Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 22. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 22. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pružinskij
Sobota, 16. června 2018 - 09:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 4-2015
Tosemisnadzdá....[crazy][angry][crazy][ko][bomba]

To vás mohu ujistit, že někteří nadřízení se k provozním zaměstnancům chovají jako dobytek a dávají najevo moc. A jsou i jedinci, kteří dokázali dostat své podřízené na dno, jak psychicky, tak existenčně. Někdo si to nechá líbit, někdo ne...
Tak to svědčí především a zejména o firemní kultuře (dříve "štábní" kultůře :-)) ) a tady o tom, co si lidi nechaj líbit a jaký prasata mezi sebou snesou.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pružinskij.)
West code was broken.

Sobota, 16. června 2018 - 11:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2981
Registrován: 7-2006
Dnes Metrans repete projetí stůj. Kvalitní oddíl.

Některým lidem by měl zaměstnavatel zakázat přístup do veškerých provozních aplikací,bo to co dokazujete Vy tady,nemá obdoby .. Šíření poplašné zprávy je snad i trestné,ne .. [satan][kladivo] Bylo by dobré,kdybyste si hleděl svého a přestal tady psát bludy,které i "jedna bába povídala" .. Děláte jako kdyby Váš zaměstnavatel nikdy nic nikde neprojel,což je celkem na denním pořádku .. Ale toto tady neventilujete,že .. ale "cizí neštěstí" Vám asi dělá velmi dobře,jak to tady tak pozoruji .. Řízením provozu se živím dlouhá léta,ale ani na mail či na mobil mi nikdy nic takového fakt nechodí/lo ..proč taky,když v práci si to přečtu ....a v době volna mě to fakt nezajímá .. [vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Sobota, 16. června 2018 - 21:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 8-2009
nehoda ze dneška, snad to nebude nic vážného [sad]
https://www.krimi-plzen.cz/a/terenni-automobil-se-stretl-s-histor ickym-vlakem/
Neděle, 17. června 2018 - 13:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5894
Registrován: 7-2007
A teď obecně: Dejte názor proč je trend projetých návěstidel ze vzrůstající tendencí?
Dříve nebylo tolik práskajících aplikací a mnoho se zatlouklo, ale stejně mi to množství připadá vzrůstající.
Je to tvorbou vlakodromů? Skladbou směn (turnusů)? Přemnožení návěstidel, návěstí? Odvádění pozornosti pc sračkami (vysílačky, mobily, ergometrie stanovišť atd). Nízkou kvalifikací personálu? Nízkou kontrolní činností?
Vy pacholíci od beden, nedávali jste něco podobného dohromady?
Nechme invektivy stranou, klidně i laické názory mohou stát za zamyšlení.
Neděle, 17. června 2018 - 14:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 10-2007
A teď obecně: Dejte názor proč je trend projetých návěstidel ze vzrůstající tendencí?
Dříve nebylo tolik práskajících aplikací a mnoho se zatlouklo, ale stejně mi to množství připadá vzrůstající.
Je to tvorbou vlakodromů? Skladbou směn (turnusů)? Přemnožení návěstidel, návěstí? Odvádění pozornosti pc sračkami (vysílačky, mobily, ergometrie stanovišť atd). Nízkou kvalifikací personálu? Nízkou kontrolní činností?
Vy pacholíci od beden, nedávali jste něco podobného dohromady?
Nechme invektivy stranou, klidně i laické názory mohou stát za zamyšlení.


Absence reálného zabezpečovacího zařízení a možnost nakydat odpovědnost na ty dole....viz sloník padlý na bok v Ústí...

(Příspěvek byl editován uživatelem martyss.)
Neděle, 17. června 2018 - 16:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8231
Registrován: 8-2012
a možnost nakydat odpovědnost na ty dole
Pokud to má být jen tradiční ideologická srágorka "ti nahoře proti těm dole", tak si to užijte.
Bohužel analýzu příčin nedělá ani SŽDC, ani DIČR, a tím líp se to dá zneužít k ideovému blábolení odborářů anebo "chmurným vizím" prodejců.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 17. června 2018 - 16:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 5-2002
Je to tvorbou vlakodromů? Skladbou směn (turnusů)? Přemnožení návěstidel, návěstí? Odvádění pozornosti pc sračkami (vysílačky, mobily, ergometrie stanovišť atd). Nízkou kvalifikací personálu? Nízkou kontrolní činností?

Tak jeden laický názor :-)
Je to tvorbou vlakodromů? - nemyslím. Na rozdíl od silnice, kde člověk hustotu provozu vnímá bezprostředně, na trati to tak není. Ale je samozřejmě u nákladů asi větší tlak na dodržování jízdních dob.

