Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 12. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 12. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 10. září 2018 - 09:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 1-2006
Jeste lepsi by bylo uzavrit kazdou nehodu na prejezdu a kazde projete stuj s tim, ze FiJi je debil. [rofl]
Pondělí, 10. září 2018 - 09:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3785
Registrován: 11-2008
Včera TV Prima a její večerní hlavní zprávy. Reportáž "Pozor na železniční přejezdy". To stojí za to. Jak média ( redaktoři ) dokážou svoji neznalost. Autor reportáže i autor videa by měli okamžitě vrátit řidičáky, neb se vlastně přiznávají k tomu, že neznají příslušné zákony, které by jako majitelé řidičského oprávnění měli znát. Navíc to video v té reportáži je šikovně střižené, takže to vypadá úplně jinak, než ve skutečnosti bylo. [andel][vypravci] Omlouvám se, ale odkaz na uvedenou reportáž sem neumím dát. Jistě se najde někdo, kdo to sem hodí. Díky. [andel]
P_v
Pondělí, 10. září 2018 - 09:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2008
Registrován: 5-2002
9. 9. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: POZOR NA ŽELEZNIČNÍ PŘEJEZDY
P_v
Pondělí, 10. září 2018 - 10:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2009
Registrován: 5-2002
Žralok zjevně po průjezdu čela vlaku přejezdem zrychloval, ale i z toho mála, co ve videu nechali, je vidět, že žralok za přejezdem zpočátku jel teprve nějakých 15 km/h.
Pondělí, 10. září 2018 - 10:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17523
Registrován: 5-2002
Vxy: Navíc to video v té reportáži je šikovně střižené, takže to vypadá úplně jinak, než ve skutečnosti bylo
Copak střižené - ono se taky dá pouštět nereálnou rychlostí, protože není moc s čím srovnávat.
I když teda nepovažuju za pravděpodobné, že by si takhle lacině naběhli na vidle.

FiJi: Ani ti dva řidiči u Kořenic ve vaší historce přece neměli nehodu na přejezdu.
Dobrá, upravím definici: řidiči, kteří spáchali přestupek na přejezdu (ať už s následkem nebo bez). Spokojen...?
Pondělí, 10. září 2018 - 10:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8370
Registrován: 5-2002
No, pěkné. A teď si představte, že takto uvažuje naprosto většinová část populace [sad]
Pondělí, 10. září 2018 - 11:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3786
Registrován: 11-2008
P_v:
"Žralok zjevně po průjezdu čela vlaku přejezdem zrychloval, ale i z toho mála, co ve videu nechali, je vidět, že žralok za přejezdem zpočátku jel teprve nějakých 15 km/h."
Kdyby 15 km/h.[lol] Stopro víc jak 10 km/h, jak mu nařizuje předpis, nejel ! Znám plno fírů, co před přejezdem radši úplně zastaví, aby to na "proužku" měli jasné "černé na bílém", že rychlost nepřekročili. [andel][vypravci]
Pondělí, 10. září 2018 - 11:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3094
Registrován: 9-2003
Jak Martyss tak Fidži jsou mistři ve vykrucování se. Mohli by dělat brilantní kariéru v politice.
NOBLE BRICKS
P_v
Pondělí, 10. září 2018 - 11:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 5-2002
Myslitel s kombajnem na přejezdu, lokalita neznámá.
odkaz
Pondělí, 10. září 2018 - 13:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 6-2018
Hajnej: jo, ten přejezd u Kořenic znám, ondyno jsme se tu přece o něm bavili. A já nechápal, proč by tam měly být šraňky, když je vidět kilometr na obě strany. Tys oponoval, že PRÁVĚ PROTO by tam šraňky mely být.
Už tam jsou. Kvůli pár dementům za volantem. [crazy]
Pondělí, 10. září 2018 - 13:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5663
Registrován: 9-2011
P-v: těch 15 km/h jsme "kvalifikovaně odhadli" [wink] taky (půlka žraloka jela asi 5 sekund).
Pondělí, 10. září 2018 - 14:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 7-2017
P_v: tak zlomit zadkem šraňku a pak stejně zůstat na přejezdu, to musí být duševní gigant [crazy][crazy][crazy] kdepak se nám něco takového líhne ??? Aha už vím, zcela nečekaně opět v Polsku [kladivo][cunik]
Pondělí, 10. září 2018 - 15:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8450
Registrován: 4-2003
Včera TV Prima a její večerní hlavní zprávy. Reportáž "Pozor na železniční přejezdy". To stojí za to. Jak média ( redaktoři ) dokážou svoji neznalost. Autor reportáže i autor videa by měli okamžitě vrátit řidičáky, neb se vlastně přiznávají k tomu, že neznají příslušné zákony,

