Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 08. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 08. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 01. ledna 2018 - 11:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 1-2009
Přesně tak. I Muhammad Alibaba nebo Galina Andrejevna si na naše vydělá k 250 Kč/hod na těch německých záchodcích. To u nás nedostane ani vysokoškolský profesor na univerzitě. Nedávno v tramvaji jeden týpek povídal svému kumpánovi o svém posledním zednickém angažmá někde u Bayreuthu. Měl to přes Čecha prostředníka, u kterého bydlel a dostal 2 nabídky: Buďto 20 eur na hodinu, a sám si najde a zaplatí jídlo, ubytování a cigarety. Nebo 10 eur na hodinu, a bude bydlet u něj zdarma, 2 teplá jídla denně a cíga, vše zdarma. Vybral si druhou variantu. Kdyby to nedělal přes prostředníka, měl by ještě větší plat.
Pavel2
Pondělí, 01. ledna 2018 - 15:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15898
Registrován: 8-2002
MJ: ok, ale ty si z toho děláš dost holubník [lol]
záleží jaxe duo Dieter und Karl-Heinz chová, jestli třeba nemají způsoby mafie.

přeškolit německý Muhammady na řidiče autobusů asi nebude tak jednoduchý a rychlý např. kvůli jazykový bariéře a taky můžou mít obavy, aby pak těm muslimům nepřeskočilo v palici...
Pondělí, 01. ledna 2018 - 16:15:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 11-2017
Muhammad je tu zmíněn jen jako čistič záchodků, zatím ho tu před Pavlem nikdo na řidiče autobusu nepovýšil.

(Příspěvek byl editován uživatelem xxxyyy.)
Pondělí, 01. ledna 2018 - 17:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18227
Registrován: 5-2002
O jedné řidičce z města Landshut.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 01. ledna 2018 - 18:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7007
Registrován: 12-2005
Ty vole to je ústrojová kázeň..... Ten hadr z hlavy by sundala jinak pápá. Doma si muslimuj jak je libo ale uniformu budeš nosit předposovou jinak končíš. [cunik] [cunik] [cunik]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 01. ledna 2018 - 19:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 6-2010
Martin 100: Je mi tě líto
Pajzák
Pondělí, 01. ledna 2018 - 19:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 6-2015
Takze bys vyhodil u borce za ksiltovku, chapu to dobre?
Pondělí, 01. ledna 2018 - 20:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7008
Registrován: 12-2005
Pokud není k uniformě tak jí nemá mít.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pajzák
Pondělí, 01. ledna 2018 - 20:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 6-2015
Mam obavu, ze trenky tam taky nejsou a nosi je. A ridicske rukavice ci ksandy casto taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Pondělí, 01. ledna 2018 - 21:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7010
Registrován: 12-2005
Trenýrky nebo kšandy pod sakem jsou vidět?
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Roman_j
Pondělí, 01. ledna 2018 - 22:08:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 3-2009
Ad Pajzák, 31.12.
"Pokud zaroven vznikne narok na stravne v CR, je treba stravit na zahranicni SC pet hodin, ne jen jednu,"

§ 170, odst. 3 zákoníku práce,
např. na odkaz
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Přepravní řád zakazuje kouření na všech zastávkách (s výjimkou prostor vyhrazených pro kouření). To pod sankcí až 1500 Kč od dopravce. Přepravní řád je přísnější než protikuřácký zákon.
Pondělí, 01. ledna 2018 - 22:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 7-2017
xxxyyy:
"Tantin27: O nasazení bych polemizoval. 3. tranzitní koridor je také jakž takž "zmodernizovaný" a stále tam jezdí to, co tam jezdí. Do Ostravy na posilách to samé. U Českých drah rozhodně neplatí, když máme novou trať, zařadíme i odpovídající kvalitu vozů. A až otevřou nové tunely, tak to všechno ze záchodků poteče na koleje?
"

Na 3. koridoru jezdí na Rx a Ex dočasně to, co jezdí, protože u Bmz229/235 se během modernizace objevil jakýsi mně blíže neznámý problém. Ale první 2 exampláře už na Ex jsou (vypadají dobře [ok]) a ten zbytek by měl už také brzy přijít. A jestli jste si nevšmil, tak místo 50:50 souprav s Alexem na mnichovské větvi jezdí dost často 100% ČD soupravy. To odčerpává další vozy - a narozdíl od Bmz to bude nejspíše na delší lokte. A nebo se z pouze ČD souprav udělá trvalý stav? To opravdu nevím...

Standard řazení stanovuje jako objednavatel ministerstvo dopravy. Pokud ho nedrží, dostávají ČD pokuty (taky proto zaskakují ty ČD za Alex, aby to ten standadard Ex linky, který MD požadauje, mělo) a na R11 mu zatím stačí to, co tam jezdí. Modernizace umožní zoptimalizovat oběhy a tím za podobné peníze mít lepší soupravy (bude jich potřeba méně).

Co se tunelu týče: Do ejpovického co vím nebudou vozy s otevřeným WC smět jezdit. Dovedu si ale představit, že by se třeba před vjezdem do něj zamklo, pokud by přeci jen takový vůz jako nějaká posila/náhrada jel.
Pajzák
Pondělí, 01. ledna 2018 - 22:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 6-2015
Bavím se o obecné uniformě řidiče,ktera sako často nezahrnuje.
Pondělí, 01. ledna 2018 - 23:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18228
Registrován: 5-2002
záleží jaxe duo Dieter und Karl-Heinz chová, jestli třeba nemají způsoby mafie.

Zrovna s Karl-Heinzem si skvěle rozumím, má kancelář plnou autobusových modelů a dohodli jsme se, že já mu udělám papírové modely všeho, co jim stojí na dvorku, a on se postará o to, aby mi všichni vycházeli vstříc a nikdo mi nekladl odpor [proud]

přeškolit německý Muhammady na řidiče autobusů asi nebude tak jednoduchý a rychlý např. kvůli jazykový bariéře a taky můžou mít obavy, aby pak těm muslimům nepřeskočilo v palici...

Tak a teď zcela vážně. V Německu máš Muhammady, kteří jsou tam dlouho a umí německy jako rodilý Němec. Ti mají šanci dělat leccos. A pak tam máš ty, kterým je 35, jezdí z Zwieselu do Regenu do školy a jejich němčina je horší než moje. Takže pokud se sebou něco neudělají, budou čistit záchody.

Ty vole to je ústrojová kázeň..... Ten hadr z hlavy by sundala jinak pápá. Doma si muslimuj jak je libo ale uniformu budeš nosit předposovou jinak končíš. [cunik] [cunik] [cunik]

Milý Martínku, rád bych tě upozornil, že s ústrojovou kázní je to v Německu obecně dost všelijaké. Ostbayernbus třeba vyžaduje u řidičů uniformy a dlouhé kalhoty i v létě, protože oni jsou dé bé company, ale u soukromníků je to případ od případu různé. Někde se jezdí v civilu, někde mají řidiči i "něco-jako-uniformu" (bundu s firemním logem apod.).

