Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 15. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 15. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 12. září 2018 - 17:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5167
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
"Řízení dopravního prostředku je prostě čtvrtá gramotnost..."
No, nevím, oprávnění k manipulaci se zbraní mi jako gramotnost, jedno kolikátá, moc nepřijde.
Středa, 12. září 2018 - 18:09:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 10-2007
No, nevím, oprávnění k manipulaci se zbraní mi jako gramotnost
Český soudní systém jasně prokázal svými rozhodnutími, že vozidlo zbraň není..
Středa, 12. září 2018 - 19:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9053
Registrován: 8-2012
manipulaci se zbraní
Mohli bychom, třeba aspoň jednou, pro změnu vynechat ideologické kecy o "auto je zbraň" a diskutovat racionálně? Auto je dopravní prostředek a na manipulaci se zbraní (a i samotné držení) potřebujete (obvykle) zbrojní pas.
Nebo snad je kuchyňský nůž zbraň a potřebujete oprávnění na manipulaci s ním?
Kladivo je zbraň? Sekera je zbraň?
Proč každá diskuze tady musí být doprovázena erupcí hlouposti?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 12. září 2018 - 19:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8460
Registrován: 4-2003
Mtss:Český soudní systém jasně prokázal svými rozhodnutími, že vozidlo zbraň není..

Zbraň vymezuje zákon o zbraních a střelivu. Jejich použití zase například zákon o ozbrojených silách.

Co kdybyste trochu použil rozum?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

FiJi
Středa, 12. září 2018 - 20:01:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 1-2017
Výpravčíxy, Bobik: Podivujete se, co je nejasného v zákoně, a přitom sami nechápete mnohem jednodušší věc, že se tu nedebatuje o tom, co je v zákoně a jaký je současný ustálený výklad, ale o tom, jestli by ta pravidla napsaná v zákoně třeba nemohla být lepší, aby k nehodám docházelo méně často. Ono se dá do zákona napsat ledacos, třeba že auto má na přejezdu přednost před vlakem, ale to ještě neznamená, že co je v zákoně, je navždy nejlepší.
Středa, 12. září 2018 - 20:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5168
Registrován: 7-2011
Dokud se fůra lidí bude chovat a používat auto tak, jako by to zbraň byla, budu to nazývat zbraní. Já si nezačal, jen reaguju na situaci. A mimochodem, podle stejnýho klíče považuju za zbraň i bicykl. [wink]
Středa, 12. září 2018 - 20:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5169
Registrován: 7-2011
FiJi:
"...sami nechápete mnohem jednodušší věc, že se tu nedebatuje o tom, co je v zákoně a jaký je současný ustálený výklad, ale o tom, jestli by ta pravidla napsaná v zákoně třeba nemohla být lepší, aby k nehodám docházelo méně často..."
Už mnohokrát tu bylo do mrtě rozebráno, že by to vesměs přineslo víc škody než užitku. Obávám se, že jedinej, kdo to stále odmítá pochopit, jsi ty.
FiJi
Středa, 12. září 2018 - 20:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 1-2017
T_._H_.:
"Mohli bychom, třeba aspoň jednou, pro změnu vynechat ideologické kecy o "auto je zbraň" a diskutovat racionálně? Auto je dopravní prostředek"
Auto je sice dopravní prostředek, ale zároveň je to ta nejnebezpečnější věc, k jejímuž ovládání se běžně člověk dostane. Přirovnání ke zbraním je tedy v mnoha případech správné – ostatně ani ty zbraně nejsou (v našem prostoru) primárně určené k zabíjení lidí. Mezi nepřirozenými příčinami úmrtí zdaleka převažuje právě nezvládnutí řízení auta, akorát že zabití autem je stále (pro mne dost nepochopitelně) považováno za jakousi daň (nevím čemu vlastně, pokroku těžko). „Zabití“ jsem napsal záměrně, protože mluvím i o případech, kdy řidič udělá všechno správně, ale člověk je usmrcen jenom kvůli tomu, že v celé situaci figurovalo auto, a kdyby na jeho místě byl třeba pěší nebo cyklista, dotyčný by přežil. A ano, jsem si vědom toho, že se to klidně může stát i mně, že i já můžu autem někoho zabít, i když udělám všechno správně, dodržím všechna pravidla – můžu třeba v noci srazit oslněn protijedoucím autem neosvětleného chodce. Podle dnešního zákona bych byl nevinen, podle morálky bych byl vinen tím, že jsem se rozhodl ovládat tunový neohrabaný stroj, který může snadno způsobit velké škody a není v lidských silách tomu vždy zabránit.
Středa, 12. září 2018 - 20:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1441
Registrován: 10-2007
Zbraň vymezuje zákon o zbraních a střelivu. Jejich použití zase například zákon o ozbrojených silách.

Co kdybyste trochu použil rozum?