TV Prima je komerční stanice, která stejně jako jakýkoliv jiný komerční médium prostě svý cílový skupině ukazuje pohled na svět jejíma vlastníma očima. To neni vůbec o (ne)znalostech redaktorů, ale o kalkulu jak chytrej/hloupej člověk sedí před plackou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Pondělí, 10. září 2018 - 15:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12735
Registrován: 3-2007
Aneb Je to, jak to je a je to dobře [biggrin].
Pondělí, 10. září 2018 - 16:25:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9023
Registrován: 8-2012
RadekŠ má recht (s tou výhradou, že se to netýká jen komerčních televizí, ale i našíčeské - akorát je třeba rozpoznat, kdo tam je tím zákazníkem). Prostě průměrnej vovčan průměrnýho věku chce po náročným stereotypním dni v tý bedně akorát vidět, jak to všechno stojí za hovno, že po něm všichni jdou ale on to prokoukl, která selebryta se vdává/rodí/rozvádí a v který zoo mají malý hrošíky, pak si vodžije nějakej (hodina stačí) večerníček pro policajty, kde to (sic při porušení pár zákonů) nakonec hoši z tý správný party vyřeší a dobře to dopadne, popř. místo toho sjede nějakej ein-kessel-buntes, no a půjde hnípat, aby to zítra otočil nanovo.
Aby ho někdo z debilizoru poučoval, namáhal mu mozek, nebo po něm dokonce něco chtěl - sorry jako.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 10. září 2018 - 16:47:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3408
Registrován: 9-2007
Jojo, tak tomu budeme mlčky přihlížet a nechat národ otupovat pořád dál a dál. [crazy] Nevím, co se s tím dá dělat, ale podstatná část národa není na takové mentální úrovni, aby dokázala rozeznat, zda má nějaká televize, na kterou se dívají, pravdu nebo ne, viz. třeba TV Barrandov. A jednou přijde den, kdy bude toto stádo rozhodovat o osudech nás všech... [andel]
Pondělí, 10. září 2018 - 17:45:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9024
Registrován: 8-2012
Národ chce být ohlupován (je to jednodušší, vovcím v podstatě stačí plnej žlab a bača, vždyť to často vidíte i zde). Nevím jak vy, ale já tomu klidně mlčky přihlížet budu, televizi prakticky používám jen jako velký monitor (akorát děti jedou déčko a i tam se musí hlídat resp. v zárodku dovysvětlovávat propaganda) a tejrat se budu akorát s tím, co můžu reálně ovlivnit.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 10. září 2018 - 18:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17532
Registrován: 5-2002
ML: Je to, jak to je
Je to tak, jak to je - a díky tomu je to (komerční) vysílání za peníze inzerentů pro občanstvo zadarmo, o což občanstvu jde především (a jedině).

a je to dobře
O tom ale Radek nic nepíše, tak nechápu, proč mu to opičovávš...?
Pondělí, 10. září 2018 - 19:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3048
Registrován: 5-2002
zda má nějaká televize, na kterou se dívají, pravdu nebo ne,

Mladý muži, co to je ta pravda? V tzv. liberální demogracii má přeci každý a každá skupina právo na pravdu - pochopitelně tu svoji.
Nu a pokud o svých spoluobčanech smýšlíte jako o stádu, jste na nejlepší cestě stát se profesionálním politikem. Nebo od nějakého zástupce toho "stáda" dostat přess hubu. [biggrin]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 10. září 2018 - 20:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9025
Registrován: 8-2012
má přeci každý a každá skupina právo na pravdu
Přesně tak, lež už se dnes přece nenazývá lží, ale alternativní pravdou. To už není zápas mezi pravdou a lží, v níž pravda vítězí, i když na čas poražena bývá - smyslem je vovčana zahltit tolika pravdami, aby se na danou problematiku vysral jako příliš složitou a šel si radši otevřít pivo nebo vyrazil se stádem do hypersupu pro sójáčky fakcy.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 10. září 2018 - 20:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 7-2011
Sakra, pánové, no, teď jste to těm vovcím nandali a jasně demonstrovali svou intelektuální převahu. [biggrin]
Pondělí, 10. září 2018 - 20:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 5-2002
Bobik: Ráčej číst od začátku - já lidi za ovce - ovčany nepovažuji.[wink]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
FiJi
Pondělí, 10. září 2018 - 20:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 1-2017
Výpravčíxy:
"Včera TV Prima a její večerní hlavní zprávy. Reportáž "Pozor na železniční přejezdy". To stojí za to. Jak média ( redaktoři ) dokážou svoji neznalost. Autor reportáže i autor videa by měli okamžitě vrátit řidičáky, neb se vlastně přiznávají k tomu, že neznají příslušné zákony, které by jako majitelé řidičského oprávnění měli znát. Navíc to video v té reportáži je šikovně střižené, takže to vypadá úplně jinak, než ve skutečnosti bylo. [andel][vypravci] Omlouvám se, ale odkaz na uvedenou reportáž sem neumím dát. Jistě se najde někdo, kdo to sem hodí. Díky. [andel]"

Mohl byste být konkrétní, a napsat, která přesně ustanovení zákonů autoři reportáže neznají? Na začátku zaznělo, že řidiči očekávají, že než přijede vlak, začnou blikat světla a jdou dolů závory. To není nic o tom, co je v zákoně, pouze konstatování, co řidiči očekávají. Já to tady tvrdím celou dobu, tak aspoň máte potvrzené i z jiného zdroje, že tohle opravdu řidiči očekávají. Dál se tam řešila rychlost vlaku, tu zákon neřeší, a na závěr bylo uvedené, že když nebliká bílá, smí auta maximálně 30 km/h, a že i když jsou závory nahoře a nic nebliká, mají se řidiči rozhlédnout a poslouchat, zda nejede vlak. To tady pokud vím opakuje pořád dokola většina z vás a tváříte se, že tím se všechno řeší.

