Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 31. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 31. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 12. července 2018 - 14:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17055
Registrován: 5-2002
JxL: To jsem si tady dovolil napsat, hned když ho tam vyklopili.
Jako jedna z možností to napadlo nejspíš každého, takže v tomhle směru jsi žádný zásadní objev fakt neučinil...
Nicméně jádro Tvého tehdejšího vstupu do diskuse bylo - pokud se nemýlím - trochu jinde.
Čtvrtek, 12. července 2018 - 18:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 12-2006
https://kladensky.denik.cz/nehody/u-cernuce-se-srazila-dodavka-s- vlakem-ridic-prezil-20180712.html

Dlouhá rovinka, kde se běžně jezdí hodně přes 100 a uprostřed přejezd, na kterém skoro nikdo nebrzdí. Vlak byl schovaný za kukuřicí a když vjel na přejezd, řidič to evidentně z vysoké rychlosti nedobrzdil. Ruská ruleta s velmi malou pravděpodobností zásahu holt nevyšla. Docela smůla, když na trati je výluka a místo 4 osobáků za den tam jede jen 2x za den prázdná souprava.
Čtvrtek, 12. července 2018 - 18:32:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 323
Registrován: 7-2017
Co teď bude dělat Stínový řiditel z Podmokel se dvěma EDK750, které už měl sešikované k vyjetí, vč. ř. 754 a těšil se na jejich fetky v Dráze? Přemění je v gumové modely, které budou jezdit dokola po uzavřeném okruhu v PJ Kytlice?
Čtvrtek, 12. července 2018 - 18:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3068
Registrován: 7-2006
Tak už je to tady, „MAZLÍK“ jde do šrotu a už se rozřezává. Když jsem to říkal před několika týdny, tak mně nikdo nevěřil a přitom jsem také jeřáby opravoval, tak snad o tom musím něco vědět.
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Čtvrtek, 12. července 2018 - 19:29:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3069
Registrován: 7-2006
šot je zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regione ch-praha/218411000140712-udalosti-v-regionech/
Čas 16:10

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)
ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Čtvrtek, 12. července 2018 - 20:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 10-2007

Márty tady přece fabuloval o tom, jak si ohledně přejezdů ošklivé AŽD (a později přidal i ČSD) prolobbovaly nakydání kdejakých povinností na řidiče. Výše naznačený lobbing by přece vypadal spíš naopak, ale to jsem tu (nejen já) psal taky už někdy před prázdninama...


Uvažujete správně pro případ, že by se AŽD pohybovalo na normálním komerčním trhu. Jenomže ono se nepohybuje. Pokud by došlo k tak velké zakázce, o které se zde bavíme, tak by zřejmě byl problém v lidských zdrojích.

Lze odhadovat, že narazíte na limit pracovníků za české mzdy. Pak budete muset nakupovat pracovníky za evropské mzdy a na to tady nikdo nemá koule. Proto konzervují současný stav.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyss.)
Čtvrtek, 12. července 2018 - 21:29:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2972
Registrován: 5-2002
Škoda, že jste neporadil Ťokovi, aby měl koule a najal pracovníky za "evropské peníze". Mohli jsme mít D1 zrekonstruovanou najednou a za rok.... Jestli vy něco řídíte, tak bůh ochraňuj...
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 12. července 2018 - 21:54:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1378
Registrován: 10-2007

Škoda, že jste neporadil Ťokovi, aby měl koule a najal pracovníky za "evropské peníze". Mohli jsme mít D1 zrekonstruovanou najednou a za rok.... Jestli vy něco řídíte, tak bůh ochraňuj...


Jak souvisí rychlost rekonstrukce D1 s diskutovaným tématem?
Pátek, 13. července 2018 - 00:07:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17062
Registrován: 5-2002
Mss: Uvažujete správně pro případ, že by se AŽD pohybovalo na normálním komerčním trhu. Jenomže ono se nepohybuje. Pokud by došlo k tak velké zakázce, o které se zde bavíme, tak by zřejmě byl problém v lidských zdrojích.
Přejezdy dnes v ČR projektuje kdekdo, nejen AŽD. Stejně tak je vícero firem, které je montují.