Bohužel se věc díváme každý z jiného pohledu. Vy čiště definičně z pohledu zákona. Já z pohledu mediální tlaku, kdy vám třeba policista, kterého nahráváte mobilem, může tvrdit, že ho můžete použít jako zbraň.
Středa, 12. září 2018 - 20:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9056
Registrován: 8-2012
Přirovnání ke zbraním je tedy v mnoha případech správné
OK, bez idelogických floskulí ála Auto*Mat to nejde, tak to si určitě vystačíte i beze mne.
Jako bych nic nenapsal, ju?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 12. září 2018 - 20:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8462
Registrován: 4-2003
Martyss: Já z pohledu mediální tlaku

Hele tlaku, Vy jste fakt marnej.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

P_v
Středa, 12. září 2018 - 20:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 5-2002
Zbraň definuje také trestní zákoník v §118. Je to něco, co bylo použito k útoku, k překonání nebo zamezení odporu, nebo k takovému záměru plánováno, a je tím možno učinit útok proti tělu důraznějším.
Takže při nehodě auto zbraň není, leda že by nehoda byla spáchána úmyslně.
Středa, 12. září 2018 - 21:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17546
Registrován: 5-2002
Mss: Pokud si vezmete, že se projedete křížem krážem po republice, tak za den potkáte "debily" asi dva nebo klidně žádného
Hmmm, tak jak je možný, že jsem začátkem července potkal jenom mezi Dvořištěm a začátkem dálnice u Veselí hnedle tři (všechno riskantní předjíždění s myškou zpátky těsně před protijedoucím)...?

Naopak výslekdy práce "debilů" z SŽDC, ŘSD a MD potkáte řádově více.
Tak při mejch cestách mě sejřej debility dvě, ale ani jednu nespáchal nikdo z těch zkratek, ale někdo jinej, konkrétně vlečkaři.
Jeden, kterej se vysral na opravu svý půlky zálužskýho přejezdu, a druhej, kterej ušetřil za čtyři výkolejky a tím pádem nejsou na mstětickejch vlečkách pozitivky. Výsledek je stejnej - musím přes přejezd zbytečně pomalu.

Další variantou je porovnávat počet nehod na přejezdech řidičů běžné populace a řidičů, kteří pracují v diskutovaných oraganizacích.
Tak tady bys nejspíš u "železničářů" zjistil nehodovost menší, protože dotyční většinou moc dobře vědí, zač je toho na přejezdu loket.

Jen těch ran co bylo na Pankráci v ulici na Zelený Kližce která jsa směrově dělenou psí stezkou v křoví budí dojem že asi bude hlavní...
Hele, vašnosti, nepletou si to s křižovatkou Milevská (hlavní dvojpruh) x Pujmanové (vedlejší čtyřpruh)...?
Ta tím byla široko daleko profláklá (co tejden to rána), v podstatě až do doby, než tam udělali kruháč.

TH: a ti by mi to nejradši nafaxovali
- Člověče, víte, kde byste moh´ bejt, kdybyste měl ímejl...?
- To vím úplně přesně, myl bych hajzly u Microsoftu.
...aneb jedna z reinkarnací starýho židovskýho vtipu o Itzigovi z Mukačeva, co jsa negramotnej nemohl být šamašem v synagoze.

RŠ: Zbraň vymezuje zákon o zbraních a střelivu.
Hele, a není to náhodou tak, že každej zákon vymezuje zbraň jinak, podle toho, jak to pro svý účely potřebuje? Proto taky bývá na začátku právní i technický normy poměrně obsáhlá kapitola "Vymezení pojmů"...
Nebylo náhodou ve starým TrZáku něco ve smyslu, že zbraní je cokoliv, čím lze útok proti jiné osobě učinit důraznější...?
Středa, 12. září 2018 - 21:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8463
Registrován: 4-2003
To je definice útoku se zbraní a pro tento účel se zbraní rozumí....

Pokud pominu zcela marginální trestnou činnost (chuligáni někoho vyhodili z auta na silnici a pak ho úmyslně přejeli), tak auto zbraň není. To že se někam autem vmáčknu (třeba při dělání zipu) fakt není ekvivalent toho že na někoho zamířím odjištěnou zbraň - což je asi to co tady bylo v diskusi míněno.

Navíc druhá polovina téže mince je nutná obrana tam se (vyjma ozbojených složek) pokud se dobře pamatuju neřeší zbraně, ale její přiměřenost a trvání útoku/jeho hrozby na chráněný zájem.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 12. září 2018 - 22:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8377
Registrován: 5-2002
Tak tady bys nejspíš u "železničářů" zjistil nehodovost menší, protože dotyční většinou moc dobře vědí, zač je toho na přejezdu loket.

Bať bať. Jednou se měřilo na skákavém přejezdu u mechanického návěstidla. Překročil jsem rychlost 0 50 km/h (svítící bílé světlo a omezení rychlosti značkami na 30 km/h).

Zastavili mě klasicky v zálivu autobusové zastávky u křižovatky k laciné pumpě. Přišel policista a zeptal se nepovoleně: Dobrý den pane řidiči. Víte co jste provedl? Já mu bezelstně odpovídám: Nic, ve vesničce za skákavým přejezdem jste auto neměli... Vy to tady znáte? Ano, dojíždím denně a v roce 2013 jsem zrovna u vás platil 300 za rychlost 62. No. My byli dnes trochu jinde. Tam jak to trochu skáče... Aha, to jsem vás přehlédl, on vám někdo poradil? Bliká tam u toho takové divné bílé světlo, že? Jo, je tam třicítka... Ano, kdysi měla své opodstatnění. Bílé světlo říká, že vlak opravdu nepojede. Vy jste proboha co? Já jsem strojvedoucí... Aha. Můžete pokračovat v jízdě pane řidiči a dejte si pozor, prý se na přejezdu dá na pokutách více vydělat...
Středa, 12. září 2018 - 22:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8465
Registrován: 4-2003
Sants: Jo, přesně takhle přeci začínají ty filmy.

