Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 27. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 27. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 22. června 2018 - 12:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16914
Registrován: 5-2002
TH: holt v rámci boje proti fujfuj vyzobům musely ČD nejdřív zakoupit Ohýbač Norem, aby dostaly pozitivní bezpečnostní analýzu na ohnutí normy v potřebných místech
Ale prdlajs. Bez kompenzátoru by se 680 nevešly ani do aktualizované normy, to bylo dáno použitými GTO měniči, které holt nedokážou to, co IGBT.

místo aby to šlo rovnou cestou její změny
To by na tu změnu musel někdo další dostatečně účinně usilovat - jenže kdo?
Na přímý dotaz (při nějaké šotoakci pořádané Ropidem na Francouzském institutu) mi tenkrát ing. Pohl odpověděl, že Siemens vyčkává na vydání TSI, protože pak se situace otočí a s TSI se naopak budou muset popasovat dráhy.
No a nikdo jinej se sem tenkrát pokud vím nijak výrazně netlačil...
Pátek, 22. června 2018 - 13:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8340
Registrován: 8-2012
Ale to přece nepíšeš nic nového. Jde jen o tu (popíranou) kauzalitu. Howgh.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. června 2018 - 14:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16915
Registrován: 5-2002
TH: Jde jen o tu (popíranou) kauzalitu
No a ta Tebou dodávaná lež spočívá v tvrzení, že bez toho by to nešlo.
Sobota, 23. června 2018 - 12:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 9-2015
Nevím, jestli jste si už všimli téhle mapy:
https://www.mapotic.com/nebezpecne-zeleznicni-prejezdy
Sobota, 23. června 2018 - 12:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2851
Registrován: 3-2006
Ad Mirek_Zv.:
Pěkná[sad], jen by chtěla dál doplňovat.[vypravci]
Sobota, 23. června 2018 - 17:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 9-2014
Mirek.Zv Aj aktualizovať. Našiel som pár starých máp.
Sobota, 23. června 2018 - 18:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 11-2012
Já vím že to je OT, ale stejně mi to nedá.

Jak může být přejezd nebezpečný?
Sobota, 23. června 2018 - 18:30:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 10-2007
Já vím že to je OT, ale stejně mi to nedá. Jak může být přejezd nebezpečný?

Už jsme to tu řešili. Projďte si dřívější diskuze...
Neděle, 24. června 2018 - 15:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8273
Registrován: 5-2007
Persink163054: Přejezd môže byť nebezpečný pre vlaky zvýšeným výskytom vodičov, ktorí nezvládnu riadenie vozidla...
Neděle, 24. června 2018 - 20:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 11-2012
ASDF:No to je jediné rozumné vysvětlení. Díky.
Neděle, 24. června 2018 - 20:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 10-2007
Persink163054: Přejezd môže byť nebezpečný pre vlaky zvýšeným výskytom vodičov, ktorí nezvládnu riadenie vozidla...
To bych netvrdil, protože zvládnou na přejezd přijet. Spíše jde o porušení silničních předpisů...
Neděle, 24. června 2018 - 22:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4317
Registrován: 4-2003
Persink163054:
"Jak může být přejezd nebezpečný?"
Je-li tím myšleno "čím?", pak třeba špatnými rozhledovými poměry, špatným technickým stavem či nevhodným technologickým řešením.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 24. června 2018 - 23:31:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 5-2004
Tak ještě by se to dalo brát statisticky: počtem nehod/usmrcených/těžce zraněných absolutně (jak to dělá mapa) nebo v poměru k dopravnímu momentu. Ono kolikrát jsou nebezpečně vyhlížející situace bezpečné a naopak.
Pondělí, 25. června 2018 - 11:15:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 11-2012
Doktor: Znas takovy tebou popisovany ve svem okoli?
Pondělí, 25. června 2018 - 12:34:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 10-2007
Doktor: Znas takovy tebou popisovany ve svem okoli?

V zásadě se jedná o všechna úrovňová křížení na koridorech, která tam opravdu nemají co dělat...

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyss.)
Pondělí, 25. června 2018 - 14:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 7-2017
Zajímavá mapa...
Třeba ten přejezd, který je v Křenovicích na dolním, si umístění na mapě vysloužil díky jednomu zfetovalému, který si v tu chvíli asi myslel, že je nesmrtelný.
Ovšem ano, je to nebezpečný přejezd, protože tam jezdí nebezpečné vlaky.

