Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Moravskoslezském kraji » Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 03. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 03. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 27. července 2018 - 09:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 8-2010
Dva nové vozy Scania Citywide LF 12M CNG, RZ 1TK 1614 (646) a 1TK 1615 (647) již brzy i na linkách MHD Frýdek-Místek
Pátek, 27. července 2018 - 12:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 12-2011
Aresák: Rozhodně nemám pochybnosti co se jmenovaných dopravců týče. Jen chci poukázat na to, že je naprosto normální, že záložní vozy nesplňují kritéria.[happy] O tom, že jde vůz převážně na 115 vím , no nikdy jsem ho tam neviděl, ale vícekrát jsem ho viděl na lince snad 511. Ale jednak je to stejně jedno vzhledem k tomu co píšete, což jsem nevěděl a druhak to je jedno vzhledem k tomu co psal Banan151, že u těch Scanií, které začli tuto diskuzi se nejedná o standartní zálohy. Ale na jednu věc se musím zeptat už si toho z vaší strany všímám déle (a to i ze strany Arese1). V té zprávě na kterou reagujete jsem pro příklad 2 dopravce, proto nerozumím proč to berete jako hanění Arrivy ? [sad]
Pátek, 27. července 2018 - 13:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11374
Registrován: 4-2006
Jeffyhardy odemne chceš odpověď na co?
Já se dopravců zastanu protože někteří tady rádi hází špínu (což není tvůj případ) a přijde mi to že to jsou takový ty lidi co jsou nespokojený se vším. A ještě většinou nemají koule se podepsat a annonymně vystupují. Hledají chybu kterou dopravce udělá aby sem mohli vyklopit nějakou hloupost. Ano dopravce nasadí třeba starší vůz. Ale když vám vypadne několik vozů najednou...
To jsou lidé kteří nic nedokázali a léčí si komplex.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 27. července 2018 - 13:34:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 12-2011
Nene to jsem myslel jen na tu poslední část. Že vždy když napíšu něco kde se dotýkám arrivy tak ikdyž se jí dotýkám kladně, nebo jen okrajově, tak to berete jako "hate".

(Příspěvek byl editován uživatelem jeffyhardy.)
Pátek, 27. července 2018 - 14:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11375
Registrován: 4-2006
To je pouze váš mylný pocit. Kritika jistě ale oprávněná.
Proto píšu že si to o vás nemyslím. Ale jsou tu takový ti neregistrovaní.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 28. července 2018 - 01:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 409
Registrován: 8-2010
Scania Citywide LF 12M CNG 1TK 1614 a 1TK 1615 ČSAD Frýdek-Místek a.s., do provozu zařazeny 27.7.2018. Na turnuse nahradily vozy 9T2 4031 a 9T2 4958




Aresák
Sobota, 28. července 2018 - 09:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 1-2007
jeffyhardy:
"Ale na jednu věc se musím zeptat už si toho z vaší strany všímám déle (a to i ze strany Arese1). V té zprávě na kterou reagujete jsem pro příklad 2 dopravce, proto nerozumím proč to berete jako hanění Arrivy ? [sad]"

Mě je to jedno. Kontakt na mě máš, když by tě tak moc zajímalo, jak je to s tou sorkou...napíšeš. Každý, kdo se zeptal, vždy dostal odpověď. Proto Ti to po několikáté zdůrazňuju, že když máš doměnku, zeptej se. Nic víc, nic míň.


Scanie je moc pěkná. Je vidět, že když se chce, tak se dá vykouzilit pohledný interiér. Teď ještě aby to tak vnímali cestující.
Sobota, 28. července 2018 - 09:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2016
Tyhle Citywide se mi fakt z hlediska interiéru pro cestující nelíbí... Nemohli si dát práci s tím interiérem, aby tam nevznikla určitá divná místa (třeba ta čtyřka a její "štokrle")..
Sobota, 28. července 2018 - 17:18:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 2-2017
Tommas: Díky za odpověď. Ještě se tě ale zeptám. Když obě Scanie Suburbany LE 15M CNG nemají Wifi, tak nemůžou jezdit do Orlové. Pak moc nechápu, proč jim byla v červnu přiřazena krajská orlovská evidenční čísla 51-0009 a 51-0010, když tam stejně nejezdí.