Mrkni u nás třeba na Vraklichovo řidiče. Někteří jezdí v civilu, jiní v nějaké své košili a třeba ještě vestě typu "vypadá to jako uniforma", před časem jsem ale zahlédl i nějaké tmavé bundy s názvem firmy, tuším, že to měl na sobě Šlachta. K bližšímu zkoumání bundy jsem neměl příležitost, protože jsem napřed zkoumal, jaký VIN má tmavě zelená S315GT-HD a pak jsem zkoumal, kudy co nejrychleji do bezpečí.

"Pokud zaroven vznikne narok na stravne v CR, je treba stravit na zahranicni SC pet hodin, ne jen jednu,"

Ale tohle pravidlo je samozřejmě možno "ohnout" i ve prospěch zaměstnance.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 02. ledna 2018 - 00:03:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 11-2017
Nějaký odkaz, kde Ministerstvo dopravy ČR udělilo letos Českým drahám pokutu za nedodržování kvality na lince Ex6? Mají České dráhy ošetřené nějak ve vzájemné smlouvě s Alexem operativní záskoky při nemožnosti nasadit požadované vozy? ABpee na "rychlících vyšší kvality" také jezdí málo, častěji jsou tam teď vidět AB 349.
Pajzák
Úterý, 02. ledna 2018 - 00:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 6-2015
Takže pokud se sebou něco neudělají, budou čistit záchody
Za těch skoro 9 euro na hodinu ovšem.

tohle pravidlo je samozřejmě možno "ohnout" i ve prospěch zaměstnance.
Jistě, mám to v práci stejně.
Pavel2
Úterý, 02. ledna 2018 - 11:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15902
Registrován: 8-2002
nesdílím způsob vyjadřování m_100, ale ta muslimská paní řidička z Landshutu by se měla přizpůsobit pravidlům společnosti, ve který chce žít. čtěte:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/analyza-islam-z-hlediska-princip u-manipulace-fna-/p_spolecnost.aspx?c=A171230_205930_p_spolecnost _wag
Úterý, 02. ledna 2018 - 11:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7013
Registrován: 12-2005
Krásně a logicky popsaný.
To sluníčkáři nikdy nepochopí.
Tím bych debatu na tutý kokeji ukončil a přehodil veksl z5 k dopravě. O kozomrdech se mužem bavit po jiných komunikačních kanálech. [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pátek, 05. ledna 2018 - 01:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15910
Registrován: 8-2002
7P1 0042, 101, Van Hool 3nápravový bílý, nevím jestli už jsem ho hlásil 19.12.17, to se vyskytl na D5 u Ejpovic. včera dopoledne v PM U Jána na průtahu I/26 směr Praha. značka asi z ORP Nýřany.
ČKP: 7P10042 | AUTOBUSY | OSTATNÍ | KOOPERATIVA, POJIŠŤOVNA, A.S. | 17.10.2017 - 16.10.2018
když mi poradíte co je to za typ, můžu to zapsat na seznam-autobusů [happy]
Sobota, 06. ledna 2018 - 08:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2017
Kdy se dává za město jedna čárka a kdy dvě? Př. Mirošov,,rozc.0.3 × Hrádek,Nová Huť? Je pro to nějaké pravidlo?
Sobota, 06. ledna 2018 - 13:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 7-2017
Kdy půjde zjistit aspoň zpoždění u ČSAD?
Sobota, 06. ledna 2018 - 15:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2017
Autobusy ČSAD Plzeň nemají ani GPS..
Neděle, 07. ledna 2018 - 06:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18232
Registrován: 5-2002
Kdy se dává za město jedna čárka a kdy dvě? Př. Mirošov,,rozc.0.3 × Hrádek,Nová Huť? Je pro to nějaké pravidlo?

Ano.

Obec ČÁRKA část obce ČÁRKA zastávka

Proto:
Třemošná, Záluží
Třemošná, Záluží, rozc.
Třemošná,, sídliště
(protože Třemošná, Třemošná, sídliště je blbost)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 07. ledna 2018 - 09:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 884
Registrován: 10-2008
Kdy půjde zjistit aspoň zpoždění u ČSAD?

Za rok a 11 měsíců. Až tu bude jezdit nový vyoutěžený dopravce. Každý vůz (nízkopodlažní, stáří 0 let) bude online sledován přes GPS.
Neděle, 07. ledna 2018 - 11:03:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2017
Hm...nyní jezdí vozy téměř 20let staré, údaj o poloze spoje nesmí existovat a aautobusová klaaka si dělá co chce. Za rok a 11 měsíců vykřikne kraj ústy PoveDu povel ČSAD OFF a najednou tu budou všechny vozy nové. Krásná poHáDka o kouzelné hůlce. Ještě by se mohl tabulkově navýšit počet spojů třeba o 20%, protože řidičů čekajících na práci je přeci u každé brány ČSAD zástup, věkově jich je možná třetina nad 60let. U nového dokonalého dopravce to ale určitě bude jiné.
Požadavek na všechny vozy nové mi přijde poněkud přemrštěný. Už jen vzhledem k reálné životnosti vozidel a vzniku problému kam s nimi...kam si nimi se netýká 20let starých aautobuSORů, ale vozů, kterým jsou dne zánovní a dá se předpokládat, že při přiměřeném servisu budou schopny poskytovat požadovanou kvalitu cestování, ikdyž už budou mít něco za sebou. Kolik to je přesně těžko určit, ono bude záviset na značce (SOR x Merecedes) i předchozím provozním nasazení. Kolik je vhodné maximální stáří na startovní čáře VŘ? Nevím 4,6...ale možná i 8let, s tím že absolutní stáří pro vozy do pravidelného nasazení bude třeba max. 12let. Aneb co je lepší, když nastanou provozní komplikace? Aby přijel vůz starý 12,5roku, nebo nepřijelo nic a cestujícím nezbylo, než si na zastávce pro zahřátí radostně zakl-aa-kat?
Konkrétně U Hroudů jsem se v poslední době svezl dvěma různými Crosswai (vozy celé bílé, SPZ si nepíšu, nejsem špion[crazy]), kterým pokud nejsou úplně nové, bude +- rok. "Vyhodit" takový, řekněmě za rok a 11 měsíců tříletý vůz, mi připadá jako hodně velký luxus. Ale třeba na to kraj má, kdo ví.
Nicméně rozšiřování území okupovaného PoveDem má i své oběti...
Pavel2
Neděle, 07. ledna 2018 - 12:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15919
Registrován: 8-2002
Hrouda má přesně dva Crosswaye [happy]
stačí se podívat na seznam-autobusů:
http://seznam-autobusu.cz/dopravce/ad---miroslav-hrouda

dlouhej normální 2013 http://seznam-autobusu.cz/vuz/40845
krátkej LE 2016 http://seznam-autobusu.cz/vuz/58381

Low Entry bude taky považovaný za NP? [wink]

