Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 16. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 16. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Středa, 14. března 2018 - 14:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2735
Registrován: 2-2010
Libcha:
"Ohledně technických potíží se zavedením: není náhodou ekvivalentní tomu blokování dveří? Hádám, že odblokování dveří na správné straně bude mít taky na starosti strojvedoucí..."
Pravdu díte, pokud jsou vozy vybaveny centrálním zavíráním dveří:
D2, čl.287: "Zastavuje-li vlak z důvodu výstupu a nástupu cestujících, smí strojvedoucí u vlaku s centrálním ovládáním dveří strojvedoucím provést odjištění dveří určených pro výstup a nástup cestujících až po zastavení vlaku, a pouze na straně nástupiště příslušné koleje".
Mladějov:
"Tak nechte pár linek soukromníkovi, ne..?"
Proč soukromníkovi? K hlášení by měl mít strojvedoucí každého dopravce uzpůsobenou techniku (viz Apollo), aby mu informování neodvádělo pozornost od řízení a sledování trati. U ČD odblokování dveří na správné straně provádí strojvedoucí až v době, kdy vlak zastavil a nikoliv za jízdy, kdy dobržďuje. Do této situace mu přece nemůže nikdo nacpat povinnost (za vjezdu a po zjištění k jakému peronu ho berou) hledání čudlíků nevhodně umístěných, aby mohl podat info cestujícím, na kterou stranu mají vystoupit.
Mladějov
Středa, 14. března 2018 - 15:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12206
Registrován: 3-2007
Proč soukromníkovi ? No když teda "jedou na doraz", nejsou mašiny, nejsou vozy..a nejsou schopni tyhle nedostatky vyřešit - jako že NIKDY nebyli. Když už někdy "hrozilo", že bude dostatek vozů či loko, tak jim je Kothera poslal do šrotu [lol]

Vy mluvíte o něčem jiném. Já před to napsal citaci, na co reaguju.
Bobo
Středa, 14. března 2018 - 15:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13962
Registrován: 5-2002
v 810 vyhlásim vylejzat vpravo, odblokuju P a stejně se pokaždý najde vypatlanej debil, co bere za l dveře, neb tam je barák. tak co se snažit.....
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Středa, 14. března 2018 - 15:25:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7977
Registrován: 4-2003
o této situace mu přece nemůže nikdo nacpat povinnost (za vjezdu a po zjištění k jakému peronu ho berou) hledání čudlíků nevhodně umístěných, aby mohl podat info cestujícím, na kterou stranu mají vystoupit.vlaku ( sledování vlaku při příjezdu), tak na ni volám,

To je zajímavý, že mě to ve vlaku občas hlásí.[biggrin]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 14. března 2018 - 15:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7357
Registrován: 8-2012
Do této situace mu přece nemůže nikdo nacpat povinnost
Ale může. Jo, zpočátku to bude samozřejmě "problém", diskuze, tisíc článků z předpisu rozpitvávaných bigotními normožrouty, prostě klasický "nejde to" přístup podle paragrafu prvního Pravidel modrého života: "Nikdy se to tak nedělalo". Ale časem a důslednou kontrolní činností se to poddá.

Pozn. pořád tomu předřazuju připomínku, že do honekrů a béček se nic hlásit nedá.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 14. března 2018 - 15:44:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2736
Registrován: 2-2010
Mladědov 12203: A čí ne/schopností to "jede na doraz"? Soukromník si peníze na novou techniku dokáže najít, ale národní dopravce ne? Anebo dopravní politika státu hodlá rozprášit národního dopravce do soukromých rukou?

TH 7357: ""Nikdy se to tak nedělalo". Ale o to vůbec nejde. Je potřeba tomu fírovi dát splnitelné povinnosti, což by vhodná technika umožnila.
Mladějov
Středa, 14. března 2018 - 15:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12207
Registrován: 3-2007
Čí neschopností ? Managementu.
Zákazníkovi je to přece jedno, čí neschopností.
Důležitý je výsledek : Nejsou mašiny, nejsou vozy, nejsou lidi. (Cituju Podroužka).
Ty první dvě věci dlouhodobě, řadu desetiletí.
Středa, 14. března 2018 - 16:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6505
Registrován: 8-2007
Mladějov: Nejsou mašiny, nejsou vozy, nejsou lidi.

