Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Fotografování + fotografové + fotografie » Archiv diskuse Fotografování + fotograf... do 07. 04. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Fotografování + fotograf... do 07. 04. 2018

dolů
   autor příspěvek
Jenki
Čtvrtek, 11. ledna 2018 - 10:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5241
Registrován: 5-2002
Jednoduchá otázka : už je na čase rozloučit se s tělem Sony A200 a mám na stole dvě varianty :
- Sony A68 - funglovka, záruka, více ostřících bodů, asi lepší SW, ale je to plasťák a nemá GPS.
- Sony A77 první generace - starší kousek, z bazaru, bez záruky, ale je to kov a má GPS (nemusím jak ocas furt psát co jsem kdy a kde fotil, jediné na co bude třeba zápisníček budou zadní vozy ve dvojčeti).
Cena je plus mínus shodná.
O objektivech řeč není, ty "prostě jsou".
Použití : šocení MHD (ISO max 400, pohyb v pouličním prachu a bordelu, v narvané MHD, sprinty přes ulice a křižovatky apod.).
Případně uvítám rady na téma "jak vyzkoušet foťák z druhé ruky" a zkušenosti s fungováním GPS u A77.

Dík.
Sobota, 27. ledna 2018 - 20:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1160
Registrován: 12-2007
Zdravim, dnes jsem přešel z Photoshopu na Zooner a nevím si rady při zmenšování s ostřením. Byl by prosím někdo ochotný a nějak mi to vysvětlil? Díky [happy]

Zde ukázka [smrt]
*12.12.2004 ---- + 12.12.2009 Silva Nortica [andel]
Taurusy 1016 - 1116 - 1216 [jidlo]
http://eurailwayfoto.wgz.cz
Sobota, 27. ledna 2018 - 21:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 11-2013
Hrotiči na mole u Skochovic, čekající na 749.107.
Neděle, 28. ledna 2018 - 00:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6058
Registrován: 12-2011
No a co? Nic neobvyklého.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 28. ledna 2018 - 10:53:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 963
Registrován: 9-2014
Tomala , nie je to Zooner, ale Irfan, vie orezávať a aj zaostrovať.
Neděle, 28. ledna 2018 - 16:46:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 1-2010
Tomala: V Zoneru jako v Photoshopu naprosto stejně ve třech vrstvách. Poučka od Charyho platí i v Zoneru X.
Odkaz: http://www.zelpage.cz/clanky/fotoskola---zmensovani-a-zuby
Neděle, 28. ledna 2018 - 18:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 3-2015
Poradí někdo jak potlačit z fotografického hlediska ten večerní svit některých lokomotiv když rozsvítí úplně všechno a já vidím že od toho lítají dlouhé paprsky a obrys čela se ztrácí.
Jako příklad zde mnou focéná 754 031 za tmy včera. Čas relativně dostatečně dlouhý 8 sekund dle podmínek spíš ten problém bude v použité cloně byla č 9 tak spíš ubrat nebo zkusit vyšší?
Neděle, 28. ledna 2018 - 19:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1161
Registrován: 12-2007
Pérák: jojo tohoto postupu jsem se držel ve PHS. Nenapadlo mě to použít tady, díky [happy]
*12.12.2004 ---- + 12.12.2009 Silva Nortica [andel]
Taurusy 1016 - 1116 - 1216 [jidlo]
http://eurailwayfoto.wgz.cz
Neděle, 28. ledna 2018 - 23:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 10-2013
Jeník_H..
Laicky řečeno obecně platí, že čím vyšší clonové číslo (tedy čím je snímač více zacloněn a plocha, na kterou dopadají paprsky světla, je menší), tím je vidět více paprsků. Vyšší clonové číslo je třeba zvážit, s vyšším clonovým číslem se také mění hloubka ostrosti (rovina zaostření) a klesá kvalita kresby fotografie! Každý objektiv je jiný, Tobě to koukám udělalo pěkné paprsky už při cloně f9, to můj objektiv neudělá. Je potřeba přijít na to, jaké clonové číslo je to pravé pro nejlepší kvalitu. Zkus příště naexponovat tu stejnou scénu s různými clonami, v počítači pak uvidíš ty rozdíly.
Krajináři se takto perou s paprsky u sluníčka. A jak se to dá efektivně vyřešit? Naexponuješ krajinu s nízkou clonou a máš ostrou krajinu a zároveň kvalitní kresbu. Pokud při takové cloně sluníčko ještě neudělá kýžený efekt, nasnímá se ta samá scéna s vyšší clonou. Pak jde jen o to pohrát si v počítači a ideálně překrýt vrstvy.

