Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 12. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 12. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 05. prosince 2018 - 18:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5274
Registrován: 12-2004
Martin j: Tak hlavně , že si můžou dovolit (KV) financovat mucho-šukafon z Bečova do Lubence.
Ani raděj nepočítat, kolik tato legrace za posledních 20 let stála.
Asi cca tolik let bych tam neposlal za "krajské" peníze ani kolo....[crazy]
Martinmarilynmanson
Středa, 05. prosince 2018 - 18:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10746
Registrován: 12-2007
BG: Linka 433580 upravena, kromě spoje 29, tam to k 20 min. intervalu takhle narychlo upravit nejde. Ještě jednou děkuji za připomínku.
Be clever - use public transport!
Středa, 05. prosince 2018 - 22:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18427
Registrován: 5-2002
Zzz: Ono je toho víc. Kdysi jsem chtěl do Hranic, jednu cestu vlakem, druhou autobusem. Jezdil tam jeden pár vlaků, o víkendu v úplně ten samý čas, jako bus. Na lince Cheb - Fr.L. jedou dopoledne dva busy v ten samý čas. Jeden z nich je úplně prázdný. A tak by se dalo pokračovat. Jezdím k nim do kraje dost často na to, abych věděl svoje.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 11:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 3-2018
MMM: Díky.

Koukal jsem na vaši tabulku, kolik změn je letos v busech (Terminál + Tunel).
A tak nějak tuším, co se chystá příští rok....

To budou jízdní řády na Hromnice, ne [wink]?
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 11:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18428
Registrován: 5-2002
To budou jízdní řády na Hromnice, ne [wink]?

Jízdní řády už jsou. Začínal jsem je dělat já v prosinci 2010, asi za dva roky se ke mě připojil MMM, pak jsem se v prosinci 2016 odpojil a M. to s novým kolegou nějak dotáhl do konce [happy]
Za těch skoro deset let se mezitím leccos změnilo, takže bylo nutné zapracovat to do těch návrhů.
K tomu připočti nadřízené, kteří nevědí, co chtějí, chtějí to hned a když jim to druhý den doneseš, už ani nevědí, že to včera chtěli. Záměrně nikoho nejmenuju, ale modří už vědí.

Jízdní řády už někde visí na internetu a dostali je dopravci, kteří už soutěží o to, kdo to bude jezdit.

Mimochodem, kraj prý třeba požaduje, aby VŠECHNY autobusy v kraji byly vybaveny řídící jednotkou pro komunikaci se semafory kvůli preferenci. Jednotka stojí dejme tomu osmdesát tisíc na jeden autobus. Musí jí mít tedy i bus, který jezdí linku dejme tomu Sušice - Železná Ruda, který cestou potká přesně dva semafory, z toho na jednom si zelenou volí chodci ručně tlačítkem a na druhý má pevně daný cyklus a žádnou preferenci autobusů prostě neumí.

To se nám ty peníze vyhazujou, když to jde z krajského...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 12:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 12-2004
Martin j 18427: Souhlas.
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 12:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 4-2003
nedávno tady proběhla konverzace k podobě Povedem zveřejňovaných informací:

Pavel2: mám hned dva drobný zlepšováky pro Poved: 1. bylo by možný k číslu linky VŽDY uvádět trasu? (Plasy-Mladotice-Žihle-Blatno-Lubenec) ....

Martinmarilynmanson: Jedničku si beru k srdci....


Dva týdny na to vydá Poved "informační" materiál Změny k 9. 12. 2018 v autobusové dopravě, jehož použitelnost se pro běžného smrtelníka bohužel zas blíží nule. I když např. info "460030 38 přes Mrtník.I" je sama o sobě všeříkající :-). Co třeba zvolit strukturu dokumentu podle jednotlivých linek, kde v hlavičce by bylo číslo linky a TRASA a pod tím jednotlivé řádky se změnami na jednotlivých spojích linky a tak pořád dokola - bylo by to jednoduché a přehlednější než tabulka Povedu. Ta má i další úžasnou vlastnost, že je v ní nějakým náhodným algoritmem pro ještě větší nepřehlednost zajištěno to, že řádky s údaji k jedné lince nejsou seskupeny za sebou, ale jsou rozházené různě v dokumentu. Bravo!
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 13:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 3-2018
Martin j: Třeba někoho zmátl fakt, že předloni byly semafory mezi Skelnou a Prášily [crazy]

