Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 30. 04. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 30. 04. 2018

dolů
   autor příspěvek
Mladějov
Neděle, 22. dubna 2018 - 12:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12358
Registrován: 3-2007
Samozřejmě jsou potřeba OBA přístupy - tedy psychologie I represe.
S Bobikem souhlas. Jestli by nebyla jednodušší stoletá metoda jeden cajt v křoví a druhý s vysílačkou o 200 m dál inkasoval, než miliony do sofistikované techniky a dál nic.
Neděle, 22. dubna 2018 - 13:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11846
Registrován: 5-2004
No to samozrejme ze idealni "poucnej" flastr je "hned na miste" nebo behem par dni. To se tyka i ty rychlosti a cehokoli dalsiho (pokud se teda vubec neco dalsiho v podobe prasaren jeste resi). Za pul roku je to k hovnu asi jak machat cumak steneti pul roku pote co spacha louzi...
Neděle, 22. dubna 2018 - 15:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2017
Stoletá metoda "policajt v křoví" očividně nefunguje, když se nepřístojnosti dějou i po sto letech. Pro její snadnou pochopitelnost a zneužitelnost ("sběr aut") ji přitom vedle policajtů adorují hlavně "řidiči"-teoretici.
Neděle, 22. dubna 2018 - 18:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 11-2009
Bobik: s dnešními technologiemi by to mohl dělat celé automat, strojové rozpoznávání poznávacích značek je dávno zvládnuté. Muselo by to být ale rychlé a důsledné, aby každý věděl že nikdy neunikne.
Neděle, 22. dubna 2018 - 19:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 10-2007
Řešíte rozhledové poměry. Ale tady bylo PZZ v činnosti. A ta světla snad jsou viditelná dobře. [andel] Nebo si řidič přivede právníka a ten ho bude hájit tim, že řidič byl "zmaten" silničním označením a proto udelal chybu ?[andel]

Pokud je vše v pořádku ze strany správce infrastruktury a ostarních stran, tak řidiči právník nemůže pomoc. Jenomže ono se často zjistí, že to tak úplně není. Viz případ Weiss.

A lepsi nez sbirat ridicaky bez kteryho stejne jezdi kdejaka fetka s iks zakazama by byl sber aut. Odstavit na pulrok na odtahovy parkoviste a vyzvednout az po zaplaceni parkovnyho 100 kc/den jako bunus k pokute. Hned by svetla "byly videt".

Bobik: s dnešními technologiemi by to mohl dělat celé automat, strojové rozpoznávání poznávacích značek je dávno zvládnuté. Muselo by to být ale rychlé a důsledné, aby každý věděl že nikdy neunikne

Pánové...bude podobně přísně a rychle trestán správce infrastruktury za své chyby nebo se dozvíme, že "není k dispozici 20 lidí" nebo "všechny smlouvy máme v šestnácti šanonech a pro vyčíslení bychom museli přijmout další čtyři lidi"?
djst
Neděle, 22. dubna 2018 - 20:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 789
Registrován: 8-2014
Paul2no:
"Bobik: s dnešními technologiemi by to mohl dělat celé automat, strojové rozpoznávání poznávacích značek je dávno zvládnuté. Muselo by to být ale rychlé a důsledné, aby každý věděl že nikdy neunikne."

S tím bych byl hodně opatrný. Takový automat má totiž z podstaty binární myšlení. Zná pouze stavy výstraha - není výstraha. Už ho ale nezajímá zda není náhodou PZZ v poruše nebo zda nestojí v přibližováku porouchaný vlak a zaměstnanec dráhy nedovoluje řidičům přejezd přejet.
Snad uznáte, že to prostě černobílé není, a to, že řidič přejede přejezd v trvalé výstraze, když má dostatečný rozhled, není nebezpečnější než přejetí přejezdu při neaktivní výstraze.

Zrovna dneska jsem stál před SSZ z vedlejší silnice. Jeden jediný pruh před křižovatkou pro odbočení vlevo i vpravo. Čidlo mě zaregistrovalo, ale rozsvítila se jen doplňková šipka pro odbočení vpravo. Čekal jsem několik cyklů - asi 5 minut. SSZ vždy zastavilo všechny kolizní směry i pro odbočení doleva, ale vždy se rozsvítila pouze doplňková šipka doprava. Za mnou už stálo několik aut, co blikala doprava. Tak jsem to tam se zvýšenou opatrností řízl. A teď mě suďte... (pro rejpaly: doprava jsem fakt odbočovat nehodlal, protože díky SSZ na každé další křižovatce a důmyslnému systému jednosměrek v okolních ulicích pak není možno se docela dlouho otočit).
Kdyby tam byl automat, už mám pokutu.
Kdyby tam byl policajt, tak mu oznámím poruchu SSZ a požádám o řešení situace.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Neděle, 22. dubna 2018 - 20:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4235
Registrován: 4-2003
Výpravčíxy:
"A když vám takový "zmatený" řidič porazí treba vaše dítě, tak s tim právníkem taky budete souhlasit ?"
Až někdo takový srazí tvé dítě - jedno z nejotřepanějších a současně nejhloupějších klišé. Dokážete vysvětlit, jak se to, čí je případné sražené dítě, odráží na faktu, že se pachatel/přestupce může hájit, jak uzná za vhodné a že advokát ctí vůli klienta? Krom toho, vyjadřování souhlasu nikde nevidím, to je pouze váš konstrukt.