Máš koukám stejnou zrcadlovku, jako já. Pokud máš setový objektiv, který se k ní prodával, pamatuji si, že opravdu i při relativně nízkému clonovému číslu vykresloval hodně paprsků. Dnes fotím s Tamronem, ten potřebuje již poměrně vysoké clonové číslo, abych dosáhl (třeba zrovna u toho sluníčka) kýženého efektu.

Experimentuj ... a pak se tu můžeš třeba i pochlubit [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T478.4023.)
Pondělí, 29. ledna 2018 - 00:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 3-2015
T478.4023: No super to je ještě lepší když máš stejný přístroj, já fotím na setový objektiv od začátku co to mám, ale kolik ten Tamron stojí nebo stojí za to na něm zainvestovat? Setový má maximální přiblížení 55 a taky bych rád zkusil i víc jak 55. Má to pak výhody že nemusím k vlaku tak blízko a fotit můžu pěkně z dálky.
A díky za tipy jak na ty světla vyzrát. Vím že se ty paprsky za tmy nedají úplně vymýtit protože když mi to neudělá mašina tak zase nádražní vysoký stožár a ten umí taky pěkně hvězdičkovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník_H...)


(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník_H...)
Pondělí, 29. ledna 2018 - 13:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2259
Registrován: 9-2006
T478.4023: Co jsi myslel tím čím vyšší clonové číslo, tím je vidět více paprsků?
Úterý, 30. ledna 2018 - 21:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 10-2013
Jeník_H..
Ten Tamron byla tehdy novinka. Stál necelých 7 tisíc a byla to jakási náhrada za svého předchůdce, který ještě neměl obrazovou stabilizaci. Na tělo Nikon D3200 je potřeba objektiv s obrazovou stabilizací, tělo samotné jím nedisponuje. Za mě - vyplatilo se to. Nejen zlepšení v kresbě bylo znát. Ohnisko 18-200, samozřejmě protože jde o DX zrcadlovku, je potřeba uvážit crop faktor, ten je tuším pro tento model (ale nechtěl bych lhát) 1,5 krát. Samozřejmě nemá konstantní světelnost, s vyšším ohniskem je horší. Ono síla zdroje toho světla má samozřejmě také vliv, kolikrát mám clonové číslo takové, že světlomet nehvězdičkuje ale osvětlovací stožár docela dost ...
Nejsem profík, taky různě experimentuji [wink]

Topič:
Proto ta formulace "laicky řečeno". Podstata celé věci kolem "hvězdičkování" je samozřejmě čistě fyzikální. Jev se nazývá difrakce. Ohyb paprsků světla na lamelách clony, čím vyšší clonové číslo, tím je clona více přivřená a více paprsků se vlivem difrakce "ohne" a následně způsobí diskutovaný jev. Přímá souvislost s interferencí, to bychom se dostali až na vlnové délky. Tvar a počet hvězdiček je závislý na počtu lamel a tvaru (otvor není čistě kruhový) ...
Tak jestli jsem se vyjádřil nepřesně, tak se omlouvám [happy]

Rád bych tedy ještě k tématu, graficky je to vždy lepší ...

