Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 08. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 08. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 07. března 2019 - 06:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5428
Registrován: 9-2005
Počet stávkujících se počítá u firmy. Takže fírům ČD má být jedno, co se děje u ČD Cargo. Navíc to, jak popisujete, že jste jak psi u boudy - když se nedostatečné hecujete, když se fira bojí, že přijde o mzdu za jednu šichtu kvůli hypotéce (se nezlobte, to je prostě blbec, to jako nemá aspoň sto tisíc pohotovostní rezervu?) když vedení odborů neburcuje k aktivitě členy, ale jen čeká, jestli by šli do stávky, tak to jsou odbory k prdu. Šéfové odborů mají být velice aktivní, diplomaticky zcela neúnavně vyjednávat řešení problémů stylem vyhodí mě dveřmi, vlezu tam oknem. Tak holt musíte bojovat víc a ještě víc a nutit odborové bossy jednat. A nebo ještě lépe nechat se zvolit a pak jednat pořádně a silně aktivně. Zřejmě jste v situaci, kdy fírové mají být zdravě nasraní a jednat a jednat a jednat. Jenže toto nepozoruji. Bohužel, je to váš boj.

Máte-li zájem, můžu vám něco poradit. Ozvěte se mi na mejl.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 07. března 2019 - 07:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18624
Registrován: 5-2002
Lakro: Mluvit s médii se nesmí, na to je tiskový mluvčí, jinak hrozí sankce.
To je prakticky všude, takže nic neobvyklého.
On totiž řadovej zaměstnanec nemá ani potuchy, co s byť sebepravdivější informací dokáže udělat médijník, aby si zvedl sledovanost. Nedejbože když se toho vzápětí chytne nějakej politik, aby si na tom "udělal jméno" a nahrabal hlasy.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 07:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 7-2017
Naši prapradědci před 150 lety se nejdřív taky báli… Možná by stálo za to přečíst si, jak to udělali, že se bát přestali, během 40 let vytvořili odbory i dělnickou stranu, vybojovali si 8hodinovou pracovní dobu a všeobecné volební právo a ve volbách v roce 1907 ta partaj dostala daleko nejvíc hlasů… A ti se měli čeho bát, do nich státní moc občas nechávala i střílet.

Nevím, kolik je komu z vás let. Lakro minulý režim zažil; vy, kdo už jste se o tom nestihli učit ve škole, zeptejte se tátů, dědků nebo starších kolegů, oni to v dějepise určitě probírali. Ale nemusíme chodit až tak daleko do minulosti, vždyť stávky v únoru 1997 se mnozí z vás zúčastnili.

Solidarita fakt není sprosté slovo. [kladivo]
Čtvrtek, 07. března 2019 - 07:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 7-2017
Hajnej:
"On totiž řadovej zaměstnanec nemá ani potuchy, co s byť sebepravdivější informací dokáže udělat médijník, aby si zvedl sledovanost."

Jo, tohle znám z vlastní praxe. Taky už jsem musel nutit jednu splašenou reportérku ke zveřejnění tiskové opravy. V jejím případě to naštěstí byla "jenom" kombinace horlivosti mládí a odborné neznalosti a naštěstí měla rozumného šéfa... Na to je jediná rada: Autorizace. A sám si nahrávat všechno, co vypustím z pusy. Proto radši píšu. A jestli máte od vašich šéfíků zákaz, jeho dodržování je ve vašem vlastním zájmu. Však ono se leccos dá pustit do světa všelijak jinak.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 08:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 4-2011
Taky už jsem musel nutit jednu splašenou reportérku ke zveřejnění tiskové opravy. V jejím případě to naštěstí byla "jenom" kombinace horlivosti mládí a odborné neznalosti a naštěstí měla rozumného šéfa... Na to je jediná rada: Autorizace.