Francouzi vyhazujou Recrea (vesměs C935 + C955) nad 15 let stáří, jelikož u nich prej už takhle starý jezdit nesmí. takže se tahají ve velkým k nám a čeští dopravci se rozplývají v jakým jsou pěkným stavu a že mají po 15 letech natočeno okolo 200.000 km.

koupit podobnej autobus co byl provozovanej u nás znamená dostat vůz s dvoj- i trojnásobným nájezdem a z toho vyplývajícíma technickýma problémama.

nevím proč Poved bude muset mít všechny vozy nový, stačilo by stanovit max. hranici stáří třeba 5 let. i tak by s tím měli dopravci docela problém. vzít všechny vozy naráz nový znamená podpořit výrobce a taky leasingovky (tj. většinou banky), tam asi zapůsobila ta lobby. dopravci budou akorát jezdit a řešit provozní problémy a budou rádi, když přežijou. podle mě je běžnýmu cestujícímu úplně jedno jestli jede vozem ročním nebo pětiletým, rozdíl nepozná.

edit: překlep

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Neděle, 07. ledna 2018 - 13:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2017
Má ČSAD Plzeň z předchozích sluv opce na nová vozidla? Jestli zakázky vyhraje SOR, bude to hodně smutné. To by si moc Plzeňský kraj nepomohl.
Neděle, 07. ledna 2018 - 14:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5357
Registrován: 9-2005
Co je na SORech zásadně špatného?
Neděle, 07. ledna 2018 - 14:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 11-2017
Tak si zkuste srovnat nové Iveco Crossway a "nový" Sor LH 12. Rozdíl musí být přeci všem jasný.
Pavel2
Neděle, 07. ledna 2018 - 14:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15922
Registrován: 8-2002
taky by se mohly koupit Yutongy [biggrin]
Vsetín už má přeci zkušenosti [proud]
Fedos
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4346
Registrován: 7-2006
Pavel2: stačí se podívat na seznam-autobusů, vždyť píše, že není špion..jen potom ví prd [crazy]

M_k: Každý výrobek mé své klady i zápory, ale obecně u nás asi platí, že módní je odsuzovat Sorky, tak to každý dělá, že udělají stejnou práci a nová/zánovní Sorka může být spolehlivější než-li první Crosswaye, které už jdou většinou z ruky do ruky a podle toho třeba jejich řazení vypadá je nepodstatné.

Ale teď vážněji...k tomu stáří vozidel a dalším podmínkám v rámci soutěží na ZDO. Třeba v Ústeckém kraji tehdy také vyžadovali nová vozidla a pár let staré Crosswaye pak dopravci rozprodávali a nakonec velká část jezdí právě ve vašem kraji a jsou nějak špatné? Myslím, že práci zvládají dobře...neříkám, že nemají být žádné mantinely, ale nějaká rozumná hranice.

Asi nejnovější příklad je na Olomoucku, kde sice tolik neřeší věk vozů, ale pro vymýšlí ještě daleko větší krávoviny a totální nesmyslné podmínky jako je jednotný bílý nátěr vozů - to je přeci absolutně nepodstatná věc pro cestující? Ty zajímá jestli je něco odveze a jestli to bude mít bílou, modrou nebo kombinovanou barvu jim je úplně jedno pokud bude vůz jinak řádně označen číslem linky/cílovou stanicí. Ba naopak ty bílé vozy budou v našich podmínkách jezdit 2/3 času špinavé jako [cunik], což by na nějakém tmavším odstínu třeba nebylo tolik vidět.

Obecně mi přijde, že všude, kde se poslední dobou nějaké změny odehrály nastal akorát šílený zmatek a cestujícím to akorát přitížilo, než došlo k nějakým dodatečným úpravám. Příkladem tentokrát může být konec léta a Kladensko, kdy lidem řada autobusů vůbec nepřijela a pevně věřím tomu, že v tom momentě je vůbec nezajímalo, že ten autobus, který by měl přijet by měl klimatizaci a předepsaný nátěr a vzpomínali na to, že týden před změnami přijela nějaká obyčejná C 954, ale přijela a dovezla je kam potřebovali.
Stejně tak jsem zaznamenal nadávky z toho Olomoucka, kde nějaká paní (tuším, bylo to zde na k-r v příslušné diskuzi) si stěžovala na to, že místo jednoho autobusu, kterým dosud jezdila z práce domů nyní musí jet celkem třemi autobusy a díky dokonalé návaznosti a nedodržování JŘ jí cesta trvá o hodinu déle - pro takového člověka je nějaká integrace a změny v dopravě akorát neštěstí a vůbec ho věk, barva ani klimatizace nebo wifi v dopravních prostředcích nezajímají.

Myslím si, že buď mají být změny skutečně pořádně předem připravené, aby vše fungovalo jak má a cestující byli spokojeni a nebo to raději nechat tak, jak to je zaběhnuté a nesahat na to...jenže to se těžko řekne, když výběrová řízení pro jednotlivé kraje jsou povinností...je na to však vhodná doba? Takovéto změny si asi lze dovolit ve chvíli, kdy všechno dobře funguje a lze ještě něco zlepšit..ovšem když v celé republice chybí řidiči a místo skutečně navazujících spojů a optimálně naplánovaných tras, kapacit atd. se věnuje úsilí hovadinkám v podobě předepsaných nátěrů a 0 stáří vozů je to asi cesta nikam.
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18235
Registrován: 5-2002
a 11 měsíců vykřikne kraj ústy PoveDu povel ČSAD OFF a najednou tu budou všechny vozy nové. Krásná poHáDka o kouzelné hůlce.

Leckde jinde to tak funguje. Olomoucký kraj a Znojemsko teď takhle ve velkém obnovovaly v prosinci.

protože řidičů čekajících na práci je přeci u každé brány ČSAD zástup, věkově jich je možná třetina nad 60let.

To bude problém dopravce. Dopravci nezávidím.

Požadavek na všechny vozy nové mi přijde poněkud přemrštěný.

Na vrakplácku v Pasově v ČSAD aktuálně stojí dvě setry 315 z roku 2002 a šest neoplanů z roku 2005. Ty se vyřazují už po 12 letech, byly prý nějaké nepovedené, plynové dokonce dosloužily ještě po kratší době. Ale my jsme bohatí, my vyhodíme autobus po deseti letech. Třeba je pak koupí Němci. Mercedesy od ICOMu už kupují.

Jo, a vyřazují se proto, že Ostbayernbus nevyhrál nějakou soutěž v okrese Freyung-Grafenau. Jinak by jezdily dál.

nevím proč Poved bude muset mít všechny vozy nový, stačilo by stanovit max. hranici stáří třeba 5 let. i

Protože Ústecký kraj, náš vzor. A zkus si představit, jak se chová taková typická blondýna, která dostane od manžela bankovní kartu s dovětkem Miláčku, kup si, co chceš. A teď si představ, když jsou takové blondýny hned dvě. Ale nikoho konkrétního tím samozřejmě nemyslím a pokud v tom někoho poznáte, slyšíte trávu růst.