V tomhle případě námět pro Helenu Třeštíkovou.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 13. září 2018 - 00:28:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17552
Registrován: 5-2002
RŠ: a pro tento účel
Však nepíšu nic jiného, než že v zákonech existují všelijaké "aprotentoúčely"...
Čtvrtek, 13. září 2018 - 06:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5172
Registrován: 7-2011
RadekŠ:
"Pokud pominu zcela marginální trestnou činnost (chuligáni někoho vyhodili z auta na silnici a pak ho úmyslně přejeli), tak auto zbraň není. To že se někam autem vmáčknu (třeba při dělání zipu) fakt není ekvivalent toho že na někoho zamířím odjištěnou zbraň - což je asi to co tady bylo v diskusi míněno."
Ne, nebylo. Míněno tím bylo například to, že stojíš u přechodu s jasným úmyslem přejít, blíží se auto a přestože je v takové vzdálenosti, že by zvládlo v pohodě zastavit, jeho řidič přidá, nebo jinak dá najevo, že on kvůli tobě rozhodně brzdit nebude (protože on spěchá a přece ho nebude nějakej chodec zdržovat), takže mu tam samozřejmě nevlezeš, protože v tu chvíli je docela velká šance, že by tě trefil. Lze tohle jednání chápat jinak, než jako ohrožení zbraní? Navíc zcela jasně úmyslné? Jakej je rozdíl mezi tímhle a namířením bouchačky? A ať mi nikdo netvrdí, že takovouhle situaci nikdy nezažil. To je to samý, jako ten T.H. zmíněný kuchyňský nůž - ano, původním určením normální kuchyňský nástroj, ovšem zajímalo by mě, kdybych se proti němu rozběhl a začal tou kudlou máchat, zdali by i nadále zůstal v klidu, protože přece kuchyňský nůž, nebo zdali by se cítil ohrožen. Zbraní.
FiJi
Čtvrtek, 13. září 2018 - 07:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 1-2017
RadekŠ:
"To že se někam autem vmáčknu (třeba při dělání zipu) fakt není ekvivalent toho že na někoho zamířím odjištěnou zbraň - což je asi to co tady bylo v diskusi míněno. "
Nemyslím si, že by tady v diskusi bylo srovnáním se zbraní míněno namíření odjištěné zbraně. Vždyť ti kritizovaní řidiči také nejednají s úmyslem zabít. Bylo myšleno to, že se někdo se zbraní předvádí, nedodržuje všechna pravidla při manipulaci, nechá jí někde odloženou nabitou a odjištěnou a dostane se k ní dítě. Ostatně pro řešení namířené odjištěné zbraně nepotřebujete speciální legislativu pro zbraně, to řeší obecná legislativa (stejně, jako když někdo úmyslně najede do lidí). Speciální legislativa se zaměřuje právě na ta rizika plynoucí z toho, že zbraň někdo jen vlastní a manipuluje s ní. Zákaz viditelného nošení, postupy, jak se zbraní manipulovat, nutnost bezpečného uchování – to vše nemá zabránit vědomému namíření odjištěné zbraně, ale právě různým nehodám. Úplně stejně, jako pravidla silničního provozu mají bránit nehodám, ne úmyslnému najetí do hloučku lidí.

A mimochodem, když se vrátím k té původní diskusi o přejezdech – i ty zbraně mají různé pojistky, musí se odjistit, uchovávat se musí v trezoru atd. Taky by stačilo jenom říct, že držitel zbraně nemá být debil a má si přečíst zákon, kde by bylo ustanovení „pokud držitel zbraně před ústím hlavně vidí člověka, nesmí stisknout spoušť“. Ve skutečnosti je tam ale spousta pojistek, které se snaží bránit tomu, aby nedošlo k té situaci, kdy bude záviset jen na stisknutí nebo nestisknutí spouště.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5068
Registrován: 11-2007
Bobik: " Lze tohle jednání chápat jinak, než jako ohrožení zbraní?"

Tak, jak jsi ti popsal, nelze. Ohrožení zbraní totiž může být zcela beztrestné (např. sebeobrana a pod.
). A úmysl se nedokazuje "chápáním", ale důkazy. A najít důkaz, že někdo byl, minimálně, srozuměn s následkem, je dosti obtížné. Právníci to studují pět let na vysoké škole, a stejně ne všichni to vždy dokážou. Proto máme několikastupňové trestní řízení. A zásadu, že pochybnosti je nutno vždy vyložit ve prospěch obžalovaného.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8466
Registrován: 4-2003
přestože je v takové vzdálenosti, že by zvládlo v pohodě zastavit, jeho řidič přidá, nebo jinak dá najevo, že on kvůli tobě rozhodně brzdit nebude (protože on spěchá a přece ho nebude nějakej chodec zdržovat), takže mu tam samozřejmě nevlezeš, protože v tu chvíli je docela velká šance, že by tě trefil.

Tak jde maximálně o porušení silničního zákona a přestupek. V případě že mu tam ten chodec vleze a vznikne mu újma na zdraví tak by mohlo jít o nedbalostní trestný čin.

Na to aby to byl trestný čin útoku se zbraní tam chybí úplně zásadní věc - prokázaný úmysl porušit chráněný zájem, tj. toho chodce tím autem zmrzačit či zabít. To by vypadalo úplně jinak - viz třeba Olga Hepnarová. Ta vlítla na chodník s úmyslem zabít co nejvíc lidí, bylo to z řady okolností jasně prokazatelné, proto tehdy dostala provaz.