Proto konzervují současný stav
Stačí se podívat do TTPček, jak postupně přibývají přejezdy s PZZ/PZS (až na vzácné výjimky s pozitivkou) - to na konzervaci zrovna moc nevypadá... [nene]
Pátek, 13. července 2018 - 00:42:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 5-2002
Jak souvisí rychlost rekonstrukce D1 s diskutovaným tématem?

Podle vaší teorie stačí nakoupit pracovníky za evropské peníze a může se rekonstruovat v celé délce najednou a v krátkém čase. Tak jako si představujete, že by se měly najednou zrekonstruovat všechny přejezdy, leč neděje se tak, protože na to AŽD nemá kapacitu a není ochotno si ji koupit za evropské peníze.
Jinak viz Hajnej - patrné např. na 183 během posledního roku.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 13. července 2018 - 10:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8293
Registrován: 4-2003
Pak budete muset nakupovat pracovníky za evropské mzdy

Co to jsou evropský mzdy? Mně zase připadá, že tady masívně tlučete prázdnou slámu, protože prostě nic takovýho neexistuje.

Nehledě nato, že tím že někomu dáte víc peněz a přetáhnete ho a on bude dělat to samý nenaroste počet lidí v ekonomice a nevytvoří se víc, pouze se vytvoří něco jinýho jinde. Stejně jako přesunem vozidel mezi depy nenarůstá jejich počet.

není ochotno si ji koupit

Elektrotechnický techniky čekající někde jak blaničtí rytíři? [uhoh]

Jako sorry, ale tohleto je nechopnost státu řídit veřejný zakázky a utrácet peníze průběžně a nikoliv nárazově, což pak musí (v čase, penězích, lidech) vyrovnávat managorment firem. Což je přesně vobráceně, než by to mělo bejt.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 13. července 2018 - 10:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17066
Registrován: 5-2002
RŠ: Jako sorry, ale tohleto je nechopnost státu řídit veřejný zakázky a utrácet peníze průběžně a nikoliv nárazově, což pak musí (v čase, penězích, lidech) vyrovnávat managorment firem. Což je přesně vobráceně, než by to mělo bejt.
Přesně tak. Ale obávám se, že (nejen) Márty to nepochopí...
Pátek, 13. července 2018 - 12:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2141
Registrován: 9-2005
jak postupně přibývají přejezdy s PZZ/PZS (až na vzácné výjimky s pozitivkou) -
Tak zrovna mne napadá otázka, proč už nebyl na místě, kde se stala ta výše uvedená aktuální nehoda.
Jak tu někdo uvedl, rovínka kde se smí a jezdí 90 a uprostřed "propad rychlosti" na jízdu krokem, kvůli dvěma párům vlaků denně...
To je podle mne přesně ten případ, kde už měl světelný přejezd, možná i se závorami, dávno být.
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Pátek, 13. července 2018 - 14:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2018
Kolínsko, přejezd na silnici Kořenice-Pučery. Ničím nerušený rozhled kilometr na obě strany. Přejezd "hodný", sám jsem tam kdysi jel "z hecu" Trabantem stovkou, aniž by mu to ublížilo. Ale musely se tam instalovat závory, protože některým IDIOTŮM za volantem to nemyslí. Taky jsem tam viděl šukafon mimo koleje a náklaďák ve škarpě. Jako by ty závory nebyly víc potřeba jinde.
Pátek, 13. července 2018 - 14:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 11-2008
Naopak třeba v Rozhovicích ( trať Chrudim město - Heřmanův Městec ), kde v současnosti nic nejezdí, neb dlouhodobá výluka, když ještě jezdilo asi 5 párů Os denně + jednou týdně ( možná ) MUV-ka, nebo Mn ), tak se nikdy nic nestalo. Ale bylo třeba někam instalovat PZZ, tak se tam dalo. I přesto, že je tam rozhled na kilometr daleko, tak po instalaci světelného PZZ tam do roka bylo hned několik střetnutí s vlakem. Dokonce v jednom případě pekařská Avie poslala 810 na bok. [rofl][rofl][rofl][vypravci]
Pátek, 13. července 2018 - 14:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8576
Registrován: 8-2012
Jako by ty závory nebyly víc potřeba jinde
Popsaný přejezd je přesně ten, kde jsou závory potřeba.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 13. července 2018 - 15:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 7-2009
Výpravčíxy:Naopak třeba v Rozhovicích ( trať Chrudim město - Heřmanův Městec ), kde v současnosti nic nejezdí, neb dlouhodobá výluka, když ještě jezdilo asi 5 párů Os denně + jednou týdně ( možná ) MUV-ka, nebo Mn ), tak se nikdy nic nestalo.