Tak si zkuste srovnat nové Iveco Crossway a "nový" Sor LH 12. Rozdíl musí být přeci všem jasný.

Jezdím se vším možným jako řidič i jako cestující a rozhodně to tak jednoznačně nevidím. Loni se mi třeba poprvé v životě dostaly do ruky dvě SORky C9.5 někdy z roku 2002 a až na drobnosti (jeden únik oleje v září, jedna porucha elektroinstalace s dopadem na fungování dveří v úterý) jsem s nimi naprosto spokojen, v lepším stavu, než podobně stará karosa ze stejné firmy. A to nemluvím o tom, že když jsem SORkou sestřelil srnku, sebral jsem plastový kryt spřáhla a jel jsem dál, když jsem srnku sestřelil karosou, byl přední nárazník na kousky.

Takže mi tu prosím nevykládejte, že SORky jsou fuj a že to přece každý ví.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10522
Registrován: 12-2007
podle mě je běžnýmu cestujícímu úplně jedno jestli jede vozem ročním nebo pětiletým, rozdíl nepozná.
Fedos má pravdu, že je nutné mít systém, který funguje. Jenže k té funkčnosti se třeba hodí GPS a dispečink, aby se dalo ledacos vysledovat. Jeden ze zdejších diskutérů takto nedávno zjistil, že si řidiči dělají kdesi na severu z JŘ trhací kalendář. A na kvalitu vozového parku se cestující dívají a stěžují. Prostě berte jako fakt, že starým autobusem, který se neliší od toho, kterým dotyční jezdili do školy před xx lety, nikoho neoslovíte a nikoho nového do autobusu nedostanete, ať vytvoříte sebelepší systém. Proč? Protože za pár tisíc si kdekdo může koupit olítanou Fabii, která má klimatizaci a pohodlnější sedačky než C935 Recreo nebo C10.5 Sorka z roku nebreč.

Iveco vs. Sor? Ač mi Sorky nevadí, podívejte se do interiéru linkové Sorky a Crosswaye. Zatímco interiér Soru C10.5 roku výroby 2001 a 2017 je prakticky shodný, Crossway je úplně jiný oproti C934/954. Já osobně si v Sorce přijdu v první části utopený, vzadu už je to lepší.
Be clever - use public transport!
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 2-2014
oproti c 954E zas taky úplně jiný není
SWAGER
Martinmarilynmanson
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10524
Registrován: 12-2007
No nevím, Cway mi přijde útulnější. Zleva C934E, C954 (obě DPKV), Crossway ČSAD Plzeň:

Be clever - use public transport!
Pavel2
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15924
Registrován: 8-2002
Fedos:
hezky popsáno... VŘ na dopravce je jedna z věcí, která je k nám protlačená z Bruselu, a popravdě řečeno, střílí absolutně mimo cíl. ve jménu neutrácení veřejných peněz zbytečně zboří co doteď fungovalo a začne úplně od nuly a po novu. takže se střízlivým odhadem rok budou řešit dětský nemoci systému, než se každodenní koloběh událostí +/- srovná s dobou před velkým třeskem. že má přijet novej bus s klimou a wifi bude zaměstnancům skladů a montoven uprdele, když nepřijede vůbec nebo se sekerou 25 minut [ko]

1. nejsou řidiči
2. mají nízký platy
3. dopravci nemají kapitál třeba na masivní obnovu vozovýho parku
4. cestující ubývají a pokud už tím busem někdo jede, je to:
a) školák
b) důchodce
c) zahraniční dělník/cikán

ve výsledku budou kraje novýma klimatizovanýma vozama vozit Ukrajince, Poláky, Rumuny, Bulhary, Vietnamce a jiný "východňáry", zaplatí to právě kraje a stát. asi je nějaká záruka, že cena nebude natažená, ale skřípět zubama asi budou skoro všichni.

leč hejtmani si nemůžou dovolit, aby se vzepřeli bruselskýmu diktátu, takže se budou do médií hezky usmívat a současně bořit fungující vazby.

je to divnej svět... Evropa se snaží udržet krok s Čínou ve výrobních nákladech. firmy tedy přesouvají výrobu a sklady dál a dál na východ, kde je levnější práce. u nás už Čech za hrubých 20.000 do mechanický manuální práce od 4h ráno chodit nechce, seženeme tedy nekvalifikovanýho zahraničního dělníka, kterej tenhle job ještě vezme. ale už i těch Ukrajinců je málo a naše vláda přemýšlí, jak jich sem dostat ještě víc a rychleji.

EU by se asi měla zamyslet jak zdanit každej kontejner, kterej z Číny dopluje do přístavu v západní Evropě a jak zabránit daňový optimalizaci za pomoci zakládání offshore společností. místo toho radši bude regulovat bídný zisky místních autobusových dopravců [crazy]
biti na tom budem my Češi a v Bruselu se bude mít úřednictvo pořád královsky...

dnešní svět se moc propojil, soustřeďuje zisky a vládnoucí elity na to nedokáždou správně a dostatečně rychle reagovat [ko]
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 11-2017
Fedos: Převedeme si to na vlak. Jeden vagon bude červený, druhý žlutý, třetí zelený a čtvrtý modrý. Stačí už jen velký nápis Cirkus Humberto. Stejný vizuální vzhled by měl být automatický, ale když to holt dopravci nenapadne, musí se o to postarat objednavatel.
O klimatizaci se přeci bavit nebudeme, to je standard jako volant.

MMM: Přesně, postavte si vedle sebe dvě SORky: jednu z roku 2001, druhou z 2017. Rozdíly? A pak C954 + nové Iveco..
Martinmarilynmanson
Neděle, 07. ledna 2018 - 19:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10525
Registrován: 12-2007
Pavel2: Vidíš to strašně černě. Pracujících jezdí poměrně dost, byť by to mohlo být lepší. A změna systému nebude žádná mega revoluce - to co funguje, se nechá a vylepší, lze-li to. Samozřejmě jsou části kraje, kde to nefunguje a kde stěží jezdí školáci či důchodci a tam se to změní zcela.

