Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 25. 09. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 25. 09. 2018

dolů
   autor příspěvek
Petr_hradecký
Sobota, 22. září 2018 - 19:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 4-2015
Tak v tom případě si všichni připravte na zítřejší odpoledne - pondělní večer [auto]... Ale žádnou Fabii, ale spíš něco takového: odkaz nebo takového: odkaz.

Protože výstraha ČHMÚ: odkaz upozorňuje na velmi silný vítr...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Sobota, 22. září 2018 - 19:59:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3080
Registrován: 5-2002
poslal Bkv, 21. 9. 2018 19:08:45
Víc štěstí než rozumu...
Na přejezdu objel náklaďák a narazil přímo do jedoucího vlaku

Asi pospíchal do školky, mezi hromadou vyndaných věcí byla dětská sedačka :-(. Dotčená byla 810.043, naštěstí je to kousek před vjezdem do stanice, už jel dost pomalu. Zastavil za vjezdovým návěstidle, 85 metrů za přejezdem.}
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Sobota, 22. září 2018 - 20:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2148
Registrován: 6-2016
Petr_hradecký: Když dáš fábce do kufru 4 pytle cementu, tak Tě vítr nebude významně rušit! Ale proti padajícím stromům to nepomůže...
Sobota, 22. září 2018 - 20:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 3-2018
Johny11: Dneska jsem přes ten přejezd v Běšinech jel... nechápu, jak někdo může tak idiotsky napálit vlak z boku. To je fakt na Darwinovu cenu.
Sobota, 22. září 2018 - 21:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3083
Registrován: 5-2002
BigGeorge: Já jsem původně myslel, že to střihnul doleva, aby projel před nějakým autem jedoucím od Čachrova a neubrzdil to před přejezdem. Ale holt si myslel, že ten náklaďák tam jen tak stojí. Zřejmě stínil výstražníky.
Copak nám napíší naši zdejší autisté? Plné závor na okresce? Polozávory by nepomohly.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Sobota, 22. září 2018 - 22:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2018
Johny11: Na objetí tam moc místa není. Navíc se silnice hned za přejezdem lomí doprava, tam na nějaký vylomeniny není moc místa.

Ono je to v Běšinech stejně nějaký zakletý. Jen těch ran, co schytal viadukt, kterej je kousek před tímhle přejezdem...

A taky jsem si uvědomil, že se kdysi dalo projet tou ulicí, co začíná ještě před viaduktem a díky tomu se nemuselo vůbec jezdit přes přejezd. Ale místním to evidentně vadilo a tak ji přehradili a vyhnali tak tranzit přes koleje...
Sobota, 22. září 2018 - 23:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3084
Registrován: 5-2002
A taky jsem si uvědomil, že se kdysi dalo projet tou ulicí, co začíná ještě před viaduktem

Jo, dalo. Naposledy před 25 lety. Byl tam zákaz vjezdu náklaďáků, ale když tam začaly jezdit kamiony, tak to přehradili. Důvod původního omezení - vodovodní potrubí z nějakého atypického materiálu.
Dnes a denně se u viaduktu otáčí několik zpravidla polských bezmozků. Ale pravda, v pátek tam byl Turek [biggrin]. Poláci to ovšem zpravidla vezmou na Sušici, Turek upaloval zpět na Rudu a asi na Folmavu nebo Strážný. Se ta zkratka zjevně vyplatila [proud].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Sobota, 22. září 2018 - 23:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 10-2007
Jo, dalo. Naposledy před 25 lety. Byl tam zákaz vjezdu náklaďáků, ale když tam začaly jezdit kamiony, tak to přehradili. Důvod původního omezení - vodovodní potrubí z nějakého atypického materiálu.