(Příspěvek byl editován uživatelem T478.4023.)
Středa, 31. ledna 2018 - 08:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2260
Registrován: 9-2006
T478.4023: Takhle je to lepší.[happy]
Neděle, 11. března 2018 - 18:39:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 3-2015
Tak moje zrcadlovka je pochroumaná Nikonek se mi natloukl bylo to před šocením u tratě přesněji vysoko nad tratí kde je z obou stran hluboký zářez za Zdicemi. Fotí dál i zaostřuje to je asi nejdůležitější.
Najednou jsem podklouznul a pustil jsem ho a už se nedal chytit okamžitě dolů a dopadl na tvrdé kamení blízko koleje tak sešup dolů pro něj a od té chvíle sice fotí dál ale zmizel hledáček v něm se žádné parametry neukazují a na velké displeji furt hlásí chyba měření expozice.
Zrcadlovka to zázrakem přežila fotí dál ale už mi neukazuje expozimetr to mě sere.
A než riskovat nějaký držkopád ke kolejím pořád je zdraví přednější.
Třeba se ještě vzpamatuje nevím jestli by to někdo opravil.
Tady jedna fotka už po pádu stál jsem na špatné straně slunce se otáčelo opačně a dostalo se to do stínu, jinak by to byla dobrá fotka z provozu.
A když by někdo měl podobný nepříjemný zážitek že mu velkej foták spadl a pochroumal se budu rád když dá vědět.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Neděle, 11. března 2018 - 20:56:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 3-2015
Koupím si nový přístroj tohle je na servis autorizovaný mě to odkazuje s vykřičníkem na něj. Měl jsem mít už dávno fotobrašnu a ne to předčasně vytahovat z batohu pak přijdu na takové místo a přijde malér možná se dal zachytit ted z s odstupem ale byl to prudký sráz potřeboval bych nějakého supermana.
Úterý, 13. března 2018 - 11:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 3-2015
Kdyby se aspoň D3200 zastavil při tom sesouvání dolů ještě na trávě ve vyšlapané spodní pěšince bylo by to ok a mnul bych si ruce takle to byl ale sešup rovnou do tvrdého ke kolejím a dopadl neštastně nárazem se vyklopil blesk a dostal tvrdý direkt ze kterého už se sám nevzpamatuje.
V pátek do foto Škoda tam to mají dobrý a tenhle si nechám jako záložní opravovat to nebudu sundám z něj akorát přišroubovanou patku ke stativu.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 23:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 3-2015
Zvou mě na foto kurz z megapixelu nebo spíš je to od nich dárek za objednaný přístroj k čemu je to dobrý ty ceny jsou fakt hustý u některých nabídek.. Spíš jako dárek bych si představoval právě tu brašnu.
Mě to připomíná něco jako když se pořádá někde seznamovací večírek a ty máš promluvit např s 5 různými ženskými a taky libové ceny za pouhej jeden večer.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pátek, 16. března 2018 - 16:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 3-2015
Tady ukázka hned uplně prvních fotek z nového D 3400.
Tohle fotí samo je lehký do ruky, trvala chvilinka než jsem se s ním seznámil opravdu to ovládání je podobný D 3200 tak už jsem věděl do čeho jdu. Mam i zároveň od nikonu stylovou brašničku takže od této chvíle jenom s ní když půjdu někam fotit. Vím že má možnost propojení přes bluetooth, to má čas, ale pro mě je důležitější dostat to do počítače i s USB připojením jsem si poradil ač nebyl žádný kabel v balíčku neva měl jsem tu i ten který ho pojal[wink]
Pátek, 16. března 2018 - 16:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7402
Registrován: 8-2012
se pořádá někde seznamovací večírek a ty máš promluvit např s 5 různými ženskými
No, neúspěch při tomhle asi bude ten hlavní problém, proč se tu z toho stala one-man-show "cesta do hlubin šotouškovy duše" [biggrin].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Honzinus
Sobota, 17. března 2018 - 22:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1133
Registrován: 8-2010
T_._H_.: [lol][lol][lol][ok]

Původně jsem myslel, že k tomu napíšu něco smysluplného, ale popravdě, nic mě nenapadlo..