Nedostatek řidičů bude mít za následek, dle mého, že se místo dvou malých busů koupí jeden velký. Protože tzv. posilové spoje žádají řidiče navíc a jsou zpravidla v jednom směru plné/plnější a v druhém prázdné.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Pajzák
Neděle, 07. ledna 2018 - 20:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 6-2015
xxxyyy:
"postavte si vedle sebe dvě SORky: jednu z roku 2001, druhou z 2017. Rozdíly? A pak C954 + nové Iveco.."
Jinými slovy, SORka je nadčasová.[satan]
Pavel2
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15925
Registrován: 8-2002
MMM:
když vidím jaký pracovní podmínky vládnou v některých firmách, jak Amazon dováží autobusama cigoše z Teplic do Dobrovíze u Phy, jaxe ROPIDu nepovedla integrace Kladenska, tak mě to optimismem zrovna nenaplňuje...

pro ilustraci kousek čtení o absurditě v Kauflandu:
https://a2larm.cz/2018/01/zakazal-kaufland-svym-zamestnancum-pit/

nakouknul jsem i do skladu Lidlu na BPolích... koncem listopadu lezu hlavním vchodem do baráku, za dveřma turnikety se čtečkou karet a u toho vrátnej okolo 50 let, kterej nerozumí moc dobře česky - Slovák z východu? Polák? Maďar? Bulhar? vedle vchodu zaslepený vrata pro kamión, okolo drátěnej plot s vrátkama na bzučák a za plotem pár zaměstnanců na kouřový pauze. teplota okolo 5°C, drobně mrholí.

než tohle za 25.000, radši budu dělat za minimální peníze tam, kde mě někdo nekontroluje na každým kroku a nesnaží se mě nařizovat kdy mám chtít jíst, pít a kdy SRÁT [blesk] nadto abych do takový práce hodinu dojížděl autobusem [pozor]

ve vedlejší středočeský diskuzi se píše o autobusový lince Slaný - Kralupy - Modletice, tím bych fakt do práce/z práce domů v jakoukoliv hodinu jezdit nechtěl...
Pajzák
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 6-2015
Ono je to tezke. Volných mist je udajne hromada, ale ja jsem žádné, u ktereho bych si oproti současnému polepšil, za poslední dva roky nenašel. Neříkám, ze si stěžuji, ale po 11 letech bych rad zmenil vzduch, jenže bohužel moje praxe je mi k nicemu, protože dělám praci jako jeden z max. lidi desiti v cele republice, z toho 8 u nas. Vstavani ve dve ráno, nadchazejici týden v jednu, mě uz s blížící se čtyřicítkou začíná unavovat. A to je prosím VS pozice kontrolovana statnimi urady spojena s pracovnim rizikem.
Fedos
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:29:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4347
Registrován: 7-2006
MMM: ...nikoho neoslovíte a nikoho nového do autobusu nedostanete, ať vytvoříte sebelepší systém. tenhle názor mi připadá úplně mimo (není to nic osobního), protože ať budu mít starý nebo nový autobus bude s ním jezdit zkrátka ten, co potřebuje nebo spíše musí a budou to přesně ty skupiny lidí, které popisuje Pavel2 - školáci, důchodci a lidé, co si auto nemohou dovolit nebo ho nechtějí (Fabii seženeš za pár tisíc, ale musí ji také z něčeho provozovat a udržovat).

Příkladem toho, že to vůbec nedává smysl můžu být klidně sám - před lety coby školák jsem autobusem dojížděl denně do školy a v té době zde jezdily poslední 700, převážně C 934 E, o něco méně C 954E a k tomu "TOP" v podobě tří LE Crosswayů..bylo mi úplně jedno čím jedu..uběhlo pár let, během kterých jsem pokročil k řidičáku a autu..zdejší vozy se proměnily tak, že 2/3 tady jsou LE Crosswaye (polovina E6, klimatizace) a zbytek dojíždí C 954E - podle tebe tedy zkvalitnění dopravy a mělo by přilákat lidi a věř, že to nefunguje..dříve jsem jezdil autobusem denně, protože jsem neměl na výběr a teď s ním jedu jednou za půl roku, když je auto v servisu nebo se mi z nějakého důvodu nehodí a když potřebuji do centra, tak stejně dojedu do Prahy k tramvaji/metru a jedu až MHD, příměstskému autobusu se tedy vyhnu - důvod? Je to prostě rychlejší, pohodlnější, většinou je to spojeno s různými cestami různými směry, kam bych musel komplikovaně autobusy 3xx, který každý jede odjinud (něco ze Zličína, další z Veleslavína či Bořislavky) a abych přejížděl sem a tam jako pitomec, k tomu platil jízdné (jsou dny, kdy nejedu vůbec a pak je pro mě legitka nevyužitá)..shrnu-li to sice tu jsou nové a vybavené autobusy, ale vůbec mě nezajímají a když si to můžu dovolit, tak po okrajích Prahy a mimo Prahu jezdím autem už jen, protože to je rychlejší a levnější při mém využití a to tady jezdí autobus cca 15-20 minut, kdybych měl bydlet někde v obci odkud jede jednou dvakrát za hodinu a ještě musel přesedat tím spíše budu jezdit autem = skutečně nový autobus lidi k využívání VHD nepřiláká.

xxxyyy: Tak to je věcí toho dopravce, dneska většina měla svůj firemní nátěr..ale dobře, já nemám nic proti jednotnému nátěru jako takovému - viz třeba Francie, tam je xy dopravních systémů, každý má nějaké své schéma a vlastně téměř nepoznáš jakého dopravce vůz je...jenže záleží na způsobu, jak se k tomu přistoupí - v tomto zase třeba "pochválit" ROPID, který sice schéma má odporné...ale jeho aplikaci vyžaduje s rozmyslem = na nových autobusech či vozidlech po nějaké větší opravě (SO / GO), ale to co předvedli v Olomouci, kdy Arriva měnila během čtvrt roku nátěr u desítek vozů, kdy velká část byla třeba jen tři roky stará? To je prostě zhovadilost a jen a jen vyhazování peněz.

A k těm Sorkám vs Crossway...máte pravdu, Sorka má 15 let prakticky stejný interiér a já jim za to dávám jednoznačně [ok] neboť Sorka je dnes asi posledním výrobcem, který při výrobě používá na vnitřní obložení stropu umakarty přichycené lištami a ve vozidlech je ticho a klid. Crossway je to samé jako Citybusy/Citelisy a nakonec i NB řada od Sorku, kde jsou všude nějaké velké stropní panely, které na našich děravých silnicích dělají neskutečný kravál a pokud nejde o úplně nový vůz dělá hluk každý z nich, což pak přináší nevkusné snahy řidičů utlumit to různými starými novinami atd. ...tedy zlatá linková Sorka.
Fedos
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 7-2006
MMM: Jo a ještě k tomuto Nedostatek řidičů bude mít za následek, dle mého, že se místo dvou malých busů koupí jeden velký. Protože tzv. posilové spoje žádají řidiče navíc a jsou zpravidla v jednom směru plné/plnější a v druhém prázdné. To odporuje tomu, proč ta paní místo jednoho autobusu, kterým jezdila dosud musí dvakrát přesedat. Já bych chápal, že to bude naopak...autobusů ubyde a paní bude místo 1 hodiny jezdit domů 1,5, protože autobus bude objíždět x obcí navíc..., ona však místo jednoho řidiče jede domů nově s třemi.
Martinmarilynmanson
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:38:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10527
Registrován: 12-2007
Fedos: Podle téhle logiky ale nemá smysl ve veřejné dopravě dělat nic, protože jí budou využívat jen ti školáci, důchodci a ti, kteří nemají automobil/nemohou řídit. To je podle mého názoru špatně. Oproti jiným zemím u nás využívá VLD i hodně "pracujících", tedy lidí, kteří si zpravidla mohou dovolit auto, či ho mají, ale jezdí veřejnou dopravou. Ať už z finančních důvodů, či jiných. A podle mého názoru je dobré se snažit, aby více lidí jezdilo veřejnou dopravou. Nerezignovat na nepříliš pozitivní trendy.
Já auto mám, ale jezdím zpravidla MHD.
V řadě zemí na Západě si mladí nepořizují auta, ba dokonce ani řidičáky, protože mít auto už není IN a potřebují-li někam jet, využijí veřejnou dopravu či Uber/taxi.
Be clever - use public transport!
Pajzák
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 6-2015
Neodporuje, jen drive pres obec X jely v plus minus stejnou dobu autobusy z obci A, B, C a D do mesta Z, dnes ty ctyri skonci v obci X a do mesta jede jen jeden, a to jeste s prestupem v mestysu Y, kde do nej nastoupi jeste lide z obci E, F, G, a H, kteri dosud jezdili taky primo. Nekritizuji, ani netvrdím, ze tomu tak v OK je, jen vysvetluji.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Martinmarilynmanson
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10528
Registrován: 12-2007
Fedos: Netuším, jak proběhla optimalizace v OL kraji.
U nás je problém v tom, že leckdy z každé vesnice jezdí přímá linka do okresního města, leckdy 3/4 trasy v souběhu s další linkou. V každém spoji pak sedí pět lidí a žádá to řidiče navíc. Pak se také stává, že autobus jede v 120 minutovém taktu, což je anachronismus.
Budou-li dobře fungovat páteřní linky a na ně navazující obslužné, je to OK. Dané páteřní linky musí jezdit do centra města, aby lidi museli přestupovat co nejméně.