Spíš bych tipoval - měl jsem hospodu a chodili tam lidi..
Sobota, 22. září 2018 - 23:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17602
Registrován: 5-2002
Mss: Spíš bych tipoval - měl jsem hospodu a chodili tam lidi
To s tím potrubím může klidně bejt pravda, taky znám takovej případ.
Ono když bezmozek klidně vjede do zákazu vejšky/šířky, kde nakonec nastane divení, když se nevejde, tak nějakej zákaz hmotnosti neřeší už vůbec...
Neděle, 23. září 2018 - 00:07:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 10-2007
To s tím potrubím může klidně bejt pravda, taky znám takovej případ.
Ono když bezmozek klidně vjede do zákazu vejšky/šířky, kde nakonec nastane divení, když se nevejde, tak nějakej zákaz hmotnosti neřeší už vůbec...

Klidně, může.

S tou hmotností to bude ještě zajímavé. Až se vydáme italskou cestou pod nějakým kamionem, tak myslíte, že se majitel komunikace přizná, že u daného mostu za komoušů ukradli 1/3 cementu,kovu a kašlali na motoring + údržbu nebo budou argumentovat přetězováním vozidel a začnou kampaň proti tomuto? Jak to vidíte vy?

(Příspěvek byl editován uživatelem martyss.)
Neděle, 23. září 2018 - 06:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 6-2016
"vodovodní potrubí z nějakého atypického materiálu. "
Je tomu cca 15 let, kdy na Vánoce praskl u našeho baráku litinový vodovodní řad. Pracujících maníků se mi zželelo (mám osobní zkušenosti s prací ve výkopu za nepříznivých meteorologických podmínek) a tak jsem jim donesl v termosce kafe. Odměnou mi byl pohled místo zkázy. "Polská litina", pravili maníci, ukazujíce na veliké krystaly čehosi ve stěně roury. "Tam to praskne vždycky, když na to najede těžký náklaďák"...
Potrubí je z 60. let minulého století.
Neděle, 23. září 2018 - 08:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5073
Registrován: 11-2007
honaklonfar: tatáž zkušenost s potrubím o deset let mladším. Praskalo téměř pravidelně dvakrát ročně. A to bylo vedeno pod "městskou zelení", takže žádná vozidla. V našem případě výmluva zněla, ze náš panelák stojí pod kopcem a je proto vysoký tlak v potrubí. Naštěstí ho časem vyměnili celé.
Neděle, 23. září 2018 - 10:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 5-2002
Martyss: Vzhledem k tomu, že jsem místní, tak tam žádná hodpoda nebyla... Bývala u nádraží a u kostela. Dneska se chodí (nebo spíše nechodí) do Eurocampu. Eto progres.
To potrubí se tam dávalo někdy v polovině šedesátých let a pamětníci říkají cosi o skle. Možná nějaký experiment. Každopádně silnice v okolí nejsou opravdu na provoz kamionů stavěné.

Abychom nezamluvili ten přejezd. Nějaký návrh na opatření pro tyto situace? [proud]
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 23. září 2018 - 11:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 10-2007
Vzhledem k tomu, že jsem místní, tak tam žádná hodpoda nebyla... Bývala u nádraží a u kostela. Dneska se chodí (nebo spíše nechodí) do Eurocampu. Eto progres.
Jedná se o narážku viz odkaz - https://cs.wikipedia.org/wiki/Hospoda_Na_m%C3%BDtince

Abychom nezamluvili ten přejezd. Nějaký návrh na opatření pro tyto situace? [proud]

Máte několik variant podle vašich finančních prostředků:

1) Nemáte zádné finanční prostředky - nadáváte řidičům do "bezmozků", "idotů" a "debilů". Dle mého názoru velice krátkozrace, protože velmi snadno v ČR může do této kategorie spadnou sám

2) Máte alespoň něco peněz - vybavíte přejezd závorami

3) Disponujete velkým množstvím pěnež - přeložka/mimoúrovňové křížení


Celkově současné řešení odpovídá provozu za doby železné opony a ne členství v Schengenu .
Neděle, 23. září 2018 - 12:17:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12172
Registrován: 5-2004
Bod 1) lze upravit i tak, ze budete ve velkym kasirovat ty bezmozky a debily. Tim jednak cast eliminujete (idealne nikoli zadrzenim ridicaku neb velky skupine to viditelne v jezdeni nebrani ale vozidla) a druhak vydelate na nejaky opatreni.
Neděle, 23. září 2018 - 12:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 10-2007
Bod 1) lze upravit i tak, ze budete ve velkym kasirovat ty bezmozky a debily. Tim jednak cast eliminujete (idealne nikoli zadrzenim ridicaku neb velky skupine to viditelne v jezdeni nebrani ale vozidla) a druhak vydelate na nejaky opatreni.
V Praze už to nasazeno je v měření rychlosti, ale nějak chybí ty investice....