P.S.: existuje i mapa nebezpečných křižovatek? Třeba těch, kde je těsně u hranice nějaký billboard, přes který nejde vidět?
Asi ne že, protože auta nejsou zlá...
Pondělí, 25. června 2018 - 14:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4319
Registrován: 4-2003
Persink163054:
"Znas takovy tebou popisovany ve svem okoli?"
Jaký vliv na podstatu sdělení má fakt, zda znám ve svém okolí nějaký takový přejezd?

22michal:
"P.S.: existuje i mapa nebezpečných křižovatek? Třeba těch, kde je těsně u hranice nějaký billboard, přes který nejde vidět?
Asi ne že, protože auta nejsou zlá..."
Samozřejmě, že ano. Existují mapy nebezpečných silnic, kupříkladu zde. Pokud tě zajímají křižovatky, můžeš si tu svou najít na jednotné dopravní vektorové mapě.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 25. června 2018 - 14:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16939
Registrován: 5-2002
Dr: třeba špatnými rozhledovými poměry, špatným technickým stavem či nevhodným technologickým řešením
S tím by se dalo souhlasit - otázkou ovšem je, jestli citovaná mapa takové přejezdy opravdu zachycuje...
Pondělí, 25. června 2018 - 15:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 11-2012
22michal:
U nás nápodobně. Rokytnice u Přerova - přejezd se šraňkama na obou stranách silnice, aby to nešlo objet, a stejně se nějaký umělec našel. Navíc při příjezdu rozumnou rychlostí (vedle přejezdu je ostrá zatáčka a přejezd sám působí jako práh) jde ta štreka vidět na obě strany. Dále nechápu ty Dluhonice. Tam jsou šraňky sice poloviční, ale stejně to tam kvůli pomalým jízdám jezdí věčně pomalu. I když někteří umělci by byli schopni se nechat zabít i na tom přejezdu do DPOV od zásobárny, ačkoliv se přes něj drtivá většina vlaků rozjíždí nebo brzdí ke klacku.

Ovšem pokud existuje mapa totálně nesmyslných přejezdů, tak tam by pasovaly Prosenice jak prdel na hrnec. Koleje zalité ve vrstvě asfaltu, aby se tam dalo valit na max, ačkoliv je tam předpisových třicet a jako protipól k tomu osadili nové výstražníky.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Pondělí, 25. června 2018 - 17:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 11-2012
Doktor:
Vliv to má ten, že pokud ti je takový přejezd znám, zajímalo by mě, zda jsi se pokusil o nápravu. Například i jen oznámením příslušným úřadům. Nebo si jen stěžujěš tady na K-R kde se s tím opravdu moc neudělá?
Pondělí, 25. června 2018 - 18:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 5-2004
Pavel_Večeřa: v nesmyslnosti přejezdů na koridoru je mě tento těžko překonatelný…
Vikijous
Pondělí, 25. června 2018 - 18:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 4-2003
Persink163054: Nevím proč by měl Doktor cokoliv oznamovat na základě vašeho dotazu "Jak může být přejezd nebezpečný?".[uhoh] Ale když si přečtete zprávu DI, tak možná budete vědět, které to jsou. Stačí si přečíst doproručení na straně 4.[vypravci]
Pondělí, 25. června 2018 - 19:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16945
Registrován: 5-2002
DJ: v nesmyslnosti přejezdů na koridoru je mě tento těžko překonatelný
A jak se měl udělat smyslněji? Zabrat někomu kus pole proti jeho vůli...?
Pondělí, 25. června 2018 - 19:27:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4321
Registrován: 4-2003
Persink163054:
"Vliv to má ten, že pokud ti je takový přejezd znám, zajímalo by mě, zda jsi se pokusil o nápravu. Například i jen oznámením příslušným úřadům. Nebo si jen stěžujěš tady na K-R kde se s tím opravdu moc neudělá?"
A jinak se cítíte zdráv? Ptal jste se, jak (čím) může být přejezd nebezpečný. Na to jsem odpověděl. Tak co tu plácáte o stěžování si na K-reportu?

Hajnej:
"S tím by se dalo souhlasit - otázkou ovšem je, jestli citovaná mapa takové přejezdy opravdu zachycuje..."
U mapy je uvedeno, že vychází ze statistických dat o nehodách na železničních přejezdech. Taková přejezdová obdoba map "silnic smrti". Takže takové přejezdy IMHO nebudou primárně zachyceny.

