Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Brně » Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 19. 11. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy v Brně do 19. 11. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 12. listopadu 2019 - 20:57:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 8-2004
Ondrah98: 202 padne, to už je jisté. Pak je otázka, jaké budou na 55/78 intervaly a vozy. Tu 55 bych skoro viděl v kloubech.
Phd
Úterý, 12. listopadu 2019 - 22:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 728
Registrován: 2-2007
Ondrah98: A neměl bys fotky? Zajímalo by mě, jak to tam po víkendu vypadá.
Středa, 13. listopadu 2019 - 11:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2015
Phd: Něco jsem dneska cestou vyfotil, ale kvalita odpovídá počasí a telefonu... Tak snad aspoň pro představu.




Středa, 13. listopadu 2019 - 12:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 7-2003
No zprasený je to jako obvykle. Je vidět, že se drží stále stejná nekvalita...
8bity vseho sveta spojte se .
Phd
Středa, 13. listopadu 2019 - 12:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 2-2007
Ondrah98: Díky, na kvalitu se vykašli, důležitý je předmět. Fotky jsou víc než dostačující. [happy] Hlavně, že je to vidět ze všech světových stran.

Když jsem tam byl naposledy, byla tam jednoduchá lana, ne ty jejich dvojpřevěsy. Taky už na nich měli závěsy a na háčcích nataženou trolej. To to jako celé zase sundali a namontovali tam to, co je na fotce? Proč? Vždyť to bylo těsně před dokončením, stačilo jen upevnit svorky na trolej.
Středa, 13. listopadu 2019 - 13:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5972
Registrován: 6-2005
Si děláte [zadnice], že trolejbus bude moci po smyčce kroužit jak satelit...

Phd: klid, nerozčiluj se, některé věci prostě nelze měnit.
Makrelu neumeješ.
Středa, 13. listopadu 2019 - 13:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2015
9_tr: Co je na možnosti kroužení špatnýho? Přijede trolejbus, vyloží cestující u hrany, objede kolečko a stoupne si bokem, aby nezavazel u hrany. Navíc mě to přijde celkem logický vzhledem ke snížení kapacity smyčky (ze 4 stop na 3). Jako laik na tom nevidím nic špatnýho, ale nevím můžu se plést...
Phd
Středa, 13. listopadu 2019 - 13:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 730
Registrován: 2-2007
9_tr: Já se nerozčiluju, jen mi přišlo zbytečné sundávat to, co tam už měli, když to bylo skoro hotové. [happy]

Ne, nikdo si srandu nedělá. Přijde mi to jako docela dobrá vychytávka, žádná zbytečnost. Třeba to bude sloužit pro nabíjení parciálních trolejbusů. A navíc některá tramvajová obratiště tuhle obratovou stopu/kolej mají, např. Litvínov, Citadela, Ostrava, Nová huť jižní brána nebo Brno, Technologický park.
Pajzák
Středa, 13. listopadu 2019 - 13:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3200
Registrován: 6-2015
Kam bokem? Podle zapojení může jen do vnitřní části smyčky. A stejně bude překážet na drátech.
Středa, 13. listopadu 2019 - 14:03:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2015
Bokem myšleno někam nejblíž vnitřku smyčky (u nové budovy). To je teoreticky jediný místo, kde nezavazí zbytečně u hrany. No praxe ukáže, jak se to tam bude společně s autobusy skládat. Ale nic to nemění na tom, že na té "vratné" stopě nevidím nějakej zásadní problém.
Pajzák
Středa, 13. listopadu 2019 - 14:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3201
Registrován: 6-2015
Jenže to je jediné místo, kudy se může otočit třeba posilový autobus linek 55/78 nebo autobus linky 151, případně NAD. Tam prostor pro odstavení nevidím.
Středa, 13. listopadu 2019 - 19:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5974
Registrován: 6-2005
Phd' ano tramvaj má ale trochu problémy s objížděním a tak lze podobné spojky využít pro odstavení třeba porouchaného vozu. V Ostravě na podobné koleji, myslím, dělali pauzu a pak byl také průs.... když z oné koleje vyjela tramvaj a měla nacouvat do nástupní zastávky, jenže ouha, nějak selhaly brzdy a tak zabrzila o nějaké Trio, či co to za ní bylo.