Pak bych se ještě chtěl zeptat, zhruba kdy budou na webu KODISu výhledové návrhy JŘ pro oblast Havířovska.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Sobota, 28. července 2018 - 18:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10869
Registrován: 3-2005
Jeffyhardy je šotouš, prospělo by mu kdyby první více věděl a pak až psal. Netuším přesně jeho věk, ale možná ještě šanci má 😊.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Neděle, 29. července 2018 - 00:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 12-2011
Magiq: Můžu se zeptat kde v této diskuzi jste konkrétně přišel na nedostatek mojich vědomostí ? Jediná věc co mě napadá je označení Scanii za záložní. To byla moje reakce na Os98, kde až banan stanovil že to záložní vozy nejsou. Totéž v případě té B10,5. Jak já jako civil mám vědět že zrovna ta linka 511 (nebo která) nebyla v soutěžním balíku ? Aresák napsal jak to je, uvedl na pravou míru a já jsem o to chytřejší. Pardon ale jestli nevědomost berete jako něco za co by se lidi měli bičovat tak v diskuzi nemá smysl pokračovat.

Aresák: Touto formou se i tady prezentuji, píši co si já myslím nebo jak to vidím a pokud někdo ví víc nebo ví že nemám pravdu, napíše to a já jsem vyveden z omylu. A obě strany mohou být šťastné [happy]

Aby to nebylo až tak moc off-topic a už jsem tu byl klasifikován jako šotouš tak přidám něco s čím se už na Havířovských linkách MHD nesetkáme [wink]



(Příspěvek byl editován uživatelem jeffyhardy.)
Neděle, 29. července 2018 - 08:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 994
Registrován: 5-2004
Os98: Jak jsem říkal, při schvalování musela být wi-fi funkční. Jestli ji na havířovských spojích dopravce nechává vypnutou, je v podstatě jeho věc.

Havířovsko: Pokud se nic nezmění, mělo by být soutěženo k prosinci 2020, čili dá se předpokládat, že někdy na podzim roku 2019 by měly být hotové jízdní řády a vyhlašováno výběrové řízení. Nicméně zejména na linkách Havířov - Ostrava nepředpokládám žádné velké změny vzhledem k tomu, že se jízdní řády ladily v posledních dvou letech po spuštění Hranečníku. Co bychom rádi trochu vyzdvihli, tak je obsluha obcí v oblasti Žermanické přehrady, ale to všechno je zatím jen vize.
Mhdfmov
Středa, 01. srpna 2018 - 22:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 2-2011
Ad Scania ve F-M:
#646 --> Crossway LE #597 (stojí už pěkně dlouho - vážnější závada? [andel]) --> ?
#647 --> BNG 12 #605??? --> ?
Někdo znalejší mě určitě doplní? [wink]
Středa, 01. srpna 2018 - 22:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 8-2010
Mhdfmov
9T2 4031 (po opravě) půjde místo 5T5 9274 a ten bude záložním.
9T2 4958 místo 6T7 7623 a ten jako náhradní vozidlo.
Pátek, 03. srpna 2018 - 23:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 978
Registrován: 2-2017
Ve středu odpoledne jsem se po dvou letech (nepočítám Dny bez aut) vozil MHD po Havířově a zarazila mě tam jedna věc ohledně tarifu.

Kdysi, když jsem poprvé nastoupil, platil jsem z ODISky 9 Kč a dostal jsem tím nárok na zvýhodněný přestup do 30 minut (později do 45 minut) za 4,50 Kč. Nároků na přestup bylo neomezeně hodně, takže jsem nejprve zaplatil 9 Kč a potom vždy jen 4,50 Kč, pokud jsem nastoupil do 30 (45) minut od předchozího nástupu.

Ve středu jsem při prvním nástupu zaplatil 9 Kč, při přestupu do 45 minut 4,50 Kč, ale při dalším přestupu znovu 9 Kč. Pak už jsem jel domů. Z toho chápu, že nárok na přestup je jen jednorázový jako v Opavě.