Skladbou směn (turnusů)? - ano. Souvisí to s tím, že dříve většina fírů jezdila v TS a po stejných (známých) tratích. A relativně často. Dneska se zřejmě strojvedoucí nemusí na danou trať podívat několik týdnů, možná měsíců.

Přemnožení návěstidel, návěstí? - ano. Souvisí s předchozím.

Odvádění pozornosti pc sračkami (vysílačky, mobily, ergometrie stanovišť atd) - ano. A troufám si tvrdit, že nejen služebními. Nevěřím, že by se strojvedoucí chovali jinak než autobusáci či kamioňáci. Soukromých hovorů řidičů DPP už jsem pár nechtěně vyslechl, televize či tablety v kabinách kamionů jsou vidět na každé pumpě.

Nízkou kvalifikací personálu? - ano. Ve smyslu praxe, opět zejména nedostatečné seznání.

Nízkou kontrolní činností? - nedokážu posoudit, závisí na kvalitách "cvičných".
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 17. června 2018 - 17:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 10-2007
Pokud to má být jen tradiční ideologická srágorka "ti nahoře proti těm dole", tak si to užijte.
Bohužel analýzu příčin nedělá ani SŽDC, ani DIČR, a tím líp se to dá zneužít k ideovému blábolení odborářů anebo "chmurným vizím" prodejců.



Berte to tak, že velení vytvořilo podmínky, aby se tato (tyto) nehoda(y) stala(y). V tomto případě neistalací ETCS. Kromě Ústí si můžeme z mnoha případů ukázat třeba příklad, který pracovně nazvěme podle jedné písně "Šrouby a matice", kdy kvůli povoleným upevňovadlům se vysypal náklad na Moravě. Samozřejmě někoho pak sundali pár lidí z fuknce, ale dám myslěnkovou otázku, jak se se asi najednou našly peníze na údržbu, kdyby si k soudu šel stoupnou GŘ s ostatními vojaký z pole?
Neděle, 17. června 2018 - 18:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5895
Registrován: 7-2007
Tedy, vážení moderátoři...čím kdo se dotkl vašeho ega, respektive konkrétně čím já, že jste smázli polovinu mého příspěvku? Jestli chcete tišit vášně, tak musíte zapudit původce a ne následky. Ale vaše věc, vaše stránky...ale séře te mě...[wink].

Johny11: Děkuji za názory. Vlakodromy...to jsem myslel tak, že díky plevelením tratí nesmysly (MagorLinka je excelentní příklad), lítají strojvedoucí osobky jak hadr na holi...Nákladní zas čekají a čekají až bude díra...no a tlačí ho hodiny, poslední spoj domů...atd...
tlak na dodržování jízdních dob. Nevím, tohle bych jako tlakargument moc nebral. Nikdy jsem nejezdil nějakou tužku, ale prostě když si někdy příroda nebo technikálie či organizace provozu usmyslí...tak jsou nějaké jízdní doby jen myšlenka. Tohle by nemělo strojvedoucího rozhodit...ale zase, když je to ke konci ("na hodinách")... taky to může mít vliv..
Dneska se zřejmě strojvedoucí nemusí na danou trať podívat několik týdnů, možná měsíců. Ono je tohle dost jedno. Některé věci se mění ze dne na den, myslím, že "seznání" se dost přeceňuje. Vzhledem ke stavbám, co platilo před 11 měsíci...pche...Při dnešní technice by zas tak moc nestálo udělat videa. Kdysi byl tv kanál Bahn.tv. Z toho se dalo kolikrát udělat "seznání" mnoha...
Přemnožení návěstidel, to se s vámi shodnu. Někdy mi to připadá ve stylu čím více klacků, tím víc addidas.[biggrin]

T.H.:Bohužel analýzu příčin nedělá ani SŽDC, ani DIČR To si troufám tvrdit, že je dost velká chyba. Vy také nic? My, nevím o tom, taky asi nic...