Na druhou stranu s vámi souhlasím, že na každém přejezdu měla být kamera s automatem, podobně jako všechny cesty by měly být měřeny rychlostními kamerami bez současných tolerancí +15 až +20 km/h. Akorát pak místní osazenstvo nemůže nasráno jako výše, že někdo na povoledné 90 km/h jede tachometrových 80 km/h, tedy reálných 75 km/h..

(Příspěvek byl editován uživatelem martyss.)
P_v
Neděle, 23. září 2018 - 13:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 5-2002
Bod 3 je ovšem taky často neprůchozí, viz Čtyřkoly, Černošice, Chuchle atd.
Neděle, 23. září 2018 - 13:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1460
Registrován: 10-2007
Bod 3 je ovšem taky často neprůchozí, viz Čtyřkoly, Černošice, Chuchle atd.
Nebo Studénka, kde taky nevěděli, že to jde...
Neděle, 23. září 2018 - 13:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9127
Registrován: 8-2012
všechny cesty by měly být měřeny rychlostními kamerami bez současných tolerancí +15 až +20 km/h
Vy jste taky jeden z těch bezmozků zmasírovanejch propagandou, co problematiku bezpečnosti provozu vyřeší buzerací kolem rychlosti, protože ta se fízlům dobře a automatizovaně měří?
No, do kontextu vašeho vystupování zde to celkem zapadá.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 23. září 2018 - 14:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 10-2007
Vy jste taky jeden z těch bezmozků zmasírovanejch propagandou, co problematiku bezpečnosti provozu vyřeší buzerací kolem rychlosti, protože ta se fízlům dobře a automatizovaně měří
Pane kolego, nikoliv, problematiku bezpečnosti vyřeší třeba opravení rozbitých silnic, dostavba obchvatů a dálnic.

Nejpřijde vám divné do "bezmozků" nadávat řidičům, kteří porušují 361/2000 na přejezdech. Následně vám ukážu, co by znamenalo ho dodržovat, tak se zase hází "bezmozky"?
P_v
Neděle, 23. září 2018 - 14:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2020
Registrován: 5-2002
Martyss: Ve Studénce už mají nadjezd. Jen byli líní si od něj udělat sjezd do průmyslové zóny, místo toho si dali do územního plánu nesmyslnou estakádu nad nádražím a skrz posuvnu vagónky. Ostatní řidiči tam zas jezdí, aby ušetřili za dálnici. Dávno tam mohl být zákaz vjezdu nákladním vozům nebo dokonce totální zrušení přejezdu.

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
Neděle, 23. září 2018 - 15:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 6-2016
Martyss: Dovolím si Ti dát malý domácí úkol - jak bys vyřešil mimoúrovňové křížení 171 u mostu v Dobřichovicích
(III/11510) tak, aby vždy projela všechna auta HZS?

Odpověď klidně do patřičného vlákna, ať se tu neplevelí. Zafouká-li dle předpovědí, tak tu bude neurekom aktuálních informací...
P_v
Neděle, 23. září 2018 - 15:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 5-2002
honzaklonfar: Nový most asi tak 1,5 km východně.

edit: oprava

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
Neděle, 23. září 2018 - 15:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 10-2007
Dovolím si Ti dát malý domácí úkol - jak bys vyřešil mimoúrovňové křížení 171 u mostu v Dobřichovicích
Trať 171 a její okolí znám velmi dobře. Všechny přejezdy jde pod technické stránce nahradit MUK. Otázka je jenom jedna. Jestli vložené peníze a úsilí (boření domečků, kompenzace za výkupy atd.) není efektivnější investovat do tunelu a ze 171 udělat "lokálku", kde nebude takový provoz vlaků i silničních vozidel..