K této troleji řeknu asi toto. Použiji oblíbenou českou větu: "Vždyť jsme to tak nikdy nedělali". A můj postoj asi nejlépe vystihne, že podobnou trolej již 8 let požaduji v Jihlavě na hlavním nádraží. Vždyť lze použít vyřazený materiál, nejsou třeba výhybky (což v Brně doufám budou) a mnohdy by to usnadnilo celou škálu dopravních potřeb.
To jako ve smyčce zase budou podvěsné armatury?
A to bylo fakt nutné dělat to esíčko na té pravé stopě, nešlo nějak z výhybky jít rovně, ikdyby výhybka byla o metr jinde?
Makrelu neumeješ.
Phd
Středa, 13. listopadu 2019 - 20:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 2-2007
9_tr: Ať to v reálu bude, jak chce, o využití té stopy nemám pochyby. Sundat se dá vždycky a výhybky se dají sundat taky. Pořád je to lepší případ, než kdyby to bylo obráceně, tedy kdyby se ta stopa musela někdy v budoucnu přidat, a pak by to ty stožáry nevydržely, protože nebylo v plánu je takhle zatížit.

Mám dojem, že problém na jihlavském nádraží bude spíš v těch stožárech. Ale neznám je tak detailně, abych to mohl posoudit.

Na podvěsy to nevypadá. Podle fotky tam jsou pevné závěsy na dvojitých převěsech, jako je např. u obratiště Zoologická zahrada. Podle mě to "esíčko" nutné není. Aspoň já bych ho tam nedělal. A podle mě ten převěs Y na 5. fotce by neměl být tak rozevřený. Jak jsem dříve psal, výrazně to namáhá stožáry.
Mour
Čtvrtek, 14. listopadu 2019 - 16:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 4-2007
Sokolnice dokumentačně.Vůz 3286 minulý týden,3271 dnes.
Pátek, 15. listopadu 2019 - 18:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2019
Smyčka Jírova dnes odpoledne


-OndraS
Pátek, 15. listopadu 2019 - 18:15:51  
Neregistrovaný host
Likvidoval jsem starej telefon, přičemž jsem v něm objevil zapomenutou SD kartu. Moc nic zásadního tam nebylo, ale něco přecijen: ještě existující géčko, jehož fragmenty se nám pohybují po městě na jiných vozech, a tříosá návštěva z Pardubic ve společnosti explzeňskýho trolejbusu pod brněnskýma drátama

Pátek, 15. listopadu 2019 - 19:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 6-2005
Jsem zvědavej na tu armaturu na výjezdu ze smyčky.
Makrelu neumeješ.
Nippy
Sobota, 16. listopadu 2019 - 12:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 416
Registrován: 7-2012
Proč se vlastně ta 28Tr nekupovala? Ne že by to dneska už nebylo jedno, ale vzpomínám si že jsem četl že se ve zkušebním provozu osvědčila a myslím že na takových linkách 30, 33 a 36 by udělala dobrou službu.
Neděle, 17. listopadu 2019 - 14:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 7-2015
Tak to vypadá, že na Jírově zastávka pro autobusy směr Molákova skutečně zůstane u garáží (byť blíž ke smyčce než dnes), protože se na chodníku objevila červená dlažba označující hranu zastávky. A nevidím jinej důvod, proč by to tam někdo stavěl. Fotodůkaz případně zítra, když si vzpomenu.
Vojtik
Neděle, 17. listopadu 2019 - 23:37:08  
Moderátor
Číslo příspěvku: 6076
Registrován: 2-2007
Ano, zastávka zůstane v této poloze a postupně na ní budou realizovány příslušné stavební úpravy (komfortní nástupní hrana atp.).
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 14:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 7-2015
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz k provozu městské hromadné dopravy v Brně.

Ke změnám autobusových linek samozřejmě dojde. Linky 25/26, které budou z Novolíšeňské prodlouženy na Jírovu obslouží místo linky 55 zastávky Rotreklova a Bartákova. Z toho vyplývá, že dojde k přetrasování linky 55, které pojede nově od zastávky Bílá hora po trase linky 78. Tedy po zastávkách Vlkova – Elplova – Podbělová – Jírova a dále po standardní trase linky do Mariánského údolí. Kromě toho dojde také ke změně linky 78, ale v oblasti Vinohrad. Nově pojede linka 78 závlekem přes Vinohrady (po trase nynější trase výlukové linky x27) přes zastávky Čejkovická – Mutěnická – Bzenecká – Mikulovská a od zastávky Elplova opět po standardní trase do Modřic k Olympii. Nový interval na obou linkách ve špičce pracovních dnů bude 15 minut, tedy ve vzájemném prokladu 7-8 minut. Oproti aktuálnímu intervalu 10 minut na lince 78 dojde v uvedeném společném úseku ke zlepšení o 2 spoje za hodinu. O víkendech a v sedle pracovních standardní interval 20 minut. Samozřejmě vždy ve vzájemném prokladu, výsledný interval bude tedy 10 minut.