V souvislosti se špatnými rozhledovými poměry bych ještě zmínil, že se leckdy jedná o sezónní záležitost, kdy výhledu brání vzrostlá vegetace.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 25. června 2018 - 19:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 11-2012
David_jaša: Skoro bych řekl, že tam zůstal z historických důvodů a ten nadjezd vedle je tam s tou silnicou dodělaný. Ještě lepší to maj v Kojetíně, ale tam je vedle přejezdu podjezd a je nízký, takže tam je ten souběh logický.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Pondělí, 25. června 2018 - 19:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 11-2012
No to netrvalo dlouho. Nehoda na přejezdu. A já se v článku dozvídám že byl zabezpečen světelným výstražníkem a prověřuje se zda byl v činnosti.

http://www.pribram.cz/clanek/prave-ted-vlak-na-prejezdu-zdemolova l-osobni-auto/10772/


No Doktore já se cítím docela zdráv, ale u tebe jsem si na začátku nebyl jist. Protože dost lidí a nejen ty, tvrdí jak jsou přejezdy nebezpečné a pak vyjde najevo že mají světelné výstražníky, případně i závory. No a pak se ptám, k čemu to tam asi je? Aby ten přejezd nebyl nebezpečný? No já nevím, ale ty jsi Doktor, tak to můžeš posoudit.

S oblibou říkám že červená na přejezdu=červený panáček na přechodě. Bohužel on ani ten červený panáček nepomáhá. Například dneska jsem dost brzdil před přechodem (já měl zelenou a chodci červenou), ale rodinka to tam brala, červený panáček, nečervený panáček. Asi bych to pak špatně vysvětloval.

A zatím jsem se setkal jen se dvěma případy kde byl přejezd špatný. Svatba v Radotíně a projetí stůj vlakem (nehoda ze strany dráhy) a dnes druhý případ, v odkaze Vikijous.

Ale jinak jsem zatím o žádném dalším nebezpečném přejezdu neslyšel.

Asi jako se jeden na FB do mě pouštěl že v Nymburce je přejezd (z hlavního na město) a ten jako když začne blikat, tak se musí do 20 sekund přeběhnout, protože vlak je tam strašně rychle. Akorát mi dotyčný nebyl schopen vysvětlit, proč chce přebíhat přejezd v rozmezí spuštění výstrahy do spuštění výstrahy + 20 sekund, když tam ani nemá vcházet.

A to je to o čem jsem chtěl diskutovat. V čem je nebezpečný přejezd který má výstražníky a před nima dopravní značky? Kupodivu je hodně nehod právě na těchto přejezdech. No ale na křižovatce taky není zábrana, když svítí červená.

Tak v čem je takový přejezd nebezpečný? Není na něm nebezpečný spíše řidič, který nerespektuje?

A pokud víš že ten příslušný přejezd je nebezpečný, tak proč s tím nic neuděláš? Proč kolem něj jezdíš a je ti to jedno? Nebo je to tak jak píšu, že má světla a vlastně na něm není nic špatně? Já nevím který přejezd máš na mysli, na Olomoucku jich je hodně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Pondělí, 25. června 2018 - 20:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1355
Registrován: 10-2007
V čem je nebezpečný přejezd který má výstražníky a před nima dopravní značky?
Třeba v tom, že pokud nemá pozitivku, tak ho máte považovat za nefukční?

Svatba v Radotíně a projetí stůj vlakem (nehoda ze strany dráhy))
Asi budete překvapen, ale z hlediska právní reality má spoluvinu řidič či přecházející, protože je povinen se přesvědčit, že přejezd může bezpečně přejet...
Priapos
Pondělí, 25. června 2018 - 21:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 10-2012
Martyss:
"V čem je nebezpečný přejezd který má výstražníky a před nima dopravní značky?
Třeba v tom, že pokud nemá pozitivku, tak ho máte považovat za nefukční?

"
Přesně tak, protože pouze svítí-li přerušované bílé světlo postupujete podle § 29 odst. d) zákona 361/2000 Sb. Všem doporučuji striktně to dodržovat.
Pondělí, 25. června 2018 - 21:36:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 11-2012
Martyss a Priapos:Mám se tedy řídit dopravní značkou Železniční přejezd? (Ondřejský kříž)
Pondělí, 25. června 2018 - 21:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16947
Registrován: 5-2002
Perš: Svatba v Radotíně a projetí stůj vlakem
V Hlubočepích.