Autorizace se používá jen v naprostém minimu případů, obvykle na základě nějakého existujícího vztahu mezi novinářem a jeho důležitým zdrojem, rozhodně ne v každodenním zpravodajství. A jak píšete, pokud dáváte vyjádření raději písemně (jako naprostá většina lidí, pokud se s dotyčným novinářem blíž neznají) a jste osoba oprávněná komunikovat za zaměstnavatele , mohl byste být v klidu. Já jsem nechal autorizovat nějaké vyjádření možná 3x v životě, a to byla vyjádření "mých" advokátů k nějaké kauze, a nechtěl jsem si s nimi narušovat vztahy.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 08:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 7-2017
Jestli fakt chcete použitelný příklad, najděte si na netu případ z papíren Mondi SCP Ružomberok na Slovensku v letech 2004 - 5. Tam vedení i odboroví pohrobci ROH x-krát porušili všechny možné zákony, až nakonec nadnárodní majitelé vyhodili ředitele podniku a dělničtí předáci vyhráli svůj spor i u soudu. Méně drastická historie bylo třeba úspěšné kolektivní vyjednávání v Barumu Continental Otrokovice v roce 2015. Kolikrát byli ve stávkové pohotovosti v Mladé Boleslavi, to už ani nepočítám. A že jsou šéfíci v takových případech opravdu posraní strachy o svá koryta a prebendy, o tom svědčí stávky v motorárně Audi Györ letos v lednu nebo předtím ve VW Bratislava v červnu 2017.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 08:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2015
dědek_hank: do nich státní moc občas nechávala i střílet
Komunistická propaganda z učebnice dějepisu schvalované ÚV KSČ?
Čtvrtek, 07. března 2019 - 08:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4554
Registrován: 4-2003
Johny11:
"Doporučuji se seznámit s těmi několika málo soudními spory, které u nás za 30 let na toto téma proběhly."
Stávka, které se žalobce účastnil, nebyla stávkou, jejímž cílem by byla ochrana hospodářských a sociálních zájmů zaměstnanců žalovaného, ale stávkou za prosazení personálních požadavků, která jde nad rámec práva na stávku ve smyslu citovaných právních předpisů a mezinárodních smluv, a že účastí v takové stávce nelze omlouvat neplnění pracovních povinností vyplývajících z pracovní smlouvy.
Stávka, které se žalobce zúčastnil, nebyla stávkou na obranu hospodářských a sociálních zájmů zaměstnanců žalovaného, když šlo o prosazování personálních požadavků stávkujících.

Je fakt, že se jednalo o odvolání z ředitelské pozice, nikoliv o ukončení pracovního poměru, ale i tak jde stále o personální otázku. Záleželo by, jak a kým by byla stávka vyhlášena, jak zdůvodněna, a roli by sehrál dozajista i důvod ukončení pracovního poměru. Každopádně by se taková stávka, resp. její konsekvence řešily u soudu. Tedy neměl byste být tak kategorický s tvrzením, že by divoká stávka kvůli vyhozenému kolegovi nebyla soudně postižitelná.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Rambuteau
Čtvrtek, 07. března 2019 - 08:58:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 9-2006
No já se fakt bavím. Jakýkoli pokrok v čemkoli je u ČD i ČDC naprosto zabetonován skrze odbory, které mentálně zamrzly někde v 19. století, a tady se dočtu, že jsou drážní odbory mírné a vůbec se nestarají o zaměstnance.

[biggrin]
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 7-2017
VlastaZ:
"dědek_hank: do nich státní moc občas nechávala i střílet
Komunistická propaganda z učebnice dějepisu schvalované ÚV KSČ?"

Co jsem čekal... [crazy]

Já samozřejmě nemám na mysli to okřídlené "Masaryk nechal střílet do dělníků"... Ale co třeba Velké Hamry/Svárov 1870? Kriminalizace dělnického hnutí až do začátku 20. století byla neodkecatelnou skutečností. V některých zemích to došlo až do justičních vražd odborářů (USA, Joe Hill, 1915, Sacco a Vanzetti, 1927). Jak to vypadalo v c. a k. monarchii, bylo pěkně literárně zpracováno třeba Vladimírem Neffem ve Sňatcích z rozumu a Zlé krvi. To doufám nepovažuješ za komunistickou propagandu...
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:07:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 7-2017
Rambuteau:
"Jakýkoli pokrok v čemkoli je u ČD i ČDC naprosto zabetonován skrze odbory..."

Co to je pokrok?
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:10:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 1-2013
Co to je pokrok?

Stavební bytové družstvo.

https://www.pokrok.cz/uredni-hodiny
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 2-2013
Jisté je jedno: Moc nových strojvedoucích se hlásit nebude a povede to k tomu, že nebude mít kdo vlaky vést, jinými slovy, personální devastace.

https://www.novinky.cz/ekonomika/499024-strojvedouci-je-nekdy-i-v lakvedouci-mechanik-a-uklizecka-v-jednom.html
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 7-2017
Jaroslav_T:
"Co to je pokrok?