Ještě edit: Když jsem byl na SŠ, 90% spolužáků a spolužaček si v 18 pořídili auto, nebo jich ho koupili rodiče. Šlo o větší či menší plečky, ale bylo to auto. Prostě symbol sociálního statusu. Co na tom, že někteří po chvíli neměli na benzin nebo narvali do oprav veškeré úspory. Na VŠ mělo auto pár lidí, ale většina jezdila veřejnou dopravou. Dokonce i po nástupu do práce řada lidí jezdí veřejnou dopravou a auto přišlo až s pořízením rodiny

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Pavel2
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15927
Registrován: 8-2002
MMM:
máme příklady těch páteřních linek?
pokud to bude fungovat, teoreticky by se mělo ušetřit na nákladech. odměnou za to může být častější frekvence spojů. ale neznám nikoho, kdo rád přestupuje.
Fedos
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4349
Registrován: 7-2006
MMM: To já netvrdím, samozřejmě je třeba se snažit lidi dostat do VHD...ale musí pro ně být atraktivní a oni musejí mít pocit, že ji chtějí využívat a je pro ně lepší ji využívat.

Je třeba dělat jedno po druhém...nejdříve musí doprava primárně vůbec jezdit a pak je možné si vymýšlet dál ty nové vozy apod. a né jako v Kladně, kdy se nakoupily nové autobusy a cestující na zastávkách čekali marně.

Pro mě třeba je atraktivní MHD, do centra bych autem nejel, protože tím metrem tam budu mnohem rychleji, nebudu se trápit s parkováním. Ta doprava musí být zkrátka lepší než auta, pokud se jim bude snažit jen vyrovnat nestačí to. Dobrým krokem pokud bych jezdil po Strakonické jsou jistě vyhrazené jízdné pruhy - ten autobus tam bude zase mnohem rychleji a v takovém případě pak nemá smysl tahat to auto z domova. Nebo kdybych měl více výhod z jízdného...jízdenka by mi sloužila zároveň ke vstupu když plácnu blbost na veřejný záchody, do městské knihovny a jako sleva u nákupu..ikdyž to už je trochu zase jiná kapitola. Primárně se zkrátka musím tím autobusem dostat kam chci buď rychleji, nebo výrazně levněji nebo komfortněji (to přeplněné autobusy se smrdícími důchodci také nejsou).
Martinmarilynmanson
Neděle, 07. ledna 2018 - 21:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10529
Registrován: 12-2007
Pavel2: Páteřní linky v Plzeňském kraji?
Třeba 490660 Tachov - Bor - Stříbro - Plzeň
460800 Kralovice - Plzeň
431300 Plzeň - Klatovy
Přestupy jsou samozřejmě neoblíbené, nicméně není v možnosti kraje zavést všude přímé spojení. Kouzlo páteřních linek je právě v tom nabídnout na páteřní lince rychlé a časté spojení do cílového města a posílit spojení na obslužných linkách. Těmito úsporami se dá interval ze 120 minut scrvrknout na 60 atd. [happy]
Před x lety se to na Tachovsku povedlo, když se na 490660 udělaly návaznosti obslužných linek ve Stříbře a Tachově.

Fedos: Jistě. Nemá smysl si vymýšlet spojení, když ho nebude mít kdo odřídit. Nedávno se zde debatovalo o smyslu večerního spoje z Tachova do Plané a zpět. Autobus je nastaven tak, aby ho měl kdo odjet a aby cestující měli zaručeno, že pojede, tj. že dopravce na něj má řidiče, byť jede o pár minut později a je potlačena méně významná frekvence Tachov - Cheb.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Pavel2
Neděle, 07. ledna 2018 - 23:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15929
Registrován: 8-2002
změníme téma... tohle Tourismo Euro3 už se někde objevilo?

v Itálii se jmenovalo BZ814KX. vidíte správně, stálo na Slovanský aleji za tram vozovnou.

další vozy co tu myslím obrazem ještě nebyly:



a Koubovský ex BORS Břeclav:

Pondělí, 08. ledna 2018 - 02:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18236
Registrován: 5-2002
Jeden ze zdejších diskutérů takto nedávno zjistil, že si řidiči dělají kdesi na severu z JŘ trhací kalendář.

Kdyby jen jeden, kdyby jen na severu. Znám jednoho, ten čekal na autobus v šest ráno ve vesnici před velkým městem. Autobus jel o pět minut dřív, dotyčný jen tak tak doběhl na zastávku a vesnický balík za volantem ho ještě seřval, že má stát tak, aby byl vidět. No a pak onen cestující vytáhl z kapsy průkazku a rázem se z něj stal kontrolní orgán z kraje.



jaxe ROPIDu nepovedla integrace Kladenska, tak mě to optimismem zrovna nenaplňuje...

Nutno dodat, že ředitel ČSAD Kradno je nepřítel integrace a nepřítel Ropidu, takže si představíš, s jakým nadšením k tomu asi tahle firma přistupovala. Nic není černobílé.

A mrkni třeba na integraci jižní Moravy. Myslím, že tam došlo k pokroku, ne k průšvihu.


VŘ na dopravce je jedna z věcí, která je k nám protlačená z Bruselu, a popravdě řečeno, střílí absolutně mimo cíl. ve jménu neutrácení veřejných peněz zbytečně zboří co doteď fungovalo a začne úplně od nuly a po novu. takže se střízlivým odhadem rok budou řešit dětský nemoci systému, než se každodenní koloběh událostí +/- srovná s dobou před velkým třeskem.