Mně na tom nejvíc zaujala ta informace, že ta rychlost 10 km/h na nefunkčním přejezdu je stanovená jenom nějakým vnitřním předpisem. To je ještě větší nehoráznost, než jsem si myslel.

Z té reportáže byste měli skákat nadšením do stropu, pořád si stěžujete, jak řidiči neví a neumí – a když jim někdo řekne přesně to, co tady opakujete vy, najednou se vám to nelíbí.
FiJi
Pondělí, 10. září 2018 - 21:06:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 1-2017
Hajnej:
"Dobrá, upravím definici: řidiči, kteří spáchali přestupek na přejezdu (ať už s následkem nebo bez). Spokojen...?"
Nespokojen. Vy jste původně psal o řidičích obecně, takže Martyssův komentář srovnávající skupinu řidičů se skupinou zaměstnanců ČD, SŽDC a MD byl na místě. Teprve dodatečně se to snažíte ospravedlnit, že jste vlastně nemyslel „někteří řidiči“, ale „někteří řidiči, kteří spáchali přestupek na přejezdu“. Hlavně že máte plnou pusu řečí o tom, že já píšu hlouposti.
Pondělí, 10. září 2018 - 21:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8427
Registrován: 5-2007
FiJi: Mně na tom nejvíc zaujala ta informace, že ta rychlost 10 km/h na nefunkčním přejezdu je stanovená jenom nějakým vnitřním předpisem.
Nie, je samozrejme stanovená náležite zmocnenou vyhláškou MD.

Z té reportáže byste měli skákat nadšením do stropu, pořád si stěžujete, jak řidiči neví a neumí – a když jim někdo řekne přesně to, co tady opakujete vy, najednou se vám to nelíbí.
No ja myslím, že sa im nepáčil ten úvod, nie to, keď to tam niekto opäť raz zasa vysvetlil.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Pondělí, 10. září 2018 - 22:08:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9026
Registrován: 8-2012
já lidi za ovce - ovčany nepovažuji
Já jo.
Kouzlem (ne?)chtěného se tu pod diskuzí vybanneroval nějaký obchodní zástupce firmy ANOfert "Josef Chuchlík - kandidát na senátora", že zařídí, "Aby děti uměly zatlouct hřebík". Jak kurwa zařídí, to bude obcházet baráky s kladívkem? No jasněže ne, pěkně institucionalizovaně - "vrátí do školy dílny" a bude pomáhat s vybavením tříd kladivem a hřebíkama. Protože bez toho vovce prostě nedokážou zatlouct hřebík, tak mu to hoděj' (jinak by z toho neudělali mediální poradci leitmotiv kampaně). To je prostě dokonale bizarní a absurdní.
(Nevím, kdy jsem se naučil zatlouct hřebík, ale bylo to rozhodně daleko dřív, než na 2. stupni, a naučil mě to děda.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 10. září 2018 - 22:16:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8451
Registrován: 4-2003
Národ chce být ohlupován

Obvyklý slovník manipulátorů. Já bych ty lidi tak nepodceňoval.

Reportáž jsem neviděl, ale předpokládám že průměrný trouba si na základě ní uvědomí, že si má dát na přejezdu víc majzla. Čímž to splní účel.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 10. září 2018 - 22:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9027
Registrován: 8-2012
Obvyklý slovník manipulátorů. Já bych ty lidi tak nepodceňoval
Obvyklý slovník moralizátorů. Vítej, Karásku, chyběl jsi nám.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
FiJi
Úterý, 11. září 2018 - 07:06:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2017
Asdf:
"Nie, je samozrejme stanovená náležite zmocnenou vyhláškou MD. "
Takže jediný, kdo v té reportáži nezná legislativu, je nakonec mluvčí SŽDC nebo ČD (už si nepamatuju).

Asdf:
"No ja myslím, že sa im nepáčil ten úvod, nie to, keď to tam niekto opäť raz zasa vysvetlil."
Řeč tu byla i o neznalosti zákonů, a o zákonech nebylo v úvodu nic. V úvodu byla řeč o tom, že když jede vlak, řidič očekává, že budou blikat červené a sklopí se závory – některým místním diskutujícím se to může nelíbit, ale je to prostě fakt, řidiči to právem očekávají, protože jinak je to PZZ k ničemu.
Úterý, 11. září 2018 - 07:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9396
Registrován: 4-2003
Fiji: Mně na tom nejvíc zaujala ta informace, že ta rychlost 10 km/h na nefunkčním přejezdu je stanovená jenom nějakým vnitřním předpisem. To je ještě větší nehoráznost, než jsem si myslel.

