Diskuse » Archiv 2018 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Praze » Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 16. 10. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 16. 10. 2018

dolů
   autor příspěvek
Nippy
Pátek, 03. srpna 2018 - 13:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 7-2012
Borovičko, pokud Vás mé příspěvky vyvádí z rovnováhy, tak je prostě nečtěte a nereagujte na ně. Mně to srdce neurve, ani v tomhle vedru ne.
Pátek, 03. srpna 2018 - 14:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8373
Registrován: 5-2002
Tak trochu bez toho zbytečného okolo. Nemyslím si, že je reálné vypsat zakázku jako v roce 1936, kdy každý český výrobce dostane dodávku pár kousků. Ami kdybych na ty elektrobusy-trolejbusy vypsal nějakou rámcovku a pak každá minisérie měla jiného dodavatele a taky různá technická řešení. Ta technická řešení má ostatně úředník popsat do zadávačky. Může si akorát vyžádat reference, testovací kousek apod., což se dpp snad nějak snaží, a pak zpřesnit zadávačku.
Pondělí, 06. srpna 2018 - 16:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7513
Registrován: 6-2004
Jak to vypadá s akci 140? Dočkáme se kompletní elektrifikace? Nebo odpovědným došlo jaká je to kravina a natahají se dráty full, ale ted na to nejsou peníze?
pan KarosáK
Pondělí, 06. srpna 2018 - 20:31:20  
Neregistrovaný host
V posledním DPK je o tom ofiko článek, tak na to mrkni a udělej si představu.
Pondělí, 06. srpna 2018 - 20:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1960
Registrován: 12-2007
9001:
"Jak to vypadá s akci 140? Dočkáme se kompletní elektrifikace? Nebo odpovědným došlo jaká je to kravina a natahají se dráty full, ale ted na to nejsou peníze?"

Stačí si přečíst prázdninový DP-kontakt (což 9001 již jistě učinil), tam se tomu věnují docela podrobně.
Ve zkratce: kompletní zadrátování se nikdy neplánovalo, ale s kompletní elektrifikací se počítá.
V plánu je současný stav převést z režimu "dočasně" na "trvale" - měnírna dole na Prosecké + přilehlá trať.
Dráty by se nově měly objevit v horním úseku od Kelerky po zastávku Prosecká. Dole by mělo dojít k prodloužení od Kundratky Čuprovou ulicí na Palmovku (do nového obratiště) a zpět Zenklovou s tím, že konec má být už před železničním mostem (je tam nedostatečná výška a i tramvaj to má jen tak-tak.
Stále se počítá i s využitím objektu bývalé měnírny v Letňanech a vybudování tratě v úseku Letňany - Tupolevova - OC Čakovice (šotouši si mohou přát, aby tam šlo jezdit i bezbateriovými t-busy).
V garážích (vozovně) Klíčov by mělo dojít k vybudování několika nabíjecích míst. Trolejová stopa by měla být i v mycím rámu, tam jen pro vedení sběračů (lepší domytí zadku t-busu), tedy bez připojení k ee.
George
Úterý, 07. srpna 2018 - 09:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 5-2002
5735: prosím Tě, co je to vlastně nové obratiště Palmovka? To bude kde?
Úterý, 07. srpna 2018 - 10:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 3-2013
Ad Gabuliatko: Na 25Tr v Brně je během deseti let na každém voze v průměru 2 x měněná zadní náprava díky vysypanému diferenciálu. Pro zpestření občas odejde trakční motor, ale jinak pohoda.
Úterý, 07. srpna 2018 - 10:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8374
Registrován: 5-2002
V tom DP kontaktu je na mapce obratiště zachyceno. Jezdit se tam snad má po směru hodinových ručiček, tedy bez křížení s tramvají v Libni v Zenklově.