Mss: Třeba v tom, že pokud nemá pozitivku, tak ho máte považovat za nefukční?
Já takovej přejezd prostě považuju za přejezd s křížema. Ty snad ne, když jsi na to (obrazně řečeno) přísahal v autoškole...? [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Pondělí, 25. června 2018 - 21:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9167
Registrován: 4-2003
Hajnej:A jak se měl udělat smyslněji? Zabrat někomu kus pole proti jeho vůli...?

Projednat a vykoupit, samozřejmě. Co jiného s tím? Jak se to asi dělá třeba před výstavbou koridoru mezi Voticemi a Sudoměřicemi? Tam také dochází k násilí na majitelích polností, nebo je tomu spíš tak, jak jsem napsal hned na začátku?

Tady si ale akorát někdo nejspíš ulehčil práci...
Pondělí, 25. června 2018 - 22:32:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 12-2006
Pokud na přejezdu nesvítí nic, znamená to to samé, co na křižovatce na semaforu kmitavá žlutá, nebo semafor potmě. Platí v tu chvíli značky.
To znamená kříž, který má stejný význam jako "Dej přednost v jízdě."
Pondělí, 25. června 2018 - 22:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 11-2012
Jeneč:znamená to tedy že ta značka varuje před nějakým nebezpečím?

A jestliže ta značka varuje před nebezpečím, pak se opět ptám, v čem je přejezd nebezpečný, když mě na to sám upozornuje, abych si dal pozor?
Pondělí, 25. června 2018 - 23:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 2-2013
Persink163054: já bych tedy řekl, že nebezpečný přejezdy existují.
Třeba ty zmiňovaný Hlubočepy. Ale tam je alespoň pozitivka.
A pak na zanádražce v ČB, tam pozitivka není, světla jsou většinu času mimo provoz a vidět tam není vůbec (je tam zeď). Takže ano, teorie říká, zastavit a poslouchat. Praxe říká, že tudy vede průtah takže reálně neřešitelné.
A dále za nebezpečné považuji přejezdy bez závor, které cinkají dlouhé minuty, aniž by se kdekoliv v dohledu hlo kolo (typicky ovládané výpravčím). Tam se to totiž lidi naučí rychle projíždět. Jenže 5 se jich předtím aspoň dojde podívat na koleje jestli někde nějakej vlak je/není. Ale pak třeba ten 6 už ne.
Ale samozřejmě ... je tam kříž (ve všech uvedených příkladech), takže přejezd je zabezpečen předpisově a není třeba o tom dál přemýšlet (z modrého pohledu).
Pondělí, 25. června 2018 - 23:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 4-2003
Persink163054:
"Protože dost lidí a nejen ty, tvrdí jak jsou přejezdy nebezpečné a pak vyjde najevo že mají světelné výstražníky, případně i závory. No a pak se ptám, k čemu to tam asi je? "
Já jsem odpověděl na vaši otázku, jak může být přejezd nebezpečný. Vše ostatní jsou pouze vaše neukotvené konstrukce a poněkud zmatečné výkřiky.
Persink163054:
"A to je to o čem jsem chtěl diskutovat."
Pokud chcete o něčem diskutovat, musíte být nejprve s to jasně definovat téma diskuze.
Persink163054:
"V čem je nebezpečný přejezd který má výstražníky a před nima dopravní značky?"
I železniční přejezd vybavený PZZ může být nebezpečný, a to z více důvodů, např.:
- K železničnímu přejezdu vybavenému PZZ bez přerušovaného bílého světla je nutné přistupovat jako k železničnímu přejezdu vybavenému pouze výstražnými kříži, viz výše.
- Situování železničního přejezdu do frekventované křižovatky či do její bezprostřední blízkosti. Řidič vyjíždějící z vedlejší věnuje pozornost vozidlům na hlavní silnici a kvůli soustředění se na jednu věc může přehlédnout červenou na PZZ. Mozek nepustí.
- Železniční přejezd ve vzdálenosti od křižovatky kratší, než je délka vozidla. Vozidlo dávající přednost zůstane stát na přejezdu (kvůli rozhledovým poměrům do křižovatky nemůže zastavit před přejezdem).
- Konstrukční řešení železničního přejezdu může způsobit uvíznutí delšího vozidla (přejezd v dolíku či na kopečku, v prudké zatáčce apod.).
Persink163054:
"A jestliže ta značka varuje před nebezpečím, pak se opět ptám, v čem je přejezd nebezpečný, když mě na to sám upozornuje, abych si dal pozor?"
Dopravní značka upozorňuje na přítomnost železničního přejezdu, nikoliv na výskyt přidružených nebezpečí, jejichž příklady jsou uvedeny výše.