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Neděle, 18. března 2018 - 10:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 3-2015
Moment já neabsolvoval žádný seznamovací večer nepamatuji se jen tuším jak to na takových akcí chodí a ty ženy si nikdy před tím třeba neviděl rozhovor z každou v 5 minutách, ale to už bych musel být fakt zoufalý abych tam šel. Dneska je to umění najít vhodný protějšek.
Dost jsme v sekci o fotografování nemá smysl se v tom babrat.
Mělo mě napadnout že nikdo tady asi není takový nešika aby mu třeba foto přístroj spadl do kolejí ze srázu, měl jsem si to nechat pro sebe zatnout zuby a překonat ten prvotní šok.
Ten foto kurz by měl být zdarma když je to dárek, ale těžko v dnešní době bude někdo někoho školit zdarma to je pravda.
Pondělí, 19. března 2018 - 13:24:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 8-2017
Dneska je to umění najít vhodný protějšek.


Po přečtení tohoto se asi i leccos vysvětluje. [uhoh] Nehledě na to, že potenciální ženskou odradí už katastrofální autorův pravopis...
Pružinskij
Pondělí, 19. března 2018 - 14:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2310
Registrován: 4-2015
Mělo mě napadnout že nikdo tady asi není takový nešika aby mu třeba foto přístroj spadl do kolejí ze srázu,
Nene, kdepak! Jen namátkou vzpomínám na jeden odvoz sanitkou, kdy ožralý šotouš vypadl z hytláku někde na předměstí Krakowa rovnou na pešunk a nohu měl vejpůl, druhej zase někde u Weselu couval, couval ... až přehlédnul drátovod, hodil tlamu i s džigitálem a okamžitě zlomená ruka, bezvědomí a odvoz na sál k operaci. Ty drobný příhody, třeba že jsem v Czuchlowě ujel na nasypaným bordelu a foťák letěl někam do šutrů, těch je nepočítaně. Ale fakt je, že většina - doufám - zvládala pravopis.
West code was broken.

Pondělí, 19. března 2018 - 14:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 3-2015
Za to se omlouvám já se nikdy nenaučil dobře psát na klávesnici to přiznávám nevím jak udělat n z háčkem nevím t z háčkem. A na nějaké čárky ve větách nebo napíšu špatně y proboha nejsem ve škole každý občas udělá chybu.
Víc už bych to nekomentoval jsem vůl a rozbil jsem si první zrcadlovku[sad].

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pondělí, 19. března 2018 - 15:31:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 3-2015
Fakt tady je lepší opravdu psát minimálně a pouze jednoduché věty a taky to tak udělám nechci tu být za hlupáka to fakt ne.
Jo kdybych byl takový jako když mi bylo 18 let, nekuřák a hlavně byl odhodlaný jít si za tím. Holky jsem poznával rád přímo ve vlaku téměř žádný mobily, málem jsem tam i lásku našel za jedinou cestu z Mariánek do Berouna. Vytipoval jsem si kupé v kterém byla dívčí skupinka a velice rád jsem si k nim po delší době přisedl. Žádné mobilní excesy jako dnes, holky se pěkně upravovaly v zrcátku, účes atd.
Bylo to krásný.
Ale to je pryč dnes jsem jiný a vím že se ženy moc už seznamovat nechtějí a hlavně jsou dost závislé na mobilu a to mě dost vadí.
Honzinus
Pondělí, 19. března 2018 - 16:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 8-2010
Jeníku H, kdy se odehrála ta příhoda v kupé? Že by 90. roky či dříve?