------
Takže jsem to bylo "míněno" odhadl dobře. Nevim proč děláte z úplně běžný životní situace kovbojku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 5-2002
Bobik:
"například to, že stojíš u přechodu s jasným úmyslem přejít, blíží se auto a přestože je v takové vzdálenosti, že by zvládlo v pohodě zastavit, jeho řidič přidá"
V takovém případě tam samozřejmě vlezu a v klidu přejdu - náklady mého zabití jsou pro toho řidiče příliš vysoké, takže si to nelajsne; a příště už třeba bude vědět, že když nebude zrychlovat, tak vlastně bez jakéhokoliv zdržení projede ten přechod ZA mnou.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 5-2002
Ve skutečnosti je tam ale spousta pojistek, které se snaží bránit tomu, aby nedošlo k té situaci,
Přesto k nim s nějakou četností dochází.

Stejně tak je v silničním zákoně spousta pojistek k tomu, aby nedošlo k vjetí auta před vlak na přejezd.Přesto k nim dochází.
S ohledem na to, kolik máme aut a řidičů i "řidičů", kolikrát denně ta auta přejíždí přes přejezdy a kolik vlaků jezdí po tratích, je ta četnost srovnatelná.

Podle dnes zveřejněných čísel (Právo, s. 1) to bylo za 8 měsíců 120 případů (o deset více než loni, čili statistická chyba) a troufám si tvrdit, že většina z nich byla způsobena vědomou nedbalostí nikoliv přehlédnutím. Čili stejným chováním, jako je chlubení se nabitou zbraní někde v hospodě.

Novinářská stoka a hurvínek v ministersstvu dopravy dovozují, že je to to důsledek nízkých pokut. Vzhledem k tomu, že to je za sedm bodů, tak je to kec. Problém je v tom, jak tu již bylo řečeno, že pomahači a chrániči raději měří rychlost na rovince na konci vesnice (mimo zástavbu) zatímco o tři kilometry dále někteří řidiči vesele přejíždí blikající přejezd (silnice I/27 Neznašovy - Běšiny). Druhá věc je fakt, že na onom přejezdu (odbočení z I/27 na II/171) není díky lenosti ČSD/ČD/SŽDC pozitivka, která by se tam docela hodila - zatímco na přejezdu místní/účelové komunikace na sušickém zhlaví v Nemilkově či na lesní cestě o kus dál "u Kolbeka" pozitivky jsou. Holt logika.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5069
Registrován: 11-2007
A jenom bych dodal, že ze stání u přechodu nelze jednoznačně dovodit úmysl přejít. Stát tam mohu i z mnoha jiných důvodů.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 5-2002
Stání u přechodu je buď hloupost, nebo hulvátství.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:37:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 8-2017
Ad hysterická teze "auto je zbraň":
Bylo,nebylo. Zimní nocí se stokilometrovou rychlostí řítí rychlík, na jehož mašině právě usnul topič i strojvůdce. Oba zlití pod obraz. Nasávali před jízdou, při ní, v obratové stanici...Nereagují už vůbec na nic. Krátce po půlnoci sroluje mašina osobák stojící u vjezdového návěstidla před nimi. Víc než sto mrtvých, desítky zraněných, zmrzačených.
Zajímalo by mě, jestli je teda mašina taky ZBRAŇ (a může ji řídit kdejakej debil), nebo se to tak šotopřísně bere jen u silniční dopravy.
P.S. To nemluvím o tom, že nejvyšší trest by tuším 7 let natvrdo pro strojvůdce. Za slovo strojvůdce si dosaďte řidič motorového vozidla a představte si tu plamennou diskusi.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 08:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9059
Registrován: 8-2012
takže mu tam samozřejmě nevlezeš
A jindy mu tam samozřejmě vlezete? Uf. Tak hlavně že budete morální vítěz, i když mrtvej.
kuchyňský nůž - ano, původním určením normální kuchyňský nástroj
Čili "kuchyňský nůž je zbraň", anebo "kuchyňský nůž se dá použít jako zbraň"?
I když chápu, že hysterkám to může splývat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 09:07:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5176
Registrován: 7-2011
Sants:
"V takovém případě tam samozřejmě vlezu a v klidu přejdu - náklady mého zabití jsou pro toho řidiče příliš vysoké, takže si to nelajsne..."
Tady musím souhlasit s T.H. Řidič onoho auta si to možná nelajsne, jenže "díky" jeho předchozímu chování už to taky nemusí zvládnout ubrzdit (ač tě nakonec opravdu nechce přejet). Takže sice budeš morální vítěz, ale sraženej.
T_._H_.:
"Čili "kuchyňský nůž je zbraň", anebo "kuchyňský nůž se dá použít jako zbraň"?"
Ano, správně píšeš, že záleží na způsobu použití. Čili budu-li kuchyňský nůž používat jako zbraň, pak je to zbraň. Bez ohledu na jeho původní účel, ten je v tuto chvíli irelevantní.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 09:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 5-2002
" Takže sice morální vítěz, ale sraženej."
Není poněkud v rozporu s tímto závěrem onen prostý fakt, že stále žiju? [wink]
Čtvrtek, 13. září 2018 - 09:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5177
Registrován: 7-2011
registrovaný_jk:
"Zajímalo by mě, jestli je teda mašina taky ZBRAŇ (a může ji řídit kdejakej debil), nebo se to tak šotopřísně bere jen u silniční dopravy."
Ano, i mašina je zbraň (a v tomto případě beze srandy rovnou hromadného ničení). A ne, neměl by ji řídit kdejakej debil, resp. procedury vedoucí k oprávnění ji řídit (a následné průběžné kontroly) naštěstí naprostou většinu debilů eliminují (leč ne všechny). Ostatně stačí srovnat statistiky, za poslední dobu vzpomínám jen ožralýho fíru stavebního vlaku co zramloval osobák na přejezdu a ožralýho fíru co na přejezdu, či spíše přechodu někde v Praze zramloval dodávku plynařů, kteří tam neměli co dělat a kdyby nenadejchal, jde to za nima. Čímž ho nijak neomlouvám, nalitej nemá za řízením (čehokoli) co dělat.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 09:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5178
Registrován: 7-2011
Sants:
"Není poněkud v rozporu s tímto závěrem onen prostý fakt, že stále žiju? [wink]"
Všeho do času, ono se jednou ucho utrhne. [proud] Což ti samozřejmě rozhodně nijak nepřeju. Taky jsem to dělal, ale už nějak na podobný srandy připadám starej. Resp. lezu jim tam dodnes, ale víc si hlídám, zdali to opravdu stačí ubrzdit/vyhnout se, takže ve výsledku už ne tak často, jako kdysi. [proud]
Čtvrtek, 13. září 2018 - 09:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3054
Registrován: 5-2002
BobiK. jak s Vámi obvykle nejsem ve[cunik][cunik], tak nemáte pravdu. Auto i mašina jsou zbraň, pokud je tam úmysl na někoho zaútočit - profláknutá Hepnarová, ale i třeba ten namachrovaný blbeček z Prazdroje, který úmyslně vytlačoval jiné auto, či různí vybrzďovači. Tam je jednoznačně úmysl zaútočit a to auto (nebo nedej pánbůh mašina) jsou prostředkem pro zesílení účinku takového útoku, resp. umožňují jeho provedení vůbec. Relevantní z tohoto pohledu je definice daná trestním zákoníkem.
V případech nedbalostních (vědomá i nevědomá nedbalost), což jsou jak ty přejezdy, tak zmiňovaný případ vlaku s ožralou četou, jde typicky o obecné ohrožení a dopravní prostředek v takovém případě bude posuzován z hlediska toho, jak přispěje k následkům (skutečným nebo možným). Čili zůstane-li na přejezdu před pendolinem stát trabant, bude (měl by) to soud posuzovat jinak, než když tam vjede a zůstane stát kamion.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 13. září 2018 - 10:00:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 5-2002
Bobik:
"lezu jim tam dodnes, ale víc si hlídám, zdali to opravdu stačí ubrzdit/vyhnout se"
No moment - tohle jste přece postuloval už v tom příspěvku, na který jsem reagoval:
Bobik:
"a přestože je v takové vzdálenosti, že by zvládlo v pohodě zastavit"
Takže bavíme se výhradně o situacích, kdy autista stačí V POHODĚ zastavit?
Jestli jste jim tam lezl dříve i tehdy, kdy to na pohodu nebylo, tak jste hazardér a veřejné ohrožení [ko]
Čtvrtek, 13. září 2018 - 10:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 9-2003
Martyss: Naopak jste v této skupině, na kterou si sám stěžujete