Co zde (nejen já) zmiňujeme, jsou záležitosti každému soudnému člověku jasné. Nedělám iluze, že byste si z toho něco vzal. Vaše obsese je, řekl bych, pravidelným diskutérům známa a nemyslím si, že by měl někdo zájem zabřednout s vámi do zbytečné a neplodné debaty.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. června 2018 - 07:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 10-2007


Já takovej přejezd prostě považuju za přejezd s křížema. Ty snad ne, když jsi na to (obrazně řečeno) přísahal v autoškole...?

Opravdu znovu a opet chcete resit legislativu, kterou si vylobovali vasi pracovni pratele?
Úterý, 26. června 2018 - 08:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 10-2003
https://www.noen.at/pielachtal/mehrere-verletzte-zug-der-mariazel lerbahn-bei-voellerndorf-entgleist-bahn-niederoesterreich-mariaze llerbahn-voellerndorf-zugunglueck-101000638
Petr_hradecký
Úterý, 26. června 2018 - 09:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1815
Registrován: 4-2015
Pro ty, co nevládnou jazykem německým krátký souhrn:

Na horské úzkokolejné dráze Mariazellbahn došlo k vykolejení a převrácení části soupravy složené ze dvou elektrických jednotek provozovatele NÖVOG. Ve vlaku cestovalo asi 80 lidí, 26 lehce zraněno, 2 těžce.
ÖAMTC vyslal na místo neštěstí celkem tři záchranné vrtulníky. Provoz na trati je zatím na neznámou dobu zastaven a bude zavedena náhradní doprava.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 26. června 2018 - 09:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 6-2012
Jen takový doplněk ke zdejší přejezdové diskuzi. Současné normy zakazují zřizování železničního přejezdu v místech, kde by se osa krajní koleje nacházela méně jak 10 m od hranice křižovatky. Takže se dá říct, že současná legislativa považuje takové přejezd za nebezpečné, když je zakazuje. A že takových přejezdů existuje.
Úterý, 26. června 2018 - 11:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8372
Registrován: 8-2012
Současné normy zakazují zřizování železničního přejezdu v místech, kde by se osa krajní koleje nacházela méně jak 10 m od hranice křižovatky
A i to je v podstatě málo, když délka největšího možného silničního vozidla je 22 metrů.
Ale v rámci šotoultras se ta "nebezpečnost" samozřejmě musí zjednodušit na blbé nerespektující řidiče a zlá auta, to nemá smysl vůbec do takové diskuze vstupovat...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 26. června 2018 - 12:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3622
Registrován: 5-2004
Kde tomu tak ještě není, tam by se měla předělat přednost na křižovatkách u přejezdů tak, aby hlavní šla z přejezdu doleva, bez ohledu na dopravní toky. Pak má auto opouštějící přejezd na křižovatce vždy přednost a za normálních okolností nemůže být na přejezdu zablokováno.

A i to je v podstatě málo, když délka největšího možného silničního vozidla je 22 metrů.

Kdy narostly standardní vozidla/soupravy z 18 m na 22?
Úterý, 26. června 2018 - 12:25:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8284
Registrován: 5-2002
V roce 2015. Všímejte si vozidel s majáčkem. Dva návěsy za tahačem nebo pětinápravové dlouhé auto + návěs.

V roc 2015 byly dvě celkem. V roce 2018 jsem jich předjel 5 z Ostravy do km 21 D1.
Úterý, 26. června 2018 - 12:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16948
Registrován: 5-2002
PB: Třeba ty zmiňovaný Hlubočepy. Ale tam je alespoň pozitivka.
Tehdy nebyla, až teď po modernizaci.

DJ: Kdy narostly standardní vozidla/soupravy z 18 m na 22?
Řeč je o nejdelším možném, což nemusí být nutně standardní. A je to tak už ... no hodně dlouho, nejmíň od sedmdesátek.

Dr.: K železničnímu přejezdu vybavenému PZZ bez přerušovaného bílého světla je nutné přistupovat jako k železničnímu přejezdu vybavenému pouze výstražnými kříži
To je nanejvýš opruz, nikoliv však automaticky nebezpečí.