A u "soukromníků"jsou? Leo ruší své vlaky z důvodu poruch,nehody,nebo soukromé akce,GW-Train ještě ani jeden den nenasadil na Šumavě ve 100 procentech vozidla,která byla poptávaná ve výběrovém řízení,Jindřichohradecké úzké nasazují co někde vyhrabou(motoráky,modernizované s dotací jsou provozuschopné jen málokdy),Regio-Jet tahá každou chvíli nějaký svůj chcíplý rychlík následujícím,který jede tím pádem také opožděn...
Středa, 14. března 2018 - 16:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2545
Registrován: 9-2003
GW Train vypustím (ale asi taky ví, co dělá), ale víte, jaký rozdíl je mezi ŽlutoZlem®, HaméExpressem a těmi ČD? Že je to jejich bordel na kolečkách za jejich peníze a já jim přispěju jedině tehdy, kdy chci já sám.
NOBLE BRICKS
Středa, 14. března 2018 - 19:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2017
S4991023: a to dotované jízdné pro studenty, na kterém si žlutý postavil svůj business model, neplatíte ? Pokud jste si jistý že ne, okamžitě posílám do Bedýnkova kontrolu z Finančního úřadu [kladivo] co bych neudělal pro naše dobré vztahy.
Středa, 14. března 2018 - 19:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6506
Registrován: 8-2007
S4991023: ale víte, jaký rozdíl je mezi ŽlutoZlem®, HaméExpressem a těmi ČD

Já nejsem žáden bojovník proti soukromníkůmů,ale nekritické omílání,jak po jejich nasazení bude všechno krásné,budou spousty náhradních strojů,vozů je úsměvný.
Těžké to má každý dopravce a všichni mají problémy s počtem vozidel,prozuschopností atd..
I to Vaše Žlutozlo muselo nasazovat na Slovensku náhradní soupravy s Bardotkou od IDS(a to tam jezdí s dotací po "výběrovém řízení" ) o perfektním Německém soukromníkovi Alex,který má množství krásných vagonů a mraky záložních lokomotiv(kdy i "západní Balkán" ČR,jak by řek Váš kolega, to nevydejchal a nasazuje tam své vozy,místo "soukromých")nemluvě.
Pikehead
Středa, 14. března 2018 - 20:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 3-2007
Bobmaster:
"na kterém si žlutý postavil svůj business model"

Tržby Regiojetu za vlaky v lonském roce bych odhadl někde okolo 900 M CZK (poslední zveřejněné byly 2015-718 M CZK). Loni dostal kompenzace na vlaky 75 M CZK, což znamená, že tyto kompenzace tvoří míň než 10% tržeb.

Nevím, kolik toho víte o byznys modelech, ale stavět byznys model na takto malé části celkových tržeb se úplně nedá a jádrem business modelu Regiojetu je trapně jednoduché vození lidi za prachy...
Středa, 14. března 2018 - 20:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2017
Podroužku,nezoufejte[wink]Kupec to teď vyřeší,překreslený chlívečky už má...
Mladějov
Středa, 14. března 2018 - 20:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12213
Registrován: 3-2007
a 17, Mladějov: Nejsou mašiny, nejsou vozy, nejsou lidi.
A u "soukromníků"jsou?


Tak růst u soukromníků je v řádu desítek %, u ČD spíš %, včetně let poklesu..tak by se s tím (nedostatkem v parku vozidel, údržbou..) měly vypořádat řádově lépe, ne..?
Pikehead
Středa, 14. března 2018 - 20:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3857
Registrován: 3-2007
Apollo 17: Mohl byste prosím odkázat na nějaký text, se kterým polemizujete? Nebo jste si ho teď vyfabuloval a na těch dvou velmi kulhajících příkladech ho vyvracíte?

Proč jsou ty příklady kulhající: Žlutozlu se nerozpadly motoráky špatnou údržbou jako lokomotivy 380 na expresech do Lince, ale v důsledku násilného poškození, které zlikvidovalo dvě nebo tři jednotky.