[uhoh] to bych ani neřekl, v 1998 to tam dost šeredně odskákala 810.296 s kamionem, 810.353 to tam taky schytala o dva roky později a to PZZ tam ještě nebylo...
Se vším co má kola nebo kozy jsou problémy!
=M=
Pátek, 13. července 2018 - 18:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 9-2009
A tady zřejmě taky hrozil střet s nějakým tym kamionem
Pikehead
Pátek, 13. července 2018 - 18:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4260
Registrován: 3-2007
To zase ne, ale bez té šarády máš nižší traťovou rychlost. Asi o dost, jinak by to tam nedávali.

Nemůžu si pomoct, ale zatím všichni, co tu bojují proti "absurdním" PZZ, ze sebe leda udělali rohatou zvěř. [happy]
Pátek, 13. července 2018 - 19:06:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 6-2018
T.H. Proč? Protože stoupá počet idiotů za volantem?
Petr_hradecký
Pátek, 13. července 2018 - 19:35:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 4-2015
@Kdesevzal-99: Tam nacouvalo auto stavby do akorát padajících závor...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 13. července 2018 - 19:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12026
Registrován: 5-2004
Ovsem vede nove instalovany pzz se srankama a asi ctyrma vystraznikama v jablonecku na namesti na 042. Nahradilo "stsrej bilac" od kteryho asi nikde nebyla kontrola.

Cela ta eskapada se delala pro DVA pary sukafonu TYDNE a mozna jednou mesicne manipulak...
Pátek, 13. července 2018 - 20:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2974
Registrován: 5-2002
To zase ne, ale bez té šarády máš nižší traťovou rychlost. Asi o dost, jinak by to tam nedávali.

To je ve stanici, ne? Jaké tam jsou veksle?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 13. července 2018 - 22:33:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17072
Registrován: 5-2002
st.Ivoš: Kolínsko, přejezd na silnici Kořenice-Pučery. ... Jako by ty závory nebyly víc potřeba jinde.
Jo tak zrovna tenhle přejezd ty šraňky potřebuje jak prase drbání. Jednou jsem tam jel směrem od Kořenic a vidím, že se z chotouchovské zastávky rozjíždí šukafon. Tak jsem vyhodil kvalt, abych k přejezdu doplachtil až po průjezdu šukafonu. No a někde u třípruhové cedule mě předjela dvě auta a švihla to před ten šukafon, to druhé ani ne 50 m jemu před čumákem.
Pouhý blikače by tam byly pro srandu králíkům, na takovýhle debily jedině šraňky.

Vlčoun: Nahradilo "starej blikac" od kteryho asi nikde nebyla kontrola
Ten "asi" není zrovna spolehlivej informační zdroj - kontrola byla jak v Jablonečku, tak i v Rokytnici. Jiná věc je, že tam u toho asi nikdo nebyl.
No a starej byl tak, že z roku 1962, takže se možná měnil už jenom proto...