Doufáme, že Vás naše odpověď potěšila, a přejeme příjemné cestování s Dopravním podnikem města Brna, a.s.
Pajzák
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 15:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3227
Registrován: 6-2015
A nemohla by ta 78 obsloužit ještě Zetor a Černovické terasy? Takto hrozí, že s ní ještě pár nešťastných pojede.
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 16:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 8-2004
No, a jak budou řešit víkendové posily z Mariánského údolí? Nasadí tam aspoň klouby? [biggrin]
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 17:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5043
Registrován: 7-2003
Spíš to vylepší, že a-78 opět nechaj, každej 2 spoj jen Jírovu a dál to bude po 1/2 hodině... Ani bych se moc nedivil.
8bity vseho sveta spojte se .
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 19:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9365
Registrován: 9-2004
Pár fotkami z trolejbusové točny Jírova:






(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 19:49:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 7-2015
Já přidám ještě tu zastávku u garáží:


Vojtik: Co všechno se tam bude dělat? Přece jenom ve smyčce jsou (nebo aspoň byly) minimálně lavičky, přístřešek a automat na jízdenky, což na výstupní zastávce nedává moc smysl.
Phd
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 20:00:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 2-2007
Janatak: Pěkné fotky. [happy]

Ale ty výhybky jim prostě nejdou. Pokaždé jim ten kříž někam ujede. Na fotce č. 5 mám takové podezření, že použili špatná tělesa - ty nože se jim rozbíhají symetricky, ale jako celek se to tváří jako asymetrická výhybka. Předpokládám, že tu uvolněnou kotvu ještě dopnou. Ekvipotenciální kabelové propojení trolejových stop by nemuselo být tak vysoko, stačilo to o cca 0,4 m snížit. Ale dejme tomu. Ta trolej za výhybkou na fotce č. 7 mi přijde zlomená. Je to takto doopravdy nebo mi to zkresluje fotka?

Jsem taky zvědavý, jestli ještě budou vyvěšovat kříže na té dvojvýhybce. A i to těleso se vyvěšuje trochu jinak. Nevím, co je k tomu vedlo, jestli je to jen provizorní řešení nebo je to definitivní. Kotvení té dvojvýhybky je ale překvapí i pro mě. [happy]

Budeš tam fotit i přes týden?
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 20:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 8-2004
Ondrah: Ještě k té jejich odpovědi. Je úžasné, že na lince 78 příbudou dva spoje za hodinu, ale na 55 pro změnu 2 spoje za hodinu zmizí, protože se současných 10 minut půjdeme na 15. Ano, do údolí to budou stejné 4 spoje za hodinu, ale i tak. A co víkendy? Tam 20 minut nebude stačit. Skoro bych to viděl na klouby.
Starej
Úterý, 19. listopadu 2019 - 06:50:50  
Neregistrovaný host
Část o změně intervalu na 15 minut s tzv. prokladem 7,5 minuty mě po ránu nadzvedla ze židle. To je čistá demagogie, nechci psát lhaní. Společných zastávek 55 a 78 v Líšni moc nebude, a tím pádem se na mnoha zastávkách prodlouží interval z 10 minut na 15. Namátkou Vlkova, Houbalova a vlastně i Juliánov a Malá Klajdovka. Desítky let jsem čekal na protažení trolejbusu až nahoru a když se toho konečně dožiji, tak lituji, že jsem to vůbec někdy chtěl a mluvil o tom. Ať s tím ostatní souhlasí nebo ne, pro mě to ve výsledku má pouze samé nevýhody. Bohužel.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 08:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 7-2015
Starej: Desítky let jsem čekal na protažení trolejbusu až nahoru a když se toho konečně dožiji, tak lituji, že jsem to vůbec někdy chtěl a mluvil o tom. Ať s tím ostatní souhlasí nebo ne, pro mě to ve výsledku má pouze samé nevýhody. Bohužel.

Nečekal jsem teda desítky let, ale nedá se s tím nesouhlasit. Když pominu kam ty linky nově pojedou, respektive kudy (a hlavně jak dlouho), tak při započítání dnešní 202, která bude podle všeho zrušena, dojde úplně všude ke zhoršení (někde to při nejlepším zůstane).

Molákova - Podbělová - Horníkova - Elplova: Dnes 78 (10 min), 202 (15 min) - Nově 55 (15 min), 78 (15 min)
Houbalova - Vlkova: Dnes 78 (10 min) - Nově 55 (15 min)
Strnadova: Dnes 202 (15 min) - Nově 78 (15 min)

A k tomu ty trasy budou nepochybně delší. Vylepšení roku. [kladivo] Leda, že by 202 zůstala kvůli Prušánecké a Vlčnovské, ale o tom si dovolím pochybovat. Takže i tam dojde k "vylepšení"... "Vylepšení" bude i pro Vinohrady 78 (15 min) místo x27 (10 min). Stejně tak výše zmíněný Juliánov. Všechno špatně, ale vyvracet jim tu demagogii jako jednotlivec nedává smysl. [uhoh]

= Zhoršení v Líšni, na Vinohradech i Juliánově, ale bude nám jezdit trolejbus o 3 zastávky dál.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 09:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 8-2004
Ondra: A nevylepší to ani případné klouby na 55. Akorát teda si pořád myslím, že 27 zůstane zachována v původní podobě před výlukou.