Nebo se na Rudě připravuje zelená vlna do Alžbětína a je to zatím tajný [blush]
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 16:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 1-2009
Když už se tu nakousl Cheb - Františkovy Lázně.... těch souběhů vzhledem k množství linek bude víc, ale co jsem tam já zažil, většinou to jezdilo slušně obsazené a většinou to bylo na stojáka. Prostě lázeňští hosté, k tomu ani ty Frantovky nejsou samy o sobě až tak malé, rozloha a počet obyvatel někde na úrovni Třemošné. Vlaky jezdí z Chebu do Aše, k tomu tam projíždí německé vlaky někam do Chemnitzu a ještě někam jinam. Autobusy jezdí základní linka zhruba 2x do hodiny v PD. Jízdné na tak krátké trase nekřesťanských 22 Kč. K tomu tam jezdí i Cheb - Plesná, Cheb - Hranice u Aše atd. Zažil jsem tam i 4 autobusy za sebou. A o víkendu jsem tam zažil i tak narvaný autobus, že něco podobného jsem tady neviděl ani v sobotu v půl druhé ráno na enku v době, kdy jezdilo po hodině.
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 18:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18429
Registrován: 5-2002
Jízdné na tak krátké trase nekřesťanských 22 Kč.

Stejně, jako na kterékoliv stejně dlouhé trase v kraji, protože jednotný tarif.

Zažil jsem tam i 4 autobusy za sebou.

I to se tam stává.

A další perla: Na téhle lince jezdí děti do 18 let a důchodci zadarmo. Funguje to tak, že tihle nastoupí, řeknou řidiči, jakou chtějí jízdenku a dostanou jí bez placení, i když cena je 5 Kč. No a když pak řidič odevzdává tržbu, řekne mu pokladní, kolik byla hodnota těchhle zadarmo-jízdenek a kolik si má tedy odečíst z té celkové tržby, co mu spočítal strojek při uzavření odpočtu.

No a cenu jízdného do plné výše doplatí obec Fr. Lázně.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 18:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16640
Registrován: 8-2002
semafory:
anebo si někdo na kraji/Povedu myslí, že ta řídící jednotka by "řídila" i dočasný semafory na stavbách, kde se jezdí na kyvadlo? [biggrin] [rofl]

já myslím, že by byl supermegaúspěch kdyby aspoň na stavbách/opravách silnic prvních tříd se používaly výhradně semafory s odpočtem času. jedničky jsou zcela v kompetenci ŘSD a krajů. ale ani tohle na naší silniční síti nefunguje... kdyby aspoň běželo to RDS-TMC resp. byly tam i aktuální informace o kolonách/zdrženích. ale to bysme toho chtěli moc.

z5 k autobusům: to je hned vidět jaký volové/slepice ty zadávací podmínky vymýšlejí [uhoh]
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 21:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18430
Registrován: 5-2002
Taky tam třeba bylo psáno, že řidiči musí povinně nosit dlouhé kalhoty.

Už jste někdy lezli v létě v pětatřiceti v dlouhých kalhotách do busu, který stál půl dne na slunci?

Když jsem se ozval, ředitelka Povedu se strašně divila a tvrdila mi, že přece řidiči PMDP taky nosí dlouhé kalhoty. (Já pro DP tedy jako občas jezdím jako řidič a nějak jsem si toho nevšiml. Ale paní ředitelka to ví líp, i když do práce jezdí zásadně služebním autem.)