Železniční přejezd ve vzdálenosti od křižovatky kratší, než je délka vozidla. Vozidlo dávající přednost zůstane stát na přejezdu (kvůli rozhledovým poměrům do křižovatky nemůže zastavit před přejezdem).
V těchto případech má být hlavní z přejezdu doleva a znám případ, kdy se poukazem na nutnost udělat to takto podařilo přejezd zrušit (Černovice u Tábora).

Márty: Opravdu znovu a opet chcete resit legislativu
Nechci, já ji akceptuju tak jak je.
Mimochodem ta současná legislativa je u (nových) přejezdů citelně přísnější a je to tak dobře.

kterou si vylobovali vasi pracovni pratele?
Moji pracovní přítelé by byli naopak pro to, aby se u všech přejezdů vylobovala povinná pozitivka - a sice proto, že by to pro ně znamenalo živobytí na hodně dlouhou dobu. Ono by to totiž ve většině případů znamenalo předělat všelijaký ty (elektro)mechaniky a klíčový průmysly na SZZ 3. kategorie.
Pokud tedy za ponechání starých PZZ na dožití někdo skutečně lobboval, tak to musel být někdo jinej (možná nějakej strážce měšce nebo někdo takovej)...
Takže pokus o zjevení "netušené pravdy" nějak nevyšel a zbyla z toho nanejvýš trapná vysírka přes tričkoTM...
Úterý, 26. června 2018 - 13:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8380
Registrován: 8-2012
Všímejte si vozidel s majáčkem. Dva návěsy za tahačem nebo pětinápravové dlouhé auto + návěs
Nikoli, s majáčkem to jsou dokonce soupravy délky nad 22 metrů (až 25,25 m - ale ty jezdí na konkrétní povolení nadrozměrných přeprav a nesmí právě přes železniční přejezdy).
22 metrů byla maximální délka "soupravy motorového vozidla se dvěma přívěsy nebo s návěsem a jedním přívěsem" minimálně už ve vyhlášce 41/1984 Sb. (s oblibou takhle jezdili cirkusáci a kolotočáři).

V těchto případech má být hlavní z přejezdu doleva
Jsou místa, kde to takto vyřešit jednoduše nejde: Sedmihorky. Fakt nemůže být hlavní silnicí slepá cesta k hospodě, autokempu a nějaké chatové osadě na vyústění to I/35. Bylo tu několik nehod včetně (zahraničního) autobusu (teprve poté, před pár lety, tu přibyl zákaz vjezdu vozidel delších než 12 metrů), ano - tento přejezd je typickým příkladem "nebezpečného".

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 26. června 2018 - 15:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4323
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"To je nanejvýš opruz, nikoliv však automaticky nebezpečí. "
Automaticky nebezpečí to samozřejmě není a ani nic takového nepíšu. Již necitovaným pokračováním věty (viz výše) odkazuji na předchozí příspěvek uvádějící příklady, čím může být železniční přejezd nebezpečný. A železniční přejezd, byť vybavený PZZ, ovšem bez "pozitivky", je de facto přejezdem opatřeným jen výstražnými kříži.

Hajnej:
"V těchto případech má být hlavní z přejezdu doleva a znám případ, kdy se poukazem na nutnost udělat to takto podařilo přejezd zrušit (Černovice u Tábora)."
David_jaša:
"Kde tomu tak ještě není, tam by se měla předělat přednost na křižovatkách u přejezdů tak, aby hlavní šla z přejezdu doleva, bez ohledu na dopravní toky."
Což v reálu není vždy proveditelné. Těžko se udělá hlavní silnice z nějaké okresky x-té kategorie či místní komunikace vyúsťujících na frekventovanou silnici I. třídy. Jedině přejezd zrušit, je-li za danou komunikaci adekvátní náhrada. Případně použít řešení hojně praktikované na Slovensku, kde jsou v obdobných případech rozšířené dopravní značky zakazující vjezd vozidel nad určitou délku (lze ovšem jen v situacích, kdy se za přejezd vejde alespoň osobní auto).
Edit: Nebo je ještě možná stavební úprava křižovatky, viz Zubří.