Tím bych se chtěl zeptat, odkdy to takto funguje a jaký to má smysl, protože nechápu, proč by měl cestující při druhém (teoreticky každém sudém) přestupu platit celou částku. Nemyslím ti jen blázny jako já, co se jen vozí, ale i ty normálmí cestující, kteří nemají měsíčník na zónu 40.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
ten kdo umí číst
Sobota, 04. srpna 2018 - 10:34:50  
Neregistrovaný host
Os98:
V tarifu je psáno o přestupu do 45 minut, ne o přestupech.
Sobota, 04. srpna 2018 - 13:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 425
Registrován: 7-2007
Os98:
divné.. sice mohlo se to za tu dobu změnit, ale.. u čsad vsetín na třinecku jsem platil toto:

MHD 9 kč, PAD trasa Třinec-Bystřice tuším že 7 kč a PAD Bystřice - Paseky 2 kč. Tzn. že při každém přestupu jsem měl slevu. Je ale možné, že můžeš neomezeně přestupovat jen do 45 minut od zakoupení prvního lístku..
Sobota, 04. srpna 2018 - 14:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 8-2006
Jonnyq: Ale ty zmiňuješ tarif ODIS, kde to takto opravdu funguje, resp. fungovat má. Přestupní čas se v každém spoji načítá na ODISku nový, v MHD, resp. v tarifních oblastech MĚSTO čas nástupu, v zónách Region se dokonce načítá čas výstupu + případné zpoždění.

U jednotlivého jízdného v MHD Havířov neplatí tarif ODIS, je to jejich vlastní tarif.
Neděle, 05. srpna 2018 - 00:55:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 983
Registrován: 2-2017
Robinx:
"U jednotlivého jízdného v MHD Havířov neplatí tarif ODIS, je to jejich vlastní tarif."
Takže jsem byl ve středu odbaven správně, když jsem při druhém přestupu platil znovu 9 Kč, ale v roce 2016 jen 4,50 Kč, kdy mi to ještě uznalo další přestup?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 06. srpna 2018 - 10:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 8-2002
Dívám se na ty výhledové jízdní řády pro různé oblasti a celkem se mi to líbí. Plno nových zajímavých spojení [ok].
Pondělí, 06. srpna 2018 - 18:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 401
Registrován: 11-2008
Dnes odpoledne (kolem 2. hodiny) jsem v Havířově na Hlavní třídě zahlédl minibus označený jako linka 130. Věděl by někdo co to je zač?
Hruzic
Pátek, 10. srpna 2018 - 12:01:52  
Neregistrovaný host
Linkou 130 jsou v Havířově označovány všechny zaměstnanecké spoje.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 07:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 10-2011
Dalibor: Ale je fakt, že ODIS má k integrovanému dopravnímu systému daleko.

A jak vypadá ideální IDS?
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 12:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 11-2008
Pod IDS si představuju nějaké jednotné standardy, jednotný přehledný tarif apod, viz IDS JMK. Ne to co funguje tady.
Mhdfmov
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 13:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 2-2011
Jednotné standardy ohledně čeho? TPS u soutěží nejsou dostačující? [uhoh]
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 18:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 11-2008
Pravda. TPS dostačuje. Teď otázkou kdo (a zda) bude jejich dodržování kontrolovat. Ale neškodilo by tarif trochu zjednodušit.
Mhdfmov
Pátek, 17. srpna 2018 - 17:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 2-2011
Novinka v MHD Frýdek-Místek: Názvy některých autobusových zastávek se změní
Mhdfmov
Pátek, 17. srpna 2018 - 22:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 2-2011
ČSAD Vsetín v akci
Sobota, 18. srpna 2018 - 03:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11417
Registrován: 4-2006
tak tohle se dalo čekat. Sehnat do zimy tolik vozů není jednoduché výrobci mají produkci už většinou dávno zabukovanou. Obvzlášť pokud ještě mají být autobusy na plyn.
Navíc je ta politická hyena spokojená koukejte kolik jsme ušetřili.
Ale aby VŘ např řešilo i zázemí to už ne.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Mhdfmov
Sobota, 18. srpna 2018 - 06:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 2-2011
7T7 7693 -> 1TK 1790
Neděle, 19. srpna 2018 - 00:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 5-2004
Ad Opavsko: Ono to nebude tak horké jako titulek a článek (jako obvykle). Výjezd vysoutěženého dopravce byl plánován NEJDŘÍVE k prosinci 2018, finální termín však u všech oblastí záleží na datu podpisu smlouvy (právě proto, aby měl dopravce od podpisu smlouvy do výjezdu dostatek času sehnat vozy, lidi apod.). A smlouvy na Opavsko a Vítkovsko byly, pokud mám správné informace, podepsány regulerně v takovém termínu, aby provoz začal od června 2019. A pokud stávající dopravce odmítne pokračovat ve stávajícím provozu, není to "netahání horkých kaštanů z ohně", ale prostě bojkot (z nějaké podivné zlosti či čeho, že nevyhráli).