"Německý soukromník" byl v roce 2010 nuceně odprodán italským státním drahám. Se závěrem, že ČD jsou proti nim hvězdy zcela souhlasím, největším problémem je ale nevyvážený pohled na roli toho spojení - v Německu je to lokálka na konec světa, u nás prestižní spoj do Mnichova.
Středa, 14. března 2018 - 21:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 8-2006
Podroužku , aby jsi něco hlásil atd. tam jsou jiní královsky placení. Ty jsi v čele ,aby jsi řídil a bezpečně dovezl atd. Na ostatní věci je personál.
Nezlob se ,ale kdykoli provádím nějaké přihlašování a odhlašování se, na jízdu se asi moc nesoustředím. To jsou věci ostatní. Pamatuješ, když jsi vyjížděl z jakéhokoli depa na hranice? Nezpouštěj oči z trati!!!!! Dnes máš na hrbu tolik kravin ,že se někdy sám sebe ptám ,jsem-li vůbec ještě jsem strojvedoucí. A dude hůř.
Co se týká soukromníků jsem velký skeptik. Když měla být olympiáda v Londýně, chodily spoty co se v Anglii povedlo a co ne. Jeden ze spotů byl nepovedená privatizace železnic. Velice poučné. Ale asi naši nadřízení ten spot neviděli.
Pikehead
Středa, 14. března 2018 - 21:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 3-2007
Já vás nechci zbytečně přivádět do reality, jen v základních rysech: v ČR nemluvíme o "privatizaci železnic", ale o výběrových řízeních na železniční dopravce s cílem zajistit pro objednatele lepší poměr kvalita/cena.

Jestli vás zajímá situace v Británii a chcete si dostudovat vývoj po privatizaci, mám pro vás pro začátek zajímavý graf, který jste v Obzoru určitě neviděl. Poslední vyznačený úsek se týká doby po roce 1995:
Flexo
Středa, 14. března 2018 - 21:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 706
Registrován: 7-2005
Lakro:
"Jeden ze spotů byl nepovedená privatizace železnic."

[biggrin] Už zase?? [biggrin]
Středa, 14. března 2018 - 22:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 8-2006
Pikehead- asi máte pravdu ,že tady se o privatizaci nejedná, s tím souhlasím. Stačí se díval kolem sebe na ty soukromníky, ono se to jezdí, když naúkor nich jsou zadrbaný vlaky ČD. Pravda je ,že to trošku zahýbalo s kulturou cestování na drahách všeobecně. Stejně budu ,ale skeptický ke každé dopravě soukromníkem. Zatím mě nic nepřezvědčilo ,abych svůj náhled změnil.
Nemusím se dívat do Obzoru. Stačí si občas něco přečíst a poslouchat lidi ,kteří zažili cestování po Anglii na vlastní kůži.
Graf je hezký ,ale už neříká jak lidi jezdí, jestli pohodlně nebo jako sardinky.
Otom bychom mohli povídat až do aleluja. Já chtěl jen říct, že soukromník vše nevytrhne, zvlášť když člověk vidí s čím jezdí.Jen jsem to řekl nějak špatně. Omlouvám se.
Středa, 14. března 2018 - 23:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1779
Registrován: 4-2006
Lakro: Jenže v té Anglii je to dáno nastavením podmínek. Typická franšíza v okolí Londýna (kde jich jezdí nejvíc) má v průběhu 10 let trvání zisk jen asi 3 %. Přičemž největší náklady (polovina vybraného jízdného) jsou platba státu ("prémie") za "právo jezdit" a poplatky za dopravní cestu. Stát ale současně vyžaduje, aby byla nasazena/dodána nová vozidla atd.
Takže pokud by stát chtěl, aby soukromníci použili více vlaků (souprav), stačí zmírnit podmínky. O fous. A třeba včas dokončovat stavby, jejichž existence provozování vlaků umožňuje (teď třeba na mnoha místech chybí elektrifikace, ale podmínky franšíz s ní počítaly). Tedy vina je bohužel, či zcela typicky, opět na eráru.
Jinak jsem k tomu kdysi tady napsal myslím stále platné pojednání, můžete si ho přečíst.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Pikehead
Středa, 14. března 2018 - 23:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 3-2007
Tak možná máte zdroje, které já nemám - jaké vlaky ČD zadrbávají soukromníci? Jak často se to děje? Každý den?

A jak myslíte to s čím "soukromník" jezdí? Já vidím u Regiojetu poslední sérii peršingů, Vectrony (objednané Traxxy), u Leo Expresu novou a velmi svižnou elektrickou jednotku na 160 km/h.

