Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » 383 a další nové lokomotivy zahraničních výrobců » Archiv diskuse 383 a další nové lokomotivy zahr... do 14. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse 383 a další nové lokomotivy zahr... do 14. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 10. února 2018 - 14:16:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 8-2011
Oldcerry: simplex (v německu Ortsfunk - místní kanál) čím dál více mizí, hlavně výhoda GSM-R je tařka žádné rušení, obousměrná komunikace, bohužel by dopravci museli chtít. I pro fíru by posun na GSM-R byl pohodlnější, bez přepínání, bez rušení...
Sobota, 10. února 2018 - 14:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 8-2010
Oldcerry: Je to konfekční zboží, dnes už se moc nešije na míru kvůli ceně.
Vysílačku MESA 23 mají mimo jiné i 372. Nikomu tam nevadí. Asi proto, že nejezdí do Bulharska. Dnes se mašiny nevymýšlí proto, aby zvládly jen Praha-Budějovice, mají vznešenější cíle.
Ze 700 stránkového manuálu si v depu klidně můžete udělat výcuc toho, co opravdu potřebujete.
Ovládání sběračů ve strojovně, toť Siemens, za 20 let se to osvědčilo a nikdo nemá potřebu to měnit. V jednoduchosti je síla. Zato když chci udělat z mašiny vagón, nemusím vůbec nic (tato varianta ještě několik let vzhledem k počtům 383 u ČD Cargo nehrozí)
P.S. To bude keců, až se jednou do Bulharska dostane ETCS...
Sobota, 10. února 2018 - 14:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 8-2011
Big_Blond: velikost ? 1,5 L PET našikmo se vejde (v tescu prodávají plastové krabičky s víčkem, přesně ta velikost jako lednička, tipuju že 25 cm na výšku, ne-li 30 cm ta lednička má). Když si vezmu jídlo co chci ohřát, tak ho tam dám hned jak vlezu na lok, po 2 hodinách z ní snad neslezu ne ? A současné chlazení/ohřívání, na lok jsou přece dvě - jedna chladí, druhá ohřejvá. Na 186/193 vozíme z Děčína návěsy LKW Walter za Hannover (z Děčína 520 km), ráno v 8 na ní vlezu, na svým stanovišti dám ohřívat, na druhým chladit, ve 13 zastavím na pauzu za magdeburgem - jídlo je horký, přepnu jí na chlazení, přenesu jídlo z druhého stanoviště abych při střídání pak nelítal semtam. Co by měli říkat kolegové jezdící na 122/123/130/163, tam mikrovlnka není, lednice je ve stavu že se na ní bojíš občas i podívat.....
Sobota, 10. února 2018 - 14:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 8-2011
Pernion: zdravím, tak co 193 782, 783 - šlapou dobře ?
Sobota, 10. února 2018 - 14:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 207
Registrován: 8-2010
Lukys1987:
"Pernion: zdravím, tak co 193 782, 783 - šlapou dobře ?"
Ahoj, já nevím, vyvlíknul jsem se z toho kvůli tomu 24 h pobytu v Břeclavi. Tam jezdí teď hodně Maďaři (k velké radosti strojvedoucích z AWT) a já jezdím do Maďarska. O vnitřní čistotu se Awataři starají vzorně.
Sobota, 10. února 2018 - 14:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 8-2011
Pernion: Tak to je dobře, určitě sami nechtějí jezdit v nepořádku a špíně

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukys1987.)
Sobota, 10. února 2018 - 15:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 6-2016
Lukys: S krabičkama mám důvěrnou zkušenost. Pokud se člověk vybaví na dvě po sobě jdoucí směny, tj 4-5 krabiček, tak s ohřívacíma skříňkama je v háji, neb čtvrtina jídla se mu zkazí. Je pak trochu k vzteku, když s tímto na 60 let staré mašině není problém, neb přenosná chladnička... Řešením je dosazení malé mikrovlnky, pak mohou být využity obě chladničky. A tak se na některých strojích nenárodních dopravců děje. Když se chce...
Pokud si vystačíte s minimem jídla, pak není co řešit.