Stavební bytové družstvo.

https://www.pokrok.cz/uredni-hodiny"

[rofl]
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 8-2006
Tak by mě docela zajímalo (jak bafuňáři píšou) ,kdy mám čas jezdit u jiného dopravce: 4.turnosový den končím ve 23.35 ,dva dny volno a jdu ve 3.41 . Mám-li na 4 turn. den výpad končím ve 21.56 a jsem rád že si obstarám co doma potřebuju . Nebo mám výpad na 1.turn den a končím ve 23.35 a pak nastupuji po třech dnech volna ve 4.01 . Mám problém vyjít z volnem tak ,abych mohl jít doškoly.( bohužel toto je problém konečných a začátečných vlaků - moc s toho nejde postavit) Někdy žeru zajízdy ,protože nemám čas se kvůli zpoždění vklidu najíst. Mobil používám prože, mi volá dispečer nebo výpravčí , jelikož se nemůže dovolat na vysílačku,popřípadě mu volám já protože se nemůžu dovolat vysílačkou. Je vidět ,že soudruzi mají opravdu přehled o práci strojvedoucího!
Čtvrtek, 07. března 2019 - 09:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18627
Registrován: 5-2002
JT: Co to je pokrok?
Stavební bytové družstvo.


Už dlouho nebude. Má fúzovat se SBD Rozvoj a společný název bude Rozkrok.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 10:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 8-2006
Hajnej [biggrin]
Qěcy - díky.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 12:32:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2015
dědek_hank: Vy jste se narodil za Rakouska-Uherska? Já měl za to, že naše novodobé dějiny píšeme od roku 1918. Proto byla založena republika, aby jsme se odpoutali od ústrků monarchie
Komis
Čtvrtek, 07. března 2019 - 12:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 2-2019
Kolikrát znovu řešíme věci, které byly za Rakouska-Uherska procesně dávno vyřešeny. Stačilo by je opsat a dát jim akorát novodobou fazónu.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 13:16:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3404
Registrován: 5-2002
Je fakt, že se jednalo o odvolání z ředitelské pozice, nikoliv o ukončení pracovního poměru, ale i tak jde stále o personální otázku.

Na začátku této diskuse byl příběh vyhozeného strojvedoucího, který si dovolil po šestihodinách udělat v souladu se ZP a KS půlhodinovou přestávku v obratové stanici, kam přijel pozdě nikoliv svou vinou. Žádné odvolání z ředitelské pozice.
Dovolím si poměrně kategoricky tvrdit, že stávka na podporu z tohoto důvodu vyhozeného zaměstnance a za dodržování zákoníku práce by splňovala podmínku "sociálních zájmů" stávkujících.

Hezký den.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Čtvrtek, 07. března 2019 - 13:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5391
Registrován: 12-2004
http://www.osz.org/index.php/zpravodajstvi-on-line-osz/35-zol-rep ortaze/4822-pv-osz-pri-ceskych-drahach-a-s-pri-nehodach-na-zelezn ici-neslo-o-systemove-selhani
Čtvrtek, 07. března 2019 - 13:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12765
Registrován: 11-2002
Musí se objektivně nechat, že tehdy situace se stavy lidí jaká byla a že se spíše využívala sebemenší záminka, byť i k neoprávněnému, řešení případného nadstavu.

Dnes je ale situace diametrálně odlišná, venku nečekají zástupy zájemců (což byl častý argument v případě nějakých protestů) ba co víc, lidí chybí a ne málo. Taková situace tu už dlouho nebyla a dává silné karty k tomu, vydobýt si něco, co by často vlastně mělo být samozřejmostí, ale není, protože to pro zaměstnavatele není 2x výhodné a náramně se mu hodí, že všichni sice remcají, ale to je tak vše.

Když se bude dále jen remcat, nezmění se nic. Když spojí síly, mají, podle mě, šanci na hodně velké změny, ze kterých navíc mohou těžit i ti, kteří přijdou později a kdy už by taková krize s nedostatkem lidí být zase nemusela. Kdejaký ouřada, včetně mě (a to neskromně řeknu, že nejsem neschopný "kafopijec") se nahradí relativně snadno, jeho práce případně rozdělí mezi X dalších. U strojvedoucích to tak snadno nejde a to něco, čeho by měly patřičné organizace náležitě využít.

Držím jim (fírům, ale i jinde, kde je není žádný med) palce, i kdyby to znamenalo, že se provoz na nějaký čas zastaví, protože nic jiného s některými nehne.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 13:42:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5392
Registrován: 12-2004
Ještě k OSŽ:
Nepřišlo mě, že by většina sdělovacích prostředků informovala o MU zrovna hystericky....asi věc názoru.