--- --- ---
Petr_vlček:
"A lepsi nez sbirat ridicaky bez kteryho stejne jezdi kdejaka fetka s iks zakazama by byl sber aut. Odstavit na pulrok na odtahovy parkoviste a vyzvednout az po zaplaceni parkovnyho 100 kc/den jako bunus k pokute. Hned by svetla "byly videt"."
A já jsem pro! A budu se těšit, jak budou tito žadatelé drakonických trestů kvičet, až seberou auto jim, protože "pirátem silnic" se člověk může stát, aniž se naděje, včetně těchto "slušných řidičů".
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 22. dubna 2018 - 20:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 10-2007
A já jsem pro! A budu se těšit, jak budou tito žadatelé drakonických trestů kvičet, až seberou auto jim, protože "pirátem silnic" se člověk může stát, aniž se naděje, včetně těchto "slušných řidičů".
Ono to někdy funguje velmi pěkně...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1853258-policejni-prezide nt-tuhy-ve-sluzebnim-aute-prekrocil-rychlost-chytli-jej-podrizeni

https://zpravy.idnes.cz/jak-jezdi-policejni-sef-do-prace-190-km-h -d8u-/domaci.aspx?c=A060719_211257_domaci_zra
Neděle, 22. dubna 2018 - 20:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4767
Registrován: 7-2011
Paul2no:
"s dnešními technologiemi by to mohl dělat celé automat..."
Technologie to zvládají už dlouho, ale bohužel, pořád je to závislé na onom lidském faktoru. Však si vezmi, kolik je dneska všude kamer, radarů a vůbec a nějak to pořád nefunguje - někde třeba jedeš rychleji než máš, vyfotí tě radar a líbesbríf od policajtů ti stejně přijde až bůhvíkdy.
Martyss:
"...bude podobně přísně a rychle trestán správce infrastruktury za své chyby..."
Ale notak, kde žiješ? [proud] Už si snad někdy v poslední době zaregistroval, že by vina padla na správce infrastruktury? Já teda ne, vždy je snaha hodit to na nějakého z účastníků. Takže vznikne pinkaná, kde se rozhoduje o tom, kterýmu chudákovi zůstane černej petr. Bez ohledu na to, jak moc ne/logický to nakonec je, vždy se najde nějaká právní norma, podle který se z toho správce vyvlíkne. Opravdu vyjímečně a jednou za uherskej rok se stává zázrak, že se z toho správce nevykroutí.
djst:
"...S tím bych byl hodně opatrný. Takový automat má totiž z podstaty binární myšlení. Zná pouze stavy výstraha - není výstraha. Už ho ale nezajímá zda není náhodou..."
To ale ten automat zajímat nemusí. Od toho je v procesu lidský faktor, aby vyhodnotil ne/oprávněnost. Což ovšem znamená nutnost funkčnosti státní správy a provázaných institucí, čili aby nějakej Ferda od SŽDC dal info jinýmu Ferdovi od PČR, že tohle a tohle a ten jinej Ferda zajistil, že se informace dostane k Bedřichovi, kterej ty záznamy vyhodnocuje a na jejich základě obesílá případný provinilce.
A právě tohle, ta funkčnost, je bohužel těžký sci-fi. Proto se stále nedaří a dařit nebude ani se sebelepší technikou.
Neděle, 22. dubna 2018 - 20:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4768
Registrován: 7-2011
Doktor:
"...protože "pirátem silnic" se člověk může stát, aniž se naděje, včetně těchto "slušných řidičů"."
Bohužel, moje zkušenost hovoří o tom, že největší piráti silnic jsou právě ti rádoby "slušní". [uhoh]
Neděle, 22. dubna 2018 - 21:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 10-2007
Takže vznikne pinkaná, kde se rozhoduje o tom, kterýmu chudákovi zůstane černej petr. Bez ohledu na to, jak moc ne/logický to nakonec je, vždy se najde nějaká právní norma, podle který se z toho správce vyvlíkne. Opravdu vyjímečně a jednou za uherskej rok se stává zázrak, že se z toho správce nevykroutí.
Tak ona hlavně žádná norma, která by dávala odpovědnost správci infrastruktury za bezpečnost provozu na silničních komunikacích, neexistuje. Stačí jim, když dodrží normy, které buď vytvářeli přímo oni nebo se na nich podíleli. Je pak logické, že nemohou nic porušit, když si to udělali tak, aby jim to vyhovovalo.
Neděle, 22. dubna 2018 - 21:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4771
Registrován: 7-2011
Ale existuje. Třeba když bude na nově položeným koberci nečekaná díra, nijak neoznačená a ty si v ní vylomíš kolo, jde to za správcem komunikace. A z tohodle se třeba odkazem na oblíbené ...stavu a podmínkám na PK... nijak nevykroutí. Nebo třeba, když někdo ukradne značku Dej přednost v jízdě, z ostatního značení nebude patrné, kde je hlavní a ty, v domnění, že máš přednost zprava to na tu hlavní pošleš a s někým se tam potkáš.
Neděle, 22. dubna 2018 - 22:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 2-2010
Vážení, dovolím si přispět do diskuse k přejezdům mým pohledem ze strany řidičky.
Ujišťuji Vás, že s neklidnějším pocitem přejíždím přejezd opatřený pouze výstražnými kříži, kde je (má být) rozhledový trojúhelník, který mi umožňuje bezpečně se přesvědčit, že se k přejezdu neblíží vlak.
Hodně blbý pocit už mám, přejíždím-li přejezd opatřený PZS, PZZ (který není ve výstraze). Předpisy mi při tom ukládají povinnost přesvědčit se před každým přejezdem, zda se k němu neblíží vlak-což smím jen pohledem a sluchem (a ani blikací bílá pozitivka mě této povinnosti nezbavuje). Vzhledem ke skutečnosti, že přejezdy opatřené PZS, PZZ mají mnohem ostřejší úhel rozhledových poměrů, nemám u nich nikdy dostatečný rozhled, který by mně dával pro pocit jistoty, že se k přejezdu neblíží vlak a že mohu přejezd přejet bezpečně. Takže v podstatě z mého úhlu pohledu riskuji vždy, že to snad vyjde a ocitnu se za přejezdem zdravá a živá.
Teď jistě budete argumentovat, že pokud je přejezd v poruše, má SŽDC nemalé povinnosti vůči zajištění mé bezpečnosti (rychlost 10+houkání, čímž jsou dostatečně splněny rozhledové poměry řidiče). Může se stát, že porucha PZS, PZZ vznikne po odjezdu vlaku. SŽDC nestihne zpravit strojvedoucího vlaku blížícího se k přejezdu o poruše a o snížené rychlosti. Vlak pojede k přejezdu nesníženou rychlostí, pro kterou mi rozhledový trojúhelník nestačí. To, že se následně chyba na straně SŽDC prokáže, mi však po střetu s vlakem bude prd platné, když mně škoda vznikne, nebo mě rovnou odvezou z místa nehody havrani v rakvi. Nechápu, proč aspoň ta bílá blikající pozitivka nenahrazuje jistotu, že se k přejezdu neblíží vlak. Na co tam je a pro koho žere zbytečně energii, když se řidič nemůže/nesmí se na její svícení spolehnout?
Neděle, 22. dubna 2018 - 22:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 10-2007
Ale existuje. Třeba když bude na nově položeným koberci nečekaná díra, nijak neoznačená a ty si v ní vylomíš kolo, jde to za správcem komunikace. A z tohodle se třeba odkazem na oblíbené ...stavu a podmínkám na PK... nijak nevykroutí.
Tato situace velice hypotetická v případě nové silnice. Většinou se vychází z toho, že je levnější zaplatit než danou silnici opravit, protože je to velice ojedinělý jev.