A slečna M.B., nosící zásadně minisukně, to dorazila hláškou, že nikdo není zvědavý na to, aby koukal řidičům na jejich chlupaté nohy.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 06. prosince 2018 - 22:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5467
Registrován: 9-2005
Na kratasy řidicu byl ovšem velmi vysazeny i bývalý ředitel ČSAD. Takže to není jen ženský pohled. Osobně jsem zastáncem střední cesty, tj. ve firmě si chod třeba v kratasech, ale musí to mít nějakou stabni úroveň.
Martinmarilynmanson
Neděle, 09. prosince 2018 - 10:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10750
Registrován: 12-2007
BG: Ad linka 380150, je tam špatně jízdní doba, tudíž by návaznost měla vycházet, k nebližší změně to dopravce opraví.
Be clever - use public transport!
Neděle, 09. prosince 2018 - 17:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 7-2017
Kraťasy jsou důležitá věc, zejména v situaci, kdy cestující můžou být rádi, že vůbec nějaká klaaka přijela...co na léto třeba lehké 3/4 kalhoty, pokud možno ne z nejlevnějšího "igelitu", který se našel v e-shopu?
Posláno z mobilu. 2.0
Pondělí, 10. prosince 2018 - 15:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 2-2005
ad Martin_j:
Když jsem se ozval, ředitelka Povedu se strašně divila a tvrdila mi, že přece řidiči PMDP taky nosí dlouhé kalhoty. (Já pro DP tedy jako občas jezdím jako řidič a nějak jsem si toho nevšiml. Ale paní ředitelka to ví líp, i když do práce jezdí zásadně služebním autem.)

A slečna M.B., nosící zásadně minisukně, to dorazila hláškou, že nikdo není zvědavý na to, aby koukal řidičům na jejich chlupaté nohy.


zajímavé, jak se smýšlí o dělnické lůze [wink]

ad 749.243-2:
Kraťasy jsou důležitá věc, zejména v situaci, kdy cestující můžou být rádi, že vůbec nějaká klaaka přijela...co na léto třeba lehké 3/4 kalhoty, pokud možno ne z nejlevnějšího "igelitu", který se našel v e-shopu?

souhlas. problém korporátních hadrů je kvalita, kouká se ve všem jen na cenu, kvalita je na třetím místě, na posledním místě praktičnost a pohodlnost pucfleka, co to musí nosit. Nedávno jsem vyfasoval vestu a ve složení je napsáno 100% polyester. [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Libor hh.)
Pondělí, 10. prosince 2018 - 16:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 467
Registrován: 7-2017
hh: není PES jako PES. Mikina (fleece) je taky 100% PeS a jak je příjemná...daleko víc záleží na způsobu zpracování materiálu. Aneb i mletá kůže (nejlevnější komisky) je kůže a bavlna z recyklátu (trika) je 100% bavlna...
Posláno z mobilu. 2.0
Pondělí, 10. prosince 2018 - 19:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18431
Registrován: 5-2002
zajímavé, jak se smýšlí o dělnické lůze [wink]

Ano. Občas skutečně zaznívaly takové názory, že řidiči jsou nevzdělaná pologramotná individua bez práva mít na něco názor. To vždycky, když mě při přípravě nějaké změny jízdního řádu napadlo jít se zeptat řidiče, který ten který spoj jezdí pravidelně, takže poměrně často ví, koho, kam a proč vozí. To se jaksi z excelových tabulek se seznamem prodaných jízdenek nevyčte, ani když jste dvojitý inženýr.

Zajímavé bylo, že na Povedu jsem měl zpočátku o dost nižší plat, než ten nevzdělaný pologramotný řidič (což byla tehdy stovka čistého na hodinu) a že vyšší místa špatně snášela, když jsem třeba odpoledne po práci šel za vyšší plat jezdit k s autobusem k DP.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 11. prosince 2018 - 07:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5469
Registrován: 9-2005
Zajímavé bylo, že na Povedu jsem měl zpočátku o dost nižší plat, než ten nevzdělaný pologramotný řidič (což byla tehdy stovka čistého na hodinu)

To není jen věc POVEDu, průměrný THP dopravce (vyjma nejvyšších šarží) je oproti řidičům "chudák". Ve většině případů citelně podprůměrný plat. U práce je vesměs drží nadšení (ty mladší), ty starší samozřejmě faktor "jsem tu 30 let, tak to tu už doklepu".