dokonce totální zrušení přejezdu.
Vidíme to naprosto stejně...
Neděle, 23. září 2018 - 16:00:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 6-2016
Martyss: Tak to jsem hned klidnější[proud] Ale s tím tunelem do Berouna se shodneme. Ale to jeho realizaci nepomůže.
P_v: Tuto variantu už stáhli z programu už i ekomamlasové z Trojlístku...
Neděle, 23. září 2018 - 16:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 7-2011
Martyss:
"Otázka je jenom jedna. Jestli vložené peníze a úsilí (boření domečků, kompenzace za výkupy atd.) není efektivnější investovat do tunelu a ze 171 udělat "lokálku", kde nebude takový provoz vlaků i silničních vozidel.."
Obávám se, že otázka zní trošku jinak - jak se 171 něco udělat v dohledné době, protože se 171 je potřeba něco dělat "nejpozději už včera". Protože tunel, i kdyby se měl začít hrabat hned zítra, stejně nebude dřív, než za několik let. A vzhledem k tomu, že hned zítra se hrabat nezačne, je to otázka spíš několika desítek, než jednotek let. Vždyť jak dlouho už se o něm jenom mluví, aniž by se došlo k nějakému (jakémukoli) výsledku. Jistě, otázka co s tím v dohledné době s otázkou tunelu úzce souvisí, neboť se od toho odvíjí i to, co přesně dělat.
Neděle, 23. září 2018 - 16:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 10-2007
Obávám se, že otázka zní trošku jinak - jak se 171 něco udělat v dohledné době, protože se 171 je potřeba něco dělat "nejpozději už včera". Protože tunel, i kdyby se měl začít hrabat hned zítra, stejně nebude dřív, než za několik let. A vzhledem k tomu, že hned zítra se hrabat nezačne, je to otázka spíš několika desítek, než jednotek let. Vždyť jak dlouho už se o něm jenom mluví, aniž by se došlo k nějakému (jakémukoli) výsledku. Jistě, otázka co s tím v dohledné době s otázkou tunelu úzce souvisí, neboť se od toho odvíjí i to, co přesně dělat.

Obávám se, že je to otázka na MD, jak vám jako řidiči budou kompenzovat, že se na to vykašlali...
Neděle, 23. září 2018 - 17:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 594
Registrován: 8-2017
Martyss: Lokálku se čtvrthodinovým intervalem ešusů, tedy víc než půlkou současné zátěže. [lol]
Neděle, 23. září 2018 - 17:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3086
Registrován: 5-2002
Martyss 1458: Proč bych měl investovat jedinou korunu na to, abych zabránil někomu úmyslně vjet tam, kam nesmí? Tohle totiž nebylo žádné přehlédnutí, ale zcela úmyslná [cunik]. A měl ten frajer kliku, protože být o sekundu rychlejší, tak měl na triku svého spolujezdce, který by to koupil nárazníkem motoru přímo do hlavy.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 23. září 2018 - 18:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17604
Registrován: 5-2002
Martyss: jak vám jako řidiči budou kompenzovat
"Nepřipadá Ti, že si tím něco kompenzuje...?" (pMc) [rofl]
Neděle, 23. září 2018 - 18:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 10-2007
Proč bych měl investovat jedinou korunu na to, abych zabránil někomu úmyslně vjet tam, kam nesmí? Tohle totiž nebylo žádné přehlédnutí, ale zcela úmyslná [cunik]. A měl ten frajer kliku, protože být o sekundu rychlejší, tak měl na triku svého spolujezdce, který by to koupil nárazníkem motoru přímo do hlavy.