Cela ta eskapada se delala pro DVA pary sukafonu TYDNE a mozna jednou mesicne manipulak
Dopravní moment přejezdu je součin frekvence aut a vlaků - a těch aut tam asi dva páry týdně nebudou...
Sobota, 14. července 2018 - 07:45:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 6-2018
Hajnej, máš vlastně recht. Proti debilům se asi jinak bránit nedá, dorůstají pořád další a další.
Sobota, 14. července 2018 - 07:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8580
Registrován: 8-2012
T.H. Proč? Protože stoupá počet idiotů za volantem?
Protože stoupá počet idiotů za volantem. (A taky těch, co prostě jen nejsou neomylní tak jako zdejší diskutéři.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 14. července 2018 - 09:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 7-2003
Když jsou tady samý šajby a všeználkové, mohl bych vás požádat o vysvětlení. U nás mi to nedává moc smysl - takto vypadá přejezd vedoucí na polní cestu a tady II/152 kde jedou stovky aut denně do / z Brna nic. Možná by mi to mohl někdo vysvětlit, podle jakého klíče se instalace PZZ bez závor / se závorami provádí...
Sobota, 14. července 2018 - 10:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 12-2017
Pikehead: Nemůžu si pomoct, ale zatím všichni, co tu bojují proti "absurdním" PZZ, ze sebe leda udělali rohatou zvěř
Já si třeba nemyslím že je něco jako "absurdní" PZZ, ale spíš trochu nerozumím výběru přejezdu, kde bude PZZ instalováno, popřípadě kdo to zaplatí. Například na traťi z Poříčan do Nymburka ještě pamatuji rychlost 80, v duhé pol. 90.let se zvedla na 100 (jo to byl najednou fofr v panťáku valit kilo do Hořátve) a nynější stav je že celá trať je rozsekaná 60 snad přes všechny polní přejezdy co tam jsou. Zatímco na vedlejší lokálce do Kouřima vyrostlo hafo nových PZZ, tato akce byla spolufinancována s fondů z EU, nebylo možno tyto prachy čerpat např. na daleko důležitější a často odklonovu trať do Poříčan?
Pikehead
Sobota, 14. července 2018 - 11:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 3-2007
To je dobrá otázka, asi ne na mě. Třeba se bral v potaz relativní efekt, který u Kouřimi bude výrazně větší, namísto 20 se tam bude dát jet 50...
Sobota, 14. července 2018 - 11:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17077
Registrován: 5-2002
Tomasseq: V té stanici je to celkem jasné - přejezd jde přes dvě koleje a navíc tam vlaky zastavují, což svádí řidiče k uvažování "von ještě nejede, to stihnu".
Na té širé trati je přejezd zavřen jen krátce, navíc tam ty blikače byly už v minulosti (a zdá se, že dokonce bez pozitivky) a pravděpodobně se k tomu přejezdu neváže žádná tragická statistika (to se zohledňuje taky).
Sobota, 14. července 2018 - 11:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17078
Registrován: 5-2002
Pike: Třeba se bral v potaz relativní efekt
...nebo fakt, že do Kouřimi ty dvacítky byly léta letoucí, takže to už stihlo projít "mlejnem", kdežto ty šedesátky na 060 jsou z doby relativně nedávné.
Sobota, 14. července 2018 - 11:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 12-2017
Pikehead: Třeba se bral v potaz relativní efekt, který u Kouřimi bude výrazně větší, namísto 20 se tam bude dát jet 50...
Bohužel Vás musím zklmat, jezdí se tam dál 20. Někdy mi to připadá že platí základní železniční pravidlo §1a "čím pomaleji tím bezpečněji"
Mladějov
Sobota, 14. července 2018 - 11:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12595
Registrován: 3-2007
H 17078: K čemuž se přikláním i já jako k nejpravděpodobnější variantě.
Mladějov
Sobota, 14. července 2018 - 11:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12596
Registrován: 3-2007
>Někdy mi to připadá že platí základní železniční pravidlo §1a

Obecně : když většina takovýchto "dvacítkových" lokálek s minimální frekvencí by spíš zasloužila nahradit autobusem, než do nich cpát desítky a stovky milionů.
Sobota, 14. července 2018 - 11:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 12-2017
Mladějov: když většina takovýchto "dvacítkových" lokálek s minimální frekvencí by spíš zasloužila nahradit autobusem, než do nich cpát desítky a stovky milionů, máte recht, nicméně fakturace byla vystavena na evropské fondy...