Čistota lednic obecně není o stáří stroje, ale o kolektivu. Pár let staré Siemensy jsou někdy větší humus, než lecjaká dřevěnka.

Oldcerry: Vy nemáte na Vectronech zásuvku, která utáhne rychlovarku? [coze]
Sobota, 10. února 2018 - 15:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 8-2011
Big_Blond: teď jsem trošku mimo, tak si jídlo dáš do té co chladí, a když už teda víš jak jsou ledničky velké, tak se přizpůsobím a netáhnu jídlo co nutně musí být v chladu, ne ? Když jedu někam spát tak v prvním dnu sním to co se kazí a na druhý den si nechám to co vydrží....
Sobota, 10. února 2018 - 16:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 8-2010


Passau Hbf, fungl nová 193.726 MS a starší AC sestry 240 a 826.
Sobota, 10. února 2018 - 16:33:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 3-2006

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Sobota, 10. února 2018 - 16:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2016
Lukys: Stravuji se způsobem, který vyžaduje větší množství čerstvého/uvařeného jídla chráněného proti zkažení. Tudíž s sebou tahám co je potřeba a nemohu se ohlížet na to, jak se zrovna vyspali konstruktéři z oddělení velikosti ledniček v Mnichově/Kasselu/Kielu [wink].

Byť je jasné, že se nejedná o obvyklý model stravování lokführerů. Na standard houska, salám, cigarety, kafe je magic box zřejmě dostačující.
Sobota, 10. února 2018 - 16:43:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 8-2011
Big_Blond: krabičky s sebou tahám občas taky, a troufám si tvrdit že na vectronu se do jedné lednicky vejde 4-5 krabicek rozmerove 16x16 cm, výška 5 cm. Tudíž v druhé můžeš s klidem ohřejvat.
Sobota, 10. února 2018 - 17:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7014
Registrován: 8-2012
se člověk vybaví na dvě po sobě jdoucí směny, tj 4-5 krabiček
Ono to asi fakt bude muset jít cestou robotického řízení, minimálně u "národních"... aneb když problém není, tak ho z něčeho vždycky uděláme (a za plotýnkovými vařiči na "ústeckých taurusech" samozřejmě slzu zamáčkneme [happy] )
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 10. února 2018 - 17:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 8-2011
Big_Blond: tak krabička je 15x15x8 cm (1,1 L objem) - do ledničky se vejde. Lednička je vysoká min. 34 cm (2 plechovky energy na sebe se v pohodě vejdou), takže do jedný ledničky dáš s klidem 4 tyhle krabicky s jidlem a stále pořád můžeš ve druhé skříňce ohřívat .... myslím že na dvoudenní směnu dostačující
Sobota, 10. února 2018 - 18:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 6-2016
Lukys: To se mi nezdá. Do jednoho boxu se mi vešly dvě krabičky cca 16x14 výšky 10 cm plus drobné ovoce, do druhého to samé a další jedna až dvě krabičky zůstávají plonkové pro urychlenou spotřebu. V případě takové situace tedy raději pouze chladím a konzumuji studené. Je-li přítomna mikrovlnka, tak [ok]. Příště to asi přeměřím na místě [happy].

T.H.: Já diskusi o kvalitě zázemí na HV jedině vítám, neboť reflekuje mnohdy protichůdné potřeby jednotlivých lidí u různých dopravců v (jak vidno) různých státech a není možné je univerzálně uspokojit. Vzhledem k množství času, který strojvedoucí na HV tráví mi tedy nepřipadá příliš vhodné nazývat takovou diskusi vytvářením problémů. O plotýnkách zde též nepadlo ani slovo.

P.S.: Národní nejsem, ale máte-li tu potřebu...