Co kdyby Žesnad něco zkusil? Máte nějakou šanci? Už to začíná smrdět vekým průserem.
To se čeká na mrtvé?
Neděle, 17. června 2018 - 19:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8235
Registrován: 8-2012
Vy také nic?
My samozřejmě svou analýzu (svých projetí, jiná data nám nikdo nedá) máme, ale rozhodně to není na tuhle platformu, kde už šotoušci mají jasno, že to je kvůli čumění na televizi v kabině. Prostě za to očividně můžou "ti nahoře" (to vždycky), odvádění pozornosti neslužební elektronikou a nízká kvalifikace (samozřejmě jak jinak v garážofffkách, že, on ten fíra přece neví, že se na červenou nejezdí).
Už to začíná smrdět vekým průserem
Ale no tak, návěstidla se projížděla vždycky (a budou projíždět dál), jen se to holt už neututlá za flašku a taky to Tradiční Zabezpečovák používá ke strašení na podporu svého byznysu. Já to nechci nijak bagatelizovat, ale dokud tu nebudeme mít zabezpečující zabezpečovač, tak se to prostě dít bude (a jak vidím, třeba zrovna FSČR jsoucí ve vleku AŽD se postavila proti ETCS).
Takže co chcete řešit?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 17. června 2018 - 19:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5896
Registrován: 7-2007
T_._H_.ale rozhodně to není na tuhle platformu Ok, nechám to na jinam.
Ale no tak, návěstidla se projížděla vždycky (a budou projíždět dál), jen se to holt už neututlá za flašku To souhlas, těžko říci jestli je opravdu tak velký nárust, nebo je to tím, že se skoro nic nezatluče..
Vámi odkazovaný článek mi zas tak špatný nepřipadá (názor strojvedoucího). S názorem na AŽD se asi spolu shodneme, ale jinak je to dost reálné. Modla ETCS...no nevím...moje zkušenosti s tímto jsou pramalé - nefunkční PC sračka, což se za ty dva roky mohlo už změnit.
Neděle, 17. června 2018 - 19:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2017
Mno když se to porovná dle počtu mrtvých, tak suverénně vedou 50. a 60. léta. Tedy doba bezpočítačová a bezmobilová. Od Stéblové k IBM PC to bylo celých dlouhých 23 roků. To se jeden stihl narodit a stát se strojvedoucím...
Vojáci říkají, že bez spojení není velení. Že to platí i na železnici se potvrdilo (bohužel opět) 30. 10. 2015.
Neděle, 17. června 2018 - 19:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8236
Registrován: 8-2012
Modla ETCS...no nevím...moje zkušenosti s tímto jsou pramalé - nefunkční PC sračka
Takže asi není o čem diskutovat, že. Hele, já z toho ETCS taky nadšený nejsem (ale "nefunkční PC sračka", protože sice zkušenosti nemám, ale tak mi to řekli při dvouminutovce nenávisti v základní organizaci?), ovšem z té "naší" analýzy prostě vyplývá především absence vlakového zabezpečovače (říkám zabezpečovače, ne ukazovátka barviček).
Ona by totiž byla hodně zajímavá hlavně analýza projetých "stůj" při účasti barvičkovače, který nedokázal eliminovat lidskou chybu. A proto se s ní nejspíš nikdo radši nechce zabývat...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 17. června 2018 - 22:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 5-2002
de už šotoušci mají jasno, že to je kvůli čumění na televizi v kabině.

Hádku, když máte problém s pochopením psaného textu, tak se zdržte komentářů. Těch pár týdnů, co jste měl zřejmě zákaz sem psát jste tu nikomu nechyběl. Lokomotiva nemá kabinu, ale stanoviště, pane exvýpravčí.[proud]

A než napíšete nějakou odpověď, tak a) moje 2946 nebyla pro vás a b) přečtěte si ji alespoň pětkrát a zkuste pochopit, co jsem tam napsal, šotoušku profesionální. [vypravci]