Viz Asdf, jen to doplním a upřesním: Vyhláška 173 Ministerstva dopravy v platném znění, § 35, odstavec 3.:

Přes přejezd vybavený přejezdovým zabezpečovacím zařízením, které nedává výstrahu
uživatelům pozemní komunikace, a 60 m před ním smí jet vedoucí drážní vozidlo rychlostí nejvýše 10
km/h a musí opakovaně dávat akustickou výstrahu



Takže jediný, kdo v té reportáži nezná legislativu, je nakonec mluvčí SŽDC nebo ČD (už si nepamatuju).

Jediný, kdo se v celé problematice absolutně neorientuje a plácá neustále nesmysly (a zasírá tím k-report), je nějaký blázen FiJi. Mluvčí SŽDC (nikoliv ČD, existence SŽDC je asi pro FiJiho novinka) si odkaz na svůj vnitřní předpis uvést může, protože vnitřní předpis nesmí být v rozporu s výše zmíněnou vyhláškou (a to není), může jí maximálně jen zpřísnit.

Mluvčímu SŽDC lze ale vytknout, že neuvádí odkaz na zmíněný paragraf a odstavec vyhlášky 173 - hned by to mělo větší váhu a různí Fidžiové, kteří ve své neznalosti hledají problémy tam, kde nejsou, by neměli najednou o čem psát. Tady si zbytečně pod sebou řeže SŽDC větev, protože její vnitřní předpis je v právní hierarchii níže, než ministerská vyhláška a navíc je pro kohokoliv mimo "dráhu" neplatný a tedy i nezajímavý.

Mimochodem, já také při jízdě k přejezdu, který je dle rozkazu v poruše a je nepřehledný, raději jedu těsně před ním ještě pomaleji než 10 km/h, či dokonce občas před přejezdem i zastavím a stále troubím. Neb je lepší vyrobit zpoždění v řádu maximálně minut, než za následné asistence policie mít zdržení v řádu hodin a ještě to dodatečně nejen u policie vysvětlovat. A to ještě nemluvím o tom, že ač by na vině byl jednoznačně řidič, který se nerozhlédl, tak ho nemám jakkoliv zájem zranit - to se může povést i při desetikilometrové rychlosti vlaku kombinované s nenulovou rychlostí automobilu [crazy].
Úterý, 11. září 2018 - 11:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17536
Registrován: 5-2002
TH: lež už se dnes přece nenazývá lží, ale alternativní pravdou
Viz na Youtube kouzelná parafráze Zvonků štěstí pod názvem Zprávy z Kremlu - akorát se obávám, že to někteří zdejší diskutéři nepochopí...

FiJi: Vy jste původně psal o řidičích obecně, takže Martyssův komentář srovnávající skupinu řidičů se skupinou zaměstnanců ČD, SŽDC a MD byl na místě
O řidičích obecně jsem nepsal já, ale Petr Šimral.

Teprve dodatečně se to snažíte ospravedlnit
Ale prdlajs. Nejdřív si ujasni, kdo co napsal.
Úterý, 11. září 2018 - 11:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 10-2007

Ono je hlavně dost nesmyslné porovnávat výskyt debilů na statistických vzorcích vybraných naprosto odlišným způsobem - jednou tím, kde jsou zaměstnáni, podruhé tím, že měli nehodu na přejezdu.
V prvním případě se nijak významně neliší od průměru populace (pročež není důvod na to upozorňovat), ve druhém ano (pročež se o tom mluví).

Myslim, ze je to pekny namet na diplomku. Nabizi se vsak otazka. Co bychom delali, kdyby vysel nechteny vysledek?[biggrin]
Úterý, 11. září 2018 - 12:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8454
Registrován: 4-2003
Myslim, ze je to pekny namet na diplomku.

Jako že dojde na ČSSZ a tam mu dají individuální data a pak dojde na vnitro a tam mu dají jiný individální data a on si je v neanonymizované podobě (protože jinak to dost dobře nejde) spojí dohromady a .... no tak to je jak z filmu Hurvínek a válka, dil 22.[crazy]

A co z toho asi vyjde? Že Lojza z venkova s bílou dodávkou ve který prdí do sedačky celej den bourá častějc, než prof. Horka Zorká, která dřepí celej den za katedrou, potom domu dojede tramvají a autem jede maximálně v pátek na chatu?

Co bychom dělali, kdyby vysel nechteny vysledek?

Mělo by vliv na výsledek obhajoby?