(Příspěvek byl editován uživatelem Big_blond.)
Sobota, 10. února 2018 - 18:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 607
Registrován: 8-2011
Big_Blond: je to vyzkoušené, krabičky koupené v tescu na míru ledničce :D leda že byste měli jinej typ ledničky na vectronech
Sobota, 10. února 2018 - 19:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7020
Registrován: 8-2012
Já diskusi o kvalitě zázemí na HV jedině vítám
Já nemám nic proti diskuzi o kvalitě zázemí, ale musí to být normální diskuze vedoucí k nějakému řešení a ne absurdní argumenty o tom, že lednička nepasuje zrovna na konkrétní krabičky jednoho strojvedoucího - to je přece úchylný. A tou 122/123 a vařičem na ní se tu v takových diskuzích fakt argumentovalo, to je přece taky úlet (ale v Ústí takovému zájemci jistě vyhoví, nebo v Budějicích nějakou ergonomicky dokonalou a kuchyňským koutem vybavenou laminátkou).

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 10. února 2018 - 19:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 8-2011
T_._H_. některým kolegům jezdícím na 122/123/130 to nevysvětlíš :D Jako jo Vectron oproti třeba 186ce má nedostatky ale s tím nic neuděláme, jen se s tím musíme smířit
Stenly
Sobota, 10. února 2018 - 20:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2016
co bych spíš uvítal je aby se dalo s mašinou normálně zacházet (spoustu toho napsal Oldcerry), já například posledně na jídlo ani nesáhnul a svá 3 jabka sem si dal až cestou k strojmistrovi a ani nic jiného s sebou neberu, lokomotiva není žádná jídelna a pro samou starost o stroj/jízdu/posun/ nemám na to jídlo ani pomyšlení takže pro mě otázka ledničkování a ohřívání nemá významu
Sobota, 10. února 2018 - 20:52:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 609
Registrován: 8-2011
Stenly: jak normálně ? ve fabrikách je naše názory asi nezajímají, viz i 380ka třeba. A jestli myslíš než si člověk na lok zvykne, to přijde....
Sobota, 10. února 2018 - 21:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 6-2016
T.H.: Normální diskuse vedoucí k nějakému řešení se vedou především na úplně jiném místě s jinými lidmi aby se jaxi dosáhlo kýženého výsledku. Proto mi nepřijde překvapující, že se na veřejné internetové diskusi (tedy ve virtuální hospodě) vedou pro Vás možná absurdní a nepodstatné diskuse. To podstatné, jak jistě víte, se odehrává a řeší trochu jinde [happy].

Moje diskusní rozhořčení bylo nad velikostí standardně z výroby instalovaných termoboxů (obecně na nových loko západní výroby) jako takových, nikoliv že mi někam něco nepasuje. Též jsem však poznamenal, že moje stravovací potřeby nejsou mezi strojvedoucími úplně běžné a jak vidno, např. Lukys a jistě mnoho dalších s tím problém nemá.

Nelibost z absence mrkvovlnek však není mezi führery ojedinělá, proto je někteří dopravci na moderní mašiny dodávají ex post, u jiných je toto ošetřeno v zadávací dokumentaci na nové loko.

Kvality HV jako takového nijak nezpochybňuji, Vectron je obrovský obchodní úspěch.

(Příspěvek byl editován uživatelem Big_blond.)
Sobota, 10. února 2018 - 22:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6416
Registrován: 8-2007

Kontrolní otázka.Kolik krabiček s jídlem se vejde do lednice HV Škoda?
Sobota, 10. února 2018 - 22:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6417
Registrován: 8-2007
K ohřevu na HV Škoda slouží toto
Stenly
Sobota, 10. února 2018 - 22:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2016
Lukys1987:
"jak normálně ? ve fabrikách je naše názory asi nezajímají viz i 380ka třeba.A jestli myslíš než si člověk na lok zvykne, to přijde...."
myslím to jak psal Oldcerry (ono už co je za porod stahovačka pro 383, o změně systému nemluvě) třeba 363.5 je dneska dobrá nákladní mašina (každá si prošla porodní bolesti) která se ovládá intuitivně a bez zbytečností jako test pískovaní pomalu při každým zastavení nebo výběr sběrače .... mam dojem že MT 386 to de dokonce ze stanoviště .....proč tohle od carga nikdo nevyžadoval, neobjednal, nepohlídal ... odpověď znám