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommas.)
Neděle, 19. srpna 2018 - 02:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11424
Registrován: 4-2006
ad Tommas
tak vyjadřuje se náměstek pro dopravu tak asi ví co říká doufám.
a TQM nepojede? Proč by to dělali? Já bych také se na to vybodl. Pokud smlouva skončí bez smlouvy jezdit nikdo nebude.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Zmatek zmetek Zemek
Neděle, 19. srpna 2018 - 09:04:36  
Neregistrovaný host
A proc většina oblasti od prosince vyjede podle soutěží a Opavsko ne, když se soutěžilo všechno ve stejnou dobu? To kraj si u opavska nepohlidal kdy má smlouvu podepsat aby měl od prosince dopravce?
Aresák
Neděle, 19. srpna 2018 - 10:37:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2045
Registrován: 1-2007
Tommas: A ty jsi šlehnul čeho??? Co to meleš?

Příklad.
Panu Vomáčkovi končí v prosinci leasing na jeho škodovku a chce koupit auto. Potřebuje vozit děti pravidelně do školy. Jelikož vždy měl vůz Škoda, zajde do autosalónu Škoda. Tam mu udělají nabídku, protože pana Vomáčku znají a ví kolik pan Vomáčka dá za provoz auta atd... Pan Vomáčka má ovšem debilní ženu (říkejme ji UNIE), která mu radí: Zajdi se zeptat někde jinde, třeba to bude lepší. Pan Vomáčka tedy letí do Dacie. Tam mu udělají lepší nabídku. Pan Vomáčka je nadšený a hodí starého dobrého partnera přes palubu. Normální věc. Pan Vomáčka se těší, jak v prosinci vrátí svůj vůz Škoda leasingovce a zajde si pro nového miláčka do Dacie. Ale ejhle, v Dacii mu řeknou, že mu auto nedodají, že až v červnu. Protože nestíhají. Ale v červnu to bude na beton. Pan Vomáčka utíká do Škodovky a praví: Vážení, jsem hlupák, špatně jsem si vybral, mé podmínky nebyl napsány dobře. Můžete mi auto ponechat do června? Pak už konečně budu mít svou novou vysněnou Dačii ... A Škodovka se zeptala? A co z toho budu mít? Na dobrý pocit, že si pomáháme už si nehrajeme, že... Pan Vomáčka řekne, no půl roku budeme spolu udržovat ještě obchodní vztah a pak - Škodovka odpoví, pošlete mě doprdele. Tak takovou křeč my nechceme. My to spolu regulérně ukončíme v prosinci tak, jak nás k tomu smlouva zavazuje.

Doufám, že tento smyšlený děj alespoň některým otevře oči. TQM se zachovalo správně. Jen ať se lidé dozví, že v systému je něco shilého!

Takže nemlžme fakta Tommasi!
Neděle, 19. srpna 2018 - 10:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11426
Registrován: 4-2006
Aresák moc pěkné. Tak pěkně bych to nenapsal.
Co je bohužel že v tom máš pravdu.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Dotaz na linky
Neděle, 19. srpna 2018 - 11:40:24  
Neregistrovaný host
V souvislosti s novým dopravcem, ví někdo, jestli se bude dál jezdit Krnov-Brno a Šumperk-Bruntál-Ostrava?
Neděle, 19. srpna 2018 - 13:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 1-2005
TQM využilo všech možných zdržovacích prostředků (ÚOHS), aby sabotovalo nebo alespoň pozdrželo podpis smlouvy s novým dopravcem. A po té, co se jim tento odklad opravdu podařil, tak řekli, že v prosinci skončí. Opravdu solidní jednání.
"MHD zdarma" ve Frýdku-Místku ... a okolí.
Zmatek zmetek Zemek
Neděle, 19. srpna 2018 - 14:34:19  
Neregistrovaný host
Takže Tqm dalo Opavsko a Vitkovsko na uohs a jak to dopadlo?
Neděle, 19. srpna 2018 - 14:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 5-2004
Ares1: Politik řekne, co řekne, a novinář to napíše, jak to napíše. Více se k tomu veřejně vyjadřovat nebudu.