Co to meleš? Dva body jsem měl jednou v životě, hned po začátku bodového systému.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 13. září 2018 - 10:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5179
Registrován: 7-2011
Sants:
"Takže bavíme se výhradně o situacích, kdy autista stačí V POHODĚ zastavit?"
Samozřejmě. Jenže dříve jsem býval poněkud "pružnější", takže v případě, že se ukázalo, že na mě se.e a brzdit nebude (ač by to v pohodě dal) mi nečinilo tolik problémů případně uskočit. [proud]
Čtvrtek, 13. září 2018 - 10:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8467
Registrován: 4-2003
Řidič onoho auta si to možná nelajsne, jenže "díky" jeho předchozímu chování už to taky nemusí zvládnout ubrzdit (ač tě nakonec opravdu nechce přejet). Takže sice budeš morální vítěz,

Nebude, protože 361/2000 Sb. § 54 odst.2: .... Chodec smí přecházet vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy.

Takovech "morálních vítězů" se zlomenou hnátou a ještě k tomu v přestupkovým řízení je víc než si myslíte. Oni na tom přechodu mají povinnosti OBA, nikoliv jen řidič auta.

Pro Mladějova: A je to tak správně![kladivo]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 13. září 2018 - 10:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5180
Registrován: 7-2011
Johny11:
"..."
Myslím, že si spíš nerozumíme. Jasně, ti vožralí na mašině na nikoho útočit nechtěli, to uznávám, že jsem se sekl. Obecné ohrožení, jistě, zbraň ne. Stejnětak vožralej strejda v embéčku, co je línej jít z hospody pěšky, obecné ohrožení. Nicméně, jak sám píšeš, oni vybržďovači, ale v tom případě i stejnětak frajer co před přechodem přidá, abys mu tam jó nevlez.
A pokládám za důležité tohle zdůrazňovat. Ano, poněkud tu definici upřesním, ne tedy že "auto je zbraň", ale že "auto může být zbraň". Jenže se obávám, že k takto znějící definici už bude potřeba mnoho vysvětlujících komentářů na téma kdy, proč, je to vážně nutný a podobně. [proud]
Čtvrtek, 13. září 2018 - 11:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5181
Registrován: 7-2011
RadekŠ - můj příspěvek 5172, tam to začíná. Prosím číst pečlivě. pokud něčemu v onom příspěvku nerozumíš, rád dovysvětlím. Děkuji.
To, o čem píšeš (361/2000 Sb. § 54 odst.2) - ano, v tom máš pravdu, jenže - o tomhle vůbec řeč není.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 11:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9061
Registrován: 8-2012
Jenže se obávám, že k takto znějící definici už bude potřeba mnoho vysvětlujících komentářů a to je přesně to, co nepotřebujete - ideologické heslo má být jasné, tvrdé, úderné a ne nějaké "může být použito" etc., že?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 12:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8468
Registrován: 4-2003
takto znějící definici už bude potřeba mnoho vysvětlujících komentářů

Ale houbelec.

