchto pozemcích měly takové práce probíhat). Nevíte o tom někdo něco bližšího?

---
PS:
Moc to tu nesleduju, jestli se to tu probíralo trošku dřív, tak se omlouvám .

(Příspěvek byl editován uživatelem Daniel_D._Koželuh.)
Pavel2
Úterý, 24. dubna 2018 - 08:08:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16202
Registrován: 8-2002
pátek na kruháku u Makra...


582 byla ok [happy]

z těch fotek to není vidět, ale byl tam docela šrumec. přičemž spousta pitomců a blondýn ještě pořád nepochopila, jaxe má ten vícepruhovej kruháč používat. hromada řidičů si myslí, že když chce pokračovat po kruháku dál než k prvnímu výjezdu, musí najet rovnou do druhýho (prostředního) pruhu[pozor] což je pochopitelně nesmysl a v důsledku toho, že čekají a čekají až budou mít zleva volno, se pak před OK tvoří kolony [ko]

jeden expert Bulhar ve starý Fiestě najíždějící z Obchodní ulice čekal desítky vteřin, než bude mít volno v prostředním pruhu (možná i ve třetím [biggrin]), místo aby si najel pravým a pak plynule přejel do prostředního (samozřejmě za sledování zrcátek). proto se Obchodní odpoledne pravidelně ucpává [uhoh]

a na druhý straně jsou i střelci, který to z prostředního nebo i levýho pošlou rozjetýmu náklaďáku nebo kamiónu velkou rychlostí těsně před čumákem na výjezd. přičemž řidič náklaďáku o nich a jejich úmyslu nemusí mít vůbec tušení. takže by rozhodně neškodilo tyhle voly posadit za velkej volant aby si vyzkoušeli co je z toho auta vidět a jakou má dynamiku. nehledě na to, že na výjezdu může přecházet chodec...

shrnuto - docela se divím, že tam není víc nehod.
Úterý, 24. dubna 2018 - 10:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 11-2004
No... ono to na tom kruháči, který byl stavěn tak, že se postupně "naroubovávaly" další přilehlé ulice, zas tak úplně jednoduché není, speciálně třebas pro trolejbusy.

1. Pokud jede 12, 15 nebo 17 z Nové Hospody, potřebuje se ihned po vjezdu na kruháč dostat do středního pruhu. Znamená to tedy čekat, až bude v pravém pruhu volno, trochu najet a znovu čekat - nejlépe až někdo slušný jedoucí právě ve středovém pruhu ten trolejbus do středového pruhu pustí.

2. Pokud jede 12 od Zátiší, stačí jí jet v pravém pruhu, protože bude odbočovat na Novou Hospodu. Jenže, aby se do toho pravého pruhu dostala, musí na vjezdu čekat, až nepojede nic ani v pravém a ani ve středovém pruhu. Je tam totiž mezi středovým a pravým pruhem (před vjezdem ze Zátiší a v místě vjezdu ze Zátiší) přerušovaná čára, a leckteří řidiči osobáků, jedoucích ne zrovna pomalu, to krouhnou s vyhozením pravého blinkru na poslední chvíli ze středového do pravého pruhu, aby mohli následně odbočit do Skvrňan nebo na most přes Slovanské Údolí. No a protože trolejbus vjíždí na kruháč, musí dát přednost jak těm, co jedou v pravém pruhu, tak těm, co jedou ve středovém a těsně před vjezdem ze Zátiší to krouhnou do pravého pruhu, ale i těm, co jedou a zůstávají ve středovém pruhu, protože trolejbus, jakožto velké vozidlo, vzhledem k ostrému oblouku a vysokému obrubníku vpravo musí při nájezdu ze Zátiší přesáhnout částečně i do středového pruhu. Bohužel, tak je tam ten vjezd vyprojektován.

3. Pokud jede 15 nebo 17 od Nové Hospody, jede ve středovém pruhu a ve chvíli, kdy míjí ostrůvek u vjezdu od Makra, musí ihned přejet do pravého pruhu, aby mohla odbočit do Folmavské. Je zde opět přerušovaná čára, tedy obdobná situace jako u vjezdu ze Zátiší. Řidič trolejbusu zde jednak v pravém zrcátku - s ohledem na jízdu v oblouku - špatně vidí provoz v pravém pruhu (často do pravého pruhu někdo vletí rozjetý z dálničního přivaděče) a jednak ve chvíli, kdy míjí ostrůvek u vjezdu od Makra, už je vlastně v pravém pruhu a auto jedoucí od Makra mu tedy musí dát přednost, což si leckterá blondýna neuvědomí.