Co se týče Anglie, tak podle informací na Wikipedii někdy ve vlacích do Londýna musí až třetina lidí stát. To mi na první pohled nepřijde odlišné od českých poměrů. Mají tam komplikaci i v miniaturním vozovém profilu z snad z doby inženýra Stevensona, takže obrovské objemy lidí nemůžete ani naložit do patrového vlaku, ale je třeba je odvozit vláčky jako Pendolino (2+2 sedačky tam ale myslím jsou). Jsou tam i bizarní infrastrukturní prvky typu třetí kolej... Stavět jakékoliv paralely se situací u nás je poměrně těžké.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 07:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16018
Registrován: 5-2002
Lakro: Ty jsi v čele, aby jsi řídil a bezpečně dovezl atd.
Jenže pro cestujícího to "bezpečné dovezení" nekončí zastavením u perónu, ale dál pokračuje výstupem a odchodem z nádraží/zastávky.

Samozřejmě nikdo nechce, abys před každým perónem lovil v X-té úrovni menu nějaké hlášení vlevo/vpravo. Ono pro začátek bohatě stačí to stranově selektivní uvolnění dveří (které se dělá až po zastavení, takže nijak nebrání v řízení), pokud bude v nástupních prostorech srozumitelně signalizováno. Tedy pro fíru nic navíc oproti tomu, co je už několik desítek let naprostou samozřejmostí na drtivé většině jednotek. To, co kritizujeme, je to, že se totéž za ta desetiletí nedokázalo rozšířit na klasiky.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 08:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 10-2009
Hajnej! Konečně něco k podstatě věci. Dík.P.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 08:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7359
Registrován: 8-2012
Stačí si občas něco přečíst a poslouchat lidi ,kteří zažili cestování po Anglii na vlastní kůži
A o čem vám mám napsat a vyprávět nejdřív? [happy]
Co jste při cestování po Anglii zažil vy? Kde jste viděl např. ty sardinky?