Ty si prostě pleteš a motáš dohromady úplný základy trestního práva - jaký je rozdíl mezi úmyslem a nedbalostí a pak na tu nedbalost nesmyslně roubuješ výše zmíněný paragraf 118 Trz, který se nedbalosti ani týkat nemůže.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 13. září 2018 - 13:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3116
Registrován: 9-2003
RadekŠ: A to odpovídáš komu?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 13. září 2018 - 13:23:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8469
Registrován: 4-2003
Bobíkovi...
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

FiJi
Čtvrtek, 13. září 2018 - 18:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 1-2017
Johny11:
"Stejně tak je v silničním zákoně spousta pojistek k tomu, aby nedošlo k vjetí auta před vlak na přejezd.Přesto k nim dochází. "
Já vím o jediné pojistce, a tou je řidič. Ale pokud je těch pojistek spousta, tak jistě dokážete jmenovat ještě alespoň jednu. Rovnou předesílám, že značka, blikače ani závory nejsou pojistka, protože nic z toho auto nezastaví.

Johny11:
"Čili stejným chováním, jako je chlubení se nabitou zbraní někde v hospodě. "
No právě. Akorát že aby došlo k té nehodě se zbraní, musí držitel zbraně vědomě udělat několik špatných kroků. U železničního přejezdu stačí jediná chyba.

Bobik:
"Ano, poněkud tu definici upřesním, ne tedy že "auto je zbraň", ale že "auto může být zbraň"."
Já bych to s dovolením upravil na „auto může mít účinek jako zbraň“. Protože to je to podstatné, že autem lze způsobit velkou škodu, a přitom ho může ovládat kde kdo. Když se manipuluje s mostem nad kolejemi, je tam spousta profesí, které by se měly navzájem hlídat, je tam spousta času. (Druhá věc je, že i tak to lze zvorat.) Řidič kamionu může napáchat škodu srovnatelnou s pádem toho mostu, akorát je na to sám a stačí jedno jeho špatné rozhodnutí v jedné vteřině.
Čtvrtek, 13. září 2018 - 19:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3055
Registrován: 5-2002
FiJi: Máte zbrojní průkaz? Dělal jste někdy zkoušky na jeho získání? Je jich tam úplně stejně těch pojistek - právě jedna. Totiž pravidla, jak se chovat, když přijíždím k přejezdu, stejně jako jak se chovat, když vlastním a nosím zbraň.

I držitel zbraně udělá špatně právě jeden krok - vytáhne bouchačku z kapsy a půjčí ji prohlédnout "spolubesedníkům" u stolu. Řidiče na příjezd k přejezdu upozorňují tři tabule a označení samotného přejezdu. Dost na to, aby si uvědomil, že jede k místu, kde se musí chovat obzvláště opatrně. Držiteli zbraně žádná cedule neřekne "proč to vytahuješ?"; "Vybil jsi to?"; "Zkontroloval jsi, že není náboj v hlavni?"; "Opravdu to chceš dát z ruky?"

Řidič kamionu může napáchat škodu srovnatelnou s pádem toho mostu, akorát je na to sám a stačí jedno jeho špatné rozhodnutí v jedné vteřině.

Za prvé to není v jedné sekundě, kamion není ferrari. A za druhé, co vlastně chcete? Pokud má vlak reagovat na to, že kamioňák udělal chybu a vjel na přejezd když neměl, prodlouží se nutně předzváněcí doba. To je to, co nechcete, jelikož dlouhé čekání u přejezdu podle vás nutí řidiče k tomu, aby vědomě jeli na červenou, protože je to zdržuje (a tudíž prosazujete pohyblivou délku přibližováku podle rychlosti vlaku). Snad se shodneme na tom, že nějaký G-stop, který vlak zastaví při vjetí auta na uzavřený přejezd je nesmysl fyzikální i logický. Takže vám nezbývá, než prosadit to, že vlak před každým přejezdem zastaví a strážník přejezdu nebo běžec s červeným praporkem uvědomí gumokolisty, chodce a další, že "vlak už je tu". (ironie)
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
FiJi
Čtvrtek, 13. září 2018 - 22:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 1-2017
Johny11:
"Je jich tam úplně stejně těch pojistek - právě jedna. Totiž pravidla, jak se chovat, když přijíždím k přejezdu, stejně jako jak se chovat, když vlastním a nosím zbraň."
Nikoli, pravidla nejsou jedna pojistka. Té nehodě při chlubení se zbraní v hospodě zabrání třeba to, že když jdu do hospody, nechám zbraň doma. Spatření návěstní desky se třemi pruhy před přejezdem nehodě nezabrání nijak – pořád to závisí na tom, že těsně před přejezdem vidím nebo slyším vlak a zastavím.

Johny11:
"I držitel zbraně udělá špatně právě jeden krok - vytáhne bouchačku z kapsy a půjčí ji prohlédnout "spolubesedníkům" u stolu"
Půjčení k prohlédnutí ale nikoho nezabije ani nezraní. Pořád ještě musí ten spolubesedník zbraň odjistit, natáhnout, vystřelit a někoho trefit.


Johny11:
"Za prvé to není v jedné sekundě, kamion není ferrari."
Hlavně že tu všichni popisují, jak je to na přejezdu strašně jednoduché. Takže podle vás se bude řidič před přejezdem rozhodovat půl hodiny? Já myslím, že za půl hodiny bude řidič toho kamionu třicet kilometrů za přejezdem, nebo v sanitce, případně ho budou vystříhávat ze srolované kabiny. Protože on ten kamion před přejezdem jaksi jede, na což jste trošku zapomněl, jenom za tu jednu sekundu ujede až 8 metrů, a když začne blikat červená, tak fakt na fleku nezastaví.