Od včera další kolo stížností typu: "všechno je špatně...jízdní řády dělá ten, kdo tím nejezdí...je vás tam plný barák, nic tam neděláte a platy máte miliónové..."
Jo, realita je dost jinde. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Úterý, 11. prosince 2018 - 11:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18432
Registrován: 5-2002
Od včera další kolo stížností typu: "všechno je špatně...jízdní řády dělá ten, kdo tím nejezdí...je vás tam plný barák, nic tam neděláte a platy máte miliónové..."
Jo, realita je dost jinde.


Když mi přijde stížnost plná podobných keců, mám silnou potřebu poslat dotyčného "kamsi" už jen tak z principu. I kdyby měl stokrát pravdu [smrt]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 11. prosince 2018 - 21:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 2-2005
ad martin_j @ spol.
..jízdní řády dělá ten, kdo tím nejezdí...

ale ono to v mnoha případech tak je [happy])))))[vypravci]
Úterý, 11. prosince 2018 - 23:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18433
Registrován: 5-2002
Tak upřímně: Pokud já sám jezdím MHD jako cestující, vystačím si s cestováním na trase Košutka-Bory s odbočkami na hlavní nádraží a na Karlov. Jinam jezdím výjimečně a jsou v síti MHD místa, kam jsem coby cestující snad nikdy neměl potřebu jet (různé mimoplzeňské obce, Zábělá, Hrádek, Malesice, Podhájí, Koterov, ...). Pokaždé jsem tam byl jako řidič, jako cyklista a nebo jako cestující-projížděč.
Dělá ze mě "dopravního odborníka" to, že dvakrát denně v dost podobné časy vlezu do tramvaje, sednu si do kouta, vytáhnu knížku a dalších 15 minut pro mě okolní svět neexistuje?
V očích babičky Kropáčkové a dalších hysterek píšících podobné nesmysly asi ano [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 12. prosince 2018 - 17:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 7-2017
M_j: jenže tím, že děláš to co děláš, víš o VHD daleko víc, než oddělení profesionální analýzy PoveDených tabulek. V tabulkách je sice zaznamenán i počet nalezených exkrementů, ale umožní nacpat 4vz školní vlak do 2vz Pantera.
Posláno z mobilu. 2.0
Pavel2
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 03:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16650
Registrován: 8-2002
dětičky jsou přece skladnější než dospěláci, no né? [biggrin]
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 14:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 4-2003
nacpat 4vz školní vlak do 2vz Pantera

tady se promeškala šance udělat Pantera ve verzi "Récréo", která se tak hojně vyskytuje v rámci autobusové dopravy zajišťované krajem. Rázem by bylo po kapacitním problému :-)
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 18:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 7-2017
Na 7Ev4 se již intenzivně pracuje. Nejprve však výrobce ve spolupráci s PoveD s.r.o.,musí realizovat Zkoušku trvalým přetížením a vyhodnotit dle TSI,hlava 4.25b. Následně dojde k zatarasení dveří sedadly a odebrání zavazadlových polic.
Posláno z mobilu. 2.0
Pavel2
Čtvrtek, 13. prosince 2018 - 23:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16654
Registrován: 8-2002
už podruhý jsem v Tachově potkal Recreo 6P9 9227, na zadku stále mělo nápis Ivan Pacák. on tu má nějakou zakázku na návoz lidí do fabriky nebo autobus prodal z5 na Plzeňsko, případně někomu jako K-servis Bohemia nebo Frank Bus atp.?
Pátek, 14. prosince 2018 - 15:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18435
Registrován: 5-2002
Byl jsem se dnes ráno podívat u nového terminálu u hlavního nádraží, protože se ke mě dostalo udání, že MHD ráno mezi sedmou a osmou kapacitně nedostačuje. Zaujal mě především ten fakt, že nemalé množství autobusů po vyložení cestujících odjelo po prázdnu odstavit se někam směrem k CANu, protože tam jezdí odevzdávat tržbu a řešit administrativu.