Spíše si zkusme představit, že vjede do takové díry a následně s střetnete s protijedoucím vozidlem. Sám se můžete podívat, že to nefunguje. Viz případ Weiss. Zde vidíte, že správce komunikace není odpovědný za vědomé vytvoření nebezpečné situace. Pokud si to dáte do kontextu se známým případem vybržďovače, který vytvořil nebezpečnou situaci s umítím dítěte a byl odsouzen, tak budete minimálně zmaten.

Nebo třeba, když někdo ukradne značku Dej přednost v jízdě, z ostatního značení nebude patrné, kde je hlavní a ty, v domnění, že máš přednost zprava to na tu hlavní pošleš a s někým se tam potkáš.
Za tohle rozhodně nebude správce popotahován, pokud tedy neignoroval nahlášení.
Neděle, 22. dubna 2018 - 22:26:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 10-2007
To, že se následně chyba na straně SŽDC prokáže, mi však po střetu s vlakem bude prd platné, když mně škoda vznikne, nebo mě rovnou odvezou z místa nehody havrani v rakvi.
Paní kolegyně, pletete se. V jejich mentalitě jste udělal chybu vy, protože srážkou jste prokázala, že jste se nepřevědčila, zda můžete přejezd bezpečně přejet. Velice hezky jste popsala, jak alibismus v tomto místě funguje - Takže v podstatě z mého úhlu pohledu riskuji vždy, že to snad vyjde a ocitnu se za přejezdem zdravá a živá. , protože vás nikdo nenutí ten přejezd přejíždět.
Neděle, 22. dubna 2018 - 22:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4777
Registrován: 7-2011
Haan:
"Na co tam je a pro koho žere zbytečně energii, když se řidič nemůže/nesmí se na její svícení spolehnout?"
No, na dvě věci. Tu první, hnědou a mazlavou můžeme vynechat [proud] a tou duhou je, aby se kozy nažraly a vlk zůstal celej. Jedinej rozdíl je totiž v tom, že když svítí bílá, můžeš 50m před přejezdem a přes něj jet (max.) 50km/h, místo jinak povolených (max.) 30km/h - zkrátka drobet alibismus - aby šoféři tolik nedržkovali, že se musí plížit a aby "dráha" pokud možno nenesla odpovědnost (a náklady na lepší zabezpečení).
Že lidi neznaj (pořádně) zákony a berou to "zjednodušeně" bliká červená = pojede vlak, bliká bílá = můžu jet, nebliká nic = asi je to rozbitý, je věc jiná.
Osobně znám přejezdy, přes který klidně pojedu pade (bo je tam dobře vidět na obě strany) a přejezdy, kde bych pade nejel, ani kdyby tam bylo deset bílejch.
Martyss:
" Tato situace velice hypotetická..."
Však nejsme vepři. [proud] Básník tím chtěl akorát říci, že byť je těch případů kdy to odskákal správce, naprosto nepatrně, tak přesto existují. [happy]
Neděle, 22. dubna 2018 - 23:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 2-2010
Martyss:
"V jejich mentalitě jste udělal chybu vy, protože srážkou jste prokázala, že jste se nepřevědčila, zda můžete přejezd bezpečně přejet."
[nene] Myslím, že pokud bych ten střet přežila, tak by se SŽDC nedoplatila mé újmy. Podle rozhledového trojúhelníku spočítaného pro rychlost 10 nevidím žádný vlak a ani houkat ho neslyším. Takže na přejezd vjedu, protože si počínám "zvlášť opatrně a před vjetím na přejezd jsem se přesvědčila, že mohu přejezd bezpečně přejet"-tedy jako řidič splním všechny regule zákona. A přesto do mě následně práskne o poruše nezpravený nehoukající a jedoucí nesníženou rychlostí vlak. Z toho bych se vyvlíkla, pokud bych to přežila. Ale právě v tom tkví mé obavy a pocit nejistoty před každým přejetím přejezdu s PZS, PZZ, o kterém píši. Protože když to nepřežiju, nebo se nadosmrti zmrzačím, tak je mi v takovém případě úplně k ničemu 100% vina SŽDC.
Neděle, 22. dubna 2018 - 23:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 10-2007
Myslím, že pokud bych ten střet přežila, tak by se SŽDC nedoplatila mé újmy. Podle rozhledového trojúhelníku spočítaného pro rychlost 10 nevidím žádný vlak a ani houkat ho neslyším. Takže na přejezd vjedu, protože si počínám "zvlášť opatrně a před vjetím na přejezd jsem se přesvědčila, že mohu přejezd bezpečně přejet"-tedy jako řidič splním všechny regule zákona. A přesto do mě následně práskne o poruše nezpravený nehoukající a jedoucí nesníženou rychlostí vlak. Z toho bych se vyvlíkla, pokud bych to přežila. Ale právě v tom tkví mé obavy a pocit nejistoty před každým přejetím přejezdu s PZS, PZZ, o kterém píši. Protože když to nepřežiju, nebo se nadosmrti zmrzačím, tak je mi v takovém případě úplně k ničemu 100% vina SŽDC.