Johny11:
"Pokud má vlak reagovat na to, že kamioňák udělal chybu"
Na takový nesmysl jste přišel jak? To jste vymyslel sám vlastní hlavou?
Čtvrtek, 13. září 2018 - 23:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3799
Registrován: 11-2008
ad Fiji: Ten kamion jede. To máte pravdu. Ale už 240 m před přejezdem je upozorněn na to, že se k přejezdu blíží a to má dost času z 90 Km/h snížit rychlost na 30 Km/h. A třicítka zase není tak velká rychlost, aby nestačil reagovat. [andel] ………… Já takhle jednou jel a před přejezden s blikající bílou jsem plynule "přibrzdil" na cca 60 km/h ( ano překročil jsem rychlost ) a i tak kamioňák s mohutným troubením se mně lepil na zadní nárazník …….[lol][lol]
FiJi
Pátek, 14. září 2018 - 07:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 1-2017
Výpravčíxy: Hádejte, pro jakou rychlost platí, že za vteřinu ujede 8 metrů. A nikdo netvrdil, že nestihne reagovat. Jenom jsem napsal, že na silnici (včetně přejezdů) někdy musí řidič zareagovat během vteřiny, a když zareaguje špatně, může to mít fatální následky. A nezáleží na ničem jiném, jenom na tom jednom rozhodnutí v té jedné vteřině.
Pátek, 14. září 2018 - 07:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3800
Registrován: 11-2008
Ad Fiji: To souhlasím, ale závory se nezačnou sklápět hned po začátku rozblikání červených světel, ale až po cca nejméně 20 sekundách. A i kdyby řidič kamionu reagoval až po 10 sekundách, tak má ještě ( podle vašeho příkladu ) nejméně 80 metrů jízdy , než se závory sklopí. A to už by byl buď za přejezdem, nebo by měl bezpečně zastavit. Pokud tedy bude respektovat dopravní značky a od první ( 240 m před přejezdem ) začne plynule snižovat rychlost, aby určenou vzdálenost před přejezdem jel tou předepsanou max rychlostí. (50, nebo 30 Km/h)
Mirko
Pátek, 14. září 2018 - 08:07:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3913
Registrován: 6-2006
[crazy][angry][sad][uhoh][coze]
[masinka][masinka][masinka]
[auto][auto][auto]
[tramvaj][tramvaj][tramvaj]

Jede jede mašinka kouří se jí z komínka
jede jede do dáli, veze samý vožralý
jede jede do dáli, veze samý vožralý.

Neusínej nechoď spát, neusínej nechoď spát
až do rána bílýho, my budem zpívat a budem hrát
až do rána bílýho, my budem zpívat a budem hrát.

Lásko má jsi jediná, do třinácti nevinná
vyhrnu si rukávy, praštím s tebou do trávy
vyhrnu si rukávy, praštím s tebou do trávy

Jede jede mašinka kouří se jí z komínka
jede jede do dáli, veze samý vožralý
jede jede do dáli, veze samý vožralý

Recitatív:
Pozor hlášení .... vlak do dáli opustí z první
koleje druhé nástupiště ve 13 hodin ..

Jede jede mašinka kouří se jí z komínka
jede jede do dáli, veze samý vožralý
jede jede do dáli, veze samý vožralý

Přijde ke mně průvodčí, kleštičkama zatočí
lístky prosím –nemám prosím,jak to prosím – to máte tak:
jak to prosím – nemám prosím,jak to prasím - to máte tak:

Jel jsem jednou tramvají pod sedačkou potají
přistoupila starší dáma, přisedla mi dařbujána.
přistoupila starší dáma, přisedla mi dařbujána.

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka
jede jede do dáli, veze samý vožralý
jede jede do dáli, veze samý vožralý
Pátek, 14. září 2018 - 08:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 10-2007
Co to meleš? Dva body jsem měl jednou v životě, hned po začátku bodového systému.
Jde o vámi uvedenou hypotetickou situaci porušování předpisů - http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-4-43.html, kde toto můžete provádět do vyčerpání bankovního konta.

Tak tady bys nejspíš u "železničářů" zjistil nehodovost menší, protože dotyční většinou moc dobře vědí, zač je toho na přejezdu loket.
Ano,to je ten chtěný výsledek...

Tak při mejch cestách mě sejřej debility dvě, ale ani jednu nespáchal nikdo z těch zkratek, ale někdo jinej, konkrétně vlečkaři.
Jejich vítr z padání mostíků mi potvrzuje spíše opak...
Pátek, 14. září 2018 - 08:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3057
Registrován: 5-2002
FiJi: vy jste vážně poručík Dub. Běžte to všechno večer probrat s panem okresním hejtmanem.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pátek, 14. září 2018 - 09:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17556
Registrován: 5-2002
FiJi: Spatření návěstní desky se třemi pruhy před přejezdem nehodě nezabrání nijak
Však je taky jejich účel úplně jiný - jednak včas uvědomit řidiče, že bude muset zpomalit (třeba i na těch 8 m/s, co nás z nich zkoušíš), a jednak uvědomit ty za ním o tom, proč zpomaluje (aby ho nezačali předjíždět jako ti dva debilové u Chotouchova). Neboli pokud bychom měli zůstat u toho "bránění nehodám", tak ony spíš než na přejezdu brání nehodám před přejezdem.

jenom za tu jednu sekundu ujede až 8 metrů, a když začne blikat červená, tak fakt na fleku nezastaví.
Už jsme Ti tu jednou vysvětlili, že v takovém případě to nevadí.