Oldcerry: Zeptal jste se na názor, i laický. Napsal jsem svůj, mám pro to nějaké důvody, ale hádat se nebudu, data nemáme a upřímně řečeno - v kolika případech přizná viník "barvu"? Že by to byli andělé, kteří se případně přiznají k tomu, že se "kochali" nebo telefonovali? Vždycky budou uplatňovat nějakou závadu, sníženou adhezi... Jsou to lidé, ne Mirkové Dušínové. A já bych to udělal na jejich místě také. Nežijeme v kultuře, kde se za přiznanou chybu (poprvé) netrestá.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 17. června 2018 - 22:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8237
Registrován: 8-2012
Vidíte, fakt to nejde smysluplně řešit na gejreportu, pane Oldcerry.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 17. června 2018 - 23:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 8-2010
ad T_._H_. :
Ona by totiž byla hodně zajímavá hlavně analýza projetých "stůj" při účasti barvičkovače, který nedokázal eliminovat lidskou chybu.
Přesně taková analýza existuje...[wink]
Pondělí, 18. června 2018 - 01:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8259
Registrován: 5-2002
A máš ji?
Pondělí, 18. června 2018 - 05:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5897
Registrován: 7-2007
Johny11:Napsal jsem svůj A já vám za něj poděkoval. Ani se nekochali, ani netelefonovali. Prostě pozdě začali brzdit (3 ze 4), respektive (2) zaměnili návěstidlo...A jeden dost nepochopitelný (částečně uveden v omyl vysílačkou - posun).
Tedy u těch 4 případů, co jsem měl možnost s nimi mluvit.
T_._H_.:stůj" při účasti barvičkovače, 2:2. 1x předjízdná bez kódu, druhý nejsem si jist.
Řešit to tady určitě nejde, ale nějaký ten názor (i laický) taky není k zahození.
Mladějov
Pondělí, 18. června 2018 - 05:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12477
Registrován: 3-2007
Tak příčiny projetí je jistě zajímavé téma na diskusi, dá se to podložit soukromě i třeba statistikou, ale opravdu je to téma vhodnější k osobní diskusi, protože některé souvislosti jsou dost nelichotivé a vyvolaj tady zaručeně řev. Či i reakce, které nejsou právě žádoucí.

Takže soukromě klidně a mám dojem, že se na těch příčinách většina profíků shodne bez ohledu na firemní tričko.
Pondělí, 18. června 2018 - 07:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16856
Registrován: 5-2002
PŠ: Dovedete si představit, Vy (bezeslov), co se dělo v rámci firmy, když jsme si přečetli Váš příspěvek?
Vzpomínám si na podobný případ, kdy se na vlaku taženém jednou z 380 obul vůz, který pak mlátil do kolejnic tak intenzívně, že odskakovaly snímače polohy jazyků, takže byly v několika stanicích hlášeny technologické rozřezy výměn. Jeden ze zaměstnanců MTR měl tehdy hned "jasno", že jde o ovlivnění kolejových obvodů zpětnými proudy, a začal z toho vyvozovat dalekosáhlé důsledky ohledně věrohodnosti měření Ioh.
No tak jste si teď to štábní cvičení, co se vlastně stalo (včetně zjištění, že šlo o PHOF), užili jednou pro změnu vy...

OC: Odvádění pozornosti pc sračkami (vysílačky, mobily, ergometrie stanovišť atd).
A co odvádění pozornosti non-pc sračkami? Co třeba volání na soukromý mobil...?

TH: třeba zrovna FSČR jsoucí ve vleku AŽD se postavila proti ETCS
Já teda v tom článku vidím něco jiného - a sice to, že někdo viděl ETCS poprvé v životě, a protože na to nemá předpis, tak se v tom ztratil.
No a pak si dovolil mít opačnej názor na řešení staveb v migrační fázi než Ty, což se samozřejmě neodpouští. Jindy nemůžeš přijít MD na jméno, to je furt MČD nebo tak, ale najednou jsou to gerojové, co...?
Pondělí, 18. června 2018 - 08:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5563
Registrován: 9-2011
On měl "jasno" i v jiných případech. Např. u žíznivého ešusu měl jasno, že "čudo nezačudovalo".
Pondělí, 18. června 2018 - 09:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8239
Registrován: 8-2012
Jindy nemůžeš přijít MD na jméno, to je furt MČD nebo tak, ale najednou jsou to gerojové, co...?
Znovu - očividně to tu nemá smysl řešit, protože už zase z toho potrefené husy dělají osobní téma o neodpouštění jiných názorů. Sorry, kdyžtak jindy a jinde.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 18. června 2018 - 23:50:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8260
Registrován: 5-2002
Ad A.L: On měl "jasno" i v jiných případech. Např. u žíznivého ešusu měl jasno, že "čudo nezačudovalo".

Ale to je přece správně. Předpokládalo se, že Čudo začuduje a ono nezačudovalo. To, že to nebyla porucha, ale že někdo čudo vypnul je věcí druhou.
Pondělí, 18. června 2018 - 23:52:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8261
Registrován: 5-2002
ad Hajnej: No tak jste si teď to štábní cvičení, co se vlastně stalo (včetně zjištění, že šlo o PHOF), užili jednou pro změnu vy...