a na lok si nezvykám, prostě jedu s tím co mi dají a úžívám si to [jidlo]
Sobota, 10. února 2018 - 22:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 610
Registrován: 8-2011
Stenly: proč stahovačka jako porod ? vypnu HV, stáhnu, počkám až dovolí zvednout, zvednu, počkám až dovolí zapnout, zapnu - prodleva je dána určitě tím, že lok nemá jen dva systémy jako 363.5, změna systému je to samé. Vybavení lok nad základ co nabízí výrobce je věc druhá. 186/386 má volbu sběračů na displeji, jenže u moderních lok se předpokládá že zapřáhne v Hamburku a ve Třebový vypřáhne, takže kolikrát je nutná volba sběrače, bez ohledu že po najetí na vlak stejně strojovnou jdu, to že Cargo honí Vectrona x-krát denně přes čáru Děčín - Bad Schandau - Děčín je věc druhá
Stenly
Neděle, 11. února 2018 - 02:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2016
Lukys: a právě v tom je ten porod, modelovka : Klášterec - Prunéřov - Chomutov a prazdný vozy od dříví, před dělením se to snažím hnát do poslední chvíle, stáhnu, přejedu, na vjezdu zvednu a skoro do Málkova čekám až mě pustí do trakce .... Čovek je rád že se to vůbec hejbe
a k prodlevě : od čeho je tam volba přechodu systému ?? Určitě ne jen pro hranici do říše
ke sběračům : rád se rozjíždím na 2 [lol] a taky si stím rád hraju

(Příspěvek byl editován uživatelem Stenly.)
Neděle, 11. února 2018 - 05:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 2-2014
Stenly; 383 je na obsluhu celkem jednoduchá lok, pravda někdy s vlastním názorem na jízdu. Je jak rozmazlená holka ale když si s ní jak píšeš pohraješ tak v pohodě. Termobox je nevelký ale pro mě dostatečně veliký.Ostatní výbavu si objednává dopravce a pokud nic neobjednal a navíc přímo zakázal například použití rychlovarné konvice na lok tak chyba je jinde a tady s tím neuděláš nic. A test pískování snad tak často není.
Neděle, 11. února 2018 - 08:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 8-2010
Oldcerry: Ještě něco ke komfortu 363.5:
5 - v létě ti teče na hlavu voda z klimatizace a udržuje tě v bdělém stavu
V - na hlavu ti nic neteče
5 - za deště ti teče voda na stanoviště strojvedoucího dveřmi.
V - za deště ti dovnitř nic neteče
5 - špatně funkční zavírání dveří do strojovny, ventilátory ve výkonu ti vycucnou volně ležící předměty ve strojovně a ty pak všude létají.
V - po stanovišti nic nelétá
5 - špatný izolační stav trakčních motorů
V - TM v trochu jiné kondici
5 - neustálá kontrola obručí plus kontrola dalších kravin jako nářadí apod.
V - má to monobloky, na ose vystřídáš za 2 minuty.