Doporučil bych jednu věc. Vybodnout se na vláčky a začít fotit právě ty holky. Pak to jede o 106. Vím o tom své. [proud]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Pondělí, 19. března 2018 - 17:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1789
Registrován: 3-2015
Kolem roku 2000 to jsem studoval. Máš pravdu pěkných fotek s holkami není nikdy dost.
Pondělí, 19. března 2018 - 19:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 3-2015
Pružinskij: No tohle jsem právě nechtěl nějakou újmu na zdraví a jelikož jsem byl omámený tím sluníčkem a trochu z té cesty tam zpocený neměl jsem už dost sil abych po tom přístroji který mi vypadl po škobrtnutí z ruky a valil se dolů na trat' skočil a chytil ho ještě před tím osudovým odrazem z trávy na trat'. Když jsem pak sešel dolů abych ho sebral za okamžik se přiřítil expres měl jsem štěstí.
Měl jsem mít popruh a nic by se nestalo velká chyba jsem do smrti poučený[sad]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Pondělí, 19. března 2018 - 19:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 3-2015
Ten následný vlak by ho zmasakroval ještě víc a už bych jen sbíral kusy uf zůstal hodně blízko kolejnice musel jsem tam okamžitě seběhnout.
Takto pouze odešel blesk a fotit šlo dál, ale oko už nevidělo v hledáčku žádné veličiny.
Nezkoušel jsem živý náhled aby se mi fotografovaná scéna objevila na displeji tam by si taky asi našel chybu měření expozice.
Honzinus
Pondělí, 19. března 2018 - 19:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 8-2010
Jeníku H, já ani tolik nemyslel fotky s holkama jako takové, ale spíš to, co často následuje potom. [wink]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Pondělí, 19. března 2018 - 19:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 3-2015
Honzinus: Myslím že vím co máš na mysli. Tak na to opatrně nejdřív si musím nějakou vytipovat, ale ne každá by to třeba pochopila a když by mě viděla že jí fotím mohla by mě napadnout.
Mě to nevadí at mě mlátí at mě bijou prostě to zkusit.
Pondělí, 19. března 2018 - 23:00:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 3-2015
Třeba se později odhodlám k opravě u Nikonu pokud to ještě půjde u 3200 a taky dát dohromady tu zdířku a odpadlý pogumovaný kryt.
Honzinus
Úterý, 20. března 2018 - 09:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 8-2010
Jeníku H, obávám se, že nevíš, co mám na mysli. No to už je jedno. [kladivo]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Úterý, 20. března 2018 - 18:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 3-2015
Mám ale příhodu která není zas tak stará přibližně rok.
Vyjel jsem si tehdy do Čerčan u Prahy známé to nádražíčko kde startuje trat' Posázavského Pacifiku, přijel jsem si vyfotit zamračenou 749 107 tehdy ještě se starým lakem samozřejmě.

Najednou mě tam oslovila nějaká holka poblíž vstupu do odbavovací haly spěchající na spoj směr Světlá nad Sázavou a tvrdila mi jestli bych jí nedal nějaké peníze že už jí nezbyly na jízdenku.

Samozřejmě jsem bez váhaní vytáhl z kapsy padesátku a dal jsem jí, ale v tom okamžiku jakou měla radost dokonce mě objala dodnes přemýšlím proč už tam ten motorák stál mohl jí ujet a něco už by se našlo.

Byla opravdu pěkná aspoň číslo kdyby mi dala škoda že nevím kdo to je a odkud je. Ani tu fotku jsem nestihl strašně pospíchala ale v hlavě jsem si honilo že pro ten přístroj sáhnu.

Tady aspoň jsem pochopil že opravdu nutně potřebovala ty prachy že to nebyla nějaká bezdomovkyně např.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Úterý, 20. března 2018 - 18:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6146
Registrován: 12-2011
[crazy]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Honzinus
Úterý, 20. března 2018 - 20:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 8-2010
Dneska to tu teda zase jede…. [lol]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Úterý, 20. března 2018 - 21:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 3-2015
A kdyby se objevila zase ta holka že chce peníze na vlak dal bych jí je znova klidně i víc.
Může se to stát komukoliv když není zrovna moc při penězích najednou zjistí že nemá tolik peněz na jízdenku.
Ted už k focení s novým přístrojem jsem spokojený však ty RŮZNÉ recenze a to že umí pěkné fotky i za zhoršených světelných podmínek sedí.
Tedy už mi nezbývá než se dál zdokonalovat dělat různé scény třeba v krajině až bude tepleji při různých kombinací casu, clony a isa a taky vyhledávat ty motivy pro kompozici. U fotografování to chce taky trochu víc přemýšlet a necvakat to bezmyšlenkovitě jako jsem to dělal dřív a vůbec se nepáral s nějakou kompozicí.
Děkuji Fotu v kostce s panem Ondřejem Neffem ten to opravdu dobře vysvětloval na Youtube a nějakou tu zahradu v Praze určitě vyzkouším[wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Jeník H...)
Středa, 21. března 2018 - 06:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2568
Registrován: 9-2003
Kdyby se Jeník_H. nejmenoval Jeník_H. ale Jeník_Š., ledaccos by to vysvětlovalo. No ale nakonec, Marcel se nemusí hlásit ke každému potomkovi.
NOBLE BRICKS
Bobo
Středa, 21. března 2018 - 19:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13977
Registrován: 5-2002
rychlodotaz: šroub ze stativu do fotáku je klasiká M6?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Středa, 21. března 2018 - 20:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2319
Registrován: 4-2009
Co máš za fotoaparát? Stativ s metrickým závitem, to bude trochu postarší kus, ne?
Němec_z_ova
Čtvrtek, 22. března 2018 - 17:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 4-2009
Bobo: Používají se závity 1/4" a 3/8" (viz foto)