Moc bych si přál, aby to takto fungovalo, ale obávám se, že vás uvaří na tom "přesvědčení se". Druhou klíčovou věcí je, že zde nemáme precedentní právo, čili soud může ve stejných případech rozhodnou úplně odlišně. Zde máte dvě příklady. Jednou bezpečnou vzdálenost dodržovat musíte a v druhé případě ne.

https://www.novinky.cz/domaci/213004-s-potkavacimi-svetly-je-nebe zpecna-rychlost-na-dalnici-uz-60-km-hod.html
https://www.novinky.cz/krimi/455038-po-vybrzdeni-zemrel-osmimesic ni-kojenec-ridic-dostal-devet-let.html
Pondělí, 23. dubna 2018 - 06:38:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 9-2003
Výpravčíxy: Odpověděl Vám v plném rozsahu za mne doktor. A já Vám položím protiotázku: Až Vy někomu z nepozornosti nebo zmatení smyslů (stát se to může KAŽDÉMU) přejedete dítě, bude se vám líbit, když budete rovnou zlynčován bez nároku na obhajobu?
NOBLE BRICKS
Pondělí, 23. dubna 2018 - 07:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11848
Registrován: 5-2004
Stat se muze ledacos. Naprosta versina ran na prejezdech je ale pri blikajici cervene coz obnasi "prehlidnout" nejprve TRI dopravni znacky a jako bonus jeste ty svetla. Coz je nebo by melo byt o fous slozitejsi nez jednu dejprednost nebo prechod.

A tam kde dojde k rane jen u krize je ve vetsine videt pul kilaku takze opet TRI znacky a vlak nutno "nevidet".

U pozitivky mi vadi ze klidne blika kryta pouze navestidlem s tim ze ho vlak neprojede. A pak to ze nekdejsi " bile neoslnujici svetlo" je u novejch prejezdu nahrazeno v noci oslnujicim. K nekterymu prejezdu se blizit je potme lahudka neb ten sajnomet je ve vysi oci na rozdil od svetel protijedoucich aut.
Pondělí, 23. dubna 2018 - 08:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6592
Registrován: 8-2007

U pozitivky mi vadi ze klidne blika kryta pouze navestidlem s tim ze ho vlak neprojede.


To samé platí i pro přejezdy se závorami.[kladivo]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 08:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8113
Registrován: 4-2003
Stoletá metoda "policajt v křoví" očividně nefunguje, když se nepřístojnosti dějou i po sto letech. Pro její snadnou pochopitelnost a zneužitelnost ("sběr aut") ji přitom vedle policajtů adorují hlavně "řidiči"-teoretici.

Asi tak....
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. dubna 2018 - 08:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11850
Registrován: 5-2004
"Stoletá metoda "policajt v křoví" očividně nefunguje"

Jak může fungovat když v tom křoví už dávno žádnej policajt není?
Pondělí, 23. dubna 2018 - 08:53:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8115
Registrován: 4-2003
Petr_vlček: Naprosta versina ran na prejezdech je ale pri blikajici cervene coz obnasi "prehlidnout" nejprve TRI dopravni znacky a jako bonus jeste ty

Auta neřídí roboti, ale lidi a proto právě dochází k nehodám. Protože ti lidi myslí na 10 jinech věcí a jsou rozplováni lesy dopravních značek, reklamních poutačů a jinýho vizuálního smogu.

PS: Toho šoféra, co vjel loni v létě u Lochovic s Touranem pod vlak a zařval pod ním znala moje žena, šlo o klidnýho inteligentního chlapa, pohledu emoční a sociální iq nadprůměr. Rozhodně nezapadal do zdejších představ a pirátech silnic ani o takovýc těch napůl retarovaných strejcích jedoucích v obligátním nátělníku pro svých 120 piv do Lidlu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. dubna 2018 - 10:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16347
Registrován: 5-2002
Ziki: pro "velké" stáří v tuzemsku většina z nich zrušena.
Mnoho z těch "zrušených" mašin bylo ve skutečnosti předěláno na něco modernějšího. To, že v tom nechrochtá třistadesítkovej motor, je z tohoto pohledu zanedbatelnej detail...

Vxy: A když vám takový "zmatený" řidič porazí treba vaše dítě, tak s tim právníkem taky budete souhlasit ?
A co když nebyl řidič zmatený, ale dítě nepozorné...?
Tohle teď zrovna řeší naše známá - jela k přechodu, poblíž kterého stáli dva kluci, kteří naprosto nejevili úmysl přecházet, ale pak se najednou rozběhli a hupli jí tam. Ubrzdila to čumákem 30 cm na zebře a jednoho z těch kluků porazila.
Chvíli se to vyvíjelo rozumně, ale pak nejspíš začali rodiče kluka resp. jimi najatí právníci "pracovat" a začaly se dít věci (IMHO je to ta největší debilita, co mohli rodičové pro svého potomak udělat)...