Pleteš jablka s hruškami.

Kraje mohou soutěžit dopravu ve stávající podobě, tzn. vezmou ty desetiletí neměnné jř a vypíšou soutěž na firmu, která to bude jezdit. Tak to tuším dělá KV kraj.

Kraje mohou říct, že stávající podoba jízdních řádů nereaguje na současnou poptávku po přepravě a začnou provádět různé změny, malé i radikální. V okolí Prahy s tím začali dávno před naším vstupem do EU, takže s Bruselem to nesouvisí. A fakt bych si být tebou netroufal tvrdit, že stávající podoba dopravy je dokonalá a nedá se vylepšit. Ale to ty ze své pozice řidiče bílé dodávky neposoudíš.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 08. ledna 2018 - 06:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5361
Registrován: 9-2005
V řadě zemí na Západě si mladí nepořizují auta, ba dokonce ani řidičáky, protože mít auto už není IN a potřebují-li někam jet, využijí veřejnou dopravu či Uber/taxi.

Ale no tak...:-)

Nutno dodat, že ředitel ČSAD Kradno je nepřítel integrace a nepřítel Ropidu, takže si představíš, s jakým nadšením k tomu asi tahle firma přistupovala. Nic není černobílé.

Povedená integrace žádá jednak, ostatek času, dostatek kvalitního personálního obsazení a trochu spolupráce mezi subjekty. Když něco z toho chybí (a to bývá asi poměrně často), vznikne průser.
Pondělí, 08. ledna 2018 - 14:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10970
Registrován: 4-2006
Je několik jistot.
Nevím jak vy ale já si dělal v naší firmě průzkum.
Prvně většina lidí vám řekne že jim nic nejede.
Tak 30 % nemluví pravdu.
Další argument musím jít daleko na bus. Tady lze těžko rozporovat.
Přijedu bůhví kdy. No někdy to je i pravda.
Pak je to drahý proto jede sám autem aby to měl ještě dražší.
Kdo by jel špinavÿm busem. Což někdy může být pravda ale je to výrazně lepší.
Proto 90% lidí jezdí autem.
Proč já jezdím už 30 let busem?
Pvně nehledám místo na parkování. V létě nevětrám 10 minut. V zim3 neškrábu neometám sníh.
Budete se divit zatím po mě žádný řidič busu nechtěl škrábat sklo,ometat sníh,hledat parkování.
Kde jsou chyby v systému? Nízká spolupráce z firmami. Včetně občanů. Tady musím pochválit lidi z Koridu kam posílám často připomínky z 90% je jim vyhověno. Iredo Hk a Pu kraje zbytečnost na nic nereagují.
V Pu kraji je to už parodie na dopravu.
Když to porovnám tak Korid neustále přidává spoje,Iredo vytrvale ruší.
Ústecký kraj udělal několik zásadních chyb. Spustit nové linky,tarif a dát nové vozy dohromady může je debil. Řidiči tarif neznají. Neznalost neomlouvá. Ale spouštět to po vánocích...no chce to trošku myslet.
Pak dejte řidiči nový vůz se kterym jede prvně když jezdil doteď 20 let starou karosou. Pak s divte že má respekt. K tomu novou trasu a linku průjezdnou krz město. To může vymyslet jen úředník s inteligencí iq koně.
Pak se divme že to má zpoždění jak kráva. Ale úředník to braní. Kdyby onen úředník byl v soukromé firmě dávno letěl. Tam totiž si za svou práci ručí. To ale většina úředník státu neví co to je.
Neříkám že jsou všicni stejní.
Zaváděli jsme SAP a myslíte si že lze aby to měsíc nešlo? Ne to musí makat ze dne na den.firma děla obrat 150 milionů měsíčně lidi by se měli jít pást.?
Barva autobusů totálmí zhovadilost. Bohatě stačí nějaké výrazné označení.
Kdo toto vymýšlý neumí si vážit peněz.
100% nové busy další kokotina. Proč vyhazovat 3roky stary np vůz když může jezdit na méně významné lince s menším proběhem. Všechno nové pak vede situaci že na expresní lince kde je hodně cestujících jezdí 9let starej střep. Kdo tohle vymýšlý je fakt kus debila. Ano zavádět nízkopodlahy,klimy,usb atd ale proboha postupně. Ano krev ze státního neteče tak proč nebýt grand.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 08. ledna 2018 - 15:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7036
Registrován: 12-2005
Já bych autobusem do práce teda nejezdil.
Stačilo když kolega dojížděl s Dodge RAM a už na něj koukali zkrz prsty že zabírá 1 a půl takže 2 místa na zaměstnaneckym parkovišti.
A teď si vem kolik míst by tam zabral autobus. A co kdyby všichni co jezdí do práce auty začali jezdit autobusy.
Kde by asi parkovali he?

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 08. ledna 2018 - 15:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 886
Registrován: 10-2008
100% nové busy další kokotina. Proč vyhazovat 3roky stary np vůz když může jezdit na méně významné lince s menším proběhem.

V tomhle kraji 3 roky staré np autobusy prakticky nenajdeš. Jsou cca 2. [biggrin] Zhruba polovina ze 450 autobusů je dokonce starších 15 let. Poslední várka nových autobusů přišla v roce 2013 v počtu cca 20. Nejstarší autobus je rv 1989. PK má nejhorší stav vozového parku v republice. Takže brečet tu nad tím, že se do dvou let nakoupí samé nové, nízkopodlažní, klimatizované vozy s GPS a novým odbavovacím systémem, je poněkud... Btw: kdo ti prodá cca 300 5 let starých autobusů, když nechceš nakupovat nové? A nový vysoutěžený dopravce má na dalších 15(?) let přebrat ty současné vozy? Možná by ušetřil na pojištění, cca 75% vozů by pak mohl dát na veteránské značky. [biggrin]

A železnice to samé. Vysokopodlažní, neklimatizované motoráky z osmdesátých a devadesátých let, se též do dvou až tří let kompletně nahradí novými (či repasovanými) NP jednotkami s klimatizací. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Johny512.)
Pondělí, 08. ledna 2018 - 16:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10971
Registrován: 4-2006
Ad Martin100 a odkdy parkují na firemním parkovišti autobusy.?
Ad Johny512 ty bys kupoval busy když nevíš jestli za 2 roky budeš jezdit? Co s nima? A je jedno jestli budeš jezdit nebo ne.....
Už tady padlo že Hrouda má lečko a pokud by něco vyhrál šlo by pryč? Ano šlo. Tobě to přišlo normální?
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 08. ledna 2018 - 16:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2017
Kdo chce vidět Cirkus Humberto, ať jede Západním Expresem...Alexovic ex italské vozy Bmz, 50let staré škopky Bm téhož, k tomu něco korporátu ČD složeného z exrakouských Bmz a laminátových výtvorů ze Šumperka.
Rychlíky vyšší kvality s panoptikem z NDR, na tom nejsou o moc líp, ale aspoň to je ta letitá (jednoduchá a spolehlivá) veteš skoro stejně modrá.