Instalace PZZ do Kouřimi spíše svědčí o nutnosti "vysát" prachy z nějakého dotačního fondu, který prostě nebylo možné uplatnit na trati Nymburk-Poříčany, ale nenapadá mne žádný důvod.

Malá odbočka od PZZ: v roce 2013 při povodních byla komplet zničena stanice Plaňany a čekalo se několik měsíců, než se našel "někdo" kdo opravu a sanaci zaplatí a byly to opět evropské fondy. Jinými slovy pokud by z EU neplatila, tak dnes se do Peček jezdí busem. MD, kraj ani obec by nedaly ani korunu na tuto opravu, to je prostě fakt. A připadá mi že podobný "klíč" platí i pro volbu místa instalace PZZ...
Mladějov
Sobota, 14. července 2018 - 11:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12599
Registrován: 3-2007
Mne ano, viz předešlý příspěvek : Projekt na PZZ u Peček byl už hotov.
Sobota, 14. července 2018 - 21:36:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 11-2012
Tak ty vyproseny nehody. Nejak se nedari u Brandysa nad Orlici.





(Příspěvek byl editován uživatelem persink163054.)


(Příspěvek byl editován uživatelem persink163054.)
Sobota, 14. července 2018 - 22:15:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 245
Registrován: 8-2013
jak se tohle může stát? [coze]
Sobota, 14. července 2018 - 23:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3192
Registrován: 5-2002
jih - demontuješ vnitřní kolejnici a pak do toho vjedeš. To je raz dva...
Neděle, 15. července 2018 - 00:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2342
Registrován: 4-2009
Tak to je pak těžký nakolejování, když není vlastně na co nakolejovat [vypravci][proud]
Pikehead
Neděle, 15. července 2018 - 09:02:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 3-2007
To souhlas. A hlavně se divím, že na demontovanou kolejnici něco takhle zvesela vjede. Tu kolej nečekaně vytrhali indiáni, nebo si kormidelník z mandelinky nepřečetl rozkaz?
Neděle, 15. července 2018 - 11:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 7-2017
No a nebo někdo pracoval rychleji, než myslel a odmontoval cosi dřív než měl, případně jinde než měl...ještě to dopadlo dobře, taky si MVTV mohlo lehnout na bok.
Neděle, 15. července 2018 - 14:01:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 10-2007
Přejezdy dnes v ČR projektuje kdekdo, nejen AŽD. Stejně tak je vícero firem, které je montují
Potom kolik schopných lidí emigrovalo na západ bych byl velice překvapen, kdybych nezaslech otřepanou frázi "nejsou lidi".

Přesně tak. Ale obávám se, že (nejen) Márty to nepochopí...
Opravdu se chcete tady vztekat na tím, že D1 měla být celá hotová před 10 lety a teď se holt musí kvaltovat? Já ne..

Nehledě nato, že tím že někomu dáte víc peněz a přetáhnete ho a on bude dělat to samý nenaroste počet lidí v ekonomice a nevytvoří se víc, pouze se vytvoří něco jinýho jinde. Stejně jako přesunem vozidel mezi depy nenarůstá jejich počet.
Takto kupecky to opravdu nefunguje, protože lidé jdou klidně mimo obor, pokud je tam razantně lepší ohodnocení.
Neděle, 15. července 2018 - 16:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 6-2018
Martyss, myslíš ty, co emigrovali PŘED revolucí, nebo až po ní? Ta první generace je už patrně v důchodu a ty druhé nebudu komentovat, nebo ze mě uděláte starého strukturu. [wink]
Neděle, 15. července 2018 - 16:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17088
Registrován: 5-2002
Mss: Potom kolik schopných lidí emigrovalo na západ
Mám za to, že ti, co emigrovali, byli zpravidla z trochu jiných oborů, než je (vcelku rutinní) projektování přejezdů...