------------------------
Já si tedy myslím, že celou dobu třískáte práznou slámu, výzkumný práce faktorů nehodovosti bezpochyby existujou v míře větší než malé a do přejezdů se cpou miliardy ročně.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 11. září 2018 - 13:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8455
Registrován: 4-2003
Vítej, Karásku,

Njn, máš docela blbej úděl sedět v místnosti, kde jsi tím nejchytřejím.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 11. září 2018 - 15:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17543
Registrován: 5-2002
Mss: Co bychom delali, kdyby vysel nechteny vysledek?
Netřeba gatí stahovati, brod-li daleko jest... [wink]
Úterý, 11. září 2018 - 15:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9031
Registrován: 8-2012
Njn, máš docela blbej úděl sedět v místnosti, kde jsi tím nejchytřejím
Nemám to správný předplatný, čili "Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře" a tak se nedozvím, jak jsou vlastně ti diváci TV Prima chytří a já je jen podceňuju a manipuluju.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 11. září 2018 - 17:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8456
Registrován: 4-2003
https://ego.ihned.cz/c7-66233380-p8jlh-5614682ec6a633e
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 11. září 2018 - 17:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9034
Registrován: 8-2012
Souvislost uvedeného textu s "inspirátory" z TV Prima bude asi unikat nejen mě, ale nějak jsem nerozpoznal v průměrném vovčanu-konzumentu televizního obsahu tu osobu, která mě učiní alespoň trochu lepším...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
FiJi
Úterý, 11. září 2018 - 17:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 1-2017
Bram:
"Jediný, kdo se v celé problematice absolutně neorientuje a plácá neustále nesmysly (a zasírá tím k-report), je nějaký blázen FiJi."
Nepouštějte se do spekulací, kdo se v čem orientuje a zda plácá plácá nesmysly, když sám neumíte ani číst.


Bram:
"Takže jediný, kdo v té reportáži nezná legislativu, je nakonec mluvčí SŽDC nebo ČD (už si nepamatuju).

Mluvčí SŽDC (nikoliv ČD, existence SŽDC je asi pro FiJiho novinka)"
Zkuste si přečíst první větu, kterou jste sám citoval z mého komentáře, a vaši odpověď. Víte co, celou větu nečtěte, to je na vás moc složité. Přečtěte si tu tučnou čtyřpísmennou zkratku. V mé větě, a ve vaší odpovědi. A znovu. A ještě jednou. Už vám svítá? To je dost nešťastné, že, pokoušet se někoho shodit, a místo toho ze sebe udělat hlupáka.

Bram:
"Mluvčí SŽDC na svůj vnitřní předpis uvést může"
Nemůže, jak jste sám odůvodnil v následujícím odstavci.

Bram:
"ač by na vině byl jednoznačně řidič, který se nerozhlédl"
Což je právě jeden z problémů. PZZ instaluje dráha, aby mohly vlaky přes přejezdy jezdit rychleji, a mají prý zvyšovat bezpečnost. A když PZZ nefunguje, najednou to vůbec nevadí, dráha za nic nemůže a za všechno je zodpovědný řidič.
Úterý, 11. září 2018 - 17:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4659
Registrován: 12-2007
FiJi:
"A když PZZ nefunguje, najednou to vůbec nevadí, dráha za nic nemůže a za všechno je zodpovědný řidič."
Že by stejně jako u SSZ? Kamion sundá PZZ (či jiná mimořádnost) a vždy za to dle Vás může dráha?
Úterý, 11. září 2018 - 18:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9406
Registrován: 4-2003
FiJi:Zkuste si přečíst první větu, kterou jste sám citoval z mého komentáře, a vaši odpověď. Víte co, celou větu nečtěte, to je na vás moc složité. Přečtěte si tu tučnou čtyřpísmennou zkratku. V mé větě, a ve vaší odpovědi. A znovu. A ještě jednou. Už vám svítá? To je dost nešťastné, že, pokoušet se někoho shodit, a místo toho ze sebe udělat hlupáka.

Tak znovu a lépe pro hlupáka FiJiho: Předpis SŽDC D1 musí být v souladu s vyhláškou 173 Ministerstva dopravy a to v tomto případě JE. Že to neví automobilisté, redaktoři a další, co s "dráhou" nemají co do činění, je v pořádku. Špatně ovšem je, když nějaký hlupák FiJi se pouští do sáhodlouhých rozborů na téma přejezdy a tuto záležitost NEZNÁ a vypouští tu kecy o nehoráznostech.


Nemůže, jak jste sám odůvodnil v následujícím odstavci.

Ale může. Jen by měl zdůraznit, že je to stav plně odpovídající vyhlášce 173 Ministerstva dopravy. A to jen pro upřesnění pro ostatní, co s "dráhou" nemají nic společného. Takže pouze hlupák FiJi se akorát chytil do vlastní pasti [proud].

Což je právě jeden z problémů. PZZ instaluje dráha, aby mohly vlaky přes přejezdy jezdit rychleji, a mají prý zvyšovat bezpečnost. A když PZZ nefunguje, najednou to vůbec nevadí, dráha za nic nemůže a za všechno je zodpovědný řidič.

Když PZZ nefunguje, tak má strojvedoucí vyhláškou 173 Ministerstva dopravy nařízeno, jak se má na přejezdu chovat tak, aby nevznikla nehoda.