Anglie je příkladem obrovského nárůstu investic do vozidlového parku skrz ROSCO i počtu cestujících poté, co se přestaly bagrovat prachy do bezedné díry British Rail "vždycky se to tak dělalo" a vysoutěžily se koncese. Mělo to spoustu nedotažeností a omylů (Railtrack) dolaďovaných až za pochodu, ale je to úspěch, bohužel nepřenositelný a neopakovatelný. Samozřejmě v šotoliteratuře se dočtete něco jiného, protože to znamenalo např. praktický konec lokomotivou tažených vlaků nebo vyřazení vozů Mk1 a modernizace Mk2 (takže se v devadesátých letech konečně přestaly vozové dveře otevírat zvenčí staženým okýnkem [happy] ). No a v Guardianu (= Blistech a dále Obzoru a dalším podnikovém tisku) se z logiky věci o privatizaci dočtete to, co byste se o ní dočetl v Rudém právu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 08:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 9-2003
Blbmaster: Na dotovaném jízdném pro studenty si žlutý fakt nepostavil svůj business model, to byste musel sledovat časové souslednosti.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 15. března 2018 - 11:54:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16022
Registrován: 5-2002
Podr: Konečně něco k podstatě věci.
No jo, no, chvíli mi holt trvalo, než jsem to dokázal napsat stručně na pár řádek... [wink]
Čtvrtek, 15. března 2018 - 12:54:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 5-2002
V německých 628 měli už dávno fírové mikrofon nastavený šikovně před ústa, takže před každou zastávkou mohli pohodlně říct něco jako "nächster Halt: Unteroberdorf". Proč by tohle nezvládl i český fíra?
Čtvrtek, 15. března 2018 - 12:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7370
Registrován: 8-2012
To není o nezvládnutí, ale o nechtění.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 18:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 10-2009
Tam, kde je rozhlas, tam hlásí "automat". Jinak řečeno, máme to vymakanější, než dopravci třeba v Německu.
Za další: Informováním cestujících je zaúkolována obsluha vlaku.
A ještě za další: Nemám před papulou ten mikrofon.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 18:31:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 8-2006
Proč by to měl dělat fíra??? Odtoho je tam vlaková četa. Myslíte ,že fíra má těch starostí málo?
Čtvrtek, 15. března 2018 - 21:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 10-2009
Zdar Lakro,
je to jak píšeš. Když mně bylo 26, jezdil jsem se Sergejem šedesátkou, po levici pomocník. Řídil jsem, kromě toho, že jsem občas kouknul na přístroje, díval jsem se dopředu, ten strejda vedle taky. Anebo už jsem jezdil sám, s Brejlovcem třeba. Jel jsem osmdesát, vyjímečně trochu rychleji, ale koukal jsem dopředu, sem tam očko na rychloměr apod. Teď jako šedesátník jezdím 160. Přede mnou dva monitory, na kterých se to hemží desítkami hlášení za každou cestu. A to třeba takovými, že někdo v oddíle zmáčkne tlačítko nouze, na hajzlu totéž. Nebo si na wc zapálí, všechno jsou informace určené strojvedoucímu. Jedno oko pořád na mirelu, neboť ten ve stošedesátce, spadne-li na žlutou, ani nepípne. Až pak třikrát, ale to už je pozdě. K tomu vysílačka, mobil, (na ten kašlu, jen když chci, ale stejně otravuje a vyrušuje), teď přibylo drbání do fasovaného tabletu. A já zjišťuji, že se vlastní jízdě, tedy "nespouštěním očí z trati" věnuju mnohem míň, než v rychlosti mnohem menší a zrakem o třicet let mladším.
Když je cokoli potřeba řešit, prohlížet, hlásit, kdo to dostane na hrb? Když má přípravářka nebo obsluha vlaku napsat ZOB, kdo je jebán, pokud se zjistí, že je tam chyba? Když má něco podle vlastního předpisu firmy dělat obsluha vlaku, třeba zajištění vozidel při posunu, kdo je zodpovědný za to, že to skutečně udělala? Pro změnu pracovník řídící posun. Ale to je zase jen ten strojvedoucí!
Proto když přijde člen obsluhy vlaku, zda bych něco nezahlásil, nabídnu mu, aby to udělal sám. Ne, opravdu s kolegy průvodčími nevedu žádný války. Ti schopní s tím ani neotravují a ti vyjímeční dokonce ví, kde je ruční brzda a jak se utahuje. Nechci si stěžovat, nechci být neochotný. Ale pravdou je, že dnes je strojvedoucí zavalen množstvím jiných úkolů v době, kdy se má věnovat jízdě. Po příjezdu do stanice, např. kde následuje nějaký posun, je to totéž. A pravdou je, že strojvedoucí je zatížen příjmem daleko většího počtu informací a vjemů, než byl dřív. Jistě, musí ty informace třídit a nenechat se vytrhovat. Ovšem není to tak jednoduché. Zkuste si například odpovědět na otázku, zda strojvedoucí, který drží v ruce mobil nebo sluchátko a telefonuje, byť kouká dopředu, se jízdě věnuje stejně jako ten, který ten komunikační prostředek v ruce nedrží. O tu ruku ani tak nejde, jako o hlavu. Nelze myslet stejně intezivně na jízdu, vedete-li přitom nějaký hovor. Někdy, např na plecháči už jde i o tu chybějící ruku. Tak to vidí starej Podroužek. A pak sem třeba napíše nějaký imbecil, že to je o nechtění. Dobrou noc přeje P.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 22:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7380
Registrován: 8-2012
Jak to tak čtu, vy jste jako strojvedoucí nebezpečnej nejen sobě, ale hlavně svému okolí... Vždyť nezvládáte (pokud nepřeháníte *) ) standardní výkon služby - zabezpečovač a vysílačka a jste na hranicích, nebo za hranicemi vašich mentálních schopností. Nebylo by lepší jít jezdit třeba někam do skladu s ještěrkou, na to byste třeba stačil?

*) samozřejmě že přeháníte, abyste "dokázal" nemožnost zahlásit něco ve smyslu "Ausstieg im Fahrtrichtung rechts"; zkuste tu litanii poslaz do Nářků, tam je takových dvanáct do tuctu

P.S. znovu předřazuji poznámku, že v technickém muzeu v přírodě à la plecháč s honekry je vedle mentálního problému i základní problém technický, že jaksi není čím a kam hlásit - ale ono to časem půjde, oboje [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 15. března 2018 - 23:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 11-2008
"Ty jsi blbéj" ... citát z jedné nejmenované povídky Š + G [andel]
Čtvrtek, 15. března 2018 - 23:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3497
Registrován: 11-2008
Ono je trochu rozdíl jezdit na "uceleňáku" Metransu, bez ( nebo jen s minimálním ) posunováním a ježděním s osobní přepravou, kde je toho posunu, zastavování na zastávkách, obsluhy IS a dalších věcí daleko více. [andel] To samé je u nás. Jiné to je jezdit v nácestné stanice "první/druhá" v řadě jako metro a něco jiného v uzlu, nebo v nácestný stanici na koridoru, kde každá vteřina zaváhání výpravčího/dispečera může mít za následek minimálně zpoždění nějakého EC.
Pátek, 16. března 2018 - 01:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20405
Registrován: 1-2006
Včerejší Salzburg Hbf ....