4. Pokud jede 12 směrem od Nové Hospody, jede ve středovém pruhu, který se ovšem na úrovni ostrůvku u vjezdu z Folmavské stává pravým (neboť na úrovni ostrůvku jsou jen dva pruhy), musí ihned za ostrůvkem přejet do pruhu, který se jakoby připojuje z Folmavské. Ve skutečnosti to ovšem připojovací pruh není (hned za ostrůvkem je mezi středním a pravým pruhem přerušovaná čára, tedy řidiči jedoucímu po kruháči nic nebrání hned za ostrůvkem odbočit do nově vzniklého pruhu a ten, kdo vjíždí na kruháč by tedy měl v tu chvíli dát přednost, což si také leckdo neuvědomí, ačkoliv má i v pravém pruhu i v levém pruhu na vjezdu z Folmavské ulice značku "Dej přednost v jízdě". No a právě trolejbus 12ka jedoucí do Zátiší se musí hned za ostrůvkem u Folmavské do jakoby připojovacího pruhu dostat.

5. Trolejbus 15 nebo 17 jedoucí z Folmavské směrem na Novou Hospodu to při vjezdu na kruháč také nemá zrovna jednoduché. Potřebuje se ihned po vjezdu dostat do středového pruhu, takže by se nabízelo, aby z Folmavské jel už v levém pruhu. To ale ve skutečnosti možné není s ohledem na to, že dost těsně před kruháčem je zastávka na znamení Folmavská-Rondel a navíc to není možné s ohledem na to, jak jsou nataženy dráty. Takže vjíždí v pravém pruhu a čeká a čeká... podobně jako u vjezdu ze Zátiší.

6. No a tento trolejbus 15 nebo 17, který se u výjezdu z Folmavské dostal do středového pruhu, má leckdy další komplikaci po minutí ostrůvku před vjezdem ze Zátiší (v místě ostrůvku jsou zde na kruháči opět jen dva pruhy) a situace je tedy dost podobná té, kterou už jsem popsal v bodě 4/. Hned za ostrůvkem je mezi - do té chvíle pravým - pruhem na kruháči (ale dále už je z něj středový) a pruhem, který se jakoby připojí ze Zátiší opět přerušovaná čára. Trolejbus hned za ostrůvkem přejíždí do tohoto nově vzniklého pruhu a opět si leckdo přijíždějící od Zátiší neuvědomí, že má dát přednost při vjezdu na kruhový objezd. Navíc zde je to vodorovné značení provedeno tak, že je ještě spornější.

7. Snad jediný, pro trolejbusy jednoduchý, je výjezd na Novou Hospodu, protože tam trolejbus jede už od vjezdu ze Zátiší v pravém pruhu, a pokud mu tedy auta jedoucí od Skvrňan dají přednost, má průjezd klidný. Zde totiž není ostrůvek udělán tak, že by se na kruháči zmenšil počet jízdních pruhů.

Takže nezbývá než souhlasit s poslední větou od Pavel2: docela se divím, že tam není víc nehod :-)
Tučňák
Úterý, 24. dubna 2018 - 20:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2081
Registrován: 6-2013
Martin, Pavel2: Tady ho máte na propagačním videu

V Praze jich jezdí víc, Eltodo (údržba veřejnýho osvětlení) má taky na Transitu, Dopravní podnik na Variu...
Pavel2
Úterý, 24. dubna 2018 - 22:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16205
Registrován: 8-2002
jrjk:
ano, všimnul jsem si, že trolejbusy kruháčem proplouvají důstojně a rozvážně prostředním pruhem, zatímco osobáky lítají okolo [happy]

věřím tomu, že kočírovat na tomhle místě trolejbus není jednoduchý, protože třeba málokdo z ostatních řidičů tuší, jak jsou tam natažený dráty a jak se to musí projet, aby nespadly bidla.

základ je sledovat okolní provoz a držet se označených pruhů, o používání blinkrů a rozumný rychlosti nemluvě. bohužel na zblázněný rychlomotorkáře a závodníky v autech bývá takováhle rada občas krátká. 3x se člověk podívá a počtvrtý tam ten rychlík je a zase bleskově zmizí. často si neuvědomí, že ho někdo snadno může sejmout a pak se budou všichni divit. motorkář měl "místa dost" a ten v náklaďáku ho ani nezaregistroval.

to, že jsou vjezdy na kruháč naprojektovaný velmi_slušně_řečeno nešťastně, jsem se už taky před časem přesvědčil (fotky tu byly myslím v říjnu 2017) a tentokrát se to zas jen potvrdilo - kamión s návěsem nebo tandemem najíždějící pravým pruhem spolehlivě nejen zrcátkem přesáhne i do prostředního pruhu, takže logicky musí počkat, až bude mít volný pruhy dva a ne jen jeden. to je podle mě jedna z věcí, který by si zasloužily předělat. LP rohem v prostředním pruhu a PZ kolama hobluje obrubník. řekl bych, že půjde těžko vyvrátit, že to prostě je chyba už v návrhu.