Mss: Viz případ Weiss.
Kurňa, to jméno už od Tebe čtu po tolikátý, že se nemůžu ubránit dojmu, že je největší problém v tom, že Petr Weiss je známý sexuolog, kdežto Márty Strejc neznámý chemik...
Lexa_karel
Pondělí, 23. dubna 2018 - 10:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 12-2009
Tak se nám pan generální ředitel zeměkoule zase rozjíždí. Ještě zapomněl dodat jeho omluvenku, že řidič pospíchal do školky, ...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 10:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16348
Registrován: 5-2002
RŠ: jsou rozptylováni lesy dopravních značek, reklamních poutačů a jinýho vizuálního smogu
Vždycky, když jedu přes křižovatku na Proseku a vidím tam ten pohyblivej reklamní poutač, tak mám jen velmi těžko ovladatelnou chuť podrobit toho debila, co to povolil, velmi nepříjemnejm procedurám.
Mám za to, že takovej jedinec musí bejt buď hodně blbej, hodně podplacenej nebo hodně ve střetu zájmu, aby to povolil, a hrozně lituju toho, že pranýře byly zrušeny...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 10:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11853
Registrován: 5-2004
"šlo o klidnýho inteligentního chlapa, pohledu emoční a sociální iq nadprůměr. Rozhodně nezapadal do zdejších představ a pirátech silnic ani o takovýc těch napůl retarovaných strejcích jedoucích v obligátním nátělníku pro svých 120 piv do Lidlu"

Nevím kdo tady má takový představy, já je tu nečet. Ani jsem nikdy nepsal že by to nutně musel bejt pirát silnic. No a pokud ho v Lochovicích před přejezdem rozptýlily čtyři blikající bilbordy (nebo horkovzdušnej balon, hejno vran či pod hájem dvě srnky...) tak že si nevšim čtyř značek za sebou jdoucích tak buď tak inteligentní nebyl nebo spáchal sebevraždu. Inteligentní znamená i to že se věnuje řízení a ne "co kde lítá", v místech záludných jako jsou nepřehledný zatáčky, křižovatky a přejezdy zejména. Obzvlášť pokud jede někde kde to nezná. No a pokud to tam zná tak snad ví že tam je přejezd notabene už s pár křížkama....
Pondělí, 23. dubna 2018 - 10:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5496
Registrován: 9-2011
djst: Takový automat má totiž z podstaty binární myšlení. Zná pouze stavy výstraha - není výstraha.
Pardon, když si votevřete Káčko, tak se vám zobrazí bílá stránka a na ní velká černá "1" nebo "0"?
Já jen, že i binární myšlení může v konečným důsledku znamenat třeba 16M barev, jinými slovy, do toho "automatu" můžu zatáhnout informaci o poruše (a to buď technicky - když přijde oranžový mužík, tak někam strčí klíč a ten automat to pozná, anebo organizačně - SŽDC laskavě informuje místně příslušnej ouřad, že v době od XX.Y ab:cd hodin do YZ.Q ef:gh hodin byl přejezd P-xyzž fporuše)
Pondělí, 23. dubna 2018 - 11:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1683
Registrován: 6-2016
"šlo o klidnýho inteligentního chlapa" - ani na okamžik nepochybuju o tomto tvrzení. Jen bych se zeptal. Co jeho mobil??? Neměl NÁHODOU nějaký důležitý hovor? Nebo potřebu napsat SMS?

Jen se ptám. Ale na základě DLOUHOLETÉHO pozorování řidičstva ve Středočeském kraji...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 12:20:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8116
Registrován: 4-2003
Lexa Karel: Tak se nám pan generální ředitel zeměkoule zase rozjíždí.

Tak hlavně se rozjíždí potřeba se do někoho poránu navézt.[crazy]

Inteligentní znamená i to že se věnuje řízení a ne "co kde lítá",

Já jsem u toho nebyl a nevím co dělal. Použil jsem to jako ilustraci toho, že pod vlak může vject kdokoliv.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. dubna 2018 - 12:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11857
Registrován: 5-2004
"Použil jsem to jako ilustraci toho, že pod vlak může vject kdokoliv"

Kdokoliv ne. Strejda jezdil asi 30 let, táta podobně a ani jeden neměl potřebu vjet pod vlak. Já tu už taky pár desítek let jsem a pod vlak jsem nevjížděl ani autem ani na kole. Mch kdybych nemyslel na kole za blbečky za volantem tak už tu několikrát nejsem...

Ovšem ani jeden za jízdy netelefénoval, nežvanila mu tam navigace kraviny typu "otočte se", nečuměl do atlasu hub, nepsal/nečet SMS. Strejc ani táta neladili autorádium neb ho neměli, já ho sic mám léta ale ladím jen když to jde... Když už jedu nějakým průserovým místem tak prostě bude chvíli chrchlat. No a když nutně potřebuju vyřídit telefénický hovor tak zastavím. Od toho má auto brzdy...

A ne že bych nějak "žral předpisy", už jsem jich za dost dlouhej život porušil nepočítaně. Včetně podlezení šraňků s kolem. Ovšem jen tehdy kdy jsem si byl jist že nebudu sloven... Viz přejezd u Tample kde dokud byl ovládán paní Klikotočovou ze zastávky v Tampli tak trvalo asi 8 minut po průjezdu vlaku směr Paka než byly šraňky zvednuty než dorazila ze Starý Packy odhláška...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 12:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8157
Registrován: 5-2007
Haan:
Predpisy vodičovi kážu v §28 presvedčiť sa hlavne o tom zda může železniční přejezd bezpečně přejet. To môže súvisieť napr. s tým, že na alebo za priecestím nie je žiadna prekážka, priecestie je v stave, ktoré dovoľuje prejazd daným vozidlom, atď. Ale je to predpis obecný, explicitný príkaz na hľadanie vlaku v tom paragrafe nie je.