(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Bobo
Neděle, 25. března 2018 - 12:18:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13984
Registrován: 5-2002
dík. 1/4" je M6 a kousek[proud]
ted eště gde to sehnat....
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Statistik
Neděle, 25. března 2018 - 12:47:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5915
Registrován: 6-2004
Prosimtě Bobo, přinejhorším se to dá vytočit na "soudruhu".
Němec_z_ova
Neděle, 25. března 2018 - 14:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3829
Registrován: 4-2009
Bobo: Google toho najde[wink], stačí zadat "stativový šroub" nebo "šroub 1/4" ". Předně bych zkusil nějaké fotopotřeby (šrouby budou asi dražší) nebo prodejnu spojovacího materiálu.

Ještě doplním, ten rozměr 3/8" se používá na stativech k upevnění hlavy a 1/4" pak pro upevnění fotoaparátu.
Pondělí, 26. března 2018 - 15:36:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 3-2015
Tady pár ukázek jak se fotí s D3400. Ted už vím že budu potřebovat na velmi vzdálené objekty teleobjektiv 55-300mm až zaberu peníze no a časem i kabelovou špoušt ke statickému nočnímu snímání.
Pohled na Beroun a na vzdálenou rozhlednu Lhotka z domova z balkonu a Zdický kostelík od nádraží.
Úterý, 27. března 2018 - 11:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 277
Registrován: 10-2007
Utrpení fotografovo...
http://neviditelnypes.lidovky.cz/z-druheho-kopce-klukovske-vzpomi nky-457-dyt-/p_spolecnost.aspx?c=A180318_204421_p_spolecnost_wag
Středa, 28. března 2018 - 13:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 3-2015
Ty zrcadlovky jsou dneska inteligentní rozpoznají když jsou špatné podmínky málo světla a jdu fotit jedoucí vlak stejně potřebuju krátký čas na zmrazení pohybu a s clonou je to při ISU 200 omezený ona mě prostě pod clonové číslo F 5.6 nepustí ani na F 5 tady nezbývá než zvyšovat hodnotu ISO na 400 v extrému 800, kdybych dal AUTO ISO tak věřím že mě zahrne do závratných výšin a budou tam pěkný zrna[sad]
Honzinus
Středa, 28. března 2018 - 14:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 8-2010
Jeníku H, já bych se zatím vybodl na nakupování dalších fotografických zařízení dokud si neosvojím základní dovednosti. Taky by to chtělo vědět třeba i něco o kompozici a editaci. A to alespoň základní postupy..[fotic]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Středa, 28. března 2018 - 14:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2265
Registrován: 9-2006
Jeník H..: Ty zrcadlovky jsou dneska inteligentní...
Často jsou "fotograficky" inteligentnější než jejich majitel (ka). V tvém případě to platí beze zbytku.

...ona mě prostě pod clonové číslo F 5.6 nepustí ani na F 5...
Proč tomu tak je, co myslíš?

...zvyšovat hodnotu ISO na 400 v extrému 800, kdybych dal AUTO ISO tak věřím že mě zahrne do závratných výšin a budou tam pěkný zrna.
Zkusil jsi to fotit na "extrém" ISO800?

