Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Předpisy » Archiv diskuse Předpisy do 24. 01. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Předpisy do 24. 01. 2019

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 05. ledna 2019 - 14:50:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5352
Registrován: 5-2007
Zdravím ,při úklidu na mě vypadlo pár starých předpisů.Má-li někdo zájem,dej echo.Jinak to letí komínem..Na ceně se dohodnem.



[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Sobota, 05. ledna 2019 - 22:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 5-2002
Šmarjápanno, takový poklady zkomínovat!

Jelito možné, vzal bych si tu ovocnářskou směrnici..?
Sobota, 05. ledna 2019 - 22:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8568
Registrován: 5-2002
No kuš :-) Kde se to tam u Tebe válelo? Zastavíme 41500, nahrneme na zadní stanoviště a v Uhři si to vykydáme?
Neděle, 06. ledna 2019 - 11:24:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5354
Registrován: 5-2007
Petr_Šimral....to by šlo.Dneska večer ? Tel. na mě 605 742 479.Prosím zavolat při odjezdu z Kaplice,ať se nachystám.Ještě zkusím něco najít.[kladivo]
Kde se to válelo,kde se to válelo? Však bydlím na nádraží ..[proud]
Ovocnářskou směrnici ale teda dostane Sants,[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 19:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 2-2010
Jestlipak ten od zajištěné soupravy odejivší fíra v ÚnO měl souhlas dispečera CDP k položení uzamykatelných podložek. A pokud ne, vyžadoval ho někdo dřív, než mu dovolil odejít do pryč?
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 19:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5941
Registrován: 7-2007
Haan: pokračujeme ve srandě...
Když si přečtete žvást zvaný D1, tak si ukroutíte hlavu. Ohledně tohoto tématu:
1505...Uzamykatelná kovová podložka se používá pro zajištění odstavených vozidel proti ujetí nebo může zajištovat odstavená vozidla místo výkolejky (při jejím poškození apod). Nesmí se používat pro zajištění hnacích vozidel...
Takže před, ani za lokomotivu je nesmím dát...
1520. Ve stanicích s DOZ je dovoleno odstavovat vozidla (včetně hnacích vozidel) jen na koleje, které jsou z obou stran opatřeny odvratnými kolejemi nebo výkolejkami, popř. zarážedlem. Není-li to možné, musí dopravce vozidla na příslušné straně zajistit uzamykatelnou podložkou pro zajištění boční ochrany jízdních cest.. ....
Nesmí a pak musí...babo raď...To není samozřejmě na vás, jen slovní obrat..[rofl]
Jako znovu tupec od uhláků..nerozumím, nechápu..
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3333
Registrován: 5-2002
Oldcerry: To je tak, že do článku 1510 psal D1 jeden autor. Ten se zbláznil a byl nahrazen jiným, který má na věc svůj názor [rofl]. Dovolím si ještě upozornit na skutečnost, že zatímco v čl. 1505 se mluví o kovových podložkách, v článku 1520 slovo kovový chybí [proud].
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Pružinskij
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3318
Registrován: 4-2015
Vážení, tohle je ještě slabá káva. Mnohem větší legrace nastává u nového a platného předpisu T1, z něhož mají i zaměstnanci dopravců poměrně obsáhlé znalosti. Nevím, zda byl autor někde hospitalizován, když předpis obsahuje v roce 2019 i Morseovu abecedu (tu naštěstí cizí právní subjety znát nemusí [proud]), ale úplně stačí např.:
- znalost toho, že zápisy musí být do dokumentů provedeny stabilním inkoustem nebo propisovací tužkou modré či černé barvy, přičemž se zakazuje obyčejná tužka či kuličková pera! Škrtá se jednou čarou! Dokumenty je zakázáno znečisťovat! [lol]
- Podpis musí být pánové strojvedoucí ve formě nejdříve čistelně tiskacím a poté podpis a funkce.
- Jazyková kvalifikace je v pěti úrovních a v příloze H
- Strojvedoucí musí ovládat provozní jazyk SŽDC!!! [crazy][crazy][crazy]
- Pro ŽTS není zřízen centrální zdroj časových údajů. Časové údaje je nutné přebírat z dostupného časového normálu, kterým je rádiový signál „DCF77“ vysílaný z evropského časového normálu Frankfurt n. M. Časové údaje šířené satelitními zařízeními včetně zařízeními pro určování polohy, rozhlasem a televizními stanicemi zaměstnanci při organizování a řízení drážní dopravy nesmí používat. Tito zaměstnanci mohou používat časové údaje z mobilních telekomunikačních sítí operátorů působících na území ČR. Technologická zařízení mohou časové údaje ze satelitních a dalších zařízení používat za podmínky, že při zobrazování nebo zaznamenávání časových údajů budou splněny podmínky uvedené v druhém odstavci tohoto článku.
- Volaný účastník, který se podílí na řízení železničního provozu, je povinen přijmout hovor neprodleně, jakmile zaslechne „zvonění“ - signalizaci telefonního přístroje, pokud mu v tom nebrání plnění jeho povinností při odvracení nebezpečí při ohrožení materiálních škod nebo lidských životů, popř. nezbytné kroky při požárním nebezpečí.
Volaný účastník musí přijmout hovor do 2 minut, než se vyzvánění v automatickém provozu ukončí.


O informativní znalosti ustanovení ve stylu kolikrát je nutno otočit kličkou "embáku", raději pomlčím.
PS: opravdu si nedělám legraci, platí to už celých 6 týdnů.
West code was broken.

Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:30:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3012
Registrován: 2-2010
OC: "Takže před, ani za lokomotivu je nesmím dát..."
Jak nesmíte? Musíte. Ale jen s ní nesmíte zajišťovat odstavenou soupravu na straně, kde je HV.
Pro splnění podmínky boční ochrany ji na kolej dáte vždy, i na stranu, kde je HV.
Já to chápu následovně:
1) po souhlasu dispečera dopravce zamknu soupravu a zajistím ji proti ujetí na dopravní koleji dle D1, čl.1509 utažením dostatečného počtu r.b. A dle čl.1512 na straně spádu podložím, a to na kolejích určených pro jízdu vlaků kovovou podložkou nebo dvěma zarážkami. A protože mám ve výbavě HV zarážky, tak je použiji. Mám soupravu zajištěnu proti ujetí? Mám-odpovídám si.