Kdyby jednou...
Úterý, 19. června 2018 - 08:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8254
Registrován: 8-2012
Ale to je přece správně
To nech ležet, problém je osobní.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 19. června 2018 - 12:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5567
Registrován: 9-2011
PŠ: myslíš Petře, že on měl na mysli vědomě vypnuté AVV?
Někdo pak projeví aspoň snahu se omluvit (byť to už ničemu nepomůže). U někoho to je opravdu osobní a omluva nepřichází v úvahu v žádném případě. Prostě když zařízení neselhalo, tak aspoň trpí tou závažnou chybou, že může být vypnuto.
Úterý, 19. června 2018 - 15:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8263
Registrován: 5-2002
Někdo pak projeví aspoň snahu se omluvit (byť to už ničemu nepomůže). U někoho to je opravdu osobní a omluva nepřichází v úvahu v žádném případě. Prostě když zařízení neselhalo, tak aspoň trpí tou závažnou chybou, že může být vypnuto.

Ano, po vydání závěrečné zprávy měla být vyslovena omluva. ale to je vše, co k tomu já mohu říci.

Prostě když zařízení neselhalo, tak aspoň trpí tou závažnou chybou, že může být vypnuto.

Možná Ti to Aleši přijde blbé, ale i já si myslím, že tak jednoduché vypnutí zařízení je chybou.

U nás se například relativně "pitomé" ARR nevypne (přestože ho strojvedoucí v displeji vypne), dokud bude jízdní páka v jízdě. A ARR nejede, pokud není jízdní páka v jízdě.

Pouze jeden jediný úkon u zařízení zajišťujícím bezpečnost, byť není zabezpečovacím zařízením považuji za nedostatečný.
Jeffer
Úterý, 19. června 2018 - 16:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 813
Registrován: 1-2005
Veď aj tomu „blbému“ pilotovi v lietadle stačí jedno jednoduché tlačítko na vypnutie autopilota (dokonca je tých možností ako ho vypnúť viac – siahnutie na tlačítko AP/FD na paneli, siahnutie na tlačítko na baranoch, siahnutie na tlačítka trimov, … môžete si pozrieť napríklad tu Mentour pilot na YouTube). Ale na druhú stranu sú v tom kokpite dvaja a na stranu ešte ďalšiu to vypnutie autopilota urobí poriadny rámus špecifickým zvukovým signálom (Vypnutie autopilota na B737).
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Úterý, 19. června 2018 - 17:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2812
Registrován: 9-2003
Jeffer: Však sa aj ten zvuk zaviedol kvôli tomu, že boli pekné CFIT, keď si tí piloti AP vypli a neuvedomili si to.
NOBLE BRICKS
Úterý, 19. června 2018 - 18:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8272
Registrován: 8-2012
stačí jedno jednoduché tlačítko na vypnutie autopilota
"Rukávem" a nevšimne si toho (jak bylo "odůvodněno")... no jasně.

P.S. Chápete, že tu jde o něco úplně jiného? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jeffer
Úterý, 19. června 2018 - 18:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 814
Registrován: 1-2005
T. H. O tom nebudem diskutovať. To vie ten fíra a možno jeho kňaz či psychológ. U všetkých ostatných sú to len domnienky.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Úterý, 19. června 2018 - 19:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 305
Registrován: 7-2017
Konečně zas pořádná LOMCovačka, skoro jako v PJ Kytlice! Kdyby cenzor a Opatrovník v jedné osobě, vhodil do ringu gumové modely (čehokoli), jistě by byly v mžiku v náporech vzTHeku rozkousány na malinké kousíčky...
Úterý, 19. června 2018 - 19:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2018
Začínám mít pocit, že pan T.H. by se měl přejmenovat na Ježíš Kristus. Působí dojmem, že je trvale napájen octem a žlučí.
Úterý, 19. června 2018 - 20:24:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8276
Registrován: 8-2012
Teda že se kvůli mně nějaký (staro)nový frustrát dokonce extra registruje... [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 19. června 2018 - 21:22:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 3-2006
Jeffer:
"a na stranu ešte ďalšiu to vypnutie autopilota urobí poriadny rámus špecifickým zvukovým signálom "

Vypnutí / zapnutí AFB na německých mašinách je doprovázeno zvukem "á ef bé, á ef bé, á ef bé" z reproduktoru.
V ČR je to terčem posměchu, protože přece strojvedoucí ví, co dělá.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Středa, 20. června 2018 - 09:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16878
Registrován: 5-2002
Jeffer: na stranu ešte ďalšiu to vypnutie autopilota urobí poriadny rámus špecifickým zvukovým signálom
Což souvisí mj. i s tím, že se pilotovi nepřekreslí polovina nejdůležitějších budíků, které má přímo před obličejem.

Mik: Vypnutí / zapnutí AFB na německých mašinách je doprovázeno zvukem "á ef bé, á ef bé, á ef bé" z reproduktoru.
A na mašinách, které místo reproduktoru mají jen houkačku, je to doprovázeno zvukem jakým...?