Dále to nemá smysl rozvádět, v případě hlupáka FiJiho jde o házení hrachu na zeď [crazy].
Středa, 12. září 2018 - 06:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1436
Registrován: 10-2007
Netřeba gatí stahovati, brod-li daleko jest... [wink]
Být vámi, tak bych aspoň trošku pochyboval.
Pokud si vezmete, že se projedete křížem krážem po republice, tak za den potkáte "debily" asi dva nebo klidně žádného, protože bodový systém zafungoval velmi dobře. Naopak výslekdy práce "debilů" z SŽDC, ŘSD a MD potkáte řádově více.

A co z toho asi vyjde? Že Lojza z venkova s bílou dodávkou ve který prdí do sedačky celej den bourá častějc, než prof. Horka Zorká, která dřepí celej den za katedrou, potom domu dojede tramvají a autem jede maximálně v pátek na chatu?

V případě, že si definujeme, kdo je "debil" za volantem, můžeme sledoval jejich výskyt v běžné populaci a v diskutovaných organizacích.

Další variantou je porovnávat počet nehod na přejezdech řidičů běžné populace a řidičů, kteří pracují v diskutovaných oraganizacích.
Středa, 12. září 2018 - 07:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2115
Registrován: 6-2016
"tak za den potkáte "debily" asi dva nebo klidně žádného"
Chtěl bych žít v takovém místě[biggrin]
Středa, 12. září 2018 - 08:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 11-2008
§ 29 (1) Řidič nesmí vjíždět na železniční přejezd, a) je-li dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
b) je-li dávána výstraha přerušovaným zvukem houkačky nebo zvonku přejezdového zabezpečovacího zařízení,
c) sklápějí-li se, jsou-li sklopeny nebo zdvihají-li se závory,
d) je-li již vidět nebo slyšet přijíždějící vlak nebo jiné drážní vozidlo nebo je-li slyšet jeho houkání nebo pískání; toto neplatí, svítí-li přerušované bílé světlo signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení,
e) dává-li znamení k zastavení vozidla zaměstnanec dráhy kroužením červeným nebo žlutým praporkem a za snížené viditelnosti kroužením červeným světlem,
f) nedovoluje-li situace za železničním přejezdem jeho bezpečné přejetí a pokračování v jízdě.
(2) V případech uvedených v odstavci 1 písm. a), b) a c) smí řidič vjíždět na železniční přejezd pouze tehdy, jestliže před železničním přejezdem dostal od pověřeného zaměstnance provozovatele dráhy11) k jízdě přes železniční přejezd ústní souhlas. V tomto případě je řidič povinen řídit se při jízdě přes železniční přejezd pokyny pověřeného zaměstnance provozovatele dráhy. Pověřený zaměstnanec provozovatele dráhy je povinen se na požádání řidiče prokázat platným pověřením provozovatele dráhy.

Co je na tomto paragrafu nejasného ? Více ( krom paragrafu 28 ) o přejíždění/nepřejíždění železničního přejezdu v zákoně není. Nikde se nepíše o tom, že když jsou zvednuté závory, nebo neblikají červená světla, tak že může řidič přes přejezd bez dalších povinností přejet [andel]
Středa, 12. září 2018 - 08:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5165
Registrován: 7-2011
Výpravčíxy:
" Co je na tomto paragrafu nejasného ?"
Nic. Jenže některé to obtěžuje a zdržuje, tak hledají, jak to obejít. A protože nemůžou říct přímo, že je to obtěžuje a zdržuje, neboť by byli po právu posláni kamsi, tak vymejšlej veletoče s bezpečností.
Středa, 12. září 2018 - 08:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 11-2008
ad Bobík: Tak nějak. [ok]
Středa, 12. září 2018 - 08:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1438
Registrován: 10-2007

Chtěl bych žít v takovém místě

Už zde žijete. Jenom je potřeba míň sedět u PC, televize a více jezdit. Mimochodem všiml jste, jak ti, kteří hlásají o "debilech" za volantem a u kterých je vždy vše ok, mají vítr z padajících mostíků a honem, honem je kontrolují? Bál bych se spíše tohoto..
Středa, 12. září 2018 - 09:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8457
Registrován: 4-2003
Martyss: V případě, že si definujeme, kdo je "debil" za volantem, můžeme sledoval jejich výskyt v běžné populaci a v diskutovaných organizacích.

Další variantou je porovnávat počet nehod na přejezdech řidičů běžné populace a řidičů, kteří pracují v diskutovaných oraganizacích.


I kdyby bylo možný něco takovýho udělat (není, takovýhle nakládání s daty by bylo protiprávní a i kdyby nebylo, tak narazíte na různá omezení plynoucí za samotných dat), tak co z toho bude plynout??

Takhle můžete posuzovat třeba bonitu klientů v pojišťovně - což je eticky už na nějaký hraně, protože s transakcí na účtech v sesterké bance a dalších parametrů klienta odvozujete jeho bonitu.