2) jsem na DOZ (a to v ÚnO jsem), kde je mi navíc uloženo zajistit boční ochranu VC tím, že položím z každé strany soupravy uzamykatelné kovové podložky (dále jen UKP), což ráda udělám. Jenže kde je vezmu, že? Povinnost mít je ve výbavě HV můj dopravce nemá (vozím sebou jen 4 zarážky). A pokud je náhodou ve výbavě mám, musím mít k jejich použití nejdříve souhlas výpravčího (dispečera) podle čl.1505, posl. odstavec. A protože o žádný souhlas nežádám, nemůže si nikdo na CDP myslet, že jsem tam svoje UKP z výbavy HV položila, když jsem o souhlas k jejich položení nežádala. Takže pro CDP není zajištěna boční ochrana, protože i na CDP musí vědět, že v ÚnO (a i jinde na DOZ-výjimky existují) UKP nejsou, které bych si ráda půjčila. Prostě je předpisově i materiálně nedořešené, kde má ty UKP dopravce při mimořádnostech vzít. A v té nedořešenosti se pak plácají chudáci z CDP i chudáci dopravci. Protože obě strany mají snahu jezdit.
Takže, není-li čím zajistit boční ochranu, buď tam bude fíra tvrdnout na studené mašině, nebo CDP zastaví provoz. Tak si vyberte.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3013
Registrován: 2-2010
Pružinskij: ty brďo, to je neskutečný Babylon! Pak se máme domluvit? Provozním jazykem SŽDC je myšlen jazyk techniků, nebo dopravní pojmy z D1? To tykání neberte osobně, to je jen můj obecný úžas.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Pružinskij
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3319
Registrován: 4-2015
Zdaleka jsem sem nezkopíroval všechno - celé to lze snadno stáhnout, první odkaz z gůglu z portálu, volně přístupné.
West code was broken.

Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 4-2014
Nebylo líp,když žádné CDP neexistovalo a v každé stanici seděl výpravčí? a byl pokoj. Vlak se odstavil a žádné uzamykatelné podložky a podobné výmysly nikdo neřešil. Stanice fungovala a provoz také šlapal.
Jenže podle dnešních vedoucích hlav na SŽDC by to znamenalo návrat do doby před 30ti lety, a v dnešní době přeci zaměstnavatel není žádný zaopatřovací ústav, který by musel povinně dávat lidem práci, takže se pak není čemu divit, že vznikají v D1, takovéto paskvily, stanice řízená na dálku a výpravčí sedí někde v baráku 100 km daleko, a nějak se ten vlak zajistit musí. V té D1 si ty dva články odporují, jenže gestor na to jaksi ještě nepřišel, tak mu chce dát nějaký čas, snad na to někdy na to jednou přijde, že těch článků, je tam zbytečně moc a řada si odporuje navzájem mezi sebou.
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 20:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3014
Registrován: 2-2010
Pružinskij: díky za odkaz, už ho mám. Ale číst ho snad ani nebudu, v zájmu zachování zbytku mého duševního zdraví.
Pružinskij
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 21:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3320
Registrován: 4-2015
Nebylo líp,když žádné CDP neexistovalo a v každé stanici seděl výpravčí?
Nebylo - to vám potvrdí každý, kdo jezdí po koridorech (a nemá místo mozku z piva kostku). A krom toho byste dneska ty lidi ani nesehnal.
West code was broken.

Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 21:57:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 5-2002
2) jsem na DOZ (a to v ÚnO jsem), kde je mi navíc uloženo zajistit boční ochranu VC tím, že položím z každé strany soupravy uzamykatelné kovové podložky

Nikoliv, paní Haan. Žádné kovové, pouze uzamykatelné...viz čl. 1520 [wink]

Fíra na mašině tvrdnout nebude, protože zákoník práce. Porušení možné pouze v případě odvracení hrozící materiální škody nebo ohrožení života a zdraví. Což naprosto běžná provozní situace rozhodně není. Ono totiž to tvrdnutí na mašině odstaveného vlaku nemá logiku - pokud by tam mohl zůstat, pak je otázkou, proč by po stejnou dobu čekání na vystřídání neměl jet dál...

Jen otázku k tomu UnO. Skutečně to zamknul na první nebo tam zůstal viset z důvodu neschopnosti HV?
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 22:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 7-2006
Nebylo líp,když žádné CDP neexistovalo a v každé stanici seděl výpravčí?

Z mého pohledu už nebylo .. jedna z největších výhod CDP je,že před sebou vidíte celou štreku a s kolegy se dohodnete předem a hned,bo sedí vedle vás nebo kousek od vás .. [ok] Hodně záleží na kolektivu ve směně .....bo lidé jsou různí .. [satan]

[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 22:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3015
Registrován: 2-2010
Johny11:
"Nikoliv, paní Haan. Žádné kovové, pouze uzamykatelné...viz čl. 1520 [wink]"
ale jo, chybička se vloudila. Možná existují k zajištění boční ochrany i uzamykatelné podložky jiné, než kovové [wink]
Johny11:
"Jen otázku k tomu UnO. Skutečně to zamknul na první nebo tam zůstal viset z důvodu neschopnosti HV?"
Předpokládám, že tam neočekávaně a náhle "vystydl". Přece by si jím řídící dopravy na CDP nezas.ali hlavní dopravní tepnu, kdyby to věděli včas.
Jinak k D1-zajišťování vozidel proti ujetí: přiznávám, když jsem si sama sobě odpovídala na testové otázky k ZOZ fírů, že jsem právě z této kapitoly měla psotník. Je vidět, že do toho sahaly mozky dvou (nebo více) lidí, každý svým jazykem a představou. Výsledek je ten, že tomu chybí srozumitelná štábní kultura.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Priapos
Čtvrtek, 17. ledna 2019 - 23:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 10-2012
Láďa:
".. jedna z největších výhod CDP je,že před sebou vidíte celou štreku a s kolegy se dohodnete předem a hned,bo sedí vedle vás nebo kousek od vás .. [ok] Hodně záleží na kolektivu ve směně .....bo lidé jsou různí .. [satan]