V ČR je to terčem posměchu, protože přece strojvedoucí ví, co dělá.
Spíš odmítání dalších zvuků, protože na strojvedoucího "zvukuje" kde co.
V téhle souvislosti je docela zajímavé to, že GSM-R vydává za určitých okolností stejný dvoutón, jako ETCS při návratu pod varovnou křivku.
Středa, 20. června 2018 - 09:51:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 9-2011
U všetkých ostatných sú to len domnienky.
U některých pak podložené rozborem rychloměrného záznamu a logu AVV.
Kdyby to vypnul "omylem", tak by se měl už o mnoho set metrů dříve chovat tak, jakoby AVV bylo zapnuté, a ne tak, jako když ví, že zapnuté není.

Bránit se nepravdivým tvrzením je jeho zákonné právo. Je věcí soudu, jestli mu to "sežere" nebo ne.
750371
Středa, 20. června 2018 - 11:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12337
Registrován: 9-2007
Jen pro zajímavost, odpoledne vyrazí jeřáb do Panského k té nehodě.
s Ropidem na věčné časy...ámen...
Středa, 20. června 2018 - 11:15:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3538
Registrován: 3-2006
A na mašinách, které místo reproduktoru mají jen houkačku, je to doprovázeno zvukem jakým...?
Na nich nejezdím, takže by mě to taky zajímalo. Ale asi se ten zvuk nedává pro nic za nic.

GSM-R vydává za určitých okolností stejný dvoutón
Jak a čím?
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Středa, 20. června 2018 - 11:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16882
Registrován: 5-2002
Mik: Ale asi se ten zvuk nedává pro nic za nic.
Viz to letadlo - AFB má na zobrazovači rychlosti jenom poměrně malý ukazatel V-soll.
Krom toho se důvodně domnívám, že ten zvuk nevydává samo AFB, ale (centrální) diagnostický systém vozidla, který má někde definováno, že má takto reagovat na událost "AFB zapnuto / vypnuto".

Jak a čím?
GSM-R svůj reprák jaksi z podstaty má - a je to takovej ten dvoutón "Ptááá-ku".
Jeffer
Středa, 20. června 2018 - 11:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 815
Registrován: 1-2005
Hajnej V tomto s Tebou súhlasiť nebudem. Cedule sú „Nespúšťaj oči z trate!“, nie „Nespúšťaj oči z displeja!“. A čo sa týka hromady zvukov, treba rozmyslieť, čo pípa informačne/notifikačne, takže viac-menej zbytočne, a čo pípa (alebo by malo) bezpečnostne kriticky.

Aleš Jasné, ale je to len nepriamy dôkaz. Ak sa neprizná, tak to so stopercentnou istotou vedieť nemôžeš.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
M_g
Středa, 20. června 2018 - 11:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 923
Registrován: 6-2006
Jeffer:Cedule sú „Nespúšťaj oči z trate!“, nie „Nespúšťaj oči z displeja!“
Mohl byste mi vysvětlit, jak odjede vlak ze stanice nebo zastávky, pokud má fíra trvalou jedinou povinnost „Nespúšťaj oči z trate!“ ?
Středa, 20. června 2018 - 11:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 3-2006
GSM-R svůj reprák jaksi z podstaty má - a je to takovej ten dvoutón "Ptááá-ku".
To je při nouzovém hovoru? Jiný dvoutón za těch 10 let na GSM-R neslyšel.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Mladějov
Středa, 20. června 2018 - 13:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12485
Registrován: 3-2007
To je na radiostanici (ovl. skříńce) Tesla. Oznamuje úspěšnou registraci.
Středa, 20. června 2018 - 13:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16885
Registrován: 5-2002
Jeffer: Cedule sú „Nespúšťaj oči z trate!“, nie „Nespúšťaj oči z displeja!“.
Takže místo rychloměrů na mašině rozmístíme podél tratě trpaslíky, co budou ukazovat rychlost na cedulích jako porota známky při krasobruslení...? [nene]
A na střídačku s nima budou trpaslice, co ukazujou trakční proud...? [crazy]
Jeffer
Středa, 20. června 2018 - 14:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 1-2005
Džízs! Celé čo sa snažím povedať je to, že by z tej mašiny neubudlo, keby v momente keď sa vypína vydala smrteľný chrapot v podobe nejakého fakt výrazného kvíknutia. Pretože náhodné vypnutie autopilota je potenciálny zdroj havárie. V letectve (kde je tých autopilotov v činnosti rádovo viac) sa (snáď už) poučili. S AVV jazdí „pár“ vozidiel, tak k takej havárii zatiaľ (??) nedošlo, ale to neznamená, že si výroba koľajových vozidiel nemôže vziať od leteckých výrobcov príklad.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Středa, 20. června 2018 - 18:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 12-2017
Vážení, jednou jedinkrát vám do vaší debaty o autopilotech vstoupím.