"A proc většina oblasti od prosince vyjede podle soutěží a Opavsko ne...?": Ne většina, ale spíše polovina zbývajících oblastí... Protože někteří dopravci si stihli zarezervovat kapacity na nová vozidla, někteří ne. Protože někteří měli zájem to stihnout od prosince, někteří ne. Protože zakázky na některé oblasti se obešly bez odvolání, některé ne. Kraj si termíny hlídá, ale pokud dopravce nedodá do onoho termínu všechny náležitosti potřebné k podpisu smlouvy nebo pokud někdo výběr vítěze napadne, nedá se nic dělat a termín se posouvá. A právě pro takové případy je přímo v zadání VZ zaneseno, že pokud nedojde k podepsání smlouvy do určitého termínu, posouvá se i termín začátku plnění VZ.

Aresák: I z Tvého příkladu mi vychází jediný výsledek - pokud to chci udělat na truc, udělám to. Ale taky si můžu vybrat, jestli na dalšího půl roku zajistím svým lidem práci a své firmě kšeft a nějaký ten zisk (a když umím dobře vyjednávat, tak i o něco lepší zisk), nebo nezajistím. Každý bude vnímat správnou taktiku dle své povahy. Stejně jako zřejmě skončí TQM, tak skončí v našem kraji i ARRIVA a s tou je i v tuto chvíli jednání naprosto bezproblémové a přístup jejího vedení (alespoň na jednáních, kterých jsem byl účasten) je velmi vstřícný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommas.)
Neděle, 19. srpna 2018 - 17:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 2-2017
Tommas:
"Stejně jako zřejmě skončí TQM, tak skončí v našem kraji i ARRIVA"
Nemá mít náhodou Arriva Bílovecko? I kdyby neměla, tak v MSK neskončí úplně, protože v některých městech zajišťuje MHD, a neslyšel jsem, že by se tam mělo něco měnit.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
neregistrovaný
Neděle, 19. srpna 2018 - 17:18:16  
Neregistrovaný host
Ad Tommas... a co takhle trochu faktů?

Směrodatné bylo, zda všechny možné lhůty na odvolání uběhly do 30.6., do tohoto data, když se smlouva podepsala, tak musel dopravce zakázku rozjet od prosince letošního roku.

Např. v případě Krnovska uběhly tyto lhůty 29.6. Podepsal vítěz soutěže Transdev s krajem smlouvu jediný možný den 30.6. (sobota), aby plnil to, co slíbil ve své nabídce již od prosince 2018? Prosím znalé o odpověď.

Další příklad Bílovecko. Zde žádná odvolání ze strany neúspěšného dopravce Transdev v soutěži neproběhly, takže se mohlo směle podepisovat. Podepsal vítěz soutěže Arriva smlouvu, když byl krajem vybídnut? Odpovím sám, nepodepsal. Ale zeptám se na jinou otázku. Když tedy vítěz nebyl ochoten smlouvu podepsat, byl krajem ze soutěže vyloučen a uzavřela se smlouva s druhým v pořadí, tedy Transdevem? Prosím znalé o odpověď.

A co se týče Opavska a Vítkovska, ví někdo znalý, kdy tyto lhůty na odvolání uběhly, a kdy se mohly smlouvy s krajem podepsat? Tentokráte odpověď nežádám, ale správná odpověď se skrývá zde:
a) lhůty na odvolání uběhly až po 30.6., tudíž nikdo nemůže kritizovat postup kraje a ČSAD Vsetín, že došlo k podpisu smluv až o měsíc později 30.7., a tudíž vítěz soutěže dostal správně půl roku na přípravu zakázky navíc. TQM sice může být naštvané, že nevyhrálo, ale mělo by ve svém vlastním zájmu být rádo, že dostane půl roku podnikání navíc
b) lhůty na odvolání stále neuběhly, protože jak tady někdo výše napsal, TQM to všemožně zdržuje a nyní to je na ÚOHS k prozkoumání
c) lhůty na odvolání uběhly v případě Vítkovska už 21.6. a v případě Opavska už 25.6., tedy dostatečně před mezním datem 30.6., na UOHS to TQM nedalo, takže nijak to nezdržovalo, vítěz ČSAD Vsetín byl dokonce vyzván, aby smlouvu dne 27.6. přišel podepsat, ale on nepřišel, místo toho poslal výmluvu, nakonec to podepsal až 30.7. a dostal tím pádem (správně/nesprávně) půl roku navíc na přípravu zakázky. TQM je proto pochopitelně naštvané, protože se účastnil konkrétního výběrového řízení s konkrétními požadavky kraje a nikoliv soutěže, kde termín zahájení je plovoucí, podle toho, kdy vítěz sežene pro zakázku slíbené plynové autobusy.