A co se týká neodpočatých strojvedoucích, pokud jde o častý jev, tak to nějakou systémovou chybyčkou může docela zavánět.....
Čtvrtek, 07. března 2019 - 14:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6047
Registrován: 9-2011
Hajnej - to od tebe není hezké používat moje slova. [sad]
Ten Rozvoj/Pokrok vznikl tak, že v Žilině bylo kdysi výrobní družstvo, které se jmenovalo buď Rozvoj nebo Pokrok (vyráběli třeba tišťáky na zakázku a sídlili na Masaryčce, v té době tuším Třída SNP, dnes Hej-Národná).
Já si nikdy nemohl zapamatovat, jak se jmenují, tak jsem je nazval tím souhrnným jménem.
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 07. března 2019 - 14:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8674
Registrován: 5-2007
AL: To bol Pokrok. Ešte existuje, dokonca v rovnakej právnej forme (výrobné družstvo), akurát už tam nerobia DPSky ale krby.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 14:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18632
Registrován: 5-2002
AL: na Pankráci bylo SBD Rozvoj a někde opodál na "čtyřce" byl i ten Pokrok.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 15:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5429
Registrován: 9-2005
Když zamestnavatel všechny směny, kde je mezi výkony aspoň hodina a půl pauzy, přerušuje, tak to je systémová prasárna na zaměstnance. A pokud ani dneska nejsou odbory schopný toto zrušit, tak jsou to odbory k ničemu. To je tupost, lenost, neochota, neznalost práv, predposranost. FSČR si vůbec neuvědomuje, co dokáže medializace. OSŽ to vůbec nezajímá. A jejich ovečky jsou bohužel přesvědčovány, že víc a účinněji jednat odbory už nemohou.
Ale existují už i sílící odbory, které do toho jdou a vyjednávaji, jsou znali, vyškolení, mají schopné právníky. A pomalu a jistě se jim daří i u státní. U ČD a ČD Cargo ale nepůsobí.
Pokud někdo zdravě naštvaný má zájem, informace dám, buď přes soukromou zprávu, nebo mejlem.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Bdlm
Čtvrtek, 07. března 2019 - 15:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 3-2007
Hajnej. To bylo stavební družstvo POKROK👻
Čtvrtek, 07. března 2019 - 16:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6050
Registrován: 9-2011
Tak jen samej Pokrok (ach, kde se to jen zastaví...). A Rozvoj nikde... [kladivo]
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 07. března 2019 - 16:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18635
Registrován: 5-2002
BDlm: To bylo stavební družstvo POKROK
Takže jak vidno tam byla ta družstva skutečně obě - já na tutti vyrůstal v domě patřícím Rozvoji.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 16:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 885
Registrován: 7-2017
Chlapi, co vás u toho zaměstnavatele drží? Asi to tam tak hrozný nebude. Já vím (z vlastní zkušenosti), je to o přemýšlení jestli jo nebo ne. Já mám připravenej a podepsanej ten papír ve skříňce, stačí jen napsat datum. Taky čekám, až zahřmí.
balik
Čtvrtek, 07. března 2019 - 17:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 11-2002
Ad Qěcy:
Je to tak, tady se šéfové "tradičních" odborů zachovali ostudně. Místo aby představili v médiích vlastní program (Věděli jste, že trávíme v práci spoustu času, ale z toho se nám do výkonu počítá jen něco? -Zrušte nám přerušení! Nechte nás dobře vydělat, ať nemusíme chodit na druhou směnu jinam - jedno, jestli na mašinu, do kanceláře nebo supermarketu...), kvalifikovaně oponovali managementu a politikům (Nevymýšlejte body a stotisícové pokuty pro nádeníky. Raději řekněte, co uděláte, aby krajská výběrka nedopadla jako u autobusů - cenový rozdíl nahoněný částečně na nízkých mzdách, za které kvalifikovanou sílu neseženeš, a na snížené úrovni výcviku, údržby, bezpečnosti - do čehož pak politici mají potřebu populisticky vstupovat ex post, aby to ještě víc zašmodrchali...).
Místo toho OSŽ-Vokoun (včera u pana Vojtka do Novinek) i FS-Hlas (na Čro v Hlavní zprávy - události, komentáře - 6.3.2019 v 18:10) promarnili příležitost - nejhůř se jim překousává, že "někteří strojvůdci mohou jezdit i pro více dopravců najednou", se zavedením stotisícové pokuty souhlasí a bránit (ústavně zaručené!) svobodné ekonomické aktivitě svých kolegů s pomocí registru by jim taky bylo po chuti (propána, tak proč aspoň neřeknou, že je-li zde z důvodů zvláštního zřetele hodných - bezpečného provozování hromadné drážní dopravy osob - veřejný zájem klást příslušníkům profese specifické odůvodněné omezení, tak že se tak může dít pouze na základě zákona a za náhradu?).
Přitom redaktoři (v odkazovaných mediálních výstupech) oběma odborářům evidentně nahrávají na smeč, protože čekali oponenturu - ten "bezvadně promazaný a fungující stroj" z úst managementu (systém - na rozdíl od chybujících jedinců - neselhal) se jim nějak nepozdává.
Ach jo, proč musí tohle říkat pan Zikmund a proč v zasvěcování do pozadí musí suplovat redaktor? To měl přece říkat ten Vokoun nebo Hlas, ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem balik.)