bych byl velice překvapen, kdybych nezaslech otřepanou frázi "nejsou lidi"
Firmy už holt mívají takovou vlastnost, že existují vcelku nezávisle na tom, čím bys byl nebo nebyl překvapen. [wink]

Opravdu se chcete tady vztekat na tím, že D1 měla být celá hotová před 10 lety a teď se holt musí kvaltovat? Já ne...
Já taky ne a mám za to, že Radek taky ne. Zato Ty ses tu rozčiloval ohledně I/43 nebo něčeho takového.

Takto kupecky to opravdu nefunguje, protože lidé jdou klidně mimo obor, pokud je tam razantně lepší ohodnocení
Aha, takže když jdou mimo obor, tak jejich počet narůstá...?
Nějak mi uniká, jak chceš Radkovo tvrzení vyvracet zrovna tímhle...
Pondělí, 16. července 2018 - 09:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5259
Registrován: 5-2007
Je to 5 minut co na prejezdu na "Dolech" os 3800 sebral dodavku,co jela na cervenou,neboli prejezd byl v činnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Pondělí, 16. července 2018 - 11:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5260
Registrován: 5-2007
Ještě fotka.Vlak zastavil cca 350 m za přejezdem.

[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Pondělí, 16. července 2018 - 17:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8639
Registrován: 9-2002
Asi dva mesice nazpatek jsem zpusobil
nehodu na krizovatce. Vsechno bylo proti me, ale mel jsem i tak trochu stesti, protoze tu slupku zprava dostal par mesicu predtim typek, co zramoval moje auto.

Situace: Vilova periferie, vidim znacku zakaz doprava a za prvni krizovatkou znacka "Prejezd se zavorama" a DVA cerveny pruhy. Sipka doprava nejni a prejezd je za rohem ty druhy krizovatky. Je to trochu dolekopcom, takze jedu bez kvaltu. Na druhy krizovatce mam stopku schovanou za vzrozstlym stromem, tu jsem projel (rovne) a dostal jsem to do pravoboku (smerem od toho prejezdu.)@ Este bych mel dodat, ze mi svitilo slunicko do ksichtu a neznal jsem to tam. I tak jsem uznal svoji chybu: SIGNALIZACE V NEVYHOVUJICIM STAVU SOFERA NEZBAVUJE ODPOVEDNOSTI. A mozna, pokavad bych mel zarazeno, tak bych slapnutim na plyn mozna vyloucil materialni skody a skoncilo by to u beznejch nadavek na spravu silnic/debila sofera. Je to moje prvni nehoda po skoro dvaceti letech za volantem, kdy to byla moje chyba...

Ale jelikoz vetsina zdepritomnych sotousu je antiauto, tak zacnu pocitat, kdo vsechno se mi vysmeje.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
vasekj
Pondělí, 16. července 2018 - 18:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 9-2017
No myslím, že příkazové a zákazové dopravní značení schované za vegetací (nebo parkujícími vozidly), splňuje definici nebezpečného zcela jednoznačně (a bohužel je to docela častý jev, ale zejména u značek začátek obce a různých omezených rychlostí).