Mimochodem, 19. 11. už je a jízdní řády nikde nevidím. Zase jenom žvásty komunálu. [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Twig.)
Mauricio
Úterý, 19. listopadu 2019 - 09:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9288
Registrován: 4-2005
To má komunál z toho, že si obyvatele Líšně rozmlsal nesmyslným lukrativním přímým spojením všude možně v intervalech, který říká "dojdu na zastávku a ono něco pojede." Teď je jakákoliv změna k horšímu - i přes to, že má Líšeň v rámci brněnských přívesnic stále jedno z nejlepších spojení s městem...
Úterý, 19. listopadu 2019 - 10:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 7-2015
Mauricio: Když má Líšeň tak moc "lukrativních přímých" spojení, tak proč se teda staví další v podobě trolejbusu? (Dobře provizorní nevyhovují smyčka Novolíšeňská) Ale je snad tak moc chtít, aby se dalo nějak normálně dostat autobusem na logickej přestupní uzel na Staré osadě? Nebudu teď řešit jestli jsou stávající intervaly moc luxusní nebo navržený naopak moc dlouhý, ale z jasných čísel vyplývá, že se jedná o zhoršení oproti (výlukové) současnosti, který nepostihne jenom Líšeň. Takže plivat na to, že v Líšni jsou všichni zmlsaní je lehce zavádějící. Navíc "argumentace" stylem - "jinde je to ještě horší, tak co si stěžujete" je hrozná. A úplně nejhorší je, že se tohle objektivní zhoršení demagogicky prezentuje naopak jako zlepšení.

OK jsem asi zaujatej, ale mám mít radost, že "mi" autobus pojede méně často, delší trasou nebo s přestupem místo přímýho spojení? Člověka nezajímá, jak to jezdí na druhé straně města, ale to čím jezdí (denně) on. A to se teď nejen v Líšni o něco zhorší, byť to DP prezentuje jako vylepšení. Ano nemůže jezdit všechno odevšad po 2 minutách, ale to ani nikdo nechce. Ale my to tady stejně nevyřešíme.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 10:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 10-2012
Tak on původní plán byl, že 78 a 55 pojede Líšní po stejné trase v prokladě, takže ten interval 7/8 minut by byl, jenže pak někdo chtěl zachovat x27 a pak se do toho dala ještě Strnadova a DP vyšel vstříc. Snad jste nikdo nečekali že 78 a 55 pojedou po 7-8 minutách, do toho zůstane 202 a přibude x27? Co by tam jezdilo a kdo by s tím jezdil? Na to nejsou lidi ani vozy. Takže se protáhla a změnila trasa linky 78 což vyžaduje JEN opětné zkrácení přestávek řidičům. 55 v kloubech? nevěřím. Taky žádný kloub nemá a snad nikdy nebude mít nosič na kola pro cyklisty, kteří nedokáží vyjet kopec a vezou se busem. Bohužel je doba, že když chcete něco někde přidat, musíte jinde ubrat. Trolejbus do Líšně beru jako mega plus, snad se někdy dostane i na druhou stranu Líšně, snad se toho někdy dožiju.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Úterý, 19. listopadu 2019 - 11:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 8-2004
Já té 55 v kloubech taky nevěřím, ale potom nechápu, jak chtějí pokrýt víkendy. S 20 minutama v sólech o prázdninách z Mariánského údolí bez šance.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 11:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 7-2015
M2359: Nic takovýho jsem určitě nečekal, že by se zachovalo všechno a ještě přidalo. Trolejbus na Jírovu má plusy, ale při tom, co se navrhuje s autobusy, má zkrátka i mínusy, který si troufnu tvrdit, že převažují. To je celý. Ale jestli to šlo reálně vyřešit líp je dost těžká otázka.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 11:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 4-2005
Pokud si stěžujete na zpackanou organizaci dopravy v Líšni, prosím, ale za to snad nemůže prodloužení trolejbusu. To se domnívám je přínosem a nadávat teď když se to konečně povedlo na trolejbus je trochu mimo.
Starej
Úterý, 19. listopadu 2019 - 11:44:39  
Neregistrovaný host
Mauricio:
"To má komunál z toho, že si obyvatele Líšně rozmlsal nesmyslným lukrativním přímým spojením všude možně v intervalech, který říká "dojdu na zastávku a ono něco pojede." Teď je jakákoliv změna k horšímu - i přes to, že má Líšeň v rámci brněnských přívesnic stále jedno z nejlepších spojení s městem..."