Vlak rieši explicitne až §29, ktorý zakazuje vodičovi vojsť na priecestie o.i. v odst. 1, písmeno d) je-li již vidět nebo slyšet přijíždějící vlak nebo jiné drážní vozidlo nebo je-li slyšet jeho houkání nebo pískání; toto neplatí, svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení Je teda zrejmé, že obecné pravidlo z §28 sa nemôže dotýkať situácie explicitne riešenej §29 odst.1 písmeno d) Takže pri blikajúcom bielom svetle povinnosť hľadať vlak fakt nemáte. Druhá vec je samozrejme to, že v okamihu, keď vás ten vlak zlisuje, je fakt, že ste chybu neurobila Vy, celkom podružná záležitosť. No a tretia vec je, že situáciu, kedy sa vlak dostane na priecestie v okamihu keď bliká biele svetlo, si ani ja neviem príliš predstaviť okrem nejakých fakt nepravdepodobných extrabuřtov na hranici so zásahom vyššej moci typu úplná strata šuntovej citlivosti koľajového obvodu v približováku aspoň v tretine dĺžky, nedetekovaný odpad senzoru počítača náprav od koľajnice, alebo niečo ešte úplne iné, doteraz úplne nepredstaviteľné ani v hlavách zabezpečovákov.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pondělí, 23. dubna 2018 - 13:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8119
Registrován: 4-2003
Kdokoliv ne. Strejda jezdil asi 30 let, táta podobně a ani jeden neměl potřebu vjet pod vlak.

Já znám 3 lidi co zemřeli po vlakem a zemřeli proto, protože v kratičkým okamžuju udělali blbý rozhodnutí a nastalo něco, co odpoutalo jejich pozornost. A nebolo to žádný autorádio ani telefon, ale v jenom případě pes a v druhým případě předchozí hádka s manžekou a nachlazení. V tom třetím nevím.

To se může stát každýmu, mě nevyjímaje. Já jsem ochoten si to na rozdíl od jiných a neomylných přiznat.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. dubna 2018 - 13:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 1-2013
-jestli už je zde volno, tak aktuel Jince vlak x auto, vlak údajně vykolejen a hasiči vyprošťují...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 14:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 3-2006
P552 Střet vlaku Os 7908 s automobilem a následné vykolejení mezi stanicemi Lochovice a Jince.
Probíhá zásah složek integrovaného záchranného systému.
Termín obnovení provozu bude aktualizován dle vývoje vyšetřování mimořádné události.
Auto prý hoří.Na místě i vrtulník.[sad]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 14:04:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 9-2003
Já jsem do té odpovědi Výpravčímuxy chtěl jesště napsat, že "stát se to může každýmu a kdo tvrdí, že jemu ne, je blb" ale pak jsem se rohodl, že není potřeba to explicitně vykládat. A hele, Wilczek cichej umowy ponadczasowe piękno se přihlásil sám.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 23. dubna 2018 - 14:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2639
Registrován: 3-2006
MU Jince
Pondělí, 23. dubna 2018 - 15:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Tam to dost dobře znám a tipuji, že borec jel seshora "sportovním stylem"...

https://mapy.cz/letecka?x=13.9830762&y=49.7936929&z=18&l=0
Pondělí, 23. dubna 2018 - 15:32:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16354
Registrován: 5-2002
Vlčoun: Já tu už taky pár desítek let jsem a pod vlak jsem nevjížděl ani autem ani na kole.
Já taky nemám potřebu vjíždět do křižovatky na červenou, přesto se mi to povedlo. Seděl jsem tak blbě, že se mi dolní semafor skrejval za zrcátkem, takže jsem viděl jen červenej rozptyl na tečkách, co jsou na skle v okolí zrcátka.
Když vedle mě zastavila tramvaj, tak zeleně svítící panel informáku udělal silnější rozptyl, ve kterým ta červená zanikla. Současně se naproti rozjelo auto na zelenou šipku doprava, tak mě to zmátlo a rozjel jsem se.
Naštěstí mě nikdo nesestřelil, ale stalo se.

Mch kdybych nemyslel na kole za blbečky za volantem tak už tu několikrát nejsem
To já taky, ale na druhou stranu kdybych občas nemyslel za blbečky za řidítkama, tak jich tu už pár taky není. Čili vypovídací hodnota veskrze nulová.

Asdf: Predpisy vodičovi kážu v §28 presvedčiť sa hlavne o tom zda může železniční přejezd bezpečně přejet. To môže súvisieť napr. s tým, že na alebo za priecestím nie je žiadna prekážka, priecestie je v stave, ktoré dovoľuje prejazd daným vozidlom, atď.
Přesně tak.
Protože jen v takovém případě platí předpoklad, na kterém je postaven výpočet vyklizovací doby a se kterým stojí a padá celá problematika PZZ...

Takže pri blikajúcom bielom svetle povinnosť hľadať vlak fakt nemáte.
Opět souhlas. Pozitivka říká, že v danou chvíli nemám řešit vlak. Nic víc.
Není tedy v jejích silách srovnat zatáčku za přejezdem, abych se v ní nezašprajcoval s kamiónem (Chrást/P), ani nezmírní lom sklonu vozivky, abych nezůstal viset zadkem autobusu (Luka/J), ani neposype náledí, aby mi to neklouzalo (Dluhonice)...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 15:38:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 3-2006
honzaklonfar:
"Mořepetr: Tam to dost dobře znám a tipuji, že borec jel seshora "sportovním stylem"...

https://mapy.cz/letecka?x=13.9830762&y=49.7936929&z=18&l=0"

Tohle je ale na druhém přejezdu směrem k Rejkovicím. odkaz
Pondělí, 23. dubna 2018 - 17:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1689
Registrován: 6-2016
Mořepetr:
Pisálek ale napsal:"V ulici Pod Plešivcem"...
Pondělí, 23. dubna 2018 - 17:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2013
jestli to nebude tím, že ulice je Pod Plešivcem a ne Plešivecká kterou jezdíte.....
Pondělí, 23. dubna 2018 - 17:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 3-2006
honzaklonfar:
"Mořepetr:
Pisálek ale napsal:"V ulici Pod Plešivcem"..."
To je správně je to ta ulice u chat a chalup co má/měl chalupu Neckář.