Podle stylu, jak píšeš, jsem si myslel, že jsi starý dědek před důchodem. Ale ono ne, jsi můj vrstevník.
SOKV - Sbírka Opravdových Kolejových Vraků. O Budějovicích a jeho vrakovišti plném Laminátek a Bardotek to platí dvojnásob. Koho proboha v Jankovcové napadlo posílat vám tam do toho skanzenu Vectrona? Doufám, že někoho časem napadne z vás udělat PJ nebo PP při té mizérii výkonů, které vám tam na jihu zůstaly.
Neděle, 11. února 2018 - 08:42:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7030
Registrován: 8-2012
rozhořčení bylo nad velikostí standardně z výroby instalovaných termoboxů
Já vám něco řeknu, upřímně a z praxe: čím je ta lednice menší, tím míň bordelu je z toho potřeba potom průběžně vykydávat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 11. února 2018 - 08:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 8-2011
Stenly: přechod ČD/DB je kvůli funkčnosti PZB již z Děčína směr Německo. A propo na co 2 sběrače při rozjezdu když lok se rozjíždí s odběrem do 100 A ???
Neděle, 11. února 2018 - 10:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5873
Registrován: 7-2007
T_._H_.: tedy vytahovat v argumentaci 40 a více let staré mašiny je na vás trochu ubohé. Vegan je lok 21. století, mmch i na těch 40 a více se už nějaká ta mikrovlnka, či rychlovarka najde. Ale to jen na okraj...
Já vám něco řeknu, upřímně a z praxe: čím je ta lednice menší, tím míň bordelu je z toho potřeba potom průběžně vykydávat. S tímto se dá souhlasit. Bohužel.
Pernion: Trochu falešná argumentace..ale když myslíš...
Problémy s klimoškou (voda) byly odstraněny, pokud ne, nevím o tom. Tužka, papír, KO, mail...
Otvory ve dveřích (v prazích) zatékání snad eliminováno dosazením krytek - není-li - Tužka, papír, KO, mail...
Neznámy VŠ idiot uplatnil svého genia..bohužel...vzdal jsem to.....uvidíme co doprasí Pars..
Dveře do strojovny - bylo napraveno. O pokračujícím problému nevím.
TM - diskuzní faul - srovnáváš nesrovatelné...
Kontrola pojezdu je na každé lokomotivě, tohle milej zlatej je hloupý argument. A na 5srč vystřídáš, když chceš i za méně...ono na rozdíl od všech, jde něco i za jízdy..:-)
že jsi starý dědek před důchodem. Á pozor, přejdem do osobní roviny. Jestli on ten T.H. nemá občas pravdu. Chybí mi 9 let, pokud šéf nebes dovolí...
Tak vrstevníku, co si udělal pro vylepšení komfortu obsluhy na lok ty, včem si přispěl k zlepšení situace povoznictví s.r.o. ty ? Ano, u sebe uznávám, že jsem absolutně vyhořelý a nemám sebemenší ochoty už se snažit o jakoukoliv změnu. A nějaké pindání na K...občas mi připadá to "posrání" z němkyň za hranou...
Doufám, že někoho časem napadne z vás udělat PJ nebo PP při té mizérii výkonů, které vám tam na jihu zůstaly. Aha...PJ druhé kategorie...že jsem tak smělej kolik Cajzlovna toho generuje pro nákladní dopravu...Pro mě, za mě, klidně ať nás zruší...
Koho proboha v Jankovcové napadlo posílat vám tam do toho skanzenu Vectrona? To nevím, první pokus jsem jim rozmluvil. Ale na tomto je krásně vidět, že se nenašel nikdo, kdo by ty ubohosti v obsluze připopmínkoval a dále řešil, respektive nevím o tom, úpravu/nápravu... jo na pindy jsou všude legionáři, ale řešili (nebo se aspoň pokusili) něco vylepšit/napravit až my blbci z jihu...A Vegan...nechť si trhne nohou...když vám to nevadí..
A dost osobní roviny, to není dobré..
Stenly
Neděle, 11. února 2018 - 10:27:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2016
Lukys : ano prechod systemu CZ/DB, myslel jsem narodni volbu 3kV nebo 25kV
A dva smetaky pri rozjezdu : 2 sberace, 2x vetsi pritlak na kolej, lze vylepsit zhasnutim prednich svetel (fotony brzdi) a rosvicenim zadnich [rofl][rofl]
Neděle, 11. února 2018 - 10:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7036
Registrován: 8-2012
Pernion: Trochu falešná argumentace
Takže Vectron je apriori hrůza všech hrůz, ale ve prospěch 363.5 se spustí rozsáhlá advokacie?
Už tomu rozumím.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 11. února 2018 - 11:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5874
Registrován: 7-2007
T_._H_.: Takže Vectron je apriori hrůza všech hrůz, ale ve prospěch 363.5 se spustí rozsáhlá advokacie?
Už tomu rozumím.
Milej zlatej, nedělejte ze sebe hlupáka. Že Vegan je hrůza, tady nikdo netvrdí, osobně jsem velmi zklamán z některých obslužných prvků (umístění a provedení), z koncepce "Evropské" lokomotivy. V 21 století bych čekal více...Ale jinak...
5ES v svém původním provedení byla v tomto ohledu nic moc a to měla velmi dobrý základ, postupně se lecos upravilo, něco zůstalo nedodělané - bohužel. A kdyby se bývalo dodalo trafo s i 15kV a místo AVV dalo LZB...možná by u soudruhů z NDR bylo divení, ale to by určitě neprošlo...
A považovat mě za advokáta 5ES...byl by jste tak laskav a napsal toto do Werke a na naše GŘ....tam by asi spadli pod stůl..[rofl]
Neděle, 11. února 2018 - 13:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 211
Registrován: 8-2010