Diskutujete o autopilotech, pípání, akustickém hlášení a displejích. Ale jedna důležitá věc vám uniká: Od okamžiku vypnutí autopilota je pilot letící povinnen neutále držet ruce na řízení. To jest jednu ruku neustále na beranech/joysticku a druhou na pákách plynů (zde s menší výjimkou vzletu a obsluhy speed brakes). Pilot letící nesmí dělat nic jiného než sledovat letové a navigační displeje, koukat z okna a řídit. Totéž s menší obměnou platí i při letu se zapnutým autopilotem v nižších letových výškách. Neexisuje, aby se pilot letící v této situaci hrabal v tašce.

Ona ta bezpečnost "velké dopravy" je dána nejen technikou, ale hlavně výcvikem a kázní.
Středa, 20. června 2018 - 19:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16888
Registrován: 5-2002
Jeffer: Celé čo sa snažím povedať je to, že by z tej mašiny neubudlo, keby v momente keď sa vypína vydala smrteľný chrapot v podobe nejakého fakt výrazného kvíknutia.
Aby té mašiny skutečně neubylo (tj. aby v ní nepřibývaly zbytečné jednoúčelové a vzájemně nekoordinované krámy), tak by to kvíknutí muselo dělat zařízení, které tím kvíkadlem vládne. A to se tu snažím vysvětlit pro změnu já, Džízisi...

RK: Ona ta bezpečnost "velké dopravy" je dána nejen technikou, ale hlavně výcvikem a kázní.
Přesně.
Středa, 20. června 2018 - 19:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8303
Registrován: 8-2012
aby v ní nepřibývaly zbytečné jednoúčelové a vzájemně nekoordinované krámy
(tvrdí advokát Ohýbače Norem v TISu, Radiobloku a dalších zbytečných a jednoúčelových krámů)
Ovšem advokacie, že zařízení mající výrazný vliv na řízení vozidla nemusí při vypnutí kvíknout, aby tím nerušilo chudáka řiditele, je taky hodnotná.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 20. června 2018 - 19:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5569
Registrován: 9-2011
On to vypnul v Líhni na Blablablence. Kdyby to na něk mělo kvíknout, tak by to kvíklo tam (a ne na začátku peronu na Mas.).
Vzhledem k tomu, že pak se choval tak, jako když jede VĚDOMĚ jen na ARR, tak lze míti za to, že "zapomněl" až někde na začátku peronu. A to by zapomněl i na to, že to na něj někde nějak kvíkalo.
Středa, 20. června 2018 - 19:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 1-2012
https://www.novinky.cz/krimi/475620-na-nadrazi-v-beroune-hori-lok omotiva.html
Středa, 20. června 2018 - 19:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5570
Registrován: 9-2011
Tomáši, mícháš Wiliamsky s Jonagoldama.
Jednoúčelovostí se myslí to, že si každá bedýnka kvíká jak chce ona a kašle na to, že jiná bedýnka říká úplně stejným kvíknutím něco úplně jinýho. A že by se to mělo zaintegrovat, aby jednotlivý bedýnky říkali Centrálnímu Kvíkači, co je trápí, a Centrální Kvíkač by měl pro každou situaci vybraný jiný kvíknutí (a samozřejmě by to mělo bejt unifikovaný napříč řadama, aby ten samej kvík neznamenal na jedný řadě "plný WC", zatímco na jiný "zásah nouzový brzdy").
Je celkem pochopitelný, že zabezpečovač (Radioblok) je samostatný zařízení a bude těžko integrovanej společně s řízením dieselu, topení, infosysu a hajzlu. Ale kvíkač by mohli mít společnej, samozřejmě.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 07:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16892
Registrován: 5-2002
TH: tvrdí advokát Ohýbače Norem v TISu
Za to, že technicky nemáš na to pobrat, co se tehdy na té normě vlastně změnilo, já fakt nemůžu. Mimochodem, nebejt té změny, tak by neprošlo spousta dalších vozidel (včetně těch z Tvého pohledu "žádoucích").