(Příspěvek byl editován uživatelem balik.)

(Příspěvek byl editován uživatelem balik.)
Mladějov
Čtvrtek, 07. března 2019 - 17:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13640
Registrován: 3-2007
promarnili příležitost - nejhůř se jim překousává, že "někteří strojvůdci mohou jezdit i pro více dopravců najednou", se zavedením stotisícové pokuty souhlasí a bránit (ústavně zaručené!) svobodné ekonomické aktivitě svých kolegů s pomocí registru by jim taky bylo po chuti (propána, tak proč neřeknou, že je-li zde z důvodů zvláštního zřetele hodných - bezpečného provozování veřejné drážní dopravy - veřejný zájem klást příslušníkům profese specifické odůvodněné omezení, tak že se tak může dít pouze na základě zákona a za náhradu?).

Přesně.
balik
Čtvrtek, 07. března 2019 - 17:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2429
Registrován: 11-2002
Pardon, špatně jsem trefil odkaz na M. Zikmunda - měl jsem na mysli jeho post z 3.3. 15:28 (Když jsem před 40 lety kreslil oběhy a personální turnusy...) . Už je to v mém předchozím příspěvku opraveno.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 17:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 9-2005
Balik: excelentní popis.
Obecně naprostá většina odborových bossů u dráhy není schopna pozitivně zaměstnance motivovat a sami nedělají nic pozitivního.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 07. března 2019 - 17:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 4-2003
Johny11:
"Dovolím si poměrně kategoricky tvrdit, že stávka na podporu z tohoto důvodu vyhozeného zaměstnance a za dodržování zákoníku práce by splňovala podmínku "sociálních zájmů" stávkujících."
Pokud se uchýlíte k podsunu a k důvodu stávky vpašujete za dodržování zákoníku, pak se skutečně bude jednat o obranu hospodářských a sociálních zájmů a můžete si dovolit kategorická tvrzení.

Na počátku diskuze ovšem bylo ukončení pracovního poměru dílenského pracovníka pro nadbytečnost, kdy dotyčný měl být již dříve na dílnu přeřazen z pozice strojvedoucího. Budete stále tak kategorický stran legálnosti "solidární" stávky jen z důvodu vyhazovu pro nadbytečnost, případně přeřazení na jinou pracovní pozici?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 07. března 2019 - 18:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 7-2017
[happy]
Kdykoli se sejdou dva právníci nad jedním právním problémem, výsledkem jsou nejméně tři vzájemně se vylučující právní názory...
Čtvrtek, 07. března 2019 - 19:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7155
Registrován: 8-2007
Teď se přiznejte pánové,kteří tady připravujete stávku strojvedoucích,kdo jste strojvedoucí?Nebo budete stávkovat za ty strojvedoucí?Něco jako žoldáci?[rofl]
X-Host
Čtvrtek, 07. března 2019 - 19:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 7-2009
Jen pro úplnost, sice to byla "jen MÚ"
Další problém na kolejích, rychlík u Tábora projel návěst
Mluvčí drah řekl webu iRozhlas.cz, že rychlík dobržďoval, ale před návěstí nestačil zastavit.

„Návěst minul asi o 50, možná 70 metrů, na kterých už zastavoval, ale nestihl dobrzdit před návěstidlem,“ uvedl Šťáhlavský.