Jinak se nenech rušit a pokračuj v líčení zkušeností.
Středa, 28. března 2018 - 14:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 8-2012
Rady typu "nejdřív se něco nauč a až pak nakupuj drahé vybavení" tady mistr Jeník dostává od různých lidí už nejméně 2 roky. Zjevně zcela zbytečně. A bohužel za tu dobu navíc dospěl zřejmě k iluzi, že už to focení jakž takž zvládá. Takže je to marný, je to marný, je to marný.[kladivo]
Středa, 28. března 2018 - 14:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 4-2009
Jeník_H..: Jen, jestli to trošku nepřeháníš. Myslím, že zrovna takové detaily, jakými je pár zrníček na fotce jsou lidé schopni skousnout...

Středa, 28. března 2018 - 16:21:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 3-2015
Mě se tam prostě ty zrna nelíbí proto se snažím dávat nízká ISA dle daných světelných podmínek.
Kompozice se dá procvičovat kdykoliv pokud mám víc času nefotím jen vlaky dělám i krajinu, fotím jen tak pro radost, nikdy nechci být nějakým profíkem mě postačí ovládat ty základy.

A tímto končím veškerou diskuzi v tomto vláknu mám nyní daleko příjemnější věci cítím že se možná blíží osudová láska[andel]
Středa, 28. března 2018 - 17:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 12-2006
Jeník H: cítím že se možná blíží osudová láska
Konečně se ti ozvala dívka z Čerčan?
Honzinus
Středa, 28. března 2018 - 21:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 8-2010
Kompozice - dělení na třetiny, zlatý řez. Ten výhled z okna? No teda, já mít takový pěkný výhled, tak jsem rád. Bohužel nemám, ale když vylezu do posledního patra našeho domu, není to úplně nejhorší.
Chci tím říct to, že vymetená obloha přes půlku fotky není opravdu zajímavá. [kladivo] To je docela základ.

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Neděle, 01. dubna 2018 - 23:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6167
Registrován: 12-2011
Hlavně to Jeníku nedávej na Želpáge, aby se ještě do tebe nepustil páně topič.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Honzinus
Pondělí, 02. dubna 2018 - 12:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 8-2010
Intelpetře, na Želpage to opravdu není tak dramatické. Když někdo přijde a požádá o radu, tak mu tamní zkušenější komunita zajisté ráda poradí. Pokud ovšem někdo zarputile tvrdí, že má úžasnou fotku, ovšem ve skutečnosti má barvy úplně mimo, pak může dojít k problému. Já to mám nastaveno přesně tak - pokud někdo chce v klidu poradit, rád poradím. Pokud ovšem někdo útočí a nadává, kašlu na něj.
Výše zmíněný zlý a neoblíbený cenzor umí velmi dobře poradit. Ale to většině jedinců zdejší ultra komunity asi ještě neseplo. [proud]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Špáňa
Pondělí, 02. dubna 2018 - 20:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4814
Registrován: 9-2007
Jeník_H..:
"tady nezbývá než zvyšovat hodnotu ISO na 400 v extrému 800, kdybych dal AUTO ISO tak věřím že mě zahrne do závratných výšin a budou tam pěkný zrna"
Není spíše myšleno ISO 12800 ? Protože ať se dívám jak se dívám na ISO samples Nikonu D3400, tak mi to do 3200 připadá naprosto v pohodě, nejspíš by ani 6400 u světlejší a zmenšené fotky nebylo k poznání, nicméně stejně příliš nerozumím tomu co chtěl autor vlastně sdělit...

Jinak Tě zdravím Honzinusi a ten výhled máš parádní. [ok]
Honzinus
Pondělí, 02. dubna 2018 - 21:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 8-2010
Špáňa: taky Tě zdravím a díky.[wink]

Tohle je Apple , ty vole! 

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Vareckaj
Sobota, 07. dubna 2018 - 20:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 3-2009
Kluci, první věc.. Z D5100 na 7200 nebo 7500? A jaký optimální objektiv? Focení MHD a zkusil bych asi časem i vláčky. [happy]
Sobota, 07. dubna 2018 - 22:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 92
Registrován: 8-2017
Tak přátelé, taky jsem se stal majitelem zrcadlovky. Stal se ze mě Canonýr. Ale nemám v úmyslu fotit jen železnici. Nicméně jednu vycházku do "přírody" jsem uskutečnil. Tak mi hned vyčtěte chyby, ať se poučím.