"
Ta největší výhoda byla snadno dosažitelná i před vznikem CDP, kdyby tehdy ve stanicích byly ještě dva monitory navíc pro sledování větších úseků tratě. A ještě by na nich měla být možnost zvolit si kterýkoliv další libovolný úsek (v Úvalech třeba až Velim). Potom je totiž pro vlastní řízení úplně jedno (a záleží opravdu pouze na kvalitě kolektivu ve směně), jestli příslušný kolega sedí někde vedle v místnosti nebo o několik km dál. Je bohužel škoda, že se tyto možnosti zobrazení výpravčímu i více než jen přilehlé mezistanční úseky nevyužívají i tam, kde by to šlo už i teď (více stanice s JOP za sebou).
Pátek, 18. ledna 2019 - 00:34:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3016
Registrován: 2-2010
Pružinskij: tak mně to nedalo a do té T1 jsem zběžně nahlédla. Jsme v EU a zajíždějí k nám vlaky sousedů s jejich personálem a my zase jezdíme k nim. Každý mluvíme jinou řečí. Tedy ten "provozní jazyk" chápu jako nutnost si vzájemně a jednoznačně porozumět mezi sebou. Takže si zvykejme.
Pátek, 18. ledna 2019 - 06:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5943
Registrován: 7-2007
Moc si CDP (nebo jinou DOZ) neberte do úst. To je neskutečné, co tam ti pacholci a pacholkyně musí zvládat. A někdy mi až vyráží dech, s jakým nadhledem. A to, že je to mnohem lepší řízení dopravy o tom žádná. Troufám si tvrdit, že je větší procento "...." mezi jízdním personálem.
Pátek, 18. ledna 2019 - 10:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3903
Registrován: 11-2008
ad Haan: Loni, někdy v červnu se tu rozpoutala diskuse na téma "Odjezd vlaku s přepravou cestujících ze zastávky v obvodu stanice" . Haan ( + někteří další ) požadovala z takové zastávky od výpravčího výpravu vlaku "jiným způsobem, než návěstí hlavního návěstidla". Já naopak tvrdil, že z takové zastávky vlak, po výstupu/nástupu cestujících, pokračuje v jízdě stejným způsobem jako ze zastávky na širé trati. Diskutovalo se konkrétně o zastávce Rudná zastávka v obvodu stanice Rudná u Prahy.[andel] Haan už jste změnila názor, nebo by jste stále chtěla z této zastávky "vypravit" výpravčím ?[andel]
Pátek, 18. ledna 2019 - 11:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3905
Registrován: 11-2008
Jak jsem sliboval, podal jsem dotaz na gestora předpisu ( prostřednictvím vnitropodnikové aplikace "Tým SŽDC" ). Dotaz : Na diskusním zájmovém fóru K-Report, krom jiného, je téma "Předpisy". V něm vznikla diskuse na téma "Odjezd Os vlaku ze zastávky v obvodu stanice". Konkrétně se jedná o zastávku Rudná zastávka, která se nalézá v obvodu žst Rudná u Prahy. Část diskutujících ( krom strojvedoucích i jedna bývalá strojvedoucí, později školařka strojvedoucích u bývalých ČSD ) tvrdí, že jak při odjezdu z Rudné u Prahy, tak i při vjezdu do žst Rudná u Prahy, je nutné po zastavení na uvedené zastávce pro výstup a nástup cestujících, vlak "vypravit" tzv. jiným způsobem, než návěstí hlavního návěstidla. Já tvrdím opak a to, že po výstupu/nástupu cestujících vlak pokračuje dál bez "výpravy jiným způsobem" ( po vykonání postupu daný dopravcem před uvedením vlaku do pohybu ). Kdo má pravdu ? V ZDD jsem nic, co by nařizovalo "výpravu vlaku jiným způsobem" nenašel. Může tento případ gestor předpisu, případně místně příslušný kontrolor dopravy "rozsoudit" ?…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ……………………………………………………………………………………………………….. Sice to trvalo, ale po urgenci dotazu je tady odpověď : Jedná-li se o zastávku v obvodu stanice, což v tomto případě podle ZDD je pravda, pak musí být dodrženo ustanovení článku 2966 předpisu SŽDC D1. Tzn. strojvedoucí zde jedná stejně jako na zastávce na trati, není-li nutno dodržet ustanovení odrážky a) a b) článku 2966 předpisu SŽDC D1.

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Pátek, 18. ledna 2019 - 11:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 2-2010
Vxy: na Váš nepřesný dotaz, odpovídající odpověď. Odpověděla bych Vám úplně stejně, jako gestor. Ozvu se později, teď mám jiné povinnosti. [wink]
Pátek, 18. ledna 2019 - 12:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3906
Registrován: 11-2008
ad Haan: Teda vy jste perfektní "manipulátorka". [lol][lol][lol] Jaký nepřesný dotaz ? Vy jste tvrdila, že po zastavení v zastávce v obvodu stanice pro výstup/nástup cestujících musí dostat fíra nějaký pokyn od výpravčího, pro další jízdu. A to buď "výpravu vlaku jiným způsobem", nebo "souhlas k posunu". Můžete vysvětlit, v čem je můj dotaz nepřesný ? Řešilo se jak se z uvedené zastávky odjede po výstupu/nástupu cestujících. Ne žádné mimořádné zastavení z důvodu poruchy Lv, případně změny návěstního znaku na návěstidle a podobné příčiny. [andel] V červnu a červenci loňského roku, se tu řešilo pouze toto a Vy jste pořád chtěla nějaký pokyn k další jízdě i když jsem Vás několikrát upozorňoval, že se řeší pouze pravidelní zastavení na zastávce v obvodu stanice pro nástup/výstup cestujících. [vypravci][vypravci] Promiňte, ale z toho jak tu "diskutujete" tak mám dojem, že opravdu máte ( měla jste ) perfektní předpoklady pro zaměstnání, které jste po odchodu od dráhy dělala. [lol][lol][lol]
Pátek, 18. ledna 2019 - 12:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 5-2002
Proboha, odlišujme prosím zastávky od stanic a jejich obvodů!!!