ICQ 191300062
Pátek, 16. března 2018 - 07:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7382
Registrován: 8-2012
kde je toho posunu, zastavování na zastávkách, obsluhy IS
Super, takže stačí to hlášení "výstup vlevo/vpravo" zařadit pod obsluhu IS a vono to půjde. (Při posunu to samozřejmě hlásit nemusíte [biggrin] a "uceleňák Metransu" je akorát tradiční vysírka z nedostatku jiných argumentů).

P.S. jaký je rozdíl jezdit např. s "regiošupletem" v Rajchu a tady? (Nepochybně i tam kdysi padaly podobné "nejde to" argumenty.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 07:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16030
Registrován: 5-2002
TH: "uceleňák Metransu" je akorát tradiční vysírka z nedostatku jiných argumentů
V jednom mají pravdu: na uceleňáku Metransu si náležitě nevychutnáš Mirel ve 160 - to je fakt prasárna, až teprve verze 4 je o něco lepší.
Pátek, 16. března 2018 - 07:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7384
Registrován: 8-2012
Ó ano, ve stošedesáti je přece obvykle potřeba hlásit "výstup vlevo/vpravo" a odvádělo by to pozornost od MIRELu [crazy].
(No jo, znám tvůj problém.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 08:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4682
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
"...jaký je rozdíl jezdit např. s "regiošupletem" v Rajchu a tady? (Nepochybně i tam kdysi padaly podobné "nejde to" argumenty.)"
Tak já se těm "nejdeto" argumentům ani nedivím, to je přirozená obrana. Ono to není ani tak o tom něco zvládat či nezvládat, když se nic neděje a všechno běží jak má, jako spíš o odpovědnosti v případě průšvihu. Pak se vyrojí milion generálů po bitvě, co se začnou ohánět stohem navzájem si odporujících předpisů o tom, co kdo měl či neměl, kdy měl a jak přesně měl. Přičemž složitost a mnohdy i vzájemná protichůdnost oněch předpisů nikoho nezajímá (ne nadarmo se říká, že na dráze neexistuje předpis, aby z něj nebyla vyjímka).
Jistěže by spousta věcí "šla", i lidi by se jim nebránili (většina, typy "tojenahovno" a "nikdysetotaknedělalo" ignoruju), ale to by se u jejích zavádění muselo myslet, aby přinesly skutečně ulehčení a ne pakárnu navíc.
Pátek, 16. března 2018 - 08:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7385
Registrován: 8-2012
já se těm "nejdeto" argumentům ani nedivím, to je přirozená obrana
Já to chápu, je to naprosto přirozené ("každá změna je k horšímu" vychází z lidské psychiky) a záleží především na následném důsledném vynucování, než se to stane "normální". Průměrný strojvedoucí na nějakou prozákaznickost logicky kašle, on chce mít hlavně pohodlíčko a nová povinnost je s tím samozřejmě v přímém rozporu (defaultní "pakárna navíc"). Takže tady vlastně mají možnost si vycizelovat svou argumentaci, až s tím někdo přijde naostro [happy].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 09:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 881
Registrován: 11-2007
Hlášení strany pro výstup by strojvedoucího vůbec nemuselo obtěžovat, kdyby bylo hlášení napojeno na stranové odblokování dveří.
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Pátek, 16. března 2018 - 10:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16033
Registrován: 5-2002
TH: Ó ano, ve stošedesáti je přece obvykle potřeba hlásit "výstup vlevo/vpravo" a odvádělo by to pozornost od MIRELu
To ale nikdo notvrdí, to je jen Tvůj podsuv, abys měl nad čím slavně zvítězit.
Mirel se prostě u stošedesátkových vlaků dost podstatnou měrou podílí na psychické nepohodě strojvedoucích, to neokecá ani mistr podsuvů Tvého kalibru.

No jo, znám tvůj problém
Neboj, já Tvůj taky.
Pátek, 16. března 2018 - 10:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7389
Registrován: 8-2012
To ale nikdo notvrdí
A o čem teda asi je běžící diskuze, do které ses musel namontovat se zatáčkou od tématu kvůli svému problému, že si "na uceleňáku Metransu nevychutnám"?