Úterý, 07. srpna 2018 - 10:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 3-2004
Gabuliatko: Obdobné popularitě se z podobných důvodů těší 25Tr i v Ústí nad Labem. O nic lepší to není ani v Bratislavě.
George
Úterý, 07. srpna 2018 - 10:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 5-2002
Borovička: ten plánek jsem viděl, ale přijde mi málo podrobný. Jestli tomu dobře rozumím tak z Proseka trolejbus zastaví ve výstupní Palmovka, po nové komunikaci dojede ke kolejím, tam zahne směr Elsnicovo nám a pak nahoru? To znamená docela dost úprav kolem dolní Palmovky. A starý autobusák přijde zlikvidovat? To tam bude moc málo místa na případné odstavy...
Zlin__24tr
Úterý, 07. srpna 2018 - 10:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 3-2005
Borovička: Ale pořád mi nejde do hlavy ten krátký úsek bez trolejí (podjezdy pod tratí). Jako hlavní argument je minimalizace rizika stržení trolejí.
Jednak už tam trolej už visí. Ano, nad samostaným tram. tělesem , ale jen podjezd pod Povltavskou, ale u železničního podjezdu je to už úplně šumák. Je ale pravda, co jsem tam jel naposledy, byla místo TT jen díra, tak se budu muset podívat na aktuální stav :-).
Nehledě na to, že by šlo vedení "vyosit" např. ke krajnici. Nebo to je vyhnutí se jediné výhybce (křížení) na trati?

ad. 25Tr: A v jednom městě jezdí (musí).
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Úterý, 07. srpna 2018 - 22:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 12-2007
George:
"5735: prosím Tě, co je to vlastně nové obratiště Palmovka? To bude kde?"

Kecal bych, kdybych tvrdil, že to vím. Ale tak nějak tuším, že by se mělo jednat o prostor mezi současnou výstupní hranou a tramvajovou tratí zhruba v úrovni dnešní tram zastávky do centra. Odstav pro úplné minimum vozů (kolik přesně nevím, snad tři a to ještě hlavně pro a-109).

Zhlediska jízdy t-busu by to mělo být: zast. Kundratka - přímo Prosecká - vlevo Čuprova - vpravo Na Žertvách (po silnici) - vlevo nové "obratiště" - vpravo Na Žertvách (po kolejích) - vpravo Zenklova (před železničním mostem konec trolejbusových drátů) - vpravo Prosecká - zast. Kundratka.
Zlin__24tr:
"Ale pořád mi nejde do hlavy ten krátký úsek bez trolejí (podjezdy pod tratí). Jako hlavní argument je minimalizace rizika stržení trolejí.
Jednak už tam trolej už visí. Ano, nad samostaným tram. tělesem , ale jen podjezd pod Povltavskou, ale u železničního podjezdu je to už úplně šumák. Je ale pravda, co jsem tam jel naposledy, byla místo TT jen díra, tak se budu muset podívat na aktuální stav :-).
Nehledě na to, že by šlo vedení "vyosit" např. ke krajnici. Nebo to je vyhnutí se jediné výhybce (křížení) na trati?"