Strojvedoucí vidí ve sl. 1 TJŘ za názvem dopravního bodu zkratku "z", takže stojí v zastávce a žádná výprava se nekoná!
Pátek, 18. ledna 2019 - 13:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 11-2008
ad Sants: Vysvětli toto a další věci Haan. [lol] Stále si mele svou a konkrétní problém překrucuje, stačí jinam, vytrhává věci z kontextu, aby pak udělala z člověka blbce [lol][lol][lol] Jak říkám, vynikající "manipulátorka".[lol][lol] Paní Haan, omlouvám se, ale nemůžu jinak. [andel]
Pátek, 18. ledna 2019 - 13:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3018
Registrován: 2-2010
Výpravčíxy:
"Teda vy jste perfektní "manipulátorka". [lol][lol][lol] Jaký nepřesný dotaz ? Vy jste tvrdila, že po zastavení v zastávce v obvodu stanice pro výstup/nástup cestujících musí dostat fíra nějaký pokyn od výpravčího, pro další jízdu. A to buď "výpravu vlaku jiným způsobem", nebo "souhlas k posunu". Můžete vysvětlit, v čem je můj dotaz nepřesný ?"
Nepřesný je v tom, že jste ve svém dotazu gestorce neuvedl to podstatné-že se jedná o zastavení vlaku na zastávce na vjezdovém záhlaví a že vlak vjíždí na "Výstrahu", nebo "rychlost XY a Výstraha". Tedy na návěst vjezdového návěstidla, ze které pozná, že další hl. návěstidlo před čelem vlaku(v tomto případě Sc1a, Sc3a) je poloze Stůj. Když pojede obráceně a zastaví na zastávce na odjezdovém záhlaví, nemám problém-byl z Rudné už vypraven, že?
Můj problém se vůbec netýkal čl. 2966a),b)-ty jsou jasné. Ale právě a jen čl.2966,1.odstavec-ten odkazuje na postup stanovený dopravcem (v mém případě je to ČD D2-a ten chce pro pohyb ze zastávky z vjezdového záhlaví stanice výpravu jedním ze způsobů podle D1, nebo souhlas k posunu).
Ono je v tomto případě důležité, na jakou návěst vjezdového návěstidla vlak vjíždí. Pokud do té vjezdové zastávky vjíždí na návěst, která předvěstí na dalším hl. návěstidle (Sc1a, Sc3a) návěst dovolující jízdu, vlak se ze zastávky pohne proto, že fíra ví, je návěstí hl.návěstidla vypraven.
A úplně stejný problém nastane u každého vlaku, který vjíždí na Výstrahu nebo rychlost XY a Výstraha a mimořádně zastaví na vjezdové straně z jakýchkoliv důvodů na straně dopravce-prostě to dotáhne do konce VC jen po výpravě, nebo souhlasu k posunu (čl.2961-poslední odst.- píšu z hlavy, čili se omlouvám za případné nepřesnosti v odkazech na čl. předpisu). Já z těch předpisů nedokáži vyčíst nic, co by mě opravňovalo (po zastavení na vjezdové straně) jen tak bez ničeho uvést vlak do pohybu. Naopak. Takže asi tak.
Ale jinak Vám moc děkuji za snahu dotázat se. Bylo potvrzeno, že zastávka na vjezdovém/odjezdovém záhlaví je v obvodu stanice z dopravního hlediska a tedy pro uvedení vlaku do pohybu vlaku platí výprava.