No vždyť to je jen o kousek... kde je nějaké opravdové ZZ a AVV? Takové AVV by muselo mít brzdnou křivku a minimálně řvát, že to ručně nestihne dobrzit...
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Čtvrtek, 07. března 2019 - 19:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2007
Když jsme u těch odborů, na ukázku snímek titulní stránky jedné organizace. Co dodat? [sad]
Čtvrtek, 07. března 2019 - 19:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 7-2017
Apollo_17:
"Teď se přiznejte pánové,kteří tady připravujete stávku strojvedoucích,kdo jste strojvedoucí?Nebo budete stávkovat za ty strojvedoucí?Něco jako žoldáci?[rofl]"

On tu někdo připravuje nějakou stávku? [andel]

Příprava stávky vypadá úplně jinak a určitě k ní neslouží K-report... [crazy]
Čtvrtek, 07. března 2019 - 19:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3405
Registrován: 5-2002
Víte, doktore, když už chcete mluvit o podsouvání - Esox to popsal takto:

Qěci:Souhlas. Jen si matně pamatuju stejný případ, jako psal Jena. Jen se to stalo v myslím ve Vranovicích, bylo to pěkně popsáno v ZS no a pana strojvedoucího za to, že si po 6h práce dovolil dát půl hodiny pauzu a odmítl jet hned zpět do Prahy, tak sundali z mašiny, převeleli na dílnu a pak mu pro nadbytečnost dali výpověď. Tak se taky dá zametat s lidmi. Divím se, že tehdy nikdo nezasáhl, i kdyby kvůli tomu měli pohrozit stávkou.

Pokud považujete za podsouvání explicitní upozornění na to, co napadne průměrného personalistu na první dobrou... Tohle by zaměstnavateli neprošlo asi ani u mladého Cepla (on už také není nejmladší). Pokud by se ovšem lidi dokázali bránit a nebyli jak ovce. Na druhou stranu, dokážu si předstvit, že ten člověk mohl zjistit, že dráha není pupek světa a živil se slušně dál jinde, bez turnusu a buzerace. Dál bych už se zdržel diskuse.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
Čtvrtek, 07. března 2019 - 20:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2018
X-Host: MÚ je kur.a co? Mimořádný úhel, ústa nebo ústav?
A jestli chcete někteří stávkovat, tak jen za vlastní blbost. Držte radši huby a jezděte podle předpisů.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 20:36:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12766
Registrován: 11-2002
Promluvil ten nejmoudřejší... [crazy][lame]
Čtvrtek, 07. března 2019 - 20:38:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4556
Registrován: 4-2003
Johny11:
"Esox to popsal takto: ..."
... a dědek_hank na to následně reagoval slovy o divoké stávce, kdy uvádí, cituji: „pouhá“ solidarita s takto postiženým kolegou skutečně zákonným důvodem pro stávku není (v kontextu tedy propuštění pro nadbytečnost či přeřazení na jinou pracovní pozici), což je gró polemiky, v níž vám oponuji, že i stávka mimo působnost Zákona o kolektivním vyjednávání může být nelegální. A soud konstatoval, že personální otázky nezavdávají důvod ke stávce. Klíčová slova "divoká stávka", "pouhá solidarita", "nadbytečnost".