Hlavním problém by měl být právě podjezd pod železničním mostem. Celá tahle část Libně měla už v minulosti projít kompletní přestavbou. V době stavby železničního mostu byla prý vydána nějaká výjimka na výšku troleje pro tramvaj. Asi se počítalo s dobou dočasnou, avšak zapomnělo se na jednotku dočasnosti (jeden furt). Kromě potřeby vydat výjimku pro trolejbus, byl hlavně problém s vlastní jízdou trolejbusu (dostat sběrače téměř na střechu bez kolize s čímkoli okolo). No a strhávání troleje (nejen polskými) řidiči NA by byla už jen třešnička na dortu.
George
Středa, 08. srpna 2018 - 14:40:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 5-2002
5735: Aháááá už tuším. Tak to jsem docela zvědav kdy se to buderealizovat. To bude asi třeba překopat výstupy z metra a další úpravy... Hmmm tak na to jsem sám zvědav. Díky
Středa, 08. srpna 2018 - 15:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5587
Registrován: 6-2005
Tak jsem se koukal na DP Kontakt a mapka je hezká. Hlavně to vytečkované- neuvažuje se. To je jak tramvaj do Suchdola- Neuvažujeme o ní, ale stejně ji tam asi někdy postavíme[biggrin]
Makrelu neumeješ.
Pondělí, 13. srpna 2018 - 13:47:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2018
Tak koukám na mimořádnosti, že linka 58 nejezdí z důvodu dopravní nehody. Neví někdo, co se stalo, a jestli je 9506 v pořádku?
Středa, 15. srpna 2018 - 07:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 2-2011
Vysklený dveře, asi útok radikální kliky pražžských naftových šotoušů.
Středa, 15. srpna 2018 - 08:20:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8379
Registrován: 5-2002
ČTK: "Při sekání vzrostlé trávy došlo k odmrštění nezjištěného předmětu od rotační části žacího zařízení, křovinořezu, který zasáhl stojící trolejbus do skleněné výplně pravého křídla čtvrtých dveří," sdělila Řehková. Rozbité okno musí DPP objednat a bude pravděpodobně trvat několik dnů, než dorazí.
Středa, 15. srpna 2018 - 10:41:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8380
Registrován: 5-2002
asi útok radikální kliky - ano to bezesporu byl. Přece jim nezbaštíme, že v tomto suchém a horkém létě někde sečou vzrostlou trávu.
Středa, 15. srpna 2018 - 14:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5590
Registrován: 6-2005
A které je to pravé okno ve dveřích?
Makrelu neumeješ.
Nippy
Středa, 15. srpna 2018 - 21:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 7-2012
Já se divím, že v té pražské záplavě Sorů nejsou rezervní dveře při ruce a musí se zvlášť objednávat? Nebo se musí použít něco "spešl", poněvadž je to "trolejbus"?
Středa, 15. srpna 2018 - 21:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7549
Registrován: 6-2004
Borovička: To by ses divil :D:D Minimálně dnes potkal na Kbelské borce se sekačkou a i u nás na sídlišti se jich pár motalo... Sice taky nechápu co sekali, ale sekačku v ruce měli a běžela [proud]
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 00:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5591
Registrován: 6-2005
Šotoušská lóže likviduje SORy. [proud]
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 07:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 9-2005
Sice taky nechápu co sekali
O to přece nejde - dle smlouvy mají sekat alespoň 1x měsíčně, tak sekají...
Nicméně abych nekřivdil - vidím to u sebe na zahradě - tráva žádná, jen nějaké suché zbytky , ale plevel jede sucho nesucho.
nejsou rezervní dveře
Na co dveře - kus plechu nebo podobného materiálu přece po dobu čekací doby na dodání nového skla stačí...

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Kuba_j
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 11:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4396
Registrován: 8-2005
Tak by už měl opět jezdit.
-OndraS
Pátek, 17. srpna 2018 - 15:33:38  
Neregistrovaný host
Acumario v Brně dnes ta samá událost. Zadní křídlo druhých dveří. Dočasně vyměněno za křídlo z vozu 3619 toho času odstaveného rovněž na rozbitý okno [crazy]

Okna např v Brně máme skladem, problém je ale hlavně v tom, že zbytky střepů musí nějaký odvážlivec vyřezat z rámu dveří a druhý odvážlivec okno nalepit. Dveře jsou prohnuté, nové sklo rovné. Nutno zasvěrkovat a nechat proschnout. Dva dny odstavení vozu jsou normál.
George
Čtvrtek, 06. září 2018 - 18:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 5-2002
Jak jsem tak koukal na nově trasovanou linku 134, tak ta by vyloženě zasloužila převést do elektrické trakce. Do kopce od Podolské vodárny, kolem bývalé trolejbusové měnírny, na Pankrác, po rovině na Budějovickou, z kopce Jeremenkovou na Dvorce a zpět. Je to naprosto ideální trasa pro cokoliv elektrického.
Nippy
Čtvrtek, 06. září 2018 - 20:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 7-2012
No, to by se mi taky moc líbilo, ježto jsem místní, ale: v sedle to obslouží malý Solaris + v obou těch ulicích "do kopce", hlavně Na Dolinách a Lomnického, je spousta vzrostlých stromů, které větvemi zasahují ve značné míře do prostoru nad vozovkou a nejspíš by tuhle výstavbu odkašlaly. A o "popularitě" (i "logice") takového kroku netřeba vést spory. Problém s trolejí by paradoxně nebyl jen nahoře na těch rovinatých úsecích kde by jí jinak nebylo třeba.
P_v
Pátek, 07. září 2018 - 11:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2004
Registrován: 5-2002
Chystá se rozkopat zastávka Kundratka zc. Jak se budou nasazovat sběrače?
odkaz
Pátek, 07. září 2018 - 12:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 3-2018
Asi pomocí té stříšky kousek před zastávkou.
Nippy
Pátek, 07. září 2018 - 13:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 7-2012
Nevím zda to tu zaznělo, ale v úvodní pasáži čs filmu Strach (1963) je několik pěkných záběrů na aut. nádr. Pankrác a na přilehlou trolejbusovou smyčku se dvěma Škodami 8Tr [jidlo]
George
Pátek, 14. září 2018 - 10:24:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 5-2002
Nippy: shlédnuto. Škoda že kameraman nebyl šotouš a natáčel stále nějakého nezajímavého občana s holí [proud]
Včera na Palmovce:



To bude častěji k vidění?
Pátek, 14. září 2018 - 11:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 12-2007
George:
"To bude častěji k vidění?"

Mělo by být. T-bus na 58/1, e-bus na 109/1.
P.S.: platí od pondělí do neděle, pokud některý -bus netrpí nějakou chorobou.
zubozrout
Neděle, 16. září 2018 - 13:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 6-2013
Máte někdo nějakou hrubou představu nebo ještě lépe informace o tom, kdy by se mohlo začít s realizací prodloužení trolejového vedení v plánovaném rozsahu? Chápu že je to spousta papírování, vůbec vytvořit projekt a pak ho z papíru přenést do reality, ale stejně jsem zvědavý a těším se až to bude [happy].
Nippy
Neděle, 16. září 2018 - 14:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 7-2012
zubozrout: Tu stránku na wiki jste vytvořil Vy? [happy]
zubozrout
Neděle, 16. září 2018 - 18:06:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 6-2013
@Nippy: Jo, začal jsem s tím: https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Trolleybuses_in_Prague &offset=&limit=500&action=history, ale nedělal jsem to nakonec jen já. Navíc to vzniklo pouze jako lehká kopie české stránky. Abych se měl kam odkazovat, když jsem někde narazil na lidi (nemluvící česky), kteří byli zvědaví na to co tady před rokem vznikalo [happy]
George
Pondělí, 17. září 2018 - 11:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 5-2002
5735:díky. Konečně to na Palmovce zase bude zajímavé.[proud]
Nippy
Úterý, 18. září 2018 - 17:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 7-2012
Je to zvláštní, já si představoval, že se výrobci budou prát o to, aby mohli v Praze předvést svůj výrobek a ono je ticho po pěšině.
Petr_k
Úterý, 18. září 2018 - 18:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12466
Registrován: 4-2003
Myslíš, že v zemi, kde si domácí výrobce fakticky zajistil monopol a nevysychající penězovod, by mohl uspět třeba Kiepe?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Phd
Čtvrtek, 20. září 2018 - 18:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 2-2007
zubozrout: Realizace je v této fázi poměrně odvážné slovo, byť si trolejbusy v Praze přeju jako nikdo. Jelikož je Praha tradičně ve svém uvažování a plánování neprozíravá, výstavba stožárů a kabelových tras na úseku z Letňan ke Globusu přinese nejeden problém. Záleží na tom, jestli je vedení města schopno vzniklé problémy překousnout či nikoliv.
Čtvrtek, 20. září 2018 - 19:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4686
Registrován: 12-2007
Já bych si dovolil predikovat že s výměnou pana vrchního technického pudou trolejbusy a podobná havět do věčných lovišt.
zubozrout
Čtvrtek, 20. září 2018 - 19:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 6-2013
@Phd: Děkuji. Tak poslední info co mám je: "V současné době probíhá administrace výběru zhotovitele potřebné projektové dokumentace", což je citace z letního DP kontaktu pro 7. a 8. měsíc.