(Příspěvek byl editován uživatelem doktor.)
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. června 2018 - 15:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 9-2016
Podobných přejezdů, který ukázal T_._H_. je v naší republice mnoho. Řešením není zrušit přejezd, nebo dokonce silnici či železnici. Udělat hlavní tu, co vede "do hospody" a vedlejší I. třídu je také zaděláno na průšvih. Ale dá se to řešit spojením PZZ a světelné křižovatky. Např. právě u těch Sedmihorek může být křižovatka osazená světly. Na hlavní bude stále zelená, na vedlejší červená. Pokud nebude PZZ aktivní (jede vlak) a na vedlejší silnici bude detekováno vozidlo, dojde ke změně barev. Zde by se to dokonce dalo spojit s tím nedalekým přechodem pro chodce.
V Německu jsem několikrát narazil na hlavní silnici, kde uprostřed lesů, polí či luk byla světelná křižovatka. Ta svítila stále zeleně pro hlavní směr. Vedlejší silnice pak vedla k nějaké malé obci nebo i samotě. Po příjezdu vozidla po vedlejší silnici došlo k zastavení provozu na hlavní a volno pro vedlejší.
Úterý, 26. června 2018 - 15:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16950
Registrován: 5-2002
Dr: Již necitovaným pokračováním věty
Pokud je tím pokračováním míněno "pak třeba špatnými rozhledovými poměry, špatným technickým stavem či nevhodným technologickým řešením", tak to ze samotné absence pozitivky nijak neplyne.
S ostatními body uvedenými v #4322 se už souhlasit dá.

Těžko se udělá hlavní silnice z nějaké okresky x-té kategorie či místní komunikace vyúsťujících na frekventovanou silnici I. třídy.
Z míst, která mi utkvěla v paměti, provedeno například v České Kamenici.

Jedině přejezd zrušit, je-li za danou komunikaci adekvátní náhrada.
To byl přesně případ těch Černovic.

Případně použít řešení hojně praktikované na Slovensku, kde jsou v obdobných případech rozšířené dopravní značky zakazující vjezd vozidel nad určitou délku (lze ovšem jen v situacích, kdy se za přejezd vejde alespoň osobní auto).
Taky se divím, že se to u nás nepoužívá častěji...
Jindy by zas stačil zákaz odbočení vlevo.
Jen doufám, že nikoho nenapadne kruháč s otočenou předností (pro vjezd). To by bylo přece jen trochu moc avantgradní... [wink]
Úterý, 26. června 2018 - 16:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16951
Registrován: 5-2002
TH: 22 metrů byla maximální délka "soupravy motorového vozidla se dvěma přívěsy nebo s návěsem a jedním přívěsem" minimálně už ve vyhlášce 41/1984 Sb. (s oblibou takhle jezdili cirkusáci a kolotočáři).
Na tu "jednačtyřicítku" jsem si vzpomněl taky (byla tam i 32 m dvojtramvaj, ale ta se na běžné silnici moc nevyskytuje [wink]), ale měl jsem za to, že jsem to viděl už ve Volfovi-Jaklovi (PZZ AŽD 71) někdy z půlky sedmdesátek. Tam to ale není, takže kdo ví...
Úterý, 26. června 2018 - 16:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 6-2016
Totéž Všenory:
https://mapy.cz/letecka?x=14.3018273&y=49.9313528&z=20
Úterý, 26. června 2018 - 18:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1357
Registrován: 10-2007
Nechci, já ji akceptuju tak jak je.
Mimochodem ta současná legislativa je u (nových) přejezdů citelně přísnější a je to tak dobře.

Takže pokus o zjevení "netušené pravdy" nějak nevyšel a zbyla z toho nanejvýš trapná vysírka přes tričkoTM...
Narážel jsem na naše diskuze o absolutní odpovědnosti řidiče na přejezdu. Netvrďte mi, že to spadlo z nebe a úplně náhodou je to výhodné pro ŠZDC a AŽD. Sice ti z ČSD a AŽD, co to vylobovali, jsou už zřejmě pod drnem, ale to jaksi nic neřeší.
Úterý, 26. června 2018 - 18:37:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1358
Registrován: 10-2007
Ono by to totiž ve většině případů znamenalo předělat všelijaký ty (elektro)mechaniky a klíčový průmysly na SZZ 3. kategorie. .
No holt by se muselo něco. Ono je víc v pohodě, když se namrdá odpovědnost na řidiče, pak se nemusí.
Úterý, 26. června 2018 - 19:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16955
Registrován: 5-2002
Mss: Narážel jsem na naše diskuze o absolutní odpovědnosti řidiče na přejezdu.
O nějaké "absolutní odpovědnosti řidiče" jsme tu nediskutovali, pouze Tys ji podsouval jako kolovrátek. Ono totiž na dráze té odpovědnosti leží taky docela dost... [nene]

Kupříkladu při bouračce na křížích se vždycky jde po tom, jestli fíra houkal - proto se taky houkačka ovládá elektricky (a musí se před výjezdem na trať přezkoušet a je zálohovaná píšťalou), aby šla zaznamenávat v tachografu, i když by leckdy bylo jednodušší a spolehlivější mít to na nějakej přímej stiskací ventil.
Totéž kontrola rozhledových poměrů a/nebo kontrola stavu a funkce PZZ (a u novějších logování činnosti).