Ale určitě ne všechmy, protože na CANu se teď o dost líp parkuje.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Sobota, 15. prosince 2018 - 01:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16656
Registrován: 8-2002
hlavně že nenajíždí jalový km po městě [biggrin]
Sobota, 15. prosince 2018 - 22:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1365
Registrován: 7-2002
Rozkaz zněl jasně: ...nesmí projet [crazy]

Aneb my (nemyšleno dopravce ČSAD) ty cestující z autobusů dostanem [uhoh]
Sobota, 15. prosince 2018 - 22:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2017
Výběrko je udělané pouze na dva dopravce? Tak to je jasné ČSAD. Podobně to má být snad u železniční soutěže, rozděleno na dva motorové balíky a linku P2, která dopadla ne zrovna dle představ kraje.
Sobota, 15. prosince 2018 - 23:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 7-2017
Hupi: Možná to nejde, nevím, proto se ptám: ČSAD něco brání udělat z těch přejezdů regulérní jízdu pro cestující? [sad]
Neděle, 16. prosince 2018 - 14:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 7-2017
Brání...nemohly by různé potulné Fenky a jiné PoveDené autority, vesele vyštěkávat do světa, jak moc se ušetřilo ukončením linek na novém terminátoru, místo starého CAN (kam je třeba z několika důvodů dojet stejně).
Posláno z mobilu. 2.0
Pondělí, 17. prosince 2018 - 09:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18436
Registrován: 5-2002
Výběrko je udělané pouze na dva dopravce? Tak to je jasné ČSAD. Podobně to má být snad u železniční soutěže, rozděleno na dva motorové balíky a linku P2, která dopadla ne zrovna dle představ kraje.

Může vyhrát kdokoliv. Kdokoliv, kdo je dost velký na to, aby dokázal naráz nakoupit sto padesát autobusů.

Brání...nemohly by různé potulné Fenky a jiné PoveDené autority, vesele vyštěkávat do světa, jak moc se ušetřilo ukončením linek na novém terminátoru, místo starého CAN (kam je třeba z několika důvodů dojet stejně).

Nepřeháněj. Běžný řidič potřebuje na CAN proto, aby tam odevzdal tržbu a aby vyřešil papíry. Nevím, jak často se to dělá u ČSAD, ale řidiči běžně dostanou balík stazek třeba na týden dopředu a tržbu taky není nutné odvádět denně, u některých firem to stačí dokonce jednou za měsíc.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 17. prosince 2018 - 16:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18437
Registrován: 5-2002
Tady se něco nePOVEDlo:

https://www.poved.cz/cz/omezeni-provozu-autobusu-na-kralovicku-od -18-prosince/
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 17. prosince 2018 - 16:54:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 12-2005
No zrušit ranní školní spoj do Plzně je fakt dost na hlavu padlý.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 17. prosince 2018 - 18:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10760
Registrován: 12-2007
Na Kralovicku se to nevede delší dobu... [ko][ko][ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Pondělí, 17. prosince 2018 - 19:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 1-2009
Z důvodu vysoké nemocnosti. To už je chřipková epidemie? A co takhle u dopravců zavést povinné očkování u závodního lékaře proti chřipce?
Pondělí, 17. prosince 2018 - 20:02:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18438
Registrován: 5-2002
No zrušit ranní školní spoj do Plzně je fakt dost na hlavu padlý.

Já v tom vidím tuhle logiku:

Ranní spoj do Plzně a odpolední spoj z Plzně

Turnus má víc spojů, ty ostatní se podařilo udat jiným řidičům, kteří v tu dobu měli čas, ale tenhle jeden pár se nikomu udat nedá.

Večerní pár spojů

Když by to někdo jel, nemohl by nastoupit do práce druhý den ráno.