Značku SOR jako takovou jsem neodsuzoval, zmiňoval jsem se o vozech této značky, jejichž věk se začíná blížit 20letům a vozy podle toho vypadají a podle toho se chovají. Nicméně když se svezu SORem (jakýmkoli) a třeba Mercedesem na Benešovsku (ať už těmi NP funglovkami, nebo déle provozovanými), je to z hlediska řemeslného provedení interiéru, tuhosti koster sedadel, pronikání hluku od motoru i všech možných cizích zvuků jako vrzání a drnčení, z hlediska celkové "kvrdlavosti" vozidla na horší silnici řádově rozdílné. Klima v M běží téměř neslyšně, odnikud nelije ledový vzduch, nikde nic nepíská, nesviští, nevyje jako vysavač. O značce S i novém voze, tohle říci nemohu, protože je to naprosto nesrovnatelné. Cenově ovšem asi taky...

Crosswaye zatím 20let staré nejsou. Celkově bych si aspoň podle pohledu cestujícícho, dovolil usoudit, že se jim přecijen věnuje větší péče co do stavu a čistoty interiéru. FR1 mají nezanedbatelně francouzského života za sebou, ale jede s v tom velmi příjemně.
Ani značku Karosa neodsuzuji. Ovšem sardinková Recrea, o kterých zdejší znalci říkají, že mají přijatelný nájezd km a slušný technický stav (proč ne, na likvidaci školními dětmi+vytlučenými okreskami ideální), to je opravdu PoveDená taškařice. Spoj s JD hodinu, ale bez možnosti si Cokoli Kamkoli odložit (včetně vlastních nohou), protože provedení pro dovoz školní pakáže ve Francii má bezmála 60 prazvláštně tvarovaných sedadel a tady s tím nikdo nic neudělal.

V samotné Plzni je stav celkem slušný, ale na vsi je to pikantnější. K vidění třeba v Liblíně (SOR prý v.č. 77), v Plané, Černošíně, nebo Bečově do Krásna. Aneb tu u podlahy urezlá noha od sedačky, tam ze stropu kape voda (taje sníh na střeše vozu). Jinde člověku zůstane v ruce posuvné okénko, onde řidič řadí zpátečku při potřebě couvnout v otočce snad natřikrát a oběma rukama, s několika "meziplyny". Za podivných zvuků a pohybu celého pohonného ústrojí v silentblocích se nakonec daří.
Na náměstí malého městečka je kolega od konkureční klaaky přivolán k mezioperační výrobní poradě na téma, zda ta barevná hudba červených kontrolek na palubce už konečně znamená [smrt], nebo to ještě pojede.
Děj podobný grotesce byl dlouhý pokus o start v Bečově (letitý SOR Made in Sokolov). Samozřejmě, na 3min se musí motor zdechnout, jinak by sežral hektolitr nafty (startovací dávka paliva se nepočítá) pan továrník by se zlobil. Jenže pak několik minut probíhalo dusivé staccato a kouřové efekty, asi jakoby se se probouzela úplně studená Š120. Jenže bus za sebou měl 30km, úplně studený být nemohl. Spíš se dělo to, čemu se říká, že "padá nafta". Bylo nějakých +5°C, takže nafta by neměla být zparafinovan. Na olej z friťáku už se nejezdilo. Podle toho, jak bylo zadní čelo vozu očouzené dočista dočerna, asi nejen padala nafta, ale bylo cosi shnilého nikoli ve stádě Dánském, ale spíše ve vstřikovací soustavě (možná zrovna strouhanka z fritáku). Už jsem si říkal, že zkusím řidiči nabídnout, aby startoval, že mu ručně přidám na čerpadle (nevím jestli to vůbec u 20ti letého SORu ještě jde, nebo jeslti už to je electronic injection...)

V sousedním kraji, co mu občas říká Bulharsko, ale má na autobusech barvy vlajky Rumunska, byl a stále je k vidění podobně letitý SOR, ale i srovnatelně pěkně prohnilé 9Karosy. 20let skoro nové, jen jejich boky a druhé dveře už jsou tak prožrané rzí, že když nastupovala důchodkyně s óbrtaškou na kolečkách, se kterou se ani silou neprocpala skrz Homemade bednu pod strojkem na jízdenky předem, bylo jí s nelibostí otevřeno vzadu. Ovšem potom musel jít řidič dveře přitlačit zvenku, protože jak byly napučelé rzí, vzduchové zavírání je nepřetlačilo, ani když delší dobu zlobně a opakovaně syčelo, jako podrážděný HaD...schůdky podivně zvlněné, překryté i s linem kusem slzičkového plechu, asi aby se lino neprošláplo až ven. Těsnění v rámu dveří přišroubované hodně velkými vrtuty do dřeva s čalounickými podložkami, aby v z těch zrezlých futer nevypadlo. Kostra zadních dveří u sloupků okna zlomená, spravená cípanty a vratovými šrouby. Foto jsem sem kdysi dával.

Ikdyž je pravda, že kvalit ČSAD ISO MHD Kladno zdejší klaaka nedosahuje ani omylem...ale zase zdejší klaaka může Kladnu závidět velmi propracovaný systém zakrývání vyrezlých děr v karosériích autobusů pomocí více vrstev záplat, připevněných trhacími nýtky a interiéry vozů v bezúdržbovém provedení. A co myslíte, funguje pod taktovkou Ropidu v Kladně na hlavním nádraží přestup vlak-klak, s ideální přestupní dobou 2min, vždy v 13-15 a 43-45min každou HaDinu? Ano, šl-aa-pe to Ropidu dobře, křivky splněného GVD jistě plní nástěnky nadepsané "Sláva Vůdci, postup integrace o dalších 30km na východ od Prahy je bezvýhradně úspěšný", ale ujíždí si to tak nějak na dohled. Tedy vlak přijede včas a pokud člověk natáhne krok, má i šanci vidět ujíždějící klak. Opačně je úspěšný přestup k vlaku vidět z klaku třeba už u bývalého depa.
Pondělí, 08. ledna 2018 - 16:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 11-2017
Může si je nechat na smluvky a zájezdy. Nemusí se hned vyhazovat.

Jak je možné, že dnes na varské z Plzně CAN v 16:10 (provozovna Plzeň) jel klatovský Evadys?
Pondělí, 08. ledna 2018 - 17:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10972
Registrován: 4-2006
Xxxyyy myslíš vážně? A kdyby jich měl 50 taky zájezdy?
Chtěl bych jet s tvojí firmou na zájezd nízkopodlahou třeba do Chorvatska. Prosím uvažuj než plácneš blbost.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pondělí, 08. ledna 2018 - 17:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2017
Patří to k Hroudovi, který jich má celkem 2. A pod slovem zájezd opravdu nemyslím jenom zájezd až někam do Chorvatska, ale i školní výlet.