P.S. Problém to není ani tak MIRELu, jako propadu kódu popř. nekódování Národního Barvičkovače, kdy se MIREL akorát pokouší uplést z hovna bič a u V4 se akorát šlo cestou snížení bezpečnosti (prodloužení "tolerance" na chybějící kód, kde se akorát domníváme, že jde o propad a ne ztrátu kódu např. kvůli vjetí jiného vlaku do vlakové cesty... prostě rovnák na vohejbák).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 10:53:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 10-2009
Bobikovi děkuju, přesně vystihl, oč tu běží. P.
Pátek, 16. března 2018 - 11:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7391
Registrován: 8-2012
Čili ne že "to nejde" kvůli přetížení mentální kapacity strojvedoucího vysílačkou a zabezpečovačem, jak jste se tu pokoušel vymlouvat ještě včera večer, ale je to dáno jen rámcem podnikové "štábní kultury" v jedné, byť významné, firmě?
Tak to už je ale něco úplně jiného (a chápu to v celé modrogumní šíři problematiky [happy] ).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 11:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 11-2008
"Ty jsi blbéj" ... citát z jedné nejmenované povídky Š + G [andel][andel]
Pátek, 16. března 2018 - 12:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7211
Registrován: 1-2007
Dveře jsem zavřel, říká poslední nastupující do vlaku, z něhož vypadlo dítě
Pátek, 16. března 2018 - 13:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16041
Registrován: 5-2002
TH: do které ses musel namontovat se zatáčkou od tématu kvůli svému problému, že si "na uceleňáku Metransu nevychutnám"?
Až na tu drobnost, že tu zatáčku namontoval VýpravčíXY, a já ji jen citoval s tím, že ačkoliv máš příležitost vidět ledacos, o čem jiní nemají třeba ani potuchy, tak zrovna tohle si až tak do 140 km/h náležitě "nevychutnáš".

Zkus někdy rychleji myslet, než se nafrnět, jestli je opravdu všechno, co se řekne, útokem na Tvoje hypertrofované ego...
Pátek, 16. března 2018 - 13:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7397
Registrován: 8-2012
tu zatáčku namontoval VýpravčíXY
VýpravčíXY tu nikde o MIRELu ve 160 km/h nepíše (a tu odbočku k posunu jsem mu hned nakolejil zpátky [happy] ).
Hele, přiznat si problém je první krok k jeho řešení... (výpravčíXY ho má očividně taky, ale u něj je to marný, tam funguje akorát kompenzace vysírkama).

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 14:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 9-2003
Hajnej: A když je ten MIREL takové zlo (což nerozporuji, nejsa fírou), proč se tady neschválil LS90 i v HU, aby nebyli strojvedoucí trápeni? Ono totiž důvodem úspěchu MIREL-u bylo co? To, že stačí jeden tentononc pro tři země).
NOBLE BRICKS
Mladějov
Pátek, 16. března 2018 - 14:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12224
Registrován: 3-2007
>proč se tady neschválil LS90 i v HU