@Gabuliatko: V tomto směru se bojím, že to tak skutečně dopadnout může. Doufám ale, že ne, protože tahle politická rozhodnutí jsou typicky špatná.
Pátek, 05. října 2018 - 02:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 7-2008
Osobně si myslím, že věci jako elektrobusy jsou dotované z EU a lze na takové dotace dosáhnout, i když jde o bohatý region, jako je Praha. A proto je nezlikviduje.

Jiná otázka je slibované prodloužení trolejí. Někde jsem četl, že to má být v celé trase 140, teď zase, že mezi křižovatkami na Proseku (včetně) a u metra Letňany (včetně) ne. Ať počítám, jak počítám, na baterku by takto mohla jezdit 140 a 185, možná i 110. 136 má příliš dlouhou trasu na baterky, takže jedině snad, že by 195 přetrasovali zpátky na hlavní a do Čakovic, zatímco 136 bykončila na Krausově.

Pokud by troleje protáhli pouze k zastávce Prosecká, pak by to stále mohlo stačit linkám 140 a 185. A tady se obávám, že právě u takového pahýlu na nějakou dobu zůstane.
Jižan
Pátek, 05. října 2018 - 08:17:31  
Neregistrovaný host
Mapka plánovaných trolejí je ve zmíněném DPK 2018/7-8
Pátek, 05. října 2018 - 08:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4738
Registrován: 12-2007
I jinde než pro linku 140?
zubozrout
Sobota, 13. října 2018 - 20:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 6-2013
Nepopletli to tady trochu s tou nepříznivou budoucností?

Já měl za to, že to DPP myslelo tak, že se k napájení bude využívat měníren z tramvají popřípadě metra - viz originální tiskovka, ale ne, že se nebude stavět vůbec.
Nippy
Neděle, 14. října 2018 - 10:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 7-2012
Berte to s rezervou, já jsem za celé ty dva roky snad ještě nenarazil na novinový článek k problematice, který by nezmatlal vše dohromady.
Neděle, 14. října 2018 - 13:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5604
Registrován: 6-2005
Zubozrout Ale tam píší, že k napájení, z důvodu nákladnosti, bude využito měníren tram a metra.
Makrelu neumeješ.
P_v
Neděle, 14. října 2018 - 14:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2030
Registrován: 5-2002
Tramvajové měnírny mají uzemněné mínus a metrové měnírny mají zase o 150V víc. Takže by se z té stojící měnírny mohl využít leda ten barák, pokud by se tam další technologie vešla. Nebo naučit trolejbusy dvě různá napětí současně a spolehnout se na dokonalý izolační stav vozidla.

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
Jenki
Neděle, 14. října 2018 - 18:49:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5356
Registrován: 5-2002
P_v:
"Tramvajové měnírny mají uzemněné mínus"
ale taky obvykle několik transformátorů a několik usměrňovačů, z nichž část bývá vždy odstavená v rezervě; málokterá měnírna jede trvale na všechna trafa a všechny usměrňovače najednou. Není až takový problém některé usměrňovače provést jako neuzemněné (uzemnění se provádí až za usměrňovačem), nebo provést zem jako odpojitelnou a doplnit hlídač izolačního stavu vůči zemi. Samozřejmě musejí se k tomu doplnit nějaké přepojovače a řídící logika, ale oproti budování nové měnírny je to sranda. Jasně, je užitečné, aby nějaká rezerva vždy byla; narvat ale do stejných kobek výkonnější trafa dnes není až takový problém (viz dále).

P_v:
"metrové měnírny mají zase o 150V víc"
Což o to, moderní trolejbusy by to bez problému zchroustaly, v pohodě až do 1000V. Omezení je akorát v tom, kdy začne SW řvát že je přepětí a kde je hraniční napětí pro rekuperaci. Byla by to ale papírová válka protože schvélení vozů na nějaké napětí, normy, revize atd. A v neposlední řadě by to mohlo vadit 8Tr a T400. Na druhou stranu pokud je v měnírně metra místo pro nějaké další trafo a usměrňovač (třeba místo výbavy pro atomovou válku) tak by to asi šlo.