Radiobloku a dalších zbytečných a jednoúčelových krámů
Každý zařízení je v době prototypu přidaný a jednoúčelový, to bylo i ETCS ve fázi pilotních projektů. Koneckonců bez celosíťového rozšíření stacionární části (a bez rovnáků na vohejbáky na stacionární straně jako je krátkoúsekové vyhodnocení rychlosti) by bylo jednoúčelovým krámem i Indusi.

Ovšem advokacie, že zařízení mající výrazný vliv na řízení vozidla nemusí při vypnutí kvíknout, aby tím nerušilo chudáka řiditele, je taky hodnotná.
Vůbec nejhodnotnější je ovšem názornej příklad překrucování a podsouvání - nikde tu netvrdím, že nemá nic kvíkat, ale že má kvíkat zařízení, které má kvíkání v popisu práce. Přesně jako s tím Á-eF-Bé, který nemá svůj vlastní reprák, ale posílá informaci o svém stavu na centrální diagnostiku.
Jenže to by se v našich podmínkách na většině vozidel muselo poptávat po někom jiném a ten by za to chtěl nějaký peníze, takže se nakonec neudělalo nic. Stejně jako se na 471 navrhovalo prohodit ovladač stěračů (na kterej se za deště sahá) s ovladačem zrcátek (na kterej se nesahá skoro vůbec) - a neudělalo se ani to.
A u té nekoordinace nejde ani tak o rušení jako o to, že se taková zařízení začnou "překřikovat" a některá z informací se tak může ztratit a/nebo prudit zbytečně dlouho, než na ni přijde řada.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 10:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8306
Registrován: 8-2012
Mimochodem, nebejt té změny, tak by neprošlo spousta dalších vozidel
Ta změna prošla, až když si Matka za dlouhé peníze koupila (protože musela) Ohýbač Norem, který toho reálně moc nevykompenzoval, ale na průchodnost novelizace měl vliv přímo zázračný.
Já vím, dopustil jsem se...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 11:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16898
Registrován: 5-2002
TH: Ta změna prošla, až
Jojo, pohádky starýho zbrojnoše, kterej hraje o čas: čím víc pamětníků vymře, tím víc lidí Ti uvěří.

Já vím, dopustil jsem se...
Neboj se, přiznej si to: prachobyčejný lži.
Čtvrtek, 21. června 2018 - 12:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 9-2003
Hajnej: Hele, není nás málo, co jsme se zúčastnili mozkovymývací přednášky Ing. Farana v Domově Sue Ryder a to, co jsme tam viděli a slyšeli, hraje spíše do karet T.H..
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 21. června 2018 - 13:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16899
Registrován: 5-2002
Pokud si dobře vzpomínám, tak tam AF mluvil o technické podstatě změny normy, tedy o doplnění průběhu mezního Ioh v závislosti na době jeho působení mezi dvěma do dé doby definovanými body.
Jestli tomu mermomocí chcete říkat ohýbání norem, tak si poslužte, já kvůli tomu za rohaté zvíře nebudu...

To, v čem TH lže, je účelové doplňování kauzalit do časového souběhu událostí (úplně stejně, jako se to dělá u všelijakých konspiračních teorií).
Čtvrtek, 21. června 2018 - 13:53:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 8-2012
Abych nebyl špatně pochopen: já jsem samozřejmě rád, že ČD zaplatily kompenzátorem ohnutí normy na Ioh všem (poté, co vyšlo najevo, že kompenzátor ty krátké časy fakt nedává, jinak by totiž nebyl důvod k ohýbání, v tom byl ten kauzální zájem).
Ale to už je zase jen něco vytržené z původního kontextu, že...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 09:54:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16909
Registrován: 5-2002
Čili jinými slovy: to, že nastal pokrok, je nakonec skoro vedlejší, důležitější je pohňahňat se v tom, kdo a proč ten pokrok dělal.
Prostě exemplární výlev zaprděného čecháčkovství - krásně ses nám odkopal...
Pátek, 22. června 2018 - 12:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8339
Registrován: 8-2012
to, že nastal pokrok, je nakonec skoro vedlejší
No to právěže vedlejší není (jen si holt v rámci boje proti fujfuj vyzobům musely ČD nejdřív zakoupit Ohýbač Norem, aby dostaly pozitivní bezpečnostní analýzu na ohnutí normy v potřebných místech, místo aby to šlo rovnou cestou její změny). To je jen tvá potřeba zúčtování s "neobdivovačem". Že se hňahňáme třetí den v tom, jak to bylo s kompenzátorem kauzálně, je akorát (povinná) advokacie Tradičního, jinak to mohlo skončit pojmenováním Ohýbač Norem™.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.