Protože Mirel dělá HMH v Bratislavě a tak bylo přirozeným požadavkem HMH ( s vazbou na ZSSK), aby to bylo schválené u sousedů, kam mašiny ZSSK jezděj. A zřejmě trochu víc obchodní dravosti.
Pátek, 16. března 2018 - 16:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2017
K včerejší nehodě u Dobré Vody u Hořic /041/
http://tn.nova.cz/clanek/to-jsou-veci-ridicka-se-srazila-s-vlakem -sebrala-naraznik-a-odjela.html
Pátek, 16. března 2018 - 17:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 8-2006
Podroužku -dobrý ,hezky napsaný. Jsem na tom stejně.
Novotám se nebráním ,ale musí mít smysl a být k něčemu. Nesmí mě to odvádět od pozornosti. Bohužel spousta věcí mě od pozornosti odvádí. T.H určitě bude nesouhlasit
T.H ,nevím za koho "kopeš" nebo komu se potřebuješ zalíbit ,či komu lezeš svýma argumentma do zadku. Je mi to i jedno. Je to Tvůj boj. Chceč-li za jízdy dělat na stanovišti nějaké voloviny, klidně si je dělej. Nenuť to ,ale jiným. Já stím nesouhlasím. Jezdím už dlouho a mám na věci svůj názor. Jsi-li přesvědčený ,že fíra má starostí málo, potřebzješ ještě nějaký, klidně ,ale můj názor je jiný. Já další starosti NECHCI!
Jestli to ,ale myslíš z legrace ,aby jsi pošťouchnul kolegy, tak jsem tu legraci nějak nepochopil. Omlouvám se.
Mirel ,je pomsta a LD06 ještě větší.
Všem ostatním děkuju za šas a mějte se tady hezky.
Končím povídání ,nebavímě si povídat o ničem a ,no radši nic.
Pátek, 16. března 2018 - 17:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7406
Registrován: 8-2012
komu se potřebuješ zalíbit ,či komu lezeš svýma argumentma do zadku
A co když nepotřebuju nikomu? To vás nenapadlo, že. Někdo to tak prostě má, bejt furt proti někomu anebo něčemu (a popř. čas od času udělat veletoč). Jenže já nejsem nikde organizován a můžu si říkat co chci a jak chci. Ale od vás jsem si krom osobní tykačky žádné argumentace nevšiml... A nakonec z toho celého zase vylezlo, že to není reálný problém, ale jen mentální "nechtění" pár případů od Dráhy, zoufale "odůvodňovanými" MIRELem ve 160 (to se fakt často hlásí výstup [happy] ) nebo neschopností udržet a rozdělit pozornost mezi dvěma zařízeními (což bylo doufám jen přehánění, protože takový člověk nemá na mašině co dělat).
Takže díky za předvedené divadlo. Za mě vše.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 19:03:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 8-2006
T.H- už jsem nechtěl nic psát. Povídání s Váma nemá hlavu ani patu. Články nečtete celý a koukám na Vaše argumenty. [crazy] Jen jsem se dozvěděl, že nejsem schopen udržet pozornost atd , blá blá. Od Vás docela drzý. Nevím kolik toho máte za sebou ,aby ste mě takto napadal, určitě mě znáte osobně ,abyjste mohl psát takové hlouposti .Každý se potřebuje soustředit např. na brždění do stanice, do zastávek a ne přitom kafrat do mikrofonu a dělat spoustu dalších věcí kolem. Vám to asi nevysvětlím.
Opět bude Vaše argumentace ,že když nezvládá fíra dvacet věcí najednou nemá co dělat na mašině. Pořád dokola.
Já jsem nic o mirelu nepsal. Prosím aby jste si článek přečetl pořádně. Je vidět , že s Váma to taky není v pohodě.
Docela jste mě mladíku zklamal.Myslal jsem ,že jste jiná třída.
Čabas.
Pátek, 16. března 2018 - 19:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 1-2006
No co, taky draha...
https://www.lidovky.cz/video-lanovka-v-gruzii-se-rozjela-pozpatku -a-zrychlila-lyzare-odhazovala-do-okoli-gjm-/zpravy-svet.aspx?c=A 180316_155947_ln_zahranici_ele
Pátek, 16. března 2018 - 19:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16042
Registrován: 5-2002
S499: Ono totiž důvodem úspěchu MIREL-u bylo co? To, že stačí jeden tentononc pro tři země
A víš, že to není ten hlavní důvod? U vozidel neaspirujících na HU je to přece šumafuk.
Mnohem podstatnější je fakt, že si Mirel sám měří rychlost, takže konstruktér vozidla není pruzen požadavky shánět pro něj někde na tachografu tři až čtyři rychlostní komparátory.

proč se tady neschválil LS90 i v HU
Možná se mýlím, ale mám za to, že v HU je jiný kódování, než v CZ+SK (zcela určitě má víc kódů).
V takovém případě ho nestačí schválit tak, jak je, ale je potřeba ho náležitě předělat, což jeho HW koncepce jaksi neumožňuje (nevím, jestli jsi viděl jeho schéma, já ještě na VÚŽ ano, když to "sedmičkáři" tlačili do světa).
Pátek, 16. března 2018 - 19:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6508
Registrován: 8-2007
Podobný,jako ve Studénce:<https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/466411-pocet-obeti-zric ene-lavky-v-miami-roste-trosky-jsou-nestabilni.html>

Jenže tam byla "pomalá jízda",dokonce tam auta stála...
Co na to "železniční expert" Petrák a chytrolín TH,kteří chtěli obžalovat ty,kteří ve Studénce nezavedli pomalou jízdu?
Pátek, 16. března 2018 - 19:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7408
Registrován: 8-2012
Vám to asi nevysvětlím
Tak já vám seženu nějakého Fahrera, který se musí soustředit na brždění do stanice, do zastávek a dělat spoustu dalších věcí kolem, přičemž dokáže úplně rutinně kafrat do mikrofonu, protože to považuje za úplně normální. Třeba vysvětlíte jemu, proč TO NEJDE.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 16. března 2018 - 19:50:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7409
Registrován: 8-2012
V Pezinku se srazily vlaky, trať na/od Bratislavy neprůjezdná.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.