Sants: jak se odjíždí ze zastávky v obvodu stanice, řeší D1 a předpis dopravce. Není to vůbec tak jednoduché. Z odpovědi, kterou sem Vxy dal: "Tzn. strojvedoucí zde jedná stejně jako na zastávce na trati, není-li nutno dodržet ustanovení odrážky a) a b) článku 2966 předpisu SŽDC D1". Jak ráda bych se tím řídila, kdyby nebylo D1, čl.2961-poslední odstavec. A jsme u toho. Bohužel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haan.)
Pátek, 18. ledna 2019 - 13:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 5-2002
A pokyn k jízdě je to samé, jako výprava..?
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3019
Registrován: 2-2010
Sants:
"A pokyn k jízdě je to samé, jako výprava..?"
Jestli dotaz směřujete ke znění čl.2966,2.odstavec, tak pokyn chápu jako výpravu, nebo také jako souhlas k posunu (přichází-li v úvahu). Protože bez toho, či onoho se nesmí v obvodu stanice vozidla pohnout.
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3908
Registrován: 11-2008
Proboha umíte číst ? 2966. Po zastavení vlaku z důvodu výstupu a nástupu cestujících na zastávce (a to i na zastávce v obvodu stanice), ve stanici s výlukou dopravní služby výpravčího nebo po zastavení pro výstup nebo nástup zaměstnance SŽDC v místě mimo prostor pro výstup a nástup cestujících se zachová před odjezdem vlaku postup stanovený dopravcem Je to snad jasné !!!!! Další půlka odstavce mluví o něčem jiném. Na zastávce v obvodu stanice se chová stejně jako na zastávce na širé trati !!!! znovu zdůrazňuji : Bavíme se o zastavení na zastávce v obvodu stanice a dalším pokračování jízdy v původním směru. Ne o žádné změně směru jízdy nebo "neplánovaném" zastavení z důvodu poruchy Lv a podobně. !!!! Nestáčejte to zase někam jinam !!!!
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 11-2008
Článek 2966 řeší právě tu zastávku v obvodu stanice. Nepleťte zase do toho něco jiného. Například ten článek 2961, který řeší ta jiná zastavení například na zhlaví stanice. [andel]
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 11-2008
Navíc právě proto jsem poslal dotaz na konkrétní zastávku v obvodu stanice, aby to bylo konkrétní. A na to gestor předpisu odpověděl jasně. Žádný pokyn, výprava ani rozkaz k pokračování jízdy vlaku, po výstupu/nástupu cestujících, na zastávce Rudná zastávka, od řízení provozu není potřeba.[vypravci]
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:51:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3911
Registrován: 11-2008
Jinak neznám předpis dopravce ČD ( nemám ho k dispozici ), ale jestli si tam dopravce dal ustanovení, že ze zastávky v obvodu stanice ( kde zastavil plánovaně z důvodu nástupu/výstupu cestujících ) musí být vypraven výpravčím ( jedno jakým způsobem ), tak jednal v rozporu s D1 SŽDC. [andel]
Pátek, 18. ledna 2019 - 15:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3020
Registrován: 2-2010
Vxy: čl.2961,4.odst. řeší všechna zastavení v obvodu stanice. A určuje, za jakých podmínek může strojvedoucí uvést vlak do pohybu-podmiňuje ho předchozí výpravou. A neříká, zda na vjezdové, či odjezdové straně. A už vůbec neříká (tak, jak to říká v jiných případech): "není-li v následujících článcích uvedeno jinak".
Proto pro mě platí čl.2961-4.odst. A pak taky pořád v této situaci navíc ještě platí čl.2979. Navíc mě v potřebě výpravy z vjezdového záhlaví utvrzuje i požadavek dopravce uvedený v předpisu D2-čl.244 (tuším-nemám ho před sebou). Citovat ho netřeba, už se tak stalo v minulých diskusích, na které se odvoláváte.

Ke znění čl.2961-4.odst. mám dvě teorie, proč se tam podmínka předchozí výpravy objevila v jedné ze změn:
- buď nebylo domyšleno (což nepředpokládám), že vlak nemusí zastavit jen na odjezdové straně vlaku (tedy po již provedené předchozí výpravě), ale že může zastavit (pravidelně i mimořádně) i na vjezdové straně, nebo kdekoliv ve stanici mezi vjezdovým a dalším hl. návěstidlem),
- anebo se moc dobře vědělo, proč ta podmínka výpravy platí i tehdy, zastavil-li vlak (pravidelně či mimořádně) kdekoliv v obvodu stanice (mj. to v té dávnější diskuzi již pár lidiček napsalo a zdůvodnilo).

Nikomu mé chápání nevnucuji. Je to jen můj názor, podložený souvisejícími předpisovými podmínkami. Čtete-li tam něco jiného, sem s tím. [wink]
Pátek, 18. ledna 2019 - 18:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18246
Registrován: 5-2002
Priapos: kdyby tehdy ve stanicích byly ještě dva monitory navíc pro sledování větších úseků tratě
No to by byla fakt výhra - nějaká přenosová síť by se kvůli tomu musela udělat stejně jako u DOZ, ty monitory v každé stanici by přišly na víc, než celé CDP, a z jednoho místa by to i nadále řídit nešlo.
Potěš koště...
Pátek, 18. ledna 2019 - 18:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18247
Registrován: 5-2002
No jo, no, budu se opakovat: D1 je jeden velkej průser, lhostejno, zda je to předpis nebo dálnice... [satan]
Pátek, 18. ledna 2019 - 21:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 11-2008
Prosím všechny přítomné aktivní nádražáky, aby názory paní Haan brali s velkou rezervou neboť její vysvětlování předpisů je její vlastní názor ( jak to sama uvedla ) a chybi ji bohužel praxe ze současného provozu, který se od doby, kdy odešla od dráhy ( typuji tak cca 25 let ) dost podstatně změnil. [andel][vypravci] Jinak timto končím s Haan diskusi na téma předpisy. [vypravci]
Sobota, 19. ledna 2019 - 15:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8587
Registrován: 5-2007
Hajnej: No to by byla fakt výhra - nějaká přenosová síť by se kvůli tomu musela udělat stejně jako u DOZ, ty monitory v každé stanici by přišly na víc, než celé CDP, a z jednoho místa by to i nadále řídit nešlo.

Nebol by som taký príkry. na takéto zobrazenie nie sú žiadne bezpečnostné požiadavky, a AŽD aj Starmon dnes majú vyriešený "vývoz" dát zo zariadení nejakým bezpečným spôsobom "do sveta" (tzn. do intranetu resp. technologických sietí zákazníka) a takéto zobrazenie sa dá bez problémov zariadiť bez akýchkoľvek väčších nákladov.

Každopádne je mnoho ďalších vecí, pre ktoré je to pitomosť. CDP je jednoducho lepší spôsob organizácie dopravy na hlavných tratiach.
Priapos
Sobota, 19. ledna 2019 - 23:43:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 10-2012
Asdf:
"Nebol by som taký príkry. na takéto zobrazenie nie sú žiadne bezpečnostné požiadavky, a AŽD aj Starmon dnes majú vyriešený "vývoz" dát zo zariadení nejakým bezpečným spôsobom "do sveta" (tzn. do intranetu resp. technologických sietí zákazníka) a takéto zobrazenie sa dá bez problémov zariadiť bez akýchkoľvek väčších nákladov.