Sotva ale můžete někomu omezit přístup na silniční síť, protože je chlap, vydalává tolik a tolik, je mu tolika tolik let a dělá ve firmě v OKEČ blablabla s KZAM blablabla, protože by mohl hodně bourat. A nebo když to uděláte, tak zjistíte, že ty bílý dodávky rozvážející třeba psí krmení nemá kdo řídit.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 12. září 2018 - 10:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 6-2016
Martyss: Já žiju v okrese Praha-západ, autem a na velocipédech najezdím 15 - 20 000 km ročně. Takže se důvodně domnívám, že "mám trochu přehled". A musím s politováním konstatovat, že debilů všech genderů je zejména v dopravní špičce "jak nasráno". Letos jsem byl už 3x v místní vinotéce, abych zakoupil lahvinku na oslavu "narozenin v silničním provozu"...
Středa, 12. září 2018 - 10:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3099
Registrován: 9-2003
Jen trubka jako Martyss může říci, že "bodový systém funguje velice dobře". Bodový systém vyboduje člověka, který denně na rekostruované části dálnice jezdí 90, přičemž o tom ani neví, protože první pokuta mu přijde v čase, kdy tam u projel padesátkrát. Zato nijak neošéfuje toho, kdo pravidelně lítá přes přejezdy těsně před vlakem a nechytnou ho.
NOBLE BRICKS
Středa, 12. září 2018 - 10:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9040
Registrován: 8-2012
Letos jsem byl už 3x v místní vinotéce, abych zakoupil lahvinku na oslavu "narozenin v silničním provozu"...
Připomínáte mi mého spoluobčana, který je na šestikilometrové cestě z Městečka do Okresního Města pravidelně "mrtvej" a přitom je to především on, kdo vytváří krizové situace v provozu (a ještě je na to hrdej, rád to popisuje a vůbec mu nedochází, že rizikem je on).

P.S. žiju na dvou místech v dvou evropských zemích (všude je to stejný), za poslední tři roky má auto najeto 135.000 km (hlavně poslední rok dost intenzivně), kolo nemá počítadlo (jsou to symbolický hodnoty, ovšem v městském provozu) a jsem prakticky abstinent - ale to bude tím, že asi jen nemám přehled.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 12. září 2018 - 11:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3101
Registrován: 9-2003
TH: Já bych dal částečně za pravdu i Klonfarovi, počet debilů v provozu je nemalej. Akorát normální člověk je na to připraven, tak nějak automaticky to kompenzuje a nedělá z toho hrůzyplné zážitky pro Novu.
NOBLE BRICKS
Středa, 12. září 2018 - 11:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9041
Registrován: 8-2012
Asi mi o tom s ohledem na půlnoční království nemusíš nic vyprávět [happy]. Ale zejména v dopravní špičce se to projevuje víceméně jen "předbíháním", "cpaním se", prostě tou sebestředností "já jsem ten nejdůležitější a nejvíc pospíchám". Ale to se dá celkem snadno rozpoznat už z "terciálních pohlavních znaků" (prodlužovaček na penis) a navíc to nebývá nic fatálního, kvůli čemu by se muselo do vinotéky. No a že občas někdo udělá chybu, blbě si to "spočítá", něco přehlídne ... no tak obvykle dobrzdíme, zatroubíme si, poklepeme si na hlavu a v klidu se rozjedeme [happy]. Naopak vidím, jak dalece je většina řidičů schopná fungovat sociálně a kooperovat (ale zip systém se ve východní části Evropy bude zabydlovat ještě dlouho...).
Bílý dodávky jakékoli barvy prasí hlavně stran parkování (systém "blikačky = parkování povoleno") a tím, že to prostě nejsou žádní raketoví inženýři (i když je podle RadkaŠ nesmím podceňovat), takže mají pomalejší synapse a zúžené zorné pole - ale to zase bez výjimky, takže se s tím dá počítat předem [crazy].
Největší problémy jsou IMHO na takových těch vytížených státovkách bez dálnic ("čára není zeď", protože těch čar je postupně pořád víc) a blbých křižovatkách typu I/6 vs. II/229 v Krupý (a to je problém infrastruktury, která prostě má být "odpouštějící").

P.S. Jak tu někdo zmínil bodový systém - ten je očividně ghownu, jezdí se furt stejně.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 12. září 2018 - 13:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12144
Registrován: 5-2004
"počet debilů v provozu je nemalej"

Pokud se vezmou jen a jen ti co neovládají takovou stupiditu jakou je přednost zprava tak je jejich počet spíš velkej[proud]. Jen těch ran co bylo na Pankráci v ulici na Zelený Kližce která jsa směrově dělenou psí stezkou v křoví budí dojem že asi bude hlavní... A mnohde a mnohde jinde. Dtto přednost na kruhákách.

A pak si někdo dovolí po podobným materiálu chtít zvládnout tak náročnej úkol jakým je přejetí přes přejezd.