Tak to bych tedy rád slyšel Vaše hodnocení ohledně intervalů třeba na Lesné. To je úplně někde jinde jak v Líšni. A to, že obyvatelé očekávají (požadují) rozumné spojení na Starou osadu bez toho, aby se objela půlka Líšně a Vinohrad, není snad nic nadstandardního. Pro koho se pomoc jezdí? Pro fotografy do galerie na internet?
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 8-2004
Starej: Ono je potřeba srovnat objektivní data, například 16 tisíc obyvatel Lesné vs. 26 tisíc obyvatel Líšně. Ta Lesná je na tom dost luxusně a stejně mají pořád plnou hubu keců.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 10-2012
Ondrah98: jak už jsem psal ve vedlejším fóru, ani mě se toto nelíbí, ale nic nenaděláme. Kdyby bylo na mě, tak to udělám jinak.
27 Osada-Jírova
25 Osová - Jírova bez závleku na Osadu
26 Kameňák - Pálavák bez závleku na Osadu
78 nechat jak je
55 jen přes Strnadovu ( žádné Vinohrady )
202 zrušit je dle mě zbytečná, ale je to jen můj názor, třeba má někdo opačný.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Svoboda
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:26:35  
Neregistrovaný host
Dobrý den, kdy budou zkušební jízdy na Jírovu?
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9366
Registrován: 9-2004
Phd - celé to dílo přijde určitě ještě poladit, dopnout, srovnat. S těmi symetricky se rozbíhajícími se noži (fotka č.5) se dá setkat i jinde po síti, např. rozbočka k terminálu Zoo a ke Kamenolomu na nám. 28. dubna. A s citelnějším vychýlením to dokonce vypadávalo i na sjížděčce na Jírovcově v Kohoutkách. Tam se to hlásilo a dráteníky bylo srovnáno. Takže k tomu nejspíš dojde i tady.

V tejdnu se sem asi nedostanu, nejdřív hned po víkendu.
Starej
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:31:38  
Neregistrovaný host
Twig:
"Starej: Ono je potřeba srovnat objektivní data, například 16 tisíc obyvatel Lesné vs. 26 tisíc obyvatel Líšně. Ta Lesná je na tom dost luxusně a stejně mají pořád plnou hubu keců."

Nevím, jestli jsme se správně pochopili, ale narážel jsem na to, že o víkendu se na Lesné jezdí po 10 minutách a v Líšni po 20. A jak jste uvedl, počet obyvatel je zhruba poloviční. Tam si nemůže stěžovat nikdo na nic.
Phd
Úterý, 19. listopadu 2019 - 12:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 2-2007
Janatak: Škoda, chtěl jsem nějaké záběry z průběhu prací.

U zoo jsem nedávno byl, ale nedá se říct, že by to byla nějaká hitparáda. Moc tomu přístupu "doděláme to potom" nerozumím, ale asi je honí nějaké termíny.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 13:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2015
M2359: To působí vcelku rozumně a snad i v rámci reálných možností. Stejně si pořád myslím, že se nynější návrh bude brzy nějak měnit.}
Mauricio
Úterý, 19. listopadu 2019 - 13:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9289
Registrován: 4-2005
Je fajn že chcete rušit 202, tak můžete být v klidu, ta zůstane, a to ze dvou důvodů:

a) Podolí
b) výkony regionálních dopravců, které nejsou kam jinam dát - 51 už si vybral Tišnov...

A to, že obyvatelé očekávají (požadují) rozumné spojení na Starou osadu bez toho, aby se objela půlka Líšně a Vinohrad, není snad nic nadstandardního.
Spojení na Starou Osadu je a bude. A pokud se někomu nelíbí okružní jízda po sídlišti, tak si samozřejmě může zaplatit své expresní spoje. MHD není od toho, aby se každej občan dostal bez přestupu během 5 minut na druhý konec města - MHD je komerční byznys jako každej jinej, tudíž je pochopitelně logické a zcela správné, že objede celý sídliště, aby nabrala co nejvíce lidí.

Na tyhle ublíženecký kecy líšeňáků, kteří by nejraději metro co tři minuty rovnou do Vídně na Letiště, jsem už silně alergickej. Ze žádné jiné vesnice není tolik řevu co z Líšně, jakmile se jim sáhne na nějakej spoj.
Starej
Úterý, 19. listopadu 2019 - 13:31:55  
Neregistrovaný host
A k Lesné se nevyjádříte, protože se Vám to nehodí do krámu nebo jste to jen omylem přehlédnul?
Úterý, 19. listopadu 2019 - 13:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2007
A co protáhnout 27 na Jírovu a 26 ukončit na Pálaváku?
Úterý, 19. listopadu 2019 - 13:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2015
Mauricio: K těm důvodům pro 202:
a) Pokud vím, tak 202 do Podolí nejezdí. Že tam jezdí 151, která je v současné době propojená s 202 je sice pravda, ale proč by tomu tak mělo být i nadále? Stačí když bude 151 jezdit na Jírovu, která je v Líšni a odkud je přece lukrativní spojení...
b) Takže se někde musí jezdit (klidně nesmyslně), aby se splnily výkony. Ale když někdo chce "normální" spojení, který doteď fungovalo, tak je ublíženej a zhýčkanej.