Každopádne je mnoho ďalších vecí, pre ktoré je to pitomosť. "



Genau, ty přídavné monitory by sloužily pouze k informovanosti výpravčího o dalších (nesousedních) úsecích, což je oprávněně vyzdvihovaná hlavní přednost CDP pro vlastní operativní řízení, proto by opravdu nemusely splňovat žádné bezpečnostní požadavky a byly by tedy za pakatel. A když je to tedy pitomost, tak uveďte explicitně nějaké relevantní důvody.
Neděle, 20. ledna 2019 - 00:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18271
Registrován: 5-2002
Priapos: A když je to tedy pitomost, tak uveďte explicitně nějaké relevantní důvody.
No hlavní pitomost je ta, že nacpu spoustu peněz do decentralizovaného koukání k sousedům a ještě dál, ale řízení z jednoho místa neudělám.
Prostě klasickej "kompromis" dle definice: sloučí nevýhody krajních alternativ za současného potlačení jejich výhod...
Neděle, 20. ledna 2019 - 14:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2011
Zdravím,
měl bych skromný dotaz. Technický vývoj postupuje neustále vpřed a tak se mění i brzdění nákladní vlaků. Z vlaků, kde všechna vozidla byla s přestavovači v II.způsobu brzdění (G) se staly vlaky brzděné s prvními pěti vozy v G + HDV (v závislosti na dopravní hmotnosti vlaku a dopravci), dnes se i od tohoto upouští a jsou běžně i vlaky nad 2000 tun brzděny v P, mimo HDV (opět záleží na konkrétním dopravci). Zajímá mne technická podstata těchto opatření (pominu, že to je zakotveno v UIC 421 - přesto to má každý dopravce po svém!) - proč nyní zůstávají přestavovače HDV v režimu G? Omezení podélných rázů v soupravě při nástupu brzdy i odbrzdění? Něco dalšího, zásadnějšího? Jde mi primárně o to se dozvědět, jakou má/nemá výhodu i dnes přestavovat HDV do G. Jako příklad uvažuji moderní nákladní vlak, provozovaný vysokými rychlostmi (s ohledem na výměru brzdících procent) s moderním a výkonným HDV (např. DB 193) a vozy s kompozitními špalíky (ucelená souprava). Děkuji předem na reakce.
Neděle, 20. ledna 2019 - 15:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3914
Registrován: 11-2008
ad Priapos: Ty "pomocné informační" monitory, jak navrhujete, by pro řízení provozu na tratích bez DOZ byly fajn. Ale taková aplikace TPV ( Traťová poloha vlaku) ji dokáže plně nahradit. Když jsem ještě sloužil ve stanici ( před zavedením CDP ), tak jsem tuto aplikaci plně využíval a měl přehled o tom, jak vlaky jedou v celém traťovém úseku. Bohužel někteří výpravčí kolikrát ani nevěděli jak se tato aplikace spouští. V sousední stanici ji dokonce dost dlouho měli na PC, který měli v sousední místnosti.[andel] Jediná malá vada byla ta, že se údaje aktualizovali tuším po 2 minutách, ale to by se dalo snad upravit, aby to bylo častěji. [vypravci]
Priapos
Neděle, 20. ledna 2019 - 22:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 10-2012
Hajnej:
"No hlavní pitomost je ta, že nacpu spoustu peněz do decentralizovaného koukání k sousedům a ještě dál, ale řízení z jednoho místa neudělám.
"


Spoustu? No comment...
Priapos
Neděle, 20. ledna 2019 - 23:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 10-2012
Výpravčíxy:
"Ty "pomocné informační" monitory, jak navrhujete, by pro řízení provozu na tratích bez DOZ byly fajn. Ale taková aplikace TPV ( Traťová poloha vlaku) ji dokáže plně nahradit. "



Monitory by byly rozhodně daleko lepší, máte z nich totiž naprosto úplné a aktuální informace. Škoda, že se této možnosti nevyužívá, naopak dokonce se někde už tyto vybudované monitory (ve stanicích sousedících s CDP) ruší.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 13:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8593
Registrován: 5-2007
Priapos: Síce tam exaktne vidíte, čo je práve teraz, ale nemáte žiadnu možnosť zistiť, čo bude za sekundu (pokiaľ nechcete telefonovať). Na centralizovanom riadení je podstatná tá možnosť rýchlej a neformálnej komunikácie a tiež hierarchizácie riadenia dopravy. V stanici môže defakto každú koľaj riadiť iný človek - prejazdné a predjazdné koľaje sú primárne pod palcom stredného radu dispečerov, ktorý zodpovedá za hladký prejazd tranzitných vlakov, a zvyšok má na starosti spodný rad s armádou klikačov, ktorí riešia posuny, jazdu vlakov na odbočné trate a do toho prácu CPS a podobné akcie. To by bez možnosti priamej komunikácie nikdy nemohlo fungovať.

CDP potom pridáva nadstavbu, kde sa šetrí počtom vystriedačov, šetrí sa za servis (ktorý na časť systémov dochádza len do jednej lokality), vyžaduje to menší počet drahších podporných systémy (na jednotlivých staniciach stačia jednoduchšie záložné riešenia), vyžaduje to menej THP (nemusia v rámci hlavnej a kontrolnej činnosti lietať po celej trati, ale len po jednom baráku), lepšie sa organizuje odborná príprava (zamestnanci nemusia dochádzať do extra školiaceho strediska), atď. Je toho veľa.
Pondělí, 21. ledna 2019 - 14:56:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3916
Registrován: 11-2008
Asdf:
"Priapos: Síce tam exaktne vidíte, čo je práve teraz, ale nemáte žiadnu možnosť zistiť, čo bude za sekundu (pokiaľ nechcete telefonovať). Na centralizovanom riadení je podstatná tá možnosť rýchlej a neformálnej komunikácie a tiež hierarchizácie riadenia dopravy. V stanici môže defakto každú koľaj riadiť iný človek - prejazdné a predjazdné koľaje sú primárne pod palcom stredného radu dispečerov, ktorý zodpovedá za hladký prejazd tranzitných vlakov, a zvyšok má na starosti spodný rad s armádou klikačov, ktorí riešia posuny, jazdu vlakov na odbočné trate a do toho prácu CPS a podobné akcie. To by bez možnosti priamej komunikácie nikdy nemohlo fungovať.