Nijak nerozporuji, že postih za dodržování zákonné přestávky není lege artis a při správné formulaci může být řádným zdůvodněním následné stávky. To ovšem není jádrem sporu. Současně se divím, že si to jednak dotyčný strojvedoucí nechal líbit a jednak, že si něco takového troufla společnost typu ČD. Ale neznám přesné okolnosti případu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 07. března 2019 - 20:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 775
Registrován: 11-2006
No vidím, že odboroví bossové neselhali a neučinili nic na obhajobu svých členů, takže bych asi napříště doporučil rovnou z odborů vystoupit, protože se nikoho stejně nezastanou a raději budou dělat, že nic nevidí a dají ruce pryč. Vždyť jak jinak si vysvětlit slova výše uvedených pánů než, že se přece nebudou přít s vedením drah, aby si neumazali ruce a mohli vesele chodit na příjemné poklábosení s vedoucími pracovníky. Fakt k pláči. Tak jo. Jezděte pánové dál, když vás to baví, no a když se vám něco přihodí, tak nečekejte žádnou podporu. To, že jste na nocležně spali po 12h šichtě celé 4 hodiny a čeká vás třeba dalších 8-10 hodin práce je vlastně i kupodivu podle některých z vás naprosto v pořádku. Tak jo. Když to tak chcete a nic proti tomu neděláte, váš boj. Pak se ale nedivte až budete mít za prdelí cvičného co chvíli, nad hlavou kameru, která bude sledovat jestli zrovna nesvačíte, když jste to nestihli při obratu díky zpoždění a další příjemné bonusy a výdobytky moderní civilizace. Třeba vám zakáží používat i soukromý mobilní telefon. Myslím, že psát víc už je kontraproduktivní, stejně to tady na káčku nevyřešíme, to se musí jinde. Jen jsem čekal větší odpor z vašich řad, ale nestalo se. Jo a pro Apolla 17, strojvedoucí nejsem, ale dělám taky na železnici a můj otec a řada mých známých strojvedoucí jsou nebo byli takže to téma pro mě není neznámé.
Čtvrtek, 07. března 2019 - 20:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 7-2017
Jezdil jsem 28 let jako fíra převážně na "Sergejích" ale pár let i v parní trakci. Když tak sleduji zdejší debatu, napadá mě, jestli dnes není té různé "zabezpečovací" techniky na mašinkách až moc(a přes to "neuhlídají"). Neměli jsme vysílačky, telefony ani mobily čí AVV a další neskutečné "vymoženosti", ale měli jsme alespoň klidnou hlavu a možnost vlastního úsudku a hlavně rozhodování, co v kterém okamžiku učinit bez toho že by nám to někdo, anebo něco diktovalo. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.
Krom toho, dnes si fíra nemůže na mašině s prominutím ani ubzdit,aniž by o tom hned někdo nevěděl, a navíc to okamžitě nezačal vytrubovat do světa. Připadá mi to, že strojvedoucí se proměnil pouze v obsluhu stroje a nebo robota vykonávajícího jen čísi příkazy, bez jakéhokoli možnosti vlastního rozhodování.
Na takové jednání jsem nebyl za své kariéry zvyklý, nedovedu si představit, že bych dnes za takových podmínek tuto činnost vykonával. Je to ale jen můj názor, takže mě za něj nekamenujte, dík. . . . . . [masinka]
Mladějov
Čtvrtek, 07. března 2019 - 21:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13644
Registrován: 3-2007
No to holt je život - pilot Brandenburgu by se taky asi divil [lol] - a možná víc.
januch1
Čtvrtek, 07. března 2019 - 21:19:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 9-2011
https://www.fscr.cz/index.php?page=clanek&id=767
Čtvrtek, 07. března 2019 - 21:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4557
Registrován: 4-2003
Kolelač:
"Neměli jsme vysílačky, telefony ani mobily čí AVV a další neskutečné "vymoženosti", ale měli jsme alespoň klidnou hlavu a možnost vlastního úsudku a hlavně rozhodování, co v kterém okamžiku učinit bez toho že by nám to někdo, anebo něco diktovalo."
Třeba u Krouny v červnu 1995 taky neměli vysílačku... Ta vaše neskutečná "vymoženost" by zachránila 19 životů. Ale ano, klidnou hlavu v motoráku měli, když neměli sebemenší potuchy, že se na ně řítí utržené vagony.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 07. března 2019 - 21:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7158
Registrován: 8-2007
Esox: Jezděte pánové dál, když vás to baví, no a když se vám něco přihodí, tak nečekejte žádnou podporu.

Já podporu cítím a mnoho mých kolegů,kterým se něco přihodilo podporu dostalo.

To, že jste na nocležně spali po 12h šichtě celé 4 hodiny a čeká vás třeba dalších 8-10 hodin práce je vlastně i kupodivu podle některých z vás naprosto v pořádku.

Ono má vše dvě strany mince.Směny jsou a budou podle vlaků.To žádné odbory nezmění.A když budou dlouhé odpočinky mezi směnami,ubude volno.Když bude dlouhý odpočinek v obratové stanici(např. 8 hodin) a strojvedoucí přijede v 10 večer,ráno až se probudí,budou všechny vlaky pryč.Ono to fakt není jednoduché sestavit nepravidelné směny,aby bylo i dost volna.

Kolenač:
Krom toho, dnes si fíra nemůže na mašině s prominutím ani ubzdit,aniž by o tom hned někdo nevěděl, a navíc to okamžitě nezačal vytrubovat do světa.


No dnes má každý mobil s foťákem,rychloměrem podle GPS..tak to jiné nebude a musíme si na to zvyknout,podobně jako na cílené reklamy,kamery na dálnici,ulici,v obchodech,benzínkách,bankách a podobně.
Trolleybus
Čtvrtek, 07. března 2019 - 22:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 5-2002
Apollo_17:
"No dnes má každý mobil s foťákem,rychloměrem podle GPS..tak to jiné nebude a musíme si na to zvyknout,podobně jako na cílené reklamy,kamery na dálnici,ulici,v obchodech,benzínkách,bankách a podobně."