ono to na vlečný křivky projektantovi jistě vyšlo přesně, ale ruku na srdce, kdo z lidí je schopen nejmíň 8 hodin denně fungovat 100% přesně jako robot, najet si správnou stopou a včas začít točit volantem? nehledě na to, že stačí mít jinej rozvor nebo počet náprav a musí se s tím jet jinak[pozor] [wink]

nájezdy/výjezdy se roubovaly postupně, to je taky pravda, třeba zrovna ta Regensburská je už teď hojně využívaná a to je zatím ze Západního okruhu hotová jen ta ne zcela zásadní část. takže i přes ty docela obrovský rozměry celý OK místa mezi některýma větvema není zas tak moc, aby bylo možný se bez komplikací přesouvat mezi pruhama.

závěr: trolejbus je na tom kruháči hodně specifický vozidlo, se kterým tam toho od volantu moc vymýšlet asi nejde. ale najíždět s osobákem, dodávkou, možná i sólo náklaďákem rovnou do prostředního a nevyužít pravej jako "připojovací" (pokud se tedy zrovna neblíží tr [happy]) je podle mě chyba, jejímž důsledkem jsou při silným provozu kolony na všech nájezdech.

celkově je ale problém toho kruháče při současný intenzitě dopravy a počtu připojených ulic zřejmě neřešitelnej - buď menší provoz nebo nějaký připojení ubrat. obojí asi nepředstavitelná věc.
Středa, 25. dubna 2018 - 16:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1799
Registrován: 5-2006
ale najíždět... rovnou do prostředního a nevyužít pravej jako "připojovací"... je podle mě chyba, jejímž důsledkem jsou při silným provozu kolony na všech nájezdech.

Ono by možná stačilo použít kyblík bílý barvy a mezi pravým a středním pruhem udělat kus plný čáry...
Středa, 25. dubna 2018 - 20:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7237
Registrován: 12-2005
Jj tak mimo mísu kdybyste chtěli vědět jak to vypadá kolem tobogánu.


Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 27. dubna 2018 - 21:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 557
Registrován: 11-2004
Dnes, tak kolem 17.30, jsem potkal v Tylovce červený městský autobus a nahoře na panelu měl označení 12 BOŽKOV. Neví někdo, co to bylo?
Prácheňský
Pondělí, 30. dubna 2018 - 18:16:46  
Neregistrovaný host
212.79.110.62
Jrjk:

Totok: https://www.facebook.com/plzensketrolejbusy/photos/a.147888008618 077.36877.147717035301841/1978683805538479/?type=3&theater
Pavel2
Pondělí, 30. dubna 2018 - 21:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16216
Registrován: 8-2002
no to je skandál, červenej smradlavej vůz na zelený trolejbusový lince, to je přece specialita Mariánek, ne? [proud]


v parkovacích pruzích na Am před Wilsonovým mostem se už koncem minulýho týdne objevily panely/zastávky, o den později byl doplněn středový dělící pás z těch žlutých vehementů a na tom spousta malých vodících desek. na webu PMDP se píše, že zastávky se zprovozní od zítřka. to už je příprava na to předláždění?

a kdy zaříznou tu Šumavskou? záliv směr Doubravka se už myslím přestěhoval.
ještě by mě zajímalo dokdy mají tyhle dvě omezení trvat. říkalo se, že Am bude (zkušebně) přestřihnutá až do konce roku. v mapě JSDI je zatím ticho po pěšině, proto se ptám... (a nevím čí je ta Americká - SVS/MMP-OI/ÚMO3?)
Martinmarilynmanson
Úterý, 01. května 2018 - 08:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10587
Registrován: 12-2007
Šumavská - viz odkaz
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 01. května 2018 - 10:33:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16218
Registrován: 8-2002
MMM díky, takže taky ode dneška. ale mě spíš zajímá v jakým termínu (od už víme, do je zatím otázka) budou ulice uzavřený pro veškerou ostatní dopravu kromě hromadný/veřejný.
JSDI zatím mlčí. nevím jestli je v souladu se skutečností, úředníci občas zapomínají tam info vložit.

Úterý, 01. května 2018 - 11:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 8-2007
v jakým termínu (od už víme, do je zatím otázka) budou ulice uzavřený pro veškerou ostatní dopravu kromě hromadný/veřejný.
A proč by se to mělo zavírat?
Úterý, 01. května 2018 - 18:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6574
Registrován: 5-2002
Bylo to snad v plánu, ale nakonec je to otevřený. Což je dobře, stejně by to akorát zasekalo Anglický nábřeží a linky 12/13... Takhle když bude Americká průjezdná, tak si holt auta postojí chvíli za trolejbusem, když bude neprůjezdná jako obvykle, tak to stejně nebude poznat, že během pomalého popojíždění trolejbus odbaví lidi...

Spíš je otázka jestli se ten most někdy dočká předláždění... Nedávno se předlážďovalo u Zvonu , ale poznat to skoro není, s tou technologií ( pražce - šterk a bordel - kostky) se tam bude dlažba mezi pražce propadat furt, fyzické zákony se ještě novelizovat nepovedlo. [happy]