Ta od Běštína je Plešivecká ulice.
Pondělí, 23. dubna 2018 - 17:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Ale tu jsem na mapy.cz jaxi nenašel... Správný název by měl podle mě být "v lokalitě Pod Plešivcem"
Pondělí, 23. dubna 2018 - 17:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 3-2006
Tak to je snad poprvé co má Google přesnější mapu. [wink]
https://www.google.cz/maps/place/Pod+Ple%C5%A1ivcem,+262+23+Jince /@49.7975598,13.9774002,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x470b08645a60 e455:0x1e92659b567fc08a!8m2!3d49.7975598!4d13.9795889

Jinak na tom druhém, už měla 7908 taky nehodu, v nějakém 93-95 tam vzala ještě v klasice s brejlovcem auto s dvěma důchodci a dovezla ho skoro až na most nad Litavku.
Pondělí, 23. dubna 2018 - 18:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Tak to se pisálkovi omlouvám! Člověk se furt učí[biggrin]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 18:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 3-2006
honzaklonfar:
"Mořepetr: Tak to se pisálkovi omlouvám! Člověk se furt učí[biggrin]"
Oni potřebují občas trochu provětrat.[rofl]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 19:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4780
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"Vždycky, když jedu přes křižovatku na Proseku a vidím tam ten pohyblivej reklamní poutač, tak mám jen velmi těžko ovladatelnou chuť podrobit toho debila, co to povolil, velmi nepříjemnejm procedurám.
Mám za to, že takovej jedinec musí bejt buď hodně blbej, hodně podplacenej nebo hodně ve střetu zájmu, aby to povolil, a hrozně lituju toho, že pranýře byly zrušeny..."
Naprosto sdílím tvé pocity. Taky mám jednu "oblíbenou" světelnou reklamu na Václaváku, když se jede k Jindřišský (na Duplexu, hned nad nápisem Debenhans, celý to okno, na fotce je bohužel zhaslá). Hlavně v noci, když těsně před tebou přeblikne na něco jasnýho a narve ti plnej šajn do očí, to je žrádlo...[crazy]
Moc by mě zajímalo, jak se to bude řešit, až tam dojde k nějakýmu povalení. Tipuju klasickou pinkanou o černýho Petra akorát mezi účastníky. [uhoh]
Pondělí, 23. dubna 2018 - 20:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 2-2010
Asdf:
"Vlak rieši explicitne až §29, ktorý zakazuje vodičovi vojsť na priecestie o.i. v odst. 1, písmeno d) je-li již vidět nebo slyšet přijíždějící vlak nebo jiné drážní vozidlo nebo je-li slyšet jeho houkání nebo pískání; toto neplatí, svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení."
No vidíte pane Asdf, já ten §29, odst.1, písm. d) chápu na rozdíl od Vás takto:
přijíždím k PZS s bílou pozitivkou v činnosti. Podle §28 si "počínám zvlášť opatrně, zejména se přesvědčím, zda mohu železniční přejezd bezpečně přejet" a proto vidím, nebo slyším přijíždějící vlak a taky současně vím, že na PZS, PZZ svítí bílé přerušované světlo. Proto mohu v tomto jediném případě vjet na přejezd.
Jenže případ, který popisuji je jiný-jedu k přejezdu s bílou pozitivkou, splním povinnost podle §28 a žádný vlak v mém mizerném zorném poli rozhledového trojúhelníku nevidím, ani houkání, pískání neslyším. Bílá pozitivka mně v tomto případě nezbavuje povinnosti jednat podle §28 a nemohu jednat podle §29,odst.1, písm. d).
Ráda bych věřila Vašemu vysvětlení, jenže...podle výkladu právníků (Bušta P., Kněžínek J., Seidl A.: Zákon o silničním provozu s komentářem, Praha 2011, s. 56.) k §28 :
"Tyto povinnosti se vztahují ke všem železničním přejezdům, tedy i k těm, u nichž svítí přerušované bílé světlo přejezdového zabezpečovacího zařízení. Ustanovení navazuje na § 6 odst. 3 zákona č.266/1994 Sb., podle něhož při křížení železniční dráhy s pozemními komunikacemi v úrovni kolejí má drážní doprava přednost před provozem na pozemních komunikacích".
Asdf:
"No a tretia vec je, že situáciu, kedy sa vlak dostane na priecestie v okamihu keď bliká biele svetlo, si ani ja neviem príliš predstaviť okrem nejakých fakt nepravdepodobných extrabuřtov na hranici so zásahom vyššej moci typu úplná strata šuntovej citlivosti koľajového obvodu v približováku aspoň v tretine dĺžky, nedetekovaný odpad senzoru počítača náprav od koľajnice, alebo niečo ešte úplne iné, doteraz úplne nepredstaviteľné ani v hlavách zabezpečovákov."
No právě - k tomu ne/šuntování. Domníváte se, že na tratích se slabým provozem po delší době jede jediné ŽKV (navíc třeba lehké stavby) po koleji v nepravidelných místech zapadané listím, špínou, prachem, nemůže dojít ke ztrátě šuntové citlivosti? A pokud k ní dojde, je neuvedení PZS do výstrahy dílem vyšší moci? Pamatuji, že už v 80-90tých létech si to hlavy zabezpečováků představit dovedly, neboť to zjistily. A vyšly k tomu už tehdy docela zajímavé pokyny. Ostatně dnes se tato opatrnost objevila třeba v pokynech ohledně použití písku na HV. A také je třeba zmínit drhlík.
Divíte se ještě, proč mám blbý pocit před přejetím PZS, PZZ? A neměli bychom tuto diskusi přesunout do Přejezdů?
Pondělí, 23. dubna 2018 - 21:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11860
Registrován: 5-2004
U prejety svatby v hlubocepech to bylo jak? Neblikalo nic nebo pozitivka neb vlak mel cervenou?
Pondělí, 23. dubna 2018 - 21:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3533
Registrován: 11-2008
Petr_vlček:
"U prejety svatby v hlubocepech to bylo jak? Neblikalo nic nebo pozitivka neb vlak mel cervenou?"
Pozitivka tam tusim nebyla. A neblikalo nic, neb fíra projel "stůj" na vjezdovém navěstidle. Tedy blikalo, ale asi jen pár sekund. V tomto případě byla příčina nehody na straně dráhy, tedy přesněji řečeno "selhání lidského činitele".
Pondělí, 23. dubna 2018 - 23:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8159
Registrován: 5-2007
Haan:
Ja by som to tu netvrdil, keby som sa na to nepýtal právnikov. V podstate každý z mojich známych disponujúcich právnickým vzdelaním už odo mňa túto otázku dostal. V podstate všetci sa zhodli na tom, že ustanovenie §28 je obecnej povahy a nemôže byť aplikované v prípadoch, ktoré explicitne vyriešil §29. V tomto smere je iná situácia na Slovensku, kde tá veta z cestného zákona zmizla (a ŽSR sa práve na základe toho rozhodli prestať zriaďovať a udržovať pozitívky). Chcelo by to asi zistiť, ako sa k tomu stavajú súdy.