Proč byste měl? Třeba když budete jako zákazník sedět v přední části pendolina a potkáte ve 160 km/h kamion s plechama?
Neděle, 23. září 2018 - 19:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 5-2002
Martyss: No dobře, tak jako vždy odvedeme řeč někam jinam, že? Díky za odpověď.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 23. září 2018 - 19:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 10-2007
No dobře, tak jako vždy odvedeme řeč někam jinam, že? Díky za odpověď.
Dostal jste na jasnou otázku jasnou odpověď. Že se vám odpověď nelíbí je věc druhá....
P_v
Neděle, 23. září 2018 - 20:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 5-2002
Johny11: Tak jiná odpověď: Proč byste měl investovat jedinou korunu na to, abyste zabránil někomu úmyslně se vloupat tam, kam nesmí? (např. do Vašeho domu)
Neděle, 23. září 2018 - 21:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3089
Registrován: 5-2002
Martyss: Co má společného přejezd na lokálce a silnici II. třídy s pendolinem?
P_v: Např. to, že jde o můj dům a moje soukromé peníze ;-). Zatímco zdejším kecálkům jde o to, aby dráha za veřejné peníze chránila úmyslné porušovatele silničních předpisů.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Neděle, 23. září 2018 - 21:45:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 10-2007
Co má společného přejezd na lokálce a silnici II. třídy s pendolinem?
Ptal jste se na toto - Proč bych měl investovat jedinou korunu na to, abych zabránil někomu úmyslně vjet tam, kam nesmí?

Např. to, že jde o můj dům a moje soukromé peníze ;-). Zatímco zdejším kecálkům jde o to, aby dráha za veřejné peníze chránila úmyslné porušovatele silničních předpisů.
Obávám se, že vám chybí pochopení, že ty veřejné peníze jsou částečně i vaše jako daňového poplatníka..
Chary
Neděle, 23. září 2018 - 22:53:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 3-2010
Např. to, že jde o můj dům a moje soukromé peníze ;-). Zatímco zdejším kecálkům jde o to, aby dráha za veřejné peníze chránila úmyslné porušovatele silničních předpisů

A teď mě napadla jedna super věta jednoho celkem moudrého člověka odněkud z webu. Je dobře dávat veřejné peníze na veřejné vzdělávání, protože (ačkoliv já už do školy nepůjdu,) je dobré být obklopen vzdělanými lidmi.
(Tohle je pro nás trošku nepochopitelný problém, protože my máme veřejné vzdělání "zdarma z daní" a tak nějak o tom ani nepřemýšlíme, ale autor výroku je Američan a tam to je trošku jinak. Tak nějak se vším...

Ovšem k těm přejezdům:

Nejde spíš o to chránit dráhu a její uživatele? Kolik (stovek) lidí bude mít problém, když se zadrbe trať kvůli nehodě, kterou je potřeba vyšetřit? To, že umře řidič a rozseká si auto je sice smutné tak pro jeho rodinu a třeba firmu, kde pracoval (mimochodem, obojí opět chrání ona opatření, protože otec, který se nezabije, může stále živit rodinu a vychovat potenciální plátce budoucích daní), ale společnost by mělo zajímat především to, aby dopravní infrastruktura fungovala pokud možno bez problémů. Což zahrnuje stabilní dodávky energií, absenci nehod na přejezdech, absenci přejetých, absenci popadaných stromů na trať (nejen dnes celkem aktuální téma) atp. Když je někdo blbej a chce se nechat zabít, fajn, ale mě zajímá především dopad na to všechno okolo. Zpožděním počínaje a škodou na vozidle a infrastruktuře konče.