Zde na Tebe padá odpovědnost asi jen proto, že pokud jsi stopku neviděl, měl jsi čekat přednost zprava. Pokud by do tebe narazil někdo zleva, tak bych se teda hádal, že za to může špatné dopravní značení.
Pondělí, 16. července 2018 - 18:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5008
Registrován: 7-2011
Nevím jak na severu, kde se Agent pohybuje, ale u nás by ta značka musela bejt ouplně zarostlá v roští a neviditelná, aby se to dalo uhrát na chybu správce komunikace. Jinak je to klasický "nepřizpůsobení se stavu a podmínkám". Zkrátka je-li to nutný, pak je potřeba do křižovatky vjíždět klidně i pětikilometrovou rychlostí. Pokud někdo jede rychleji a díky tomu polozarostlou značku přehlídne, pak je to jeho chyba. Jistě, je v tom fůra alibismu a k "optimálnímu" stavu to má daleko.
vasekj
Pondělí, 16. července 2018 - 19:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 9-2017
Bobik: A proč jenom do křižovatky? Pak je nutné jet krokem všude, co kdyby v nějakém roští byl zákaz vjezdu, nebo maximální rychlost 10km/h?
Pondělí, 16. července 2018 - 19:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5010
Registrován: 7-2011
Protože křižovatka byl jen příklad (jeden z mnoha). A ano, máš pravdu, podle "oficiálního výkladu" to nutné je. Že to je zbytečné je věc jiná, leč též pravdivá.
Pondělí, 16. července 2018 - 19:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2888
Registrován: 9-2003
Bobik: Na severu? Podle mně dostupných veřejných informací od Agenta zde na K-R se Agent pohybuje na úplném jihu.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 16. července 2018 - 22:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5262
Registrován: 5-2007
Tedy další křížek přibude u přejezdu na "Dolech"...odkaz

[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Úterý, 17. července 2018 - 01:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8640
Registrován: 9-2002
S4991023:
"Bobik: Na severu? Podle mně dostupných veřejných informací od Agenta zde na K-R se Agent pohybuje na úplném jihu."

Spis na jihozapade. Poridil jsem ted lepsi tel., tak asi tak za pet minut se mrkni kde presne: Dodam par fotek do vlakna Zahranicni vozidla.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 17. července 2018 - 02:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 4-2009
Paveldacicky:
Nepřibude, viz Tvůj odkaz.
Zaprvé cizinec, zadruhé to nezalomil na přejezdu, ale až v nemocnici.
Asi to bude znít hodně cynicky.
Ale pokud je tradice sázet pomníčky kolem silnic a kolejí,
tak lze pokračovat zcela logicky kachlíčkováním pokojů
a operačních sálů v nemocnicích stejnou "výzdobou".
Tenhle k přejezdu nepatří.

Já to dokončím.
Dokážu si představit, že na pražském Vítkově hned vedle hrobu
neznámého vojína bude hrob neznámého polského řidiče kamionu.
Vím, je to hnusný téma.
Ale většina lidí má jen svuj hrob.
Pomníček bývá z důvodu tragedie.
Ne z vlastní debility, viz funkční signalizace.
Nebo bych tam tesal počet nasraných lidí a délku zpoždění.
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív vysrat...
Úterý, 17. července 2018 - 08:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8296
Registrován: 4-2003
jak chceš Radkovo tvrzení vyvracet

No evidentně nijak.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 17. července 2018 - 10:59:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 11-2012
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=477956&sznu=nxXx6OtAJA5KJ Owp
Úterý, 17. července 2018 - 13:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8642
Registrován: 9-2002
Bobik:
"Protože křižovatka byl jen příklad (jeden z mnoha). A ano, máš pravdu, podle "oficiálního výkladu" to nutné je. Že to je zbytečné je věc jiná, leč též pravdivá."

Tohle nebyl zadnej priklad - jsem hledal prejezd "nekde pred sebou" a jen z tohoto duvodu jsem necumel "kde co lita." A ani ten prejezd neni spravne vynavesten uzivatelum silnice - kdyby tam byla u ty znacky upozornujici na prejezd ta podelana sipka doprava, tak se to vubec nemuselo stat. Takze ikdyz to de iure jde za mnou, tak davam 66% spoluvinu mistni sprave silnic za minimalne dve nevyhovujici dopravni znacky na cca 100 metrech. A zakoncim to vyjadrenim jezibaby z baraku vedle: "Esta semana ya es la tercera vez..." preklad: To uz je tenhle tejden potreti.

Bylo to ve ctvrtek.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 31. července 2018 - 15:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 8-2017
https://www.denik.cz/krimi/u-pisku-se-srazil-traktor-s-vlakem-po- nehode-zustalo-ctrnact-zranenych-20180731.html