O tom, že už existencia drhlíku svedčí o tom, že strata šuntu je reálna, sa nemusíme baviť. Ale bavíme sa o tom, že by prestala šuntovať celá dajme tomu prvá štvrtina približováku. Takisto KO sa z priecestí na takýchto tratiach húfne odstraňujú a kde ešte sú, sú takmer určite doplnené o šuntové pastičky. A takisto sú takmer všade blackboxy, ktoré PZZ v prípade straty šuntu neľútostne naprášia...

Přejezdy nechajme přejezdovým šotoušom. Tam je záujem o to, kde sú aké výstražníky a zovnky, o fungovanie PZZ tam veľký záujem nie je.
Úterý, 24. dubna 2018 - 00:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3495
Registrován: 3-2006
V Hlubočepích pozitivka nebyla. (PZS 3ZNI) Ve výstraze byl jenom chvilku, kdy vlak projel Stůj 56 m před přejezdem.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 24. dubna 2018 - 09:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16364
Registrován: 5-2002
Asdf: Ale bavíme sa o tom, že by prestala šuntovať celá dajme tomu prvá štvrtina približováku.
K tomu je potřeba dodat, že ve většině nehod typu "vlak x osobní auto" by ani toto nebylo rozhodující příčinou nehody, protože běžné osobní auto má vyklizovací dobu významně (mnohdy i řádově) kratší, než je nejnepříznivější případ použitý pro výpočet...
Úterý, 24. dubna 2018 - 15:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 5-2007
https://liberec.idnes.cz/vlak-prejel-nohy-zavolal-zachranku-dun-/ liberec-zpravy.aspx?c=A180424_101808_liberec-zpravy_jape [coze]
Středa, 25. dubna 2018 - 13:10:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 5-2007
HZS Jm. kraje:
25. duben 2018, 11:56
Požár Břeclav
Podtyp: DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Popis: Zasahujeme u požáru elektrické lokomotivy na odstavné koleji v prostoru nádraží. Událost bez zranění. Hasíme vysokotlakým proudem v dýchací technice.

Jednotky: PS Líšeň, HZSp SŽDC Brno, PS Břeclav, SDH Lednice, SDH Podivín, SDH Velké Bílovice

Obec: Podivín
Stav: Ukončená
Neděle, 29. dubna 2018 - 23:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 10-2007
Tohle teď zrovna řeší naše známá - jela k přechodu, poblíž kterého stáli dva kluci, kteří naprosto nejevili úmysl přecházet, ale pak se najednou rozběhli a hupli jí tam. Ubrzdila to čumákem 30 cm na zebře a jednoho z těch kluků porazila.
Chvíli se to vyvíjelo rozumně, ale pak nejspíš začali rodiče kluka resp. jimi najatí právníci "pracovat" a začaly se dít věci (IMHO je to ta největší debilita, co mohli rodičové pro svého potomak udělat)...

Ono je to s represí na silnici jako leteckými nehoda. Tam se dá spočítat, že jisté přiměřené množství nehod se z ekonomického hlediska "vyplatí" do jedné chvíle....než tam sedí někdo z okolí daného člověka.

Kurňa, to jméno už od Tebe čtu po tolikátý, že se nemůžu ubránit dojmu, že je největší problém v tom, že Petr Weiss je známý sexuolog
Omlouvám se, jestli vás to otrávilo. Tenhle příklad splňuje dvě věci. Řidič nic objektivně neporušil a hlavně je to velmi dobře zdokumentováno v běžně dostupných zdrojích. Proto se dá na něj někoho snadno odkázat.


2Haan: Jistě, uvažujete logicky, ale je zde jistá "politická" objednávka na výrobu "pirátů". Myslím, že si sama vydedukujete, komu by bylo nepříjemné, kdyby se jistilo, že za srážku s vlakem nemůže až tak primárně řidič, ale někdo, kdo se vykašlal v souvislosti s rostoucí dopravou na odstranění úrovňového křížení a komu naopak stav výroby "pirátů" velmi vyhovuje..



(Příspěvek byl editován uživatelem Martyss.)
Pondělí, 30. dubna 2018 - 12:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2627
Registrován: 9-2003
Martyss: Weiss jel jako prase a teď se to snaží uhrát na technikálii. Což je jeho naprosto zákonné právo hájit se všemi prostředky ale překvapuje mě, že zrovna ty ho tak zuřivě obhajuješ.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 30. dubna 2018 - 14:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 10-2007
Weiss jel jako prase a teď se to snaží uhrát na technikálii.
Nemyslím si, že je v vhodné rozebírat do detailu znovu. Odkázal bych na historii. Jenom krátce...Objektivně žádné pravidlo neporušil, naopak je dodržel a i znalci potvrdili, že jeho jízda nebyla agresivní