Takže já bych to viděl tak, že se za veřejné peníze má chránit veřejný zájem všech okolo. Ostatně, tomu se říká stát. Já platím daně státu a stát se stará o to, aby věci, které stát poskytuje, byly v pořádku. Když si koupím lístek na vlak za pět peněz, tak to je jen přeprava z á do bé. Ale platím daně, ty se rozdělí do různých kapsiček a jedna kapsička má být odpovědná za to, že ten vlak z á do bé může bezpečně dojet. Protože já musím být v bé včas, protože jedu do práce. A když přijdu pozdě, protože nějaký střelec šrotoval svoje auto, tak fajn, klient bude naštvanej a já bez peněz. A ve vlaku nás bylo pět set... Lidé jsou omylní a některé věci řešíme za ně. Proto jsou před školami zábradlí, na křižovatkách semafory, na dálnicích středová svodidla, podél silnic různé značky, a tak dále a tak podobně. Někde chráníme rozjívené děti, jinde chráníme blbce, ale zároveň chráníme ty nevinné v protisměru. Mohl bych pokračovat do bezvědomí.

Takže zabezpečení přejezdů nebo jejich převedení na mimoúrovňové křížení nechrání jen toho debila za volantem. Chrání především ty lidi ve vlaku.

(Příspěvek byl editován uživatelem chary.)
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Neděle, 23. září 2018 - 23:41:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17606
Registrován: 5-2002
Chary: Já platím daně státu a stát se stará o to, aby věci, které stát poskytuje, byly v pořádku...
...což v případě přejezdů vypadá tak, že stát cestou zákonů stanovil pravidla, jak se chovat na přejezdech.
A dokud ten stát změnou zákona nerozhodne, že ta pravidla mají být jiná, tak prostě platí ta současná, ať už si o nich kdokoliv myslí cokoliv (aneb Lex dura, sed lex).
Chary
Neděle, 23. září 2018 - 23:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 3-2010
Jistě, ale zároveň tu máme nějaký zájem o to mít ty přejezdy i v lepší podobě, než jen obyčejné a teoreticky všem dostačující "dej přednost v jízdě", vyjádřené křížem. Nemluvě o tom, že máme situace, kde obyčejný kříž nestačí s ohledem na vytouženou rychlost vlaku a předpokládanou dobu překonání přejezdu. Ona je to taková analogie se světelnými křižovatkami, že? Máme přeci v předpisech jednoznačně popsané, jak se chovat na křižovatce (bez značek) a přesto máme i křižovatky se značkami, přednosti a stopky, a dokonce semafory.

Takže například pro mě je naprosto pochopitelné, že někde se dávají značky (náklady navíc) a někde dokonce semafory (mnohem větší náklady navíc) a to vše na křižovatkách, kde by bohatě stačilo aplikovat přednost zprava. A stejně tak je mi jasné, že se někde staví světla, závory a dokonce nadjezdy. Za veřejné peníze se chrání nejen ten blbec v tom autě.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Pondělí, 24. září 2018 - 07:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12176
Registrován: 5-2004
To je prave ten problem "chranit debila za volantem". Ten nema byt chranen ale eliminovan aby nemoh nadale za volantem skodit (neb kdyz neumi prejezd tak zajiste nezvlada hafo dalsich situaci v provozu).

Od toho jsou zminene zakony ale chybi jaksi jejich vymahatelnost, ktera by mohla byt i vynosna.
Pondělí, 24. září 2018 - 11:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3090
Registrován: 5-2002
Martyss: Obávám se, že vám chybí pochopení, že ty veřejné peníze jsou částečně i vaše jako daňového poplatníka.

Právě proto, že si to uvědomuji. Tak proč by měly být vynakládány na ochranu lidí, kteří vědomě nerespektují pravidla?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pondělí, 24. září 2018 - 11:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 10-2007
A dokud ten stát změnou zákona nerozhodne, že ta pravidla mají být jiná, tak prostě platí ta současná, ať už si o nich kdokoliv myslí cokoliv
Ano, naprostý souhlas.

Od toho jsou zminene zakony ale chybi jaksi jejich vymahatelnost, ktera by mohla byt i vynosna.
Odpovědnost provozovatele vozidla už těch výnosů dávno využívá..
Pondělí, 24. září 2018 - 11:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 10-2007
Právě proto, že si to uvědomuji. Tak proč by měly být vynakládány na ochranu lidí, kteří vědomě nerespektují pravidla?

Myslím, že ve vašem případě bude lepší ty prostředky nevynaložit...