"
Souhlasím s váma. Jen malá drobnost. To rozložení dispečerů ( střední řada, dolní řada ) bývá i jiné. U nás například se opustil systém "horní řada - dolní řada", aneb řídící a úsekový dispečer a každý traťový dispečer je na stejné úrovni. Jestli sedí ve spodní, nebo horní řadě je jedno. [happy] Každý máme dvě až tři stanice a tam řídíme všechno. Vedení nám tak vyšlo vstříc a hned po začátku se to upravilo oproti původním plánům. Neboť se ukázalo, že když by řídící dispečer měl až 6 stanic, tak by to nestíhal a úsekový dispečer by se po většinu směny nudil, neb ve většině stanic je minimum místní práce. [andel][vypravci]
Středa, 23. ledna 2019 - 17:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 10-2009
Přátelé,
ve věci výpravy ze stanice, včetně zastávky v obvodu stanice, jsou všechny související články v SŽDC D1 a taky v předpisu ČD D2 pro mě jasné v tom, že nutnost výpravy je dána. Takže shoda s paní Haan.
Ale to jen na okraj, mě zaujala ta diskuze o problematice použití uzamykatelných podložek. To, že v jednom článku se hovoří o podložkách kovových a v jiném už se materiál podložek nespecifikuje, ponechám nepovšimnuto. Ostatně dřevěné nebo umělohmotné jsem dosud neviděl.
Povinnost takto zabezpečit boční ochranu má dopravce. Přičemž dopravcem není strojvedoucí, stejně jako výpravčí, signalista nebo třeba traťmistr není Správa železniční dopravní cesty. Jsme jen zaměstnanci těchto institucí. Dopravcem byl tímto úkolem, tedy položením uzamykatelných podložek určen zaměstnanec. Strojvedoucí nebo někdo jiný. U ČD to řeší vnitřní předpis ČD nazvaný ZPD - Základní přepravní dokumentace. V případech mimořádností pak předpis ČD D2.
Popíšu teď můj postup, který jsem nedávno uplatnil v jedné stanici DOZ na trati Přerov - Bohumín. Za jízdy R došlo k závadě na HV. Po zastavení ve stanici jsem naznal, že stroj je neschopný další jízdy. Dispečerem dopravce bylo nařízeno soupravu vlaku ponechat v této stanici. Zajistil jsem soupravu proti ujetí, na dopravní koleji pouze utažením potřebného počtu ručních brzd, neb nejvyšší stavební spád nedosahuje 2,5 promile. Poté jsem se vydal hledat uzamykatelné podložky dopravce ČD. Ve stanici byly dvě, ale již použité pod soupravou, která zde pravidelně nocuje. Proto jsem dle SŽDC D1 požádal CDP Přerov - úsekovou dispečerku o zapůjčení těchto pomůcek. Neměla je a nevěděla, kde se nachází. To považuji za podobný případ, jako by strojvedoucí nevěděl, kde je na mašině kolo ruční brzdy. Ale můj zaměstnanec to není, tudíž ani moje věc. Dispečerce CDP jsem tedy oznámil na nahrávaný komunikátor, že souprava od vlaku R není zajištěna dle předpisu SŽDC D1. Její reakce byla zoufalá. Co mám dělat?? To je průser! Řekl jsem jí svůj názor. Tedy že by měla zastavit dopravu ve stanici a v přilehlých úsecích, neb nemá předpisově zabezpečenu boční ochranu. Byla však měkká, bála se dodržovat předpis vlastní firmy. Ovšem už to byla její věc. Poté jsem ze stanice odjel dle dispozic. Myslím, že jsem udělal vše podle předpisu. Odpovědnost jsem přesunul tam, kam náleží, tedy na SŽDC. Přeju Vám hezký večer. P.
Pružinskij
Středa, 23. ledna 2019 - 17:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 4-2015
taky v předpisu ČD D2 pro mě jasné v tom, že nutnost výpravy je dána.
Vždycky potěší, když se někdo šprejchne, že dál nejede. No tak čekejte na výpravu...až do vystřídání. [wink]
West code was broken.