Jinak vidím oblibu v přehánění, tak si taky trochu zapřeháním. Ano MHD by měla obsluhovat co nejvíce zastávek, aby byla v dosahu, ale zároveň přece musí mít nějakou smysluplnou trasu. Jinak by mohla po celým Brně jezdit jediná linka, která pojede o zastávky k zastávce. Co na tom, že na druhou stranu Brna to bude trvat několik hodin... Obslouží se né celý sídliště jednou linkou, ale celý Brno! A zapřeháním si i podruhé, proč se při výluce na Žabovřeské povede jednička z Bystrce přes Minskou? Stačilo by přece lidi dostat k ZOO (nejlíp jedinou linkou) a tam je poslat na 50. Ta přece na Hlavní nádraží dojede taky. A cestou vymete Kohoutovice, Lískovec, Bohunice, Komárov... Takže obslouží víc území a to je přece dobře nebo ne?

Nechci působit nějak ofenzivně, ublíženě nebo zhýčkaně, ale argumentace "buďte rádi, že je aspoň něco i když k ničemu" je skutečně špatný směr... Navíc jsou v této "argumentaci" značné mezery. Sorry jsem laik, nevidím do toho podrobně, ale zároveň jsem cestující a pro ty přece MHD jezdí, tak si myslím, že se můžu vyjádřit ke zhoršení, které je prezentováno jako zlepšení.
Mauricio
Úterý, 19. listopadu 2019 - 14:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9290
Registrován: 4-2005
Pokud vím, tak 202 do Podolí nejezdí. Že tam jezdí 151, která je v současné době propojená s 202 je sice pravda, ale proč by tomu tak mělo být i nadále?
Přání Podolí (nebo spíše Podoláků - nevím, zda na oficiální úrovni obce).

Takže se někde musí jezdit (klidně nesmyslně), aby se splnily výkony.
Je to trochu složitější, ale v podstatně ano. Podíl výkonu DP na příměstě a regionálních dopravců na MHD je celkem pevně dán. 202 má tu výhodu, že není licenčně vedená jako čistě městská linka, neznám dopodrobna smluvní vztahy, ale domnívám se, že by šla zrušit bez oné náhrady výkonů.

ale zároveň jsem cestující a pro ty přece MHD jezdí, tak si myslím, že se můžu vyjádřit ke zhoršení, které je prezentováno jako zlepšení.
Naštěstí cestující o ničem nerozhodují - na to si volí své zástupce do radnice, potažmo města, kraje... Stejně tak, jako o tomto nerozhoduje DP (i když si myslím, že by - vzhledem k současnému personálnímu stavu řidičů - měl).

A za současného stavu ano, "buďte rádi, že je aspoň něco i když k ničemu". Možná by komunál mohl místo investice do retrovozidel a nové grafiky reklamních předmětů udělat vhodný nábor řidičů na Ukrajině, aby se dalo jezdit po městě v nějakém smysluplném intervalu. A nebo třeba nakoupit spolehlivé autobusy, co také vyjedou kopec.

Nicméně to, co se zde poslední dobou řeší, jsou jen samé dohady a ničím (až na světlé vyjímky nejmenovaných kompetentních osob) nepodložené informace. Dokud to nebude v licenci, příp. v CISu, ničemu neuvěřím. Ani žvástům o tom, že do Líšně nepojede ani kolo, což zde prezentujete.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Úterý, 19. listopadu 2019 - 15:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 7-2015
A nejsou teda v Podolí zhýčkaní, když požadují takovéto propojení linek? Když v Líšni je požadavek na "normální" spojení (tj. alespoň tak komfortní jako doposud) zhýčkanost? [proud]

Dobře, do těch výkonů opravdu nevidím. Nevíme, jak přesně je to smluvně nastavené, takže tady nemáme o čem debatovat. Ale díky za náznak jednoduchého vysvětlení.

Naštěstí cestující o ničem nerozhodují
Samozřejmě, tím spíš ne plkáním na k-reportu. Až budou mít cestující nějakou přímou zkušenost se změnami, tak se na tyhle zástupce samozřejmě můžou obrátit. A možná, že je v Líšni volí dobře, když se každé omezení se setká s "ublíženeckými kecy", tedy nastane situace, kdy se o změně zřejmě jedná na patřičných místech, tedy zvolení zástupci jednají na základě podnětů od občanů (cestujících a svých voličů).