(Příspěvek byl editován uživatelem Martyss.)
Pondělí, 24. září 2018 - 14:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 7-2017
USA, Iowa- variace na bobří hráz: Letecké záběry: V Iowě vykolejil nákladní vlak a poničil železniční most
Chary
Pondělí, 24. září 2018 - 14:49:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 3-2010
Tak proč by měly být vynakládány na ochranu lidí, kteří vědomě nerespektují pravidla?

Mně to připadá, jako kdybyste stále nechápal, že ty peníze jsou vynakládány také a především na ochranu lidí a majetku za tou ochranou, nikoliv jen těch porušujících předpisy a zákony. Ta světla/závory/nadjezd tam není proto, abych se blbec nezabil, až pod ten vlak vjede, ale aby pokud možno vůbec nevznikla žádná mimořádná událost, nezřídka s velkými škodami na životech, zdraví a majetku těch nevinných ve vlaku.

A pokud tohle nechápete, tak zkusme to vzít jinak. Tím, že zabráním blbci se zabít pod vlakem mimo jiné umožním všem těm lidem z toho vlaku dojet do cíle a ušetřím nemalé prostředky. U nehod velkého rozsahu je to ještě horší. Kdyby se bývalo nějak zabránilo tomu blbci vjet na přejezd ve Studénce, tak by ti tři lidé nemuseli zemřít, další by nedošli újmě na zdraví a nemusela by vzniknout škoda na majetku v řádu stovek milionů korun. A co víc, ten blbec nakonec odešel po svých.

Zkuste všem těm pozůstalým, zraněným a poškozeným vysvětlit, že je kravina stavět nadjezd jenom kvůli tomu, aby si blbej řidič nerozbil auto.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Petr_hradecký
Pondělí, 24. září 2018 - 16:33:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2170
Registrován: 4-2015
Naprostý souhlas.
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 24. září 2018 - 17:28:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12180
Registrován: 5-2004
To je všechno hezký ale jest nutno eliminovat blby co by tam vjeli i skrz zeď z ytongu. Neb neexistuje způsob jak 100% zabránit vjetí na přejezd neb světla a ani šraňky jak známo leckomu v tomto nebrání. Nevím ani o tom že by někde měli výhradně mimoúrovňový křížení - a i kdyby tak se stejně najde blb co na tu trať z mostu spadne. Takže asi jedině podjezdy... Nebo prostě vytřídit to co není schopný řídit, k čemuž ale viditelně chybí politická vůle.
Pondělí, 24. září 2018 - 17:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 8-2011
Dnes a denně se u viaduktu otáčí několik zpravidla polských bezmozků. Ale pravda, v pátek tam byl Turek
Nevím z hlavy,ale je od Klatov a od Rudy ten nízkej most značenej? Myslím už v KT nebo na Rudě,ne v poslední vesnici před Běšinama,kde už se toho moc vymyslet nedá. Vím že v KT je jen u drůbežárny.
Turek upaloval zpět na Rudu a asi na Folmavu nebo Strážný. Se ta zkratka zjevně vyplatila

Nebo přes Špičák a Hojsovku,pokud není sníh tak je to tam ok. No hlavně že máte škodolibou radost.
Pondělí, 24. září 2018 - 18:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 10-2007
Neb neexistuje způsob jak 100% zabránit vjetí na přejezd neb světla a ani šraňky jak známo leckomu v tomto nebrání.
Neexistuje nebo není fyzikálně možné je častá výmluva. V tomto případě je samozřejmě řešení MÚK.
Mladějov
Pondělí, 24. září 2018 - 19:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12805
Registrován: 3-2007
PV: neexistuje způsob jak 100% zabránit vjetí na přejezd neb světla a ani šraňky jak známo leckomu v tomto nebrání.