A opět Vectron...
Neděle, 11. února 2018 - 14:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 8-2010

a opět Vectroni: 825 Monika, 828 Hannah a 244.


193.726/22299 o 370 km východně než včera
Neděle, 11. února 2018 - 14:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7039
Registrován: 8-2012
kdyby se bývalo dodalo trafo s i 15kV a místo AVV dalo LZB...možná by u soudruhů z NDR bylo divení
No spíš by se smíchy zlomili vejpůl, že to někdo myslí vážně. (Nějaké podružnosti typu splnění nárazových scénářů neřešme, důležitá je hlavně superovladatelnost a lednička po česku.)
to by určitě neprošlo
No jasně, nastalo by další celoplanetární spiknutí proti chudákům správně národním.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 11. února 2018 - 15:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 8-2017
Lukys1987:Mě nejde jen do hlavy,proč při změně 3/25 kV musím potvrzovat Mirel🤭a pokud nemusím měnit systém tak stáhnu koště (automaticky vypne HV),počkám a jak můžu přes vypínač nahazuju(je to rychlejší)
Neděle, 11. února 2018 - 15:35:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1858
Registrován: 12-2009
Lukys1987: 100A na rozjezd? A to se jako hne? Co jsem měl možnost vidět a slyšet z doslechu tak není problém se s delšíma soupravama rozjíždět na 600A na skupině se zvedající rychlostí až 900A, na 100A by to snad ani nemohlo jet (možná tak pro napnutí šroubovek do 2-5km/h, či při držení 70km/h po rovině.... Jinak na to se snad nedá jezdit....

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Honnzok.)
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Neděle, 11. února 2018 - 18:08:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 8-2011
Honnzok: dovol abych se zasmal :D vectron není odporová lok, už 163/363 brali při rozjezdu nula nula nic....

V noci ti řeknu přesný hodnoty rozjezdu s 1000 tunama, mám 193 781 na autovlak Děčín - Hannover

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukys1987.)
Neděle, 11. února 2018 - 18:10:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 8-2011
Bubák_2003: tipuju to, že každou změnou systému je nutné potvrdit i zab zař, holt to není 186ka...
Neděle, 11. února 2018 - 18:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 8-2017
Lukys1987: No 189 to neměly,chápu změnu D/CZ to je jasné,ale tohle🤨?Byl to docela nepříjemný šok ,píp píp a bác🤬
Honnzok:A bavíte se s Lukysem o odběru na jakém systému (D~ nebo CZ=)?
Neděle, 11. února 2018 - 19:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 8-2011
Bubák_2003: to chce sledovat obrazovky :D horší je když vše potvrdíš a pak přijde prásk :D
Neděle, 11. února 2018 - 19:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6418
Registrován: 8-2007
Lukys1987: už 163/363 brali při rozjezdu nula nula nic....