Celý je to jako vždy o penězích a tomu, že právo vlastnit řidičák je málem postavený na stejnou úroveň jako dýchat a jejich prodej (nevím jak jinak to nazvat) generuje slušnej zisk pro autoškoly. Přitom "řídit umí každej" je ještě míň pravdivý než "každej umí postavit kůlnu" a nikoho ani nenapadne že by si třeba každej vyměnil doma v písidle DVD mechaniku - řídit ale "zvládne" každej... No a podle toho to taky vypadá.
Středa, 12. září 2018 - 14:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8458
Registrován: 4-2003
materiálu chtít zvládnout tak náročnej úkol jakým je přejetí přes přejezd

Řidičský průkaz tady má tak 7 milionů lidí, počet pohybů přes přejezd jde minimálně v řádu stovek milionů ročně. Střetů s vlakem je v řádu velmi nízkých stovek, mrtvých v řádu nizkých desítek. Naproti tomu se denně zasebevraždí 4 lidi. V zemi s téměř marginální kriminalitou je násobně větší riziko, že člověk bude zavražděn, než že zemře na přejezdu. A řádově větší, že si sám sáhne na život.

Neni to spíš tak, že část materiálu si není schopna sehnat a vyhodnotit informace??

nikoho ani nenapadne že by si třeba každej vyměnil doma v písidle DVD mechaniku

Šmarjpanno, inženýre elektrotechniky, dyť je tady náma už víc jak 20 let ATX standard a doby, kdy se někdo mohl uživit servisem píšidel je dávno pryč, protože to si lidi udělají a sami a nebo to udělá známej za kafe (jako třeba nedávno já, stejně tak jsem tůhle měnil kámošce mý ženy kohoutek).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 12. září 2018 - 14:31:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 5-2002
RadekŠ:
"Naproti tomu se denně zasebevraždí 4 lidi. V zemi s téměř marginální kriminalitou je násobně větší riziko, že člověk bude zavražděn, než že zemře na přejezdu. A řádově větší, že si sám sáhne na život. "
Přesně tak, rizika je potřeba poměřovat, a né hysterčit z marginalit.
RadekŠ:
"stejně tak jsem tůhle měnil kámošce mý ženy kohoutek)."
Jo, přesně takhle přeci začínají ty filmy... [biggrin]
Středa, 12. září 2018 - 14:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9045
Registrován: 8-2012
právo vlastnit řidičák je málem postavený na stejnou úroveň jako dýchat
Řízení dopravního prostředku je prostě čtvrtá gramotnost, akorát za Marie Terezie holt nebylo na nějakej ten kravskej potah vymáháno mít examinačně "právo jízdy". Já chápu, že ze šotohlediska by z toho bylo dobré udělat pětileté studium se státnicí, ale jednak i to se dá "koupit" (akorát dráž) a druhak prostě už ten socík skončil a auto tudíž není nic exkluzivního, takže se k němu dostanou i ti, co podceňuju [happy].
a jejich prodej (nevím jak jinak to nazvat) generuje slušnej zisk pro autoškoly
[rofl] Výhodnější by přece pro ně bylo lidem ty řidičáky nedávat, ale nechat je dusit na dalších "kondičních" jízdách...

Ale jinak tahle diskuze pěkně dokumentuje to mimoňství "dřívbylolípistů": vyměnit DVD mechaniku v PC - to fakt ještě někdo v době USB pamětí, internetu a cloudů dělá? (Po mnoha letech jsem do notesu strčil první DVD jen kvůli tomu, že DEUTA jsou Němci a ti by mi to nejradši nafaxovali.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 12. září 2018 - 15:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12146
Registrován: 5-2004
Tak si tam místo mechaniky vyměň zdroj. Ten je a bude furt zhruba stejnej jen budou časem víc odcházet jak budou čím dál (výrobně) levnější´= ošulený.

Prostě a dobře zabít lidi jde autem hnedle snáz než samodomo připojeným plynovým sporákem. Přesto málokoho napadne zabíjet tím sporákem a nechá si to udělat někým kdo to umí, zato autem to je jaksi in a bona fide a málokoho napadne se nechat něčím dopravit.
Středa, 12. září 2018 - 17:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 10-2007
I kdyby bylo možný něco takovýho udělat (není, takovýhle nakládání s daty by bylo protiprávní a i kdyby nebylo, tak narazíte na různá omezení plynoucí za samotných dat), tak co z toho bude plynout??
To o čem jsme se bavili...prokázat či vyvrátit nulový výskyt debilů u ŘSD, SŽDC a MD.

Jen trubka jako Martyss může říci, že "bodový systém funguje velice dobře". Bodový systém vyboduje člověka, který denně na rekostruované části dálnice jezdí 90,
Pokud se bavíme o omezení na 80, tak bych zklidnil slovník pane kolego - http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-4-43.html
Naopak jste v této skupině, na kterou si sám stěžujete - ato nijak neošéfuje toho, kdo pravidelně
Středa, 12. září 2018 - 17:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8459
Registrován: 4-2003
vyměň zdroj

On existuje někdo, kdo pozná že je vadný zdroj, ale neumí ho vyměnit, což je na rozdíl od proměření zdroje triviální úkon??

budou časem víc odcházet
To jsem už slyšel v různých podobách před 10,20 a 30 lety. Třeba že v kotlince nastane soumrak motorismu, protože dojdou díly na Š105/120 a lid nebude mít čím jezdit.

nechá si to udělat někým kdo to umí, zato autem


Se nechá vozit někým bez ŘP?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."