To je pravda, ale leckdy jde taky o to, že někdo buď z vlastní aktivity, anebo za všimné novinářům průběžně hlásí, že se stalo něco, z čeho by se dala vytřískat další senzace. V pět hodin rychlík projede klacek, v šest už novináři ví, že to nebyla obyčejná porucha na vlaku, ale MÚ, volají tiskového mluvčího ČD a o půl sedmé je venku článek.
Podobnost s dopravními nehodami, kdy je bulvár na místě havárie pomalu stejně rychle jako IZS, možná vůbec nebude náhodná.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Čtvrtek, 07. března 2019 - 22:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8676
Registrován: 5-2007
Trolleybus: To neni žiadna veda, stačí sledovať omezeni-provozu...
Petr_hradecký
Čtvrtek, 07. března 2019 - 23:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 4-2015
@Doktor: Račte prominout, ale 1) Krouna - jaké "utržené" vagóny? Ty ložené vozy prostě z Čachnova ujely kvůli nedbalosti při posunu. Ona totiž jedna ručka čtyři vozy neudrží, obzvlášť, když trať přecházé až do 20 promile spádu...

Ale 2) Kolelač není žádný šotoušek s extrémními názory, prostě konstatuje, že to tak bylo.

Hezký večer. [happy]
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 07. března 2019 - 23:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18638
Registrován: 5-2002
balik: bránit (ústavně zaručené!) svobodné ekonomické aktivitě svých kolegů s pomocí registru by jim taky bylo po chuti
Až nad Tebou bude mžourat nevyspalej doktor se skalpelem v ruce a bude se ohánět tvrzením, že se věnoval ústavně zaručené svobodné aktivitě, tak to budeš vidět trochu jinak...

tak že se tak může dít pouze na základě zákona a za náhradu
Náhrada přísluší pouze v případě, kdy se profesi nemůžu věnovat po skončení pracovního poměru (během jeho trvání je to čistě otázka toho, domluvit se na odpovídajícím platu).
Lidově se tomu říká "zlatej padák" a není tomu tak dávno, co se tu u něčeho takovýho mohli někteří jedinci přeskočit (to ho ale dostávali jiní).

Jeden se fakt nestačí divit, co se tu dočte...
Trolleybus
Čtvrtek, 07. března 2019 - 23:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3011
Registrován: 5-2002
Asdf:
"Trolleybus: To neni žiadna veda, stačí sledovať omezeni-provozu..."
Jenže v omezeních bude uvedena maximálně dopravní závada, pokud tam příčina vůbec bude specifikována. Z toho člověk nepozná, jestli jde o projetý klacek nebo třeba lom koleje. Pokud někomu stálo za to volat mluvčího, nejspíš měl podrobnější informace.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Čtvrtek, 07. března 2019 - 23:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4558
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"Ona totiž jedna ručka čtyři vozy neudrží, obzvlášť, když trať přecházé až do 20 promile spádu..."
No takže se utrhly. Odpověděl jste si sám.
Petr_hradecký:
"Ale 2) Kolelač není žádný šotoušek s extrémními názory, prostě konstatuje, že to tak bylo."
Zkuste popřemýšlet nad podstatou mého příspěvku, na nějž lehce nesmyslně reagujete. O nějaké nálepkování v něm vskutku nejde.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 08. března 2019 - 00:21:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 9-2017
K12V170DR:u piva [ok] (za ty kozí dráhy se omlouvám) v 814 jsem jel jen jako cestující.
bohužel musím používat tento patent,jednoduchý a asi i levný.
Za ušetřené peníze bych Vám do inventáře dodal motorovou pilu (hádejte nač).
Mladějov
Pátek, 08. března 2019 - 00:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13649
Registrován: 3-2007
>Za ušetřené peníze bych Vám do inventáře dodal motorovou pilu (hádejte nač).

Milý exfíro, svět je složitější. Když bude strojvedoucí svévolně řezat stromy a zraní se, bude mít problém. Pro dobrotu na žebrotu. Jako byste neznal drážní byrokracii.

Dopravci platí za dopravní cestu, tak ať to SŽDC řeší ve své režii (tedy především preventivně kácí).
Pátek, 08. března 2019 - 00:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 9-2017
Však by měli fíři zácvik a zkoušky.