363084
Středa, 23. ledna 2019 - 19:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 636
Registrován: 1-2010
z některých jedinců je mi tu na káčku poslední dobou hodně smutno...[ko]. Kolegialita se nám vytrácí kamsi do [zadnice]
Středa, 23. ledna 2019 - 20:09:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3022
Registrován: 2-2010
Podroužek:
"ve věci výpravy ze stanice, včetně zastávky v obvodu stanice, jsou všechny související články v SŽDC D1 a taky v předpisu ČD D2 pro mě jasné v tom, že nutnost výpravy je dána."
Statečný pane, díky tomu, že jednáte podle předpisu, si Vás Vxy taky zařadí taky do "perfektních manipulátorů" (aniž by si související články v D1 vůbec přečetl), případně pan Mladějov Váš příspěvek označí jako Haanoviny. A pan Pružinskij Vás tam nechá vytvrdnout bez ohledu na znění čl.2961, který jistě zná.
363084:
"z některých jedinců je mi tu na káčku poslední dobou hodně smutno...[ko]. Kolegialita se nám vytrácí kamsi do [zadnice]"
Kolegialita končí tam, kde začíná odpovědnost. Četla jsem si připomínky ke změně č.2 D1-čl.2961-4.odst. Tam ČD Cargo jasně a červeně navrhuje znění "Zastavil-li vlak z jiných důvodů, než podle předchozího odstavce, smí pokračovat v další jízdě teprve po odstranění příčiny zastavení (bez výpravy výpravčím)". Pádný důvod, proč to nebylo akceptováno, jistě nějaký byl.
Takže kolegialitu bych předpokládala v respektování pravidel na obou stranách. Nikoliv v dohadech.
vláčkař
Středa, 23. ledna 2019 - 23:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2018
Hm, když není ve stanici zajištěna "boční ochrana vlakové cesty", používá se VCO (vlaková cesta omezená). Tedy analogicky bych to předpokládal i v případě (mimořádně) odstavené lokomotivy (soupravy), která není předepsaným způsobem zajištěna = též použití VCO. A jelikož to asi nepůjde "standardně vynávěstit" (snad kromě PN nebo jízda odbočkou?), tak to vidím na V rozkaz typu "ve stanici ABC od vjezdového návěstidla 2L do průjezdu výhybek náležejících k návěstidlu L2 nepřekročte rychlost 100 km/h". A teď do mě [kladivo]
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 06:30:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5944
Registrován: 7-2007
Pružinskij: Milej zlatej, obávám se, že kolega Podroužek má znalost převelikou a doporučuji ti jeho názorům přikládat velkou váhu. Aby se ti nestalo..
No tak čekejte na výpravu...až do vystřídání....výpravčího, znalého ustanovení D1. [wink] Nic ve zlém![happy]
Podroužek:[ok] Tak a je to, shoda. To si zas na sebe ušilo SŽDC bič...a ještě ho nedodržuje. Copak asi na to jejich kontrolní orgány?
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 09:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 11-2008
ad Haan příspěvek č. 3018 :
Haan:
"……."Nepřesný je v tom, že jste ve svém dotazu gestorce neuvedl to podstatné-že se jedná o zastavení vlaku na zastávce na vjezdovém záhlaví a že vlak vjíždí …………………….""
Ale já to v dotazu na gestorku uvedl: " …….tvrdí, že jak při odjezdu z Rudné u Prahy, tak i při vjezdu do žst Rudná u Prahy, je nutné po zastavení na uvedené zastávce pro výstup a nástup cestujících, vlak "vypravit" tzv. jiným způsobem, ………….. " [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 09:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 11-2008
Jinak článek 2961 hovoří o různých důvodech zastavení vlaku v obvodu stanice.[andel] Ale my se bavíme o zastavení vlaku z důvodu výstupu a nástupu cestujících na zastávce (a to i na zastávce v obvodu stanice), ve stanici s výlukou dopravní služby výpravčího, nebo po zastavení pro výstup, nebo nástup zaměstnance SŽDC, v místě mimo prostor pro výstup a nástup cestujících. [andel] A to právě řeší samostatně článek 2966. Ten právě ty různé důvody zastavení odlišuje od zastavení z důvodu nástupu / výstupu cestujících …….[andel] To, že si dopravce přidal do svého předpisu ( D2 ČD ) to, že při odjezdu ze zastávky musí být vlak vypraven, za to já nemůžu a znalost tohoto předpisu zaměstnanci SŽDC nemají. [andel] Jinak se ptám, neb ten předpis neznám. To musí být vlak po nástupu / výstupu cestujících ze zastávky ( každé i té na širé trati ) opravdu podle D2 ČD vypraven ?
363084
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 11:13:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 1-2010
Takže kolegialitu bych předpokládala v respektování pravidel na obou stranách. Nikoliv v dohadech.
rozhodně jsem tím nemířil na váš "problém v obvodu stanice"[wink]
Pružinskij
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 12:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3337
Registrován: 4-2015
Oldcerry: Hele, nám je to jedno... ať stojí, jeho rozhodnutí. A dále viz Výpravčíxy.
West code was broken.

Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 13:39:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3023
Registrován: 2-2010
Výpravčíxy:
""Ale já to v dotazu na gestorku uvedl: " ……tvrdí, že jak při odjezdu z Rudné u Prahy, tak i při vjezdu do žst Rudná u Prahy, je nutné po zastavení na uvedené zastávce pro výstup a nástup cestujících, vlak "vypravit" tzv. jiným způsobem, …………"
Ale já nikdy netvrdila, že vlak ze zastávky na vjezdovém záhlaví musí být vypraven jen "jiným způsobem". Může být vypraven i návěstí hlavního návěstidla (tam, kde je dovoleno). V tom případě postupuje podle čl.2979a).
Pružinskij:
"Hele, nám je to jedno... ať stojí, jeho rozhodnutí. A dále viz Výpravčíxy."
Přičemž by stačilo, kdybyste do radiopojítka pronesl kouzelné slůvko.
Až budou u nás platit v rámci interoperability jednotné postupy, včetně "provozního jazyka", pak se tomu stejně nevyhnete-viz společné zásady a pravidla EU:
"ODJEZD VLAKU
Na první stanici nebo po plánovaném zastavení může strojvedoucí zahájit jízdu, jakmile budou splněny tyto
podmínky:
poté, co strojvedoucí obdržel souhlas k jízdě vlaku;
— poté, co jsou splněny podmínky železničního provozu;
— pokud nastal čas odjezdu, s výjimkou případů, kdy je povoleno odjet před plánovaným časem."
Mladějov
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 15:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13444
Registrován: 3-2007
Volal mne někdo ?
A s něčím konkrétním ?
Nebo jen bylo potřeba si ulevit.
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 17:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 11-2008
ad Haan : Vážená, jste puntičkářka. [andel] Tak ještě jednou. Bavíme se o konkrétní situaci ( zastávka v obvodu stanice ) a konkretni stanici. Tak zněl i dotaz na gestorku. A ta odpověděla konkrétně na zastávku v obvodu stanice Rudná u Prahy a to na vjezd i odjezd. Plánek stanice si určitě najit umíte.[andel][vypravci]
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 18:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3024
Registrován: 2-2010
Vxy: Ano, jsem puntičkářka. A ano, bavíme se o konkrétní stanici Rudná, konkrétním vjezdu na Výstrahu a následném zastavení na zastávce na vjezdovém záhlaví. Jinak bych v této "bolestivé" debatě už dál nepokračovala, protože stejně nikam nevede.
Jestli někdo ví, proč byla dána do čl.2961,4.odst. při jeho 2.změně podmínka "předchozí výpravy" a jaká (z čeho) obava k tomu vedla (byť už ji v minulosti naznačil pan djst), budu ráda, když to sem napíše.