Pana MMM bych rád upozornil, že tady se v Plzni od půl sedmé ráno do 9:55 fláká jeden nevyužitý autobus s nevyužitým řidičem, takže by mohl místo toho zajistit alespoň posilu z Třemošné [andel] A klidně už od zítřka [wink] Neboj, zvládnu to, nezabloudím, trefím [kladivo]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Petr_k
Pondělí, 17. prosince 2018 - 20:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12558
Registrován: 4-2003
No fůůůj, vážně myslíš, že si POVED nechá diktovat, kdo s čím bude jezdit nějakou pitomou zbytečnou posilu, od vobyčejnýho řidiče? [biggrin][rofl][lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pondělí, 17. prosince 2018 - 21:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18439
Registrován: 5-2002
Napadají mě různé další otázky [happy]

Odřeknutí spojů je vždycky až ta krajní varianta. Napadlo někoho zkusit domluvit nějakou subdodávku? Vavřička v Kralovicích, například? Výpadky na 460334 zas mohl vykrýt školní autobus ze Žihle. A určitě by se ještě našly další možnosti.

Jak je upraven smluvní vztah mezi krajem a ČSAD? ČSAD řekne "Nemáme řidiče, rušíme spoje, sorryjako" a kraj to zveřejní na webu, čímž je vyřešeno? A nebo jsou tam nějaká penále za nedodržení smlouvy? Jako běžný cestující stojící v čas Č na zastávce fakt nebudu zkoumat, co je na webu kraje. Jsou známy případy, kdy dopravce je schopen cestujícím aspoň proplatit taxi, když už je nedokáže dovézt do cíle. Jak by to bylo tady?

Otázky, samé otázky.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pepa_kox
Pondělí, 17. prosince 2018 - 23:01:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4515
Registrován: 9-2005
Proč se tomu vlastně divím, když zrovna kralovická provozovna byla (je) závislá na práci řidičů-DHCDC, kteří na to po příchodu nových pokladen hodili [zadnice] a hlavně kvůli tomu vzniknul problém na lince 460334 Plasy - Žihle - Lubenec s následným odřeknutím/zrušením spojů. Ty odřeknutý spoje na státovce z Kralovic do Plzně už jsou jen pomyslná třešinka na dortu[bomba]
Jako droga se sbírá její kořen (Radix dauci), semena (Fructus dauci) a výjimečně i nať (Herba dauci). Mrkev se používá v léčitelství jako močopudný a projímavý prostředek.
Pavel2
Úterý, 18. prosince 2018 - 02:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16660
Registrován: 8-2002
MMM:
já na tom vidím to, že předsevzetí psát VŽDYCKY k hausnumerům linek trasu ti moc dlouho nevydrželo... [crazy]
dá se z konečných jen vytušit že to bude něco jako Plzeň - Kralovice, ale bůh ví...

zapsat to jako 460800 Plzeň - BFLMPSVZ spoje 17, 69,78 a Plzeň - XYZABCD 460740 spoj 10 je opravdu tak těžký? já jsem jen BFU cestující/úplně blbá babička Kropáčková bez smartfounu, proč bych si sakra měl ty divný čísla linek pamatovat? [blesk]

takhle ten kapitalismus nevybudujem ani za 10 let...
Úterý, 18. prosince 2018 - 07:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18440
Registrován: 5-2002
Pavel2: A já si teď až díky té tvé poznámce všimnul, že ten jeden spoj je z linky 460740 a ne 460800. A když se tak podíváte, kolik je na té lince spojů...

http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L460740_181209_224723.pdf
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 18. prosince 2018 - 19:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 493
Registrován: 7-2017
Kox: cestující si mohou na zastávce leda tak klaky-klak, radostně zaklaakat! Ale až budou všechny aautobusy nové, tak už se to nestane.
M_j: když si řidič může nechat tržbu delší dobu, kdopak za ty peníze asi ručí? Blbý dotaz,žejo.
Posláno z mobilu. 2.0
Úterý, 18. prosince 2018 - 19:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18441
Registrován: 5-2002
M_j: když si řidič může nechat tržbu delší dobu, kdopak za ty peníze asi ručí? Blbý dotaz,žejo.