Ad Aresák: Příklad je přesný, díky za perfektní přečtení a posouzení stavu. Ještě bych jej doplnil o malé, ale podstatné upřesnění. Pan Vomáčka sice od Dacie dostal lepší nabídku, ale ještě před rozhodnutím mu Škodovku radila, skutečně chcete Dacii, i když v její nabídce je to, to a to špatně a bez těchto věcí, nebo právě s nimi dopadnete časem špatně? Pan Vomáčka se proto obrátil na všechny možné poradce v okolí, kteří mu našeptávali, že Škodovka kecá blbosti, že to tak vůbec není. Nakonec se pan Vomáčka rozhodl na základě srovnávacího testu v časopise, ze kterého vyšla vítězně právě Dacia. Bohužel nevěděl, že časopis je v odborných kruzích profláknut svou pokřivenou ochotou si nechat platit za pozitivní výsledky v testech. A nyní je pan Vomáčka strašně překvapen, že všechno je tak nějak jinak.
Upozorňuji, že text reagující na Aresáka nejsou fakta, jen smyšlený příběh…
Neděle, 19. srpna 2018 - 22:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11428
Registrován: 4-2006
Prvně mi vadí že nejste schopni TQM nechat právo se odvolat. Pánové pokud jsme právní stát má na to TQM právo. To se snad nechceme vracet do pravěku pane Širc.
Prvně je spíše vidět že zdržování zaujalo ČSAD Vsetín.
TQM má smlouvu do konce roku 2018.
Oni nemůžou teď čekat co bude. Prvně řidiči budou ve výpovědi, někteří přejdou na kamionku.
A řidiči vám nebudou čekat jestli kraj v prosinci něco vymyslí. Oni si hledají nové zaměstnání.
Pořád nevím proč kopete do TQM. Má právo skončit koncem roku 2018.
Nikdo nemá právo je k čemukoliv nutit. Ani politici co neumí skoro nic.
Apropo četl jsem dokument že ČSAD Vsetín byli vyzváni před 30 červnem k podpisu. Proč to nepodepsali?
Aha to bude ten problém.
Ono v Opavě to nebude jednoduché což si chlapci v ČSAD uvědomili.
Kde budou parkovat přeci jen to není málo vozů. TQM jim areál asi těžko přepustí, nebo by snad podle pana Širce a Tommase měli i uvolnit garáže?
Oni mají kamionku areál si nechají.
To bude to co ČSAD tíží. Jsem zvědav jak to dopadne.
ad neregistrovaný C je správně.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 19. srpna 2018 - 23:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11431
Registrován: 4-2006
jo ještě dodatek co když TQM se dohodne na prodej vozů v lednu 2019 jinam? Má si je podle zdejších odborníků nechat kdyby náhodou kraj nezvládl své povinnosti. Jsou to nové vozy dobře to bude prodejné. Koukněte na Karvinou ta už jich skoro 30 prodala.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 19. srpna 2018 - 23:25:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 2-2014
Já hlavně nechápu proč ty nové vozy kupovali.. neprodělají teď na tom??
SWAGER
Pondělí, 20. srpna 2018 - 00:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 995
Registrován: 2-2017
Nové vozy už potřebovali. Staré SORky byly na konci životnosti.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pondělí, 20. srpna 2018 - 12:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2017
ČSAD Vsetín už dokonce zve zájemce na provozovnu Kroměříž do kavárny na schůzku.. ->klik<-
950104
Pondělí, 20. srpna 2018 - 12:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 2-2010
Provozovnu Kroměříž? Já vidím Kopřivnici. [lol][lol][lol]

Jinak to nic neměmí na tom, že kam Zemek vstoupí tam sto let tráva neroste.
Pondělí, 20. srpna 2018 - 12:44:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2017
Pardon. Jsem psal ještě vedle na střední moravu o tom jak se poslala z Krodosu (kroměříže) C 934E na Vsetín (v souvislosti s Vojtilovými vozy.) tak jsem se přepsal -.- [rofl] pardon