Hádejte, pro jakou rychlost platí, že za vteřinu ujede 8 metrů.
Na co si tu hraješ? To si fakt myslíš, že tu neumíme takovéhle elementární převody jednotek?
Naopak se tu najdou i tací, kteří je dělají bez mrknutí oka z hlavy - a bez kalkulačky.
Pátek, 14. září 2018 - 09:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5182
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
"...a to je přesně to, co nepotřebujete - ideologické heslo má být jasné, tvrdé, úderné a ne nějaké "může být použito" etc., že?"
Přesně. Však vzhledem k tomu, že ty sám považuješ lidi za debily, tak předpokládám chápeš, že je potřeba jim podobná hesla předkládat stejným stylem - tedy jako pro debily. [proud]
RadekŠ:
"Ale houbelec.

Ty si prostě pleteš a motáš dohromady úplný základy trestního práva..."
Ale houbelec. [proud] To je pouze tvoje smyšlenka.
Pátek, 14. září 2018 - 10:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9075
Registrován: 8-2012
ty sám považuješ lidi za debily, tak předpokládám chápeš, že je potřeba jim podobná hesla předkládat stejným stylem
Já to chápu - potřebujete se vyjádřit heslovitě ideologicky, nikoli složitě podle pravdy.
Pak se akorát nedivte, že tyhle zkratky nedebilové označí za ideové zvratky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 14. září 2018 - 14:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3120
Registrován: 9-2003
Martyss: Prosím vysvětlit souvislost s tímto: Naopak jste v této skupině, na kterou si sám stěžujete - ato nijak neošéfuje toho, kdo pravidelně.
OK, uvažujme ,že dotyčný bude jedit 91, aby byl blb uspokojen, na podstatě věci, že současné pojetí bodového systému je, na rozdíl od třeba německého úplně na hovno, to nic nemění.
Přičemž, aby si blb něco nezkonstruoval, explicitně zdůtrazňuji, že německý systém nijak neadoruji, pouze konstatuji, že je lepší (= méně špatný), než český.
NOBLE BRICKS
Priapos
Pátek, 14. září 2018 - 17:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1530
Registrován: 10-2012
Hajnej:
"Hádejte, pro jakou rychlost platí, že za vteřinu ujede 8 metrů.
Na co si tu hraješ? To si fakt myslíš, že tu neumíme takovéhle elementární převody jednotek?
Naopak se tu najdou i tací, kteří je dělají bez mrknutí oka z hlavy - a bez kalkulačky."



Hlásím FiJimu, že jsem to také spočítal z hlavy bez kalkulačky za 2 sec.
Pátek, 14. září 2018 - 20:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 5-2013
Překročení rychlosti na přejezdu-přiznejme chybu dráhy, dokud byly přejezdy z pražců které se po čase uvolnily tak rychlost 30 km/hod znamenala že si omlátíš svoji hlavu o svoje auto zevnitř. Byla tam i šance že ho tam kousek necháš. Ty gumové panely-neštěstí.[proud]
Pátek, 14. září 2018 - 21:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8663
Registrován: 9-2002
Vcera se jeden pubertak predhazoval (vedel a videl, ze mu padne jeho zelenej panacek za DVE sekundy,) zatimco ja asi deset metru od semaforu vidim zlutou, ale pod kvaltem a plynem (vejdu se, max. to blikne nad moji hlavou,) nacez spratek vykroci a donuti me malovat asfalt. Me ucili v autoskole, ze kdyz to na zlutou nedobrzdis, tak radeji slapni na plyn... Od toho jsou ty (v Cz tri, tady dve) sekundy na vyklizeni krizovatky. Bohuzel, uz se casto predhazujou i ridici... FiJi je asi jednim z nich a jiste vlastni BMW nebo Audi A4/A6 (cesky: [auto] pro debily.)

Si fakt nekdy pripadam jako ten posledni mohykan, kdyz drzim mejch 50 a vsichni debilove okolo jedou 70 a nepredhazuju se na semaforu. No, moje body to nejsou.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 15. září 2018 - 00:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1919
Registrován: 11-2012
Nejen body, ale aj palivo. Aneb zase se dnes našel jeden, co mě musel předjet + dalších 10 aut přede mnou, abych ho na hlavní dojel a držel si odstup jen jedno auto...
Hlavně, že se celou dobu někomu lepil na prdel a vykukoval nervózně jak sáňky v létě.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Sobota, 15. září 2018 - 08:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 10-2007
Prosím vysvětlit souvislost s tímto: Naopak jste v této skupině, na kterou si sám stěžujete - ato nijak neošéfuje toho, kdo pravidelně.
Pokud vámu uvedenou situaci budete provádět pravidelně, tak vás systém nevyeliminuje.

OK, uvažujme ,že dotyčný bude jedit 91, aby byl blb uspokojen, na podstatě věci, že současné pojetí bodového systému je, na rozdíl od třeba německého úplně na hovno, to nic nemění.
Pane kolego, že jste si příklad blbě vymyslel, se můžete vztekat pouze nad sebou. Ani v tomto opraveném příkladě to nebude jiné, protože správní delikt provozovatele vozidla a možnost spojení přestupků do společného řízení.

že je lepší (= méně špatný), než český.
Ano, je, ale obávám se, že to pro zdejší království úplně jiný vesmír.