Nevidím tu nikde uvedeno, že do Líšně nepojede ani kolo (asi zase trošku přehánění co? [proud]). Ale z mailové odpovědi z DPMB, kterou jsem zde citoval je zřejmé, že na určitých zastávkách dojde k prodloužení intervalů a spoje pojedou jinými (delšími - tedy pro současné cestující horšími) trasami. Byť se to snaží prezentovat naopak jako výhodu. A já jako obyčejný cestující nemám důvod nevěřit oficiální informační kanceláři DPMB, takže jaké dohady (minimálně ve věci trasy a intervalů 55 a 78)?
-OndraS
Úterý, 19. listopadu 2019 - 15:19:38  
Neregistrovaný host
Phd, Janatak: myslím že člověk nemusí být nějakej extra technickej talent, aby seznal, že ty výhybky jsou opět (stejně jako u toho ZOO) úplně blbě. Jak řikáte, přesně: výhybka je Y, ale je vsazená do stopy, která vede zcela rovně a pod úhlem má odbočku. A my se ve vozovně můžeme divit pořád dokola, proč máme totálně vylágrovaný botky, zkřiva sjetý uhlíky a omlacený faje, jak padáme na holé rovině, kde i tak jedem 15. Tohle přece je zaležitost projektu, kterej je evidentně blbě. Nevím proč to nikdo ve vedení podniku nenazve konečně pravým jménem a musíme po tom a) jezdit a za bé) směje se nám celá odborná veřejnost ze zbytku republiky.

Já bych i trochu odbočil a upozornil i na zcela nefunkční spolupráci městskych firem jako BKom, resp i města samotného, s našim podnikem. Projevuje se to tak, že na silnici se namalují cyklopruhy, cyklostezky a přechody a krajnice tam, kde byla jízdní dráha trolejbusu, přičemž následně dráty vedou nad zaparkovanými auty nebo nad cyklostezkou, mimo trajektorii trolejbusu. Kterou už ovšem nikdo nezmění.
Mauricio
Úterý, 19. listopadu 2019 - 15:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9291
Registrován: 4-2005
A nejsou teda v Podolí zhýčkaní, když požadují takovéto propojení linek?
O občanech Podolí si myslím své a je to na dlouhé povídání. Nějakou dobu jsem tama jezdil busíkem, pak jsem tam jezdil za jakouosi kočkou, výsledkem je, že jsem nabyl dojmu, že v té vesnici není normálního člověka [lol] Nicméně pravdou je, že Podolákama a Šlapaničákama je toto propojení velice využívané a žádané, nicméně si nemyslím, že ho potřebují zajišťovat v bezpřestupovém formátu - ostatně neděje se tak na mnohých spojích ani dnes.

Až budou mít cestující nějakou přímou zkušenost se změnami, tak se na tyhle zástupce samozřejmě můžou obrátit.
Mám informace, že se tak již děje, a proto snad doteď není oficiálního výsledku změn. Tedy komunál to dnes přislíbil, ale FB nemaje a v práci nemám čas to do detailu zkoumat, no, na webu jsem nic nenašel...?

Ale z mailové odpovědi z DPMB, kterou jsem zde citoval je zřejmé, že na určitých zastávkách dojde k prodloužení intervalů a spoje pojedou jinými (delšími - tedy pro současné cestující horšími) trasami
Domnívám se, že to je částečně také jistá daň za aktuální stav řidičů. Ono se tak totiž bude dít tak nějak plošně po celém Brně, jen až od celostátní změny JŘ, tedy o dva týdny po "velkém třesku v Líšni". To je na delší diskuzi, osobně mi přijde stav, kdy se DP tváří, že problém není, lidí je dost a spoje netřeba omezovat, jako výsměch všem cestujícím, zejména za stavu, kdy všichni, včetně laické veřejnosti ví a vidí, jak to s těmi řidiči vlastně je. Takže pokud se omezí spoje a upraví interval, případně zruší některé souběžné linky či závleky, tak je to sice problém, ale pro společnost mnohem menší, než když se komunál tváří jako svatoušek a nedostatek řidičů schovává za "dopravní komplikace" - on výsledek je totiž stejný, spoj prostě nejede. Problém samozřejmě nastane ve chvíli, kdy se taková opatření vezmou jako trvalá.

asi zase trošku přehánění co?
Pokud jde o mne, já se nad touto diskuzí již delší dobu náramně bavím.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Úterý, 19. listopadu 2019 - 15:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2015
O občanech Podolí si myslím své a je to na dlouhé povídání.
Nejen v Líšni, ale i v Podolí jsou "divní" lidé. Jestli ten problém nebude jinde, ale taky nevyjdu jen tak s někým, tak to možná i chápu. [proud]

Mám informace, že se tak již děje, a proto snad doteď není oficiálního výsledku změn...
Nikde žádný oficiální info také nevidím, akorát to co mi přišlo mailem na dotaz. A ta odpověď mi přišla po několika týdnech, takže předpokládám, že v době dotazu odpověď neexistovala a to, co mi došlo je oficiální realita, když to tak (celkem pochopitelně) trvalo. Možná je to horší než kdyby se něco oficiálně vyhlásilo, protože spekulace se pak rozjíždí raketovou rychlostí. Vlastně i tady.