Přesně tak.Tyto lokomotivy mají měniče.Ty zajišťují to,že proud trakčních motorů je jiný,než proud sběračem do lokomotivy.
Ten Vectron/Traxx/380 i při maximální tažné síle 300 kN bude potřebovat při 1 m/s (3,6 km/h) jen 300 kW z troleje.To je na stejnosměru 100 A(P=FxV).Např. Banán ř.150/1 na 2. stupni skočí rovnou na 400 A ,které potečou i sběračem,což je nejméně dvojnásobek i při obou zvednutých sběračích(oproti tomu Vectronu,Peršingu,Esu,Traxxu...s jedním zvednutým sběračem).
Přesto jsem viděl v Ústí rozjezd Vectrona na 2 sběrače,Peršingy a Esa s tělocvikem sběračů u namačkávání před vyvěšením /svěšením jsou běžné.[blush]

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Stenly
Neděle, 11. února 2018 - 19:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 2-2016
Apollo_17:
"Přesto jsem viděl v Ústí rozjezd Vectrona na 2 sběrače,Peršingy a Esa s tělocvikem sběračů u namačkávání před vyvěšením /svěšením jsou běžné.[blush]"
což není špatně, předpis to nezakazuje ani nenařizuje, a dokonce pro předtápění (jak jistě víte) musí být 2 smetáky
Neděle, 11. února 2018 - 20:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6419
Registrován: 8-2007
což není špatně, předpis to nezakazuje ani nenařizuje

To jo.Je to zbytečné,třeba jako když strojvedoucí před každým rozjezdem udělá na peroně kotrmelec.[proud]
Neděle, 11. února 2018 - 20:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8043
Registrován: 5-2002
A navíc hrozí riziko zapomenutí druhého sběrače a jízda na oba.

Je to už pár let, co si jedu po ránu z Třebové do Břeclavi a proti mě Railjet, Taurus vzadu a oba smetáky. A tak to kolegovi volám. "No, to jsem pěkně v prdeli, protože musím zastavit a dojít tam. To bez dispečeráku neudejchám. Ale díky :-)"
Neděle, 11. února 2018 - 20:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 5-2013
Vectron 383.001 čekající zřejmě na zítřejší štěpky, které poveze až do Rakous .. [happy]


Neděle, 11. února 2018 - 20:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 12-2006
To aktivní odstavení se nepoužívá, nebo je to u samotné lokomotiva k ničemu?
Stenly
Neděle, 11. února 2018 - 21:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 2-2016
Petr_Šimral:
"A navíc hrozí riziko zapomenutí druhého sběrače a jízda na oba."
Stát se může, ale když něco dělám tak se na to soustředím. Netvrdím že se mi to nikdy nestalo, ale tím spíš mě to vycvičilo si všechno hlídat.
Tom350:
"To aktivní odstavení se nepoužívá, nebo je to u samotné lokomotiva k ničemu?"

u kterého stroje ?? u 363.5 se nepoužívá protože není dohled a na "strojmistr to vidí z okna" se nehraje
vectron by se pohlídal sám ale platí totéž jaká je praxe u děčíňáků netuším, když jedu okolo a nesvítí tak má smetáky dole


(Příspěvek byl editován uživatelem Stenly.)
Neděle, 11. února 2018 - 21:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8034
Registrován: 5-2007
Tom350: Nemá význam v okamihu, keď za sebou nemá osobné vozne, v ktorých by bolo treba robiť teplo/zimu, a keď nie je treba skrátiť čas nástupu fíru.