Existuje, třeba v Rusku : zábrany. Ovšem, když to někoho zavře, tak je s autem 100% ámen. To by bylo řevu, kdyby se to zavedlo i zde.
Pondělí, 24. září 2018 - 19:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6270
Registrován: 8-2006
No a to MÚK by v Horních Počernicích, nebo Zelenči mělo KONKRÉTNĚ vypadat jak?
Pondělí, 24. září 2018 - 20:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 11-2012
Mladějov:
Viděl jsem videjko, kde je krásně vysvětlený popis té zábrany a zevnitř kolejí to funguje jako houpačka, čili zvenku se o to auto rozbije, zevnitř to auto svým tlakem zatlačí do země, bezpečně odjede a zábrana se opět ztopoří.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
Pondělí, 24. září 2018 - 20:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 10-2007
No a to MÚK by v Horních Počernicích, nebo Zelenči mělo KONKRÉTNĚ vypadat jak?
Zahloubení silniční komunikace, případně zrušení a výstavba MUK na jiném místě...
Jeffer
Pondělí, 24. září 2018 - 22:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 824
Registrován: 1-2005
Mladějov, Pavel Večeřa: Však je na YouTube dosť videí (napr. toto), ktoré ukazujú, že ani to proti kreatívnym blbcom nepomôže.
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14. 2. 2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Pondělí, 24. září 2018 - 22:45:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17607
Registrován: 5-2002
Chary: zároveň tu máme nějaký zájem o to mít ty přejezdy i v lepší podobě, než jen obyčejné a teoreticky všem dostačující "dej přednost v jízdě", vyjádřené křížem
To ano, ale ten zájem je nutné balancovat co do kvality a kvantity. Je na houby mít všechny přejezdy zabezpečené čímsi pofiderním stejně jako mít jich zabezpečených jenom pár, ale zato dokonale, nutný je holt nějaký kompromis...
Pondělí, 24. září 2018 - 22:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17608
Registrován: 5-2002
Mss: V tomto případě je samozřejmě řešení MÚK.
V praktickém životě ovšem není měřítkem samozřejmosti Mártyho fantazie, ale možnosti rozpočtu. Hubou toho každej blbec postaví za jedinej večer hafo...
Úterý, 25. září 2018 - 07:05:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3092
Registrován: 5-2002
No hlavně že máte škodolibou radost.

Mám a vůbec se tím netajím. A víte proč? Na Šumavě nemají kamiony co dělat. A tím spíše, když tam jedou proto, aby ušetřili za mýtné - ať už v Německu nebo u nás. Tak holt to, co "ušetřil" projede v kilometrech navíc.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 25. září 2018 - 07:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2160
Registrován: 6-2016
čelakovičan: Musíme si zvyknout, že zdejší vševědi odpovídají na KONKRÉTNÍ otázky OBECNÝMI kydy, domnívajíce se, že tím je problém vyřešen. Pokud se tak děje na káčku, tak to nemá vliv "na funkci rostlináře", ale v případě, že se za 10 dní NEDEJBOŽE někdo z nich dostane do zastupitelstva, tak vznikne problém...
Úterý, 25. září 2018 - 09:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12183
Registrován: 5-2004
A co udělat nějakou tu moderní metodu typu káršéringu a dovést ji k dokonalosti - zrušíme přejezdy, místo nic uděláme jen lávky pro pěší (nebo necháme jen přechod aby zaúřadoval Darwin) a řidič přejde pěšky a sedne do jinýho auta?[biggrin][biggrin]
Úterý, 25. září 2018 - 16:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 11-2012
PV 12183: Zatím nejlepší příspěvek ohledně přejezdů za celou debatu. [biggrin][rofl] Jako milovník černého humoru jsem se tomu tlemil jak malý Jarin, než jsem si uvědomil, že bych takto aj já musel na hrbu přeskládávat litry oleje a součásti, které si vezu s sebou k opravě. Na přejezdu typu Dluhonice by to byl dobrý tréning, ale zase bych byl v dobré tělesné konvici.
Hlavně by se tím zabily dvě muchy (sem tam nějaký člověk) jednou ranou:
1) vlakům už by nic nevlítlo do cesty
2) náklady na přejezdy by šly raketově dolů
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...