Domnívám se, že to je částečně také jistá daň za aktuální stav řidičů...
Tohle kdyby se taky prezentovalo na rovinu, tak je to lepší než dělat z lidí trochu blbce a doufat, že si nevšimnou, že toho jezdí nějak (trochu) míň.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 17:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9367
Registrován: 9-2004
Phd, Janatak: myslím že člověk nemusí být nějakej extra technickej talent, aby seznal, že ty výhybky jsou opět (stejně jako u toho ZOO) úplně blbě. Jak řikáte, přesně: výhybka je Y, ale je vsazená do stopy, která vede zcela rovně a pod úhlem má odbočku. A my se ve vozovně můžeme divit pořád dokola, proč máme totálně vylágrovaný botky, zkřiva sjetý uhlíky a omlacený faje, jak padáme na holé rovině, kde i tak jedem 15. Tohle přece je zaležitost projektu, kterej je evidentně blbě. Nevím proč to nikdo ve vedení podniku nenazve konečně pravým jménem a musíme po tom a) jezdit a za bé) směje se nám celá odborná veřejnost ze zbytku republiky.

Já ti řeknu proč...protože ve vedení dp není evidentně nikdo, kdo by po kvalitě tv šlapal, vyžadoval ji. Anebo je to pod rozlišovací schopnost těch kterých kompetentních lidí...no co, jezdit se po tom dá. Holt nepojedeme přes ten kříž třicet, ale raději patnáct. To že pak řidiči iad kolem tebe doslova prasí a předjíždějí, kde to jde a kolikrát i nejde, že zdržuješ, no bóže. Ono se bude muset zase něco stát...až bude někdo nahazovat faje, že mu to tam někde spadlo a někdo ho při tom sejme - ono se to začne řešit.

Obouchaný botky, blbě sjetý uhlíky asi nikdo řešit nebude, krom tedy vás mechošů, protože tady jsou náklady na materiál řádově nižší než s bičem stát nad projektantem, případě nad bandou drátařů, aby to kua stavěli kvalitně.

Já bych i trochu odbočil a upozornil i na zcela nefunkční spolupráci městskych firem jako BKom, resp i města samotného, s našim podnikem. Projevuje se to tak, že na silnici se namalují cyklopruhy, cyklostezky a přechody a krajnice tam, kde byla jízdní dráha trolejbusu, přičemž následně dráty vedou nad zaparkovanými auty nebo nad cyklostezkou, mimo trajektorii trolejbusu. Kterou už ovšem nikdo nezmění.

Tady je otázka, jestli se převěšení tv řeší formou zahrnutí do projektu změny VDZ, anebo si na to dp bude muset přijít sám tou cestou, že mu to řidiči dají vědět. A i tak, jestli se vůbec něco začně dít, protože projet se tam dycky nějak dá, převěšení stojí prachy, atd, atd...
Úterý, 19. listopadu 2019 - 17:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9368
Registrován: 9-2004
Ale co se týče trolejových armatur na Jírové, s případnou kritikou bych počkal, až bude finálně hotovo.
Úterý, 19. listopadu 2019 - 18:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2013
OndraS, Janatak: Pánové, doporučuji se na ten projekt, který tady haníte, podívat, a zjistíte, že to co tam reálně visí se zcela odlišuje od toho navrženého. Takže s bičem stůjte nad těmi montéry, kteří nejsou schopni dodržet to, co je na papíře. A přitom v každém jiném městě to jde...
Svoboda
Úterý, 19. listopadu 2019 - 19:08:21  
Neregistrovaný host
Janatak - kdy po víkendu a v kolik hodin prosím?
Phd
Úterý, 19. listopadu 2019 - 21:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 734
Registrován: 2-2007
-OndraS: Tys ten projekt viděl? Víš, kdo ho dělal? Liší se nějak od ostatních projektů pro Brno?
Úterý, 19. listopadu 2019 - 22:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 9-2013
Ještě pro doplnění všem zainteresovaným - zde je odkaz na VŘ na zhotovitele, můžete si projektovou dokumentaci přímo stáhnout. Jsou to první dva soubory Příloha č. 1 ZD.part1 a part2. Stavební část E, SO 11.