EDIT: A ako píše Stenly, je s tým spojená nejaká réžia diaľkového dohľadu a nutné predpisové ošetrenie stavu, keď dohľad nedohľaduje, prípadne keď hlási, že je niečo zle. A je možné, že to na cargu zavedené (ešte) nemajú.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Neděle, 11. února 2018 - 22:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 8-2017
Lukys1987:jj jeden je na to bolavej,proto přepínám až dostatečně zajetej aby nebyla ostuda v neutrálním poli🤪
Pondělí, 12. února 2018 - 08:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 8-2010
Ythomas_ct
Pondělí, 12. února 2018 - 13:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 10-2009
Zeptám se - netuší někdo, jak přišel Vectron MS k omezení minimálního poloměru oblouku v Německu na 140 m (jak se alespoň uvádí tady v bodě 3.1.2.3), když na rámu je běžně napsáno R 80 m (jak je patrné třeba zde)? Díky za případnou odpověď...
Pondělí, 12. února 2018 - 13:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 12-2009
Apollo_17:
"Ten Vectron/Traxx/380 i při maximální tažné síle 300 kN bude potřebovat při 1 m/s (3,6 km/h) jen 300 kW z troleje.To je na stejnosměru 100 A(P=FxV).Např. Banán ř.150/1 na 2. stupni skočí rovnou na 400 A ,které potečou i sběračem,což je nejméně dvojnásobek i při obou zvednutých sběračích(oproti tomu Vectronu,Peršingu,Esu,Traxxu...s jedním zvednutým sběračem).
Přesto jsem viděl v Ústí rozjezd Vectrona na 2 sběrače,Peršingy a Esa s tělocvikem sběračů u namačkávání před vyvěšením /svěšením jsou běžné."

Aha, děkuji za vysvětlení, kus znalostí, kterýma jsem nedisponoval. Narozdíl od toho druhého čili vlastně prvního stupně u 150, kde si ty hodnoty tak nějak pamatuji tady sic taky, mající jiný význam....
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Raquac
Pondělí, 12. února 2018 - 16:39:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1758
Registrován: 12-2007
Ythomas_ct: Jedno je traťový oblouk a to druhé oblouk v dílnách s nějakým omezením (typicky rychlost, povolená šroubovka...).
Pondělí, 12. února 2018 - 19:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 8-2010

Úterý, 13. února 2018 - 12:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 615
Registrován: 8-2011
Lednička na vectronu: 16,5x16,5x34 cm, kdo si chce nakoupit krabičky na jídlo a lahve na léto. Rozjezd s 1000 tunami (GEFCO autovozy ložené) na rovině 3kV stejnosměr - odběr 100-150 A, tažná síla 100 kN, po 500 m rychlost 40 km/h.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukys1987.)
Luboš_ct
Středa, 14. února 2018 - 00:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14400
Registrován: 9-2002
Oldcerry:
Čoveče, podobně jsem tenkrát při přechodu z 363.5 na 386 nadával taky[happy] Vadila mi neschopnost rozsvítit zadní pozičky z předního stanoviště, ovládání kompresoru pouze přes displej, stejně tak sběrače. Doba při přechodu systému, mrňavá lednička atd. Ovládání a minimum pakeťáků mě naopak potěšila a hlavně jsem si časem zvykal, až jsem teď ve fázi, že jsem si 186/386 vcelku zamiloval[happy] Hlavně oproti vectronu se mi zdají takové víc propracované. Ale nikdy jsem s ním nejel, takže nemohu uplně posoudit. Hlavně co jsem si tak všimnul, ti co jezdí častěji na vectronech nadávají na traxxe a ti co na traxxech zas obráceně. Takže to celé bude opravdu asi jen o tom zvyku[happy]

Balďas:
Za tu 386.020 jsem se toho 4.2. (přiznám se) docela styděl..

Ta new řada 188 vypadá vcelku noblesně[ok] Co, Petře, budou?[proud] A kdyby v tom modrém přístavním nátěru, to by bylo teprve[jidlo] Ta šedá je už okoukaná..
Ferry Corsten - Anahera

*** T R A N C E F O R E V E R ***
Středa, 14. února 2018 - 07:38:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15772
Registrován: 5-2002
Lukys: Rozjezd s 1000 tunami (GEFCO autovozy ložené) na rovině 3kV stejnosměr - odběr 100-150 A, tažná síla 100 kN, po 500 m rychlost 40 km/h.
Tak to asi nebyla tak úplně rovina, protože 40 km/h na 500 metrech vyžaduje něco přes 0.12 m/s2, zatímco 100 kN i bez odečtení jízdních odporů udělí 1000 tunám nejvejš 0.10 m/s2 - tipoval bych to proto na nějaký 4 promile po spádu...