(Příspěvek byl editován uživatelem KarosákCZ.)
Pondělí, 20. srpna 2018 - 13:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 11-2005
Zajímavé, že se kope do TQM, ale že není ČSAD Vsetín vše zajistit, to už špatně není? Tak se nehlásím do něčeho, když to nejsem schopen splnit.
Dálkaři na cestách - stránka věnovaná dálkovým autobusům na pravidelných linkách
Pondělí, 20. srpna 2018 - 13:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11432
Registrován: 4-2006
Jistě si kolego myslel Kopřivnici prostě si se spletl. Nic se neděje.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 15:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 7-2007
ČT: ČSAD Vsetín může první dva roky jezdit čímkoliv (bez klimy, cng, vysokopodlažní)
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 18:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7104
Registrován: 2-2006
Severní Moravě „hoří“ pět autobusových oblastí, kraj potřebuje dopravce na půl roku
Čtvrtek, 23. srpna 2018 - 19:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7110
Registrován: 2-2006
Mladecko, žel. st.:
Pátek, 24. srpna 2018 - 15:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7115
Registrován: 2-2006
Arriva vyklízí sever Moravy a Slezsko. Smlouvu na Bílovecko nepodepsala
Pátek, 24. srpna 2018 - 15:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7116
Registrován: 2-2006
Změny na linkách ODIS od 2. září je zde.
Pátek, 24. srpna 2018 - 15:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7117
Registrován: 2-2006
Nové slevy ve veřejné dopravě v ODIS od 1. 9. 2018
Kejvačka
Neděle, 26. srpna 2018 - 12:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2218
Registrován: 10-2004
Dostanou nadbyteční řidiči (nadbyteční pro stávající dopravce) to, nač mají nárok...?
Došlo k tomu v minulosti při změnách dopravců třeba v Ústeckém nebo Olomouckém kraji?

https://www.prace.cz/poradna/aktuality/detail/article/kdy-vznika- narok-na-odstupne/

Na odstupné máte nárok, pokud dostanete výpověď z těchto důvodů:

Zaměstnavatel nebo jeho část (například pobočka) se ruší.
Zaměstnavatel nebo jeho část se přemísťuje.
Pokud se zaměstnanec stane tzv. nadbytečným (při snižování stavů).
Pokud zaměstnanec nemůže danou práci nadále vykonávat kvůli nemoci z povolání nebo zdravotnímu úrazu.
Pokud vás zaměstnavatel propustí z těchto důvodů, na odstupné máte nárok i v případě, že pracovní poměr končí dohodou.

Méně než 1 rok: dostanete 1 průměrný měsíční plat.
1 – 2 roky: dostanete 2 průměrné měsíční platy.
2 a více let: dostanete 3 průměrné měsíční platy.

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Garfield
Středa, 29. srpna 2018 - 22:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12745
Registrován: 10-2004
Dneska jsem v Nižboru na výluce potkal jednu z ex karvinských karos C954 (č. 321).
Bugear
Pátek, 31. srpna 2018 - 21:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3663
Registrován: 8-2005
A jak vypadá ideální IDS?
Stačí se podívat třeba na návrh JŘ linky 290, který výborně ilustruje, jak ideální IDS nevypadá.

Politik řekne, co řekne, a novinář to napíše, jak to napíše.
Mám-li si vybírat mezi Unuckou a novinářem, budu spíš věřit novináři.

Nikdo nemá právo je k čemukoliv nutit.
Právě že má. Ale pak za to musí taky pořádně zaplatit. Ostatně podobně to funguje v energetice s dodavatelem poslední instance. Nicméně jejich přístupu se nedivím. S linkovou dopravou zjevně končí, takže jim na pověsti u zadavatelů, na rozdíl třeba od zmiňované Arrivy, nemusí záležet. No a pokud dojde na zadání ze zákona, tak na tom ještě naposledy pořádně vydělá.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pondělí, 03. září 2018 - 07:40:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 2-2009
Když to tak zde čtu, tak největší chudák dle některých je Zemek. Dle mého je on tím vychcánkem v celé kauze, nemluvě o tom, že pokud opravdu má úlevu v typu a stáří vozidel, tak je to vůči ostatním parchantština.