No kdo asi, řidič. Pokud to ztratí a nebo se nechá okrást, je to jeho problém. Stejně jako třeba u PMDP.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 18. prosince 2018 - 20:57:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16661
Registrován: 8-2002
můj autobus by byl první kterej by bral pouze bezhotovostní platby [biggrin]
Pavel2
Úterý, 18. prosince 2018 - 21:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16662
Registrován: 8-2002
a helemese...
https://www.krimi-plzen.cz/a/ridil-autobus-s-1-promile-alkoholu-v -krvi/
Úterý, 18. prosince 2018 - 22:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18442
Registrován: 5-2002
Se zlou se potážeš:

Já bezhotovostní platby brát umím. Snažil jsem se to lidi naučit. Vzdal jsem to.

Děti bankovní kartu nemají.
Důchodci vytahují papírovou kartičku, na které je propiskou poznamenáno číslo jejich konta ve spořitelně.
Dospělí využívající linkové autobusy jsou z těch sociálních skupin, ke kterým máš ty i já hodně daleko. Nevím, jak to dokážou, ale nejspíš nemají ani kartu, ani bankovní konto.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 18. prosince 2018 - 23:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16663
Registrován: 8-2002
dneska už přece existujou předplacený anonymní karty který nejsou spojený se žádným účtem, kam si z banky (nojo, a jsme u toho...) dobiješ kolik potřebuješ, takže pak nehrozí, že tě kartu někdo ukradne a vyluxuje ti účet - může utratit jen těch 258 Kč, který na kartě zbývají.

viz https://www.coolkarta.cz/ck nebo třeba v jiný podobě http://dobrakartacoop.cz když už se tedy bavíme o tom venkově...
Středa, 19. prosince 2018 - 13:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18443
Registrován: 5-2002
Ale donuť lidi k tomu, aby si ty karty pořídili...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 19. prosince 2018 - 16:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5477
Registrován: 9-2005
A i když si je pořídí (Plzeňskou kartu), při dnešních cenách jízdenek co je donutí je používat?...Frajer hodí pětikilo řidiči za jízdenku za 20 Kč a po..rte se...

Značná část cestujících ti řekne, že i když mají Plzeňskou kartu (s předplatným na MHD v Plzni), proč by si na ni nahrávali nějaké peníze?..
Když kartu ztratí, rozbije se jim, přestanou jezdit busem, kdo se pak má zabývat nějakým zůstatkem na ní...
Pavel2
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 01:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16664
Registrován: 8-2002
moc tomu nerozumím... já nechci po kapsách nosit nějaký barevný papírky a cinkající kováky tuplem ne. karta je univerzální, berou ji skoro úplně všude a její používání je bezproblémový, mimojiné se nemusím starat jestli mě nechce při vracení pokladní nebo prodavač obrat o nějakou tu desetikorunu.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 05:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 3-2018
Pavel2: To vidím na odjetí linky do HD na nádraží, dva tři kousky Na Růžku a "domů už to dovezu..." a možná i nějakého všímavého občana.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 20:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 7-2017
Všímavý občan, nebo dlouhodobější jev, který se nyní projevil...pivo je z člověka cítit, Horaždovice jsou malé a podnik mohl něco tušit. V době, kdy se odříkají spoje pro nedostatek řidičů zřejmě -1ks, ale tolerovat to taky nejde.
Posláno z mobilu. 2.0
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 21:36:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 4-2003
A i když si je pořídí (Plzeňskou kartu), při dnešních cenách jízdenek co je donutí je používat?...Frajer hodí pětikilo řidiči za jízdenku za 20 Kč a po..rte se...