No holt by se muselo něco.
Však ono se taky furt něco dělá, akorát holt rozpočet není nekonečnej.

Ono je víc v pohodě, když se namrdá odpovědnost na řidiče, pak se nemusí.
Mám vééélmi silnej pocit, že o té drážní části odpovědnosti víš velký kulový a maskuješ to vzletným výrazivem... [kecal]

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Úterý, 26. června 2018 - 20:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4325
Registrován: 4-2003
Hajnej:
"Pokud je tím pokračováním míněno "pak třeba špatnými rozhledovými poměry, špatným technickým stavem či nevhodným technologickým řešením", tak to ze samotné absence pozitivky nijak neplyne."
Myšlenka byla taková, že železniční přejezd, ač vybaven PZZ, tak při absenci "pozitivky" může skýtat nebezpečí jinak toliko typická pro přejezdy vybavené pouze výstražným křížem, kupříkladu špatné rozhledové poměry. Při "pozitovce" špatný výhled na trať neřeším. Šlo o reakci na Persinka163054 a jeho výrok, že přejezd s PZZ nemůže být nebezpečný. Absence "pozitivky" sama o sobě nebezpečí neznačí, stejně tak absence "pozitivky" automaticky neznamená výskyt uváděných nebezpečí.
Hajnej:
"Z míst, která mi utkvěla v paměti, provedeno například v České Kamenici."
V České Kamenici by to šlo - je to v obci, druhou komunikací je silnice II. třídy, pro hovoří i data ze sčítání dopravy. Pak jsou ovšem místa jako již zmiňované Sedmihorky, Rybníčky u Branky na Opavsku či Střítež nad Bečvou, kde je taková úprava stěží představitelná. Řešením by mohla být světla, jak předestřel Makus.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 26. června 2018 - 20:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16956
Registrován: 5-2002
TH: tento přejezd je typickým příkladem "nebezpečného"
Fascinujou mě domečky cpané tvrdošíjně do blízkosti přejezdu - pro srovnání, že to jde i jinak, viz Šustrák na JHMD.
Úterý, 26. června 2018 - 20:17:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 839
Registrován: 1-2013
když se namrdá odpovědnost na řidiče

Kdo namrdá odpovědnost na řidiče? Odbor systému bezpečnosti provozování dráhy SŽDC? Nebo snad PČR, která nehodu na přejezdu šetří?
Středa, 27. června 2018 - 06:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 9-2005
Co třeba Všetaty ?

Tohle řešení dvou na sobě nezávislých přejezdů je také hodně špatné a už má na svědomí i nehodu autobusu, ale sjednocením v jeden by se zase z toho stala Studénka s extrémně dlouhou předzváněcí dobou...

(Příspěvek byl editován uživatelem houmr.)
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák - napiš na mail pod nickem
Středa, 27. června 2018 - 06:54:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 11-2009
Hajnej: mně by zajímalo, jestli ten přejezd opravdu potřebuje tolik technologie, že je na to potřeba extra budka, a nestačilo by něco velikosti rozvaděče typu pilíř.
Středa, 27. června 2018 - 07:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 9-2005
pro srovnání, že to jde i jinak, viz Šustrák na JHMD
Nechtěl bych tam dělat pětiletou a předpisově zkoumat, zda-li při zkratu na žárovce vylítne jistič v předepsaném čase...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák - napiš na mail pod nickem
Středa, 27. června 2018 - 07:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 11-2012
Všetaty jsou po nehodě autobusu upraveny. Pokud jede vlak jen přes jeden přejezd, tak vnější výstražník dává výstrahu a závora je nahoře. Vnitřní výstražník pak nedává výstrahu a závora nahoře, umožnuje odjet od nádraží.

V mapovém odkazu, tedy vnější výstražník (modré osobní auto), zakazuje vjet do přejezdu a k nádraží. Vnitřní výstražník pak výstrahu nedává a umožnuje odjet od nádraží.

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Středa, 27. června 2018 - 08:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9773
Registrován: 12-2009
Co se světel na silnici spřažených s PZZ je příklad např. Ostravice.
odkaz