P_v:
"by se z té stojící měnírny mohl využít leda ten barák, pokud by se tam další technologie vešla."
Často to tak bývá, samozřejmě ne vždy - suché transformátory místo olejových a polovodičové usměrňovače místo baněk se rtutí zaberou výrazně méně místa. Obvykle je dnes v měnírnách překvapivě poloprázdno, i když na výstupu dávají stejný výkon jako před 50 lety.
zubozrout
Neděle, 14. října 2018 - 20:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 6-2013
@9_tr: No to píší - ale jen v oficiální tiskovce, ne? Šlo mi pouze o to, jestli mají nějaké info co já ne, nebo se to ztratilo v přepisu, protože to nějaký novinář nepochopil.
Neděle, 14. října 2018 - 22:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 8-2010
Dnešní jízdy trolejbusu Škoda 8Tr na Prosecké ulici.
Pro zájemce odkaz na video: https://youtu.be/Z6Jv4h1gpO0
http://www.youtube.com/user/tom88CZ?feature=mhum
Nippy
Pondělí, 15. října 2018 - 17:26:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 7-2012
Jak bychom 8Tr klasifikovali dnes? Midibus? [happy]

Jinak hezké video, díky!
Pajzák
Pondělí, 15. října 2018 - 21:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 6-2015
Chápu dobře, že se dotáhl trolejbus na tyči po dráty, tam se naložili lidi, a jelo se tam, kam vedly dráty, kde se lidé zase vysypali? Popravdě netuším, jaký má tahle trolejbusová trať smysl.
Pondělí, 15. října 2018 - 21:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4783
Registrován: 12-2007
To máš takm malou fantazii?
A jaký má smysl vytáhnout z vrat pár tramvají a nechat na nich děti mačkat zvonek tušíš?

Trolejbusová trat má více smyslů
- sežrat pár dotací
- zjistit kudy cesta nevede
- uspokojit něcí ego
- přijít na to že nikde dobrovolně dráty nechtěj
Pajzák
Pondělí, 15. října 2018 - 21:25:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 6-2015
Rozdíl mezi dnem otevřených dveří a pravidelnou linkou 58 chápu. Co nechápu, je smysl té linky.
Úterý, 16. října 2018 - 00:01:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5605
Registrován: 6-2005
Pajzak : prokázat magistrátu, že elektrobus je ekonomická blbost a že trolejbus nepatří do muzea, ale do provozu.

Gabuliatko : a proto radnice MČ sama, na vlastní náklady, chce instalovat odpovídající sloupy pro možnou budoucí instalaci troleje dále k Letňanům. Typická ukázka odporu k dratum...
Makrelu neumeješ.
Pajzák
Úterý, 16. října 2018 - 22:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 6-2015
Hm, mně to přijde postavené na hlavu celé. Je fakt, že k trolejbusům jsem si nikdy nenašel vztah, ale jejich znovuzavádění, a ještě takovým prapodivným způsobem, nepovažuji za logické.
Úterý, 16. října 2018 - 22:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 12-2007
Buďme rádi, že trolejbusy jsou v Praze zaváděny aspoň takovým způsobem. Taky nemuselo být nic. Přitom fakticky to bylo a je jen otázka času, kdy se trolejbusy zase vrátí.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pajzák
Úterý, 16. října 2018 - 22:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 6-2015
Mně to přijde trochu "proti přírodě." Dnes, kdy jsou emise dieselů i plyňáků skoro na nule, v tom nevidím žádný přínos.
Úterý, 16. října 2018 - 22:54:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2878
Registrován: 12-2007
Pajzák: Pokud budou vést troleje až k Letňanům, potom je dost pravděpodobné, že se trolejbusy rozšíří i na jiné linky v Praze 9. A myslím, že časem je budou požadovat i další městské části, protože nesmrdí a jsou méně hlučné než autobusy. Takže držím MČ Praha 9 palce, aby se trolejbusy rozšířily alespoň v severovýchodní části Prahy.