Ono by to taky chtělo, aby tarif IDP byl user friendly a ne to, co je teď. Pro řadu denně a často dojíždějících by se vyplatilo předplatné IDP, jenže to je mimo Plzeň prakticky nedostupné. Předplatné je možné aktivovat jen na Plzeňské kartě, kde musí být fyzicky nahrané. Předplatné se sice dá koupit v eshopu Plzeňské karty, jenže pak nastává problém, jak ho dostat na kartu - v Plzni je to v pohodě, protože se dá aktivovat v terminálu v jakémkoliv vozidle PMDP. Mimo Plzeň nepoužitelné - náhrát se dá jen na několika místech v kraji (prodejní místa Plzeňské karty, a to ještě ne všechny a jen provozní době která je někde dost omezená). Pak je možno ještě použít bankomat České spořitelny. Když si chci dejme tomu aktivovat předplatní jízdné IDP na týden dojíždění např. pro cesty typu Kdyně-Domažlice (pětidenní časové předplatné pro zóny 106 a 110), tak mám prostě smůlu. Je hezké, že území celého kraje už je celé rozdělené do zón IDP, ale praktická použitelnost tarifu IDP mimo Plzeň je omezená nebo nulová, protože třeba právě v Domažlicích nebo Tachově v těch prodejních místech Plzeňské karty předplatní jízdné na Plzeňskou kartu nenahrávají a předplatné ani neprodávají. Tak si pak nestěžujte, že někdo platí jednorázové jízdné dvoustovkou nebo pětistovkou. Kdyby měl možnost si jednoduše pořídit předplatné, tak si jenom pípne kartičkou a nekupuje jak blbec denně jízdenky za hotové podle tarifu dopravce. V tomhle je třeba super a user friendly systém PID Lítačka, kde nosičem předplatného může být široká paleta nástrojů, s tím, že to předplatné tam fyzicky není, ale validuje se oproti záznamu v databázi.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 23:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18444
Registrován: 5-2002
Pavel2: Já ti rozumím. Ale představ si, že jsem v létě třikrát do týdne (!!!) vezl babku k rybníku a zpět - napřed přiloží ke strojku kartu, aby doložila, že je důchodce, pak vytáhne z peněženky 7 Kč a zaplatí. Když jí nabízím, že jí to nahraju na kartu, odpoví, že busem moc často nejezdí.

Babky z první vesnice za Plzní zas přiloží ke strojku kartu, aby jely po Plzni zadarmo, zbytek cesty doplatí hotově. Na kartu ty peníze nahrát nechtějí. Taky nepochopíš proč.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 23:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16665
Registrován: 8-2002
pro někoho holt musí existovat fyzický peníze, tj. cinkat nebo šustit, páč těm moderním vynálezům prostě nerozumí a tím pádem nevěří.

asi by se pro ně musely zavést nějaký zadarmo přednášky na způsob senior akademie, aby jim to know-how někdo nalil do palic (nebo se o to aspoň pokusil).
Pátek, 21. prosince 2018 - 07:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5479
Registrován: 9-2005
Ale představ si, že jsem v létě třikrát do týdne (!!!) vezl babku k rybníku a zpět - napřed přiloží ke strojku kartu, aby doložila, že je důchodce, pak vytáhne z peněženky 7 Kč a zaplatí

Tohle není vůbec výjimečné...Značná část lidí, zejména seniorů, prostě chce mít peníze v ruce. Ostatně značná část tvých kamarádů, ač Plzeňskou kartu má, tak její elektronickou peněženku nevyužívá....
Pátek, 21. prosince 2018 - 09:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5481
Registrován: 9-2005
Když si chci dejme tomu aktivovat předplatní jízdné IDP na týden dojíždění např. pro cesty typu Kdyně-Domažlice (pětidenní časové předplatné pro zóny 106 a 110), tak mám prostě smůlu.

V Domažlicích není Kontaktní místo Plz. karty a bankomat?...

Ono to s předplatnými IDP nebude tak žhavé. Já např. dělám už půl roku "reklamu" systému na Bezdružicku, jenže není o předplatné zájem. Děcka mají jízdenky do školy za směšné peníze a nadále vesele používají k placení karty ČSAD. To samé občasní cestující či důchodci. Pravidelně dojíždějící pracující to mají na hraně, protože jich dost argumentuje tím, že je v polovině případů (cest do práce) svezou na venkově kolegové, manžel apod. Tj. proč předplatné, když jezdí nepravidelně.